De heer G. H. Vallo benoemd tot leider van het Zuiderbad. BILJARTEN. DINSDAG 21 FEBRUARI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Raad Zandvoorl. Subsidie Burgerwacht gehandhaafd. Maandagavond vergaderde de Raad van Zandvoort onder voorzitterschap van burge meester H. van Alphen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Interna tionale Vereeniging „Bellamy", die den Raad verzocht wat meer rekening te houden met de draagkrachttheorie. De heer E 1 f f e r s (Gem. Bel.) vond dit schrijven zeer wonderlijk. Welke tekortko mingen de Raad ook heeft, hetgeen men hem nu in zijn schoenen schuift is toch wel zeer misplaatst. Het schrijven wordt hiema voor kennisgeving aangenomen. Verder deelde de heer G. H. Vallo mede, dat hij ontslag nam als lid van den Raad. Het voorste] tot het aanleggen van een ter ras van ongeveer 300 Meter ten Zuiden van het Noorderbad op het kampeerterrein in werkverschaffing werd z. li. s. aangenomen Subsidie Burgerwacht blijft. Aan de orde is dan het voorstel van de heeren Elffers, Molenaar. Van Rijnberk en Suerink om de 50 subsidie voor den Bijzon dere Vrijwillige Landstorm te schrappen. Over dit voorstel ontstond veel discussie. Zoowel de heer Elffers als de heer van Rijnberk (S.D.A.P.) lichtte het voorstel toe. De laatste spreker meende ook, dat de notulen van de raadszitting waarin de heer Suerink indertijd deze kwestie aan de orde heeft gesteld, niet geheel en al juist zijn. De heer Suerink (S.D.A.P.) vond dat men hier kon spreken van een verkrachting van het recht. De Voorzitter achtte dit geen gepaste uitdrukking., Even later zei de heer Suerink dat naar zijn meening sinistere elementen in den Land storm doordringen. Nadat hij door den voor zitter tot de orde was geroepen besloot de heer Suerink zijn betoog met mede te deelen, dat de heele Bijzondere Vrijwillige Landstorm en de Burgerwacht maar moesten verdwijnen. Alleen de regeering moet de macht hebben om militaire troepen te houden. Ook wethouder v. d. Mooi en (S.D.A.P.) en de heer Molenaar motiveerden hierna hun stemmen. Het voorstel werd vervolgens na een korte opmerking van den voorzitter met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Winkelverordening aangehouden. De verordening van den Raad, dat op be paalde plaatsen in de gemeente winkels mogen worden gesticht en dus in andere ge deelten niet wordt in de practijk ontdoken doordat men woonhuizen zonder de inrichting te veranderen als winkel gaat gebruiken. In verband hiermede bieden B. en W. den raad een nieuwe winkelverordening aan. De heer Elffers (Gem. Bel.) meende, dat ook de nieuwe verordening hieromtrent nog geen zekerheid biedt. Het voorstel werd hierna aangehouden. Over het voorstel tot vaststelling van de in structie voor den leider en het overige perso neel van het Zuiderbad merkte de heer Joustra (C.H.) op, dat de nieuwe leider slechts de helft van het salaris .krijgt, dat de directeur vroeger ontving. Spr. vindt het juis ter, den directeur der Publieke Werken met de algeheele leiding te belasten. De nieuwe leider heeft een verantwoordelijke functie, zijn salaris is daarvoor te gering. De heer Suerink (S.D.A.P.) was eveneens van meening, dat het salaris van den leider te laag is. Zoo schept men zelf de mogelijk heid van fraude. Ook de heer van Toom- bergen (Lijst Molenaar) vond het salaris „meer dan weinig" en stelde