Werkzaamheden aan nieuwen Stad huisvleugel vorderen goed. Ochtendbeurs Amsterdam Betonwerk van den vlachtkelder gereed. Weber BOEKENWEEK. BRIL STUK? VRIJDAG 24 FEBRUARI 1939 HA'ARE EM'S DAGBEXD BEKROOND in de groote, ook in ons land bekende, Zweedsch-Finsche roman-prijsvra HAROLD HORNBORG PREDIKER IN DE EENZAAMHEID Geïllustreerd met suggestieve penteekeningen. Een raadselachtige, lokkende en fascineerende roman, van ongemeen dramatische spanning Ing. 2.90. In prachtband met goud 3.90. Bij aankoop van dezen roman tijdens de Boekenweek ontvangt U een bundel met drie prachtige novellen ten geschenke Boekh. II. DE VRIES, Telef. 10785, HAARLEM, Jacobijneslraat 3, Ged. Oude Gracht 27—27 A. (Adv. Ingez. MedJ De vorstschade aan bloemen en planten. BEVERWIJK Vrijdag. De commissie, die door de Nederlandsche Sierteelt Centrale belast werd met het on derzoek naar de vorstschade, aangericht in de bloemen- en plantenkassen, is reeds met haar werkzaamheden begonnen. Zij heeft thans ongeveer 17 bedrijven bezocht, gelegen in Beverwijk, Akersloot, Uitgeest, Assendelft en Heemskerk. Wij vernemen, dat de com missie reeds bij het begin van het onder zoek heeft moeten constateeren, dat de vorst schade aanzienlijk grooter is, dan zij zich had kunnen voorstellen. Hoewel de tot nu toe bezochte bedrijven de grootste waren, heeft ook daar de vorst ge ducht onder het gewas huisgehouden. De commissie trof 5000 ramen Anemone The Caen en Fulgens aan, die zeker voor 90 pCt. bevroren waren. Ook was dit het geval met de Primula's. Vuurpijlen moeten zoo goed als totaal „uitgestorven" worden beschouwd. Zelfs de sterke planten als Margrieten en de Hortensia's, en deze laatste soort in dui zenden potten, werden door de vorst geteis terd. Wanneer de planten nog leefden, dan waren stellig toch de bloemen tot in het hart bevroren. Latyrus hebben de kweekers opnieuw moe ten zaaien. Wat reeds uitgeplant was, is ver loren gegaan. Het gevolg daarvan is, dat dit zoo gewilde product ten minste twee maanden later dan normaal aan de markt zal ver schijnen. Crocussen en Narcissen zijn eveneens de vorstperiode niet zonder schade doorgekomen, Wanneer de commissie nog een goed gewas aantrof, kon zij dit als een zeldzaamheid be schouwen. de rest was door de vorst aangetast of zeifs geheel bevroren. Van de Fresia Buttercup waren over het algemeen de bollen behouden gebleven, de bloemen echter gingen verloren. Onder de Chrysanten was de schade zeer ernstig. Kweekers, die gewoon waren van de moederplanten 25000 stekken uit te zetten, zullen nu groote moeite hebben om het tot 5000 stekken te brengen. Weer in een andere kas gingen alle Anemo nen ter waarde van 2000 verloren. De bij dit onderzoek tot nu toe reeds ge constateerde schade betreft uitsluitend de teelt in kassen. Van de buitengewassen zullen de gevolgen van de strenge vorstperiode eerst blijken, wanneer de planten gaan uitgroeien. Hoewel dit buiten het werkterrein van de commissie ligt had zij b.v. op haar rondgang door de bedrijven ook kunnen constateeren, dat aan de vruchtboomen duizenden bloem- hartjes bevroren zijn. De gevolgen van de strenge vorst zullen zich dan ook zoowel in de bloemisterij als in den tuinbouw gedurende den ganschen zomer nog wel doen gelden. De commissie heeft nog slechts een klein deel van het haar toegewezen gebied bezocht, maar dit begin heeft reeds aan het licht ge bracht, dat de vorst, die zoo plotseling inviel en waartegen de planten als gevolg