De werkloosheid in Engeland. RUZIE STOK's Ontevredenheid over de immigranten. H. Swaap NET MEISJE net meisje Sorteerster gevr. nette jongen wta Hem ERRES WOENSDAG 15 FEBRUARI 1939 HAARLEM'S DAGBEAD IT Onze Londensche correspondent schrijft: Onder den arbeidersstand in Londen weet men precies waaraan de stijging van de werkloos heid, die uit de statistiek voor Januari is ge bleken, moet worden toegeschreven. Men zegt er dat de uitgewekenen van het vasteland de be volking van het eigen land uit haar broodwin ning dringen. Dit kan niet juist zijn, want in de eerste plaats is de werkloosheid in den loop van het vorig jaar met meer dan 300.000 toegenomen terwijl het aantal uitgewekenen dat in Engeland is aangekomen niet bij duizenden maar slechts bij honderden kan worden geteld. En in de tweede plaats beletten de overheidsbepalingen, dat de immigranten werk aannemen, dat door Britten kan worden verricht. Deze bepalingen, die al twintig jaar oud zijn, gelden voor alle vreemdelingen, uitgewekenen of niet. Ze zijn met het oog op den intocht der vluchtelingen den laatsten tijd verscherpt. Het departement van Binnenlandsche Zaken en dat van Arbeid heb ben voorschriften vastgesteld waarbij de Brit- sche vakarbeiders terdege beschermd worden. Een mannelijke uitgewekene tusschen 25 en 55 jaar wordt niet in Engeland toegelaten tenzij de over heid er zeker van kan zijn dat hij tenslotte naar een ander land zal gaan om er zijn bestaan te maken. Gedurende zijn verblijf in Engeland kan hij geen werkvergunning krijgen. Een uitzonde ring wordt gemaakt voor hen, die door een wel- willenden baas worden aangenomen om een vak te leeren. Maar ook in dat geval moet de baas garandeeren dat de leerling niet de plaats gaat innemen van een Britschen werkman en de vak bond moet in de zaak worden geraadpleegd. Soms is een uitgewekene deskundig in een pro ductie-proces dat men in Engeland niet kent. In dat geval en ook weer als de vakbond het goed vindt kan zulk een speciaal vakman, loon trekker worden. Zijn' kermis komt het land ten goede. Maar de Engelsche arbeidersklasse wil niet zien dat haar zienswijze niet klopt met de cij fers der werkloosheid en die van de aankomende uitgewekenen en verklaart dat de bepalingen, hoe streng ook, worden ontdoken. Zij wordt in dit gevoelen gesterkt door een praatjescampagne die door het heele land trekt en die de Britsche gemoederen in verzet brengt tegen de ongeluk- kigen, die in de eerste humane opwellingen zoo veel sympathie deelachtig werden. Het spreekt vanzelf dat de stemming een anti-Joodsch ka rakter aanneemt, omdat het meerendeel der uit gewekenen uit Joden bestaat. De sterke vermeerdering van de werkloosheid in het kleedingbedrijf in het bijzonder wordt door de personen die in dat bedrijf werken thans vaker: werkten niet toegeschreven aan de krappe financiën van de Engelsche burgerij maar aan de Joodsche kleermakers en cos tumiers, die in de groote Engelsche steden eigen zaken zijn begonnen en hun medeslacht offers van de vervolgingen in de totalitaire sta ten in dienst en in huis nemen en onderhouden in ruil voor instructie in het snijders- en mode vak. Muziekonderwijzers en -onderwijzeressen klagen, dat de musici die uit den vreemde zijn gekomen hun het bestaan onmogelijk maken om dat hun onderwijs goedkooper is. Particuliere verpleegsters van zwakzinnigen zeggen dat zij verdrongen worden door de jongedames uit Oostenrijk en Hongarije, die het gezag van de beroemde Weensche