I Chem. Wasscherij, Ververij en Tapijtreiniging S. KROM N.V., Alkmaar, Tel. 4043 (3 lijnen) Amsterdamsche Aspecten. HANSA JOH.SWAALF ZATERDAG 18 FEBRUARI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Gezondheid in de Grafische Vakken. Bazar in het gebouw „Odéon". We hebben reeds eerder mededeelingen ge publiceerd over dèn bazar, die heden en Zon dag in het gebouw „Odeon" aan de Jansstraat georganiseerd is ten bate van het T. B. C.-fonds van de Vereenïging tot bevordering van de ge zondheid in de Grafische Vakken. Vanmorgen hebben we er een kijkje genomen en konden toen constateeren, dat deze bazar, vooral wat de aankleeding en attracties betreft, een gunstige uitzondering maakt, vergeleken bij andere bazars. Niet minder dan twee-en-twintig per sonen van het comité zijn Vrijdagavond tot twaalf uur bezig geweest om den bazar in richten, alles volgens de teekening van den heer M. H. Grégoire, voorzitter der vereeniging. Langs de paden in de zaal is een vlaggedoekver- siering aangebracht, afgewisseld met fraaie lan taarns, die ook al volgens eigen ontwerp ver vaardigd zijn. Vooral het tooneel is keurig ver sierd, met op den achtergrond de symbolische voorstelling van de gezondheid. Alle artikelen, die op dezen bazar verkocht worden, zijn door winkeliers en particulieren geschonken en door een damescomité verzameld. De 1500 loten voor de groote verloting zijn alle geplaatst: geen wonder trouwens, want de prij zen zijn de moeite waard. De eerste prijs is een fraai heerenrijwiel. De kosten van de voorberei dende werkzaamheden voor dezen bazar wor den geheel door deze verloting gedekt. De op brengst van den verkoop der artikelen komt ge heel ten bate van het goede doel. De stands, die smaakvol ingericht zijn, bevat ten de gebruikelijke voorwerpen, die altijd op een bazar te vinden zijn, zooals nuttige en fraaie handwerken, baby-artikelen, boeken, kunstvoorwerpen, etsen, sigaren, enz. De attracties bestaan uit grabbelton, rad van avontuur, sjoelbak, touwtrekken, het raden van namen van poppen en eenige kansspelen. In een hoek van de zaal staan de aardige plaquettes van het Herstellingsoord „Petrus Werthweyn-Stichting te Zeist en van het Sana torium te Eerbeek. Die zullen wel de noodige be langstelling trekken. Hedenmiddag half vier zou de bazar door den heer M. H. Grégoire geopend worden, waarbij medewerking zou worden verleend door het Grafisch Mannenkoor „Johez" onder leiding van den heer Scheffer. De bazar is heden geopend tot vanavond elf uur en Zondag van twee tot tien uur. We kun nen onzen lezers met een gerust hart een bezoek aanbevelen. Men zal er een uurtje gezellig door brengen en steunt tevens het goede doel. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN HALFWEG NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. H. O. Molenaai Nam. 6.30: Ds. M. G. Blauw, te Haarl.-Nrd. GER. KERK. V.m. 9.30 en nam. 6.30: Ds. E. A. Groenewegen PERSONALIA. De heer H. L. Warnier is door B. en W. van Haarlem benoemd tot referendaris, chef van de afdeeling lichamelijke opvoeding ten stad- huize. DRENTSCHE VEREENÏGING. De Drentsche Vereeniging voor Haarlem en omstreken houdt een ledenvergadering op Vrijdag 24 Februari a.s. in Hotel Lion d'Or aan den Kruisweg. Deze vergadering wordt hoofdzakelijk belegd voor het organiseeren van een inzameling van kleedingstukken ten behoeve van de bewoners der Drentsche venen. „De Werkloosheidsbestrijding". De heer H. Amelink spreekt voor de A.