STORMACHTIGE DAGEN Engeland ten allen tijde tot samenwerking bereid. IKWASCH zelf niet meer Een opkomende griep. Figueras hevig gebombardeerd. Nog slechts korten tijd 20% korting op onze prijzen AMERIKAANSCHE POLITIEK ongewijzigd verklaart Roosevelt. grenzen aan den Rijn SVIet de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden IN DE BELGISCHE POLITIEK Welverzorgde handen ZATERDAG 4 FEBRUARI 1939 HAAREEM'S DAGBEAD 5 Lord Halifax: Hitler's rede beantwoord. De Britsche minister van buitenlandsche za ken, Lord Halifax, heeft gisteravond naar Reu ter meldt te Huil een rede gehouden, waarin hij o.a. sprak over de beteekenis der Britsche her- wapening van de laatste twee tot drie jaar. Hij zeide, dat hij niet den minsten twijfel koes terde over het antwoord, dat het Britsche volk, hoezeer het ook naar den vrede verlangt, zou geven en wat de uitslag zou zijn, indien Enge land de strijd werd opgedrongen. Ter zee, te land en in de lucht is Engeland een goed stuk op weg om zijn oude kracht te herwinnen en degenen, die zouden denken, dat Engeland, in dien het tot een conflict zou komen, slecht voor den dag zou komen, zouden een zeer ernstige vergissing begaan. Wij zouden natuurlijk, aldus Halifax, moeten lijden, want de oorlog is een verschrikkelijk ding en wij moeten al het moge lijke doen om hem te voorkomen. Lord Halifax. De minister prees den arbeid van Chamberlain en vervolgde: Zelfs, als al onze pogingen in het belang van den vrede zouden mislukken en wij een oorlog onder de oogen zouden moeten zien, zou ik er niet aan twijfelen, dat we volkomen gelijk hadden, toen we onze pogingen in het werk stelden om Europa een beteren weg aan te geven. Want in dat geval zou het geheele Britsche volk, onverschillig tot welke partij men behoort, schouder aan schouder staan. Het zou een onoverwinnelijke overtuiging van het recht heb ben en de uitwerking daarvan op de meening der wereldmoraal zou van onschatbare waarde zijn. Ik behoor niet tot diegenen, die den oorlog als onvermijdelijk beschouwen. Voorts zeide Halifax, dat de Spaan- sche kwestie zoowel in Engeland als in Frankrijk ongerustheid heeft gewekt. Daarom, aldus vervolgde hij, hechten wij het grootste belang aan de verze keringen, die Mussolini ons gegeven heeft. Zoolang echter de Fransch-Italiaansche be trekkingen zullen blijven, zooals zij thans zijn, zal dat ook een bron van bezorgdheid voor ons zijn, omdat nauwe samenwerking met Frankrijk, die gebaseerd is op de gelijkheid van belangen, van fundamenteel belang voor onze buiten landsche politiek is en wij de betrekkingen van hartelijk vertrouwen met Italië wenschen te onderhouden. Minister Halifax rechtvaardigde nogmaals de Britsche deelneming aan de politiek van niet- inmenging in Spanje. Ik twijfel er niet aan, zeide hij, dat, als zij algemeen werd opgegeven, dit onmiddellijk het gevaar, dat de Spaansche bur geroorlog uitgroeit tot een algemeenen Euro- peeschen oorlog, gevaarlijk zou doen toenemen. Halifax zeide verder, dat reeds meer dan een millioen vrijwilligers reeds zijn ingeschreven voor de verschillende luchtbeschermingsdiensten en dat hij er van overtuigd was, dat er geen krachtiger versterking van de zaak van den vrede is dan het schouwspel van vrije burgers van een vrij land, die zich zoo laten inschrijven voor vrij- Willigen nationalen dienst. Hoezeer het Britsche volle ook den vrede Sinds de IJmuider Wasscherij Snelliusstraaf 39 - Tel. 4371 hef voor 15 ct H p. kilo overweeksch doet. (Adv. Ingez. Mea., Betrokkene bij den aanslag op Spaak gearresteerd. Een stuk beton op zak De rechter van instructie, die belast is met het onderzoek naar den aanval op den Belgi schen premier Spaak, heeft te zijner beschikking doen stellen baron Paul d'Anethem, wisselagent te Brussel, geboren 19 Mei 1893 te Lausanne, oudstrijder en reservekolonel in het eerste linie regiment. d'Anethem had een brok beton in den zak, toen hij gearresteerd werd. De agenten, die