Engeland wil Internationalen handel nieuw leven inblazen Pierlot: „Mijn Minister- lijst is practisch gereed". RADIO HAARLEM'S DAGBLAD 5 Economische besprekingen met Duitschland, Roemenië en Finland Hudson gaat nieuw Anglo- Sowjet handelsverdrag voorbereiden. Chamberlain heeft in het Engelsche Lagerhuis medegedeeld, dat de parle mentaire secretaris van het ministe rie van overzeesche aangelegenheden Hudson zich einde Maart naar Moskou zal begeven. De plannen van Hudson zijn om van Berlijn naar Warschau te gaan, vervolgens door te rei zen naar Moskou en naar Engeland terug te keeren via Helsinki. Ten aanzien van Finland heeft men den indruk, dat er een goede gelegen heid voor bevordering van Britschen handel be staat. United Press meldt voorts: En de Britsche èn de Sovjetkringen te Londen leggen er den nadruk op, dat Hudson's missie een puur commercieele aangelegenheid is en geen groote politieke waarde heeft. Hudson's voornaamste doel zal zijn het terrein voor een nieuw Anglo-Sovjet handelsverdrag voor te bereiden. De Britsche industrieelen zijn heelemaal niet tevreden over het huidige verdrag, dat in 1934 werd afgesloten, omdat zij van meening zijn dat de sovjet's teveel geld, dat dezen uit den handel met En geland verkrijgen, besteden aan den aankoop van Britsche koloniale pro ducten zooals rubber en tin inplaats van goederen, die werkelijk in het Ver- eenigde Koninkrijk gefabriceerd zijn. Alvorens deze missie ten uitvoer te brengen zal Hudson, vergezeld van Stanley, 17 Maart Berlijn bezoeken en tevens deelnemen aan het diner, dat in verband met de handelsbesprekingen tusschen de Britsche en Duitsche industrieelen, zal worden aangeboden. Deze laatste handelsbe sprekingen zullen op 15 Maart te Dusseldorf geopend worden. „Overgang van bewapenings- naar normale economie". Frankrijk en Engeland willen Duitschland helpen. In verband met de komende besprekingen tus schen vertegenwoordigers "van de Britsche en de Duitsche industrie, welke men in verband brengt met de huidige Fransch-Duitsche commercieele onderhandelingen, bespreekt de „Temps" in zijn „Bulletin du jour" de mogelijkheden van een „toenadering tot economische samenwerking, op gevat en uitgevoerd in den geest van de accoor- den van München". De „Temps" schrijft, dat „het belangrijke is, dat men zich ronduit oriën teert in dezen zin" en voegt hieraan toe „iedereen geeft er zich rekenschap van, dat Duitschland ernstige moeilijkheden ondervindt van finan- cieelen en economischen aard, dat alle lapmid delen, waartoe men zijn toevlucht kan nemen om in het dringendste te voorzien, geen zekere duurzame geneesmiddelen zouden kunnen bren gen voor de offers, die een groot volk zich moet opleggen om de militaire uitgaven te dragen, welke verre de eigen hulpbronnen te boven gaan.... en begrijpt, dat het uiterst moeilijk is, nu de herbewapening voltooid is, van systeem te veranderen, zonder zich bloot te stellen aan het gevaar, van, vooral ten aanzien van de or ganisatie van den nationalen arbeid, in wanorde te brengen, wat gevestigd is en functioneert in het kader van den nationaal socialistischen staat. Toch mag men niet verhelen, dat het voort duren van dezen staat van zaken, door maatre gelen, die uitsluitend door de omstandigheden worden ingegeven, ten slotte dreigt te leiden tot ernstige verwikkelingen van algemeenen aard, en in ieder geval, dat een oprechte vredes politiek er niet door wordt begunstigd. Juist omdat Engeland en Frankrijk vrede willen, omdat zij er voortdurend op uit zijn gunstige voorwaarden in het leven te roepen voor een vruchtbare sa menwerking op internationaal plan, zijn zij bereid om waarbij van zelf spreekt, dat zij ook voor alles te waken hebben voor de bescherming van eigen belangen voor Duitschland den nood gedwongen overgang te vergemakkelij ken van de tegenwoordige bewapenings economie naar een normale economie. De Temps besluit: „De ontwikkeling der han delsbetrekkingen tusschen Duitschland en