Berard confereert in Burgos SCHUDT UW LEVER WAKKER Pierlot vastbesloten een regeering te vormen GRIEPEN KOU DAMPO In Italië toont men zich geërgerd. Britsch minister richt vriendelijke woorden tot Duitschland. Roosevelt is verontrust. Militair verbond Zonder steun der Liberalen. RADIO. PROGRAMMA MAANDAG 20 FEBRUARI 1939 HA'A RE EM'S DAGBEAD 9 De Fransche senator is optimistisch. BURGOS, 20 Februari. De Fransche senator Berard, die belast met een offi- cieele missie van zijn regeering bespre kingen met het bewind van Franco moet voeren, is te Burgos gearriveerd en heeft reeds twee conferenties met minister Jordana gehad, nl. gisteren des middags en des avonds. Bij het verlaten van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft Leon Berard den vertegenwoordiger van Ha- vas medegedeeld, dat de besprekingen, welke hij heeft gevoerd, een goeden in druk op hem fiebben gemaakt. Hij gelooft niet dat de besprekingen voor Woensdag hervat kunnen worden. Hij zal dan opnieuw een onderhoud heb ben met Jordana, die een bespreking zal hebben gehad met Franco. Berard voegde hieraana toe, dat hij heden ochtend een onderhoud heeft met den Britschen vertegenwoordiger Sir Robert Hodgson. Vervol gens zal hij zich naar San Sebastiaan begeven. De vertegenwoordiger van Havas bericht ver der, dat de pessimistische stemming, welke Za terdag bestond, verbeterd is. De correspondent wijst erop, dat de besprekingen gaan over de toekomstige betrekkingen tusschen beide landen en niet over den oorlog. Berard en zijn medewerkers Saint en Bara- due hebben gistermorgen een langdurige be spreking gevoerd in het ministerie van buiten landsche zaken met Jinez Vidal, den chef van den politieken dienst en de verdragen, met graaf Casarojas en den chef van de afdeeling Europa in hetzelfde departement, Texidor. Het onder houd begon om half elf en duurde tot vijf minu ten over twee. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende ls, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. O moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U suit weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever- pilletjes bij apothekers en drogisten. 0.76, (Adv. Ingez. Med.) Uitbreiding der handels betrekkingen bepleit. Ter gelegenheid van de Britsche jaarbeurs te Londen, welke heden begint, heeft minis ter van handel Oliver Stanley een radiotoe spraak gehouden. In het Duitsch gaf Stanley een overzicht van de tentoonstelling. Hij bepleitte de op vatting van geven en nemen in de Engelsch- Duitsche handelsbetrekkingen. Duitschland, aldus zei minister Stanley o.m., is voor een uitgebreid gebied der tentoonge stelde producten een gewaardeerde klant. Evenals wij aan Duitschland willen verkoo- pen, zijn wij bereid de waarde van onze aan- koopen in Duitschland te vergrooten. Dit kan geschieden door de industrieën van beide landen middels vriendschappelijke be raadslagingen plannen te doen uitwerken voor de ontwikkeling van den handel in het eigen land en in het buitenland. De voorbereidingen voor dergelijke be sprekingen zijn tusschen verschillende takken van bedrijf in een vergevorderd stadium. In dien allen zich inspannen een redelijk duur zame regeling te verzekeren, indien zij bereid zijn te geven en te nemen, zal succes verze kerd zijn. Dit succes zal op grootsche wijze bij dragen tot een beter begrip tusschen de bei de landen. Op deze boodschap van Stanley volgde de mededeeling, dat hij en Hudson de volgende maand een bezoek aan Duitschland zullen brengen ten einde er te spreken over de han delsbetrekkingen. r Berlijn ingenomen met het bezoek der Engelsche ministers. BERLIJN, (Reuter). Het bericht, dat de Britsche ministers Stanley en Hudson een be zoek zullen brengen aan Berlijn in verband met de Duitsch-Britsche handelsbesprekingen is in Duitsche industrieele kringen goed ont vangen. Men beschouwt dit als een bewijs voor den vooruitgang van het goede begrip tus schen beide landen op economisch gebied. Over de Britsch-Duitsche economische be sprekingen schrijft de National Zeitung van Essen o.m.: „Tot dusverre hebben talrijke mis verstanden de volle ontplooiing van econo mische overeenstemming tusschen Duitsch land en