M. VISSERS, Kruisstraat 2 AGENDA. Naar restauratie van het Spaansche koningschap? DONDERDAG 2 MAART 1939 HAAREEM'S DAGBEAD 2 Spoorwegen voeren speciale retourbiljetten in voor de Hoogovens. Geldig van Zaterdag tot Maandag morgen. De directie van het Hoogovenbedrijf had zich op verzoek van de Commissie van Óverleg uit de Beambten tot de directie der Nederlandsche Spoorwegen gewend met het verzoek, na te gaan of voor het personeel der Hoogovens een speciale regeling ten opzichte van den geldig heidsduur van de retourbiljetten mogelijk zou zijn. Dit stond in verband met het feit, dat vele leden van het personeel 's Zaterdags tot des Maandags hunne elders wonende familieleden gaan bezoeken, waarvoor zij tweemaal een en kele reis moesten koopen. aangezien de retours slechts één dag geldig zijn. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft thans bij wijze van proef toegestaan, dat het personeel der Hoogovens voor zijn weekend reisjes gebruik maakt van een dagretour, echter onder voorwaarde, dat de terugreis 's Maandags vóór 12 uur volbracht moet zijn. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.83Vz. Berlijn 75.55. Parijs 4.991 ■•'4. Brussel 31.72. Zwitserland 42.83. New-York 1.88 3 8. 12 uur. Londen 8.83 1/4. Berlijn 75.55. Parijs 4.99 1/8. Brussel 31.69. Zwitserland 42.79. Kopenhagen 39.42y2- Stockholm 45.47 V2. Oslo 44.35. New-York 1.88 5/16. Praag 6.45. Italië: a. vrije lire 9.95. b. reislire 9. c. bankpapier 5.85. Gouden jubileum kapperszaak. Veel belangstelling voor het echtpaar G. H. van Looy. Vandaag wappert het nationale dundoek uit het perceel Jansstraat 75 ter gelegenheid van het gouden jubileum der Kapperszaak G. H. van Looy. Reeds in de ochtenduren moch ten de heer en mevrouw Van Looy, die zich in een uitstekende gezondheid mogen verheugen, talrijke bewijzen van belangstelling ontvangen, in den vorm van brieven, telegrammen, bloem stukken en manden met fruit. Wethouder Van Liemt en vele raadsleden hadden een schrif telijke felicitatie gezonden, evenals vele klan ten, zelfs van veertig en vijf-en-dertig jaar geleden. Bij de bloemstukken was er o.a. ook één van de afdeeling Haarlem van den Ned. Kaopersbond. De heer G. A. Luitingh („zijn vader was onze eerste klant!" zei Mevrouw Van Looy ons met blijde herinnering) had een fraai gecalligrafeerden gelukwensch gezon den, met aan den éénen kant een afbeelding van de Groote Kerk en aan de andere zijde het volgende gedichtje: Op deez' dag van blij gedenken Staat gij gaarne even stil; Dankend voor wat werd gegeven, Biddend zooals God het wil. Ook taarten en doozen met bonbons moch ten de gouden jubilarissen in ontvangst nemen. Hedenmiddag van één tot zes uur houden zij receptie. De belangstelling zal dan we! groot zijn. Herman Moerkerk 60 jaar. Heden viert de heer Herman Moerkerk zijn zestigsten verjaardag. Ter gelegenheid hiervan was het atelier van dezen bekenden artist in het gebouw van de „Spaarnestad" op Brabant- sche wijze versierd en in de bloemetjes gezet. In deze feestelijke omgeving kwamen velen den heer Moerkerk hedenmorgen complimenteeren, leden van de redacties der verschillende bladen, leerlingen en vele anderen. Tallooze geluk- wenschtelegrammen bewezen welk een popu lariteit de heer Moerkerk geniet. WAll/T M BIÜICiTIN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 1 Maart 1939. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 247 Vette kalveren: le kwal 6268, 2e kwal. 5058, 3e kwal. 4048 ct. per K.G. levend- gewicht. (Ondermelkers lager). 116 Nuchtere kalveren f 4f 7 per stuk. Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5657. Zware varkens 5556.'Vette varkens 5455 ct. per K.G. slachtgewicht. Marktover zicht. Vette kalveren: ruime aanvoer, weinig eerste kwaliteit, handel zeer stug. Prijzen voor de mindere kwaliteiten lager. Nuchtere kalveren: ruime aanvoer, zeer stugge handel, prijzen dalende. Varkens: zeer matige aanvoer, stille handel, prijzen lager. Heden: DONDERDAG 2 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Ballet Tilly Sylon, 8.15 uur. Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Vrije-tijd-tentoonstelling. Frans Hals Theater: „Sergeant Berry", 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Suez". Op het toonee) „Jonny en Jones", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Tragedie van een Keizerrijk" en „De kuische Suzanna", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Marie Antoinette", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Chinatown" en „Misdadigers der lucht". Moviac: „Veerman Maria", 2.30, 7.15 en 9.15 u City Bioscoop, Zuiderstraat: „Jopie Slim en Dickie Bigmans". Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. VRIJDAG 3 MAART Gemeentelijk Concertgebouw: Beethoven-cy clus, 8.15 uur. Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Vrije-tijd-tentoonstelling. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Hemt Hoeden NIEUWE MODELLEN PRIJZEN VAN 2.50 TOT 10.50 fhidza laak iiiiiigiiBiiHii- |j|l|j|i||||l|| li Hi ij1: hillllllllllllMillllllllllllliillllll IjillilllllllitllllHIH (Adv. Inge-. Mea.' Echter in geen geval voor het einde van den burgeroorlog Alfonso deed nimmer afstand van den troon De United Presscorrespondent te Parijs1 Ralph Heinzen schrijft: De Spaansche monarchisten voor spellen een spoedige restauratie van de Bourbons in Spanje Zij zijn over tuigd, dat dit een van Franco's eerste daden zal zijn na het beëindigen van de vijandelijkheden, zoodra de Na tionalistische autoriteiten het beheer over geheel Spanje op zich genomen zullen hebben. In de monarchistische kringen alhier doet een verklaring van Graaf Romanones de ron de, n.l. dat „thans theoretisch niets meer den terugkeer van de Bourbons naar Spanje in den weg staat". De graaf voegt daaraan nog toe dat „Alfonso en Juan als de eerste Spaan sche staatsburgers aan Franco gehoorzaam heid verschuldigd zijn en dat Franco alleen over hun terugkeer kan beslissen". Romanones, die op het oogenblik te San Sebastian verblijft, was 8 jaar geleden Alfon so's verdediger voor de Cortes. Hij zou zelfs, om het leven van zijn souverein te bescher men, er met zijn eigen leven borg voor hebben gestaan, dat Alfonso Spanje direct zou ver laten, zonder pogingen te doen zich te hand haven. Don Alfonso en Don Juan hebben, nadat. Franco beleefd doch beslist geweigerd had Juan in het Nationalistische leger op te ne men, steeds tq Rome vertoefd. Men legt in genoemde kringen echter den nadruk op het feit, dat er geen sprake kan zijn van een restauratie der monarchie zoo lang de oorlog nog voortduurt en dat er nog verscheidene weken zullen verstrijken, alvo rens het Republikeinsche leger de wapenen zal hebben neergelegd en de toestand weer normaal zal zijn. Zij zeggen dat noch Alfonso nog eenig ander lid van de koninklijke familie naar Spanje zal terugkeeren, alvorens zij daarvoor formeel door Generaal Franco zullen worden uitgenood igd. Men onderstreept tevens het feit, dat de ex-koning nooit afstand heeft gedaan en dat hij nog steeds kroon pretendent is. Hij schijnt echter be reid te zijn afstand te doen mits de keuze op zijn 25-jarigen zoon Juan valt. Sedert Franco bij decreet d.d. December 1.1. den Bourbons hun volle rechten en het Spaan sche staatsburgerschap teruggaf, staat inder daad theoretisch niets meer hun terugkeer naar Spanje in den weg. Door dit decreet werd de wet, die in 1931 door de Republikeinsche regeering uitgevaar digd was en waarbij de Bourbons voor altijd uit Spanje verbannen werden, herroepen. Verder wordt uit monarchistische bronnen vernomen, dat de Falangisten verscheiden maanden geleden besloten hebben om Juan te steunen, nadat een Falangistische delega tie naar Rome was gegaan om diens steun voor de 27 punten van hun programma tot De heer Iz. van Campen overleden. Oud-architect Gem. Bouw- en Woning toezicht. Heden is op 80-jarigen leeftijd