foikses Beatrix veewet. Ruim 2i millioen steun voor den tuinbouw. DINSDS'G 31 JANUARI 1939 H AAR t E M'S D A G B E A D 3 De minister van Economische Zaken heeft uit het Landbouw-Crisisfonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage, en op den dag der uit- keering geacht kunnen worden him bedrijf alsnog uit te oefenen, steun verleend overeenkomstig de bepalin gen van deze beschikking tot een bedrag van ten hoogste f 2.760.000. Bepaald is, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde rechtmatig geteelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van het jaar 1938 door de bovenbedoelde telers van die producten over een door genoemde Stich ting erkende veiling of veilinghouder zijn ver handeld, tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid: Blauwe druiven, 30 Mei17 Juli, f 1.15 idem 18 Juli 14 Aug. f 1.20. idem, 12 Sept.—13 Nov. f 5.70, alles per 100 K.G. Meloenen, 18 Juli18 Sept., f 0.75 per 100 Andijvie, 25 Juli—21 Aug., f 0.15 per 100 st. Augurken A en B. 13 Juni18 Sept., f 1.10. idem A en B stippel, 13 Juni18 Sept., f 0.10, alles per 100 K.G. Bloemkool. 6 Juni12 Juni. f 0.90; idem, 13 Juni—10 Juli, f 0.65; idem, 3 Oct.—30 Oct., f 1.70, alles per 100 stuks. Stoksnijboonen, 18 Juli—28 Augustus, f 0.25 per 100 K.G. Spekboonen, 18 Juli2 Oct., f 0.35 per 100 Rijsdoperwten, 30 Mei26 Juni, f 0.70; idem 27 Juni—31 Juli, f 0.25 per 100 K.G. Platglaskomkommers sorteering A, 28 Maart26 Juni. f 0.50; sorteering B. 28 Maart—26 Juni f 0.40; sorteering C, 28 Maart —26 Juni. f 0.25; sorteering A. 27 Juni—31 Juli. f 0.25. sorteering B. 27 Juni—31 Juli, f 0.20; sorteering C, 27 Juni31 Juli, f 0.15; sorteering A, 1 Aug.28 Aug., f 0.10; sortee ring B 1 Aug.—28 Aug.. f 0.10; sorteering C, I Aug.—28 Aug. f 0.10. aller per 100 stuks. Roode kool, 27 Juni—28 Aug., f 0.25, idem, 29 Aug.,—18 Dec., f 0.10. per 10 0K.G. Roode bewaarkool 14 Nov.18 Dec., f 0.85 per 100 K.G. Savoye kool, 2 Mei—28 Aug., f 0.10 per 100 K.G. Gele bewaarkool, 1 Jan.30 Jan., f 0.20, idem 31 Jan.—27 Febr., f 0.25; idem, 28 Febr.—27 Maart, f 0.20 idem, 14 Nov.18 Dec., f 0.80. alles per 100 K.G. Witte bewaarkool, 14 Nov.18 Dec., f 0.55 per 100 K.G. Witte kool 27 Juni—14 Aug., f 0.20 per 100 K.G. Spitskool, 2 Mei—12 Juni f 0.45; idem, 13 Juni—18 Sept., f 0.20 per 100 K.G. Prei, 29 Aug.18 Dec., f 0.55 per 100 K.G. Radijs, 14 Maart—24 April, f 0.20 per 100 bos. Knolselderij A, 1 Jan.—1 Mei, f 0.10; idem, 15 Aug.—18 Dec., f 0.95 per 100 st. Glassla, 14 Maart—10 April, f 0.10; idem, II April—15 Mei, f 0.20 per 100 st. Sla. 16 Mei—17 Juli, f 0.20 per 100 st. Spinazie, 28 Febr.—3 April, f 0.90; idem 4 April—2 2Mei, f 0.45; idem, 23 Mei—12 Juni, f 0.20 per 100 K.G. Glastomaten, 18 April19 Juni, f 0.40; idem, 20 Juni—17 Juli, f 0.95; idem, 18 Juli— 16 Oct., f 0.10 per 100 K.G. Vroege aardappelen 15 Juli31 Juli, f 0.45 per 100 K.G. De genoemde producten komen niet voor steuntoeslag in aanmerking, indien deze: a. administratief zijn geveild, tenzij het voor het koelhir' 3 bestemde druiven betreft; b. op contract zijn verkocht; c. ingevolge de gestelde qualiteitseischen gerangschikt zijn onder de afwijkende of af gekeurde producten; d. op een andere veiling zijn geveild dan waartoe teler gehouden was. Moreele herbewapening en de raadsverkiezing. Merkwaardige poging te Bussum. Naar de „Bussumsche Courant" verneemt heeft de leider der R.K. fractie in den gemeen teraad aldaar, mr. M. de Kort het initiatief ge nomen tot een samenkomst van de voorzitters van alle politieke groepen ,in den gemeenteraad vertegenwoordigd, waarin de vraag onder het oog zou worden gezien in hoeverre het mogelijk is de gedachte van de geestelijke en moreele herbewapening in verband te