-R, Kiesvereenïging „Haarlem-Noord". In een druk bezochte vergadering van de Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging in de Gymnastiekzaal van de Dr. Bavinckschool aan de Ambachtstraat te Haarlem-Noord, welke on der leiding stond van den voorzitter, den heer W. C. Bakker, trad als spreker op de heer H. Amelink, lid der Tweede-Kamer en Secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond, met het boven staand onderwerp. Spreker begon er op te wijzen, dat het werk loosheidsprobleem nu al sinds jaren alle aan dacht vraagt. De Regeering is dagelijks bezig om te doen wat maar eenigszins mogelijk is. De resultaten hiervan hebben uiteraard niet alles opgelost, d^ch toch mag er op gewezen worden, dat het aantal werkloozen sinds November 1936 van 419.500 is teruggeloopen tot 347.000 in November 1938, terwijl bovendien de pl.m. 35.000 nieuwe werkkrachten, die zich jaarlijks aan de arbeids markt melden over de twee jaar dus pl.m. 70.000 arbeid vonden. Men kan dus zeggen dat pl.m. 150.000 personen in die twee jaar werk gevonden hebben. Dat is een alleszins verheu gend resultaat, al zijn we er nog lang niet. Pl.m. 300.000 werkloozen beteelcent nog een ontzag lijke zorg en eischt dagelijksche activiteit. In het rapport, dat de Regeering Ir. Westhoff verzocht uit te brengen, heeft zij een overzicht gekregen van werken, welke naar het oordeel van dezen deskundige, bij hun uitvoering de werkloosheid op een doeltreffende wijze zullen bestrijden. In een aantal cultuur-technische wer ken, kunnen naar zijn oordeel pl.m. 90.000 a 100.000 arbeiders werk vinden, voor pl.m. 10 jaar, terwijl als gevolg hier van pl.m. 40.000 ar beiders in secundairen zin arbeidsgelegenheid kunnen vinden. Onze cultuurgrond kan bij uitvoering worden uitgebreid met een oppervlakte van tweemaal de provincie Groningen. Ook voor de stedelijke werkloozen is, naar Dr. Colijn in de Eerste Kamer mededeelde, een plan aanwezig, waarvan wij binnen enkelen tijd wel meer zullen hooren. Spr. wees er op hoe door het Chr. Nat. Vak verbond er op is aangedrongen bij de Regeering in de werkverschaffing tewerkgestelden te doen treden uit de sfeer van de werkloosheid door hen als werkende aan productief werk door verhooging van loon ook zich te doen ge voelen als arbeiders in het vrije bedrijf, die zelf in de behoeften van hun gezin kunnen voorzien. De Regeering heeft bij de behandeling van de begrooting 1939 reeds medegedeeld, dat zij voor deze gedachte voelt en de arbeiders in de werk verschaffing minstens drie maanden wil doen werkzaam zijn en hun loon te willen verhoogen. In de werkloosheidsstatistiek zal hiermede wor den rekening gebonden door de pl.m. 60.000 ar beiders in dc werkverschaffing niet meer bij de werkloozen te tellen hetgeen in de andere landen reeds lang werd gedaan en een zuiverder beeld zal geven. Spr. sprak den wensch uit, dat al deze plan nen onder Gods zegen zullen mogen leiden tot vermindering van de werkloosheid. Een dank baar applaus beloonde spr. voor zijn gedocumen teerd en instructief betoog. De voorzitter bracht den heer Amelink har telijk dank voor zijn rede, waarna deze de ver gadering met gebed sloot. HEDEN OPENING VAN ONS FILIAAL ZIJLSTRAAT 85 (TEL. 16387) Ter gelegenheid hiervan, en om kennis te maken met onze aflevering, noteeren wij tot 1 Maart verlaagde prijzen voor: Chem. Reinigen COLBERT COSTUUMS f 1.75 JASSEN EN MANTELS f 1.75 JAPONNEN vanaf 1.25 (Adv. ingez. Med.) De binnenstad op de helling. e geschiedenis van een stad als Am sterdam is voor een belangrijk