de beide groote Westelijke mogendheden en een samenwerking die voor Duitschland een gelei delijke terugkeer kan vergemakkelijken naar een normale economie, zouden het begin kunnen be- teekenen van een vordering naar beperking en later een vermindering der bewapeningen." Britsch economisch adviseur te Berlijn Ashton Gwatkin, economisch adviseur van het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken, is BIJEENKOMST DER SCANDINAVISCHE MINISTERS VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. Drie Scandinavische ministers van buiten landsche zaken hebben te Helsinki met den Finschen minister van buitenlandsche zaken een eerste bespreking gevoerd. Zij ontvingen de Finsche en de buitenlandsche vertegenwoordi gers van de pers. De drie ministers gaven een beeld van de wei'kzaamheden der Zweedsch- Finsche grenscommissie, de beteekenis van den Scandinavischen taalkoers, de radio-uitvoerin gen, de gemeenschappelijke zuivering der leer boeken etc., terwijl zij mededeelden, dat be sprekingen over staatshuishoudkundige proble men in militair opzicht noodzakelijk gebleken Zijn. Volgens United Press beschouwen goed inge lichte kringen te Helsingfors deze bijeenkomst als zeer belangrijk want daarop zal o.a. de Spaansche kwestie grondig besproken worden, en de mogelijkheid om Franco te erkennen, ter wijl men eveneens verwacht dat de neutrali teitspolitiek der Scandinavische landen opnieuw onder de loupe genomen zal worden met het oog op de veranderde situatie in het Baltische gebied, terwijl voorstellen tot hulpverleening aan Duitsche, Oostenrijksche en Tsjechische re fugees eveneens onderwerpen van de besprekin gen zullen uitmaken. te Berlijn aangekomen. Zijn bezoek dient ter voorbereiding van de niet-officieele besprekin gen, die op 15 Maart tusschen vertegenwoordi gers van de Duitsche en de Britsche industrie zullen beginnen, en van het bezoek van Oliver Stanley en Hudson, die zich met officieele Duit sche personen in verbinding zullen stellen. Versterking der Britsch- Roemeensche handelsbetrekkingen. De onderstaatssecretaris van het Britsche mi nisterie van handel zal binnenkort een officieel bezoek aan Boekarest brengen, voor het voeren van besprekingen over de versterking der Britsch-Roemeensche handelsbetrekkingen. Ver der wordt nog gemeld, dat een Engelsche groep handelsvertegenwoordigers onder leiding van Tompson in Boekarest is aangekomen en door den minister van Landbouw is ontvangen. De be sprekingen welke hierbij gevoerd werden, had den betrekking op een grooteren uitvoer van Roemeensch hout naar Engeland. Engeland hoopt, aldus United Press, de han delsrelaties op te voeren en Roemenie o.a. te helpen bij het aanleggen van een haven en een vlootbasis ten noorden van Constanza. Oliver Stanley „Ons bestaan is afhankelijk van den internationalen handel." Oliver Stanley, de Britsche minister voor handel. Tijdens het openingsdiner van de British In dustries Fair heeft Oliver Stanley een redevoe ring uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: „De regeering zou niet werkloos kunnen blij ven toezien dat markten verloren gaan. Geen individueel exporteur zou met succes den strijd met een geheele natie kunnen aanbinden. De recente handelsontwikkelingen hebben aange toond, dat het geheele gewicht van sommige na ties in de weegschaal is geworpen om den ver koop harer goederen op sommige markten op te stuwen. Ons bestaan is afhankelijk van den in ternationalen handel. Wij hebben niet den wensch markten, welke ook, te monopoliseeren, en wij willen andere landen niet verhinderen hun goederen in het buitenland te verkoopen, maar wij willen en moeten ons billijke deel heb ben aan den wereldexporthandel. Wij verlangen geen moordende concurrentie met ruggesteun van staatshulp, welke slechts kan leiden tot verarming van den leverancier en die ten slotte geen voordeel brengt aan den ver bruiker. Wij gelooven, dat dat kan worden ver meden, Wij hopen en vertrouwen, dat de