school achter zich hebben. Winkelbedienden komen in verzet tegen het feit dat de winkels voor „continentale delicatessen" en meer algemeene goederen, die vluchtelingen met het kapitaal, dat zij hebben kunnen laten meevluchten, hebben opgericht, veelal in de keurige en opgewekte buurten die de laatste ja ren rond Londen zijn verrezen, nagenoeg uit sluitend buitenlandsch bedienend personeel heb ben. Dit kunnen wij bevestigen. Niet zelden spreekt men er den juist binnengekomen klant in het Duitsch aan Er is wel wat waarheid in zulke klachten. Maar alles bijeengenomen kan men hier slechts te doen hebben met een handjevol immigranten. De praatjescampagne echter overdrijft het ver schijnsel deerlijk en doet erger. Want alle men- schen die buiten werk raken staan terstond klaar hun ongeluk toe te schrijven aan den vluchtelin- ;en-intocht. En 't alom zich verbreidend valsch gerucht wordt reeds voor politieke doeleinden gebruikt. Waar men oordeelt dat politieke munt kan worden geslagen uit anti-Joodsche stemmin gen, schrikken politici niet terug van anti-Jood- sche uitlatingen, die men tot voor kort in 't ver draagzame en zeker in politiek opzicht verlichte Engeland onmogelijk zou hebben geacht. N. Z. H. Conferentie tusschen Directie en Personeel. Wij ontvingen het volgende communiqué: Dinsdagmiddag, 14 dezer heeft het gebrui kelijke driemaandelijksche overleg tusschen de Directie der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij en de drie Vakorga nisaties van haar personeel plaats gehad. Een zeer groot aantal agendapunten maakte onderwerp van bespreking uit, zoodat wij ons tot de meest belangrijke zullen moeten be perken. Directie is bereid, de hergroepeering van bepaalde groepen van functionarissen onder de oogen te zien, doch kan ter 'zake niet de geringste toezegging doen. Een her groepeering over het geheel ligt niet in de bedoeling. De aanstelling in vast dienstver band van het z.g.n. reorganisatie-personeel kan niet in overweging genomen worden, om dat de uitkomsten van het bedrijf noodzaken tot het aanstellen van jeugdige arbeidskrach ten. Bij wijze van proef wordt binnenkort een gewijzigd systeem van afrekening aan de remise Leidschevaart ingevoerd, tengevolge waarvan het nachtwerk van de Afrekenaars komt te vervallen. Slaagt deze proef, dan is het voornemen, aan het gewijzigde systeem uitbreiding te geven. Omtrent de verlof indeeling van het rijdend personeel werd zeer uitvoerig van gedachten- gewisseld. De Directie verklaart zich bereid nader met den Chef van den Vervoersdienst te overleggen, of alsnog aan het verlangen van het personeel ter dezer zake kan worden tegemoet gekomen. De vergoeding, welke wordt gegeven voor het waarnemen van een hoogere functie gedurende 3 of meer achter eenvolgende dagen per week, zal evenals voor het rijdend personeel voortaan algemeen voor een waarneming per dag worden verleend. Nagegaan zal worden, of zonder bezwaren voor den dienst de gemiddelde arbeidstijd van de Haltechefs in Waterland, gelijkgesteld kan worden aan dien van de overige Haltechefs. NED. R.K. BLINDENBOND „ST. ODILIA" Er viel gistertavond zoowel in het serieuze als ook in het luchtige genre veel te genieten op den jaarlijkschen kunst-feestavond, dien de af- deeling Haarlem en Omstreken van boverge noemden Bond in den Stadsschouwburg had georganiseerd. Het eerst genoemde gedeelte was voor rekening van de beide solisten van dezen avond, mej. Fr. Bartelet, een gediplomeerde blinde pianiste, uit