Groot-Brittannië verhinderd. De strijd der beide landen op de Balkan-markten vormde een der voornaamste hinderpalen" Men wilde in Londen niet erkennen, dat om natuurlijke en traditioneele redenen Duitsch land de eerste leverancier der Balkanstaten moet zijn. Aan den anderen kant hebben de verantwoordelijke Britsche ministers zich er wellicht rekenschap van gegeven, dat het thans niet meer naar hun wenschen mogelijk is den toegang der Duitsche economie op ze kere markten te beletten, welke vroeger door Londen werden gecontroleerd". Men neemt te Berlijn aan dat de particu liere besprekingen, die thans gaan beginnen, den grondslag zullen kunnen vormen voor toekomstige officieele onderhandelingen. „In ieder geval, zoo besluit de National Zeitung. kan Engeland ervan overtuigd worden, dat Duitschland met voldoening een verbetering zou begroeten in de Duitsch-Britsche econo mische betrekkingen en een vergrooting van zijn uitvoer naar Engeland". Na de besprekingen verklaarde de woordvoer der van het ministerie: „Wilt er aandatht aan schenken, ik ben gemachtigd dat te verklaren, dat men op zijn hoede moet zijn en geen over dreven beteekenis toekennen moet aan deze be sprekingen. Het zijn geen onderhandelingen, maar slechts gedachtenwisselingen van alge- meenen aard, die opkomen in verband met de hervatting van de normale betrekkingen tus schen het rechtsche Spanje en de Fransche re publiek. Gij kunt trouwens opmerken, dat de Spaansche pers er niet over spreekt." Ergernis in Italië Het diplomatieke optreden van Frankrijk en Engeland in de Spaansche kwestie houdt meer dan ooit de aandacht van politieke kringen te Rome bezig, evenals de reis van Berard naar Burgos. Beide worden weergegeven op tenden tieuze wijze, welke de ergernis toont, die men te Rome gevoelt over de ontwikkeling der betrek kingen tusschen het rechtsche Spanje aan den eenen en Frankrijk en Engeland aan den anderen kant. Zoo is er in de pers sprake van z.g.n. be- leedigingen van oordeelsvermogen en het eer gevoel van het Spaansche volk door de kabinet ten van Londen en Parijs. Voorts van z.g.n. in menging van Frankrijk en Engeland in de bin- nenlandsche zaken van Spanje en van druk op Franco. Waarnemers van de politiek van Franco streven er uiteraard naar aan te toonen, dat de houding van Frankrijk en Engeland een zeer slechten indruk hééft gemaakt in leidende krin gen te Burgos. Zij beweren, dat senator Berard een vrij koele ontvangst ten deel zou zijn geval len en dat zijn missie zeker geen succes zal heb ben. Franco zou de verlangens men'schrijft hier over „eischen" welke geformuleerd wor den door Frankrijk en Engeland van de hand wijzen, t.w. een in ruil voor de erkenning der Burgos-regeering gegeven belofte tot algemeene amnestie en de verplichting geen enkel bondge nootschap, politiek noch militair, te sluiten met de spilmogendheden. Sommige fascistische bla den beweren zelfs, dat Franco voor den eisch ge steld zou zijn de voorwaarden der beide groote democratieën te aanvaarden, anders zouden deze de republikeinen steunen. Geen conferentie Hitler-Mussolini-Franco. In Italiaansche kringen te Berlijn spreekt men de in het buitenland verspreide geruch ten tegen over een ontmoeting, welke Hitier, Mussolini en Franco eerlang zullen hebben, tegen. Britsch consul op vrije voeten. Golding, de plaatsvervangende Britsche con sul te San Sebastian, die op 2 Januari j.l. ge arresteerd was, in verband met de ontdek king van een verdacht pakje in een Britsche consulaire tasch, is, naar officieel wordt medegedeeld, op eerewoord voorloopig op vrije voeten gesteld. Ook mevrouw Golding is vrij gelaten. Uitgewekenen repatrieeren Gisteren zijn ongeveer 55.000 militiesolda ten over de internationale brug te Hendaye gerepatrieerd. Klove tusschen Del Vayo en Azana vergroot. Het laatste onderhoud van Del Vayo met Azana heeft de betrekkingen tusschen Azana en zijn regeering niet verbeterd. Het is weinig waarschijnlijk, dat er een nieuw contact zal plaats vinden. De laatste woorden tusschen Azana en Alvarez Del Vayo gewisseld, hebben de klove, welke tus schen de leiders der republiek sinds eenige maanden bestond, verbreed. Franco eischt onvoorwaardelijke