DE BEZETTING VAN BARCELONA Chili zwaar geteisterd. s 15.000 dooden bij de aardbeving? DONDERDAG 26 JANUARI 1939 H'A'AREEM'S DAGBEAD Vóór de bezetting van Barcelona ontvingen wij nog de volgende berichten SALAMANCA, 26 Januari (Havas) In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat aan het front in Catalonië in den noordelijken sector veroverd zijn de dorpen Oliana, Cardona, Freixinet en verscheidene stellingen. In den middensector werden bezet de dor pen Sanpeyo, Olessa de Montserrat en Villa de Caballs. In den Zuidelijken sector vijf dor pen, waarvan verscheidene in de voor streek van Barcelona. De troepen heb ben 1100 gevangenen gemaakt en een aanzienlijke hoeveelheid materiaal veroverd. Te San Peyo hebben zij een pantsertrein vernield en munitiefa brieken in bezit genomen. In Estremadoera werden alle aanvallen van den vijand in den sector van Guadaranque De luchtmacht heeft de havens van Gandia Barcelona en Valencia gedurende den nacht gebombardeerd. Volgens Radio Nacional trekken de recht- sche troepen op langs den weg van Sansona naar Manresa. Zij hebben Avellanosa en Vergu, ten Z.W. van Cardona bezet. De zender van Barcelona heeft medegedeeld, dat de vijand aan het front in Catalonië zijn hevige aanvallen in verschillende sectoren voortzet. De strijd wordt krachtig voortgezet, met name in de sectoren van Manresa en Cor- dera.. De regeeringstroepen bieden op held haftige wijze tegenstand. Zij hebben 57 ge vangenen gemaakt. Van de andere fronten geen nieuws. Vijan- lijke vliegtuigen hebben de burgervolking van Catalonië gebombardeerd en daarbij slacht offers gemaakt. Reuter meldt uit Lerida, dat de rechtsche omsingelingsbeweging om Barcelona vordert en men gelooft, dat de val van de Catalaansche hoofdstad ophanden is. Langs den Oostelijken oever van de rivier Llobregat, zoo meldt een telegram van het terrein van den strijd is alle weerstand van de regeeringstroepen gebroken. In den noordwestelijken sector van Llobre gat, waar de rivier wegbuigt van Barcelona, hebben de rechtschen naar hun zeggen een opmarsch van vijf mijl ten uitvoer gelegd. De Navarreezen naderen thans de buiten wijken van Barcelona. Zij hebben Rubi ver overd, welke plaats aan den voet der heuvels rondom Barcelona ligt en zijn reeds verder getrokken. De divisies van Maestrazco, die ten noorden van Tarrasa opereer<m, hebben colonnes ge zonden naar het zi ui van die stad, terwijl artillerie is aangevoerd om de defensie van Tarrasa en van Sabadell te bestoken. Het Marokkaansche corps heeft volledige controle verworven over de twee bruggehoof- den van de rivier Llobregat ten zuiden van Barcelona. De Marokkanen zijn thans tot staan ge komen aan den rand van de stad. Zij wachten op de aankomst van de Navarreesche troepen, Franco schijnt de tactiek te voeren, die hij ook bij Bilbao heeft toegepast en een alge- meene omsingeling af te wachten alvorens de stad te nemen ten einde straatgevechten te voorkomen. De republikeinsche troepen, die stel lingen bezet huden in de met sneeuw bedekte Pyreneeën rondom Seo de Urgel zijn volgens de Nationalisten, volkomen van het zuiden afgesneden door de verovering van Solsona. Vluchtelingen te Portbou aangekomen. De laatste trein uit Barcelona, die het traject tot de grens heeft kunnen afleggen, is gisteren te Portbou aangekomen met ruim tweehonderd gevluchte vrouwen en kinderen. De meeste vluchtelingen hadden in twee dagen niets te eten gehad. Een tweede trein heeft gistermorgen om vier uur getracht uit Barcelona te vertrekken, doch de spoorlijn werd zoo zwaar gebombar deerd, dat hij moest terugkeeren. Terwijl de vluchtelingen nog te Portbou waren, vlogen rechtsche vliegtuigen over de stad. Uit luchtaf weergeschut werd op hen gevuurd. De zenuwen van de vluchtelingen zijn geschokt door den honger en de spanning. Toen de vliegtuigen na derden, vluchtten zij, om beschutting