Maastricht afkomstig en mej. S. Ankersmit uit Deventer, een blinde mezzo-sopraan zangeres. Het luchtiger genre, werd verzorgd door den bekenden goochelaar Larette. Na een kort welkomswoord van den voorzit ter, den heer F. H. Louman, waarin hij tevens de talrijke aanwezigen opwekte dit mooie werk te steunen, speelde eerst mej. Bartelet het Adagio uit de Sonate Pathétïque en Ecossaise van Beethoven en vooral ook in Lieder ohne Worte van Mendelssohn konden wij haar muzi kaal en technisch knap spel bewonderen. Mej. Ankersmit zong daarna een drietal liederen van Richard Strauss, waarvan wij vooral „Traum durch die Dammerung" willen noemen, dat zij met veel uitdrukking vermocht weer te geven. Zij werd daarbij aan den vleugel begeleid door mevrouw ParisCoenen, die zich op lofwaar dige wijze van haar taak kweet. Daarna ver scheen Larette ten tooneele, die ons met zijn zeldzaam handige namipulatie-trucs steeds weer verbaasde. Daarbij had hij een zeer geestige manier van optreden, zoodat het in de zaal niet aan vroolijkheid ontbrak. Zijn diverse goochel toeren met een spel speelkaai*ten waren zeer knap. Na de pauze zong mej. Ankersmit nog een drietal liederen van Debussy waarvan vooral „Romance" zeer goed van expressie was. De pianiste speelde „La plus que lente" van De bussy, „Matinée de Mai a la Huda" van J. Th. Radoux, waarin haar technische vaardigheid viel te bewonderen en tot slot de zeer bekende Tango van Albeniz. Beide dames oogstten zoo veel succes, dat zij een toegift moesten geven. De zangeres koos hiervoor het fijne liedje „Moederke Alleen" van Emiel Hullebroeck de pianiste speelde de bekende Wals van Brahms. De heer Louman dankte met een enkel woord de solisten voor hun belangrijk aandeel in het welslagen van dezen avond. Hij merkte daarbij op, dat de pianiste voor het eerst in een groote zaal optrad en we mogen dit debuut alleszins als geslaagd beschouwen. Hierna vertoonde de heer Larette nogmaals zijn kunsten en behaalde wederom een welver diend succes. Resumeerende een avond, die zeer geslaagd mag heeten en waarop de organisatoren met vol doening kunnen terugzien. Voor de beide solisten waren er mooie bloemen. JUBILEUM VEREENIGING „DE NARCIS". De Vereeniging „De Narcis" herdenkt haar 25-jarig bestaan met een feestelijke vergade ring Maandagmiddag 20 Februari in gebouw St. Bavo, Smedestraat. De w.n. directeur-gene raal van den Landbouw mr. J. J. Wintermans zal een toespraak houden, evenals de voorzit ter van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, het Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst en Prof. dr. E. v. Slogteren, technisch adviseur der vereeniging. Verder zullen eenig films vertoond worden, vervaardigd door het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek. Voorts zal er gelegen heid zijn tot het aanbieden van geluk- wenschen. SANTPOORT EEN AANRIJDING OP DEN DUIN- EN KRUIDBERGERWEG. Een inwoner van Bloemendaal heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij op den Duin- en Kruidbergerweg is aangereden door een tol heden onbekend gebleven vrachtauto. Hij werd aan rechterhand en linkerarm gewond en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De politie stelt een onderzoek in. ZILVEREN JUBILEUM. Den eersten Maart aa. herdenkt de heer J. Verkruysen, hoofd van de school met den bijbel, alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaar bij het onderwijs in dienst trad. Aan vankelijk was hij als tijdelijk onderwijzer