BV „Mysterie om een Erfenis Twee jeugdige beoefenaars van het banketbakkersvak bezorgden den verjaardags taart, welke ter gelegenheid van den 1sten verjaardag van Prinses Beatrix namens de Ned. Banketbakkersvereeniging werd aangeboden, aan het paleis Noordeinde te Den Haag Zoekend naar een onderdak op de vlucht voor de nationalistische troepen. Spaansche vluchtelingen met hun kinderen bij aankomst te Perthus op Fransch grondgebied De Spaansche regeeringssoldaten, die de Fransche Zuidgrens passeeren, vluchtend voor de naderende nationalistische troepen, worden door de mobiele garde aangehouden en na zorgvuldig gefouilleerd te zijn, naar de voor hen bestemde kampen overgebracht Langendijk (links) en Koops in actie op de 5000 meter tijdens de schaatskampioenschappen te Davos sen, dat de „Veerweg" te Oeffeit is overstroomd en de veerdienst gestaakt moest worden Ter gelegenheid van den eersten verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix werd door de Ned. Banketbakkersvereeniging een verjaardagstaart aan het Prinselijk Gezin aangeboden De afbraak van het middengedeelte van het Muntgebouw te Amsterdam is voltooid, waardoor de Munttoren ge heel vrij is komen te staan. De vrijheid zal echter van korten duur zijn, want na afbraak volgt opbouw Gereed voor de afdaling in pijlsnelle vaart bij de bobslee-kampioenschappen te Cortina Ampezzo in Italië De Maas is dermate gewas- FEUILL ETON Naar het Engelscb van DOUGLAS GARDINER. (Nadruk verboden.) 30) Dergelijke ondernemingen staan me niet aan, antwoordde Grant gewichtig. Ze schijnen te weten dat we nogal geld hebben, zei hij la ter tegen Rosamund, ik vermoed, dat ze eens bij de bank geïnformeerd hebben. We heb ben daar vierduizend pond gedeponeerd en binnenkort zullen er nog tweeduizend bij ko men van den verkoop van den winkel. Ik heb voor vanochtend iemand besteld, die alles op moet knappen. Ik zou er graag de volgende week intrekken. We zullen voor een paar kamers nieuwe meubels moeten hebben, vader, en overal nieu we vloerkleeden. Ga je gang, zie er maar een paradijs van te maken. Koop maar wat je noodig hebt en kijk niet op een paar pond. Je kunt gerust tot tweehonderd pond gaan. Ik heb een keurigen meubelwinkei gezien in High-Street; daar kunnen we straks in het voorbijgaan eens gaan kijken en dan moeten ze iemand naar de Cot tage sturen voor de maten van de vloerkleeden. En dan moeten we ook voor een dienst meisje zorgen, zei Rosamund gewichtig. Kon pen we maar iemand krijgen zooals juffrouw Garland of zou die zelf misschien willen ko men? Dat wil ifc niet hebben; ze weet te veel van ons! Hier zal gemakkelijk een dienst bode te vinden zijn en dan een knecht voor de messen, schoenen en dergelijke werkjes. Juffrouw Thurston zal ons er wel mee willen helpen. Ze gingen bij den meubelwinkel aan en de eigenaar zou dadelijk iemand sturen om de maat van de vloerkleeden te nemen. Toen ze aan de Cottage kwamen was de schilder er al. Het heele huis zou opnieuw geverfd worden, géén half werk; in mooie, frissche kleuren en in twee weken zou het klaar zijn. 't Zal het beste zijn de kleeden uit te zoeken, nadat het schilderen afgeloopen is, vond Rosamund, als de kleuren niet harmo nieeren is het jammer. Dan wordt het wel een maand voor we er in kunnen, bromde haar vader, maar ik geloof dat je gelijk hebt, Rosie. In den middag kwam 't telegram van Dodd en Weeks, dat Mr. Weeks den volgenden morgen met den ochtendtrein zou komen. Grant stevende er mee naar den makelaar en verzocht hem de noodige papieren klaar te maken. De executeur zal zorgen hier tegelijk met uw agent te zijn, en kunt u er gerust op zijn, dat alles in orde is, mijnheer Grant, zei hij vriendelijk. U bent hier in Deal al een be langrijk persoon en verschillende menschen wenschen kennis met u te maken. Bent u niet een Londenaar? Neen, ik kom Uit Oxford, was het haas tige antwoord. Ik hoop dat de menschen me met rust laten; ik ben te oud voor nieuwe kennissen en kletspraatjes verafschuw ik.... Tot morgenmiddag, mijnheer. Een paar minuten over twaalf arriveerde Mr. Weeks 't was een kleine, breed gebouwde man van middelbaren leeftijd met een vol, rood gezicht, kleine sluwe oogen en een kort geknipte baard en snor. Hij droeg een jacquet, hoogen hoed en krakende