te zoeken, in een donkeren tunnel. De toestellen vlogen langs de grens op een hoogte van 10.000 voet, gadegeslagen door leden van de internationale commissie voor de evacuatie van buitenland- sche vrijwilligers, die wachten op de aankomst van ongeveer vijfhonderd Amerikaansche en Canadeesche vrijwilligers. Dit zijn ongeveer de laatsten, die nog gerepatrieerd moesten worden. Levensmiddelen gereed voor de bevolking van Barcelona. Reeds een maand geleden zijn door de regee ring van Burgos gedetailleerde voorzieningen getroffen voor de bezetting van Barcelona, meldt Havas. Onder het gezag van den minister van Binnenlandsche Zalmen had kolonel Hungria, de chef van de inlichtingendiensten, die belast was met het bestudeeren van de verschillende kan ten van het probleem, besloten, dat den dag na het binnenrukken van de troepen de arbeiders bevel zouden krijgen den post te bezetten, dien zij voordien innamen. Wat de ravitailleering betreft, staan duizen den vrachtwagens met levensmiddelen, kleeding enz. sedert gisterochtend op niet grooten af stand van de stad te wachten. De volgende cij fers worden genoemd: 800.000 K.G. brood, even veel meel, 200.000 blikken conserven, 200.000 rantsoenen vleesch etc. voor de eerste hulp. In een interview met een verslaggever van Havas heeft Miguel Matue Pla, die zoo juist door Franco tot burgemeester van Barcelona benoemd is, de beteekenis van zijn benoeming uiteengezet. Daar, aldus Matue Pla, Catalonië door zulke nauwe banden met Frankrijk is verbonden, heeft de generalissimus de keuze doen vallen op een vriend van Frankrijk, die dit land kent en die op de hoogte is van industrieele vraag stukken. Hij heeft wellicht ook een a-politiek figuur willen kiezen, want hoewel ik lid ben geweest van de monarchistische partij, heb ik nooit actief aan den politieleen strijd deelgeno men en ben ik nooit afgevaardigde geweest. Von Ribbentrop te Warschau. Accoord van 1934 als grondslag voor de wedcrzijdsche betrekkingen. De Poolsche minister van buitenlandsehe zaken, Beek, heeft gisteren ter eere van Von Ribbentrop, een diner aangeboden. Tijdens den maaltijd sprak Beek een redevoering uit, waarin hij o.a. herinnerde aan de Poolsch— Duitsche overeenkomst van 26 Januari 1934, die hij een der kortste en eenvoudigste inter nationale verdragen noemde, welke ooit ge sloten zijn. „Om het feit, dat wij heden na vijf jaren met u op dezelfde bases onderhandelen, kun nen ons zeker vele regeeringen ter wereld benijden. Op deze ervaringen van het verleden zou ik de gedachten over de toekomst van onze naties willen doen steunen. Ik hoop, dat de uit. de groote beslissing van 1933 voortkomende richting het onzen naties verooi'looven zal, haar levenskrachten te concentreeren op creatief werk, dat zij zelf zoowel als de geheele Europeesche gemeenschap noodig heeft. De gezonde beginselen, waardoor de politiek onze beide regeeringen zich in de Poolsch Duitsche betrekkingen heeft laten leiden, zul len er toe in staat stellen steeds alle opdui kende problemen in een geest van wederzijd- sche achting en begrip voor de gerechtvaar digde belangen van beide landen te onderzoe ken". Lx zijn antwoord-rede verklaarde minister Von Ribbentrop o.a. „Het in 1934 gesloten ac coord heeft in alle verwarring en spanningen gedurende vijf jaren zijn dienst bewezen. Het is vooral in de bewogen gebeurtenissen van het laatste jaar het betrouwbare fundament geweest van de Duitsch-Poolsche betrekkingen en heeft aldus niet slechts het welzijn van onze beide volken, maar ook het algemeene belang bij het in stand houden van den Euro- peeschen vrede gediend. Deze gelukkige er varingen wijzen de politiek van onze beide lan den ook voor de toekomst den weg. Volgens den vasten wil van den Führer van het Duit sche volk is het een essentieele trek van de Duitsche buitenlandsehe politiek, dat