SCHUDT UW LEVER WAKKER Cortes moet Azana's aftreden bekrachtigen. JEêË!£| Niet-erkenning van Franco zou slechts nadeel kunnen brengen Roosevelt's bevoegdheid Martinez Barrio president ad interim. Werk! WOENSD A G M AART 1939 HAAEEEM'S DAGBESD NEVILLE CHAMBERLAIN: Lagerhuis verwerpt Laboarmotie. In het Engelsche Lagerhuis heeft Attlee, de1 leider der Labouropposïtie, gisteren de reeds ge publiceerde motie van wantrouwen in de regee ring ingediend, waarbij hij wederom critiek uit oefende op het feit, dat Chamberlain het Huis niet eerder in kennis had gesteld van het besluit tot erkenning van Franco. De poging van Chamberlain om zich te recht vaardigen was volgens spreker een „weefsel van halve waarheden, hetgeen erger is dan leugens". Voortgaande gaf Attlee als zijn meening te kennen, dat er een daadwerkelijke regeering met een daadwerkelijk leger van een half millioen man in republikeinsch Spanje aanwezig zijn. Dat zijn geen omstandigheden, welke een erkenning van Franco rechtvaardigen. Spreker vroeg welke verzekering Chamber lain had ontvangen, dat Franco, wanneer zijn regeering eenmaal erkend was, zich niet onmid dellijk zou aansluiten bij de spil Rome-Berlijn. In zijn antwoord verklaarde Chamberlain o.m:. „Wij voeren hedenmiddag debatten over een onderwerp van groot belang. Het besluit der re geering om een andere regeering te erkennen, die langen tijd in bitteren strijd gewikkeld was. Het schijnt mij niet in overeenstemming met onze waardigheid, dat die bespreking zou ontaarden in een persoonlijk krakeel. Chamberlain ver klaarde niet in staat te zijn het Huis te mislei den of debatten te ontwijken, zelfs wanneer het onderwerp de regeering in verlegenheid zou brengen. De regeerïng was van meening, dat het oogenblik gekomen is voor erkenning van Franco. Zij wenschte echter in nauwe overeenstemming te blijven met de Fransche regeering en had de toeken ning van de erkenning niet voorbereid, voor zij ervan overtuigd waren, dat de Franschen het ei*mede eens waren. De regeering kon niet zeker zijn omtrent de Fransche houding tot Vrijdag. De definitieve be slissing kon eerst Vrijdag genomen worden en werd in feite gedurende het weekeinde genomen. Chamberlain vroeg, of Franco na den val van Barcelona en de bezetting van Catalonië niet een redelijke verwachting had op een blijvend be wind en op superioriteit. Kon de republikeinsche regeering nog langer beschouwd worden als de wettige regeering des lands? De antwoorden op deze vragen zijn nogal eenvoudig. Kon de repu blikeinsche regeering beschikken over een vol doende hoeveelheid munitie, of zelfs levensmid delen om den strijd gedurende een lange periode óf met redelijke kans op succes voort te zetten? Niemand kan zeggen, hoeveel van de republi keinsche regeering nog over is of waar zij ge vonden kan worden. De president, die niet in Spanje ver toeft, is afgetreden. Sommige ministers zijn in Frankrijk, sommigen in Spanje. Spreker geloofde, dat vele vrienden en milflaire raadgevers van Negrin aan drang op hem uitoefenden om de vijan delijkheden te staken. Het is twijfelach tig, of die regeering kan worden be schouwd als een wettige macht. Het is er ver van, dat de erkenning een in breuk vormt op de internationale tradities, het zou een inbreuk daarop zijn, wanneer de regee ring geweigerd had Franco te erkennen. Wat zou men gewonnen hebben door de weigering de erkenning te verleenen? Zou de niet-erkenning de republikeinsche regeering aangemoedigd heb ben den weerstand voort te zetten? Wanneer dat zoo is, zóu zij in strijd zijn met alle eischen van