overgave. Naar aanleiding van berichten, dat de Spaan sche regeering formeele vredesvoorstellen zal doen, wijst men er in officieele kringen te Bur gos op, dat Franco krachtig op het standpunt blijft staan, dat hij alleen gerechtigd is, voor waarden te stellen. Deze zijn, zoo wordt ver klaard, de verzekering van de republikeinsche leider» van onvoorwaardelijke overgave, gepaard gaande met het overhandigen van alle artillerie en vliegtuigen, als eerste waarborg voor goede trouw. Franco's vloot bracht Britsch schip op. Naar eerst thans bekend wordt is op 5 Fe bruari j.l. het Britsche schip „Stangrove" door de vloot van Franco aangehouden en naar Palma op Majorca gebracht. Het schip had Valencia 3 Februari verlaten en het werd aangehouden tusschen Valencia en Port Salva bij Barcelona Aan boord van het schip bevond zich een be manning van vijftien personen, waarvan vijf Engelschen. Engelsche regeering protesteert Reuter verneemt, dat de Britsche regeering. wegens de aanhouding van de „Stangrove" een krachtig protest bij de regeering van Burgos heeft ingediend. Tot dusver is hierop geen ant woord ontvangen. Voor zoover bekend, ligt het schip nog te Palma. De nationaliteit van den aan boord aanwezigen noninterventie-officier is in Londen niet bekend. Roosevelt opende de tentoon stelling per radio. Terwijl hij op weg was naar de manoeuvres der Amerikaansche vloot, heeft president Roosevelt per radio de internationale ten toonstelling van San Francisco geopend en daarbij een redevoering gehouden, waarin hij o.a. zeide: De volkeren van het Amerikaansche conti nent zouden door een voorbeeld te geven van internationale solidariteit, wederzijdsch ver trouwen en wederzij dsche hulpvaardigheid in de harten van de beangstigde menschheid de loop levendig kunnen houden, en tevens de democratie verre doen uitsteken boven de kwaadaardige bitterheid der autocratie. Het bewaren van den vrede in het Westelijk half rond moet een zaak zijn, welke voor alles allen Amerikanen belang inboezemt. „BESTORMERS" VAN DE CASA DE ESPANA IN ARREST". De rechter van instructie te Brussel heeft acht Spanjaarden die de Casa de Espana zijn binnengedrongen, in arrest doen stellen. Zij worden beschuldigd van bedreigingen, huis vredebreuk, beslaglegging op goederen en het dragen van wapenen. Verwarde interna tionale toestand kan ooo rtijdige te rugk ee r van de vlootmanoeu- vres veroorzaken KEYWEST (Florida). President Roosevelt is met den torpedojager „Warrington" van hier vertrokken om de vlootmanoeu vres bij te wonen. Hij zal later aan boord van den kruiser „Houston" gaan. Officieel wordt, volgens een bericht van Associated Press uit Key West (Florida) medegedeeld, dat het moge lijk is, dat president Roosevelt zijn afwezigheid uit Washington zal bekor ten in verband met de laatste berich ten, welke hem bereikt hebben over de ontwikkeling der gebeurtenissen in het buitenland. „Het verluidt dat het bericht, dat hem sedert zijn vertrek uit Washington geworden is, betrekking heeft op een mogelijke ver nieuwing der eischen van de totalitaire sta ten in de naaste toekomst. Aan deze eischen zou waarschijnlijk kracht worden bijgezet door gebruik te maken van bevreesdheid voor aan vallen, in plaats van gebruik te maken van de normale diplomatieke kanalen. Roosevelt heeft op een desbetreffende vraag gezegd, niet den juisten datum te kunnen op geven voor zijn terugkeer van zijn tocht we gens den „verwarden internationalen toe stand". Hij gaf te kennen dat het mogelijk zou zijfi, dat hij vóór 3 of 4 Maart zou terugkeeren. De juiste aard der berichten wordt niet onthuld, doch het verluidt dat deze ontwikke- ing eerder een mogelijkheid dan een waar schijnlijkheid is. Verwondering in het "buitenland. LONDEN. Ten aanzien van de verklaring, die Roosevelt omtrent de gebeurtenissen in het buitenland heeft afgelegd, meldt Reuter, dat het in politieke kringen te Londen niet geheel duidelijk schijnt te zijn, wat voor bij zonder nieuws Amerika kan hebben bereikt en tot een dergelijke verklaring aanleiding heeft gegeven. BERLIJN. Van de verklaringen van Roo sevelt is nog geen woord gepubliceerd. In wel ingelichte kringen beschouwt men het als „een