Amerika's machtige Senaat. Lord Chatfield in het Britsche kabinet. BILJARTEN. KRACHTSPORT WIELRIJDEN. DAMMEN MAANDAG 30 T A N U A' R I 1939 HAARDEM'S DAGEEAD 10 Het geval Harry L. Hopkins E benoeming door president Roose velt van den vroegeren leider van de Works Progress Administration, Harry L. Hopkins, tot minister van handel, heeft de tongen van vele senatoren los gemaakt. Een krachtig verzet tegen deze benoeming kwam in den Senaat tot uiting. Ai- dus kon men weer eens waarnemen, welk een groote macht de Senaat uitoefent, die, niet tegenstaande overigens in sterke mate in de Amerikaansche grondwet het beginsel van de scheiding van machten op den voorgrond staat, een geducht woordje kan meepraten op het gebied van de uitvoering. Dit door dat de constitutie bepaalt dat de president voor het benoemen van ambassadeurs, an dere ..openbare ministers" en consuls, rechters van het Hoogste Gerechtshof en alle andere bondsfunctionarissen, voor zoover de grond wet niet anders voorschrijft, (voor de aan stelling van lagere ambtenaren kan men bij de wet een andere regeling vaststellen), het advies en de goedkeuring van den senaat be hoeft. De toekenning van deze bevoegdheid aan dit college vond haar oorzaak in de over weging, dat men er destijds, bij het tot stand komen van de grondwet, prijs op stelde een orgaan te scheppen, dat als het ware zou zijn een college van gezanten van de staten, die tezamen de Unie vormden. Een lichaam dat evenzeer een rol op uitvoerend terrein te vervullen zou hebben als vroeger, toen de Vereenigde Staten nog Britsche koloniën waren met de zoogenaamde gouverneurs raden m die koloniën het geval was ge weest. Zoozeer beschouwde men, in den aanvang van de republiek, den senaat als een uit voerend orgaan, dat de president dikwijls aan bijeenkomsten van de senatoren deel nam en dan met hen omtrent allerlei overleg pleegde. Aanvankelijk placht de senaat, in tegen stelling met het Huis van Afgevaardigden, louter met gesloten deuren te vergaderen. Maar al kwam in dat jaar een einde aan dien gang van zaken, voor de gevallen waar in dit college zich van zijn functies op wet gevend terrein had te kwijten, de bijeen komsten, die aan het werk op het gebied van de uitvoering gewijd waren plachten ook na dien als regel niet publiek te zijn. Op den duur begon er echter meer en meer verzet te rijzen tegen de geheime vergaderingen van den Senaat als uitvoerend lichaam. Menig senator schroomde niet, voor lekken te zor gen, zoodat de pers datgene, wat geheim moest blijven, niettemin openbaarde en kon openbaren. Dit leidde tot het besluit om met de „gesloten-deuren-politiek" te breken en om voortaan alles in het openbaar te behan delen, tenzij een meerderheid zich voor het houden van een besloten bijeenkomst zou uitspreken. Verder werd vastgesteld, dat zelfs in geval van een geheime vergadering, de handelingen toch publiek goed zouden kunnen worden, namelijk als een meerder heid zulks zou verlangen en voorts maakte men ook nog uit, dat elke senator ten allen tijde de vrijheid zou hebben om openbaarheid te geven aan zijn individueele stem. Ofschoon het hier reeds weergegeven grondwetsartikel aan den senaat een