de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Duitschland en Polen op den grondslag van ons accoord steeds meer verstevigd en verdiept worden" Groote Fransclie order voor vliegtuigen in Amerika. Honderd toestellen zijn reeds besteld. Luitenant-kolonel René Weiser, de luchtvaart-attaché der Fransche ambas sade te Washington, heeft, naar Reuter meldt, bevestigd, dat de Fransche lucht vaartmissie, die reeds hondeid leger vliegtuigen in de V. S. besteld heeft, de onderhandelingen voortzet over de groot ste opdracht, ooit daar te lande door een buitenlandsehe mogendheid geplaatst. Weiser zei, dat de missie voornemens is om verscheiden honderden toestellen te koopen; het heet, dat het om 450 vliegtuigen gaat volgens sommigen zelfs om 600 stuks die naar het oor deel van Amerikaansche deskundigen gemiddeld ruim f 100.000 zullen kosten. De vliegtuigen zullen zoowel bommenwerpers als jachttoestellen zijn. De desbetreffende berichten hebben aanlei ding gegeven tot veronderstellingen, volgens welke het Amerikaansche luchtwapen toestellen zou kunnen krijgen, die zelfs nog sneller zouden zijn dan de Curtiss Hawks vliegtuigen, die ge lijk gemeld reeds zoo enorme snelheden kunnen behalen. Een nadere bevestiging van deze be richten wordt gegeven in de aankondiging, uit Dayton en Ohio, dat het departement van oor log inschrijvingen geopend heeft voor een nieuw éénmotorig jachtvliegtuig, dat, naar ge meld wordt, een revolutie zou beteekenen zoo wel door de snelheid als door het modeL Duitsche Rijksdag op 30 Januari bijeen. Agenda vermeldt o.a. een rede van Hitier. BERLIJN 25 Januari. Van semi- officieele zijde wordt medegedeeld: De Rijksdag is voor Maandag 30 Januari, des avonds om acht uur bijeen geroepen. Het betreft hier de constitueerende zitting na de verkiezingen van 10 April 1938. Voor de eerste maal zullen de afgevaardigden uit den „Oostmark" en uit den Sudetengouw aanwezig zijn. Op de agenda staat o.a. een redevoe ring van Hitier. Sir Stafford Cripps in ongenade. Uit de Labourpartij gestooten. Het uitvoerend comité van de Britsche La bourpartij heeft besloten Sir Stafford Cripps uit de partij te stooten. Zooals men weet heeft Sir Stafford Cripps, in tegenstelling met de meerderheid van de leiders der partij, aangedrongen op het oprichten van een volksfront in Engeland, bestaande uit alle linksche partijen. Nieuwe Turksche kabinet gevormd. Weinig verschil met het vorige ministerie. Het nieuwe Turksche kabinet is thans door Rafik Saydan gevormd. Met uitzondering van het ministerie van bin- nenlandsche zaken en dat van landbouw is de samenstelling gelijk aan het vorige kabinet. Minister van binnenlandsche zaken is Faik Jestrak, de vice president der Kamer en minis- teer van landbouw Muhlis Erkman. Vandaag komt de Kamer bijeen. Kind door vallenden koffer gedood. Vader wreekt zich op den eigenaar. Tusschen Bad Nauheim en Butzbach heeft zich in een compartement van een trein een af- grijzelijk drama afgespeeld, meldt het Duitsche Nieuwsbureau.' In het compartiment had een vader met een vijfjarig kind plaats genomen. Een tweede reiziger kwam het compartiment binnen en deponeerde een grooten koffer in het bagagenet. Toen de trein zich in beweging zette, viel de koffer uit het net juist op het kind, met het gevolg dat het kind den nek brak en op slag dood was. De vader sprong onmiddellijk op, trok zijn mes en stak den anderen reiziger neer Deze overleed na enkele oogenblikken. De ongelukkige vader meldde zich later bij de politie. Scheepsramp aan de Engelsche kust. Gehccle, uit 31 koppen bestaande bemanning van het stoomschip „Wilston", vermoedelijk omgekomen. Lloyds heeft een bericht van de kustwacht te Saintives in Cornwall ontvangen, waarin gezegd wordt, dat een reddingsboei met den naam „S.S. Wilston Glasgow" gevonden is. Ook is het lijk van een man opgehaald. Zes mijl ten westen van Saintives is een aan den