menschelijkheid. Ieder, die kortelings be trouwbare verslagen gehoord heeft over de toe standen in Madrid, kan zeker niet wenschen, dat die langer zullen duren dan noodig is. Een inhouden der erkenning zou de republikeinsche regeering of de bevolking van Madrid niet hel pen, maar de Britsche betrekkingen met de nieuwe Spaansche regeering verbitteren en iede- ren invloed vernietigen, dien Engeland zou kun nen hopen te hebben bij die regeering. Ten aanzien van Attlee's vrees, dat Brit sche strategische belangen zouden kunnen wor den benadeeld door het aan de macht komen van Franco, zeide Chamberlain: Wil Attlee zeggen, dat het een goed ding is, Franco te drijven naar gevoelens van vijandigheid jegens Groot-Brit- tannië en hem den indruk te geven, dat wij hem vernedering en onrechtvaardigheid hebben op gedrongen? Kunnen wij niet door de vestiging van vriendschappelijke betrekkingen met Franco hopen, dat de Britsche belangen niet benadeeld zullen worden door wat hierna gebeurt? Het is volstrekt onmogelijk inwilliging van voorwaar den te eischen, zooals Attlee die voorstelde, ten zij wij bereid waren ten oorlog te trekken. Wij hebben herhaalde verzekeringen gekregen op alle punten van Franco. Er is een punt, waarbij wij zoo bijzonder betrokken zijn, dat wij het noodig achtten Franco wederom te vragen zijn verzekeringen te herhalen. Dat was de kwestie der represailles. Wij hebben er op aangedrongen, dat er geen algemeene represailles zouden ko men wegens politieke overtredingen. Wij hebben die verzekeringen verkre gen. Het is niet redelijk Franco te vra gen van te voren volledige amnestie af te kondigen, met inbegrip van de man nen. die schuldig staan aan de afschu welijkste misdaden. Chambex-lain las vervolgens een telegram voor van Franco, waarin gezegd wordt, dat het na tionale Spanje den oorlog heeft gewonnen en dat het aan de overwonnenen was om zich on voorwaardelijk over te geven. Voorts werd in dit telegram gezegd, dat de edelmoedigheid, die betoond is in de bevrijde gebieden een hechten waarborg vormt voor alle Spanjaai'den, die geen misdadigei's zijn. In het telegram van Franco wordt ook ge zegd, dat Spanje niet bex-eid is eenigerlei buiten- landsche inmenging te aanvaarden, welke zijn waardigheid zou kunnen aantasten of inbreuk zou kunnen maken op zijn souvex-einiteït. Voortgaande zeide Chamberlain: de positie van Frankrijk in dezelfde als die van Engeland. De erkenning is een formeele daad, die de be trekkingen tusschen Groot-Brittannië en de re geering van Franco bx-engt tot betrekkingen met de werkelijkheid. Thans is staking der vijande lijkheden noodig. De Britsche ï-egeering zal volgaarne alles doen om er toe bij te dragen, dat een wapen stilstand tot stand komt, waarbij besprekingen gevoerd kunnen worden tusschen vertegenwoor digers van beide kanten. Wanneer de gevechten eenmaal ten einde zijn, hopen wij, dat alle Span jaarden zich aaneen zullen sluiten om de ver nieling te herstellen, de wonden te heelen en tezamen een voorspoedig en gelukkig land op te bouwen, dat zijn eigen roemrijke verleden waar dig zijn zal. Na de rede van Chamberlain nam de leider der liberale oppositie, Archibald Sinclair het wooi-d. Hij vei'klaarde, dat het Lagei-huis op de hoogte had moeten worden gebracht van het re- geeringsbesluit tot erkenning van Franco, voor dat dit ter kennis gebracht werd van den Fx-an- schen minister-px-esident. De volgende spreker, oud-minister Eden, zei de: „Velen mijner vrienden in het Lagei-huis zijn er van overtuigd, dat. zoodra deze burgeroorlog voorbij is, het mogelijk zal zijn met