van het overigens zachte weer ln dezen winter niet gehard waren, groote schade heeft veroor zaakt. VEILINGEN. Donderdagavond werden in het Notarishuis geveild: Na 1. Woonhuis, Bloemveldlaan 15 te Haar lem. Kooper J. A. Schouten q.q. f 3800. No. 2. Garage met bovenwoning Bloemendaal- sche weg 200 te Bloemendaal. Kooper J. Schol ten q.q. i 11.900. No. 3. Woonhuis Leidschestraat 90 te Haarlem. Kooper H- Koelemeyer f 2265. No. 4. Het winkelpand Groote Houtstraat 13 en 15 en een pakhuis of werklpaats te Haarlem. Kooper H. Th. Fibbe q.q. f 19.000. No. 5. Het huis Gasthuislaan 121 te Haarlem. Kooper J. D. Rigbers q.q. f2300. No. 6. Villa Djcmber Bloemendaalsche weg 251, hoek Julianalaan, te Bloemendaal. Opge houden op f 23.250. No. 7. 775 M2. tuingrond te Overveen. Opge houden op f 6100. No. 8. Een perceel Bouwterrein 1970 M2. aan de Lonbar Petrielaan te Overveen. Opgehouden. No. 9. Villa „Lausanna" Aerdenhoutsduinweg te Aerdenhout. Opgehouden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.8054. Berlijn 75.30. Parijs 4.97 3 4. Brussel 31.57%. Zwitserland 42,67''-. New-York 1.87 13'16. 12.uur. Londen 8.80%. Berlijn 75.30. Parijs 4.97 3 4. Brussel 31.60. Zwitserland 42,70. Kopenhagen 39.35. Stockholm 45.35. Oslo 44.30. New-York 1,8754. Praag 6.45. Italië: a. Vrije lire 9.90. b. Reislire 8.80. C. Bankpapier 5.90. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon Olie 31254—4 1/4. H.V.A. 418—21. Amsterdam Rubber 2012. Philips 198'/-—9%. AKU. 37 1/2—8 1/8. Unilever 13254—3. Beth. Steel 52 3 '4—2 7/8. U S. Steel 45 7/8—6. Republic Steel 15 3/4. Anaconda 221/8. Shell 10 1/8. Tidewater Ass. Oil. 10545/16. Overzicht van den bouw. Deze foto is gemaakt op het dak van het Stadhuis. Er zullen o.m. worden gebruikt: 1000 M3 gewapend beton 150.000 kilo staal. Op 13 Augustus 1938 zijn de werkzaam heden aan den nieuwen vleugel van het Haarlcmsclie Stadhuis begonnen. Zoo als men weet zijn de plannen ontworpen door ir. A. G. van der Steur in samen werking met den dienst van Openbare Werken. Op het oogenblik is men reeds zoover gevorderd dat het betonwerk van den vlucht- en den rijwielkelder gereed is. De bctonvloeren van de eerste verdieping boven deze gedeelten van den kelder zijn eveneens reeds klaar. Voor de vloeren der tweede verdieping zijn de verschillende steunbalken thans aangebracht. Ongeveer 1000 M3. ge wapend beton en 150.000 kilo staal zullen bij den bouw worden gebruikt. De groote kelder wordt aan de zijde van de Koningstraat gedeeltelijk ingericht als vlucht- kelder en als magazijn. Het verdere gedeelte en de zijde, die aan de zijde van de Jacobijnestraat ligt is bestemd voor fietsenbergplaats. Men heeft erop gerekend, dat 150 ambtenaren hier hun fietsen kunnen stallen. Van den ambtenaren ingang, die aan de Jacobijnestraat gelegen kan men deze fietsenbergplaats zeer gemakke lijk bereiken. De vluchtkelder zal aan 300 per sonen plaats bieden. Er zijn twee ingangen: een voor de ambtenaren van het stadhuis en een voor het publiek, dat van de Koningstraat dezen ingang zal kunnen bereiken. De verwarmings kelder dient niet alleen voor de verwarming van het nieuwe en het oude gedeelte van het stad huis maar ook de Leeszaal, het Gymnasium en Openbare Werken zullen van dezen kelder uit verwarmd worden. Deze kelder heeft een diep te van ongeveer 4% Meter beneden de straat oppervlakte. Hij bestaat uit een diepen beton nen bak. Daarboven bevinden zich drie silo's, die op zware betonnen balken