voor het te ver- hoogen tot f 1500 per jaar. (Volgens het voor stel van B. en W. is het salaris f 865 (17 dienst- weken van f 45 en nog een toelage van f 100). Wethouder v. d. M o ol e n (S.D.A.P.) merkte op, dat men slechts f 1000 voor de admi nistratie uit kon trekken. De heer Mole naar achtte het salaris van f 45 per week voldoende; de toelage van 100 gulden over 4 maanden is echter niet voldoende. De heer Joustra (C.H.) drong er nog eens op aan, dat dit bedrijf onder toezicht van den directeur der gemeentebedrijven komt. Laat men het salaris dan tot f 50 per week ver- hoogen, stelde de heer Suerink voor. Wet houder v. d. Moolen (S.D.A.P.) ontraadde dit echter. Wethouder Siegers (R.K.) stelde voor de f 100 toelage niet over de wintermaanden doch over de 17 dienstweken te verdeelen. Dit voorstel werd aangenomen. Bij een eventueele uitkeering van de Ziektewet zal dit van invloed kunnen zijn. De heer Joustra diende hierop een voor stel in om het „Zuiderbad" onder de leiding der gemeentebedrijven te brengen. Met 8 tegen 4 stemmen werd dit voorstel verworpen. De heer G. H. Vallo tot leider van het ,JZuiderbad" benoemd. B. en W. stellen voor den heer G. H. Vallo tot leider van het „Zuiderbad" te benoemen. De heer Joustra (C.H.) had het juister ge vonden wanneer men ook andere sollicitan ten voor deze betrekking had opgeroepen. De heer Molenaar vond het onjuist, dat een raadslid, ook al heeft hij belankt, tot een functie door den Raad wordt benoemd. Hij stelde daarom voor het voorstel van B. en W. aan te houden. Met 7 tegen 5 stemmen werd het voorstel Molenaar verworpen. Hierna iverd de heer G. H. Vallo met 10 stemmen en twee blanco tot leider van het Zuiderbad benoemd. De heer Joustra krijgt gelijk. Bij de behandeling van de wijziging der ge meente-begrooting naar aanleiding van een schrijven van de Commissie van Overleg in zake gemeentebegrootingen merkte de heer Joustra (C.Hop, dat, indien men bij de begrooting rekening had gehouden met zijn advies, de afschaffing van enkele abonnemen ten op tijdschriften reeds een feit was ge weest. Geen nieuw terras aan den Boulevard Favauge. De heer H. v. d. Haaf, exploitant van Troca- dero aan den Boulevard Favauge had ver zocht een terras te mogen inrichten aan de zeezijde van den Boulevard. Daartoe wilde hij een stuk duinreep van de gemeente huren. De heeren Joustra en v. d. W e r f f (C.H.) braken een lans voor den aanvrager. Dit brengt voor de gemeente ook 600 in het laadje. Verschillende andere sprekers o.a. de heeren Molenaar, Groen (R.K.) en Suerink (S.D.A.P.) vonden dit voorstel niet bevorderlijk voor de strandpachters en de schoonheid van den boulevard. De heer Van Rijnberk jS.D.AP.) meende echter, dat Zandvoort moet kunnen concur- reeren met België. Zoo'n terras is juist aar dig. Laat men deze zaak niet zoo Hollandsch zwaarwichtig beschouwen. De heer Elffers stelde voor aan het ver zoek van den aanvrager niet te voldoen. Wethouder Siegers (R.K.) zou het niet bevorderlijk vinden voor het natuurschoon om hier en daar een stuk uit den duinreep te halen. Wethouder v. d. Moolen (SD.A.P.) on derstreepte dit. Het verzoek van den heer H. van Haaf werd hierna met 9 tegen 3 stemmen afgewezen, Waterprijs van de Ned. Herv. Diaconie. Het voorstel van den heer Joustra (C.H.) om den waterprijs voor de Ned. Herv. Diaconie te verlagen werd door den voorsteller