deel van bouwen, breken en dempen. Het is een organisch proces, dat zoolang het hart van Amstels veste klopt, wel nimmer tot stilstand komen zal. De groei van de stad manifesteert zich niet alleen aan de lande lijke grenzen, welke stormenderhand over schreden werden, doch komt ook in de oude stadskern steeds weer tot uiting. Het is de Moloch Verkeer, die hier met de ellebogen ruimte maakt. De groote daad, die jarenlang op zich wach ten liet, is tenslotte verricht; de demping van het eerste gedeelte van het Rokïn en de aan plemping van een strook water tot aan de Munt. Hoeveel pittoresks er met de groen zwarte moddermassa, waarin de oude gevels der „stille zijde" poogden hun tegenbeeld te projecteeren en de hobbelige keienbestrating ook verloren gegaan moge zijn er zulilen slechts weinigen worden aangetroffen, die niet dankbaar gestemd zijn over den nieuw- geschapen boulevard en terugverlangen naar den ouden verradelijken weg, die als een soort hindernis genomen moest worden. Die dankbaarheid kwam nog onlangs tot uit drukking in een geschenk, dat de Rokinbewo- ners het gemeentebestuur hebben aange boden: een groote barometer, welke in de af sluiting van het drooggelegde gedeelte op de plek, waar zich de oudste brug van Am sterdam, de Langebrug, bevond is inge metseld. Als een vloedgolf plant zich de verkeers- verbetering verder voort. Het Muntplein (eigenlijk een brug) krijgt nu een groote beurt Dit typische punt in de binnenstad heeft reeds in den loop der jaren menige verande ring ondergaan, doch de thans in uitvoering zijnde is wel het meest radicaal. De Munt toren naar men weet overblijfsel van de aloude Regulierspoort, door Hendrik de Keyser van het oorlijke spitsje voorzien kwam daardoor aan de Oostzijde aan-den rijweg te grenzen, aangezien het trottoir ter plaatse moest verdwijnen. Hiermede verkrijgt men de noodige ruimte in de richting van de Vijzel straat, eertijds een smalle, genoegelijke win kelstraat, thans de autostrada van Centrum naar Zuid. Reeds eerder was de Noordelijke kant van het plein onderhanden genomen en verbreed, tegelijk met den bouw van de nieuwe brug voor de Doelenstraat. Het is te hopen, dat deze oplossing zal bevredigen, vooral omdat zü het. kgrakter van de „Munt", heeft weten te behouden. Er zijn' wel eens stemmen opgegaan om den toren als sta-in- den-weg op te ruimen, maar een dergelijke aanslag op ons stedesctioon"heeft" in deze dagen weinig kans meer. Ware aan dat snoo- de plan uitvoering gegeven, de stad zou op een harer kwetsbaarste plaatsen onherstel baar verminkt zijn. De Munttoren is niet uit het stadsbeeld weg te radeeren, evenmin als dat met een van onze andere torens het geval zou kunnen zijn. Hij is een dömineerende fac tor in de binnenstad. Men denke maar eens aan het welhaast kassieke doorkijkje van het Koningsplein af over de bloemenmarkt, die ook al op de nominatie stond om te verdwij nen, een stadstafereel, dat zoovele picturale kunstenaars heeft geïnspireerd. De Munttoren heeft iets genoeglijks, ja bijna huiselijks en jammer genoeg is zijn werking naar den kant van de Vijzelstraat beknot door den kolos van het hotel op den hoek. Onze torens vervullen bovendien naast hun architectonische functie nog een andere belangrijke rol. Zij zijn toch de dragers van de metalen stemmen, dié ons den tijd verkonden als goede vrienden en die hun vroolijke, opbeurende klanken spranke len over het stadsgewoel. Wie zóu dit stuk ro mantiek ook nog willen wegrationaliseeren? Op dit punt