even groote bevoegdheid in verband met benoe mingen toekent als aan den president, wil de praktijk, dat het staatshoofd bijkans steeds de personen van zijn keuze op de vc-or hen bestemde posten vermag te brengen, zonder senatoriaal verzet van eenige beteekenis. Dit geldt in het bijzonder ten aanzien van de benoemingen voor de zeer hooge functies, zco- als gezanten, ministers, leden van het Hoogste Gerechtshof. INTUSSCHEN geen regel zonder uitzon dering. Zoo kan dan vermeld, dat om bij precedenten van betrekkelijk vrij re- centen aard te blijven in 1925 de Senaat zelfs zijn veto uitsprak tegen de benoeming van Charles B. Warren tot attorney-general (minister van justitie) en in 1930 tegen die van John J. Parker tot rechter in het Hoogste Gerechtshof. Deze voorbeelden van vrij jongen datum zullen ongetwijfeld voor den heer Hopkins een troost hebben gevormd nu zich tegen zijn benoeming senatorial oppositie openbaarde. Eind goed al goe£ zal hij kunnen rede neeren. nu het machtige gezelschap, dat in den senaat huist, tenslotte, nadat er eerst al het noodige over deze benoeming in de be treffende senaatscommissie te deen was ge weest, met liefst 58 tegen 27 stemmen het besluit van president Roosevelt bekrachtig de. Deze meerderheid overtrof zelfs de 2/3, die trouwens niet eens noodig was, want voor benoemingsbesluiten is de helft plus één vol doende. terwijl voor de bekrachtiging van door den president gesloten verdragen inder daad de versterkte meerderheid van 2/ ver- eischt is. Ook met betrekking tot dat ge- Twaalf dooden tengevolge van instorting. Vele gewonden. KAïRO, 28 Januari. Een woonhuis van vier verdiepingen, waarin zich 71 personen be vonden, is ingestort. Twaalf bewoners vonden den dood en velen werden gewond (Reuter). Duitsche troepen via Tsjecho- Slowakije naar Weenen. Overeenkomst tusschen Duitsche en Tsjechische spoorwegautoriteiten. Het agentschap Ceteka publiceert een mededeeling van het Tsjechische ministerie van openbare werken, waarin melding ge maakt wordt van de moeilijke verbindingen tusschen Bohemen, Moravië, Slowakije en de Karpathische Oekraïne, na de gebeurtenis sen van het najaar 1938. De Tsjechische en Duitsche spoorweg-autoriteiten zijn evenwel overeengekomen, dat het verkeer Noord-Zuid zooveel mogelijk za! worden vrijgelaten, o.a. ten behoeve van de openbare veiligheidsdien sten en van het leger. Uit deze mededeeling blijkt, dat Duitsche troepen van Dresden naar Weenen kunnen worden gevoerd over Tsjechisch gebied, waarmede een om weg van honderden kilometers be spaard wordt. deelte van de uitvoerende taak van het staats hoofd spreekt de senaat, ingevolge hetgeen de grondwet hieromtrent bepaalt, een geducht woordje mee. Dit alweer als uitvoerend or gaan, wat o.a. ook hieruit blijkt, dat de grondwet letterlijk aan den senaat het recht toekent niet slechts te beslissen of hij aan een tot stand gekomen verdrag zijn zegen wil geven, maar ook reeds om te voren te advi- seeren omtrent het eventueel te sluiten tirac- taat. Alles te samen genomen bestaat er dan ook reden te over vcor eiken bewoner van het Witte Huis om op zoo goed mogelijken voet met de heeren senatoren te staan; Deze heb ben immers