Franco goe de betrekkingen te vestigen, even goede betrek kingen als ooit bestaan hebben tusschen Groot- Brittannië en Spanje in het verleden. Of mijn vrienden gelijk hebben of ongelijk, ik wil hen waarschuwen, dat wanneer in de toekomst onze betrekkingen met Spanje willen worden voort gezet op een vriendschappelijken grondslag, zulks alleen geschieden zal omdat het inzicht bestaat, dat er een gemeenschappelijk en geen geldelijk belang beslaat. De Fransche regeering heeft haar besluit te kennen gegeven om Franco te erkennen. Een groot aantal andere regeeringen, met inbegrip van Nedex-land en de Balkan-entente is reeds daartoe over gegaan en onze eigen regeering heeft een gelijke verklaring afgelegd. Thans de erkenning inhouden, na alles wat gebeurd is. zou geen hulp geven aan de onafhankelijkheid van Spanje, welke ons doel moet blijven. Besluitende zeide Eden, dat hij heden avond voor de regeering zou stemmen. Minister Inskip antwoordde de sprekers na mens de regeering. Hij zeide, dat de kern van Attlee's beschuldiging aan het adres van den minister-president was, dat deze het Lagerhuis de gelegenheid had onthouden, zijn oordeel te geven omtrent de kwestie van de erkenning van Franco vooi'dat deze erkenning werd verleend. Attlee kwam hierop tusschenbeide "en beschul digde Chambex-lain er van, tegenover het Huis welbewust misleidende vex-klaringen te hebben afgelegd. Het is, zeide Attlee, van belang, dat de px-emier, wanneer hem een vraag gesteld wordt, dit Huis de waarheid zegt (van de ministerban- ken werd hiei-op luide gex-oepen, dat Attlee zijn woorden moest intrekken). Inskip, zijn rede vervolgde, zeide, dat er vele vraagstukken zijn, ten aanzien waarvan de uit voerende macht de bevoegdheid moet hebben te beslissen zonder ovexdeg met het parlement, doch als het Lagex-huis het niet met de uitvoe rende macht eens is, kan het deze afzetten. Het Lagerhuis heeft tenslotte de door de arbeiderspartij ingediende motie van 0 wantrouwen met 344 tegen 137 stemmen verworpen. „S1TDOWNSTAKINGEN" ONWETTIG IN AMERIKA. WASHINGTON, 28 Februari. Het hooge gerechtshof heeft een beslissing bekend ge maakt volgens welke „sitdownstakingen" in opzet en uitvoering onwettig zijn, zoodat de Nationale Arbeidsraad geen werkgevers kan dwingen arbeiders, die op grond van deelne ming „met gekruiste armen" ontslagen werden weer aan te stellen. (United Press.) Duitsch-ltaliaansche démarche te Bern. Wijziging van de houding der pers gevraagd. Naar Reuter uit Bern verneemt hebben de gezanten van Duitschland en Italië er ixx een onderhoud met den Zwitserschen minister van buitenlandsche zaken op aangedrongen, dat de Zwitsersche pers haar houding tegenover de mogendheden van de „spil" wijzigt. Klacht van biiitenlandsche journalisten in Italië. Bemoeilijkt in de uitoefening van hun beroep. Chai-les Roux, de ambassadeur van Frank rijk bij den Heiligen Stoel, heeft door tus- schenkomst van de secretarie van het Vati- caan, de aandacht van het college van kax-di- nalen gevestigd op de hinderpalen, welke door de Italiaansche autoriteiten worden in den weg gelegd aan de vrije uitoefening van de journalistiek, met name door het verhinderen aan tal van buitenlandsche journalisten zich over Italiaansch grondgebied naar Vaticaan stad te begeven. De ambassadeur van Frankrijk bij den Hei ligen Stoel, heeft ook de aandacht van het college gevestigd op de moeilijkheden op het gebied van het telefoon- en radiovei-keer, waardoor buitenlandschen journalisten ver hinderd wordt zich vrijelijk inlichtingen te verschaffen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en 