5, AV. tod iu 'i jiad m 9 m m m m w m m w m m TAFELTENNIS WAAG UW GEZONDHEID NIET DAMRUBRIEK DINSDAG 28 FEBRUARI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD De Zuid-Afrikaansche cricketers zijn niet fortuinlijk; Scherens en de wereldtitelMoeilijk traject te Varese Een lawine van goals. Het zit den Zuid-Afrikaanschen cricketers niet mee; niet alleen verloor hun aanvoerder in de vier tot nu toe gespeelde testmatches den toss tegen den in dit opzicht wel zeer fortuinlijken Hammond, maar in den zoo juist geëindigden wedstrijd te Johannesburg werd hun door den regen een geheele speel dag en daarmede de kans op een zoo goed ais zekere overwinning ontnomen. Het moest in dergelijke omstandigheden mogelijk zijn, dat de verloren gegane speeltijd werd inge haald, waartoe ditmaal de gelegenheid be stond, omdat de Engelschen twee vrije dagen hebben, alvorens zij weer tegen Natal „aan den slag" moeten. Weliswaar moeten de touristen natuurlijk den tijd hebben om van Johannesburg naar Pietermaritzburg te komen maar waarvoor hebben we anders vliegtuigen in dezen modernen tijd? Intusschen hebben de Springbak-bowlers Langton en Gordon, alsmede de nieuwe wicketkeeper Grieveson, wiens eerste test- match dit was, zich met roem overladen. Laatstgenoemde noteerde op 418 rans in de beide Engelsche innings slechts 9 extra's (resp. 1 en 8), terwijl hij drie fraaie vangen deed. Een prachtig debuut! De Belgische sprinter Jef Scherens is vorige week 30 jaar geworden. Men heeft bij die ge legenheid „Poeske" die zes achtereenvolgende malen het wereldkampioenschap veroverde (1932 tot en met 1937) de vraag gesteld, of hij zich in staat achtte om nogmaals de regenboogtrui te winnen. Scherens herinnerde er in zijn antwoord aan, dat hij vorig jaar op de tweede plaats achter Van Vliet was geëindigd en daar een sprinter de beste kansen op de zege heeft, als hij uit tweede positie aanvalt, meende de Belg, dat zijn kansen op het heroveren van den titel bij het volgende wereldkampioen schap niet slecht stonden. Het parcours voor het wereldkampioen schap wielrennen op den weg over den Cauberg te Valkenburg was moeilijk, maar het traject, waarover de volgende strijd om den wereldtitel zal worden gehouden, zal niet minder hoofdbrekens kosten. Hoofdbrekens is feitelijk niet het juiste woord, want het zullen eerder de pedalen en het moreel der renners zijn, waarop het werkwoord breken van toepassing zal zijn. Vooral de bochtige, zig-zag loopende weg, die steil naar den top van Grantola omhoog slingert, is een geducht obstakel, dat doet denken aan den Col de Braus in den Tour de France. Het wereldkampioenschap zal dit jaar in Italië verreden worden, de rit op den weg heeft te Varese plaats. In den Leaguewedstrijd voor de derde di visie Zuid tusschen Crystal Palace en Walsall scoorde de thuisclub na den aftrap drie goals in 3V2 minuut, waarmede de match vrijwel beslist was. De wedstrijden om den N. T. T. B.- cup. Deze cup, die ieder jaar verspeeld wordt, is geschonken door een oud-tafeltennisser. Door de Keuze- en Technische Commissie van den N. T. T. B. worden de sterkste tien Nederlandsche spelers aangewezen, die een halve competitie om den fraaien cup strijden. Dit ster-tournooi, dat thans voor de tweede maal verspeeld zal worden, heeft ook dit jaar te Haarlem plaats en wordt georganiseerd door de H.T.T.V. „Tot Ons Ge noegen". De wedstrijden worden Zondag 5 Maart van 2 tot 9 uur gespeeld in de tuinzaai van het Gem. Concertgebouw. De Nederlandsche kampioen, C. du Buy. die in 1938 winnaar werd. zal den Cup verdedi gen. Het feit dat de