werkzaam te Naar'len, later kreeg hij vaste aanstellingen te Hoogeveen en Amsterdam. Toen alhier in 1928 de school met den bijbel geopend werd, werd de heer Verkruysen tot hoofd benoemd. Onder zijn 10-jarige leiding is deze school tot een flinke inrichting van onderwijs uitgegroeid. Hiernaast vond de heerVerkrysen nog werk in een comité voor Christelijke scholen in Oostenrijk en Oekraïne en was hij tal van jaren secretaris van de afdeeling Amsterdam van de Unie van Christelijke Onderwijzers. Thans is hij nog bestuurslid van de afdeeling Kennemer- land en lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim, terwijl hij ook in het kerke lijk leven nog eenige functies bekleedt. Wij vermoeden dan ook, dat de eerste Maart voor den heer Verkrysen niet onop gemerkt zal voorbijgaan. BLOEMENDAAL FEESTAVOND BLOEMENDAALSCHE JONGENSCLUB. De Bloemendaalsche Jongensclub (Afd. A.) geeft een feestavond op Zaterdag 18 Febr. in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan. Opgevoerd wordt; „Een zekere Mijnheer Fortuin" van Dirk Faber. ZANDVOORT JAN VAN DEN BOS WEER OP. Na vier weken te bed te hebben gelegen is Jan van den Bos gisteren voor het eerst een kwartiertje op geweest. Wel voelde hij zich nog wat pijnlijk en is hij de gevolgen'van de hersenschudding niet geheel te boven, doch het feit. dat hij al zijn ledematen behoorlijk kon gebruiken, en het gevoel, dat het einde van de bedrust begon te naderen, stemde hem toch tot groote tevredenheid. Alarm in het Zandvoortsche Raadhuis. Het was echter maar een schoorsteenbrandje. Dinsdagavond tegen twaalf uur bemerkte men dat er op de eerste verdieping van het raadhuis, waar o.a, de raadszaal is gelegen, een vrij dikke rook en een eigenaardige brand lucht hing. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die spoedig de oorzaak had gevonden. Uit zuinigheidsoverwegingen wor.dt de cen trale verwarming, die met olie gestookt wordt, des nachts buiten werking gesteld. Om de politie niet in de kou te laten zitten, wordt in het wachtlokaal der agenten, dat onder de raadszaal is gelegen, gedurende de nachte lijke uren een gewone' kachel gestookt. Hier was een schoorsteenbrandje ontstaan, dat weinig te beteekenen had. doch oorzaak was van een vrij groote consternatie. HILLECOM CONCERT HARMONIE. Het tweede en laatste winter-concert der HiHegomsche Harmonie-kapel, Dinsdagavond in Hotel Flora gegeven onder leiding van den heer Marinus Adam uit Haarlem, is een groot succes geworden. Met groote aandacht werd door de stampvolle zaal de uitvoering der verschillende nummers gevo'lgd. Uitstekend was de Fantaisie op melodieën uit „De Hugenoten" van Meyerbeer. De groote solo voor schuiftrombone was zeer fraai. Ook de wals van Strauss „Wein, Weib und Gesang" en de marsch van Holzman „Blaze Away" waren zeer goed. Jammer was het dat pistons en klarinetten in het tweede ge deelte van de Suite Romantique van Popy nogal detoneerden, hetzelfde euvel consta teerden wij in Marche Cotege uit La Reine de Saba van Gounod. Na de jauze trad op den her Sakarinie met een tooverrevue. Buitengewoon sterke staal tjes van illusionisme werden gedemonstreerd en het succes was dan ook zeer groot. De beschermheer, burgemester Van Nispen en echtgenoote vereerden het concert-gedeelte met hun tegenwoordigheid. PATRIMONIUM. Onder leiding van den heer J. O. Vermeer hield de Hillegomsche afdeeling in haar eigen gebouw een flink bezochte vergadering. Als spreker trad op de heer J. Schenk met het