schoenen. Mr. Weeks gaf mijnheer Grant vertrouwe lijk de hand en sprak met den makelaar als met een ouden kennis. Waar is de verkooper? vroeg hij. Ik was al bang, dat er op me gewacht werd. De makelaar keek de straat eens langs en zei, terwijl hij weer ging zitten: Hij zal wel dadelijk hier zijn. U bent er nog niet magerder op geworden, mijnheer Weeks. Neen, en hij keek gelaten naar zijn wel gedaan buikje. Ik doe al het werk buitens huis in de hoop, dat de beweging mij wat ma gerder zal maken, maar het helpt niets. Maar iets anders: er is een opzienbarende zaak een van de grootste Londensche banken is failliet. Hoe drommel heet die ook weer! Ik wist niet wat ik zag toen ik vanochtend de krant las de deposito's bedragen millioe- nen. Vreeselijk, vreeselijk! Ik hoorde, dat een van onze bedienden er leelijk mee was ingeloopen. De ongelukkige jongen heeft zich jarenlang het noodigste ontzegd om te sparen. In plaats van een mid dagmaal gebruikte hij een broodje met een glas melk of zooiets. Zuinigheid is goed en wel maar men moet toch ook om zijn gezond heid denken! U hebt gelijk, mijnheer, zei de Deal'sche makelaar, 't Is te hopen dat- er nog wat te redden zal zijn van de „Centrale". De „Centrale"? hijgde de oude Grant met aschbleek gezicht, terwijl zijn hoofd op zijn borst zonk. Weeks en de makelaar sprongen op. Een glas water, zei Weeks. Grant keek met wijd-open starende oogen op, terwijl hij met bevende stem zei: Zeg me precies waar ik aan toe ben.Ik heb vierduizend pond bij de Centrale, als dat weg is, ben ik geruïneerd. Onzin, suste Weeks. De kranten zeggen, dat er geld genoeg is voor de gewone inleg gers. De aandeelhouders zijn de slachtoffers. Geruïneerd! 't Zou wat! Met uw waardevol huis in de Strand! Die millionaire zijn de wonderlijkste menschen van de wereld! Laat me het bericht lezen, zei Grant. En praat niet als een gek. Geef me de krant. Waar is zij Hier is het, zei Weeks. Verward en tegen strijdig, zooals het soms met de eerste be richten gaat. Wilt u duizend pond voorschot hebben op de koopsom van het huis in Nether- street? Grant luisterde niet naar wat de man zei, hij verslond het bericht in de krant. Toen stond hij op en wankelde door de kamer. Bij de deur keerde hij zich om en zei wanhopig: 't Is niet meer noodig om op den verkoo per te wachten. Ik kan de Cottage niet koo- pen. De hemel helpe mij Aschgrauw, bevend over zijn heele lichaam en met gebogen hoofd ging hij naar zijn hotel terug. Hij zocht overal naar Rosamund. Juf frouw Thurston schrok, toen ze hem zag en wilde een dokter halen. Neen. zei hij barsch. ik moet mijn doch ter hebben. Juffrouw Grant is uitgegaan, mijnheer: ze verwachtte u niet zoo gauw terug. Ik zal in de zitkamer op haar wachten' laat niemand me storen. Hij beduidde haar heen te gaan. Hij ging zitten, het hoofd in de handen ge steund en zoo vond Rosamund hem. Weeks was Grant gevolgd en lichtte juf frouw Thurston in. Mijnheer Grant was op leeftijd en het ongunstige bericht kon een slechten invloed hebben op zijn hart. Maar hij maakte een berg van een molshoop! Juf frouw Thurston zei. dat mijnheer Grant niet gestoord wilde worden. Ze kon hem in het oog houden door een reet van de deur. Weeks liep nog voor het huis heen en weer toen Rosamund, niets vermoedend, kwam aanwandelen. Hij had haar eens in den win kel m Netherstreet gezien en herkende haar dadelijk. Hij nam zijn hoed af en vroeg: Juffrouw Grant Ze kende hem in het geheel niet en keek hem verwonderd aan. Maar toen herinnerde ze zich dat haar vader een samenkomst had met verschillende heeren en groette vriendelijk. Ik ben mijnheer Weeks, van Dodd en Weeks uit Londen, zei hij. Ik ben hierheen ge komen om zaken voor uw vader te regelen met den makelaar, maar we hoorden daar juist slechts nieuws. Rosamund kwam een stap nader, haar oogen wijd open van angst en schrik. 't Is niet zoo heel erg, juffrouw Grant, maar ik wilde graag even gerust zijn over uw vader vóór ik naar Londen terugga. Uw vader wacht u op in zijn kamer, u kunt hem door het raam zien. Hij is als terneergeslagen. Het heeft hem erg aangegrepen, maar hij maakt er zich een overdreven voorstelling van. Wat is er dan gebeurd' vroeg ze bleek en ontdaan. .(Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8