r4?Ar Rijtijdenbesluit verschijnt in Februari. Ochtendbeurs Amsterdam Weber NIEUWS IN 'T KORT. BEVERWIJK PIXSDAG 24 J ANUARI 1939 HA'ARCE M'S D A G B C A D 2 Locomotief cii goederentrein ontspoord en gekanteld. Machinist en zijn assistent licht gewond. Maandagmiddag om drie uur 2ijn op het spoor wegemplacement in de Watergraafsmeer nabij de Valentijnkaae te Amsterdam een locomotief en een goederenwagen uit de rails geloopen. Zoowel de locomotief als de wagen sloegen om. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan een verkeerden wisselstand. De machinist en zijn assistent werden door vallende brokken steenkool licht gewond. Zij behoefden echter niet in een ziekenhuis te wor den opgenomen en konden naar hun woning worden vervoerd. Direct is men begonnen met een kraanwagen de machine en den wagen weer op de rails te plaatsen. Het personenvervoer, noch het goederenver voer ondervond vertraging. Ex-keizer deelde geschenken uit. Treffend tafreeltje. Maandagmorgen heeft ex-keizer Wilhelm in gezelschap van zijn echtgenoote aan de armsten der gemeente Doorn feestgeschenken uitgedeeld in verband met zijn aanstaanden tachtigsten verjaardag. Hieronder bevonden zich groote vrachten kachelblokjes, voor direct gebruik ge reed. Treffend was hierbij het tafreeltje, toen een oud gebrekkig mannetje de gelegenheid waar nam om den ex-keizer vast geluk te wen- schen met zijn aanstaanden verjaardag en daar bij een heilwensch uitsprak, die met een stevi- gen handdruk in ontvangst werd genomen. Auto ramt muur van een garage. Zes personen gewond. Maandagmiddag om vier uur is op den Rijks straatweg te Nieuwerbrug een ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto, bestuurd door den heer C. Verwey uit Woerden, reed met groote snelheid tegen den muur van een garage aan den Rijks straatweg. In den wagen zaten zes personen, o.w. drie dames. Allen werden min of meer ernstig gewond. Zij zijn na verbonden te zijn naar hun woningen overgebracht. De auto werd totaal vernield. Vier mannen te water. Eén van hen verdronken. Maandagmiddag omstreeks drie uur is de 40-jarige P. van der Jagt uit Ierseke in de Schelde verdronken. De man was bezig met het lossen van een mosselbak, ongeveer 2 K.M. uit den wal, Door onbekende oorzaak is de bak gezonken. Er waren vier opvarenden, doch drie van hen konden worden gered. Van der Jagt echter is verdronken. Zijn lijk is nog niet ge vonden. Maar het treedt pas later in werking. De uitvoering van de Rijtijdenwet 1936, be- oogende het tegengaan van oververmoeidheid van bestuurders van motorrijtuigen, zal, zooals bekend, geschieden door middel van een rij tijdenbesluit. Een ontwerp hiervan is reeds in Juli 1936 aan de betrokken organisaties ge zonden, met verzoek om adviezen. Thans verneemt het Volk, dat het besluit vermoedelijk in de eerste helft van Februari zal worden afgekondigd. Het zal dan echter niet direct in wer king treden, maar wel een datum be vatten, wanneer dit het geval zal zijn. De betrokken ondernemingen en an deren, die onder dit besluit zullen komen te vallen, zullen daardoor in de gelegenheid zijn maatregelen te treffen, om tijdig aan de bepalingen van het rijtijdenbesluit te kunnen voldoen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.64% Berlijn 73.85. Parijs 4.88% Brussel 31.241/2 Zwitserland 4-1.72 1/2. New York 1.84 7/8. 