13 zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. O moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever- piUetjes bij apothekors en drogisten. L 0.7ÜL (Adv. Ingez. Med.) tot wijziging van de dollarwaarde. ttEen reservewapenverklaart minister Morgenthau. Amerika in staat zijn positie in den wereldhandel te verdedigen. De Amei'ikaansche ministex- van financiën Morgenthau, heeft krachtig aangedrongen op een vernieuwing der volmachten betrekking hebbende op het stabilisatiefonds en de devalua tie van den dollar, welke volmachten 30 Juni afloopen. In de bijeenkomst der muntcommissie van het Huis van Afgevaardigden hield Mor genthau staande, dat de bevoegdheid den dollar te devalueeren een waax-schuwing aan de wereld beteekent, dat Amerika bereid en in staat is zijn positie in den wereldhandel te verdedigen en de Amex-ikaansche goederen te beschei-men te gen een kx-achtige mededinging op de markt der Vex-eenigde Staten. Mox-genthau heeft er van afgezien de vernieu wing der volmachten waarbij machtiging wordt gegeven pasgedolven zilver te koopen, aan te bevelen, doch hij vestigde er de aandacht op, dat deze volmachten op 30 Juni afloopen. Morgenthau drong er op aan de be voegdheid van den px-esident de goud- waarde van den dollar te wijzigen, te verlengen. Hij zette uiteen, dat de regee ring niet van zins is de dollarwaax-de te wijzigen, tenzij zich een noodtoe stand zou voordoen. Zij wenscht deze bevoegdheid echter te behouden als een x-eservewapexx. Morgenthau verzekerde, dat het niet verstan dig zou zijn, indien de Vereen. Staten,zich de handen zouden binden door voortdurend de goud waarde van den dollar vast te stellen en dat in een tijd, waarin geen enkel ander belangrijk land een dex-gelijken maatregel heeft genoxnen. Morgenthau, zeide, dat het feit, dat de Ver- eenigde Staten de goudwaarde van den dollar in de al'geloopen vijf jaren van internationale monetaire onrust hebben behouden, de beste vei-zekering vormt, dat de regeex-ing de goud- waarde niet wenscht te veranderen, tenzij onder oixistandigheden, welke een dergelijke maat regel duidelijk zouden vëreischen. (Reuter). Porto Rico defensiebasis der Ver. Staten. Kosten beloopen de 25 millioen dollar. WASHINGTON, 1 Maart. Hooge maritieme autoriteiten deelen den in houd mede van de plannen om Porto Rico te maken tot een onneembare defensie basis als een sleuteleenheid in het defensieprogram voor het wes telijk halfrond. De plannen voorzien in een uitgave van circa vijfentwintig millioen dollar met inbegrip van den directen bouw van een zee-, lucht- en ondei-zee-basis op het eiland Islagrande. Het departement van oor log heeft plannen uitgewex-kt voor een luchtbasis, waarvan de kosten ge raamd worden op tien tot vijftien millioen. (United Press). Nieuwe kabinetsformateur in België. Senator Soudan aangewezen. Koning Leopold heeft den socialis- tischen senator Soudan, minister van buitenlandsche zaken in het afgetreden kabinet, belast met de vorming van een nieuwe Belgische x-egeering. Soudan, heeft langdurige besprekingen ge voerd met zijn socialistische collega's. Vandaag is hij met zijn beraadslagingen begonnen. Men schrijft hem het voornemen toe een drie- pax'tijenregeering te vormen. WAAR DE NIEUWE PAUS GEKOZEN WORDT. In de Sixtijnsche Kapel is men thans gereed gekomen met de voorbereidingen, die voor de stemming noodig zijn. Zetel der regeering blijft te Madrid. Martinez Barrio, de president van de Cortes, heeft na het aftreden van Azana de volgende verklaring afgelegd tegenover den vei'tegen- woordiger