grond geloopen schip gezien, terwijl lijken in de nabijheid dre ven. Op grond van deze berichten vreest men, dat de „Wilston" met de geheele bemanning, bestaande uit 31 koppen, in den laatsten storm vergaan is. Het spoorwegverkeer in een groot deel van Engeland is ontwricht door sneeuwstorm, mist en overstroomingen. Ook het wegverkeer wordt belemmerd, terwijl de telefonische verbindin gen beschadigd zijn. Luchtdiensten zijn stop gezet. Men verwacht, dat de sneeuwval spoedig zal eindigen, doch door regen zal worden ge volgd. Vliegtuig van Franco op Fransch gebied verongelukt. Drie der vier inzittenden waren Duitschers. Een driemotorig vliegtuig van de luchtmacht van Franco is in den nacht neergestort in het rotsachtige gebied bij Arrens, op een vijftigtal kilometer van Tarbes. Uit het onderzoek bleek, dat het vliegtuig van Duitsch fabrikaat was, n.L een Heinkel 2. Het logboek was geheel in het Duitsch ge schreven. Blijkens de rapporten, die de slacht offers bij zich hadden, waren drie hunner Duit schers. De vierde was een Spanjaard, die de uniform van Franco's leger droeg. Het toestel was bewapend met twee mitrailleurs. Een luchtdicnst tusschen China en Europa. Chineesche regeering sluit een overeenkomst met de Imperial Airways. De Chineesche regeering maakt thans bekend, dat zij een overeenkomst heeft gesloten met de Imperial Airways voor een doorgaanden luchtpost- en passa- giersdienst tusschen China en Europa via Yoennan, Birma en Hongkong. De onderteekening der overeenkomst en de uitwisseling van nota's is deze week geschied in het Chineesche departement van buiten landsehe zaken te Tsjoengking. Naar verluidt is overeengekomen den teks' der overeenkomst voor het oogenblik niet te publiceeren. Britsche vliegtuigen zullen naar Yoennan vliegen en Chineesche toestellen naar Birma en Hongkong. De nieuwe dienst zal naar verklaard wordt, onmiddellijk geopend worden. Gehoopt wordt, dat Birma spoedig door een spoorlijn met Yoennan verbonden zal zijn. Een nader Reuter bericht meldt: Bij navraag te Londen werd het bovenstaan de bericht niet bevestigd. Wel zijn onderhandelingen dienaangaande gevoerd en hoopt men, dat binnenkort een officieele mededeeling kan worden gedaan. Berichten uit Santiago de Chili duiden er op, dat de aardbeving in Chili den omvang van een ware catastrofe heeft aangenomen. Volgens officieuze schattingen bedraagt het aantal dooden 15000. Het ergst schijnt de hoofdstad van Nuble, Chilian, getroffen te zijn. In deze stad, die 65 K.M. ten Oosten van Concepcion is gelegen, zouden 10.000 personen gedood zijn. Men gelooft, dat alle gebouwen in Chilian ingestort zijn, met inbegrip van een theatef, dat 's nachts instortte en waarbij alle bezoekers het leven verloren. Ook in verscheidene steden werden enorme verwoestingen aan gericht, o.a. te Concepcion, de derde stad van het land, waarvan het centrum vrijwel geheel in puin werd gelegd. O.a. Concepcion gedeelte lijk verwoest. Te Chilian zou het aantal slachtoffers 10.000 bedragen. United Press verneemt uit Santiago, dat de regeering direct hulp per vlieg tuig speciale treinen, automobielen naar de plaatsen van het onheil heeft gezonden, die voedsel, doctoren en verpleegsters vervoeren. De autoritei ten van Concepcion hebben via de radio voortdurend berichten uitgezonden om trent het ongeluk en om verbandmidde len e. d. verzocht, daaraan toevoegend, dat men niet in staat was het aantal dooden en gewonden te schatten. Men bevestigde echter dat 't centrum van de stad verwoest is. Concepcion is de der de stad van Chili en telt 80.000 inwo ners. Sommige steden zijn geheel ver woest terwijl in vele steden, o.a. ook in Concepcion branden zijn uitgebroken. Te Santiago heerscht groote opwinding daar juist in den laatsten tijd velen naar Concepcion zijn vertrokken om daar den zomer door te brengen. Voorts heeft de minister van binnen