wedstrijden thans direct na de Nederlandsche Kampioenschappen verspeeld worden, zal den strijd een nog interessanter ka rakter geven, daar zij nu tevens beschouwd kunnen worden als revanche voor deze kam pioenschappen. Voor de liefhebbers van deze sport is dit dus een mooie gelegenheid om met het beste Neder landsche tafeltennis kennis te maken. CHRISTELIJKE KORFBALBONT) „Onder Ons". Wedstrijdsecretaris: C. van Huis, Van Raep- horststraat no, 35, Overveen. De uitwedstrijden van Zaterdag 25 Febr. zijn wegens regen gestaakt. Wedstrijden voor Zaterdag 4 Maart a.s.: Ves 2Onder Ons (Den Haag) SCHAKEN. GELDEESCHE SCHAAKBOND—NOORD- HOLL. SCHAAKBOND. (3 1/2—6 1/2). Te Arnhem had voor de Bondencomoetitie deze wedstrijd plaats; de Noord-Holl. Schaak bond behaalde weder een stevige overwinning, practiseh kan haar het kampioenschap niet meer ontgaan. In het tiental speelden uit Haarlem mede vier leden van het eerste tiental der Haarlemsche Schaakclub, die tezamen 2y. punt scoorden. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Geld. Schaakbond Nrd. Holl. Schaakb MeyerGeus 01 RoeleDe Lange 01 KoningDe Waal 10 WolphersbergVan Dijk 01 PerfortsZoontjes XAH KehnLigthart 01 BoersPels VïV* RuypoBreet 01 v. d. CampBert ]/t'/i RietbergenFeenstra Kuyper 10 De prestatie van Crystal Palace ls evenwel geen record, want eenige jaren ge leden slaagde de middenvoor van West Bromwich Albion, Richardson, er in, vier goals binnen vijf minuten na den aanvang van een match te scoren. In ons land heeft, lang geleden, de toenmalige V. O. C.-middenvoor Dulfer te Dordrecht tegen D.F.C. een derge lijk feit verricht, doch we herinneren ons niet of het hier drie dan wel vier goals betrof. Maar in het veen ziet men niet op een turfje! Totaal 3^—6^ DAMMEN. Districtsbond Noord-Holland 10 jaar. DE FEESTELIJKHEDEN Het programma van de feestelijkheden, ge organiseerd ter gelegenheid van het tienjarig beslaan van den Districtsbond Noord-Holland, luidt als volgt: Zondag 5 Maart a.s. te 12.15 uur 's middags eere-wedstrijd tusschen het Noord-Hollandsch tiental en het Nederlandsch tiental. Wedstrijd leider de heer J. Molenaar, gemeente-ontvanger te Wormer (N.-H.) Het Noordhollandsch tiental werd voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld. Bord Nr. 1 B. Dukel (Damcl. IJmuiden); 2. J. B. Sluiter Jr. (Haarl. Damclub); 3. H. W. Zitman (Damclub Stabiel); 4. H. Laros (Damclub IJmuiden); 5. P. J. van Dartelen (Haarlemsche Damclub): 6. J. J. H. Mertens (Damclub IJmuiden); 7. B. Maij (Damclub Zaandam); 8. A. de Jong (Damclub Oosterkwartier); 9. B. J. de Boer (Damclub Wormer); 10. Chr. F. Visse (Damclub Haarlem). De samenstelling van het Nederlandsch tien tal volgt nog. Te 5.30 uur zal het bestuur van den bond re- cïpieeren en te 7.30 uur n.m. volgt een non-stop cabaretavond, waaraan o.m. medewerken Harry Meijer, Anny Stol en Huib van Meurs. Deze feestavond is toegankelijk voor alle le den van den bond. De eere-wedstrijd, receptie -n feestavond worden gehouden in gebouw „Cy cloop", Prins Hendrikstraat 50 te IJmuiden. Oosterkwartier. Programma voor 5 Maart Kon, Ned. Korfbal Bond. Oosterkwartier 1BI. Wit 2 2 uur K.V.D. 2Oosterkwartier 3 2 uur II. K. B. Haarlem 2Oosterkwartier 4 2.15 uur Al. Ready 3Oosterkwartier 7 2.15 uur Oosterkwartier 6Oosthoek 2 10 uur 4 Maart: A. Ready aOosterkwartier a 3 uur Oosterkwartier bWatervliet 3 uur Gespeeld 25 Februari Kon. Ned. Korfbal Bond Hercules 1Oosterkwartier 1 32 IndoOosterkwartier 2 73 Haarl. Korfbalbond: Oosterkwartier 4T.H.B. 2 41 Oosterkwartier 7Oosthoek 1 22 WIELRIJDEN. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar vierden, tevens laatsten rit der Winter-Com- petitie. De afstand bedroeg 5 K.M. voor allen. De rit ten waren zoowel bij de A en B-kl. als die der juniores zeer spannend, daar in de laatste meters de beslissing moest vallen. Uitslag der A-kl.: 1. Gruyters 5 pnt.; 2. D. Claassen 4 pnt.; 3. B. Schell 3 pnt.; 4. J. Klin kenberg 2 pnt., 5. J. Stet 1 pnt.; 6. P. Korthals 1 punt. Uitslag B-kl.: 1. Portegies 5 pnt.; 2. Wesselman 4 pnt.; 3. Ekel 3 pnt.; 4. Schrama 2 pnt.; 5. Rus man; 6. Hobbelen; 7. Beekhuis; 8. D. Heane; 9. Jouby; 10. de Veer, allen 1 pnt. Uitslag Juniores: 1. van Zijl 5 pnt.; 2. van Roo- den 4 pnt.; 3. Otten 3 pnt.; 4. Kabel 2 pnt.; 5. Jas pers; 6. Donkersloot; 7. Bok; 8. v. d. Zijden 1 pnt. De totale stand der Competitie is het daardoor geworden: A-klasse: 1. P. Gruyters 15 pnt. 2. J. Klinken berg 14 pnt., 3. D. Claassen, 13 pnt. 4. J. Stet, 5 pnt. 5. B. Schell 5 pnt. 6. B. de Vries 3 pnt. 7. P. Korthals 1 pnt. B-klasse: 1. Eikel 14 pnt. 2. Portegies 14 pnt. 3. Wesselman 13 pnt. 4. Rusman 10 pnt. 5. Schra ma 8 pnt. 6. Hobbelen 2 pnt. 7. Jouby, 2 pnt. 8. D'Heane, 2 pnt. 9. Beekhuis 1 pnt. 10. de Veer 1 punt. Juniores: 1. van Rooden 17'/s pnt. 2. van Zijl 17 pnt. 3. Otten IV/t pnt. 4. Bok 6 pnt., 5. Jas- perse 5 pnt. 6. Kabel 3 pnt. 7. Donkersloot 3 pnt. 8. v. d. Zijden 2 pnt. Wieler-vierdaagsche te Utrecht. Zooals reeds is gemeld wordt een Wieler- Vierdaagsche van 1 tot en met 4 Augustus van Utrecht uit georganiseerd; het ligt in de bedoe ling der organisatoren, dit elk jaar te herhalen. De dag-parcoursen die voor dit jaar reeds zijn vastgesteld, bedragen in totaal afstand 360 K.M., welke in een bepaald aantal uren gereden moeten worden; hierbij zal het toeristisch ka rakter gehandhaafd blijven. Toch zal het een sportieve prestatie zijn. Aan deze Vierdaagsche kan worden deelgeno men door dames en heeren, die den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt, evenals door vereeni- gingen, brandweer-, politie- en weerbaarheids korpsen, op toer-rijwielen en ook op tandems. Ter voorbereiding aan dit wieler-festijn zal op Zaterdag 25 en Zondag 26 Maart a.s. een voor- jaarsrit georganiseerd worden over een afstand van pl.m. 65 K.M., waarvoor de inschrijving is opengesteld. Het secretariaat der Wieler-Vierdaagsche is gevestigd: Leidschedwarsstraat 23, Utrecht. BOKSEN. Jaarvergadering Ned. Boksbond. In de Zondag te Utrecht gehouden jaarverga dering van den Ned. Boksbond werd in de plaats van den afeetreden voorzitter, den heer E. H. Rapmund. die gedurende vijftien jaar deze func tie vervulde, gekozen de heer G. E. van der Werff Jr. De heer Rapmund werd benoemd tot eere voorzitter. In plaats van den afgetreden secretaris-pen ningmeester den heer J. van Soelen, werd de heer J. M. Wilmsen gekozen. De heer B. Berg- 'röm werd herkozen als vice-voorzitter. Besloten werd. dat de wedstrijden om het •mpio"nreUan van Kcfjorland od een noe nader e bepalen datum te Amsterdam gehouden zullen vorden; aan het Nederlandsch Olympisch Co mité zal worden voorgesteld, acht boksers naar Helsinki af te vaardigen. •Dit. stijve en pljnlIJVe gewrichten, verstoorde nachtrust en verlies van kracht. En wel. doordat het bloed dan niet gezuiverd wordt var de erin voorkomende onzuiverheden door deze bloedfiltreerende organen. Laat het zoo ver niet komenvoorkomen Is beter dan genezen Gebruik tijdig Foster'* Rugpijn Nieren Pillen, sinds Jaren bekend als het diuretlsch middel bij uitnemendheid. Zorg. dat uw bloed steeds zulvar. krachtig en leven gevend blijft. (Adv. Ingez. MedJ ROMANTIEK IN DE VOETBAL