12uur. Londen 8.66 7/8 Berlijn 73.95 Parijs 4.89/4 Brussel 31.31% Zwitserland 41.73% Kopenhagen 38.65. Stockholm 44.58 Oslo 43.50 New York 1.85 7/16 Praag 6.36 Italië: Vrije lire 9.75 Reislire 8.75 Bankpapier 5.80 Spoorwegen leggen zich neer bij uitspraak van Amsterdamsclie Hof. Naar wij vernemen, zullen de spoorwegen geen cassatie aanteekenen tegen de arresten van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij wilde bussen, waarvan de stopzetting door de spoorwegen was geeischt. door dit college in het gelijk zijn ge steld. Zcoals men zich herinnert, had de presi dent van de rechtbank en ook de rechtbank be slissingen gegeven in tegenovergestelden zin. Zij hadden de stopzetting van de wildé bussen gelast, welke vonnissen in hooger beroep door het gerechtshof werden vernietigd. Jongen in een sluiskolk verdronken. Maandagavond begaf het achtjarig zoontje van de familie Van Wijk te Leidschedam, zich, nadat hij het gebouw van de Chr. Jeugd- zangvereeniging had verlaten, op een der deuren van de schutsluis. Toen de knaap om half acht nog niet was thuisgekomen, ging men op onderzoek uit. Tot men vernam, dat de jongen zich op de sluis had bevonden, ging men in de kolk 'dreggen en haalde na eenigen tijd den vermisten jongen op. Men heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch zonder resultaat. AMBTSAANVAARDING PROF. DR. N. B. TENHAEFF. Professor dr. N. B. Tenhaeff, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de algemeene ge schiedenis, aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam, zal zijn hoogleeraarsambt openlijk aanvaarden door het uitspreken eener rede op Maandag 30 Januari a.s. des namiddags te vier uur in de aula der univer siteit. MEJ. M. ÜL TWERDA f Maandagavond te half 11 is alhier op 26-jari- gen leeftijd overleden mej. Maria Mimi Twerda leerares in de vakken koken en voedingsleer aan de Prot. Chr. Nijverheidsschool in de Tetterode straat. Dit overlijden op zoo jeugdigen leeftijd betce- kent voor de school een groot verlies. Mej. Twerda was om haar bekwaamheid en prettigen omgang bemind en gezien, zoowel bij haar col lega's als bij de leerlingen. Zij was gedurende 5 jaar aan de school verbopden. ZITTINGSDAG DER VEREENIGING „NEDERLANDSCH FABRIKAAT". De Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" houdt Maandag 30 Januari een zittingsdag in het gebouw der Kamer van Koophandel. Alle inlichtingen omtrent de Vereeniging te Haarlem zullen dan worden verstrekt o.m. kan men toestemming vragen het V. N. F.- merk te mogen voeren. VEREENIGING DE HAARLEMSCHE MANéGE". Zaterdagmiddag a.s. heeft de cross country op Mariënbosch plaats. Te kwart voor twee wordt de cross geloopende eerste ruiter start ca. kwart voor drie. Er zijn twee afdeelingen: afd. A voor leden en juniores; afd. B. voor leden van Landelijke rij vereenigingen. Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 294—7% H.V.A. 393—9. Vergde Vorstenl. 77% Amst. Ruibfoer 1867% Philips 181—3 A.K.U. 32 3/4—3 3/4. Unilever 1245. Java-China-Japan lijn 71. Beth Steel 47 1/8—13/16. U.S. Steel 43— Republic. Steel 14/4—13/16. Anaconda 20%11/16. Shell 9 3/8—9/16. Tidewater Ass. Oil 9 3/8 Kennecot Copper 26% General Motors 32-343 1/8. VERHOOGING PRIJZEN RIJWIELSTALLING In ons vorig nummer werd vermeld, dat de prijzen der rijwielstallingen te Haarlem met 1.per maand zullen verhoogd worden. Dit had moeten zijn tot 1. Architect van zwembaden in moeilijkheden. Zooals wij gemeld hebben heeft de Haarlem- sche architect, de heer A. Koster, surséance van betaling aangevraagd en zal de Arr.-Rechtbank alhier deze zaak op 11 Februari a.s. behande len. Bewindvoerder is mr. Julius Hoog, alhier. De heer A. Koster heeft in het geheele land een tiental zwembaden gebouwd, waarvan er eenige in moeilijkheden zijn, maar enkele, naar de bewindvoerder ons mededeelde, ook wel vrij goede resultaten opleveren; hij vormde in elke plaats combinaties, maar bleef verder buiten de financieele zijde van de zaak, omdat hij, als het bad gebouwd was, zijn honorarium kreeg en verder buiten de zaak bleef. De financieele moeilijkheden van den heer Koster zijn nu ontstaan, doordat hij zijn hono rarium in aandeelen en niet in contanten ont ving en voorts schijnt