de heer Iz. van Campen. oud architect van Gem. Bouw en Woningtoezicht te Haarlem, overleden. Op 10 September 1894 kwam de heer Van Campen als opzichter in dienst bij Gem. Bouw- en Woningtoezicht te Haarlem en op 5 October 1921 werd hij benoemd tot architect. Als zoodanig, en ook als waarnemend direc teur, was de heer van Campen werkzaam tot 1 December 1924; toen werd hem wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd van 65 jaar eervol ontslag verleend. De teraardebestelling vindt plaats 6 Maart om 11.45 uur op de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan. Russische ijsbreker op 400 K.M. van de Noordpool. Noordelijkste punt ooit door een schip bereikt. MOSKOU 2 Maart (Tass). De Russische ijsbreker „Sedof" blijft zich in Noordwestelijke richting bewegen. In den nacht van 28 Februari bevond het vaartuig zich op 86 graden Noor- dei-breedte en 117 gr. Oosterlengte. Nog nooit heeft een schip deze breedte bereikt. Slechts bijna 400 kilometer scheiden den ijsbreker nog van de Noordpool. herleving van het internationale prestige van het Spaansche Rijk te verkrijgen. Ook de Car- listen en de Requetes hebben hun oppositie tegen de Bourbons laten varen, niettegen staande de Carlisten gedurende een eeuw hun legitimistische eischen hebben verdedigd. Volgens de Spaansche kringen alhier staan Don Alfonso en Don Juan op zeer goeden voet met elkander en mocht Don Juan den Spaan- schen troon bestijgen, dan zal hij dat met volle instemming van zijn vader doen. Behalve dat vader en zoon uiterlijk veel op elkaar lijken, hebben zij ook nog andere pun ten gemeen. Beiden spreken uitstekend Engelsch. zijn enthousiaste golfspelers, paar denliefhebbers en automobilisten. Don Juan is bovendien een uitstekend zeeman. Toen zijn opleiding aan de zeevaartschool te Cadiz door het uitroepen van de Republiek werd onder broken, is hij naar de Engelsehe marine opleiding te Dartmouth overgegaan, waar hij den graad van luitenant heeft behaald. Juan's troonsbestijging zou de volle goed keuring van Parijs en Londen wegdragen, doch, zoo wordt gemeld, Bei-lijn noch Rome zouden daarover erg enthousiast zijn, niette genstaande de ex-Koning en zijn familie ge durende den burgeroorlog Italië vrijwillig als hun woonplaats hebben gekozen. (Nadruk verboden) De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: 1 Weer: Wind: Den Helder: betrokken matig Z Vlissingen: betrokken matig Z De Bilt: half bewolkt matig ZZO Groningen: zwaar bewolkt zwak ZZO Maastricht: zwaar bewolkt zwak Z Temper at In gr. C.: Minimum hedennacht in gr C.: Neersl. afgel etmaal in m.M.: Den Helder: 3 Vlissingen: 5 De Bilt: 3 Groningen: 2 Maastricht: 6 0,3 0,6 3 0,4 0,5 Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Overwegend droog, meest zwaar bewolkt, zwakke tot matigen Zuidelijken wind, iets zachter des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 43 F. 39 F 42 F. De depressie, welkë gistermorgen op de Noordzee lag en ons buiïg weer bracht, is ge heel verdwenen. De luchtdruk bleef in Frank rijk, Duitschland, onze omgeving en in Scan dinavië voortdurend stijgen, zoodat thans een uitgebreid gebied van hoogen luchtdruk, met kernen over Zuid-Duitschland en Finland, het vasteland van West-Europa bedekt. Onder invloed van het verder doordringen van de koude polaire luchtmassa's in Zuidelijke rich ting, bleef de luchtdruk tusschen de Azoren en Portugal voortdurend dalen, zoodat over Frankrijk, de Britsche eilanden en ons land de wind naar het Zuiden terugdraaide en de vochtige oceanische luchtstrooming over het vasteland plaats maakt voor een wat drogere. Tengevolge van deze ontwikkeling in de al gemeene luchtdrukverdeeling kan de Oceaan depressie, welke gisteren ten Westen van Ierland lag, niet verder naar het Oosten door dringen en slaat zij een Noordelijken koers in. Onder haar invloed daalt de luchtdruk op IJsland en nam de wind aldaar plaatselijk tot stormkracht toe. Over het vasteland is het weer over het algemeen rustig, veelal nog met zware bewolking. Plaatselijk echter was de nacht he'.der en daalde de ochtendtemperatuur tot onder het vriespunt, terwijl in Scandinavië de vorst weer toenam. Over de Britsche eilanden steeg de tempe ratuur en melden enkele stations zware regen (Valentia 32 m.M.) BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 10 uur 762 m.M. Stand van gister 751 m.M Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN. Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 0.30 uur; n.m. 13.04 uur Strand berijdbaar van 5.3011.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. EXAMEN? Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot arts de heeren F. H. van Gulik (Meppel), J. L. Jambroes (Amsterdam) en C. A. Kayser (Enschedé) en geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte de heeren J. H. R. van der Pas (Oosterhout) en W. Colenbran der (Velsen). Geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde de heeren F. C. G. Lepelaars en P. Weyer. De onrust te Rangoon. Atmosfeer nog geladen. RANGOON. Het resultaat van 3 dagen vechten tusschen Mohammedanen en Hindoes was vanmorgen 4 uur 132 gewonden en 4 dooden. Deze laatsten werden gisteren door de politie, die zich genoodzaakt zag op de menigte te vuren, doodelijk getroffen. Thans is de politie de situatie in de stad meester doch de atmosfeer, vooral in de voor steden is nog geladen. De gevechten braken uit nadat Maandag middag een Hindoe een Mohammedaansche vrouw gedurende een twist doodstak. Daarna sloeg hij de hand aan den broer en de dochter van genoemde vrouw, die hij eveneens met een mes doodelijk trof. Dit was het signaal voor gevedhten, plunderingen en brandstichten over en weer (United Press). Aanslag op aquaduct nabij Londen. LONDEN 2 Maart (Reuter). Van ochtend vroeg is het aquaduct dat het Grand Union Canal over den North Circular Road, een van de voornaamste wegen ten Noordwesten van Londen, door een ontploffing ernstig beschadigd. De ontploffing was op een afstand van ruim 15 K.M. nog te hooren. In de muur van het aquaduct is een groot gat geslagen, doch de sta len bedding is vrijwel niet beschadigd, zoodat slechts een klein straaltje water ontsnapt. Een ramp is derhalve voorkomen. Niemand werd bij de ontploffing «gewond. Men veronderstelt, dat hier sprake is van eer, nieuwen aanslag in de reeks terroristische aan slagen. HAARLEMMERLIEDE De gemeente-gebouwen. Hoe de diensten verbeterd kunnen worden. Naar aanleiding van in de vorige raadsver gadering gevoerde besprekingen over de ge raamde herstellingskosten van de ziekenbarak, hebben B. en W. de toezegging gedaan te zul len onderzoeken, of een oplossing gevonden kan worden om den dienst van openbare werken op een behoorlijke wijze onder te brengen anders als in de ziekenbarak. Naar de meening van B. en W. is een goede oplossing te vinden, door de OL. School met onderwijzerswoning te bestemmen voor den dienst van openbare werken en het gasbedrijf en de vrijkomende ruimte in het gebouw aan de Schoolstraat geheel beschikbaar te houden voor de brandweer en den luchtbeschermings dienst. Verder zal de gemeente dan een nieuwe O.L. School moeten bouwen op een punt meer in het centrum van het dorp Halfweg gelegen, waardoor tevens het O.L. onderwijs beter tot zijn recht zal kunnen komen. De ziekenbarak kan dan, als zijnde geheel overbodig, worden afgebroken. OPENBAAR U. L. ONDERWIJS. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft zich bereid verklaard een overeenkomst aan te gaan omtrent de toelating van kinderen uit deze gemeente op scholen voor openbaar U.L.O. te Amsterdam. Het ligt in de bedoeling van B. en W. iQ het algemeen alleen dan toestemming te geven,, wanneer de betrokken ouders zich tevoren bereid hebben verklaard 50 van het school geld dat de gemeente Haarlemmerliede be talen moet aan Amsterdam aan de gemeente terug te betalen. B. en W. meenen dit te moeten doen, omdat de kinderen uit deze ge meente even goed de Haarlemsche Openbare Scholen kunnen bezoeken, waarvoor een rege ling geldt, welke voor Haarlemmerliede gun stiger is. BEVERWIJK Tuinders bespraken verleden en toekomst. Jaarvergadering Vereenigde Veilingen. Woensdagmiddag werd in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" aan de Bree- straat de jaarlijksche vergadering gehouden van de inbrengers der Vereenigde Veilingen „Ken nemerland" en „Vrije Veiling". 