zijn de tijden zeker ten goede ver anderd. Dat kwam eenige weken geleden ook tot uiting in het verzet tegen het onzalige voor nemen om aan den Weteringschans tegenover het Rijksmuseum een wolkenkrabber neer te zetten, welke een hoon zou beteekenen voor Cuypers monumentale schepping. Mede dank zij het ingrijpen van hoogerhand is de bouw thans van de baan. Evenzeer was men op zijn hoede ten aanzien van de in uitzicht gestelde bebouwing van het Middendamterrein, dat ons nationale plein zoo vele jaren heeft ontsierd. Niet ongegrond was de vrees, dat men zou overgaan tot het stichten van een bouwwerk, dat door zijn hoogte de monumentaliteit van het Paleis zou teniet doen. Thans zal de Raad hebben te beslissen over den verkoop van het terrein aan een verzekeringsmaatschap pij. De schetsteekeniixg naar het ont werp van architect Dudok heeft bij velen het gevoel niet kunnen wegnemen, dat het Paleis zijn positie van alleenheerscher over den Dam zal verliezen, hoewel anderen optimistischer gestemd zijn. Hoe het ook zij, de open plek," die leelijke zak, welke de harmonie van het Dam plein verstoorde, zal dra wel tot het verleden behooren. De totstandkoming van dit alles, mèt de restauratie van den Paleisgevel, welke met zijn stalen ramen en hun volgens de oude roedenverdeeling in lood gevat glas, het ver kleinde balcon en de open voorgalerij, weel een levenden indruk maakt, sluit dan eindelijk een nieuwe periode van de zoo grillige Dam- geschiedenis af. Van het beeld, dat de Dam een vorige genei-a tie bood is weinig meer over. Het Commandantshuis. Zeemanshoop met aangrenzende zeventiende-eeuwsche gevel tjes, de Bisschop, Zochers Beurs en niet te ver geten onze „Naatje", het Eendrachtsbeeld, zij zijn verdwenen. Warenhuizen en kantoorge bouwen hebben zich rondom de aloude Plaetse gekristalliseerd als representanten van een nieuwen tijd, die zich alom gelden laat. Want na Dam. Rokïn en Munt volgt een ander grootscheepsch werk: de voltooiing van z.g. Binnenring, een net van verkeerswegen in den ouden stadskern, gevormd door Damrak, Rokin, Binnen-Amstel, Waterloopïéin, Mar- kensteeg, Foelie- en Peperstraten en Prins Hendrikkade, welke ring beoogt de vele nau we straten en stegen, waar het rijverkeer zich thans moet doorheen persen, te ontlasten. Oud-Amsterdam kruipt in een nieuwe huid. Een waardig sluitstuk van al de verbeterin gen zal zijn de bouw van het nieuwe. Raad huis op het Frederiksplein, waarvan de ont werpen thans zijn tentoongesteld. Dr. Sar- phatie, de man aan wien Amsterdam zoo Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond, ongeveer 19 uur: Aanvankelijk matigen, tijdelijk krachtige» noordwestelijken tot noordelijken en later afne- menden en krimpenden wind, aanvankelijk hel der tot licht of half bewolkt, later weer toene mende bewolking, weinig of geen regen, des nachts temperatuur om het vriespunt, zelfde tem peratuur overdag. Het gebied van lagen luchtdruk in het noor den dat gistermorgen over de Noorsche zee lag, trok naar Midden-Zweden. De langgerekte G- vormige uitlooper passeerde gisteren over de Britsche eilanden en heden in den vroegen och tend ons land. Tengevolge van krachtige stij gingen van den luchtdruk vormde zich een naar liet noorden gerichte rug van hoogen luchtdruk, die de oude opvullende depressie scheidt van een nieuwe die thans IJsland nadert doch we derom hoog in het noorden blijft. Een breede gor del van hooge luchtdruk strekt zich uit over den geheelen Oceaan en het zuidelijk deel