ko mende Engelsch-Duitsche industrieele bespre kingen succes zullen hebben, want de recente besprekingen tusschen de Britsche steenkoolex porteurs en de Duitsche industrie hebben ge toond, dat zoo'n overeenstemming niet het men- schenverstand te boven gaat. Besluitende drong spr, er bij de exporteurs op aan weerstand te bieden aan de verleiding van de gemakkelijke, verzekerde markt der binnen- landsche herwapening. Lord Perth hij Ciano. Lord Perth heeft een bezoek gebracht aan Ciano. Men gelooft, dat Lord Perth de aandacht van Ciano heeft gevestigd op de felle aanvallen op Frankrijk in een recent nummer van de Rela- zione Internationale. Er verluidt verder, dat Ciano geantwoord heeft dat de Italiaansche re geering niet verantwoordelijk kan worden ge steld voor de door de pers aangenomen hou ding. Men meent echter, dat Lord Perth het duidelijk gemaakt heeft, dat het op prijs zou worden gesteld, wanneer te juister plaatse iets gezegd zou kunnen worden om het tot uitdruk king brengen van extreme opvattingen te ont moedigen. Noord-Afrika ter sprake? United Press meldt uit Rome: Ofschoon omtrent het bezoék van Perth aan Ciano de grootste geheimhouding wordt be waard, wordt van betrouwbare zijde vernomen, dat het gesprek betrekking gehad zou hebben op de militaire kwesties in Noord-Afrika. Perth zou den wensch geuit hebben om Ba- doglio, die chef van den staf van het Italiaansche leger en de held van de Abessynsche campagne is, in Tripolis te bezoeken. Volgens andere bronnen zou Perth vertrouwe lijk op de groeiende bezorgdheid in Europa heb ben gewezen wat de ontwikkelingen van de Noord-Afrikaansche vraagstukken betreft, ter wijl hij tevens zou hebben aangeduid, dat En geland deze bezorgdheid graag weggenomen zou zien. Ciano zou den Engelschen ambassadeur op nieuw omtrent Italiës houding wat Noord-Afri ka betreft hebben gerustgesteld, en er op heb ben gewezen dat het hier maatregelen van zui ver defensieven aard betreft. De meeste buitenlandsche waarnemers zijn echter van meening, dat de Spaansche kwestie, niettegenstaande die op het oogenblik in de Italiaansche pers een vooraanstaande plaats in neemt, vooral met het oog op de mogelijke er kenning van Franco door Engeland en Frank rijk, nauwelijks in bovengenoemd gesprek werd aangeraakt. Deze kringen zijn van meenir.g dat het gesprek uitsluitend over Tripolis en Tunis geloopen heeft. „De Balkaii-belrekkiiigen worden sterker". Gafenco spreekt de leden van den Permanenten Balkanbond-raad toe. De Roemeensche minister van Bui tenlandsche zaken, Gafenco, heeft aan een diner, dat ter eere van de leden van den permanenten raad van den Balkanbond werd aangeboden, een rede uitgesproken. Na de gasten van Roemenië welkom te hebben geheeten herinnerde hij er aan. dat de Balkan betrekkingen sterker worden in een verwarde wereld en aan het vurig verlangen naar vrede beantwoorden. De Balkanbond is nog sterker vereend te voorschijn gekomen uit de belangrij ke gebeurtenissen, die elkander na de laatste bijeenkomst te Ankara hebben opgevolgd. Trouw aan eischen van den algemeenen vrede zullen wij ge zamenlijk waken over onze belangen. Iedere poging tot ontspanning en toenade ring tusschen de mogendheden, groot zoowel als klein, zal door ons met daadwerkelijke sympathie worden aangemoedigd. Wij wen- schen mede te werken aan de oplossing der groote vraagstukken waarvan in groote mate het leven en de veiligheid der volken afhan gen en zijn voornemens op loyale wijze het gemeenschappelijk ideaal van onafhankelijk heid te dienen, bezorgd aan memand schade te berokkenen en het gewicht van ons po gen slechts aan te wenden op het terrein van den vrede. Wij zullen de orde verdedigen, die onze lan den in staat stelt op vrije wijze hun nationale taak te volbrengen. Wij danken het aan de ondervinding, dat wij den bond, die ons vereenigt. op zijn juiste waarde kunnen waar- deeren. De Balkanvrede leek een wedden schap. maar wij hebben ons eraan gehouden en zullen