nieuw voorbeeld van hysterie en oorlogs psychose. die voortdurend in de democratische landen schijnt te heerschen". De pers wijst erop, dat Roosevelt volhardt in weloverwogen manoeuvres om de bewapeningsmarkt te sti- muleeren. ROME. Ofschoon in Romeinsehe kringen aan de verklaring weinig aandacht wordt 'be steed, wordt zij, zij het ook op een niet in het oog loopende plaats, door de kranten gepubli ceerd. Een politieke waarnemer verklaarde tegenover Reuter, dat hij aan de juistheid van het bericht twijfelde, waaraan hij toevoegde, dat, als Roosevelt werkelijk had gezegd wat hem werd toegeschreven, hij comedie speelde. Pietlot, die met de formatie van een Belgisch kabinet belast is, heeft gisteravond om half zeven aan de pers medegedeeld, dat de liberale partij volhard heeft in haar besluit niet tot de regeering toe te treden. De koning had hem opgedragen de hem toevertrouwde taak voort te zetten, en hij zou trachten een regee ring te vormen, die bij gebreke van den steun der liberalen, op de andere elementen van de oude meerderheid steunt. Indien, tegen Lord Swinton Britsch ambassadeur te Burgos? Polen en Egypte erkennen Franco de jure. LONDEN. 20 Febr. (Havas). De „Daily Mail" en de „Daily Express" kondigen aan, dat lord Swinton. de vroegere minister van luchtvaart en handel, de eerste Britsche ambassa deur bij de regeering van Franco zal worden. Hij zou deze functie evenwel slechts vervuilen gedurende den tijd welke noodig is om de normale be trekkingen te herstellen. Hij zou ver gezeld worden door een sterken staf van financieele- en handelsdeskun- digen. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken deelt mede, dat- zijn regeering beslo ten heeft de regeering van het rechtsche Spanje de jure te erkennen. De Egyptische regeering heeft eveneens be sloten de regeering te Burgos de jure te er kennen. De Esftlandsche minister van buitenlandsche zaken heeft den leider der school voor mili taire techniek, overste Normak, per 20 Fe bruari benoemd tot diplomatiek agent bij de regeering van Burgos. Alicante gebombardeerd. Zestig dooden, 150 gewonden. Vijf driemotorige Savoiatoestellen hebben een zestigtal bommen geworpen op het zuid westelijk deel der stad Alicante. Zestig menschen zijn gedood en 150 ge wond. Dertig huizen zijn geheel of gedeel telijk vernield. Staatsgreep in Peru mislukt. LIMA, 20 Febr. (Havas). De reeee- ringstroepen hebben een poging tot een staatsgreep, welke was georganiseerd door den minister van binnenlandsche zaken, ge neraal Antonio Rodriguez, verijdeld. Gene raal Rodriguez is in den strijd door den com mandant van de regeeringstroepen gedood. President Benavides, die met drie ministers met vacantie was, is onmiddellijk naar Lima teruggekeerd. Staande in een open auto reed hij door de voornaamste straten der stad, lui de toegejuicht door de menigte. De opstand heeft zes dooden geëischt, waar onder vier politie-officieren en een burger. tusschen Japan, Duitschland en Italië? Uit goede bron te Tokio wordt vernomen, dat de vertegenwoordigers van de regeeringen te Rome. Berlijn en Tokio sedert verscheidene maanden werken aan een drievoudig militair verband Zij zouden reeds overeenstemming hebben bereikt over den tekst. Op het oogen- blik zou de reeeering van Japan nog voorbe houd maken. De Belgische Kabinetscrisis Duitschland toont interesse voor Roemeensche petroleum. De correspondent van de Financial Times te Boekarest bericht, dat op het oogenblik een Duitsche delegatie in Roemenië onder handelt over een verdrag tot uitwisseling van Duitsche producten tegen het recht een on derzoek in te stellen naar petroleumterreinen en het ontginnen hiervan. Alle petroleum, welke eventueel uit deze nieuwe bronnen zou worden gewonnen, zou naar Duitschland ge ëxporteerd moeten worden; 20 procent van de waarde zou in deviezen betaald worden. Tsjechische fascisten gearresteerd. Een vergadering der Tsjechische fascisten te Praag is ontbonden. Vijf deelnemers aan de vergadering werden gearresteerd. In verband met deze gebeurtenis heeft de Tsjechische fasclstenleider, Ajda, bevolen, dat alle func tionarissen der fascistische partij hun activi teit in de nationale Tsjechische