brengen met de komende verkiezingen van een nieuwen gemeen teraad. Reeds heeft deze bijeenkomst ten huize van mr. De Kort plaats gehad en als het blad juist is ingelicht waren alle fractievoorzitters aanwezig. Er is zeer breedvoerig van gedachten gewisseld over de idee van mr. De Kort en over een basis voor verdere bespreking ,doch tot een definitief besluit kwam men nog niet, omdat de vertegenwoordigers van de politieke groepen in den Raad er uiteraard prijs op stelden eerst met de leden hunner fracties te overleggen. Een der fracties meende zelfs geen besluit plaatselijk te kunnen nemen, als zij geen overleg had ge pleegd met het hoofdbestuur van de landelijke partij. Waarschijnlijk zal nog deze week de beslis sing vallen of alle partijen met het idee van jnr. De Kort meegaan. HET LOOVEER WEDER IN DIENST GESTELD. Met ingang van heden zal het Looveer bij HuLssen, dat in verband met den hoogen waterstand op den Rijn tien dagen lang geen dienst heeft gedaan, weder worden ingelegd. Luchtfoto deed grondvesten van oud kasteel ontdekken. De luchtkarteering welke ten behoeve van de Eemnesser ruilverkaveling is uitgevoerd, heeft voor Baarn een interessante verrassing opge leverd. Op de foto's zijn namelijk de omtrekken zichtbaar geworden van het voormalige Huis ter Eem, een kasteel, dat in de geschiedenis van Gooi en Eemland eeuwenlang een belangrijke rol heeft gespeeld. Als lichte lijnen teekenen zich de grondvesten op de opnamen af, aan den rechteroever van de Eem, recht tegenover de brug in de buurtschap Eembrugge, die tot de gemeente Baarn behoort. Daar verwacht kan worden, dat de fundamen ten grootendeels, zoo niet geheel, blootgelegd kunnen worden, is er alle reden om na te gaan of dit werk van historische beteekenis niet door de gemeente Baarn in werkverschaffing kan worden uitgevoerd, Tweelingbroers trokken er samen op uit. En kwamen dus ook samen voor den rechter. Maandag stonden voor de rechtbank te Rot terdam terecht de 25-jarige E. W. en diens twee lingbroer H. W., resp. monteur en rijwielmon teur, die in de periode, liggende tusschen Mei en September van het vorige jaar in verschil lende stadsdeelen étalages hebben opengebro ken, zoodat zij wat van hun gading was, kon den wegnemen. Op de dagvaarding stonden zes gevallen vermeld, waaronder twee lappen hee- renstoffen, twaalf paren schoenen, twee radio toestellen, een aantal bedspreien, drie coupons damesstof en dertien fototoestellen en een ver rekijker. De mannen gaven het ten laste gelegde vol mondig toe. Om de beurt hadden zij een kleinen beitel gehanteerd, terwijl de ander dan op den uitkijk stond. Zij verklaarden beiden niet van hun uiterst gering steunbedrag te kunnen rond komen, zoodat zij het zochten in stelen. Het bleek, dat de broers geen blanco strafregister hadden. E. W. zit reeds een straf uit en heeft op zijn zeventiende jaar reeds kennis gemaakt met den kinderrechter, terwijl hij voorts reeds ette lijke malen terzake van diefstal werd veroor deeld. Zijn broer H. W. heeft eveneens reeds verschillende veroordeelingen achter den rug. In zijn requisitoir zeide het O.M. dat de broers niet alleen tweelingen zijn van geboorte, maar ook op het gebied der misdaad. Spi\ was van meening, dat beide heeren een tijd uit de maat schappij gebannen moeten worden en eischte tegen beiden een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden en bovendien de onmiddellijke gevangenneming van H. W. CURSUS VOOR TUINDERS IN BEDRIJFS ECONOMIE. Na overleg met den inspecteur van den tuin bouw en het tuinbouwonderwijs in Nederland is aan de practijkschool voor Westlandsche teel ten te Naaldwijk een nieuwe cursus voor de tuinders toegevoegd, nl. in bedrijfseconomie. Hiermede wordt