de omstandigheid, dat het personeel van de baden aandeel in de onder neming moest nemen, wilden zij worden aan gesteld, een ongunstigen invloed op den loop van zaken te hebben gehad, omdat meer werd gelet op het feit, of zij over middelen beschik ten dan wel op bekwaamheid. PROPAGANDAVERGADERING VRIJE UNIVERSITEIT Naar wij vernemen zal de uitgestelde propa- ganda-vergadering voor de Vrije Universiteit, waarin mr. H. Bijleveld zal spreken, gehouden worden op Woensdag 8 Februari in de Wilhel- minakerk. Het gemengd koor „Door Zang Vriendschap", onder leiding van den heer A. F de Braai, heeft zijn medewerking toegezegd. Aardverschuivingen op Java. Vier inheemschen gedood. SOERABAJA Maandag. In den nacht van Zaterdag op Zondag kwa men in de buurt van Tosari aardverschuivin gen voor, waardoor twee inheemsche woningen zijn ingestort. Hierbij werden drie inheemsche vrouwen gedood en een man moest met zware kneuzingen naar het hospitaal te Pasoeroean wordt vervoerd. De aardverschuivingen gingen gepaard met zwaren regenval. De weg van Pasoeroean naar Tosari werd geheel vrijge maakt, waarbij de veldpolitie van Pasoeroean uitstekend werk leverde. Reeds enkele dagen geleden zijn de dessa's nabij Tosari geteisterd en wel door een orkaan gepaard gaande met slagregens en aardver schuivingen. waardoor 26 huizen werden mee gesleurd. Een inheemsche vrouw werd daarbij zwaar gewond. In een andere dessa werd een inlander onder de aarde bedolven en gedood. Vier anderen werden licht gewond. Door den hoogen waterstand en door de aardverschui vingen is het verkeer op verschillende plaatsen gestremd. Telefoonverbindingen werden tijde lijk verbroken. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Lngez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Aanvankelijk op klarend, later opnieuw zwaar bewolkt tot betrokken, met kans op regen, afne mende wind later echter weer toenemend uit Zuidelijke richtingen, koude nacht, overdag iets kouder dan vandaag. StommaarschuwingsdisnstHedenmor gen 9.20 werd geseind aan alle posten: „Attentiesein neer". De iveerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Weer: Wind: Den Helder: lichte regen NNW krachtig Vlissingen: betrokken NW krachtig De Bilt: tijdelijk regen WNW matig Groningen: voortd. regen NNW matig Maastricht: tijdelijk regen WNW krachtig Temperat. in gr. C.: Minimum hedennacht in gr, C.: Neersl. af gel. etmaal In m.M.: Den Helder: .6 6 7 Vlissingen: 6 5 2 De Bilt: 6 6 6 Groningen: 6 5 7 Maastricht: 5 5 9 THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 46 F. Laagste hedennacht 44 F. Hoogste heden 45 F. De depressie, welke gisteren buiïg en on stuimig weer veroorzaakte over onze omgeving, Frankrijk en de Britsche eilanden, trok, in diepte afnemend, naar Noordwest-Duitschland. Een rug van hoogen luchtdruk strekt zich thans uit van Groenland over Ierland en de Golf van Biscaye naar Spanje. In dezen rug klaarde het weer vrijwel geheel op en namen de windkrachten af. Tengevolge van nachte lijke uitstraling daalde de temperatuur in het binnenland van Ierland tot onder het vries punt, terwijl ook in onze omgeving. Frankrijk en Duitschland de temperatuur wat daalde. In Scandinavië nam de vorst iets toe. Op het geheele vasteland van West-Europa zijn de ochtendtemperaturen echter nog steeds boven normaal. De nieuwe storing, welke zich giste ren ten Westen van de Azoren begon te ont wikkelen, nam in diepte toe en doet hedenmor gen den luchtdruk in Ierland reeds weer dalen. Hoewel zij een grooten weerstand heeft te overwinnen, zal zij toch morgen in den loop van den dag haar invloed op het weer ten onzent doen gelden. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 756 m.M. Stand van gister 740 m.M. Neiging: Vooruit: Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 5.32 uur; n.m. 17.50 uur. Strand berijdbaar van 10.3016.