steunen. De verwarmingsinstallatie wordt langs geheel mechanischen weg gevoed. De Pandpoort wordt den nieuwen toegang tot het stadhuis. Als men dan onmiddellijk rechtsaf slaat zal men het groote trappenhuis bereiken, dat toegang geeft tot ruime gangen op de eerste en tweede ver dieping. Het trappenhuis zal zeer eenvoudig worden ingericht; de trappen zullen cirkelvor mig omhoog gaan. De Bevolking en de Burger lijke Stand krijgen een aparte voor het publiek gemakkelijk te bereiken ingang. Op de eerste verdieping zullen de kantoren der straatbelas ting, precario, schoolgeld, administratie en van verschillende andere belastingen gevestigd wor den. In aansluiting bij den verwarmingskelder wordt nog een afdeeling voor het archief inge richt. De nieuwe en de oude vleugel loopen vloeiend in elkaar over en vormen een harmonieus geheel. Er komt een door- loopende corridor, die van het oude naar het nieuwe gedeelte gaat. j Op de tweede verdie ping komt nog een flinke ruimte vrij voor het archief terwijl daar H verder eenige afdee- lingen der secretarie zullen worden gevestigd. j| Boven den verwar- li mingskelder komt aan de zijde van de Jaco bijnestraat een schoor steen van de centrale verwarming, die 20 Me ter boven de straat zal uitsteken. De hoek Ja cobijnestraatKoning straat zal ongeveer twee ir. A. G. v. d. Steur. Meter worden verbreed hetgeen een aanzienlijke verbetering zal be- teekenen. Op het oogenblik werken 25 man aan den nieuwen vleugel van Haarlem's Stadhuis en al mag dit aantal misschien niet imponeeren de werkzaamheden vlotten goed en dat blijft toch de hoofdzaak. Mr. Tliielschool. Het 12%jarig bestaan. Woensdagavond 1 Maart hoopt de Ouder commissie van de Mr. J. H. Thielschool in de Karolingenstraat, het 12% jarig bestaan der school feestelijk te herdenken. Deze bijzon dere Ouderavond zal, naar het bestuur meent, blijk geven van de groote belangstelling, die voor het Openbaar Lager onderwijs in de ouders leeft. Op dezen avond wordt o.a. door een dansgroep, bestaande uit leerlingen der school een rhythmische dans uitgevoerd. Voor de leerlingen is in den morgen van den feestdag een schoolfeest georganiseerd Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Meest zwaar be wolkt weer, zonder regen van beteeke- nis. Iets kouder dan vandaag, meest zwakke wind uit uiteenloopendc rich tingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 44 F. 40 F. 43 F. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur Weer: Wind: Den Helder: betrokken ZO zwak Vlissingen: regen NO zwak De Bilt: betrokken OZO zwak Groningen: zwaar bewolkt OZO matig Maastricht: zwaar bewolkt ONO zwak Temperat. in gr. C.: Minimum hedennacht in- gï. C.: Neersl. af gel. etmaal in m.M.: Den Helder: 5 Vlissingen: 5 De Bilt: 6 Groningen: 4 Maastricht7 0,5 3 5 Een uitgestrekt gebied van hoogen luchtdruk ligt over Óost-Europa, de randstaten en Noord- Scandinavlë. De hoogste barometerstanden worden nog in Finland gevonden. In dit gebied is het weer over het algemeen somber, met Zuidoostelijke winden en temperaturen om het vriespunt; alleen in Noord-Scandinavië komt plaatselijk matige tot strenge vorst voor. Het weer in West-Europa wordt beheerscht door een uitgestrekt depressiesysteem, met een kern over Schotland en een andere over Frankrijk. Deze depressie vult zich thans echter snel op, vooral de kern over Schotland. Op de Brit- sche eilanden is het weer bij matigen. Noor delijken wind, opgeklaard; op het