hem in arrest stelden, verklaren, dat zij gezien heb ben, dat hij Spaak sloeg. Het is niet juist, dat Graaf de Lalaing ter be schikking van de Justitie is gehouden, zooals eerst gemeld was. De Bfelgische ministers zijn gistermiddag in raadszitting bijeen geweest onder voorzitterschap van den eersten minister, Spaak. Namens de ministers heeft minister Marck bij deze gelegenheid uitdrukking gegeven aan de sympathie der leden der regeering voor den premier in verband met den aanslag. wenscht, het voelt instinctief, dat er dingen zijn, zonder welke het leven, zooals het dit kent, niet de moeite waard zou zijn om geleefd te worden. Een paar weken geleden hoorden wij op tref fende wijze aan deze denkbeelden uiting geven door Roosevelt. Het was de stem van een volk dat zijn onafhankelijk bestaan als natie dankt aan zijn liefde voor de vrijheid. Dezelfde geest is vandaag nog even sterk als hij altijd geweest is en het is dezelfde geest, die de mannen van dit land, dit het Britsche gemeenebest hebben opgebouwd, heeft bezield. Hitier, zoo vervolgde spreker, heeft een dezer dagen verklaard, dat de Duitsche natie moet le ven, hetgeen naar hij zeide, beteekent, dat het moet uitvoeren of ten onder gaan. Zonder twij fel is het juist voor Duitschland en zeer zeker is het waar voor het Vereenigde Koninkrijk. Doch wat volkomen onwaar is, aldus- Halifax, is zijn verklaring, dat de oor log gevoerd is om Duitschland van den wereldhandel uit te sluiten. Duitschland was Engeland's beste buitenland sche klant voor den oorlog. Zijn handel bloeide toen de onze bloeide, hij verminderde toen de onze verminderde en geen twee landden waren door commercieele en financieele samenwerking nauwer gebonden. Waarom zouden wij toen of thans Duitschland wenschen uit te sluiten van den wereldhandel? Hitier heeft een langdurige periode van vrede voorspeld, vervolgde Halifax, en niemand hoopt meer dan ik, dat deze voorspelling vervuld zal worden. Geef de wereld een werkelijke verzekering van den vrede en de handel zal opleven en economische ontwikkeling mogelijk zijn, waarvan allen zullen profiteeren en die de verrichtingen der laatste eeuw verre in de schaduw zullen stellen. De totstandkoming van de overeenkomst tus- schen de Britsche en Duitsche steenkoolindus trieën noemde Halifax een hoopvol teelten voor de toekomst. De minister haalde de verklaring aan die Cham berlain Dinsdag in het Lagerhuis heeft afgelegd toen de premier zeide, dat er geen kwesties tusschen de naties zijn hoe ernstig ook, die niet door een Ronde-tafelconferentie kunnen wor den opgelost. Doch natuurlijk, zoo voegde Hali fax er aan toe heeft het, naar de premier deed uitkomen, geen zin, besprekingen te openen voor algemeene regeling van geschillen, bevrediging van verlangens en het wegnemen van grieven, tenzij de atmosfeer gunstig is. Van zulke methoden kan, aldus Halifax, geen succes verwacht worden, tenzij in Europa een veel grootere mate van vertrouwen en samen werking bestaat, zoowel op politiek als econo misch terrein, dan heden ten dage heerscht. Het is het doel van onze politiek, dit vertrouwen en deze samenwerking tot stand te brengen en wij zijn thans en te allen tijde bereid samen te werken met ieder, die met goeden wil. met ons wil samenwerken om ,tot dat doel ccyj.- crete en practische maatregelen te for muleeren. Mijnhardtjes stuiten haar voortgang. Doos 30 en 50 ct. (Adv. ingez. Med.) Franco's troepen naderen Cerona. Reuter verneemt uit Perpignan, dat de stad Figueras in Noord-Catalonië Vrijdag zesmaal gebombardeerd is. Er zouden 150 dooden en meer dan 200 ge wonden zijn. Talrijke huizen zijn verwoest en het aantal slachtoffers is zoo hoog, doordat in dit district een zeer groot aantal vluchtelingen bijeen is. Tijdens den derden aanval, die laat in den middag geschiedde, brachten de Finsche ge neraal Hollander en de Fransche kolonel Bach van de internationale commissie voor de eva cuatie van de buitenlandsche