der Ver- eenigde Staten en beslaat meer dan een kwart van den omtrek der aarde. De omslag van den wind naar noordwest bracht geen markante af koeling en de begeleidende polaire buien kwa men niet of slechts zeer zwak tot ontwikkeling. De naderende depressie bracht verwarming op IJsland en in het geheele westen, de aftrekkende depressie een zwakke koude inval in onze om geving en in het westelijke Ooslzeegebied. In Zuid-Frankrijk en binnen de omgeving van de Alpen is de vorst nagenoeg geheel verdwenen. Na de dagen van droogte melden thans vele sta tions lichte of matige neerslag. Er is voorshands weinig verandering te verwachten in het heer- schende weertype. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 757 m.M. Stand van gister 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 2.08 uur; n.m. 14.22 uur. Strand berijdbaar van 7.00—12.30 uur. Maandag v.m. 2,38 uur; n.m. 14.54 uur. Strand berijdbaar van 7.30—13.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Thans slechts 1499 TEL. 10663, HAARLEM ■.(Adv. ingez. Med.) veel' te danken heeft voorspelde het reeds. Hij zag zijn Paleis voor Volksvlijt, dat hij liet bouwen in de landelijke stilte, in het centrum van de toekomst-stad. Had hij ooit kunnen droomen, dat op die plek zich eens Amster dam's meest representatieve bouwwerk zou verheffen? A. D. L. Haarlemsche woningen onbewoon baar verklaard. Gedeputeerden keuren raadsbesluit goed. Ged. Staten hebben de besluiten van den Haarlemschen Gemeenteraad van 27 Juli 1938 betreffende de onbewoonbaarverklaring van verscheidene woningen goedgekeurd. Alleen ten aanzien van de woningen in de Oranje- boomstraat 51 en 23, eigendom van de Erven van Os, hebben de Gedeputeerden het Raads besluit vernietigd. Alle andere woningen blij ven dus onbewoonbaar verklaard. (Zooals men weet betreft het de perceelen Leidschevaart 281, t. en m. u., Leidschevaart 28 c, Tuinstraat lc, ld, 9c en d, Rustenburgerlaan 75 H, Lom- bardsteeg 14, Anthoniesteeg 5 en 9, Lange Poellaan 8 a t. en m. c. Lange Raamvest 31 en 11 en Lombardsteeg 3). DE DIORAMA-TENTOONSTELLING. De Diorama tentoonstelling, ten bate van de vereeniging „Vacantiebezigheden voor Schoolkinderen" in de H.B.S. aan het Sant poorterplein is ook nog a.s. Zondag 19 Febru ari geopend van half drie tot vijf uur, wegens de groote belangstelling, die deze tentoonstel ling van alle zijden ondervindt. Vrijdagmiddag werd ze bezichtigd door den wethouder van Onderwijs, den heer Boes; ook uit Amsterdam. Den Haag, Utrecht, Rot terdam zijn vele belangstellende bezoekers gekomen. Wij bevelen een bezoek ten zeerste aan. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Vrijdagavond had in hotel „De Roode Leeuw" te Amsterdam de eerste districtsver gadering van bovengenoemden Bond plaats voor de provincie Noord-Holland. Van de be stuursleden waren aanwezig de heeren A. A. Bierlee, bondsvoorzitter, A. J. Meijerink en H. W. Struve. De brigades Amsterdam, Bloe- mendaal, Haarlem, Heemstede en Zaandam hadden afgevaardigden gezonden. Nadat de bondsvoorzitter het doel en de strekking van deze districtsvergadering had toegelicht, werd het district ingesteld, waarbij de voorziteer den wensch uitte, dat de districten in samenwerking met het bondsbestuur zouden bijdragen tot uit bouw van den bond om den strijd tegen den verdrinkingsdood nog krachtiger te voeren. Tot bestuursleden van het nieuwe district werden gekozen: de heeren A. J. Meijerink als voorzitter, P. Wapstra, secretaris (beiden te