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. GLASBRILLEN vallen niet op. Elegant en toch SOLIDE, tegen laagste prijzen bij Opticien ENDENBURG, SPECIAAL OPTIEK, RIJKSSTRAATWEG nummer TWAALF. Leverancier van ALLE Ziekenfondsen. (Adv. lngez. Med.) Een gedenkplaat voor Hugo de Grool te Londen. Onze Londensche correspondent meldt: De Grotius Society te Londen, een bekend genootschap voor de studie van het Volken recht, heeft het initiatief genomen voor het plaatsen van een gedenkplaat ter eere en voor de nagedachtenis van Hugo de Groot in de Nederlandsche Hervormde Kerk, Austin Friars, in de City van Londen. De onthulling daar zal geschieden op 15 Februari a.s. en Ds. van Dorp, de voorganger in deze kerk, zal er een korten dienst bij leiden. De graaf van Athlone zal in zijn hoedanigheid van Kanselier van de Universitieit van Londen de onthulling uitvoeren. Vele rechtsgeleerden van naam en in het bijzonder zij die zich met de studie van het internationaal recht bezighouden, zullen de plechtigheid bijwo nen. Ook de Lord Mayor van de City en de leden van het dagelijksch bestuur met hem zuilen aanwezig zijn. De gedenkplaat is 40 inches hoog en 32 breed en is uitgevoerd in albast en brons. Een relief in brons, dat het hoofd van Hugo de Groot voorstelt, vormt het bovenmidden- stuk van de plaat. Corinthische zuiltjes in relief en eveneens in brons vormen aan weerskanten de afsluiting voor het vlak waarop de tekst voorkomt. Recht beneden bevindt zich het wapen van Hugo de Groot en links beneden dat van de City van Lon den. De tekst, in het Engelsch, brengt lof aan God en hulde aan Grotius, den stich ter van het internationaal recht. De tekst bevat voorts een aanhaling uit De Wetten van Oorlog en Vrede. De Grotius Society heeft be slist dat deze aanhaling eerst onthuld zal worden met de onthulling van de plaat. Italiaansclie reservisten opgeroepen? Mussolini zou, na den val van Barcelona, op alle mogelijkheden voorbereid willen zijn. ROME, 24 Januari. Uit verschil lende Italiaansche buitenlandsche bronnen heeft United Press verno men, dat een aantal reservisten, mo gelijkerwijze de geheele lichting 1901, zonder ophef onder de wapenen is geroepen. Deze stappen zouden on dernomen zijn om aan een hypothe tische mogelijkheid, dat uit de verove ring van Catalonië door de nationa listen een Europeesche crisis zou kunnen ontstaan het hoofd te bieden. Ofschoon de Duce overtuigd is, dat Frank rijk in Spanje niet zal intervenieeren, zou hij blijkbaar geen risico willen nemen en met dezelfde geheimhouding, die de militaire voor bereidselen ten tijde van de crisis in Septem ber kenmerkte, wordt het land voorbereid voor een mogelijk ander gevaar. Een der officieren van de lichting 1901, die een mobilisatiekaart ontving, is van meening, dat de geheele lich ting met uitzondering van de grenadiers en carabinieri onder de wapenen zijn geroepen hetgeen een aantal van 200.000 man betee- kent. Hij voegde er aan toe. dat Italië's nor male sterkte op het oogenblik rond 300.000 man bedraagt. Het is niet bekend, waar deze lichting heen gezonden wordt, doch niet bevestigde berich ten melden, dat de Fransch-Italiaansche grensgarnizoenen versterkt zijn, terwijl twee legercorpsen in Libye op volle sterkte zijn gebracht. Sommige kringen zijn van mee ning, dat Mussolini expeditietroepen voorbe reidt, die onmiddellijk naar Spanje gezon den zullen worden, indien Frankrijk de re publikeinen zou helpen. In dit verband kan nog gemeld worden, dat verleden week een zeker aantal dienstplichtigen bevel kregen zich zonder uniform, laat op den avond aan het station te Rome te melden teneinde naar een onbekende bestemming te vertrekken, wellicht naar een der havens om