heel wat in de melk te brokkelen, zooveel zelfs, dat gelijk nu pas nog eens duidelijk aan het licht trad zelfs voor het benoemen van zijn ministers, de president de senatorial? goedkeuring behoeft. Dr. E. VAN RAALTE. Minister van coördinatie der defensie in de plaats van Inskip. Nog andere wijzigingen in het kabinet. In het Britsche kabinet zijn naar Reuter meldt, de volgende wijzigingen aangebracht: Admiraal Lord Chatfield is benoemd tot minister van coördinatie der de fensie, Inskip tot minister van Do minions, Sir Reginald Dormansmith, conservatief en oud-president van den Landbouwers'oond, tot minister van landbouw, Morrisson tot kanselier van het hertogdom Lancaster, Winterton tot paymaster-general, Lord Mun ster tot ondersecretaris van oorlog in de plaats van Lord Strathcona, die is afgetreden en geen nieuwe functie bekleedt. Morrison zal Chatfield bijstaan en voor hem in het Lagerhuis de vragen beantwoorden. Winterton blijft geen lid van het kabinet, maar behoudt zijn functie van voorzitter der inter- gouvernementeele vluchtelingencom- missie. De nieuwe benoemingen voltooien de reorga nisatie van het kabinet die begon met de be noeming van Anderson. Naar verluidt is de afwezigheid van Strathcona van tijdelijken aard. Door de wijzigingen wil men bereiken, dat de critiek op het gebied van defensie en land bouw voor een belangrijk deel verdwijnt, zon der dat het kabinet de capaciteiten van Inskip en Morrison zal behoeven te missen. Bovendien heeft men het kabinet nieuwe kracht willen toevoegen in den persoon van Chatfield, die gedurende vijf jaar de eerste vlootadviseur der regeering is geweest. Chat field die beschouwd wordt als de beste stra teeg van het oogenblik, verblijft nog in Italië, doch zal onmiddellijk naar Engeland ko men. Tenslotte heeft men den weg willen effe nen voor de versnelling der maatregelen op ht geheele gebied van de defensie na het we der bijeenkomen van het parlement. De benoemingen wijzen er verder op, dat Chamberlain een nieuwe, techniek heeft ge volgd, doordat hij het ministerie heeft aange vuld met mannen die in eigen kring een lei dende positie innemen en deskundigen, wier diensten van de grootste waarde zullen blij ken te zijn. Het eerste teeken dezer nieuwe techniek heeft men gezien in de benoeming van Anderson, die indertijd tot taak kreeg de burgerlijke defensie te reorganiseeren. Dornmanswlth is een der eerste autoriteiten op landbouwgebied. Uit de wijzigingen kan men blijkbaar ook opmaken, dat Chamber lain niet voor den herfst over zal gaan tot ontbinding van het parlement. Groentjes en SUCCES is één be grip. Daarom worden er ieder jaar weer meer geplaatst en daarom waren het er in 1938 meer dan 47000. De Iersclie dichter Yeats overleden. Winnaar van den Nobelprijs in 1923. William Butler Yeats. In den leeftijd van 74 jaar is Zondag te Menton de Iersche dichter en tooneelschrijver William Butler Yeats overleden. Hij geldt als de grootste Iersche dichter van deze eeuw. Yeats heeft in 1923 den Nobelprijs voor letterkunde verworven. Hij de buteerde met de publicatie van „The wandering of Oisin" in 1889. Vervol gens schreef hij verscheidene bundels verzen en tooneelstukken, die