landsche zaken van vliegers bericht ontvangen, dat het stadje San Carlos, dat 350 K.M. ten zuiden van Santiago is gelegen, verwoest is. San Carlos telde 9000 inwoners. Ook de stad Parral zou weggevaagd zijn. Groote verwoestin gen moeten ook aangericht zijn te San Rosendo. De zone, waarin de aardbeving zich deed ge voelen, strekt zich uit over zes provincies Talca, Maule, Nuble, Concepcion, Bioblo en Cautin. Daar wonen meer dan 1.600.000 inwo ners op een oppervlakke van 400 mijl lang en 100 mijl breed in Zuid Centraal-Chili langs den Stillen Oceaan. De staat van beleg is over het district Talcahuano uitgeroepen. Dit ligt 800 K.M. ten zuiden van Santiago. Deze maatregel werd genomen, omdat een vierde deel van de stad Talca verwoest zou zijn, terwijl de marine basis ernstig beschadigd werd. Escadrilles mili taire bommenwerpers startten het eerste om hulp te bieden gevolgd door treinen. In een hier van bevonden zich de president Aguirre Cerda, 40 doctoren, verpleegsters en verbandmateriaal. Uit Talca wordt nog gemeld, dat de gevange nen van het instorten van een deel van de ge vangenis gebruik maakten om te vluchten. De bewakers zagen zich genoodzaakt te schieten, waarbij 10 gevangenen werden gedood. De regeering heeft de geheele zone, die door de aardbeving getroffen is, onder de controle van de marine en het leger gesteld. Het red dingswerk wordt langs den land- en zeeweg :eleid. De Britsche ambassade te Santiago heeft de Chileensehe regeering de diensten aangeboden der kruisers „Exeter" en „Ajax". Nader meldt United Press uit San tiago, dat het aantal dooden en vermis ten te Concepcion op 3000 wordt geschat. Deze schatting is bevestigd door een radiobericht van de vlootbasis Talca huano, dat ook 3000 slachtoffers in Con cepcion vermeldt. Sofanor Vidal, een lid van den United Press Staf, heeft het volgende radio telegram gezonden uit Tamuco: „Tamuco heeft weer telefonische verbinding met San Rosendo, waar 2000 personen ge dood zijn en honderden nog onder puin begraven liggen." San Rosendo is een belangrijk knooppunt. Chillcn, een groote ruïne. De United Press-correspondent Carlos Serry heeft als eenige persvertegenwoordiger de vlucht van het regeeringsvliegtuig boven Chilian mee gemaakt en seint ons: „Het ziet ernaar uit, of het aantal slachtoffers het dubbele zal blijken te bedragen van wat de regeering officieel opgeeft. Chilian was een groote ruïne. De straten zijn bedekt met het puin der ingestorte huizen. Zelfs uit de lucht kan men zien, hoe vele on- gelukkigen beklemd in het puin zijn omgeko men. Vreeselijk was de aanblik van de puinhopen der twee theaters, die op het oogenblik van de ramp geheel vol met publiek waren. Blijkbaar is het enkele bezoekers nog gelukt, bij het in storten door de deuren te ontkomen, doch op straat zijn dezen door het neerstortende puin verrast en gedood. De meeste lichamen zijn vreeselijk verminkt. De infanteriekazernes buiten de stad zijn niets meer dan een verwarde massa puinbrokken balken en ijzei. Ook de meeste openbare ge bouwen der stad zijn vernield. Op tal van plaat sen is brand uitgebroken en over de puinhopen drijven dichte rookwolken. De bevolking voorzoover zij aan de ramp ont komen is, heeft zelf het reddingswerk onder lei ding der overheid energiek aangepakt Er zijn eerste hulpposten geopend, er zijn boodschap pers weggestuurd om hulp te halen. Toen wij van Santiago naar Chilian op weg waren, vlogen wij over de zwaargetroffen ste den Miraflores, Longavi, Parral, San Carlos en Concepcion. Te midden van de ruïnes van Con cepcion woedden op dat oogenblik ontzaglijke branden." Auto-ongeluk eischt vijf dooden. Auto en tractor in botsing. Woensdag is de auto van een fabrikant uit Dresden op den weg naar Lückenwalde in bot sing gekomen met een tractor met aanhang wagen. Vier personen werden hierbij op slag gedood, twee zwaar gewond. Een der gewonden overleed na in het zie kenhuis te zijn opgenomen. RAHI0. PPCEPAMMA VRIJDAG 27 JANUARI HILVERSUM I, 1875 en 301.5 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.0® VARA. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gra mofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Gramofoonmuziek 12.De Palladians (Om 12.15 Berichten). 12.45 Gramofoonmuziek 1.Het AVRO-Amusementsorkest 2.Gramofoonmuziek 2.40 Lezing „Huisbewoners" lief en leed". 3.-— Variété-programma. 4.Gramofoonmuziek 5.— Voor de kinderen 5.30 Gramofoonmuziek 6.De Ramblers 6.28 Berichten 6.30 Letterkundig over zicht 6.50 Gramofoonmuziek 7.VARA-Ka- lender. 7.05 Causerie „De heilzame en de ziek makende werking van de zon" 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „De mystiek van Ruusbroec" 8.Quatre-mains 8.30 Causerie „Het dier in zijn wereld" (1) 9.Montmartre- Minstreels 9.15 Het VARA-Orkest 10.Fragm. „Das Veilchen von Montmartre", operette. 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.Viool en piano 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11. Gramofoonmuziek 11.15 Zang en piano en gra mofoonmuziek 12.Berichten 12.15 Gramofoon muziek 12.30 Orgelspel 1.30 Ensemble Quintolia" en gramofoonmuziek 2.30 Christelijke Lectuur 3.Vervolg van 1.30. 3.45 Gramofoonmuziek 4.Christelijk Friesch uurtje 5.Gramofoon muziek 5.15 Instrumentaal trio, en gramofoon muziek 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.Berich ten. 7.15 Boekbespreking 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten 8.15 Oratorium-concert (Opn.) 9.30 Causerie „Gezins- en huwelijksmoeilijkheden". 10.Be richten ANP, actueel halfuur 10.30 Het Utrechtsch Stedelijk orkest en solist (opn.) 11.25 Gramofoon muziek 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgel concert 12.35 George Elrick en zijn „Music Ma kers, en soliste 1.20 „Empire exchange", cause rieën 1.352.20 Pianovoordracht 2.453.05 Gra mofoonmuziek 4.20 Gramofoonmuziek met toe lichting 4.50 Radiotooneel 5.20 Gramofoonmuziek 5.40 Bernard Crook en zijn instrumentaal kwin tet 6.20 Berichten 6.45 Radiotooneel 7.05 Causerie „Round the courts" 7.20 Gevarieerd program ma. 7.50 Viool en piano. 8.20 Revue-programma m.m.v. solisten, mannenkoor en orkest 9.20 Be richten 9.45 Causerie „Tight corners: 3. Even steeplejacks get windy". 10.05 Opera „Arlecchi- 11.15 Harry Roy en zijn Band en solisten 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 9.00, 10.en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1.05 Jane Evrard's orkest 2.35 Pianovoor dracht 2.50 Gramofoonmuziek 3.50 Zang 4.40 Pianovoordracht 4.55 Zang 5.10 Gramofoonmu ziek 5.25 Het Moyse-trio 6.35 Pianovoordracht i.50 Zang 7.20 Het Ellis-orkest 8.35 Pianovoor dracht 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Amuse mentsorkest 11.20 Schupo-orkest 12.35 Willi Li- biszowski's orkest 1.302.20 Populair concert 20 Het Omroepkleinorkest, solisten en instru mentaal kwintet. 5.50 Gramofoonmuziek 7.30 Voor soldaten 8.20 Het Omroeporkest en soliste 9.35 Gramofoonmuziek 9.50 Otto Fricke's orkest en pianoduo. BRUSSEL 322 M. 12.20, 1.302.20, en 5.20 Gramofoonmuziek 5.50 Pianovoordracht 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Scholierenkoor 7.20 Zang 8.20 Gramofoonmuziek 8.35 Radiotooneel met muziek 10.05 en 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Het Gertler-kwartet. 6.38 Zang 6.50 Gramo foonmuziek 7.05 Vervolg zang 8.20 Operette „La cocarde de Mimi Pinson" In de pauze: Gramo foonmuziek 10.30 Cabaretprogramma 11.00-11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Concertgebouworkest (Opn.) 8.20 Concert 8 35 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.35 Sportrepor- tage 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berichten 10.20 Leipziger Symphonie-orkest (Opn.) 10.55—11.20 Gramofoonmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9