ver dedigd. Deze diaconie zou eigenlijk het water voor niets moeten kunnen krijgen. De diaco nie doet veel goed voor de gemeente en be spaart haar veel kosten. De heer Molenaar was het geheel met dit betoog eens. De heer Groen (R.K.) kon zich hiermede niet vereenigen; de heer Van Toomber- g e n drong echter ook met kracht op ver laging van den waterprijs aan. Na ampele discussies, waarbij ook de voor zitter nog eens naar voren bracht, dat hij het werk der Diaconie waardeert, werd het voorstel van den heer Joustra verworpen. Tot gemeente-geneesheer werd voor twee jaar herbenoemd de heer C. A H. Gerke, arts te Zandvoort. Hamerstukken. Z.h.s. werden aangenomen: Voorstel betreffende het opnemen van de boeken en de kas van den gemeente-ontvan ger. Voorstel tot vaststelling van de kosten voor het vakonderwijs over 1938. Voorstel tot vaststelling von het voorschot aan de bijzondere scholen voor 1938. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van een instructie voor den fitter-magazijnmees- ter der gemeentebedrijven. Voorstel tot wijziging van de verdeeling der gemeente in stemdistricten. Voorstel betreffende de verbetering van gemeentewoningen. Overneming van grond. Aan de orde is het voorst# 1 tot overneming van de gemeente Bloemendaal van een strook grond langs den Zeeweg. De heer Molenaar was bevreesd, dat de gemeente Bloemendaal ontheven zou worden van de bouwterrein- belasting. Wethouder Siegers merkte op dat deze strook in het bouwverbod van het uitbrei dingsplan ligt. Er mag dus niet gebouwd' worden. De voorzitter deelt tenslotte nog mede, dat Bloemendaal wel degelijk ook be lasting zal moeten betalen. Hierna wordt het voorstel aangenomen. DE RAADSVERKIEZINGEN. Welke candidatenlijsten er sullen komen. ER WORDT EEN POGING GEDAAN OM LUSTEN TE COMBINEEREN. Nog altijd hangt er een stilte om de ge meenteraadsverkiezingen. Waarschijnlijk komt dit, omdat de verkiezingen voor de Prov. Sta ten aan de gemeenteraadsverkiezingen voor afgaan en men de uitslagen van die verkie zingen wil afwachten om er zoonoodig met de samenstelling van de lijsten voor de gemeen teraadsverkiezingen rekening mede te houden. Geruchten loopen er natuurlijk wel. Er wor den pogingen in het werk gesteld om alle lijs ten van de tegenwoordige minderheid in den raad en ook de lijsten, die bij de vorige ver kiezingen geen zetel verwierven, voor de vol gende verkiezingen te combineeren. Dat zou den dan de lijsten moeten zijn van de groep T. Molenaar, de C.H.U., Algemeen Zand- voortsch Belang, de lijst Groen en de lijsten die geen zetel kregen: de lijst van W. Paap, de lijst P. Schaap en de lijst van de Communisti sche Partij Holland (Van Solingen). Een een voudige optelling van de stemmen, die den vorigen keer op deze lijsten werden uitge bracht, doet zien, dat de mogelijkheid bestaat op deze wijze een meerderheid in den raad te krijgen. De vraag is evenwel of alle kiezers, die vier jaar geleden op de genoemde lijsten stemden dit thans weer zouden doen. als er op één en dezelfde lijst staan candidaten van de C.H.U., de kerkelijke partij Groen en de Communis tische partij. De pogingen die in deze richting worden ondernomen zullen naar velen meenen, tot mislukking leiden, zij verwachten dat bij de verkiezingen zich het oude beeld, de groote verscheidenheid van lijsten, wel weer zal ver- toonen. Dat er, wat de candidaten