zijn roem vestigden, o.a. „The Celtic Twilight", „The poems of William Blake" en „Plays for een Irish Theatre". Yeats had zich aanvankelijk op de schil derkunst toegelegd, maar al zeer spoedig wijd de hij zich aan de letterkunde en werd hij medewerker aan Iersche periodieken. In 1887 vestigde hij zich te Londen. Hij behoorde tot de stichters der Irish Literary Society (Lon den en Dublin) en werkte samen met Lady Gregory om een nationaal Iersch theater in het leven te roepen. Oorspronkelijk heeft Yeats onder invloed van de Keltische mythologie en de Fransche symbolisten veel mystieke poëzie geleverd. Het was dan ook niet te verwonderen, dat hij zich aangetrokken voelde tot Rabindranath Tagore, wiens werk hij in het Engelsch ver taalde. Later, toen Yeats feitelijk met de mys tieke richting gebroken had, schreef hij een aantal gedichten, die van zijn Iersch-Natio- nalistische gezindheid blijk gaven. Yeats werd in 1922 benoemd tot senator- voor-het-leven van den Ierschen Vrijstaat. Waarom Italië in Spanje intervenieerde. Frankrijk als Carthago en Mussolini als Scipio. Italië is om redenen van stra- tegischen aard in Spanje tusschen- beiden gekomen en niet alleen uit over wegingen van ideologisehen aard. Met het steunen van de door Franco ontke tende beweging beoogde het mede te werken aan de instelling in Spanje van een politiek regime, dat ingeval van een Europeeschen oorlog vijandig zal staan tegenover een eventueelen door tocht door het Iberisch schiereiland van Afrikaansche contingenten van het Fransche leger". Dit constateert de Italiaansche journalist An- s'aldo in de Gazetta del Popoio, die Frankrijk vergelijkt met het Carthago uit de Phoenicische oorlogen en uiteenzet dat Mussolini, om Rome te behoeden voor eenzelfden aanval als die van Hannibal, d.w.z. van overweldiging door Frank rijk met de hulp van door Spanje aangevoerde gekleurde troepen uit Afrika, in 1936 zijn toe vlucht heeft genomen tot een soortgelijke oplos sing als die welke Scipio in 208 v. Chr. heeft ge bruikt. Vandaar de ontscheping van Italiaansche légionnaires in Spanje, teneinde, naar de offi cieuze publicist verklaart, den nieuwen Middel- landschen Zee-kringloop „Noord-AfrikaSpan jeFrankrijk" waardoor zich eens zooveel bar- baarschheid over Rome verspreid heeft, te ver breken. Na betoogd te hebben, dat het doel van Frank rijk is de Rijngrens te verdedigen en Rome bij de eerste de beste gelegenheid te verpletteren, vervolgt Ansaldo: daarom werft de Fransche generale staf op intensieve wijze strijdkrachten in Afrika, zooals eertijds Hannibal deed en om het vervoer dezer contingenten naar Frankrijk te verzekeren, tracht dit land Spanje aan zich dienstbaar te maken. De journalist verklaart, dat dit „imperialistische plan" van de derde re publiek geslaagd zou zijn, als er geen Italiaan sche inmenging ware geweest en dat de val van Barcelona derhalve iets meer beteekent dan een aan de internationale bolsjewistische propagan da toegebrachte slag. De Völkische Beobachter publiceert onder het hoofd „Italië en Frankrijk'1 een beschou wing over de Italiaansche eischen in denzelfden trant. Het blad schrijft, dat Frankrijk voor het Troepen van