eenheids partij moeten opgeven. Muiterij op de „Atlas". Volgens een radiobericht is de bemanning van het in Panama thuishoorende vrachtschip „Atlas" onderweg naar Buenos Aires aan het muiten geslagen. De Argentijnsche havenpoli tie is met een sleepschip vertrokken om de muiiers in arrest te stellen. Beek naar Londen? Men meent te Warschau te weten dat mi nister Beek waarschijnlijk eind Maart een bezoek aan Londen zal brengen. In officieele kringen wordt niet ontkend, dat Beek voor nemens is zich naar Londen te begeven. GENERAAL KREJCI NEEMT ONTSLAG. Het Tsjecho-Slowaaksche Telegraafagent- schap deelt mede, dat generaal Krejci den president der republiek om gezondheids reden ontheffing heeft verzocht uit zijn functie van chef van den grooten generalen staf. De president der republiek heeft bij decreet van 18 Februari het ontslag aanvaard en den generaal dank gebracht voor de vele door hem aan het leger en de natie tijdens zijn lange loopbaan bewezen diensten. Inbeslagneming te Dusseldorp. Van eigendommen der R.-K. Jeugdorganisaties. Alle roerende goederen der Katholieke jeugd organisatie te Dusseldorp zijn in beslag ge nomen. Officieel wordt medegedeeld, dat dezegoe deren door den Pruisischen staat zijn in be slag genomen op grond van de wet, waarbij communistisch bezit en het bezit van tegen staat en partij gerichte organisaties kunnen worden verbe«rd verklaard. Heden begint de Balkanconferentie In politieke kringen te Ankara gelooft men, dat op de Maandag in Boekarest te houden conferentie der Balkanlanden een volkomen politieke eensgezindheid in zake den Balkan en de internationale aangelegenheden tot uiting zal komen. Men verwacht, dat de vier deelnemende landen, t.w. Roemenië, Turkije, Joegoslavië en Griekenland, zich getrouwer dan ooit zullen toonen Jegens hun pact. MEVR. IMREDY NIET NAAR DUITSCH LAND. Mevrouw Imredy, de echtgenoote van den afgetreden minister-president van Hongarije is plotseling ziek geworden, zoodat zij geen gevolg kan geven aan haar voornemen een rondreis te maken door Duitschland om le zingen te houden over Hongarije. Verder wordt van welingelichte zijde ver nomen, dat de redenen van het aftreden van Imredy binnenkort in het parlement zullen worden behandeld. TOONEELSTUK LOKT DIPLOMATIEK PROTEST UIT. STOCKHOLM (Havas). De Italiaansche legatie heeft geprotesteerd tegen zekere pas sages in den tekst van het tooneelstuk „De Overwinnaar", van Kaj Munk, en tegen het feit. dat de spelers, die den souverein en den kanselier uitbeelden, getrouwelijk de trekken hebben aangenomen van den koning en van Mussolini, terwijl de costuums nauwkeurige eopiën zijn van de Italiaansche uniformen. De directeur van het theater heeft verklaard, dat er geen sprake zou kunnen zijn van wijziging van den tekst. STAKING OP JAMAICA GEëïNDIGD. De arbeidersleider van Jamaica Bustamente heeft aangekondigd dat hij de havenarbeiders heeft aanzespoord de staking te eindigen en onmiddellijk het werk te hervatten. alle verwachting in, volgens deze formule geen regeering zou kunnen worden gevormd, zou in elk geval binnen den kortst mogelijken tijd een ministerie worden gevormd, dat zich begin der volgende week aan de Kamer zal voorstellen. Pierlot heeft verder nog verklaard, dat zijn regeering tien ministers zou omvatten, met ervaren figuren voor de ministeries met een technisch karakter. Voor de liberalen zullen geen portefeuilles worden gereserveerd. Het program zal in de eerste plaats gericht zijn op het verwezenlijken van financieel even wicht, op 'n economisch politiek en nationale politiek, die de gemoederen kan kalmeeren. Pierlot zal trachten een regeering met nor maal karakter te vormen, die op een parle mentaire meerderheid zal steunen en meeren- deels uit parlementsleden zal bestaan. De koning neemt deel aan de besprekingen. De Belgische koning heeft op het paleis te Brussel een conferentie gehad met de heeren Max, Hymans en Deveze. Ook heeft hij Paul Emile Janson ontvangen, den minister van buitenlandsche zaken, voorts Wauters, den gewezen minister en Marck, den christen democraat, die minister van verkeer is. Dan rug en borst flink met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dat helptl (Adv. Ingez. Medj r*" «•"«rpnrinir van ^vrinCrr/->tr*orlo«- DAMASCUS (Havas). De regeering Dje- mil Mardam is afgetreden. DINSDAG 21 FEBRUARI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 M. AVRO- Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Om roeporkest. (Om 12.15 Berichten). 