ons er aan houden in vertrouwen op de overtuigende kracht van onzen vredeswil. Metaxas, die de rede van Gafenco beant woordde, dankte voor de hartelijke ontvangst en sprak zijn levendige bewondering uit voor den opmerkelijken vooruitgang op elk gebied, door het Roemeensche volk behaald onder de nobele aansporing van koning Carol, die Roe menië naar een groote bestemming voert. Ver volgens bracht hij de groote figuur van den Ataturk. een der voornaamste stichters van den Balkanbond, in herinnering. Hij achtte het onnoodig te herhalen, dat de Balkanbond geen enkel agressief doel nastreeft en voor iedere medewerking openstaat. Wij zullen geen onderhandelingen voeren over nieuwe over eenkomsten noch deze onderteekenen, daar het geen nut heeft de bestaande overeenkom sten te versterken. Er bestaat geen enkele band, die sterker is dan de wensch van onze vier staten hun nationaal grondgebied en de onschendbaarheid hunner grenzen te be schermen. Wij zullen voortgaan de algemeene zaak van den vrede te dienen, waaraan wij op de beste wijze uitdrukking gaven door de overeenkomst van Saloniki met Bulgarije. Deze overeenkomst vormt een historische etappe en rechtvaardigt de hoop op een be tere toekomst, door onze volken vurig ge- wenscht. Tegenover de ernstige huidige moei lijkheden en de onzekerheden van morgen vormt de Balkanbond een effectieve bijdrage tot consolideering van den vrede. Cijfers over de bewapening der mogendheden. Publicatie van de „Deutsche Wehr". De „Daily Telegraph" bevat interessante cijfers over de wapening van een aantal groote mogendheden, die het blad ontleent aan de „Deutsche Wehr", een gezaghebbend militair orgaan. Duitschland wordt bij die cijfers niet genoemd. Volgens dit Duitsche orgaan beschikt Enge land over 6000 vliegtuigen en een leger van 2.000.000 man. Frankrijk over 5000 toestellen en een leger van 5.100.000 man. Rusland over 9000 vliegtuigen en een legersterkte van 11.000.000 man, de Vereenigde Staten over 3700 vliegtui gen en een leger van 2.500.000 man, Italië over 4000 vliegtuigen en een leger van 2.000.000 man en Japan over 2700 vliegtuigen en een leger van 1.500.000 man. Als een bewijs hoeveel beteekenis men in Duitsche militaire kringen aan de uitbreiding der wapening in verschillende landen toekent zij vermeld, dat het voor Engeland geschatte vliegtuigencijfer 2000 booger is dan voor 1938, terwijl voor Italië slechts een toeneming met 200 toestellen geconstateerd wordt. Het Fransche aantal vliegtuigen is 300 minder dan het cijfer van 1938. De schrijver zegt: „Het is nauwelijks moge lijk de gewapende kracht van het Britsche rijk te schatten". Intusschen schrijft de „Berliner BÖrsenzei- tung", dat de democratieën een ding missen: genoeg menschen voor de hanteering van haar reusachtige wapenvoorraden. Het blad schakelt bij zijn berekening Rusland en de Vereenigde Staten om verschillende redenen uit en komt tot de conclusie, dat overblijven „een Engeland, dat tevreden moet zijn met een beroepsleger, omdat zijn kinderen den dienstplicht met af schuw beschouwen, en een Frankrijk, welks dalende bevolking leidt tot gloeiende moeilijk heden bij de recruteering en het gebruik maken van gekleurde troepen in de garnizoenen". Het blad zegt tenslotte, dat een kleurling den blanke niet kan vervangen bij het besturen van een vliegtuig of in de infanterie. Bovendien missen de democratieën de idealen, die het volk tot de hoogste krachtsinspanning zouden kun nen inspireeren. Palestina-conferentie in beslissende phase. De Palestijnsche conferentie treedt deze week de beslissende phase binnen. Gistermid dag zijn weer Eygelsch-Arabische besprekin gen gevoerd, waarbij eens te meer de Ara bische eischen besproken werden. Ali Maher Pasja, de chef van het Egyptische koninklijke kabinet, heeft het woord gevoerd uit naam van de Egyptische delegatie over de vorming van een onafhankelijken Arabischen staat in Palestina. Hij zou in het licht hebben gesteld welk be lang