vrijwilligers een bezoek aan de Spaansche regeering in het oude slot buiten Figueras. De bommen kwamen in de nabijheid van het slot neer en een van de chauffeurs der com missie, die een officier naar de stad moest brengen, werd gedood. Een bom heeft, naar gemeld wordt, het huis getroffen, waarin het Fransche consulaat is gevestigd. Gisteravond trok een stroom van doodelijk verschrikte vluchtelingen en inwoners uit Figueras naar alle rich tingen. De menschen verkozen koude en honger boven de verschrikking der luchtaanvallen. Een correspondent van Havas meldt dat de stad Gerona gisteren 16 maal hevig gebom bardeerd is. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Volgens de laatste berichten van betrouw bare zijde afkomstig van de Fransche grens werd Seo de Urge! gisteren geheel geëvacueerd en men rekent er mede, dat deze plaats uiterst Zondag in handen der nationalisten zal val len, aldus meldt United Press uit Perpignan. Van Fransch grondgebied aan de grens kan men duidelijk zien hoe de republikenen alles in gereedheid brengen om Puigcerda in staat van verdediging te brengen. Teneinde het hoofd te kunnen bieden aan een massa-uit tocht, eerst van burgers daarna mogelijker wijze van militairen, hebben de Fransche militaire autoriteiten hun grenswachten ver dubbeld. In Puigcerda komen met het uur meer vluchtelingen binnen uit de Seo de Urgel en Ripoll. De vluchtelingenstroom uit Ripoll is tijdelijk opgehouden door den sneeuw val op den weg over de Tossapas, doch deze is inmiddels weer vrij gemaakt en het ver keer daarover werd hedenmiddag weer her vat. Met het oog op het groot aantal vluchtelin gen, dat vandaag te Bourg Madame wordt verwacht, staan er op de zijsporen van het grensstation Tour de Carol vele treinen gereed. Verder wordt gemeld dat ongeveer 10.000 republikeinsche soldaten een verdedigingslinie voor Puigcerda hebben georganiseerd onder commando van kolonel Mera. Met het oog op het feit, dat de streek om Puigcerda spoedig het slagveld zal worden, hebben de Fransche autoriteiten bevel gegeven aan de Franschen, die in het kleine stadje Llivia wonen, dit te ontruimen. Dit stadje Chemische Wasscherij en Ververij S. KROM N.V. - Alkmaar Tel. 4043 (3 lijnen) Profiteert nu nog van deze lage noteering! Filiaal te Haarlem: Zijlstraat 85, Tel. 16387 (Adv. Ingez. Med.) President heeft niet gerept van ft Protestnota aan Italië. Reuter meldt uit Washington 3 Februari In een persconferentie heeft presi dent Roosevelt verklaard, dat het bericht volgens hetwelk hij in de le- gercommissie van den Senaat gezegd zou hebben, dat de grenzen der Vereenigde Staten in Frankrijk of aan den Rijn zouden liggen, een „be wuste leugen" is. De president vatte de buitenland sche politiek in de vier volgende pun ten samen: 1. De Vereenigde Staten zijn tegen verstrikkende bondgenootschappen. 2. De Vereenigde Staten zijn voor standers van handhaving van den wereldhandel voor iedereen. 3. De Vereenigde Staten stemmen volkomen in met elke poging tot ver mindering of beperking der wape ning. 4. Het volk der Vereenigde Staten stemt in met vreedzame handhaving van de politieke, economische en so ciale onafhankelijkheid van alle voi- ken ter wereld. De president verklaarde met klem dat de buitenlandsche politiek der Vereenigde Staten niet veranderd is en ook niet zal veranderen. ligt op Spaansch grondgebied en vormt als het ware een eilandje op Fransch grondgebied. Naar inmiddels uit Burgos mede gedeeld wordt, hebben de troepen van Franco in den zuidelijken sector in Catalonië stellingen bereikt, die hen op 10 K.M. van Gerona, de hoofdstad van de provincie van dezen naam, brengen. Behalve Llagostera bezetten de rechtschen Malagelles en Vallcarnera. De dorpen Casa de la Selva en Argucies liggen onder het vuur der infanterie. Bij den opmarsch werden dui zend krijgsgevangenen gemaakt. Dampo-vcrkoudheids-balsem, Pot 50, Doos 30 ct. Dampo-hoestbonbons, Doos 25 ct. Dampo-neusdruppels, Flacon