betreft, eenige verandering in de lijsten zal komen is zeer waarschijnlijk. Ons werd bijvoorbeeld medegedeeld, dat de heer Van Toombergen niet weer op de lijst van Molenaar zal voorkomen, 't Is niet uit gesloten dat de heer W. Paap, weer aan deze lijst wordt toegevoegd. Op de lijst van Gemeente Belang (Elffers) zal de heer M. Spijer als derde candidaat waarschijnlijk vervangen worden door den heer L. Blok. Voor de lijst van de S.D.A.P. stelt de heer Van Rijnberk zich niet meer herkiesbaar. Als zijn plaatsvervanger maakt de heer A. Kerk- man een zeer goede kans. De Roomsch-Katholieken zullen wel weer uitkomen met de heeren C. Siegers en D. Vader boven aan de lijst, al wordt thans de naam Vork, voor een dezer plaatsen ook genoemd. Hoe de lijst van Algemeen Zandvoortsch Be lang er zal uitzien, is nog niet te gissen. Zelfs al zou de heer Kemp thans het raadslidmaat schap willen aanvaarden, dan blijft het nog de vraag of hij zich als no. 1 van de nieuwe lijst geplaatst wenscht te zien Op de lijst der C.H.U. zal 'de heer Jousstra zeker no. 1 komen en waarschijnlijk de heer G. v. d. Werff, no. 2, al denkt hij er thans ern stig over geen candidatuur meer te aanvaar den. De heer Groen zal zeker weer lijstaanvoer der worden. Wat er verder nog voor lijsten zullen ver schijnen is thans nog moeilijk te zeggen. Zeer waarschijnlijk zal er nog wel een communisti sche lijst komen. MUZIEKKAPEL ZANDVOORT. Het bestuur van de muziekkapel Zandvoort heeft besloten deel te nemen aan het con cours te Boskoop, dat de Boskoopsche fanfare ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan heeft uitgeschreven. De muziekkapel komt hier uit in de afdeeling uitnemendheid. ZANDVOORTSCHE HANDELSVEREENIGING De jaarvergadering van de Zandvoortsche Handelsvereeniging wordt gehouden op Don derdag 23 Februari in Bodega Mustert. Van de vele belangrijke agendapunten noemen we slechts: Vei'kiezing van een voor zitter, wegens periodiek aftreden, van den .heer E. H. A. Brokmeier, die zich herkiesbaar stelt. Verkiezing van twee bestuursleden we gens periodiek aftreden van den heer A. Sprengers, die niet herkiesbaar is en den heer S. Bohemen, die wel herkiesbaar is TOONEELVEREENIGING DE SCHAKEL. Zondagavond 26 Februari geeft de tooneel vereeniging De Schakel een uitvoering in Groot Badhuis. Opgevoerd wordt een comedie in drie bedrijven, getiteld: Als ze wisten, van Henk Bakker. HALFWEG „Zang Veredelt" had succes met de operette „Rose Marie". Een uitstekend koor met een eminenten dirigent. Ziedaar den indruk dien wij gekregen hebben van de neutraal gemengde zangver- eenigrng „Zang Veredelt" en haar directeur, den heer Albert Rill. De operette „Rose Marie" leent zich. zoowel voor zang- als tooneelspel, uitstekend voor een vereeniging, welke de afdeeling „Uitmun tendheid" dit jaar nog moet betreden. Wij hebben mej. Nel Starreveld bewon derd om haar buitengewoon goede soli. Zij zong rustig en beheerscht en was haar rol volkomen meester. Ook onder de andere solisten schuilt uitste kend materiaal. Wij noemen de dames De Leeuw en Kooy- man en de heeren Tienstra, Kroon en Tjalma Evenals in de vorige operette „Franchemont de Marskramer" was de koorzang zeer goed. De bonte, vroolijke Fransche kleederdracht, de enthousiaste en zuivere melodieën die het publiek zeer waardeerde en de vlotte af werking van het programma was mede oor zaak van een groot en welverdiend succes van dit jonge koor. De heer Rill, die een leerling van Fred. Roeske is, zal stellig bij een ernstige studie met dit koor waarin uitstekende krachten schuilen nog vele successen boeken. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 520 Amsterdam IJM 58 f 4300 155 Knikker IJM 4 f 2100 105 Reiger IJM 106 f 1450 280 Antje RO 15 f 3200 Loggers: KW 163 f 600, KW 40 f 1140, KW 86 f 1370 KW 60 f 1040. BEVERWIJK De predikantsvacature in de Doopsgezinde Gemeente. Ds. H. H. Gaaikema trekt zich terug. Van het drietal predikanten, waaruit de Doopsgezinde gemeente een keuze zou doen voor beroep ter voorziening in de vacature, welke op 31 Juli ontstaan zal wegens verleend emeritaat aan Ds. J. D. van Calcar, heeft Ds. H. H. Gaaikema, Doopsgezind predikant te Dantumawoude, zich teruggetrokken. De vorstschade aan de kasbloemen. Een commissie van onderzoek benoemd. Evenals aan de tuinbouwproducten heeft de vorst in de afgeloopen wintermaanden ook groote schade berokkend aan de bloemen en planten in de kassen. Deze schade is in onze omgeving zelfs aanzienlijk grooter, dan die, welke onder de tuinbouwgewassen werd aan gericht. De in Den Haag gevoerde besprekin gen hebben geleid tot de benoeming van commissies, die een onderzoek naar den omvang van de vorstschade zullen in stellen. In de commissie, die zich met dit on derzoek zal belasten in het district Noord-Holland ten Noorden van het Nooi-dzeekanaal zijn benoemd de heeren A. Priester en A. van der Wel, beiden te Beverwijk en een ambtenaar van de -Sierteelt Centrale. Deze commissie zal reeds heden met haar on derzoek beginnen. Zij zal daartoe verschillende bedrijven bezoeken en van haar bevindingen rapport uitbrengen bij de Sierteelt Centrale. De opbrengst van de bloemen. Noteering van de bloemenveiling. De noteeringen van de bloemenveiling „Cen trum" waren: Tulpen: William Copland 1625. idem rose 1829, idem rood 2030, idem dub bel 17—25. Bartigon 18—29. William Pitt 20—32, La Salle 32—44, Carare 28—36. Albino 30—44. Farncombe Sanders 1827, Allard Pierson 1219, Le Notre 2432, Prinses Elisabeth 2428, Victoire d'Olivière 1826, Verona 1521, Vera 1926, Madame de Paris 2435, Couleur Cardinal 2127, Prins van Oostenrijk 1521, Gele Prins 1824, King of The Yellow 1724, Brillant Star 1218, Vermillioen Bril- lant 1421, La Reine 1218, Generaal de Wet 2433, Prof. Zeeman 2128, Flamingo 1214, Fred. Moore 1218, Hillegarde 1924, Sonja 15—21, Krelage Triumf 18—25, Witte Due 10—15 Ibis 1827, Due de Berlin 1218, Murillo. 1524, Mr. v. d. Hoef 1830, Peach Blossom 1728, Couronne d'Or 1829, Oranje Globe 2332, Zenober 1725. Narcissen: Ornatus 717, Dubbele van Sion 915, Golden Spur 919, Van Waveren Giant 1527, King Alfred 1524. Victoria 1523, Spring Glory 1725, Laurens Koster 1519, West Frisia 1015, He lios 14—19. Diversen: Blauwe Druifjes 1027, Frittelaria 1625, Wilgenkatjes 49, Gagel 38, Spren- gerii-groen 835, Plumosus groen 745, Fre sia-wit 829, idem Buttercup 2254, Crocussen in diverse kleuren 817, Amerikaansche Anjers 39.50, Diverse Hyacinten 2.507.50. Rozen: Briarcliff 451.55. SANTPOORT BRIDGECLUB „SANTPOORT". Ter gelegenheid van haar eerste lustrum houdt bovengenoemde bridgeclub een open drive op 5 Maart a.s. in Hotel „Velserend". R.K. CONFERENTIES. Op 5 Woensdagen in de maand Maart wor den in de R.K. kerk aan de Frans Netscher- laan