generaal Franco bij hun opinarsch in Catalonië. tegenwoordige Rome „het huidige Carthago" is en dat het bondgenootschap met Spanje „Italië in staat stelt de oude overheersching van Frank rijk in het westen van de Middellandsche Zee te breken en door het inrichten van de eilanden het midden der Middellandsche Zee, de Balearen en Spaansche Marokko de rechtstreeksche ver bindingen af te snijden tusschen Frankrijk en zijn reservoir van zwarte soldaten in Afrika". Het blad wijst er op, dat „de politieke wet Ita lië voorschrift alle machtseischen van Spanje in Tanger en Marokko te steunen". Voorts beweert het blad dat „het irredentis- me van Nice en Corsica" een hinderpaal vormt voor een Fransch-Italiaansche toenadering. Te genover Frankrijk, waar het geboortecijfer daalt, stelt het blad „het jonge Italië met het sterke bloed, dat gebrek aan ruimte heeft". Verder somt het blad de bondgenootschappen op, waar Italië op kan rekenen en besluit „Ad- vocatenlisten kunnen wel een proces doen win nen, maar nooit zal men zoo geschiedenis kun nen schrijven". D. E. S. 20 jaar. De Haarlemsche biljartclub „D. E. S." be stond op 1 Januari j.l. twintig jaar. Deze actieve club, welke onlang^ door het bondsbestuur voor die gelegenheid het eerste en derde klasse kam pioenschap van Nederland te organiseeren kreeg en zich van die opdracht uitstekend kweet, heeft Zaterdagavond dit lustrum in eigen kring in haar clublokaal, café-restaurant „Bolwerk", feestelijk gevierd. De leden met hun dames waren daartoe in de bovenzaal bijeen gekomen. Brieven, telegram men en bloemen waren de vele bewijzen van medeleven met de jubilaresse. Muziek, zang, vooi-dracht en toespraken werden afgewisseld en verhoogden de feestvreugde. Met een souper, waarbij aan de club een fraaie, nieuwe ledenlijst werd aangeboden en enkele toespraken werden gehouden, werd dit mooie jubileum gesloten. Achilles. Bij de Zondag gehouden kampioenschappen van Amsterdam wist de H.K.V. „Achilles" een mooi succes te behalen. In de afdeeling veder gewicht 2e klasse behaalde F. Weber een 2en prijs met 217.5 punt. In afdeeling lichtgewicht 2e klasse behaalde J. H. Concent een 3en prijs met 240 punten. In de le klasse behaalde in de afdeeling mid den A gewicht H. Jong een 4en prijs en A. G. Scheffer een 3en prijs in de afdeeling midden zwaar gewicht. H. S. Y. „De Kampioen". Zondagmorgen hield de H.S.V. „De Kampioen" haar laatsten rit om den Kuiper-prijs, 2 K.M. op de roode rol. De tijd hiervan was: i m. 14 4/5 sec., die door C. de Best was gemaakt. Verschei dene pogingen werden gedaan om hem het re cord afhandig te maken, doch geen enkele slaag de, totdat P. v. d. Heyden nog een laatste poging deed en kans zag, den tijd van De Best te evena ren. Daar de Best nogmaals een poging deed en werkelijk slaagde, kwam -hij met een tijd van 1 min. 14 2/5 sec. in het bezit van den fraaien prijs, geschonken door den heer Kuiper. Doch deze weet sportieve prestaties te beloonen; ook P. v. d. Heyden, die een tijd van 1 min. 14 4/5 sec. maakte, kreeg van hem een waardevollen prijs. De totaal uitslag voor den Kuiper-prijs is: C. de Best 1 min. 14 2/5 sec., P. v. d. Heyden 1 m. 14 4/5 sec., L. Scheidier 1 