Haarlem), J. W. van Gemen, Amsterdam, penningmeester, G. J. Crabbendam, Amster dam en H. D. Tel, Zaandam, commissarissen. De zetel van het district is gevestigd te Haar lem. KUNSTAVOND VAN DE „JONGE SPELERS" De kunstavond van de Nederlandsche Ver eeniging van Fabrieksarbeiders (sters)waarop de „Jonge Spelers" „de Martelgang van Kromme Lindert" opvoeren, wordt Dinsdag avond gegeven in „St. Bavo", Smedestraat, dus niet in Hotel „De Leeuwerik". IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS 10 Johanna IJM. 107f 1150 Loggers: KW 5 f 1290, KW 101 f 1150, KW 155 f 1030, KW 178 f 670, KW 108 f 440, KW 52 f 740. KW 135 f 710, KW 132 f 860, KW 69 f 780, KW 138 f 950. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). Tarbot 10084 ct. perkg. Tong 10664 ct. per kg. Griet f 33—f 12 per 50 kg. Groote schol f 8.10f 6.90 idem. Middel schol f 12.50—f 8.50 idem Zetschol f 22f 16 idem. Klemschol f 21f 5.50 idem. Bot f 4.90f 2.40 idem. Schar f 9,50—f 3.idem. Kieine gul f - 9—f 6 idem. Wijting f 3.60f 1.50- idem. Kabeljauw f 40f 34 per 125 kg. Vleet f 3.10 per stuk. THUISSTOOMENDE VOOR DE MAANDAG- MARKT Catharina Duyvis IJM. 60, Vangst 80 manden diversen benevens 350 stuks ijskabeljauw en 900 stuks stijve kabeljauw. Herberdina Johanna, IJM. 38, Vangst 575 man den diversen benevens 300 stuks stijve kabeljauw Delft IJM. 17. Vangst 1800 manden diversen (waaronder 920 manden haring) benevens 50 stulcs kabeljauw. ROEIEN. W. K. BORGMAN t Met droefheid zal men in de kringen der roeisport vernemen dat na een langdurige ongesteldheid op slechts 33-jarigen leeftijd in het St. Elisabeths Gasthuis is overleden de heer W. K. Borgman, ex-secretaris van de R. Z. V. Het Spaarne en gedurende vele jaren coach van raceploegen dier vereeniging. Vooral in deze laatste functie heeft hij veel voor Het Spaarne gedaan. Zijn bekwaamheid als coach bezorgde Het Spaarne vele succes sen. In 1928 slaagde een door hem opgeleide jonge vier met stuurman erin het kampioen schap van Nederland in dat nummer op over tuigende wijze tegen seniores-ploegen te win nen. Ook in latere jaren, werden vele succes sen geboekt met de ploegen die onder zijn lei ding stonden. Vele jongere en oudere roeiers zullen zich Borgman's prettige en kundige instructie en zijn groot enthousiasme voor de roeisport met dankbaarheid herinneren. Aan zijn voorlich ting en onvermoeide belangstelling hebben zij te danken gehad dat zij veel vreugde aan hun sport beleefden. Hoewel een wankele gezond heid hem handicapte keerde hij telkens weer tot de geliefde sport terug en gaf er veel tijd en toewijding aan. GYMNASTIEK. UITVOERING VAN S.S.H. De voorzitter van de gymnastiek-afdeeling van S.S.H., de heer J. Voorbergen, kon bij het begin van de door haar in de K.S.A.-zaal te Beverwijk gegeven uitvoering terecht mede- deelen tevreden te zijn over 't aantal mede werkenden en 't aantal toeschouwers. S.SJ1. blijkt zich in een voortdurenden groei te mo gen verheugen en de grootte van 't publiek was daaraan evenredig. De heer Voorbergen besloot zijn toespraak met een propagandis tisch woord, waarbij zich in de pauze de heer Veldheer namens het Hoofdbestuur van de Sportstaten zich aansloot. Wegens herbenoeming van den heer J. van Wijnen als technisch leider moest de voorbe reiding voor deze uitvoering kort zijn. Het strekt den directeur evenwel tot eer, dat hij, steunende op eigen werk en dat van zijn voor ganger, demonstraties heeft kunnen laten zien, die in menig opzicht op hooger peil ston den dan de vroeger