een 5-tal conferenties voor Katholieken en niet-Katholieken gegeven door Prof. Dr. Titus Brandsma, hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen over het onderwerp „God en Godsdienst". „VOLKSONDERWIJS". Door de plaatselijke afdeeling van „Volks onderwijs" wordt op Zaterdag 4 Maart in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk ten bate van haar kleuterschool aan de Wüste laan een kunst-, propaganda- en filmavond gegeven. Het Eerste gedeelte wordt verzorgd door Mevr. Vorenkamp (viool), Lies Hertier (sopraan) en een onder leiding van laatst genoemde staand dameskoor. Het tweede gedeelte neemt de heer Ehr- becker, hoofd eener Centrale School te Haar lem. voor zijn rekening. Deze zal de paedago- gische waarde van het kleuteronderwijs be lichten. De nieuwste vogelfilms van den heer Burdett zullen door den heer J. Drijver vertoond wor den. CULTUREELE FILM. Woensdag a.s. wordt in het Vereenigings gebouw der Ned. Herv. Gemeente vertoond „Vliegende Schaduwen", een Afrika-film. (Ls reeds in een deel eener vorige oplaag opgenomen.) Naar centralisatie van politie diensten? Verschillende centrales zouden naar Den Haag worden overgebracht. Naar de Tel. verneemt zijn op het departe ment van Justitie plannen in voorbereiding be treffende overbrenging van verschillende politie diensten naar Den Haag. Het zou in de bedoe ling liggen o.a. de „centrale ter bestrijding van den handel in verdoovende middelen" en de autocentrale, die thans beide te Rotterdam zijn gevestigd, naar Den Haag over te brengen. Ook de Nederlandsche centrale in zake internatio nale misdadigers, de Nederlandsche centrale in zake falsificatiën en het rijksbureau ter bestrij ding van den handel in vrouwen en kinderen zouden van Amsterdam naar Den Haag worden overgeplaatst. Voorts zou het in de bedoeling liggen de rijksrecherche uit te breiden tot een rijksrecherche-centrale. Al deze belangrijke tak ken van dienst zouden in één gebouw worden ondergebracht en onder leiding komen van twee rijkscommissarissen eerste klasse, terwijl aan deze diensten twee rijkscommissarissen tweede klasse en eenige rechercheurs zouden worden verbonden. De moord te Brunssum. Man tot 20 jaar veroordeeld. De Maastrichtsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den verver te Oirsbeek en de vrouw, beiden gedetineerd, die terecht hadden gestaan wegens den moord op de 23-jarige Mia Schumans, huisvrouw Maas- sen, te Brunssum. Bovendien hadden zij zich te verantwoorden wegens het verbergen van het lijk, dat in een jutezak geperst, in den tuin eerst door de verdachten samen in den grond was gestopt en later door den man al leen achtereenvolgens op twee verschillende plaatsen opnieuw was begraven, om het mis drijf te verheimelijken. De rechtbank kwalificeerde het misdrijf van den eersten verdachte als moord, terwijl zij ten opzichte van de vrouw geen wettig be wijsmiddel aanwezig achtte voor medeplich tigheid aan het dooden van het slachtoffer. Wel werd bewezen geacht het samen verbergen van het lijk. De eerste verdachte werd veroordeeld wegens moord en verbergen van het lijk tot twintig jaar gevangenisstraf. De vrouw wegens het meehelpen aan het verbergen van het lijk tot zes maanden ge- vangënisstraf. Het O.M. had tegen ieder der verdachten, wegens doodslag en gezamenlijk verbergen van het lijk vijftien jaar gevangenisstraf ge- eischt. F. J. ABBING