ingeval van een interventie van Frankrijk direct naar Spanje ingescheept te worden. (United Press) 7 MIN. GAANS v. h. STOOPPLEIN MODELHUIZEN MAURICIALAAN 25-27 - OVERVEEN Vrije bezichtiging van 14 tot 17 uur. STOUTENBEEK-BEVERWIJK (Adv. lngez. MedJ ONVOORZICHTIGE VOETGANGER VEROORZAAKT ONGELUK Maandagmorgen kwart over tien reed de 17- jarige dienstbode J. P. per fiets over den Heeren singel in de richting van de Schalkwijkerbrug. Een 67-jarige voetganger, die vóór haar in de zelfde richting liep, stak plotseling, zonder op het verkeer te letten (bovendien is hij slecht van gezicht) den weg over, met het gevolg dat het meisje tegen hem aan reed. Zij viel en kreeg een hersenschudding. Door leden van den On gevallendienst werd zij behandeld, waarna zij per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gast huis vervoerd, waar zij is opgenomen. De politie stelt een onderzoek naar een eventueel strafbaar I feit in. Italiaansche volk doet nooit een slap terug." Scherpe taal tegen Frankrijk. ROME, 23 Januari. „De eischen, die Italië aan Frankrijk stelt, moeten worden inge willigd og Eurc.pa wordt in een vreeselijken oorlog gewikkeld", aldus het hoofdartikel van het half-offieieele weekblad „Relazioni Inter- nazionali". Deze uitlating, zoo kort na het bezoek van Chamberlain, heeft in alle kringen sterk de aandacht getrokken. Het blad merkt op, dat" de vrede in Europa afhangt van twee voorwaarden: de overwin ning voor Franco in Spanje en de bevrediging der natuurlijke aspiraties van Italië. Het blad leidt uit de debatten in de Fransche Kamer af, dat Frankrijk een tegenstander is van „iedere nieuwe Europeesche samenwerking en dat het poogdt Engeland's poiltiek te weer streven. Deze Fransche campagne, gericht tegen Italië en tegen Europa, is georganiseerd kort nadat de reis der Engelsche staatslieden naar Rome was aangekondigd. De Italianen weten, dat de Franschen hun ergste vijanden zijn, geallieerd met de Rus sische Bolsjewiki. Indien de Italiaansche eischen niet worden ingewilligd, dan is het lot van Frankrijk en het Fransche imperium bezegeld en daarmee ook dat van heel Europa. Het hart van het Italiaansche volk klopt thans meer dan ooit aan de Westelijke gren zen van het vaderland. Slechts een enkel bevel is nocdig om het die grens te doen over schrijden". Tenslotte dreigt het artikel: „Het is niet gezegd, dat Italië eventueel niet nog grocter eischen zal stellen dan thans het geval is. Het Italiaansche volk doet nooit een stap terug". (United Press) De heer H. A. Schmitt, deurwaarder bij de arr.-rechtbank te Amsterdam, is in den afge- loopen nacht op 70-jarigen leeftijd overleden. Nieuwe voorzitter Football Association. Graaf van Athlone benoemd. Graaf van Athlone. De 64-jarige Graaf van Athlone, broeder van Koningin Mary en echtgenoot van prinses Alice, is Maandag als opvolger van Mr. Pickford be noemd tot voorzitter van de Football Associa tion. De nieuwe voorzitter, die reeds bescherm heer van deze groote voetbalorganisatie was, is sedert 1931 gouverneur van Windsor Castle en sinds 1932 kanselier van de London University. VOETBAL. Het ongeluk van Du mortier. Ernstiger dan men dacht. Nader vernemen wij uit Utrecht, dat het ongeluk, dat Zondagmiddag aan den Utrechtschen speler Du- mortier in den wedstrijd tegen Haarlem is overko men, ernstiger gevolgen heeft, dan aanvankelijk gedacht werd. De toestand van zijn knieschijf, die daarbij geblesseerd werd, is van dien aard, dat hij eenige weken niet zal kun nen spelen. Het is nog niet vastgesteld kunnen wor den, wat er in dat liehaams deel gekwetst is. Daarom Dumorlier zal er Woensdag een Rönt- gen-foto genomen worden. De toestand van Veenendaal is bevredigend. DAMMEN. DAMCLUB „OOSTERKWARTIER". Competitie 3e klas N.D.B. Oosterkwartier 2E.M.S. 2 (Bennebroek). Th. SchijvenaarH. R. Meijer xx C. BerkhoutG. Roest 02 H. v. DuynJ. de Rooy 0-—2 G. HekelaarG.Hoogenes 20 H. v. PoeterenM. Bol 11 W. BeiderW. Looygoed 20 A. WijkerJ. Mooser 02 Schijvenaars Sr.