door den tegenwoordigen leider gegeven uitvoering. Toch kan de indertijd geuite bedenking nog niet geheel wegvallen: voor de jeugd was het toestelwerk weer dikwijls te moeilijk. Dit was vast te stellen in aanvangs-oefeningen door meisjes aan brug, in *'t paardturnen door jon gens en vooral bij het paardwerk door kleuters met voor hen totaal ongeschikte oefeningen. De korte voorbereiding heeft S.S.H. geen parten gespeeld: de nummers zaten er goed in en de leider had in 't wel wat al te uit voerige programma voldoende afwisseling tot stand weten te brengen. Bovendien beant woordde 't werk van de gymnasten voortdu rend aan de bedoelingen van den leider. Geen wonder dus, dat het publiek met aandacht en instemming de verrichtingen waardeerde. Zoowel bij de jongens als de meisjes vielen krachten op, die blijkens hun toestelturnen in de toekomst met succes hoogere gelederen kunnen versterken. Ook bij de dames- en de heeren-afdeelingen waren krachten, die nu reeds boven de middelmaat kwamen. VOETBAL. BELGISCHE PLOEG TEGEN DE ZWALUWEN. De Belgische ploeg, die Dinsdag a.s. zal uit komen tegen het Zwaluwen-elftal, is als volgt samengesteld: Doel: De Raets (Gantoise). Achter: Heyman en Homble (beiden Olym- pique Charleroi). Midden: Van de Kerckhove (White Star), Claes (Boom F.C.) en Ceuleers (Beerschot). Vóór: Van de Wouwer (Beerschot), Lamoot (Daring), Isenborghs (Beerschot), Nelis (Berchem) en De Mulder (White Star). Als reserves zijn aangewezen Gedopt (Ant werp F. C.), Van der Stock (Union St. Gil- loise), Van Zuylen (Standard F.C.) en Van den Eynde (Liersche S.K.). UITGESTELDE WEDSTRIJDEN. Voor Zondag zijn o.a. de volgende wedstrijd den uitgesteld D. H. C.—D. F. C. R. C. H. 2Stormvogels 2. HAARLEM—RFC Haarlem verschijnt als volgt: De Vries Verhappen, Visser De la Mar, Effern, Van Gooi De Winter, Van Daalen, Van der Hulst, Smit, Van Polanen. HILVERSUM 2—HAARLEM 2 De reserves der roodbroeken hebben het volgende elftal: Mulder Van den Berg, Urban Van Vreeden, Vreeken, Goossens, Hartog, Van der Kruk, Van Noessel, Koning, Elzlnger, ALKMAARSCHE BOYS—EDO Wille Steffens, K. Zandstra Koene, Schijvenaar, Oomen Spek Jr., v. Zaanen, v. d. Putten, Timmerman, Spek Sr, EDO II—SPARTAAN II Verhagen Weber, F. Bos Manakker, Augustinus, W. Koene, Nottrot, v. Geemen, Prins, J. L. Perukel, Oomen Jr. EHS—ZILVERMEEUWEN. Het elftal van EHS is: Van Raay v. Ommeren, Hendriks Feije, v. d. Meulen, Wolkenfeit Wagner, v. d. Matten, Walstra, Kroonsberg, Hooydonk SCHAATSENRIJDEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN KUNST RIJDEN VOOR PAREN. Uit Boedapest: Voor de vierde achtereen volgende maal is het Duitsche kunstrijders- paar Maxie Herber—Ernst Baler er in ge slaagd, den titel van wereldkampioen in het kunstrijden voor paren te veroveren. No. 2 was het paar Ilse en Erik Pausin (Duitsch- land). De H. F. C „Haarlem" hield Vrijdagavond in Hotel „De Leeuwerik" haar jaarlijksche bal-masqué. Dat de belangstelling hiervoor groot was, kan men op biigaande afbeelding zien. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Eerste klasse: BDHCHDM GooiRood Wit HHIJC—HOC AmsterdamHilversum Overgangsklasse: Rood Wit 2Amsterdam 2 BHVTogo KievitenLeiden Tweede klasse A: HCM—Hurley. De StaartGooi 2 Tweede klasse B: SchaerweydeBe Fair Gooi 2—HDM 2 Derde klasse B: BDHC 4Amsterdam 3 ZandvoortLeiden 2 Derde klasse C: BDHC 3—Be Fair 2 THCAmsterdam 4 Amsterdam VLaren Vierde klasse E: Rood Wit 4—BDHC 6

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2