OVERLEDEN. Op 59-jarigen leeftijd overleed plotseling tengevolge van een hartaandoening de beken de kweeker en tuinarchitect F. J. Abbing te Driebergen. De heer Abbing verwierf zich vooral op het gebied van de rozenteelt eenen uitstekenden naam. Door zijn geweldige vakkennis kon hij rond 1000 soorten rozen op het hout feilloos onderscheiden. Jarenlang was hij bestuurslid van de rozenvereeniging „Nos Jungunt Rosae". Als tuinarchitect kreeg hij belangrijke op drachten. In 1937 ontwierp hij het rosarium voor het paleis te Soestdijk en in Augustus 1938 werd hem opgedragen de ontwerpen te maken voor de tuinen der Nederlandscbp af deeling op de wereldtentoonstelling te New- York. MGR. M. P. J. MÖLLMANN 70 JAAR. Zooals wij reeds meldden herdacht Mgr M. P. J. Möllmann, oud-vicaris van het bisdom Haarlem, Zaterdag zijn zeventigsten verjaar dag. Onder degenen, die hun felicitaties kwa men aanbieden bevond zich de deken H. C. J. Son daal van Haarlem. De Commissaris der Koningin werd vertegenwoordigd door mr. J. B. Bomans. Ook afgevaardigden van de afd Haarlem van „St. Odilia" en van de vereeni ging „Alberdinck Thijm" kwamen gelukwen- schen. Dr. J. J. Th. Doyer overleden. s-GRAVENHAGE, 20 *Febr. De hoofd inspecteur van de volksgezondheid dr. J. J. Th. Doyer is in den afgeloopen nacht hier ter stede op 58-jarigen leeftijd overleden. Dr. Doyer is op 12 September 1938 tot hoofdinspecteur van de volksgezondheid be noemd als opvolger van dr. R. N. M. Eykel Voordien was hij inspecteur van de volksge zondheid in Noord-Holland. Dr. Doyer was voorzitter van de commissie voor malariabestrijding in Noord-Holland. Mr. H. G. de Vries-prijs verdeeld. Het bestuur der vereeniging van letterkun digen heeft, overeenkomstig het voorstel Van de commissie van advies, den mr. H. G. van der Vies-prijs voor het beste tooneelstuk ver deeld tusschen de heeren: Jan de Hartog, te Schoorl (N.-H.), voor zijn „De ondergang van de Vrijheid", spel van de zee-sleepers, in vier bedrijven en A. den Hertog, te Den Haag, voor zijn blijspel, „Des duivels prentenboek". De commissie van advies, bestaande uit mevrouw Top van Rhijn-Naeff en de heeren Ko Arnoldi, Frans Mijnssen, Cornells Veth en Victor van Vriesland, heeft deze verdeeling van den prijs voorgesteld, In weerwil van de bezwaren, die zij zelf tegen zulk een oplossing in het algemeen gevoelt. Zij hoopt dan ook, dat zulk een verdeeling uitzondering zal kun nen blijven. KON. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Westelijke 1ste klasse. GymnasiastenD.K.C. 55 Tweede klasse. ZuiderkwartierOosterpark 33 Derde klasse. HaarlemAdos 42 AmstelodamumZ.K.V. II 151 Oosterkwartier IIIndo 22 Luto II—Blauw Wit V 5—1 HAARL. KORFBALBOND H. K. C. „Haarlem". Secretaresse: A. Brakel, Mr. Cornelisstraat 12. Gespeeld 19 Februari: Haarlem IAdas 42 Aurora IHaarlem 2 30 Te spelen 26 Februari: Haarlem IAmstelodanum om 2 uur op ons ter rein; Meerlebosch 2-Haarlem 3 om 10 u., Nagte- gaalstraat, vertrek van het Soendaplein om half tien. 25 Februari: adspiranten: Oosterkwartier B Haarlem B om 3 uur Zomervaart. vertrek van het Soendaplein per fiets om half drie, Haar lem CSport Vereent B om 3 u„ op ons terrein. Terrein: Van 1 Maart af heeft de club ook 's morgens de beschikking over een terrein in het Noordersportpark Zondags. Animo-Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Barendse- straat 