een dergelijke staat zou vertegenwoordi gen voor Groot Brittannië van strategisch standpunt gezien, wanneer de internationale toestand ernstiger mocht worden. Hij herin nerde er aan dat de leider der Arabische de legatie reeds verklaard heeft, dat deze onaf hankelijke staat door een bondgenootschaps verdrag met Engeland zou zijn verbonden en dat de rechten der Joodsche minderheid zou den worden gewaarborgd. Aan den anderen kant sprak de Palestijnsche delegatie over de Joodsche immigratie, waarbij zij trachtte aan te toonen, dat deze volgens de statistieken reeds lang de grenzen van het economische opnemingsvermogen heeft overschreden. Eind Belgische Kabinetscrisis in zicht Om half tien gisteravond heeft de Belgische kabinetsformateur, Pierlot, een verklaring afge legd: „De minis terlij st is practisch gereed. Onvoor ziene omstandigheden voorbehouden zal het ministerie morgen gevormd worden. Ik geef u nog niet de lijst van het toekomstige kabinet. Er zijn nog verscheidene kwesties te regelen. Ver scheidene persoonlijkheden hebben mij princi pieel hun toestemming gegeven, maar dat moet nog worden bevestigd. De regeering zal ongeveer van het type zijn, dat ik u gisteren heb aange duid. Ik verzoek u haar geen tweepartij en regee- ring te noemen, aangezien dit woord een onaan- genamen klank heeft en niet in het woorden boek voor komt. Wanneer gij mij vraagt, of het een zakenkabi net is, zal ik daar bevestigend op antwoorden, want hel zal de zaken des lands verdedigen. In meerderheid zullen er parlementsleden zitting in hebben, maar ook een belangrijk aantal per soonlijkheden, die gekozen zijn op grond van hun competentie. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden denk ik de leden der regeering morgen in den loop van den dag bijeen te roepen om met hen tot overeenstemming te komen over het pro gram, alvorens over te gaan tot de formaliteit var. de eedsaflegging. De regeering zal bestaan uit elf leden, met in begrip van den premier. De nieuwe regeering denkt zich Woensdag of Donderdag aan de beide kamers voor te stellen". De waarschijnlijke samenstelling: der nieuwe regcering. Omstreeks half twaalf gisteravond werd de volgende ministerlijst, die het Havas-bureau on der alle voorbehoud publiceert, als waarschijn lijk aangegeven: Minister-president zonder portefeuille: Pierlot (kath). Financiën: Janssen (kath.) Landbouw, middenstand en economische za ken: graaf d'Aspremont Lynden (kath.) Justitie: Schrijver (kath.) Binnenlandsche Zaken: Marck (christen-de mocraat). Nationale verdediging: generaal Denis (extra parlementair). Buitenlandsche Zaken: Soudan (social). Koloniën: Wauters (social). Openbare werken en vervoer: Ekelers (social) Arbeid en sociale voorzieningen: Delattre (social.) De demissionnaire minister van Financiën, Janssen, had tot nu toe geweigerd deel uit te maken van het nieuwe ministerie, doch zou op het allerlaatste oogenblik, zwichtend voor den aandrang door Pierlot op hem uitgeoefend, de uitnoodiging hebben aanvaard. Azana zou bereid zijn af te treden. Negrin telegrafeert hem echter spoedigst naar Madrid te komen. Te Parijs wordt beweerd, dat Azana be reid zou zijn af te treden, wanneer de repu- blikeinsche regeering de formeele verzekering zou krijgen, dat geen represaille-maatrege len genomen zullen worden. Azana heeft intusschen een telegram van Negrin ontvangen, waarin hem uit naam van de republikeinsche regeering wordt verzocht zoo spoedig mogelijk naar Madrid te komen ter verzekering van een normaal, constitutio neel werken der regeering. Het telegram voegde hieraan toe, dat de openbare orde vol strekt verzekerd is en dat de bevolking instem ming heeft betuigd met het door de regeering genomen besluit. Gisteravond is verder vernomen, dat Azana een telegram aan Negrin heeft gezonden, waarin hij nogmaals zijn standpunt ten gun ste van een wapenstilstand uiteenzet. Berard telefoneerde met Bonnet. Leon Berard heeft bij zijn vertrek uit Bur gos