beoogd, dat de jonge tuin ders niet alleen technische kennis over de tuin- bouwcultures zullen vergaren, doch dat zij ook een beter inzicht zullen krijgen in de diverse economische kwesties van den tuinbouw en zich daar door beter aan de moeilijke tijdsomstandig heden zullen kunnen aanpassen. TERAARDEBESTELLING J. FUNKE. Een breede schare van oud-collega's en vrien den van wijlen den heer J. Funke heeft Maan dagmiddag diens stoffelijk overschot ten grave geleid. Mr. E. Funke, jongste broerder van den ont slapene sprak in de rouwkapel gevoelvolle woor den van afscheid en gewaagde van de groote sympathie, welke de heer J. Funke ver buiten den kring van de familie had verworven, zoo bij zijn medewerkers aan het oude „Nieuws van den Dag" als in de Parijsche hoofdstad, waar hij zijn jonge jaren heeft vertoefd en waarheen hij later nog zoo menigmaal zijn schreden richtte. De heer H. Nijgh bracht een hartelijken af scheidsgroet namens de vrienden uit de pers wereld en herinnerde verder aan Funke's intense belangstelling voor het Nederlandsche tooneel. Tenslotte sprak mevr. Rika Hopper namens de tooneelspelenden hartelijke woorden van af scheid en dank. Een zoon dankte voor de betoonde belangstel ling. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE AARD BEVINGSRAMP IN CHILI. Er heeft zich hier te lande een comité ge vormd, waarvan de namen der leden nader be kend zullen worden gemaakt, tot het inzamelen van gelden voor de slachtoffers van de aardbe vingsramp in Chili. Bijdragen kunnen worden gestort op girorekening 1844 van de firma Hel dering en Pierson 's-Gravenhage. Sluisdeur aangevaren. Vierduizend gulden schade aangericht. Maandagmiddag omstreeks een uur kwam het motorschip „Eemstroom" van de firma Ruiten beek, welke een beurtdienst onderhoudt Amers foortZaandam, kapitein D. van Veen, de Oran jesluizen bij Schelling wou de binnenvaren. Door dat de motor weigerde achteruit te slaan, ramde het vaartuig een sluisdeur, welke geheel werd ontzet. De schade bedraagt ruim vierduizend gulden. De deur is zoo zwaar beschadigd, dat deze gelicht moet worden. De reparatie zal waar schijnlijk eenige weken duren. Op het oogenblik wordt met een halve sluis geschut. De „Eemstroom" heeft de reis naar Zaandam voortgezet Autobotsing in de Haarlemmer meer. Maandagmiddag had op het kruispunt KruiswegDravexslaan een autobotsing plaats. De heer Van S. uit Haarlemmermeer reed in een vrachtauto den Kruisweg af in de rich ting Aalsmeer en stak op genoemd kruispunt den rijweg van rechts naar links over om naar de smederij van Van D. aldaar te gaan. De achteroprijdende bestuurster van een per sonenauto, mevr. G. uit Aerdenhout, had ech ter niet opgemerkt, dat, de richtingaanwijzer was uitgestoken. Op het moment dat S. den weg overtsak wilde mevr. G. juist passeeren, met het gevolg dat beide auto's in botsing kwamen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's werden licht bescha digd. EEN VRIJGELEIDE VOOR SPANJE NOODIG. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat sinds eenige dagen voor de binnenkomst in Wit-Spanje, met een visum afgegeven door den vertegenwoordiger van generaal Franco hier te lande, niet meer kan worden volstaan, doch dat een vrijgeleide moet worden aangevraagd door tusschenkomst van den Nederlandschen vertegenwoordiger bij generaal Franco, jhr. Van Panhuys te Saint Jean de Luz. POLITIEK VANDALISME. Het in het Leidsche Boschje staande ge- denkteeken van Herman Heijermans is Maan dag in den laten avond geschonden, door er een pot met rooden verf over uit te storten Bovendien heeft men rondom het voetstuk een aantal papieren hakenkruisen gestrooid. Door de stadsreiniging zijn de sporen van deze bal dadigheid verwijderd. -EENIGE GREPEN UIT HET EERSTE LEVENSJAAR.