1 Na het openingswoord, dat met veel instem ming werd begroet, bracht de directeur, de heer W. de Groot, het jaarverslag over 1938 uit. Dit uitvoerige rapport, dat als naar gewoonte weer een duidelijk beeld gaf van den toestand in den tuinbouw, werd met een langdurig applaus beloond. De voorzitter stelde hierna de mededeelingen aan de orde. Allereerst ten aanzien van het fust voor aard beien. De gesorteerde manden zullen voor lagen prijs worden uitgegeven, doch de bijdrage in de kosten van sorteeren, verpakken enz. zal door alle aanvoerders worden betaald, ongeacht of zij de manden van de veiling betrokken hebben of niet. De vergadering hechtte daaraan haar goed keuring. Dc kwaliteit van de aardbeien. De besturen willen, dat de tuinders, de mooie aardbeien zóó aanvoeren, dat daarin geen klei nere vruchten dan 2 c.M. in doorsnee voor komen en dat alle lichtgekleurde, misvormde of ongeschikte aardbeien bij het plukken worden verwaarloosd. Vóór de veiling wordt een vrij willige keur ingevoerd en een bewijs afgege ven voor „extra kwaliteit". Door deze wijze van handelen wordt hier een kwaliteitsproduct aan gevoerd, waarmede men op grooten afstand de markten kan bedienen. De tuinders blijven ge heel vrij, doch de besturen vertrouwen, dat de betere prijs ook de twijfelaars zal overtuigen dat het hun belang is een beter en goed geselecteerd product aan te voeren. Bridge Club „SANTPOORT" organiseert EEN OPEN DRIVE op ZONDAG 5 MAART - 2 uur - in Hotel „VELSEREND". Inschrijvingen tot Vrijdagavond a 1.50 per paar: Schaapmanlaan 19, Santpoort-Station. (Ad.v. ingez. MedJ De fabrikanten hebben gewezen op het feit, dat er nog te veel dopjes in de aardbeien blijven voorkomen, hetgeen zeer hinderlijk is. Te ver wachten is, dat men den keurmeester zal ver zoeken de waarde van zulke partijen te verlagen, waartoe dé keurmeester volgens zijn instructie bevoegd is. De tuinders zullen dus steeds hun plukkers moeten controleeren, willen zij geen gevaar loopen, dat hun partijen worden afge keurd. Met nadruk wees de voorzitter er op, dat nog steeds uit alle streken van het land kooplieden naar Beverwijk komen om aardbeien te koopen. Dat zouden zij stellig niet doen, wanneer die aard beien van zoo'n kwaliteit waren als de handel het heeft willen voorstellen. Spr. vond de publicaties, zooals deze b.v. in het Centraal Orgaan zijn geschied, een schande voor de tuinders. Zij zullen be wijzen, dat het anders kan en moet. De vergadering keurde de te nemen maat regelen mét algemeene stemmen goed. Dc opbrengst van de bloemen. De noteering van de bloemenveiling. De noteeringen van de aan de bloemenveiling „Centrum" aangevoerde snijbloemen en potplan ten waren: Tulpen: Copland 1628; idem rose 1932; idem dubbele 1825: Bartigon 1730; idem rose 21—32; William Pitt 21—30; La Salle 28—42; Carare 3039; Albino 31—42; Sanders 1725; Pierson 1621; Le Notre 24—32; Elisabeth 23 31; Victoire 2030; Verone 1721; Vera 2028; Madame de Paris 2330; Couleur Cardinal 22— 30; Prins van Oostenrijk 1622; Gele Prins 15 24; King of The Yellow 1721; Brillant Star 14 —19; La Reine 12—20; Generaal de Wet 24—33; Flamingo 1218; Fred. Moore 1319: Murillo 1522; Mr. v. d. Hoef 2328; Peach Blossom 2130; Oranje Nassau 2533: Couronne d'Or 23—29; Oranje Globe 25—32; Ibis 16—18; Herm. Schlegel 14—19. Narcissen: Ornatus 614; Sion 815; Golden Spur 814; v. Waveren Giant 1725; King Al fred 1523; Victoria 1418; Spring of Glory 1719; Laurens Coster 1218; Emperor 1217; Helios 13—19. Diversen: Blauwe Druifjes 824; Tittelaria 1223; Sprengerie-groen 827; Plumosa groen 731; Fresia wit 922; Fresia Buttercup 2847; Crocussen in soorten 620; Anjers 2758o0; Hyacinten 180710. Rozen Briarcliff 65135. SANTPOORT ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER J. VERKRUYSSEN. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. Verkruyssen, hoofd der school met den Bijbel, zijn onderwijsfunctie aanvaardde. Deze dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. Des morgens boden de schoolkinderen hem een fraaie boekenkast en bloemen aan. Des avonds waren ouders, oud-leerlingen en genoodigden in grooten getale bijeen gekomen in het gymnastiek-lokaal der school. Het eerst richtte daar de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer Markerink, zich tot den heer Verkruyssen. Spr. noemde dit zilveren jubi leum een belangrijke gebeurtenis in het leven van den jubilaris, maar daar het ook in nauw verband met de school staat, lag het voor de hand, dat het schoolbestuur het niet onopge merkt wilde laten voorbijgaan. Meer dan 10 jaar heeft onze school van Uw onderwijs, waaraan het „De vreeze des Heeren is het beginsel der wijsheid" ten grondslag lag, mogen profiteeren. Wij zijn daar zeer dank baar voor. Onder Uw leiding is de school zeer gegroeid. Ondanks Uw werk op ander gebied, is de school steeds nummer één. God geve u de kracht en gezondheid om nog jaren lang hier werkzaam te zijn. Nadat de kinderen der hoogste 3 klassen zich hadden doen hooren, complimenteerde de se cretaris van het schoolbestuur, de heer Tou- ber, den jubilaris nogmaals. Hij bood den heer Verkruyssen bovendien een viertal boeken aan, terwijl mevrouw Verkruyssen bloemen werden overhandigd. Vervolgens zong mevrouw Touber een spe ciaal voor dit jubileum vervaardigd lied en voerden een aantal meisjes een dansje uit. Het woord werd daarna gevoerd door den heer Anhoff namens het personeel. Spr. waar deerde het in den heer Verkruyssen zoo bij zonder, dat deze in de school zulk een leiding gaf, dat niemand van het personeel er aan stoot aan nam, ondanks het feit, dat men op kerkelijk gebied er verschillende meeningen op na hield. Als blijk van waardeering bood spr. namens het personeel een boekwerk aan. Nadat de leerlingen van de hoogste klassen met veel succes een spreekkoor „Holland" ge- heeten ten gehoore hadden gebracht, sprak de heer Roosjen uit Bloemendaal. Deze had destijds het bestuur van de school geadviseerd den heer Verkruyssen als hoofd te benoemen en spreker had daarvan nooit spijt gehad. De heer Nooy, hoofd der Emma-school te IJmuiden-Oost, zeide den jubilaris te hebben leeren kennen als een eenvoudig en vroom mensch. Hij wenschte hem nog jaren van ar beid toe tot eere van Gods genade, tot heil der kinderen en tot zegen van hem en zijn gezin. Ds. de Jong noemde dezen dag voor den ju bilaris een hoogtijdag. Spr. hoopte, dat de heer Verkruyssen van dezen dag zou meenemen nieuwe kracht en een dankbare herinnering. Ds. Breukelaar huldigde den heer Verkruys sen hierom, dat hij er blijk van had gegeven te beseffen, dat het kind niet alleen voor deze aarde, maar ook voor de eeuwigheid be stemd is. Nadat de heer van der Breggen de geluk- wenschen van den Geref. Kerkeraad had over gebracht, bedankte de jubilaris met enkele hartelijke woorden. DAMMEN In het clublokaal van „Stabiel" begonnen de wedstrijden om het kampioenschap van Kenne merland. Deze wedstrijden golden tevens als voorweds.trijden voor het kampioenschap van Noord-Holland. De uitslagen waren: le klas A: J. BakhuisH. Hoek 02; J. NanneF. Du- kel 20; C. OudendijkR. Hühl 02 le klas B: E. ZuiderduinA. Buyck 20; J. Janssen W. Dinkgreve 02. 2e klase A: J. v. d. Berg Jr.J. Brand 02; P. de Kort— H. Wolf 1—1 2e klas B: J. H. v. d. Akker—P. v. d. Velde 1—1; J. KrabA. Schlager 02; J. OosterlingJ. de Vlugt 2—0.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2