29. Wegens terreinafkeuring vond geen der wed strijden doorgang. Te spelen 25 Februari: Animo Ready bOosterkwartier c 3 uur 26 Februari: Animo Ready 1Palvu 1 2.15 uur Sport Vereent 3Animo Ready 2 10 uur Aurora 4Animo Ready 3 2 uur Voorgesteld als adspirantlid: Louis Hogeman. Vergadering der 12-talcommissie 20 Februari, Anjelierstraat 18. lederen Zaterdag oefenen van 2V24 VA uur. Komt allen! „De Oosthoek". Secretaris: P. v. Oosten, Harmenjansstraat 23. Wedstrijd-secretaris: A. Hensen, Dr. Schaep- manstraat 23. Gespeeld op Zondag 19 Februari: Oosthoek ISport Vereent 4 51 Te spelen op Zondag 26 Februari: Oosterkwartier 7Oosthoek 1, aanvang-10 uur. Voor ons tweede twaalftal zal een vriendschap pelijke wedstrijd aangevraagd worden. Oosterkwartier. Oosterkwartier 5Meerlebosch 2 130 Te spelen 26 Februari K. N. K. B.: Hercules 1Oosterkwartier 1 2 uur IndoOosterkwartier 2 2 uur Haarl. Korfbal Bond. Oosterkwartier 4T. H. B. 2 2 uur Oosterkwartier 7Oosterhoek 1 10 uur 25 Februari: Oosterkwartier bHaarlem b 3 uur An. Ready bOosterkwartier c 3 uur Sport Vereent. Seer.: Bruno Klauwersstraat 15 Santpoort dorp. Gespeeld: Zondag 19 Febr.: K.V.D. II—S.V. II terrein afgekeurd. Oosthoek I—S.V. IV 5—1 Te spelen: Zaterdag 25 Febr.: S.V. aOnder Ons 3 uur. Zondag 26 Febr.: S. V. I—D.E.D. 2 uur S.V. IIIAnimo Ready II 10 uur Kaarten voor den feestavond op Zaterdag 18 Maart in Vreeburg zijn spoedig te verkrijgen aan de bekende adressen. CHRISTELIJKE KORFBALBOND „Onder Ons". Wedstrijdsecretaris: C. van Huis, Van Raep- horststraat 35, Overveen. Te spelen Zaterdag 25 Februari: Onder OnsT. O. P. II te 3 uur aan de Van Oosten de Bruinstraat. Het terrein aan de Zanderijvaart zal 's Woens dagsmiddags door de adspiranten voor training gebruikt worden. Kampioenschap van Haarlem 2e klasse. De eindstand luidt: winst alg. gew. verl. pnt. pnt. brt. h.s gem. A. Corver 7 0 14 1050 218 29 4 81 C. v. d. Hoek 4 3 8 944 189 41 4.99 P Slot 4 3 8 1021 236 22 4.32 L. de Zwart 4 3 8 968 238 24 4.06 G v, d. Berg 4 3 8 920 290 26 3.17 J. Hasselmeyer 3 4 6 845 218 28 3.87 H. P. Lamers 1 6 2 744 265 24 2.80 J. Okker 1 6 2 718 262 18 2.74 BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 20 Februari. Bevallen 16 Februari: E. M. van Holk Schavemaker, z.; C. A. Müller—Bergacker, z.; 17 Februari: A. L. H. BraafhartNiemeier, d.; J. WassinkCobelens, d.; N. Gerritsen Westhof, d.; 18 Februari: A. Molenkamp— Sebrechts, z.; 19 Februari: C. J. Vosse—Stef- fens, z.; J. S. de Boer—de Weerd, d.; 20 Febru ari: A. M. H. Smits—Smeets, d.; P. A. Kloes— Mühlhauser, d.; J. M. SwinkelsWesterveld, d.; G. G. VluttersSchasfoort, z. Overleden 17 Februari: J. Wijdoogen, 78 j., Herculesstraat; M. Bakker—Kalis, 78 J„ En- gelszstraat; G. M. L. de Graaf f. 69 j„ Iordens- straat; 18 Februari: E. J. H. van Milligen, 31 j., Rijksstraatweg; H. M. Februari: H. M. Nuis, 72 j., Spoorkwegstraat; W. A. Smit—Bakker, 66 j„ Kinderhuisvest; C. M. den Hartog—Westra, 41 j„ Djambistraat; J. W„ 14 mnd., z. v. J.' Troost. Rustenburgerlaan; 19 Februari: S. de Vries—'Teitsma 54 j„ Houtmarkt; M. Ploe gerden Held. 67 j., A. L. Dyserinckstraat; W. Stolvoort, 77 j„ Zonnesteeg; M. M. Brons- Brugman, 34 j., Kamperlaan: H. Klijn, 17 J., Gen. de la Reijstraat; M. Veenv. d. Veldt, 70 j., Kenaupark; A. May, 46 i., Ripperda- park.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7