onderwerp „Religieus Socialisme". Deze rich ting wordt vertegenwoordigd door drie groe pen: de Blijde Wereldgroep, het Rel. Socialis tisch Verbond en de gemeenschap der Wood- brookers. Het doel en streven van ieder dezer groepen werd door spr. uitvoerig behandeld. Uit het beginsel blijkt dat men met Bijbel- ongeloovigen te doen heeft. Zij aanvaarden den Bijbel niet als Gods woord voor het ge- heele leven, zij loochenen alle heilsfeiten en eeren Christus niet als Gods zoon. Wel moet worden erkend dat deze menschen ernst maken met hun overtuiging en hun partij kiezen voor de religie is minstens even diep gevoeld als hun partij kiezen voor het socia lisme. Zij willen een nieuw socialisme want hun geloof in de komst van het rijk der ge meenschap is weg. Sterk treedt bij hen naar voren: het recht van den arbeider op men- schelijkheid, arbeidsvreugde, op geluk, op leven. Voor hen is het socialisme een eisch van hun zedelijke overtuiging. HEEMSTEDE VERGADERING WINKELIERS-COMBINATIE „CENTRUM". Dinsdagavond hield de winkelierscombinatie „Heemstede-Centrum" een goed bezochte leden vergadering in café-restaurant „Hof van Heem stede". Na een kort openingswoord van den voorzitter den heer C. J. J. Smoorenburg, volgde een zeer uitgebreid jaarverslag, waarin de secretaris de heer G. Wijkhuizen dankbaar gewaagde van de veel verbeterde verlichting in Binnenweg en Raadhuisstraat en van de verbeterde electrïcï- teits tarieven. Het ledental was gestegen tot 81 waarvan 67 deelnemen aan de zegeltjesuitgave. Verder kwam ter sprake het organiseeren van een grooten propaganda-feestavond, na Paschen te houden, en waar tegen b.v. 50 'egels toegang zou gegeven worden. De aanwezige leden kon den zich daarmede vrijwel vereenigen mits het een apart feestprogramma zou worden, waar ook het groote publiek zich zal kunnen amuseeren. Een commissie van voorbereiding werd daar voor saamgesteld. Mede kwam ter sprake de mogelijkheid om ook voor kinderen in de toe komst iets te organiseeren. Tenslotte werd bij meerderheid van stem men besloten de wijze van uitreiken van zegels niet te reglementeeren. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Zondag 26 Februari zal het 25 jaar geleden zijn dat mej. Lena v. d. Putten in huize St. Bavo kwam deels als verpleegde, deels ook in dienst betrekking. Door bemiddeling van den toenmaligen bur gemeester jhr. mr. D. E. v. Lennep en het R.-K. kerkbestuur kreeg zij een plaatsje in huize Si. Bavo. En hier vond zij een ruim arbeidsveld, vooral de laatste jaren in de oudere vrouwenzaal waar zij een der jongsten was en zoo vaak de zuster tjes hield in de verzorging of bij andere werk zaamheden. Dat zij zich in huize St. Bavo vele vrienden gemaakt heeft, zal op dezen jubileumsdag zeker blijken. TOONEELAVOND TEN BATE DER HEEM- STEEDSCHE BLEEKNEUSJES Ten bate van de uitzending van zwakke kinderen naar Vacantiekolonies hadden eenige oud-leden van de tooneelclub „Nut en Genoegen" zich beschikbaar gesteld om nog eens op de planken te komen met een tooneel- stuk, dat zij 12 of 13 jaar geleden opgevoerd hadden, n.m. 't Lied van Moeder. In haar welkomstwoord tot de vrijwel ge heel gevulde tooneelzaal van het R.K. Ver- eenigingsgebouw dankte Zr. v. Kethel voor dit mooie besluit. Zestien jaar geleden, aldus Zr. v. Kethel, werden 10 kinderen uitgezonden in 1938 waren het er 71, terwijl er nu ook al kleUteruitzen- ding plaats heeft. Al was het dan 11 jaar geleden, dat de medewerkenden voor het voetlicht waren ge weest. de meesten speelden nog uitstekend. Daar ook het financieel resultaat niet slecht zal zijn, mag van een algemeen succes ge sproken worden. HET BADHUIS. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 30 Januari tot en met 4 Februari genomen 520 douchebaden en 23 kuipbaden. Aan 48 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 93 volwassenen gebruik gemaakt. EERSTE HEEMSTEEDSCHE SPEELTUIN. De Eerste Heemsteedsche Speeltuinvereni ging belegt een ledenvergadering op Vrijdag 17 Februari in het clubgebouw aan den Meer weg. Het voornaamste punt der agenda lis de uit breiding van het bestuur tot zeven leden en de verkiezing van een drietal bestuursleden, waartoe candidaat zijn gesteld de heeren S. Rijkes, H. W. Biad en W. Kulk. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1889. 15 Februari: Naar velen met genoegen zullen vernemen, denkt het bestuur der so ciëteit „De Kroon" er ernstig over om. de groote zaal te restaureeren. De verweerde muurbekleeding zou wor den weggenomen en de muren een voudig gewit. Men denkt daardoor aan de eischen der acoustiek te gemoet te komen. De netheid van dit lokaal zal er zeer door worden be vorderd en het verblijf aldaar bij ver schillende gelegenheden veraange naamd. Eenige en algemeene kennisgeving Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te geven van het plotseling overlijden van onze onvergetelijke Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Hendrica van Zalen geb. Lucas, in den ouderdom van 68 jaren. Uit aller naam: CORN. VAN ZALEN Haarlem, 14 Febr. 1939 Korte Regulierstraat 4 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 18 Februari a.s. te 12 uur op de Algem. Begraaf plaats te Haarlem, ingang Kleverlaan. Verzoeke geen rouwbeklag Heden werd van ons weg genomen onze innig ge liefde Echtgenoote en zorgzame Moeder, Me vrouw Stijntje Maria Jansse Echtgenoote van A. L. Stoete, in den leeftijd van 53 jaar. Haarlem, 14 Febr. 1939 Hyacinthenlaan 14zw. Bloemendaal: A. L. STOETE Hoorn: C. C. M. DE NIJS STOETE P. DE NIJS Haarlem A. J. STOETE De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 17 Februari a.s. te 1.30 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Heemstede. Ver trek van Hyacinthenlaan te Haarlem om 12.10 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde Vader, Behuwd-, Grootvader en Oom Frederikus Antonius Beelen in den ouderdom van bij na 73 jaren. FAMILIE BEELEN Haarlem, 15 Febr. 1939 Kruisstraat 15 De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op Vrij dag 17 Februari in de Parochiekerk van den H. Antonius van Padua <N. Groenmarkt) om 6.45, 7.30, 8.15 de stille H.H. Missen en om 9.30 de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis van uit de Kerk om 10.45 op het R.K. Kerkhof St. Bar bara. Eenige kennisgeving Voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder. Mevrouw E. M. CRAMER—DAUDET betuigen wij U onzen hartelijken dank. Uit aller naam: J. W. VAN SANTÉ Jr. Haarlem, Februari 1939 Engelsche lessen Gram. Correspondentie. MERCURIUS Privé-les 6 p. m. W. C. DREES, Verspronckwcg 32 KUNSTTANDEN en GEBITTEN TELEFOON 16454 GED. OUDEGRACHT 80 HOEK BOTERMARKT Prijzen bill. Inform, kosteloof Reparatiën in 2 uur gereed De enige uitdelingslijst in het faillissement van C. M. van dei- Beek, bouwondernemer, wonen de te Haarlem, is heden gedepo neerd ter Griffie van de Arr. Rechtbank te Haarlem ter kos teloze inzage van crediteuren gedurende tien dagen. Haarlem, 15 Februari 