vasteland van West-Europa is het regenachtig, vooral in Frankrijk viel veel regen. Een nieuwe diepe depressie ligt ver in het Noordwesten op den Oceaan en nadert thans IJsland. De temperatuur daalde in Frankrijk, Zuid-Engeland en in Noord-Scandinavië. Zij is in Zuid-Engeland thans onder normaal, overigens is zij echter in vrijwel het geheele waarnemingsgebied boven normaal. De hooge Alpenstations melden zware Zuiderstorm, met bedekte lucht, de stations boven drieduizend meter zitten in de wolken. De temperatuur is vijf a tien graden onder het vriespunt. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 753 m.M. Stand van gister 745 m.M. Neiging; Vooruit, Opgave van: CAREL V. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 5:14 uur; n.m. 17.33 uur. Strand berijdbaar van 10.0015.30 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevaliendlenst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht': 14141. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. MedJ ERWTENSOEP. Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem deelt ons mede: Door den Rijksdienst der Levensmiddelen distributie is opnieuw een kleine partij erwten soep in blik, ten behoeve van werkloozen en armlastigen, beschikbaar gesteld voor deze ge meente. In verband hiermede, kan de distributie van dit artikel nog een korten tijd worden voort gezet. ORANJE VER. PRINS BERNHARD. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: H. Dorrepaal Sr., voorzitter; W. M. Bijster, vice-voorzitter;, H. Mooij, secretaris; G. van Kessel, penningmeester; C. L. van Maris, commissaris. De statuten en het huishoudelijk reglement werden aan de vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Letterkundige Avond. De Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat heeft in samenwerking met de Haarlemsche Boekverkoopersvereeniging gisteren in den Stadsschouwburg een letterkundigen avond ge organiseerd, waarvoor ©en verheugend groote belangstelling bleek te bestaan. De heer A. v. Weerden sprak over de groote opkomst zijn voldoening uit en verwelkomde met eenige hartelijke woorden den bur gemeester, dr. J. E. Baron de Vos van Steen- wijk, die zich bereid had verklaard dezen avond te willen openen.. „Wat zou ons leven zijn zonder boek?" Met deze vraag liet de heer De Vos van Steenwijk zijn auditorium reeds onmiddellijk voelen het belang van een boekenweek. Maar er was volgens spreker nog een tweede klemmend argument voor een boekenweek te Haarlem en wel omdat onze stad zoo vele letterkun digen en beroemde uitgevers steeds binnen haar muren heeft gehad en omdat zij is de stad van de boekdrukkunst. Maar wat zouden schrijvers, drukkers en uitgevers doen, wanneer er geen lezers waren? Zonder de lezers hebben de boeken weinig nut. Daarom reeds alleen heeft een boeken week reden van bestaan, want het aantal lezers moet steeds worden uitgebreid. Boeken lezen is een kunst, die men jong moet ieeren. Men kan zijn een goed en een slecht lezer. Een goed boek moet men kunnen herlezen en daarom moet men een goed boek in bezit hebben. Het goede boek heeft ook recht op een goed kleed en het is een genot een boek in verfijnde, artistieke uitgave te bezit ten. De heer De Vos van Steenwijk sprak den wensch uit, dat er vele goede lezers steeds zouden zijn en eindigde zijn hartelijk toege juichte rede met de dichtregelen uit Von- del's aan Balthasar Moerentorf opgedragen gedicht op de Druk-Kunst: Men moet ze God ten dienst