medegedeeld, dat hij Woensdag terug zal zijn en zijn besprekingen met Jordana zal voortzetten. Het is mogelijk, dat ook Hodgson deel zal nemen aan de besprekingen. Berard heeft gisteravond een kort tele foongesprek gevoerd met Bonnet, dien hij op de hoogte bracht van den algemeenen gang der besprekingen met Jordana en van den al gemeenen indruk dien hij daarvan heeft. On getwijfeld zal hij morgen een schriftelijk, uitvoerig rapport van deze besprekingen indie nen. De gedachtenwisselingen worden in dezelfde hartelijke atmosfeer voortgezet, waarin zij tijdens de eerste reis van Berard zijn gevoerd. Het is mogelijk dat Berard Donderdag naar Parijs terugkeert. Spaansche gTens voor mili tairen gesloten. De rechtsche autoriteiten hebben de Spaan sche grens voor naar Frankrijk gevluchte solda ten gesloten. Voortaan zullen nog slechts bur gers in het rechtsche Spanje toegang hebben. Spaansche koopvaardijschepen worden losgelaten. Bucknill, Engelsche vechter in het admirali teitshof, heeft beschikt, dat elf Spaansche koopvaardijschepen, die in verschillende Engel sche havens worden vastgehouden, moeten wor den losgelaten. Op de schepen was indertijd be slag gelegd op verzoek van de republikeinsche regeering, waarna het bewind van Franco op heffing van het beslag had geëischt. Regeeringsofficicren naar Spanje terug. Een groep officieren van den republikeinschen generalen staf en leden van de Cortes zijn uit Toulouse per vliegtuig naar Valencia vertrokken. Voor hun vertrek zeiden zij vastbesloten te zijn den strijd voor de vrijheid voort te zullen zetten totdat Spanje zijn onafhankelijkheid her kregen zal hebben. Haven van Gandia gebom bardeerd. Vijf Savoia-toestellen hebben gisterochtend een vijftigtal bommen laten vallen op de haven etablissementen te Gandia, die Britsch bezit zijn. Het is niet bekend, of er slachtoffers te be treuren zijn en hoe groot de schade is. Almeria is eergisteravond zesmaal gebombardeerd. Spoorwegverkeer met Frankrijk. Gisterochtend is de eerste internationale trein van Hendaye naar Irun vertrokken. Te Irun zijn echter twaalf Britsche reizigers naar IJen- daye teruggestuurd, omdat men nog geen orders uit Burgos had ontvangen. Erkenning van Franco door dc Balkanstaten? Radio Nacional meldt: Uit goede bron wordt vernomen, dat tijdens de bijeenkomst van den Balkanbond besloten zal worden tot erkenning van de rechtsche Spaansche regeering door Roemenië, Zuid-Slavic. Griekenland en Turkije. Het initiatief zal worden genomen door Zuid- Slavië. Debatten over de Britsche landsverdediging. De debatten over de Britsche landsverdedi ging waarvoor twee dagen zijn uitgetrokken, zijn gistermiddag in het Lagerhuis geopend door den minister van financiën, die een reso lutie indiende waarbij de leeningsbevoegd- heden voor verdedigingsdoeleinden worden uitgebreid tot 800 millioen pond. waarbij zijn inbegrepen de kosten voor bescherming tegen luchtaanvallen en de aanleg van levensmid- delenvoorraden. De conservatief Boothby drong aan op het instellen van een dienstplicht van een jaar, omdat volgens hem Frankrijk de Maginot- linie niet tot het oneindige kan blijven verde digen zonder militaire hulp van Engeland. De conservatief Adams verklaarde, dat de veiligheid van Frankrijk de veiligheid van Engeland beteekent. Verder zeide hij dat Duitschand voor En geland een gevaar is, zoolang het nation aal- socialistisch is. De secretaris van de schatkist kondigde aan dat Dinsdagavond minister-president Cham berlain en Inskip in het Lagerhuis zullen spreken. DE DOODSTRAF OP LANDVERRAAD IN IERLAND. Gisteravond is de tekst gepubliceerd van het wetsontwerp inzake verraadpleging in Ierland, waaruit blijkt, dat de regeering besloten heeft op landverraad de doodstraf in te stellen. ir—J PROGRAMMA WOENSDAG 22 FEBRUARI 1939. HILVERSUM I 1875 en 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO, 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (c.a. 8.16 Berich ten). 