van Havas. „Ik heb de mededeeling van Azana ontvan gen, dat hij aftreedt als president van de repu bliek. Ik heb minister-president Negrin en de leden der republikeinsche regeering direct ken nis gegeven van het besluit van het hoofd van den staat en de x-egeex-ing verzocht de Cortes bij decreet bijeen te roepen om het ontslag van den president der republiek te bekrachtigen, thans is mijn taak voltooid. Ik wacht nu op de beslis singen der regeering." In de Spaansche Grondwet zijn de volgende regelen vastgelegd in geval het hoofd van den staat aftreedt: het parlement moet worden bij eengeroepen, opdat het officieel kennis neme van het aftreden en den px-esident van de Cortes aanwijst ad interim het px-esidentschap der re- publiek waar te nemen, totdat het nieuwe staatshoofd zal zijn gekozen. De president van de Cortes moet dan voor de Cortes trouw aan de grondwet beloven aleer hij het presidentschap der republiek ad interim aanvaardt. Wanneer deze formaliteiten vervuld zijn, wordt de president der Cortes dus staatshoofd, doch tot dat oogenblik blijft de aftredende pre sident staatshoofd. Vervolgens gaat de regeexdng over tot de ver kiezing van „compromisarios" (kiesmannen voor het px-esidentschap) htm aantal is gelijk aan dat der afgevaardigden. Naar Havas uit Alicante meldt is aldaar on der voorzitterschap van Negrin de ministex-raad van het republikeinsche Spanje bijeen geko men. Na deze vergadering is een communiqué gepubliceerd, waarin wex-d gezegd, dat de regee x-ing op de hoogte was gebracht van den toestand en een aantal besluiten had genomen. De vol gende vex-gadering zal te Madx-id worden ge houden. Dit laconieke commxxniqué doet ver- onderstellen, dat men het beter achtte de vex-gadering te houden te Madrid, de officieele zetel van de regeering, in verband met de gewichtige besluiten, welke na den terugkeer van Del Vayo genomen moeten worden. Na zijn terugkeer uit Frankrijk heeft Del Vayo verklaard, dat iedereen op zijn post is. Hij voegde hieraan toe, dat de geruchten over panische wanorde en „ontbindingsverschijnse len" onjuist zijn. Tenslotte zeide hij, dat de toestand, waarvan de moeilijkheden aan niemand verborgen zijn, kalmte en discipline eischt. Ambassades te Londen en Parijs overgenomfen. De hertog van Alva, tot dusverre algemeen agent van de rechtsche Spaansche regeering te Londen, heeft zich gistermiddag in het bezit ge- JODEN IN PALESTINA SLUITEN ZICH AANEEN. Weer vijf Revisionistische leiders gearresteerd. ZESTIEN ARABIEREN GEDOOD IN GEVECHT MET BRITSCHE TROEPEN. Na de tex-roristische aanslagen van de laatste dagen is de spanning in geheel Palestina toegenomen. De protestbewe ging der Joden neemt in omvang toe. Bij de Joden hebben het bewustzijn van het gevaar en de vrees voor een voor hun zaak ongunstige politiek tot toena dering tusschen de exlx-emïsten van rechts en links geleid. De revisionistische pax-tij heeft door middel van strooibiljet ten en redevoeringen de arbeiders en de leden van de arbeidersox-ganisatie „His- tadruth" opgewekt, gemeene zaak te maken. Uit vrees voor nieuwe aanslagen hebben de autoriteiten te Tel Aviv uit voox-zorgsmaatregel wedex-om vijf Revisionistische leidex-s gearres teerd. Het bestuur der vakvereenigingen heeft in deze stad vergaderd. Tot de arbeidersleiders in Frankrijk. Engeland en de Vereenigde Staten werd een beroep gericht, waax-bij hun steun wei'd geëischt tegen het Britsche plan. De toestand te Haifa blijft kritiek. De Arabie ren hebben geprobeerd een synagoge in het oos telijk deel der stad in brand te steken. In een straat te