SPORT. door Criticus Iedere voetballiefhebber kent die spannende, romantische verhalen, waarin de held, die op een universiteit studeert, plotseling verneemt, dat zijn als millionair bekend staande vader ge storven is zonder hem een cent na te laten. Hij kan dan natuurlijk niet verder studeeren, een baantje vinden kan hij ook niet, maarrr hij kan uitstekend voetballen en.... hij wordt professional. In zijn eersten wedstrijd scoort hij het winnende doelpunt, hij bezorgt zijn club reeds twee maanden voor het einde van het sei zoen het kampioenschap en hij verricht vijf minuten voor het einde van de cup-final den hattrick. Tenslotte trouwt hij met de dochter van den directeur van zijn club. In werkelijkheid gaat het niet van zulk een leien dakje, maar desondanks is de harde be roepsvoetbalmaatschappij niet zonder romantiek. Op de Altrïncham Grammar School is een jon geling, die zoo aardig kan voetballen, dat Man chester United hem een amateurcontract heeft aangeboden. En daar de United er enkele weken geleden nu niet zoo erg goed voor stond en niet over zulk een keur van voorhoedespelers be schikt, liet de manager den bewusten jongeling, Len Bradbury genaamd, in den uitwedstrijd te gen Chelsea op Stamford Bridge linksbinnen spelen. En wat denkt u nu, dat er gebeurde? Drie minuten voor het einde, toen de stand nog 00 was, scoorde Bradbury het winnende doel punt. Is dat romantiek of niet? Dat is niet het eenige geval, al betreft het tweede voorbeeld geen amateur, doch een jeug dig professional, genaamd Higgins, die voor Fulham rechtsbuiten mocht spelen. De Londen- sche tweede klasser had een moeilijken uitwed strijd en won tot veler verbazing met niet min der dan 51. Bij de rust was de stand reeds 31 in haar voordeel en deze drie doelpunten, derhalve de hattrick, werden alle door young Higgins" ge scoord. Daardoor hielp hij Fulham aan haar eer ste overwinning op vreemd terrein sinds vier maanden.Is dat romantiek of niet? De manager van Wolverhampton Wanderers, Major Frank Buckley, slaagt er telken jare in, jonge, veelbelovende spelers voor zijn club te vinden, die dan later als volleerde voetballers voor hoogen prijs aan andere vereenigingen worden verkocht. Men weet, dat het jeugdige Wolverhampton-team dit jaar zeer sterk is en zoo goed als zeker het League-kampioenschap of den beker zal veroveren. Ondanks het feit, dat thans elke wedstrijd van het grootste be lang is. heeft manager Buckley zooveel vertrou wen in zijn oordeel over de capaciteiten van een speler, dat hij vorige week tegen Leeds United, nog wel voor eigen publiek wat in Engeland vrij ongewoon is den 15-jarigen Jimmy Mul len als rechtsbuiten liet debuteeren. Natuurlijk is Muilen nog amateur, want de minimum-leeftijd voor een Engelschen professio nal is 17 jaar, maar aangezien Buckley hem voorloopig als helper van den terreinknecht heeft aangesteld, kunnen de Wolves ten allen tijde-op hem rekenen. Vijftien jaar oud en dan al rechtsbuiten van een der sterkste clubs in Engelandis dat romantiek of niet? We kunnen nog verder gaan. doch dan komen we bij voetbal van een plaatselijken bond te recht. In een bekerwedstrijd voor dien bond scoorde de 18-jarige Nunn, middenvoor van de Rattlesden F.C. zestien goals en zijn elftal won met 270. Er werden 40 doelpunten gemaakt, maar.dertien er van waren buitenspel. Elk van de elf spelers bracht één of meer goals op zijn naam, ook de doelverdediger, die zelfs een maal voor buitenspel en eenmaal voor het on geoorloofd aanvallen van den keeper der tegen partij gestraft werd. Voor het verliezende elftal zat er weinig