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Orgelspel c.a. 12.15 Berichten). 12.45 De Ramblers. 1-151.45 Esmeralda. 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 „Traditie en Idealen", lezing. 7.00 VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal concert.. 7.30 Bijbel vertellingen. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.20 Esme ralda. 9.00 Reportage met muziek. 9.30 Zang en orgel. 10.00 Berichten ANP., 10.10 Piano voordracht. 10.45 Sportreportage. 11.05 De Ramblers. 11.35—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 415.5 M. NCRV-Uitzendïng. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8 15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoon muziek. 11.15 Cellovoordracht met pianobege leiding en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Amsterdamsch Salonorkest en gramo foonmuziek. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Re portage. 3.45 Gramofoonmuziek. 400 Friesche declamatie. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Ge- lukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gra mofoonmuziek. 6.00 Uitzending voor land- en tuinbouw, berichten. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 Literaire causerie. 7.45 Lezing over leerbewerking. 8.00 Berichten ANP. her haling SOS-berichten. 8.15 Evangelisatie- Dienst. 9.45 Concert (opn.) 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur. 10.30 Nieuw accordeon- ensemble. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.50—12.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,2511.50 en 12.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Het Norbert Wethmar Pianokwintet. 1.20 Charles Ernesco en zijn kwintet en solist. 2.00— 2.20 Declamatie. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.25 Het Ralph Elman Sextet. 4.05 Liedjes. 4.20 5.10 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Jack Payne met zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Reportage. 6.55 Zang met pianobegeleiding (Met inleiding). 7.20 Ben Frankel en zijn or kest en solisten. 8.05 Actueele uitzending. 8.35 Het BBC-Symphonie-orkest en een sectie van het BBC-koor. 9.35 Berichten. 9.55 Vervolg concert. 10.50 Het BBC-Theater-orkest. 11.35 Jack Jackson en zijn Band. 11.50—12.20 Swing muziek (gr. pl.) met toelichting. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Het Giardino-orkest. 12.30 Zang. 1.05 Het R. Bla- reau-orkest. 2.35 Zang. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.50 Pianovoordracht. 4.05 Zang. 5.05 Piano voordracht. 5.25 Het Ellis-orkest. 6.35 Muzika le causerie met zang. 7.20 Uit Warschau: Ka mermuziek. 8.00 Cello en piano. 8.20 Uit War schau: Chopin-herdenking. 8.55 Zang. 9.20 Variété-programma. 10.50 en 11,20—11.35 Gra mofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Rheinische Landesorkest. 7,50 Gra mofoonmuziek. 11.20 Omroeporkest en solist. 12,35 Uit Turijn: Omroepkamerorkest, koor en solisten. 1.30 Populair concert. 2.40 Gramo foonmuziek. 3.20 Omroepkleinorkest en so listen. 6.05 Westduitsch strijkkwartet. 6.30 Winterhulpprogramma. 7.20 Omroeporkest en -koor en solisten. 9.35 Hot Richartz-kwartet. 10.2011.20 Omroep-Amusementsorkest en so listen. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepdansorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepdansorkest en soliste. 8.20 Mechels Conservatorium-orkest, soliste en een dames koor. 9.00 Declamatie. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Folkloristisch programma. 10.50—11.20 G ramof oonmuziek BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Kamermuziek. 6.10 Gramofoonmuziek. 6.35 Vioolvoordracht. 7.05 Pianovoordracht. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Gramofoonmuziek met toelich ting. 9.50 Radio-orkest. 10.30—11.20 Dans muziek. (gr. pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Hoorbericht. 3.35 Zie Droitwich (9.35^ 9.55 Berichten). 10.50—11.20 Berichten.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9