12.30 Gra mofoonmuziek. 1.00 Omroeporkest. 1.50 Caba retprogramma. (Opn.) 2.45 Kniples. 3.45 Het Calvet-kwartet. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinder halfuur. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.15 Het AVRO-Salonorkest. (Om 6.25 Berichten). 7.00 Voor de kinderen. 7.05 De AVRO-Dance Band. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. radio journaal, mededeelingen. 8.20 Gramofoonmu ziek. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Radiotooneel. 10.20 Het Renova-kwintet en solist. 11.00 Berichten ANP, hierna Erwin San- dor's ensemble. 11.4012.00 Orgelspel. HILVERSUM II, 415.5 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Het KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoon muziek. 4.05 Causerie „Geestelijke herbewape ning". 4.20 Gramofoonmuziek. 4.25 Causerie „De internationale orde van Goede Tempe lieren". 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 HIRO- Post. 4.50 Gramofoonmuziek. 4.55 Causerie „Vivisectie, een verdwijnende methode". 5.10 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. (5.456.05 Felicitaties). 6.35 Berichten, sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over een vliegreis naar Ned. Oost-Indië. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP; mededeelingen. 8.15 Het KRO-symphonie-orkest. 9.00 Vastenavondpro gramma. 10.30 Berichten ANP. 10.4012.00 Zunki Joska's Hongaarsch orkest, het KRO- orkest en solisten. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.20 Pro gramma gewijd aan het Kensington Palace. 12.50 Het Norman Brooks Berkeley Sextet. 1.25 Uit Parijs: De Stafmuziek van de Garde Ré- publicaine. 1.502 20 Toespraak vanwege het Leger des Heils. 4.15 Sportreportage. 4.30 Gra mofoonmuziek. 4.45 Viool en piano. 5.20 Char les Brill en zijn orkest, m.m v. soliste. 6.20 Be richten. 6.45 Vragen over „National Service". 7.00 Het BBC-Northern-Ireland-orkest, m.m.v. solist. 7.50 Causerie ..Town and country". 8.20 Revue-prcgramma. 9.20 Berichten. 9.45 Inter view „The press today". 10 10 Het BBC-Har- monie-orkest. 10.40 Het Pougnet-Morrison- Pini-trio. 11.35 Het Grosvenor House dansor- kest. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr. pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 9.00, 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1 10 Gramofoonmuziek. 1.25 Het W. Can- trelle-orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.35 Pia novoordracht. 2.50 Gramofoonmuziek. 4.40 Zang. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Vioolvoor dracht. 5.25 Gramofoonmuziek. 5.35 Viool en piano. 6.35 Zang. 6.50 Pianovoordracht. 7.20 Het Locatelli-orkest. 8.35 Radio-tooneel. 10.35 —11.50 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Het Om- roepschrammelensemble en solisten. 11.20 Het Omroeporkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Het Omroeporkest en -kleinorkest. 6.30 Gramo foonmuziek. 7.30 Carnavals-programma. 9.35 Leo Eysoldt's orkest, instrumentaal kwintet en solisten. 11.202.20 Stuttgarter Omroeporkest, -kleinorkest, -koor en solisten. BRUSSEL, 332 EN 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50—2.20. 5.20, 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 Folkloristisch programma. 9.20 Het Omroepsymphonie-orkest en gramo foonmuziek. i0.30—11.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Ra dio-orkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50—2.20 Radio-orkest. 5.20 Omroepdansorkest. 6.25 Car navals-reportage. 8.20 Radio-orkest en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Radio-orkest. 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Politiek dagbladoverzicht. 7.45 Gramo foonmuziek 8 05 Inleiding volgende uitzen ding. 8.2011.35 Uit Rome- Opera „Lucia dl Lammermoor". (9.10—9.30 en 10.10—10.30 Be richten. 10.55—11.15 Voordracht).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13