Qeéour [De fteeuwkopingini STOFZUIGERS MA1KT GlIiClimi WOENSDAG 15 FEBRUARI 1939 HX'AREEM'S DAGBEAD 4 De Mount Evcrest-expeditie 1938. Mr. H. W. Tilman voor de „English Association". Dinsdagavond hield de ..English Association' afd. Haarlem '11 bijeenkomst in de bovenzaal van restaurant De Kroon, Groote Markt. Mr. H. W. Tilman. één der deelnemers van de Mount Everest Expeditie in 1938. sprak over zijn ervaringen. De voorzitter van de afdeeling Haarlem van de English Association. Dr. F. P. v. d. Vcorde heette de aanwezigen en den spreker met eenige hartelijke woorden welkom. Mr. Tilman's causerie werd geïllustreerd met iantarenplaatjes. De Tibetaansche regeering, aldus spr. geeft niet dikwijls toestemming om den Mount Everest genoemd naar Kolonel Everest te beklimmen. In 1922 bereikte de eerste expeditie een hoogte van 27000 voet, in 1924 volgde een tweede, welke het tot 28000 voet bracht. In 1933 haalden twee expedities een hoogte van 28000 voet. Een in 1936 ondernomen belimming werd een fiasco. En de jongste expeditie trok in 1938 de stoute bergschoenen aan. De moeilijkheden van de beklimming van het gebergte zijn vele. Het laatste 2000-tal voet bestaat uit sterke rotswanden, die uiterst lastig te beklimmen zijn; de rotsen liggen als de leien van een dak over elkaar heen. Wanneer er sneeuw op deze rotsen ligt is een beklimming onmoge lijk. De Noord-Westen wind uit Centraal Azië waait de sneeuw, die steeds zoo zacht blijft als na der. val, omdat ze door de lage tem peratuur niet smelten kan om te bevriezen, van het gebergte af. In April kan de bergtop zonder sneeuw zijn doch de kracht van denzelfden wind, die de top sneeuwvrij maakt, vormt dan opzichzelf een gevaar. Men moet derhalve wachten tot Juni wanneer er in een z.g.n. tusschenperiode noch sneeuw, noch wind is. De expeditie, waaraan de heer Tilman deel nam. was kleiner dan de voorgaande en was ook op meer bescheiden wijze uitgerust; dit kwam de bewegelijkheid ten goede. Als pro viand ging ham, spek, boter, kaas, chocolade enz. mee. Zes duizend eieren werden in gecon- serveerden vorm meegevoerd, eveneens groen ten. Op een hoogte van 20.000 voet kon echter niet meer gekookt worden. Door speciale in stallaties werd het eten op die hoogte door stoompressie gekookt Toen men boven 22000 voet kwam ontstonden de voedingsmoeilijk heden echter doordat men bij gebrek aan zuurstof geen eetlust meer had. De voeding moest geforceerd worden. Na deze toelich ting van moeilijkheden die bij een beklim ming cverwonnen moeten worden, verhaalde de heer Tilman in chronologische volgorde het verloop van de expeditie in 1938. Eind Februari 1938 was hec voor de expeditie ver zamelen geblazen. Het duurde eerst nog 33 dagen voordat men in de buurt van de Mount Everest kwam. Op een hoogte van 20.000 voet hield alle plantengroei op. De levensgrens der boomen was reeds gepasseerd. De grens van Tibet werd overschreden en toen ging het dwars door Tibet. Op 6 April arriveerde men bij 't Klooster aan den voet van de Mount Everest. Na vele tegenslagen, ziekte enz., over wonnen te hebben, kwam de expeditie op 26 April in het op 21500 voet gelegen derde kamp aan. Steeds zocht men den weg om hoog. doch steeds ook werd men tot den terugtocht genoopt. Van April op Mei was er sneeuw gevallen en daardoor was de top onbeklimbaar. Door een speling in het onbe rekenbare weer kwam er heelemaal geen overgangsperiode, d. w. z. een tijd zonder sneeuw en wind. Op 18 Mei verbleef men weer in kamp 3. in de hoop dat de N.W. wind nog zou opsteken om de sneeuw weg te blazen. Op 20 Mei bereikte 4 Europeanen en 7 dra gers het 4de kamp. De N W. wind kwam, doch vormde tevens gevaarlijke sneeuwfcrmaties, waardoor de expeditie de Westzijde moest be klimmen. De 4 Europeanen arriveerden tenslotte in kamp 5. op een hoogte van 25.800 voet. In Juni kwam men op 27.300 voet in kamp 6 aan. Het laatste traject naar den top, een hoogte van 1500 voet. bleek evenwel onoverwinnelijk. Dr. v. d. Voorde dankte den spreker aan het slot voor zijn sobere relaas. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aanwinsten in het filiaal. In het Fi'.iaal „Huis te Zaanen", van de Stadsbibliotheek en Leeszaal, zijn de volgende aanwinsten ter beschikking gekomen: Sociale wetenschappen.- Kan, van. Inleiding tot de rechtsweten schap: 1936. Kropotkin. Gedenkschriften van een re volutionair. Sickesz Quo vadis? of, De weg naar on gekende welvaart. Volk. Ons. en de tucht. Natuurivetenschavpen JosseUn de Jong, De. Artis. Nell.Wat denkt U van 't weer? Schaik, van e.a. De Sint Pietersberg. Nederlandsche en in het Ned. vert, romans: Bruggen, Kees van. De droge koetjes. Dostojefski. De vreemde vrouw. Scharten—Antink, C. en M. De groote Zorzi. Straatsma. Late lente (Chr.). Werfhorst, van de. Volckmar, de Omme- landvaarder. Fransche romans: Duhamel. Querelles de familie. Giono. Un de Baumugnes. Maurois. L'instinct du bonheur. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGE VALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke kosteloos bij de administratie ver krijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd. De uitkecringcn zijn bij levenslange ongeschiktheid 2000, overlijden ƒ400. verlies van een hand, voet of oog ƒ200, beide leden van een duim 100, één lid van een duim f 50, alle leden van een wijsvinger 60. één of twee leden van een wijsvinger ƒ25. alle leden van een anderen vinger 15. één of twee leden van een anderen vinger 5, arm- of beenbreuk f 30, enkelbreuk 15. pols breuk f 15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abonnés van het Geïllustreerde Zondagsblad bestaat nog een afzonderlijke verzekering. De voor waarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar. Feestavond „Jong Hervormden". Aardig programma ter gelegenheid van het 12' 2-jarig bestaan. In hotel „De Leeuwerik" had de Vereeniging van Jong Hervormden te Haarlem Dinsdag een feestavond georganiseerd, ter gelegenheid van het 1212-jarig bestaan, dat in den zomer wegens het ongunstige seizoen, niet gevierd kon worden. De voorzitter der vereeniging, de heer A. J. Bakker sprak na het zingen van „Lof zij den Heer" een korte herdenkingsrede uit, waarbij hij allereerst de afgevaardigden der vereeni- gingen Beverwijk. IJmuiden Oost, Velsen en Zandvoort welkom heette. De vereeniging is ontstaan, aldus spreker, uit de gewoonte van ds. Berkelbach van der Spren kel, die ieder jaar zijn catechisanten persoon lijk voor het Avondmaal uitnoodigde. Het eerste contact tusschen de jeugdige, lidmaten der Herv. Kerk kwam daardoor tot stand. Bij het vertrek van ds. Berkelbach besloot men om zijn werk voort te zetten. Daarom werd de Vereeniging van Jong Hervormden gesticht. Ook te Hilversum werd daarna spoedig een vereeniging opgericht; dit voorbeeld werd nog in vele andere plaatsen gevolgd. Het doel der vereeniging: tezamen als jonge leden der Ned. Herv. Kerk elkaar's gees telijk en kerkelijk leven te verdiepen, is al die jaren steeds nagestreefd. Wij zullen voorttrek ken, zoo besloot spr., want Hij, die onze vaste burcht is zal ons versterken. Vervolgens werd het attractieve