besteen, Den mensch tot nut, tot niemands hinder, Dit was het oogmerk van haar vinder. Na de openingsrede van den burgemeester, was het woord aan den heer J. Tersteeg, die een causerie hield over „Beter boeken dan boter". Wat al herinneringen gingen door mijn hoofd, toen ik Tersteeg daar op het toon eel zag staan. Ik dacht onwillekeurig terug aan den tijd. toen wij samen in Breda cadet wa ren en Tersteeg een zoo grooten en sterken invloed op mij en op mij niet alleen heeft gehad. Hij kwam uit een zeer kunstzin nig milieu zijn vader stond aan het hoofd van den in dien tijd zoo bekenden kunst handel op de „Plaats" te Den Haag en ik kwam daar op de academie, waar uit den aard weinig aan „kunst" werd gedaan, altijd weer onder den indruk van zijn verfijnde eruditie en zijn zeer ontwikkelden artistieken smaak. Wanneer wij eens iets geschreven hadden want ook toen bezondigden wij ons daaraan reeds gingen wij naar Tersteeg en zijn helder, raak, maar steeds ook mild oordeel gold bij ons meer dan dat van hen, die ons officieel in de „letterkunde" moesten onder wijzen. Ook toen hij jong officier te Haarlem was, ging zijn belangstelling meer naar littera tuur en muziek dan naar tactiek en dienst reglementen en wij de daarvoor gevoelige cadets, die toen op de Militaire School waren gedetacheerd profiteerden er van. Tersteeg is intusschen zooals wij al len toen reeds hadden verwacht een schrijver van naam geworden en ik heb mij in zijn succes, dat hij vooral onder zijn pseudo Eilkema de Roo heeft behaald, al tijd hartelijk verheugd. Wij zullen beiden in onzen cadettentijd wel allerminst hebben ver moed dat wij 45 jaar later nog eens op deze wijze te Haarlem met elkander in contact zou den komen, hij als spreker, ik als luisterend recensent, maar nu het toeval dat zoo wilde, kon ik niet nalaten aan dien ouden tijd te herinneren, omdat ik er dikwijls met zoo'n dankbaarheid aan terugdenk. En nu de causerie van den heer Tersteeg. Mildheid, zooals vroeger in zijn kritieken, hoctrden wij er niet in. Integendeel, zij was vol sarcasme en bitterheid, één felle hekeling, één scherpe philippica op den modernen tijd met zijn nivelleering, zijn negativisme, ge brek aan decorum, platheid en vlakheid film en radio en saxophoon, zijn te kort aan cultuur, zijn eeuwig durende haast, zijn nieuwe zakelijkheid. Wat haat Tersteeg de nieuwe zakelijkheid! Die haat culmineerde in den zin: „Naar den duivel met de nieuwe zakelijkheid!" Die haat maakte hem welsprekend en zeer geestig. In zijn vlijm-scherpe spot overdreef hij nu en dan, maar in zijn felle hekeling voelden wij als ondergrond de liefde. De liefde voor de oude cultuur! Stond 't al niet in de Musset's „Meinacht" - „maar waaraan altoos kleeft een drop van eigen bleed". Men hoorde in deze geestige philippica den door het leven en den nieuwen tijd ontgoochelden kunstenaar men zag de „drop van eigen bloed". Alle innigheid, alle argeloosheid worden vermoord door de nieuwe zakelijkheid. De nivelleering is niet naar boven verlegd, maar naar beneden. Muziek, architectuur, de beel dende kunst, de litteratuur, ze worden alle op geofferd aan de „nieuwe zakelijkheid". Er heeft zich een onbloedige revolutie ontwik keld en de intellectueel wordt aan den paal geslagen: Men marcheert als in de horden van Attila! Het schijnt een voldoening om voor niets meer respect te hebbenziedaar eenige uitspraken van Tersteeg. En toch is er heimwee in vele harten, heimwee naar de stilte. Bezinning