m. 20 1/5 sec.: S. Bos 1 min. 21 2/5 sec., Th. Drost 1 min. 21 3/5 sec.: J. Bos 1 min. 22 1/5 sec. JJ. Laan 1 min. 27 1/5 sec. De stand van het home trainers-kampioen schap is op het oogenblik: 1 P. v. d. Heijden to taal 5 min. 1/5 sec., 2 S. Bos totaal 5 min. 11 3/5 sec., 3 J. Laan totaal 5 min. 30 2/5 sec. De overige renners moeten allen nog een af stand rijden om een totaal tijd te krijgen. Door de goede samenwerking der aangesloten vereenigïngen bij de Haarlemsche Federatie hebben dit jaar voor de H.S.V. de Kampioen zit ting in het bestuur der Fedeartie Joh. ten Hove als 2de voorzitter en N. Huyboom als commis saris. Kampioenschap van Nederland. De uitslagen van de Zaterdagavond gespeelde partijen voor het persoonlijk kampioenschap van Nederland luiden: Dukel—Cohen 11; Raman—Kinnegin 0—2; DruyfVos 02; Van der KraanLochtenberg 1—1. IdzerdaBom 02. De stand luidt: Keiler 8 (uit 5); Idzerda 6 (4); Kinnegin 5 (4); Vos, Rustenburg, Raman. Dukel en Cohen, alien 5 (uit 5): Bom 4 (4): Van der Kraan 4 (5); Druyf 4 (uit 5); Lochtenberg 2 (uit 5). Damclub „Oosterkwartier". Uitslagen der kwartetwedstrijden om den „De Graaf's wisselbeker": Het Noorden: Damcl. „Haarlem": J. Dienske Jr.Ch. Visse 11 A. v. LeuffenJ. J. v. Kesteren 02 A. BronD. v. Wamel 02 L. PootsG. Roet 20 3—5 Damcl. „Haarlem" wint met 53 D. O. S.: Damcl. Oosterkwartier": H. J. v. Berk—A. de Jong 0—2 J. BoerkoelW. v. Pelc 02 H. J. OudhoffJ. P. v. Eyk 0—2 W. DijkhoffY. de Jong 0—2 0—8 Damcl. „Oosterkwartier" wint met 80. Afgebroken partijen uit de vorige ronde: Damcl. .Haarlem": H. D. C.: Ch. Visse—J. B. Sluiter 2—0 Damcl. „Haarlem" wint met 53. Competitie 3e klass N. D. B. Het Noorden IIOosterkwartier II 75 (voorl.) Uitslagen gespeelde partijen: StamGriinwald 20 BottelierH. Beek 20 J. HerwijnenH. Beek 0i C. P. KraayBottelier 20 KORFBAL Animo-Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak Barendse- straat 29. Gespeeld: Nieuw FloraAmmo Ready b 30 Watervliet 1Animo Ready 1 22 Animo Ready 2De Zwaluwen 1 32 Te spelen: 4 Februari: Animo Ready aOosterkwartier a 2.45 uur 5 Februari: Aurora 3Animo Ready 2 10 uur Watervliet 2Animo Ready 3 2 uur Vertrek per trein 1.20. Supporters geven zich vóór Donderdagavond op bij J. Blauw, K. van Manderstraat 92, kosten f 0,22. De wedstrijd T. H. B. 2—Animo Ready 1, ge speeld 15 Januari, zal moeten worden overge speeld. wegens niet toepassing van art. 18 R. v. W. door T. H. B. Bestuursvergadering 7 Februari bij den heer J. Blauw. Het Baarsje. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar onderlingen baarswedstrijd in de Ringvaart te Hillegom en Lisse. In het clubhuis reikte de voorzitter, de heer H. Veen, de prijzen uit. le prijs R. Papenburg, 2 A. v. Bezooije, 3 H. Gabor, 4 H. Veen, 5 Hooglugt, 6 B. Veen, 7 G. Veen, 8 Tintele. 9 A. P. Habbers. 10 B. Gabor, 11 A. H. Durge, 12 L. V. Sicola, 13 J. Veen. Haarl. Hengelaarsboiicl. Zondag hield de H.H.B. een onderlingen te vens bekerwedstrijd in de Amsterdamsche vaart tusschen Liedebrug en Vinkebrug. De prijzen bestaande uit luxe- en huishoudelijke artikelen, wei'den gewonnen als volgt: 1 R. v. d. Aar (tevens beker), 2H. Smits, 3 N. v. Bakel, 4 G. v. d. Reep, 5 H. v. Honschoten, 6 J. Kollaart, 7 P. v. d. Leer, 8 M. Meijers, 9 F. Rusman, 10 F. Lourenburg, 11 D. Martens. 