feestprogram ma in een vlot tempo afgewerkt. Het spreek koor „Holland" onder leiding van Reina Wilner had bij zonder veel succes evenals de guitaar- soli van den heer F. Abspoel. Verder werden Tiroolsche volksdansen uit gevoerd door eenige leden o.l.v. Cor de Graaf. Na de pauze volgde het aardige blijspelletje „De bevredigende oplossing" van G. J. Pellen, dat terecht veel succes had. Zoo was het dus een zeer geslaagden avond waarop de Vereeni ging van Jong Hervormden met genoegen kan terugzien. Huwelijk en echtscheiding. Dit onderwerp werd door den heer M. de Jong behandeld in de dezer dagen gehouden verga dering van de afdeeling „Dr. Kuijper" van de A. R. Studie- en Prop. Club alhier. Spreker wijst er allereerst op hoe belangrijk dit onderwerp is, omdat ieder, man zoowel als vrouw, er mede in aanraking komt. De Christen ziet het huwelijk als een instelling van God, dat oorspronkelijk volkomen was maar door de zonde werd stuk geslagen en thans dikwijls een bron van groote zonden is. Dank zij het herstel in Christus is ons echter nog veel schoons overgeble ven. Na onze verhouding tot God is die tot de(n) echtgenoot(e) wel de voornaamste in ons leven De instelling van het huwelijk is zoo simpel in den Bijbel beschreven en toch keert die persoon lijke daad Gods nog dagelijks weder. Het huwe lijk en wat er mede samenhangt is dan ook geen1 zaak van lagere orde en dit moet op het punt van de voorlichting door de ouders, steeds bij de opvoeding van de kinderen worden beseft. Gewaarschuwd wordt tegen de „uithuizigheid" als oorzaak van het mislukken van zoovele hu welijken. Volgens het A. R. beginsel moet de ïlameJle ^arrieicx ^enjan vcu\ VictySaurt] (Adv. Ingez. Med.) Overheid bij het zich bemoeien met het huwelijk de drempel van de woning niet overschrijden. Geconstateerd wordt, dat onze wetgeving, wat betreft het huwelijksrecht, vrijwel in overeen stemming is met de beginselen van de Heilige Schrift. Genoemd worden de gronden die het B. W. voor echtscheiding kent. Hierbij moet als leidend beginsel voorop staan: „Wat God sa mengevoegd heeft, scheide de mensch niet". Caiididateiilijst Chr.-Dem. Unie in Noord-Holland. De candidatenlijst der Christelijk Democrati sche Unie voor de verkiezingen der Provinciale Staten in Noord-Holland is als volgt samen gesteld: J. H. Wolkers, Amsterdam, G. B. Neering, Duivendrecht, B. van der Laan, Amsterdam, J. Fris, Zaandam, Chr. A. Alders, Haarlem, C. de Vries, Bermebroek, J. Wentink, Amsterdam, W. Kamstra, Alkmaar, A. Boer Beverwijk, G. de Bruin, Amsterdam. UIT DE STAATSCOURA1MT. Bij K. B. is aan L. Wiersum op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1939 eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Eenrum, met benoeming tevens tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Bij K. B. is aan A. Klerk op zijn verzoek met ingang van 1 April 1939 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente St. Maarten, met dankbetuiging voor de langdurige diensten in die betrekking bewezen. GEERT HOOGEVEEN Alléén Mr. CORNELISSTRAAT 54 - TELEF. 