en loute ring zullen er wel weer eens komen. Inderdaad er is veel geduld en veel vertrouwen voor noodlg, maar wij moeten met geestdrift wer ken voor den opbouw van een nieuwe cultuur. Omdat het Geloof bergen verzet, zal de ge- loovige het altijd winnen van den ongeloovige. Cultuur vraagt verinniging niet raffinement zij is overal, waarmen de schoonheid zoekt en dus ook vooral In het goede boek. Het goede boek, dat is het goed, dat men tegen over het kwaad kan stellen. Het boek is onsterfelijk. Nooit laat de ge dachte zich onderdrukken. Ook al zou men alle drukwerken verbieden, dan zou men pen boek schrijven, desnoods met eigen bloed. Het goede boek is noodig voor de nieuwe cultuur. Daarom zoo zei de heer Tersteeg zou ik met een kleine wijziging van een be kenden slagain uit het Oosten willen zeggen: Beter boeken dan boter!" Maar er moest een Verbond komen voor het goede boek, een verbond, dat slechte, insipide joeken weigerde. Ik geloof, zoo eindigde de heer Tersteeg, dat het goede boek zal winnen, als men het slechte boek uitbant! Het effect van deze causerie zou misschien Brandende keel door overtollig maagzuur, Hoe een vrouw baat vond bij nieuw middel. Het relaas van deze vrouw over wat zij door maakte zou erg zijn, als het niet zoo'n goed einde had. Dit schrijft zij „Ik leed jarenlang aan maagzuur. Eiken nacht lag ik wakker, terwijl het zuur brandde in maag en keel. Ik probeerde maagpoeders en andere middelen, maar niets verlichtte het branden. Toen ik echter eens Rennie Pastilles probeerde, kreeg ik spoedig verlichting van de pijn. Kort daarop at ik allerlei dingen, die mij vroeger het zuur bezorgden speciaal fruit. Nu kan ik alle fruit eten waar ik trek in heb. En wat een genot naar bed te kunnen gaan zonder angst voor opkomende pijnen." Mevr. A. S. Rennie Pastilles hielpen deze vrouw het overtollige maagzuur te overwinnen omdat zij zuur-neutraliseerende, gas absorbeerende en de spijsvertering-bevorderende bestanddeelen bevatten. Rènnies zijn aangenaam smakende pastilles, die in den mond oplossen. Zij hebben een directe uitwerking, omdat zij de maag in geconcentreerden vorm bereiken, niet verzwakt door bijvoeging van water. Vraag Uw apotheker of drogist naar Rennie Pastilles proefpakje ƒ0.40, groot pak 1.25. (Adv. Ingez. Med.) nog grooter zijn geweest, als de heer Tersteeg minder vlug had gelezen, maar uit het zeer enthousiaste applaus aan het slot bleek, hoe het publiek door spreker geboeid was, wat trouwens reeds was bewezen door den helde ren. klaren lach, die herhaaldelijk was opge klonken tijdens Tersteeg's philippica. Na de pauze vertelde A. den Doolaard van zijn nieuwe boek „De Bruiloft der Zeven Zi geuners" en liet ons lichtbeelden zien van Macedonië, het land. waarin ook deze roman speelt. Hij causeerde aardig en licht over het ontstaan van een boek en over zijn drang naar beweging en romantiek. Misschien zou hij grooter indruk hebben gemaakt, wanneer het voorgelezen fragment kleiner ware geweest, vooral ook, omdat den Doolaard een zeer mid delmatig lezer bleek te zijn. Een prettige afwisseling in deze voordracht gaven de Servische en Bosnische volksliedjes, welke mevrouw Spoelstra de vrouw van den Doolaard met harmonicabegeleiding bescheiden en eenvoudig zong. Opmerkelijk was het, hoe melancholisch al die liedjes klonken, ook zelfs, wanneer ze als „vroolijk" waren aangekondigd. Het was een interessante avond, een mooie inzet van de „Boekenweek". J. B. SCHUIL. DAN STIENS VOOR SPOEDGEVALLEN!! GIERSTRAAT 27, TELEF. 