- Een jaar geleden dreunden de ka nonnen, klonken feestliederen door de radio, werden de extra-edities van de dagbladen den verspreiders op straat uit de handen getrokken want aan een langen tijd van spanning was een einde gekomen. Een nieuwe, jonge loot was aan den Oranjestam ontsproten, een Prinses, met groote vreugde in het Prinselijk gezin begroet, met overwel digende blijdschap door het Neder landsche Volk toegejubeld. Een jaar geleden Slechts één jaar, hoewel er zooveel in is ge beurd, dat het meer dan voldoende is voor een menschenleeftijd, maar toch slechts één jaar Die Januarimaand 1938 bracht nieuws ge noeg, maar voorloopig niet hèt nieuws, waarop heel ons volk en zeer velen daarbuiten zaten te wachten: het bericht, dat er een Konings kind was geboren op het paleis Soestdijk. Men vreesde zelfs reeds, dat het blijde nieuws niet meer in de Januarimaand zou komen. Maar den 30sten Januari kwam het bericht, dat de hofarts, dr. P. de Jong, en de nachtver pleegster, Zuster Romke Vermeer, naar het paleis Soestdijk waren gegaan, waar dr. J. de Groot en Zuster Trijntje Boonstra al eenigen tijd waren. De vensters van het paleis bleven den geheelen nacht verlicht, de officieren die de geschutbatterij commandeerden, bleven den geheelen nacht de wacht houden, maar nog bleef het bericht uit. Totdat plotseling 's morgens de telex meldde: 9.57 uur Prinses Dochter géboren. Toen klonk in velerlei stemmen en in veler lei talen het bericht van de vorstelijke geboorte en het nieuws snelde door de wereld: een jonge Oranje Prinses. Dat bericht stelde in Nederland, en overal waar Nederlanders waren, al het andere we reldgebeuren op den achtergrond. Eén feest roes was het, dagen lang. Met vele hoogtepunten. De eerste daarvan was de aangifte van de Jonggeborene bij den Burgerlijken Stand ten overstaan van Baarn's burgemeester, jhr. G. C. J. van Reenen. welke plechtigheid door den minister-president, dr. H Colijn en den vice- president van den Raad van State. Jhr. mr. F Beelaerts van Blokland, als getuigen werd bijgewoond. Toen ook werd het Nederlandsche volk mededeeling gedaan, dat de jonge Prin ses de namen Beatrix Wilhelmina Armgard zou dragen, waarbij de eerste bijzondere beteeke nis heeft. Beatrix, Geluk aanbrengende Nadat de geboorte-acte was opgemaakt, bracht Prins Bernhard de jonge Prinses zelf binnen, op een crème-satijnen kussen, en ver klaarde met trots „Dit is nu mijn dochter". Toen Prinses Beatrix' eerste audiëntie was afgeloopen en zij weer naar haar wieg zou worden teruggebracht, haastte de minister president zich naar de deur, zeggend: ..Het is mij een eer, de eerste te zijn. die voor de jonge Prinses de deur openstelt!" En hoezeer de hooge ambtsdragers bij de eerste kennismaking met het Prinsesje ge troffen waren, zeide dr. Colijn enkele dagen later in een redevoering, verklarend: „Ze zag er prachtig uit. Iedere jonge moeder zou trotsch op haar zijn". Langzaam luwde de feestelijke stemming, maar niet de belangstelling en liefde voor Prinses Beatrix. Dat werd wel bewezen door de gretigheid waarmede de spaarzame com muniqués omtrent den gezondheidstoestand der Vorstelijke baby werden gelezen. En door de enorme belangstelling, welke voor elke nieuwe foto van het Prinsesje werd getoond. Het is heden een familiefeest in het Prin selijk en Vorstelijk gezin, maar het is ook een feest, dat door heel ons volk wordt meege vierd. want ons aller gelukwenschen zijn heden uitgegaan naar het jarige Prinsesje, haar Ouders en Grootouders. In haar zien we de hoop op een blijde toekomst weerspiegeld. Een kleine levensgeschiedenis. Over de levensgeschiedenis van een één jarige is niet veel te zeggen, vooral niet als