met druppelspuitje 60 ct. SENSATIES IN EN BUITEN HET PARLEMENT DE KWESTIE OVER Dr. MARTENS (Van een bijzonderen correspondent te Brussel). IN Brussel is het deze week weer duchtig aan het spoken. Als een knuppel in een hoenderhok geworpen, heeft de zaak Martens de benoeming van dezen activist tot lid van de nieuw opgerichte Kon Vlaamsche Academie voor Geneeskunde verwarring gewekt. Misschien heeft de regeering in deze kwestie geen gelukkige hand gehad. Zij heeft de eerste kernen voor de nieuwe Vlaamsche Aca- demieën benoemd die hun verdere leden verder zelf zullen kiezen. Ware het niet voor zichtiger geweest - aldus sommige gematig den juist bij die eerste kernen dezen acti vist buiten beschouwing te laten? Ondanks de ontkenning van den premier meent de „Indépendance beige" die over het algemeen een zeker begrip voor de Vlaamsche eischen vertoont, goeden grond te hebben voor de veronderstelling, dat de regeering niet over de volledige politieke antecedenten van dr. Martens beschikte, toen zij tot deze benoe ming besloot. Maar nu deze eenmaal is ge schied, kan zij niet meer terug zonder het geheele Vlaamsche land in beroering te bren gen. Dinsdag j.l. hebben eenige Brusselsche liberale politici de steen in de Kamer aan het rollen gebracht, want het is vooral van Brussel uit, dat het verzet geleid wordt. Het beeld van de groote dagen. Propvolle tribunes, een gevulde zaal die luistert naar de inter pellatie van den vice-voorzitter der Kamer den Brusselschen liberaal Mundelaar, die de Vlamingen als een „aartsfranskiljon" be schouwen. Zijn verklaring, dat hij niet aan de rechten der Vlamingen wil tornen, maar slechts als Belgisch patriot deze benoeming veroordeelt, vond op de Vlaamsche banken dan ook geen geloof. Ditmaal trokken Vlaamsche Socitalisten Katholieken en Nationalisten één lijn. Gij Vlaamschenkundigen te Brussel, zeggen zij. die noch onze taal noch onze cultuur, noch onze pers kent, bemoei u met uw eigen zaken Jaarlijks neemt dr. Martens aan de Yzer bedevaart deel en daar staat de activist naast den oud-gediende Ook al billijken wij Vla mingen niet allen het activisme, wij wenschen dat er een spons ga over het verleden. De Fransche elementen in de Kamer kun nen dit standpunt niet begrijpëh. Voor hen is en blijft Martens een landverrader, die met den vijand geheuld heeft, terwijl anderen hun bloed gaven. De premier las een loyaliteitsverklaring van dr. Martens voor. Openlijk keerde de premier zich tegen de anti-Viaamsche elementen in de Kamer en zegt, dat hij hen in hun onverzet telijke houding tegen Vlaanderen niet volgen zal. Nooit zal de regeering de benoeming van dr. Martens intrekken. Ovatie van alle VlaamschgezindenMaar tot stemming van de moties komt het zelfs in de avondzitting niet! Terwijl de premier een „open doekje" kreeg in Kamer en Senaat van de Vlaamschgezin den, speelden zich Woensdag in den Senaat hevige scènes af tusschen zijn minister van onderwijs, den verfranschten Vlaming Dierckx en de Vlamingen, die ontevreden zijn over zijn beleid te hunnen opzichte. De wijze, waarop deze minister de „welkomst rede" ter eere var. de opening der nieuwe Vlaamsche Academieën heeft gehouden, was olie op het vuur. De Vlaamsche Nationalisten beschouwen dezen minister min of meer als bondgenoot voor hun separatistische plannen! Hier leidde de luidruchtige Senator van Dieren het spel. De minister volhardde bij zijn grond wettelijke vrijheid en antwoordde op vragen der Vlamingen in het Fransch. Het kwam tot zulk een tumult en zooveel schorsingen, dat de voorzitter ten laatste de heeren Senatoren maar naar huis stuurde. Donderdag nieuw tumult. De heer Dierckx verklaarde nog eens nadrukkelijk, 'dat hij geen woord terug nam van zijn rede. De liberalen verklaarden zich solidair met den heer Dierckx en dreigden te zullen aftre den wanneer de motie van afkeuring van Senator van Dieren, mede-onderteekend dooi den socialist Vos en den Katholiek