1939 De curator: Mr. L. S. RÖMELINGH Wllhelminastraat 49 De curatrice in het faillissement van de nalatenschap van wijlen Mevrouw C. H. Adam-Akersloot, laatst gewoond hebbende te Haarlem bericht, dat de eenige uitdeelingslijst is gedeponeerd ter Griffie van de Arrondisse- ments-Rechtbank ie Haarlem en aldaar gedurende 10 dagen voor de crediteuren ter inzage ligt. Mr. MARIA J. KLUITMAN Zijlstraat 47 rood, Haarlem DUITS ENGELS Conv en Berlitz Meth d Dame Tevens speciale opl voor verbJ In t bultenl ln eenige maanden Privaatles 4.50 p.m. 2 p. S. Br. Mej. N. GROOTEN BOER Rlviprvi<s«-hmarkt 11 rd Dr. Otto Klipp's Talenschool Kleverparkweg 142, Haarlem TELEFOON 13269 QMHFRW1.IS in FKANSUH DUITSCH ENGELSCH NEDERLANDSCH BOEKHOUDEN - STENO Opl. voor alle Praktijk examens en „Akte L.O" Vraagt gratis prospectus Gevraagd, liefst zoo spoedig mo gelijk een eenv. k. koken en van g. get. voorz., 2e meisje aanwezig. Br. letter Z Adv.Bur. A. Vernout, Warmoesstraat 10. Voor directe indiensttreding ge vraagd flinke zelfstandige DIENSTBODE van 8—8. Klumper's Kleeding- huls, Rijksstraatweg 39. Bij Boekhandel H. N. MUL, Kruisstraat 25, is plaats voor ijverig volontair Lft. 16-18 j. Soil, schriftelijk Baronesse GROENINX-v. ZOE- LEN vraagt voor de maand Maart een NOODHULP 2e MEISJE v. g. g. v. Boekenrodeweg 43, Aerdenhout. JONGEDAME 18 jaar. dipl. 4-jarige Huish.sch. en Kinderverzorging, zoekt pas senden werkkring. Br. no. 932 bur. van dit blad Terstond gevr. in klein gezin v. d. en n„ netjes kunn. werken en eenv. koken. v. g. g. v. Aanm. 's avonds na 7.30 uur Vijverlaan 2, den Hout. Nette meisjes gevr. Wasscherij Duin. Amster- damschevaart 20. Aanm. na 5 u. Beschaafd meisje Ger. Godsd., 20 jaar. 1. b. v. dipl. 5-jarige H.B.S., zoekt passenden werkkring. Br. no. 933 bur. van dit blad Stoomwasscherü ,,'t Raadhuis" Raadhuisstraat 11, Heemstede. op Hel krachtigste reclame-middel: Courantenreclame Voor direct gevraagd: leeft. pl.m. 15 j„ welke opgeleid wil worden tot leerling-winkel bediende. Aanm. Hart's Behang selpapierhandel, KI. Houtstr. 49. Medestudeerende gezocht voor M. O. BOEKHOUDEN omtrek Bosch en Vaart. Br. no. 931 bur. van dit blad Voor direct gevraagd leerjongen Aanm. Choc.fabr. Gebr. Ver meulen, Tempeliersstraat 56rd. GEVRAAGD VOOR ONZE ZAAK TE HEEMSTEDE FLINK JONGMENSCH voor de expeditie, leeftijd pl.m. 17 a 18 jaar. Aanmelden in Heemstede J. TH. KORT Blanke haard te koop, z. g. a. n. 55, kolenfor- nuis 15, bad en geyser 45, Perfecthaard 27.50, gashaard 8. Kampersingel 42, tel. 16009. boven? Neen mevr., maar 't is hier zó vol. Gunst ja. Mien, bel jij 't huis m.d. oranje gevel even op. Ik zal die spullen verkopen. Tel. 14911. Kroon, b.d. Gr. Kerk. Pracht belegging met f 1000.- Leeg te koop, prima huis, gele gen Roosveldstr. Rente eigen kapitaal ruim 20 pCt. Bevr.: Vcenbergplein 4, tel. 23483. /d*>. *<e? Zóó vlug vhegen de 50 gele DE SNELLE VISSER vele meier, per dag over de wegen van en naar Arr.-.terdam, Haarlem. Z-andvoort. Rot terdam. den Kaag er. omstreken, en het Goot! Zaken en part.rulleren wacrdeeren hel „billijk snelvervoer" van de nv K. VISSER S AUTODIENSTEH stijgt met den aagl VLEKKENWATER voor vuil, vet, smeer en zooveel meer! ct. per flacon Verier, bij Drogist** stofzuigers Prima Hollandsch fabrikaat ƒ90.— 75— "IQ SO f 65.49.50 T J7. w Vraagt prijsc. of demonstr. 7 ZAKEN KAMPERVEST 1 Tol *7916 Amsterdam: ZES Zaken. Desgew Inruil en bet.regelmg.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3