zij zoo voorspoedig opgroeit als Prinses Beatrix. Toch zijn er in dit jaar voor haar enkele hoogtepunten geweest- Het eerste was zeker de doopplechtigheid op 12 Mei te 's-Graven hage, waar de grijze ds. Weiter den doop toe diende. Van tevoren was natuurlijk alles gere geld en vastgelegd. Ieder wist wat hij moest doen. maar voor één, voor de Hoofdpersoon, de Doopelinge, had men geen regelen kunnen maken. Haar kan men niet verbieden te kraaien of te schreien als zij daar zin in had. Alles verliep volgens het programma. Totdat de kleine Beatrix werd binnengedragen. Toen hoorde het oor van de menschen een geluid, dat niet op het programma stond. Kinder gekraai, dat zelfs overging in geschrei. Dat zal misschien zeer velen, die de doopplechtig heid zelve hebben bijgewoond of haar door de radio hebben gevolgd, het langst en het beste van deze gebeurtenis bijblijven. Dat geluid op dat plechtig oogenblik, in diè plechtige omge ving. De Kreet van het Leven. En Prinses Juliana fluisterde zoete woordjes, en Prins Bernhard glimlachte een beetje onhandig, maar dit schreien was geen ontluistering eener Koninklijke waardigheid, integendeel, het was de Kreet van het Leven, de Kreet van de menschelijkheid, welke Vorstenhuis en onder danen nader tot elkaar bracht. In Heiligendamm. Andere, minder belangrijke voor de groote menschen, maar voor Prinses Beatrix zelve waarschijnlijk veel belangrijker, want pret tiger, oogenblikken zijn geweest de tocht met de „Piet Hein" op het LJselmeer en de vacan- tiereis naar Heiligendamm aan de Oostzee. Voorts het bezoek, dat Koning Leopold aan ons land heeft gebracht, waarbij hij zijn pete kind niet heeft vergeten en op Soestdijk heeft bezocht. Nu is zij een tweede levensjaar ingegaan en ieder zal Prinses Beatrix toewenschen, dat dit voorspoedig eerste levensjaar gevolgd zal worden door zeer, zeer vele, welke even voor spoedig en gelukkig zullen zijn. Bij het bezoek van Koning Leopold, den peet vader der Kleine Prinses. Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1889. 31 Januari: Zaterdagavond is er brand ontstaan in het operagebouw te Budapest, terwijl de „Rheingold" werd opgevoerd voor een vrij goed gevulde zaal. De brand ont stond door gebrekkige isoleering der dra den voor de electrische verlichting. Het souffleurshok verbrandde, doch door de doelmatige inrichting der blusch- middelen bleef het ook daarbij. Het pu bliek was tamelijk rustig. Op het eerste alarm verliet een groot aantal menschen in allerijl den schouwburg, doch zonder ongelukken. Ten slotte kwamen allen terug en kon de voorstelling op de ge wone wijze doorgaan en ten einde ge bracht worden. De wijde wereld in. Een drietal kinderen van den Bennebroe- kerweg uit de Haarlemmermeer, twee jongens en 'n meisje van de families W. en B. aldaar had blijkbaar genoeg van het stille landleven in de Meer en wilde eens meer van de wereld zien. Gezamenlijk gingen de kinderen den Ring dijk af en vonden het Groenendaalsche Bosch al een mooie afwisseling. Het bleek tenminste dat de jeugd in het heerlijke bosch geruimen tijd had doorge bracht teen zij besloten weer verder te trek ken. Doch waarheen? Daar geen van hen ter plaatse bekend was namen zij een willekeurige richting en belandden zoo in Haarlem, waar zij cok weer eenigen tijd ronddoolden. De ouders werden intusschen ongerust over het lange wegblijven der kinderen en stelden zich daarom in verbinding met de politie. Omstreeks negen uur kwam er van de Haarlemsche politie bericht binnen, dat de kinderen aldaar waren aangetroffen. Ds. be trokken familieleden konden zoodoende spoe dig hun kinderen afhalen. Bij Griep en Koorts Mijnhardtjes maken U griep- en koortsvrij. Doos 30 en 50 ct. (Adv. Ingez. Med.) René