16270. (Adv. Ingez. Med.) Narcissententoonstelliiig te Sassenheim. Kweekers hebben succes van hun werk. Dinsdagmiddag is in tegenwoordigheid van vele belangstellenden in het gebouw „Bloem- lust" te Sassenheim de jaarlijksche narcis sen-tentoonstelling geopend met een rede van dr. A. J. Verhage, voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Deze noemde de tentoonstelling een afspiegeling van de energie en den ondernemingsgeest van de Nederlandsche narcissenkweekers, die on danks de vele moeilijkheden niet bij de pak ken gingen neerzitten. Hoewel de narcissencultuur nog niet een rijke broodwinning is, kan geconstateerd worden, dat zij in de laatste jaren betere opbrengsten is gaan geven. Spr. bracht hulde aan de kweekers voor hun werkelijkheidszin, die zich vooral daarin uit, dat zij inzien de zoo noodzakelijke medewerking van weten schappelijke onderzoekers te moeten inroe pen en dat zij door hun uitnemend ingerichten en geleiden keuringsdienst hun cultures ge zond houden. Spreker hoopte, dat prof. van Slogteren, die voor de Nederlandsche narcis sencultuur zooveel gedaan heeft, nog vele jaren hieraan zijn krachten zal kunnen geven. Met het oog op de hernieuwde pogingen in Amerika om den invoer van de narcissen en andere producten te bemoeilijken, is het van de grootste beteekenis, dat wij alles blijven doen om onze cultures gezond te houden. Verder is het ook noodzakelijk, dat wij een sortiment hebben, dat inderdaad op de markt van bloemen en planten kan concurreeren. Tentoonstellingen als deze vormen het bewijs, dat ook dit in de kringen der narcissenkwee kers wordt beseft. Het resultaat van den op dit stuk verrich ten arbeid is, dat de laatste jaren een groot aantal nieuwe variëteiten aan het vak worden getoond, waardoor de narcissencultuur weer op een hooger peil wordt gebracht en de nar cissen hun positie op de bloemenmarkt kun nen behouden en versterken. Spr. eindigde met het uitspreken van den wensch, dat men er in zal slagen de bestaande moeilijkheden te overwinnen. Spr. reikte daarna de bekroningen uit t.w. Prijsvraag I: 30 variëteiten narcissen in kis ten of pannen: groote zilveren wisselbeker 1938 aan Warnaar Co.N.V.; prijsvraag II: 20 variëtei ten narcissen: zilveren wisselbeker 1936 aan T. Vos Zn., tweede prijs, zilveren beker H.B.G. aan A. Frijlink Zonen; prijsvraag III: 10 va riëteiten narcissen en 10 rassen: zilveren wissel beker 1937 aan G. Zandbergen „Terweegen"; prijsvraag IV: 10 variëteiten narcissen, goede handelssoorten: gouden medaille v. d. Ver. De Narcis, aan G. Zandbergen, Terweegen; 2de pr„ zilveren medaille aan Warnaar Co. Bloemlust-certificaten werden toegekend aan de beste: Barrii; Scarlet Elegance; A. Frijlink Zonen. Incomparable; Fortune; Vandervoet's bloembollenbedrijf. Witte Trompet: Roxane; A. Frijlink Zonen. Gele Trompet: Golden Harvest aan A. Frijlink Zonen, Vandervoet's Bloembol- lenbedrijf en T. Vos en Zn. Bicolor; Patria, aan Warnaar Co. Dubb. narcis; Texas, aan G. Zandbergen „Terweegen" en voor de beste Poe- taz: Craqford, aan dezelfde. Alle prijswinnaars wonen te Sassenheim. Copyright P. I. 8. Box 6 Copenhagen Het rendier vertelde eerst zrjn eigen geschiedenis en daarna die van Gerda. De Finnenvrouw knikte af en toe, sloot soms haar wijze oogen, maar zei niets. „Je bent zoo knap", zei het rendier, „ik weet, dat je alle winden, die in de heele wereld waaien, met een draadje en vier knoopen bij elkaar kimt binden. Wanneer een zeeman dan één knoop losmaakt, krijgt hij gunstigen wind. Maakt hij een tweeden knoop los, dan gaat het harder waaien en wanneer hij den derden en vierden neemt, dan gaat het zoo hevig stormen, dat de boomen omvallen. Wil jij dit meisje nu niet een drank geven, die haar even sterk maakt als 12 man? Dan zal zij stellig de Sneeuwkoningin kunnen overwinnen! „Zoo sterk als twaalf mannen", zei de Finnenvrouw, „ja, dat zal wel voldoende zijn." Z\j ging naar een kast en nam er een rol gedroogde rendierenhuid uit, die zij begon te bestudeeren. Er stonden wonderlijke letters