16764 (Adv. Ingez. Med.) HILLEGOM HULP IN NOOD. Donderdagavond hield deze vereeniging in Hotel Flora onder leiding van den heer Th. Paase haar jaarvergadering welke matig be zocht was. In zijn openingswoord beklaagde de voorzitter zich dan ook hierover: 104 leden hebben bij het bestuur de controlestrook in geleverd dat zij deze vergadering niet bij woonden, maar dit geschiedde zonder opgave van de reden er verhinering zoals het regle ment luidt en het bestuur zal overwegen of op deze wegblijvers ook de boete niet van toe passing is. Het jaarverslag van den secretaris maakte melding van de jaarliksche tekorten; in ver band hiermede heeft het bestuur vrijwillig be sloten afstand te doen van '/3 der toegekende vergoeding, zulks ten bate der kas. Het aan tal leden liep terug van 362 tot 344, met 4 donateurs en 15 weldoeners. Bracht 1937 een te kort van ruim f 1900, dank zij de reorganisatie was het in 1938 niet alleen gelukt dit te kort weg te werken, doch er was ook nog een batig saldo van f 148.94. Het kapitaal bedraagt f 4002.52%. Het sana- toriumfends heeft een batig saldo van f 15.58. Aan 89 leden werd gedurende 2724 dagen tijdens ziekte of ongeval uitkeering verstrekt. Bij de landelijke vereeniging N.V.Z., waar bij de vereeniging is aangesloten is een kas tekort ontdekt van f 6800. Dit heeft heel wat stof doen op waaien en er is een verzoenings- raad ingesteld om de zaak te regelen. Het voorstel van dezen raad is dat gedurende de eerste vijf jaren elk lid één cent contributie per week meer betaalt. Van dit bedrag komt dan 54 ten goede aan het sanatorium fonds en »4 zal worden bestemd tot delging van het tekort. Wordt dit vorostel niet aangenomen, dan dreigt liquidatie terwijl de leden dan toch voor deze schuld aansprakelijk blijven. Na eenige duscLssie werd het voorstel met alge- meene stemmen aangenomen. De aftredende bestuursleden de heeren Th. Paase en N. A. Schippers werden bij accla matie herkozen, als mede het aftredende lid der commissie van toezicht de heer J. C. Kat. In de financieele controle-commissie werd ln de vacature M. van Ruiten benoemd de heer J. Wassenaar en als plaatsvervanger C. J. Brouwer. Waar de reglementaire uitkeering van 13 weken in 1938 zulke uitstekende resultaten had gehad, werd besloten deze bepaling voor het komende jaar te handhaven. In zijn slotwoord bracht de heer Paase har telijk dank aan de doktoren voor hun mede werking inzake adviezen en attesten. BLOEMENDAAL Mevr. C. M. J. KUYPER-HEYBLOM t In den ouderdom van 77 jaar is alhier plotse ling overleden mevr. C. M. J. Kuyper-Heyblom, echtgenoote van dr. H. H. Kuyper. oud-hoog- leeraar in de Theologie van de Vrije Universi teit te Amsterdam. Mevr. Kuyper heeft zich tot het einde van haar leven aan allerlei Christelijk-philantropi- schen arbeid gegeven. Zij was o.m. oprichtster van de Chr. Blinden-bibliotheek te Amsterdam, mede-oprichtster en tot haar dood bestuurslid van het Chr. Tehuis voor Blinden „Sonneheerdt'' te Ennelo en heeft zich verdienstelijk gemaakt voor het Tehuis voor Ouden van Dagen aan den Schotersingel te Haarlem, waar zij geregeld bij eenkomsten met de bewoners van het tehuis hield en elk jaar de Kerstfeest-viering leidde. Het stoffelijk overschot zal a.s. Maandagmid dag te twee uur op de Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal ter aarde worden besteld.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2