de Clercq-Stichting opgericht Mejuffrouw Elza de Clercq. de oudste doch ter van wijlen den dichter René de Clercq, heeft het initiatief genomen voor de oprich ting van een „René de Clercq-Stichting". De ze oprichting hegeft Maandag 30 Januari of ficieel te Utrecht plaats gehad. Mej. De Clercq, die groote liefde en bewon dering heeft voor het werk van haar vader en die de zorg voor dit werk als haar levens taak beschouwt, is er met veel moeite en op offering in geslaagd de auteursrechten op alle werken van den dichter, zoowel letterkundige als muzikale, die zich in verschillende handen bevonden, te verwerven. Zij mocht hierbij de medewerking ondervonden van de familie De Clercq, van uitgevers en van mr. J. J. Wijn stroom, den bekenden schrijver over René de Clercq. dien zij bereid vond tot verkoop van de door hem aangekochte auteursrechten. Uit gaande van de gedachte, dat het werk van den grooten dichter niet particulier eigendom van een of meer enkelingen moet zijn, maar tot zoo ruim mogelijke verspreiding ter beschik king moet staan van de volksgemeenschap, heeft mei. De Clercq thans de door haar ver worven fiteursrechten geschonken aan de „René de Clercq-Stichting". Volgens de Stichtingsacte heeft de Stich ting ten doel „het levenswerk van René de Clercq als nationalen dichter van den Diet- schen Stam hoog te houden en dit als bron van Dietsch-Nationale kracht te doen voort leven in Holland, Vlaanderen en Zuid-Afri- ka". Dit doel zal worden nagestreefd oa. door het uitgeven of doen uitgeven van he«t werk van René de Clercq. De Stichting wordt be stuurd door drie bestuurderen. Voor de eerste maal treden als zoodanig op mej. Elza de Clercq en de heeren F. E. Farwerck en mr. A. J. van Vessem. Tot ln standhouding van een levenden band tusschen den dichter en de Stichting is de be paling gemaakt, dat zoolang nakomelingen van den dichter in leven zijn. steeds een van hen een der bestuursplaatsen zal innemen. Hun. die bereid zijn het werk der René de Clercq-Stichting te steunen en te bevorderen, wordt verzocht hiervan mededeeling te doen aan het Bureau der Stichting, Maliebaan 145. Utrecht. BOND VAN JONG-LIBERALEN. Het nieuwe hoofdbestuur van den bond van Jong-Liberalen is als als volgt samenge steld. drs. H. A. Korthals, Rotterdam, voorzit ter; A. Nawijn, Boskoop, vice-voorzitte,; A. A. C. Reedijk. Emmalaan 31. Oegstgeest, secre taris; H. van der Linde, Alphen aan den Rijn, penningmeester; mej. R. de Kroes, Overschie; mej. A. Spruyt, Haarlem en mr. O. Assmann Arnhem, leden. Vanmiddag spreekt Chamberlain in het Lagerhuis. Verslag over zijn bezoek aan Mussolini. Alleen het Britsche Lagerhuis komt heden van recès terug, het Hoogerhuis zal zijn eerste vergadering pas de vol gende week houden. Tusschen drie uur en kwart voor vier, d.w.z. in het „vragenuurtje", zal Cham berlain hedenmiddag verklaringen af leggen over zijn reis naar Rome. Tegen vier uur zal Attlee de debatten ope nen over de buitenlandsche zaken. Deze debat ten zullen worden voortgezet tot des avonds elf uur. Waarschijnlijk zal Chamberlain tusschen vijf en zes uur nog het woord nemen. Behalve op de reis naar Rome zullen de op de agenda staan de vragen onder meer betrekking hebben op uiterst talrijke en uiteenloopende onderwerpen, o.m. den toestand in China, Tsjecho-Slowakije, Spanje, den toestand der herbewapening, de Palestijnsche zaken, landbouw etc. O.a. zal den premier verzocht worden te antwoorden op de vraag „of door Hitier eenig antwoord is gegeven op zijn oproep tot vreed zame samenwerking van 19 December en of nieuwe onderhandelingen tusschen de Britsche en Duitsche regeeringen onder oogen worden gezien."

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5