12 L. Logmans, 13 J. Westerhoven, 14 G. Hout kamp, 15 C. Draeck, 16 A. v. Leeuwen, 17 P. Veenman. 18 H. Leenaars, 19 F. v. Werve, 20 H. Eerhart, 21 J. Kooiman, 22 K. Hillebrand, 23 J. Post, 24 A. Kroonstuiver, 25 H. Veen, 26 J. Kroonstuiver, 27 J. v. d. Veld, 28 W. Heesemans, 29 W. Kruid, 30 A. Bertholee, 31 J. Rondema, 32 J. Rietman. 33 J. Wensveen, 34 B. v. Meurs, 35 R. Post, 36 J. Ket, 37 D. Kruid. Na afloop werden de prijzen door den voor zitter, den heer F. W. Janse Kok uitgereikt in het clubgebouw, lunchroom Hommels aan de Zo- mervaart. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 30 Januari 1939 Hooge Prijzen 1000— 1665 5234 400.— 1077 5689 6053 13410 200.— 6934 11653 12437 14024 15297 17081 100— 3371 6402 8603 12759 14828 15144 17023 17633 18975 19154 20039 20540 20686 Prijzen van 70. 1001 1008 1127 1226 1239 1256 1275 1411 1430 1470 1545 1566 1634 1662 1721 1765 1884 1976 2017 2037 2136 2154 2199 2332 2347 2371 2375 2487 2532 2535 2555 2948 3000 3009 3063 3114 3187 3192 3267 3463 3487 3743 3816 3901 4075 4155 4159 4248 4386 4590 4615 4972 5041 5091 5134 5317 5590 5693 5784 5817 5879 5902 5936 6161 6256 6295 6484 6507 6766 6770 6918 7063 7126 7143 7253 7279 7336 7373 7403 7477 7479 7491 7505 7544 7688 7823 7954 8072 8190 8210 8212 8448 8468 8602 8631 8682 8745 8857 8985 8986 9025 9044 9179 9281 9468 9489 9622 9777 9846 9868 10026 10115 10141 10232 10352 10541 10552 10578 10611 10659 10915 10951 11015 11074 11077 UUO 11129 11197 11286 11454 11461 11708 11787 11901 11997 12179 12180 12273 12277 12320 12395 12447 12538 12568 12581 12755 12846 12902 12988 13031 13156 13201 13388 13389 13431 13488 13515 13577 13623 13756 13823 1384C 13883 13968 14013 14133 14173 14245 14505 1458? 14729 14894 15026 15052 15056 15102 15198 15427 15518 15672 15711 15814 15832 15920 15931 15939 15971 15093 16008 16181 16217 16218 16240 16304 16340 16361 16426 16496 16539 16545 16587 16598 16651 16776 16781 16790 16803 16824 16910 17225 17406 17542 17554 17631 17788 17850 17986 18075 18294 18421 18483 18646 18803 18876 18924 19573 19598 19644 19708 19719 19899 19933 20223 20284 20404 20413 20429 20854 21330 21335 21423 21446 21554 21561 21616 21654 21732 21803 21886 21920 21922 21993 Nieten 1007 1039 1055 1060 1069 1096 1125 1149 1173 1250 1268 1297 1303 1338 1372 1376 1403 1408 1414 1459 1460 1527 1532 1553 1674 1702 1731 1753 1764 1793 1879 1894 1939 1961 1973 1974 1996 2006 2060 2130 2137 2138 2176 2191 2200 2208 2216 2293 2351 2414 2450 2488 2497 2507 2518 2557 2566 2606 2652 2667 2698 2694 2704 2757 2810 2831 2840 2896 2900 2912 3030 3032 3035 3067 3068 3107 3145 3154 3256 3261 3262 3326 3335 3337 3354 3359 3373 3390 3434 3532 3614 3638 3643 3652 3654 3683 3774 3790 3801 3807 3830 3844 3864 3885 3889 3911 3915 3952 3973 3974 4050 4140 4151 4196 4202 4226 4262 4293 4294 4341 4346 4401 4417 4455 4468 4471 4472 4483 4492 4504 4553 4596 4854 4707 4716 4757 4781 4836 4929 4931 4969 5037 5039 5042 5056 5058 5123 5125 5208 5238 5265 5302 5322 5377 5422 5528 5561 5586 5606 5632 5634 5717 5773 5798 5833 5850 5906 5945 6008 6022 