—J. Liefhebber 20 C. v. VlotenH. Streefland 20 C. H. MentjoxW. Pors 11 Voorloopige uitslag 108 voor Oosterkwar tier 2. Uitslagen onderlinge wedstrijden. Ch. BottelierJ. v. Harwynen 11. G. ReyndersM. v. Groningen 20. J. Poppen Y. de Jong 02 H. BeckJ. v. d. Kodde 02. C. P. KraayC. v. Vloten 20, A. de Jong W. v. Pelt 20, J. NeeleJ. P. v. Eyk 02. Handicap-wedstrijden. Ch. BottelierC. Kraay 11, J. Harwij nenP. Stam 2—6, A. SwartA. Grunwald 2—H. Wals—Ch. Bottelier 2—0. Kwartetwedstrijd can den De Graaf's Wissel beker. Donderdag 26 Januari spelen: Het Noor- denDc. Haarlem en OosterkwartierDc. D.O.S. De opbrengst van de bloemen. Aan de bloemenveiling „Centrum" waren de noteeringen van de aangevoerde snijbloemen als volgt Telescopium 4560; Rose Copland 3246; Copland 1931; William Pitt 3852; Bartigon 4262; Pierson 1829; Albino 3449; La Vic- toire 3243; La Salie 3448; Sonja 2438; Hil- legarde 2436; Krelage Triumf 2537; Zenober 2735; Prins van Oostenrijk 2029; Gele Prins 2332; Goudvink 2131; Fred Moore 1524; Thomas Moore 1421; El Toreador 2239; Cou- ronne d'Or 2837; King of the Yellow 1524; Due de Berlin 1221; Ibis 1829; Lamatele's 1627; West-Frisia 1424; King Alfred 3652; Spring of Glory 3241; Waveren Giant 3654; Victoria 2835; Gulden Spur 1829; Lourens Coster 2231; Helios 2432; Blauwe druifjes 12—25: Frisia 1125; Crocus blauw 817; Cro cus wit 1219: Crocus geel 815; Plumosa groen 831; Sprengerie groen 624; Katjes 36; Hyacinten 300—950 per 100; Briarcliff 65185; Anjers 4501150. IJMUIDEN Aanvoer en uitvoer van versche haring. De aanvoer van versche haring door Neder landsche vaartuigen bedroeg in het derde kwar taal van het vorige jaar 6.123.680 K.G. (v. j. 4.930.455 K.G.) met een opbrengst van f271.151 (v. j. f291.318). De gemiddelde prijs per K.G. bedroeg dus f 0,044 (v. j. f 0,059). Door trawlers werd aangevoerd 6.118.130 K.G. (v. j. 4.805.230), door drijfrietvisschers 5550 K.G. (v. j. 125.225 K.G.). In genoemd kwartaal bedroeg de uitvoer 2.117.000 K.G. (v. j. 2.173.000 K.G.) met een waarde van f 195.000 (v. j. f 173.000). Verwachte vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Walrus IJm. 24. Vangst 125 manden schel- visch, 125 m. braadschelvisch, 110 m. wijting, 80 m. gul, 175 m. koolvisch, 5 m. makreell, 15 m. varia, totaal 615 manden benevens 200 stuks stijve kabeljauw. Martha IJm. 165. Vangst: 50 m. zwartvisch, 65 m. grove schol, 30 m. kleine schol, 45 m. wijting en schar; tot-aal 190 manden Alma LJm. 44. Vangst 100 m. schelvisch, 65 m. braadschelvisch, 20 m. gul en koolvisch, 20 m. wijting en schar, 15 m. radio en varia, 15 m. platvisch; totaal 235 m., benevens 340 stuks stijve kabeljauw. Delft IJm. 17. Vangst 90 manden schelvisch 80 m. braadschelvisch, 370 m. koolvisch, 150 m. wijting, 100 m. gul en kabeljauw, 10 m. varia; totaal 800 manden, benevens 190 stuks stijve kabeljauw. Dirkje R.O. 53. Vangst: 90 manden schel visch, 45 m. braadschelvisch, 50 m. radio en wijting, 55 m. gul en blanke koolvisch, 35 m. zwarte koolvisch, 10 m. platvisch, 15 m. diversen; totaal 300 m., benevens 250 stuks stijve kabeljauw. Poolzee IJm. 77. Vangst: 30 manden zwart visch, 65 m. zetschol, 15 m. kleine schol, 20 m. wijting en schar; totaal 130 manden. BESOMMTNC.EN. Manden TRAWLERS; 800 Alkmaar IJM 31 (rest. lading) f 2360 155 Holland 3. IJM 197 f 2530 185 Protinus IJM. 85 f 2820 430 Rotterdam IJM 112 f 3330 165 Bruinvisch IJM. 97 f, 2180 Kotter: E 41 f 1560. Loggers: KW 259 f 2090. KW 263 f 680. KW 26 f 1270, KW 19 f 1130, KW 173 f 840, KW 28 f 120.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2