Verbiest werd aangenomen. De liberalen dienden een eenvoudige dagorde in. De volgende week zal de stemming plaats vinden. En terwijl buiten betoogd wordt en op alle hoeken van de straten in de omgeving van het parlement gendarmen en politie te paard de wacht hielden, ten einde de betoogers te weeren, die het hier en daar gelukt het po- litiecordon te doorbreken, heerscht er ook Donderdag in de Kamer een onbeschrijvelijke verwarring. Het Katholieke Kamerlid Baillon diende een wetsvoorstel in, dat in een wijzi ging van de amnestiewet van 1937 voorziet en de terdoodveroordeelden van het lidmaat schap der Vlaamsche Academiën uitsluit. He vig protest van Vlaamsche zijde. Het voorstel kreeg geen kans. Tweede punt van de agenda: het federalistisch voorstel tot grondwetsher ziening van den Waalschen extremist, den socialist Truffaut. Een voorstél tot uitstel van de behandeling van dit ingrijpend wetsont werp werd bij zitten en opstaan verworpen! Maar de premier heeft er genoeg van nu men hem een wetsontwerp, dat reeds maan den geleden werd ingediend, thans bij ver rassing onder den neus duwt. Wanneer het parlement het de regeering onmogelijk wil maken te werken, nu goeden de heer Spaak gebruikte een zeer onparlementaire uitdrukking. Het is een kwade dag voor het Belgische parlement geworden, ook al wordt het voorstel tot het onmiddellijk in behan deling nemen van het ontwerp tot grondwets herziening! verworpen. Juist dienzelfden morgen had ten paleize onder voorzitterschap van den Koning een kabinetsraad plaats, die uitsluitend gewijd was aan de binnenland- sche politiek. Sinds de gedenkwaardige rede van den Koning over de zelfstandigheidspoli- tiek van België in October 1936 heeft een dergelijke kabinetsraad niet meer plaats ge vonden. De Koning heeft blijkens het pers communiqué aangedrongen op de noodzake lijkheid van een onverwijlde verwezenlijking van de bestuurshervorming. In dagen van ver warring als deze, schijnt er slechts één tradi- tioneele uitweg voor de Belgen: de dynastie. ONDERTUSSCHEN heeft de regeering haar leven in de Kamer nog kunnen redden. Maar het is een zwakke overwinning. Met een meerderheid van 88 tegen 86 stemmen en 7 blanco's werd een eenvoudige dagorde betref fende de zaak Martens, geteekend door een aantal Vlamingen aangenomen. Daarbuiten spraken de leiders der Frater nellen en Vuurkruisers redevoeringen uit, waarin ze deze stemming reeds een „half suc ces" voor hun campagne noemden en zich „met frisschen moed" naar een nieuwe ma nifestatie op weg begaven. Gesterkt door hun succes zijn zij zelfs naar het huis van den Eersten minister gegaan. Die bleek niet thuis te zijn, maar mevrouw Spaak waar schuwde haar echtgenoot. Deze begaf zich, vergezeld van slechts enkele medewerkers naar zijn huis. Eenige honderden mani festanten ontzagen zich niet onder de kreten van „Démission! Démission!" den premier te molesteeren, die het voorhoofd bebloed, zijn huis kon betreden. Eén der betoogers was zelfs met een steen gewapend. Maar tegen de gewelddaden in heeft de eerste minister ver klaard, dat geen intimidatie hem tot aftreden kan dwingen, zoolang hij het vertrouwen heeft van Koning en parlement. En nu wachten wij op het slot van dit dra ma. Op het late uur. dat wij dit schrijven kunnen wij nog niet de gevolgen overzien van de opwinding, die deze laffe aanslag in het geheele land zal verwekken. Eenige leden van het congres en eenige dagbladeigenaren hebben die politiek naar hij zeide, welbewust verkeerd uitgelegd. De president oefende een bittere critiek op de pers. Vele berichten over de Amerikaansche de fensie en de buitenlandsche politiek, die verspreid zijn, waren zuivere verzinsels. Wij zende op een aantal bladen, die op zijn bu reau lagen, zeide hij: „Er is geen bericht of geen kop in deze kranten, die niet een ver keerden indruk wekken". Roosevelt voegde hieraan toe, dat de Ame rikaansche politiek volledig is uiteengezet in zijn boodschap