op en de Finnenvrouw las deze zóó aandachtig, dat het zweet haar in druppeltjes van het voorhoofd liep. Het rendier smeekte haar echter zóó dringend om Gerda te helpen en Gerda zelf zag er zóó bedroefd uit, dat de Finnenvrouw zelf ook met haar oogen begon te knipperen Zij trok het rendiei in een hoek van de kamer, waar zij met hem begon te fluisteren, terwijl zij hem tegelijkertijd een nieuw stuk ijs op z\jn kop legde „Ja", zei de Finnenvrouw, „de kleine Karei is nog immer bij de Sneeuwkoningin. Hij heeft het daar erg naar zijn zin en hij gelooft, dat de plaats waar hij nu is, de beste van de wereld is. Dat komt, omdat hij een glasscherf in zijn hart en een stukje glas In het oog heeft Die moeten er eerst uit. anders kan hij nimmer meer een mensch worden en houdt de Sneeuw koningin hem in. haar macht." (Wordt vervolgd) De jury bestond uit de heeren J. F. C. Dix, Chr. Eggink, D. W. Lefeber, J. M. van Til en J. v. d. Wilden. Buiten een groote verscheidenheid narcissen, waren er nog schitterende inzendingen tulpen o.m. van Frans Roozen Lzn. uit Vogelenzang en Gebr. Eggink uit Voorschoten. De firma W. J. Eldering Zn. exposeerde eenige kistjes Crocus en de firma Braam Zoon uit Heemstede had het allerlaatste hoekje van de zaal met schitterende hyacinten gevuld. (Een foto van deze fraaie tentoonstelling is opgenomen op onze fotopagina.) FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 14 Februari 1939. 1. J. van t' Hoff, slager, wonende te Haar lem. Generaal Cronjéstraat 92, Curator Mr. W. de Rijke te Haarlem. 2. H. kloot, zich noemende en schrijvende H. Kloots, koopman in confectiegoederen, wonende te Haarlem, Kruisweg 4. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. 3. J. C. van der Hooft, metselaar en aanne mer, wonende te Badhoevedorp, gem. Haar lemmermeer, Burg. van Amersfoordtlaan 3. Curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem. 4. J. Kiebert, handelaar in eieren, wonende te Beverwijk. Arendsweg 175, Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet te Haarlem. 5. F. B. Meyer, vroeger tabaksbewerker, thans zonder beroep, wonende te Zwanen burg, gem. Haarlemmermeer, Olmenlaan 25. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. 6. J. F. van Nieuwbrug, kruideniers, wonen de te Zwanenburg, gem. Haarlemmermeer, Zwanenburgerdijk 467. Curator Mr. F. J. Ger ritsen te Haarlem; 7. B. W. de Graaff Jr., winkelier in bedden etc., wonende te Haarlem, Generaal Cronjé straat 68, Curator Mr. Julius Hoog te Haar lem. Rechter-Commissaris in al deze faillissemen ten Mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de faillissementen van: 1. M. Geutskens, vei-tegenwoordiger, wonen de te Haarlem, Keizerstraat 2, Curator Mr. F. A. Davidson te Haarlem; 2. J. J. M. Sistermans, laatst wonende te Heemstede, thans zonder bekende woon-, of verblijfplaats in het Koninkrijk. Curator Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. 3. A. God vliet, kruidenier, wonende te Haarlemmermeer, Vijfhuizen, Curatrice Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema-Conradi te Haarlem. 4. Jan Buis Jbzn., tuinder, wonende te Aals meer, Uiterweg 40. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. Door het verbindend worden der uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. Joh. Borstlap, reiziger, vroeger te Zand voort, thans wonende te Haarlem. Koningin neweg 10b, Curator Mr. F. M. Hagemeijer te Haarlem; 2. Jacob Wallage fWalco), poetsdoekenfa brikant, vroeger wonende te Amsterdam, thans te Heemstede, Curator Mr. F. A. David son te Haarlem. 