romantiek in dezen wedstrijd; men zou het hoogstens een romantische inmaak partij kunnen noemen. In de romantische verhalen van weleer speel den de dolende ridders een rol van beteekenis en wellicht zou men niet geheel ten onrechte Hughie Gallagher als zulk een dolenden ridder kunnen beschouwen. De Hollandsche spelers, die tegen hem gevoetbald hebben, zullen het daar waarschijnlijk niet mee eens zijn, maar dat neemt niet weg, dat Hughie door Schotland en Engeland gedwaald heeft en overal goals heeft gescoord. Als ik me wel herinner, begon hij bij Raith Rovers, een Schotschen eerste klasser, kwam toen bij Newcastle, daarna bij Chelsea, vervol gens bij Derby County, toen bij Notts County en thans is hij bij Gateshead, de Noordelijke derde klasser, die in een voorstad van New castle gevestigd is. Gallagher, die bovendien voor het Schotsche elftal speelde, is dus thans weer bijna bij zijn uitgangspunt teruggekeerd, na een alleszins romantische voetballoopbaan. Voor Gateshead maakt hij nog altijd goals, hij heeft nog altijd ruzie met zijn tegenstanders wat minder romantisch is maarhij miste onlangs een strafschop, wat zijn team de overwinning kostte. Dit laatste was geen roman tiek, doch zuiver pech. Maar wat te zeggen van Newport County, dat na jaren van armoede en slechte resultaten, na enkele malen herkiezing te hebben moeten aan vragen, omdat de club op een der beide laagste plaatsen van afdeeling III Zuid was geëindigd, thans nog altijd trotsch aan het hoofd van haar divisie gaat met drie verliespunten minder dan de naaste concurrent. Dat is w e 1 romantisch en geheel voetballend Engeland, behalve die naaste concurrent (Crystal Palace), verheugt zich er over en hoopt, dat Newport zal promoveeren. CRITICUS. Olympische zweef vliegwedstrijden, Ook Nederland zal van de partij zijn! Zooals bekend is komt op de lijst der spelen op de Olympiade te Helsingfors voor de eerste maal ook de zweefvliegsport voor. Eigenlijk had ook tijdens de vorige Spelen te Berlijn een der gelijke zweefolympiade plaats, waaraan ver scheidene landen deelnamen, doch deze wed strijden hadden buiten het kader der eigenlijke sportfeesten plaats, daar het Olympisch Comité toen nog niet tot opneming van deze sport was overgegaan. Men bericht ons thans, dat de commissie voor zweefvliegen van de Fédération Aéronautique Internationale (FAI), die met de organisatie en voorbereiding der zweefvliegolympiade te Hel singfors is belast, heeft bepaald, dat de wed strijden van 22 Juli tot en met 4 Augustus 1940 op het vliegveld Jarmijarvi plaats zullen hebben. Door den Bond van Nederlandsche Zweef- vliegclubs worden op het oogenblik voorberei dingen getroffen voor de selectie der besten on der de Hollandsche zweefvliegers, die volgend jaar zullen moeten trachten het nationale de vies: „Holland's naam wordt het hoogste ge houden in de lucht", ook in Finland bewaarheid te maken. Op zoek naar het Olympisch zweefvliegtuig. Op het oogenblik is de Technische Commissie te Rome bijeen, waar uit een aantal der beste Duitsche, Italiaanscbe en Poolsche zweefvlieg tuigtypen het standaard-olympische zweefvlieg tuig zal worden gekozen. Van Nederlandsche zijde is momenteel Dr. Ir. van der Maas van den Rijksstudiedienst voor Luchtvaart ter plaatse. Tot 28 Februari zullen de beste zweefvliegers uit zes landen deze toestellen aan zware proef vluchten onderwerpen, teneinde hun vliegeigen- schappen onder alle omstandigheden te leeren kennen. Zoodra deze vliegers hun bevindingen in rapporten hebben vastgelegd wordt naar aan leiding hiervan het standaard Olympische type gekozen, evenals men dit indertijd met de Olym- HENGELEN. DE GRUNDEL. Het vischcollege „De Grundel". hield een baarswedstrijd in de Ringvaart te Hillegom en Lisse. De prijzen werden gewonnen als volgt: 1ste prijs P. v. d. Pol met de grootste en de meeste, 2e pr. Jos. Pirets, 3e pr. R. Papenburg, 4e pr. Chr. Schouten, 5e pr. N. Cornet, 6e pr. G. v. Roon, 7e pr. K. Koster, 8e pr. H. Koelemeijer. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. (Adv. Ingez. Med.) Twee leden van de Britsche vrouwelijke „hulpbrandweer" in actie tijdens de dezer dagen te Londen gehouden oefeningen. Alle correspondentie deze rubriek be treffende te zenden aan den damredacteur J. W. van Dartelen, Koediefslaan 42, Heem stede. Overneming zonder bronvermelding ver boden. Voor onze probleemvrienden. Hieronder geven wij ter oplossing een nieuwe compositie van T. Lindeman te Apel doorn. Dit vraagstuk werd door den auteur spe ciaal voor onze rubriek samengesteld. Probleem No. 2599. Auteur: T. Lindeman, Apeldoorn. Eerste publicatie. Zwart: Wit: Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op: 7 9 12 13 14 16 19 18 20 en 22. Wit 10 schijven op: 25 26 27 32 33 38 39 41 42 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen van probleem No. 2599 worden gaarne ingewacht tot uiterlijk binnen veer tien dagen na verschijning dezer rubriek. Oplossingen. No. 2590. Henk Jonkers te Appelscha (Fr.) Wit: 17—11 (6:28) 47—41 (13:31) 42—37 (31:33) 48:42 (36:38) 43:1 (34:45) 1:40 (45:34) 44—39 (33:44) 49:20 en wint. Probleem No. 2590 werd correct opgelost door R. Antonisse te Haarlem; F. Akersloot te Aerdenhout en J. Piek te Heemstede. Uit den wedstrijd MoskouLeningrad. Onderstaande stelling kwam voor in den wedstrijd MoskouLeningrad in de partij tus schen Timtowski met Wit en Sokow met Zwart. Partij-fragment No. 2600. Zwart: Wit: Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 11 12 13 14 16 17 18 19 23 24 en 26. Wit 11 schijveil op: 25 27 30 32 35 37 38 40 41 42 en 43. In deze stand speelde Wit 3833?. waarop Zwart een einde aan de partij maakte door 2631! Een soort „sleutelzet"Hoe Wit ook slaat, altijd volgt 2328 met dam en winst. Het is niet diep, maar toch herinneren wij ons niet dit soort combinatie eerder in de partij ontmoet te hebben! Ontleend aan het Russische damtijdschrift „64". Standard-remise. Onderstaand eindspel kwam voor in een partij tusschen de Fransche spelers Couèque met Wit en Lucot met Zwart om het kam pioenschap der tweede divisie van de Damier Parisien. Standaard-eindspel No. 2601. Zwart: if m fS if Wit: Stand in cijfers: Zwart een schijf op 26 en een dam op 14. Wit drie schijven op 24 36 en 42. In dezen stand speelde Wit 42—38 (Zwart 145) 2420 (Zwart 519) 3832. waarna een standaard-remise is ontstaan. Immers op (1946) speelt Wit 3631 en 20—14 met remise en op (19—37) 36—31, ge volgd door 3127 met remise. Een zeer leerrijk en interessant eindspel! Ontleend aan „Le Jeu de Dames". KRACHTSPORT. Wedstrijden te Beverwijk. Op Zondag 5 Maart zullen in Beverwijk de kampioenschappen van Nederland in het ge wichtheffen plaats hebben. Voor de H. K. V. „Achilles" zullen vijf leden deelnemen, n.l.: afdeeling extra vedergewicht H. Boogart, afd. vedergewicht F. Weber. afd. lichtgewicht J. Concent, afd. M. A. gewicht H de Jong en afd. M. B. gewicht A. J. Scheffer. Het lid R. Meure,, die in het ziekenhuis St. Joh. de Deo verpleegd wordt, gaal langzaam vooruit. Op 19 Maart zal een wedstrijd te Haarlem plaats hebben tusschen twee ploegen, n.l. Ken- nemerland en Den Haag.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10