Jeruzalem werd een van een tijdlont voorziene bom gevonden. De autoriteiten hebben nu bepaald, dat de bevolking 24 uur in hvis moet blijven. Officieel wordt medegedeeld, dat op den weg tusschen Acre en Safad het stoffelijk overschot is gevonden van zes tien Arabieren, die gesneuveld zijn na den strijd met Britsche troepen. Gewapende Arabieren hebben een Joodsche boerderij buiten Rehovoth overvallen. Zij scho ten een moeder en haar zoon dood en verwondden een ander. Tenslotte ontvoex-den zij een achtja rigen jongexx. doch toen zij merkten, dat zij door politie achtervolgd werden, staken zij dezen dood. Dinsdagochtend vroeg is bij de St. Geox-ges kathedraal een Jood door een schot ernstig ge wond. Een Britsch ambtenaar van het departement voor het boschwezen der regeering Transjox-da- nië, die door een gewapende bende in een dorp bij den Jordaan werd ontvoerd, is ontsnapt, toen de bende door militairen en vliegers werden aangevallen. Minister Malcolm Macdonald heeft gisteren in het Lagerhuis in antwoord op een vraag mede- gedeeld, dat tusschen 20 December en 20 Fe bruari in Palestina waren voorgekomen 348 ge vallen, waarin uit hinderlaag was geschoten, 140 gevallen van sabotage, negentien ontvoeringen. 23 rooverijen. Voorts waren negen landmijnen en 32 bommen tot ontploffing gebracht. In het geheel wei-den in deze pex-iode achttien man schappen der militaire politie gedood en 39 ge wond, daarenboven 83 burgexs gedood en 124 ge wond. Bij deze cijfers zijn niet inbegrepen de doo- den en gewonden, die zijn voorgekomen bij de benden. Hiervan zijn geen cijfers bekend. steld van de Spaansche ambassade op Belgrave Square. Volge ns het gebruik kwam de ambas sade op groncl van de ex-kenning van Franco automatisch onder de conti-ole van het Foreign Office. George Mou *isey, de permanente ondersecre- taris, heeft uil, naam van zijn depax-tement den hex-tog van Aïva in Belgrave Square ontvangen, waar de vertegenwoordiger van Franco officieel het i-echt kree g de ambassade te bezetten. ."Men neemt aan. da t hij de eerste ambassadeur der nieuwe regeeri tig zal zijn. Te Burgos h eeft Hodgson een onderhoud ge had met Jordasia, die hem mededeelde, dat de regeering van Fx-anco hem met genoegen zal zien als Britsch zaakgelastigde, zoolang geen ambassadeux- b énoemd is. Uit Parijs wordt vernomen, dat om zes uur gisteravond de* leider der Spaansche nationalis tische delegatie. Quinones te Leon, gewezen am bassadeur van Spanje te Parijs, met de delega tie de lokalen lier Spaansche ambassade in bezit genomen heeft. Badoglicfs missie in Tripoli, geëindigd. Gestadige vprsterking der Italiaansche bezettingen in Afrika. Uit Rome verneemt Reuter, dat maar schalk Badoglio. de chef van den generalen staf die ongev. U0 dagen geleden met een spe ciale missie naar Tripoli is vertrokken, zijn taak vervuld Ifeeft en op weg is naar Italië. Men gelooft d;'*t zijn missie in verband stond met de Italiaansche defensiemaatregelen in Noord-Afrika <?n de Italiaansche bezittingen, waar de garnizoenen den laatsten tijd gesta dig zwaar ver.'sterkt zijn „Koopt tandpasta uit eigen land. Dat geeft naeer werk in Nederland." „IVOROL" Dj Nederlandsche tandpasta. (Adv. Ingez. Med.) "PROGRAMMA DONIQ'ERDAG 2 MAART. HILVERSUM I, 1875 en 301,5 M. AVRCi-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 Berichten). 9.00 Het AVRO-.Amusementsorkest. 9.30 Gra mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het Omroeporkest. 11.00 Declamatie. 11.20 Ver volg concert, mmv. soliste.12.30 AVRO-Amu- sementsorkest. 1.115 De Palladians. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Cursussen voor de-vrouw. 3.45 Gra mofoonmuziek. 4i00 Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Gi'ii mofoonmuziek. 5.00 Week- kaleidoscoop. 5.2Ö» Gelukwenschen. 5.30 Het AVRO - Aeolian - o likest, manv solist (om 6.25 Berichten) 6.30 ISportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Fianovoordracht. 7.30 Engel sche les. 8.00 Berichten ANP. mededeelingen. 8.10 Gevarieei-d concert (opn.). 8.55 Radio- tooneell. 9.40 Het Concertgebouw-orkest. 10.30 tooneel. 9.40 Het Concertgebouw-orkest. 10.30 N P, hierna AW-ÜO-Dance-band. 11.4012.00 GramofoonmuzielL HILVERSUM II E15.5 M. 8.009.1 f5 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2:00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Graniofoonmuziek( om 8.15 be richten). 10.00 Gijamofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 1.45 Gramofoonmuziek. 1.00 Reportage (opn.). 11.30 Godsdienstige cause rie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00- I.20 Gramofoonmjcxziek). 2.00 Handwerkuur- tje. 3.00 Gramofcbnmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonrmi:?. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Piet Marcando-ensemble en gTamofoonmuziek .<om 6.30 berichten). 7.00 Berichten. 7.15 Bc/ekbespreking. 7.45 Causerie „In Christus één". '8.00 Berichten ANP, hex-ha- ling SOS-berichten. 8.15 Bidstond voor het gewas. 9.45 Het Alederlandsch strijkkwintet. 10.00 Berichten ANP. actueel halfuur. 10.30 Vervolg concert 10.4511.00 Gymnastiekles). II,25 GramofooxuiQUziek. 11.5012.00 Schrift lezing. DROITWICH 1500'M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Ge- syncopeex-de muziek. 12.20 Het BBC-Welsh- oi-kest mmv. solist.' 1.20 Het Bristols Light En semble. 1.502.20 ^Dansmuziek (gr. pl.). 3.15 Declamatie. 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth mmv: solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Gramofoonmui'dek. 5.40 Harold Sandler en zijn Weensch Octet, 6.20 Berichten. 6.40 Land- bouwpraatje. 7.00 H et BBC-Welsh orkest, mmv. solist. 7.50 Gevarieetrd programma. 8.35 Vroo- lijke voordracht. 8 50 Causex-ie over de Stille Oceaan. 9.20 Berichten. 9.45 Het Laurance Turner strijkkwartet en solisten. 10.20 Korte Avondwijding. 10.4CI Uit Amerika: Causerie „Mainly about Manhattan". 10.55 Het Victor Ólof Sextet. 11.35 Jtxck Hylton en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek, (gr. pl.) RADIO PARIJS 1648'. M. 9.05. 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.10 Het; Granger-orkest. 8 05 en 8.35 Pianovoordrachi. 8.50—12.05 Opera-uit zending. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Omroeporkest. 7.50 Omroeporkest erï -koor. 9.20—9.50 Volks- liederenconcert. 11.2C) en 12.35 Omroepdans- orkest en Josef Predssler met zijn solisten. 1.30—2.20 Populair co.ucert. 3.20 Leo Eysoldt en zijn orkest, en solist pn. 6.00 Viool en plano. 6.30 Winterhulp-programma. 7.30 Omroep orkest. 8.20 Populair concert. 11.20—2.20 Om roeporkest, Hermann Hagestedt's Amusements orkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 en 1.302.20 Het Omroepdansorkest. 5.20 Gramofoonmuziel;. 6.50 en 8.20 Gramo foonmuziek. 8.31) Dadiotooneel. 8.50 Gramo foonmuziek. 9.20 Belgasch Nationaal Orkest. 10.10 Gramofoonmuzielfc. 10.30 Vervolg concert. 10.5011.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.55 en 1.30 Het Radio-orkesL 1.502.2f)« en 5.20 Gramofoon muziek. 6.35 en 7.35 t'Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.35 Het Radio-orkttst. 10.30—11.20 Zana en piano. i i

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9