aan het congres- die politiek is zeer eenvoudig en bevat niets nieuws. De president zeide verder, dat er geen sprake van geheimen bij zijn laatste besprekingen met de commissie van senaat en huis van afgevaardigden was geweest. Het eenige ele ment van geheimhouding had betrekking op een zekere mededeeling. die verkregen was door de kanalen van den inlichtingendienst. Indien die mededeeling gepubliceerd zou worden, zou de bron daarvan geen inlichtin gen meer opleveren. Roosevelt verklaarde voorts, dat de partijpo litiek of gedachten aan de naderende ver kiezingscampagne geen invloed moeten uit oefenen bij de bespreking der buitenlandsche politiek. Toen de journalisten hem vroegen, hoe de verklaring over de grenzen van de Vereenigde Staten in de we reld gekomen kon zijn, zeide de pre sident glimlachend: „Met die verkla ring moet de een of andere domkop zijn weggeloopen". Hij liet daarop volgen, dat hij die verklaring niet al leen niet had afgelegd, maar dat ook de inhoud geen waarheid bevatte. Hij zeide te weten, dat de verklaring in En geland en Frankrijk instemming en in Duitschland en Italië aanvallen heeft uit gelokt. Doch zoowel de instemming als de aanvallen berusten op een vergissing. Senator Pittman - Geen deelneming aan bondgenootschappen. Senator Pittman, de voorzitter van de se naatscommissie van buitenlandsche zaken, heeft, na een onderhoud met president Roose velt, aan de pers de volgende verklaring ter hand gesteld: „Sommige journalisten zouden het volk er van willen overtuigen, dat Roosevelt zijn po litiek heeft gewijzigd. Een dergelijke beschul diging zou onjuist zijn en het volk zou er zich niet door laten bedriegen. De verklaring van Roosevelt van vandaag is een verzekering, dat wij niet aan bondgenootschappen zullen deel nemen. Er bestaat geen- enkele wet. welke een buitenlandsche regeering verbiedt in vredestijd alles te koopen ook vliegtuigen, van de parti culiere ondernemingen in de Vereenigde Sta ten. Er bestaan geen internationale wetten, welke vertegenwoordigers van vreemde regee ringen verbieden particuliere vliegtuigfabrie ken te bezoeken. Een dergelijk onderzoek be rokkent den Vereenigde Staten geen enkele schade". De eenige zaak, welke volgens Pittman een oorlog in Europa en zijn uitbreiding tot de Vereenigde Staten zou kunnen voorkomen, zou een militair evenwicht zijn, zoodat geen der bij een controverse betrokken partijen het gevaar voor een nederlaag zou willen loopen. Naar Havas nog uit Rome verneemt, heeft de Amerikaansche ambassadeur te Rome, William Phillipps op het Palazzo Chigi, een nota doen over handigen, waarin de aandacht van Ciano op de houding der fascistische pers ten aanzien van de persoon van den president der Vereenigde Staten gevestigd wordt. Met Purol blijven ze zacht en mooi. Doos 30 en 60 ct. (Adv. Ingez. Med.) Aanslag op Joodsc.be kerk bezoekers te Boedapest. Veertien gewonden. 'Voor de groote synagoge te Boedapest zijn Vrijdagavond twee handgranaten geworpen, juist toen een groot aantal Joden de synagoge verliet. Veertien personen werden gewond. De daders zijn tot dusverre onbekend gebleven, doch vermoedelijk zijn het leden der uiterst reehtsche beweging. Van offi cieuze zijde werd verklaard, dat de strengste maatregel zijn getroffen. De premier Tmredy heeft tegenover de pers uiting gegeven aan zijn verontwaardiging over den aanslag bij de synagoge. Hij zeide. dat de daders blijkbaar wilden bereiken, dat de be spreking van de anti-Joodsche wetten, die thans in de Kamer behandeld worden, vertroebeld zou worden. In politieke kringen in de hoofdstad be schouwt men den aanslag als een poging tot wraakneming voor het échec, dat een nationaal- socialistisch candidaat dezer dagen in de pro vincie tegenover een candidaat der regeerings- partij heeft geleden. DEGRELLE IN BURGOS. De leider der Belgische Rexisten, Léon Degrelle, is Vrijdag te Burgos aangekomen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9