3. W. C. Brassem, makelaar, wonende te Haarlem, Frans Halsstraat 14, Curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem; 4. Mej. M. van Coeverden, winkelierster, wo nende te Haarlem. Santpoorterstraat 43, zaak gedreven hebbende Generaal Cronjéstr. 76, Curator Mr. B. W. Stomps te Haarlem. 45 BEKENDE MERKEN - Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. Ingez. MedJ Markt Purmerend. PURMEREND, 14 Februari. (Gem. Kaasbeurs) Verhandeld 13 partijen, wegende 17.000 K.G., handel st. Hoogste prijs f 21. Aanvoer 3 partijen kleine boerenkaas f 20; 1 partij volvette kaas f 25, alles per 50 K.G.; 22 K.G. boter f 1.45—1.57 per K.G.; 465 runderen; 170 vette koeien 6090 ct. per k.g.; 146 geldekoeien f 115175 per stuk, handel matig; 120 melkkoeien f 180260 per stuk, handel matig; 29 stieren 4652 per K.G., handel matig; 23 paarden f 60180 per stuk, handel matig; 21 vette kalveren 6569 p. K.G., handel matig: 979 nuchtere kalveren, voor de slacht f 712, voor de fok f 1118 per stuk, handel matig; 272 vette varkens voor de slacht 4547 ct. per K.G., handel matig; 102 magere varkens f 2220 per stuk, handel matig: 462 biggen f 917 per stuk, handel matig; 934 scha pen f 2228 per stuk, handel matig: 17 bokken f 311 per stuk, handel matig. Kipeieren f 3 3.30, eendeieren f 3, alles p. 100 stuks. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Afdeeling eieren. Aanvoer 50.000 eendeieren f 3.15; 80.000 kipeieren 65—66 K.G. f 3.30—3.35, 63—64 K.G. f 3.20—3.30, 60—62 K.G. f 3.05— 3.25, 58—59 K.G. f 3.05—3.10, 56—57 K.G. f 3— 3.05, 53—55 K.G. f 2.90—3, 50—52 K.G. f 2.80— f 2.90. Veemarkt Rotterdam. ROTTERDAM, 14 Februari. Aanvoer in totaal 4652 dieren waarvan 840 vette runderen, 808 magere runderen, 75 vette kalveren, 121 gras kalveren, 2234 nuchtere kalveren, 5 varkens, 8 veulens, 235 paarden, 263 schapen en 4 lamme ren. 59 bokken of geiten. De prijzen waren: vette koeien le kw. 72 ct., 2e kw. 58 ct„ 3e lew. 36 46, vette ossen le kw. 64, 2e kw. 56. 3e kw. 36 46, stieren le kw. 62, 2e kw. 56, 3e kw. 50 ct., f 275205145; vette kalveren le kw. 95 ct., 2e kw. 85 ct„ 3e kw. 5565 ct., graskalveren 2e kw. 50 ct., 3e kw. 40 ct., f 503525; nuchtere slachtkalveren le kw. 34, 2e kw. 29, 3e kw. 24, f 864, nuchtere fokkalveren f 221815, slachtpaarden le kw. 53 ct., 2e kw. 43 ct., 3e kw. 33 ct., f 230190110; werkpaarden f 330270 130, hitten f 240190120; schapen le kw. 48, 2e kw. 42, 3e kw. 31 ct., f 24—20—17, lam meren le kw: 52 ct.. 2e kw;. 46 ct., 3e kw. 41 ct., f 19—16—12, kalfkoeien f 285—220—155, melkkoeien f 280210155, vare koeien f 195 160140. vaarzen f 175155115, pinken f 14511595, bokken of geiten f 1085. Vette koeien en ossen aanvoer iets minder, handel stroef, prijzen lager, prima koe 74 ct., prima os 66 ct.; stieren aanvoer iets grooter, handel stil, prijzen nauwelijks prijshoudend, dalende; vette kalveren aanvoer ruim, handel slecht, prima's f 1.05; graskalveren aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer groot, handel matig, prijzen iets lager; paarden aan voer flink, handel kalm, prijzen hooger; scha pen en lammeren aanvoer korter, handel flauw, prijzen als gisteren; kalf- en melkkoeien aan voer iets ruimer, handel zeer stil, prijzen terug loopende; vare koeien aanvoer matig, handel slepend, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer gelijk aan vorige week, handel stug, prijzen met moeite te handhaven; bokken of geiten aanvoer gelijk aan vorige week, han del tamelijk, prijzen onveranderd. 4

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6