6024 6035 6036 6130 6149 6151 6157 6163 6170 6171 6221 6227 6255 6268 6277 6327 6423 6502 6529 6531 6547 6577 6578 6597 6601 6659 6709 6731 6746 6762 6772 6778 6781 6796 6798 6833 6835 6845 6860 6895 6915 6954 6967 7017 7028 7032 7061 7109 7134 7139 7176 7181 7198 7201 7215 7251 7255 7266 7278 7285 7372 7391 7492 7495 7499 7539 7562 7565 7588 7603 7604 7606 7652 7674 7701 7705 7782 7900 7907 7909 7923 7934 8007 8027 8055 8084 8094 8109 8129 8164 8176 8182 8225 8228 8237 8239 8253 8266 8298 8345 8371 8372 8397 8429 8437 8469 8486 8494 8571 8572 8614 8635 8669 8753 8804 8824 8838 8870 8962 8993 9047 9088 9114 9187 9210 9240 9342 9364 9371 9408 9425 9467 9531 9550 9558 9569 9624 9645 9686 9714 9715 9728 9753 9761 9772 9776 9825 9834 9836 9853 9920 9927 9948 9951 9966 10031 10082 10140 10162 10198 10233 10240 10255 10266 10327 10334 10349 10350 10355 10381 10452 10550 10567 10576 10580 10595 10599 10601 10615 10628 10655 10717 10857 10878 10887 10918 10928 10969 11046 1105Ü 11099 11126 11228 11326 11327 11408 11486 11609 11658 11667 11682 11712 11726 11748 11755 11767 11785 11801 11804 11822 11823 11832 11860 11866 11878 11881 11889 11946 12012 12016 12034 12053 12058 12096 12097 12161 12171 12189 12195 12209 12225 12291 12302 12303 12328 12461 12481 12492 12507 12523 12560 12620 12649 12681 12690 12706 12707 12750 12761 12920 12947 12971 12992 12937 13038 13047 13094 13147 13167 13195 13205 13366 13484 13491 13509 13523 13546 13707 13723 13783 13801 13863 13911 13956 13965 14038 14050 14095 14126 14195 14256 14318 14320 14328 14439 14471 14509 14538 14569 14583 14595 14604 14654 14669 14675 14703 14873 14946 14959 14967 14992 15003 15019 15065 15099 15107 15113 15123 15128 15210 15267 15338 15378 15452 15489 15505 15567 15571 15606 15637 15667 15691 15733 15742 15755 15767 15813 15825 15875 15912 15953 15976 16048 16050 16125 16134 16174 16175 16199 16239 16241 16279 16285 16309 16356 16449 16461 16467 16482 16494 16559 16576 16627 16653 16666 16694 16703 16835 16876 16915 16918 16926 17082 17142 17152 17169 17171 17174 17188 17220 17233 17266 17295 17340 17476 17383 17391 17414 17434 17467 17478 17517 17539 17574 17591 77653 17770 17847 17864 17898 17953 17976 17977 17981 17999 18027 18079 18131 18173 18201 18247 18250 18283 18292 18338 18380 18387 18404 18413 18422 18432 18436 18437 18497 18511 18556 18569 18599 18605 18611 18627 18634 18651 18726 18736 18740 18756 18816 18843 18850 18881 18913 18951 19015 19068 19091 19094 19118 19160 19218 19242 19247 19258 19283 19353 19367 19529 19536 19550 19552 19537 19571 19578 19581 19625 19634 19649 19713 19818 19861 19877 19887 19909 19934 20007 20033 20046 20074 20075 20079 20085 20106 20109 20112 20114 20143 20149 20260 20322 20366 20389 20390 20399 20452 20458 20479 20501 20527 20544 20549 20554 20645 20678 20743 20763 20816 20901 20908 20974 20981 21006 21016 21141 21144 21183 21191 21200 21245 21258 21290 21294 21295 21310 21353 21416 21494 21538 21659 21755 21771 21775 21785 21792 21801 21956 21972 Verbetering 5e klasse: 5e lijst; 1423 en 4258 m. z. met 70.—; 8261 m. z. 8262; 16876 m. X. 16878; 2141 m. z. 2148.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8