MIAJA vormt een nieuwe Spaansche republikeinsche regeering. s Belgische parlement ontbonden KONING LEOPOLD ROEPT OP Vredeskansen gestegen. Miron Cristea overleden. tot eendrachtige binnenlandsche samenwerking DINSDAG 7 MAART 1939 Negrin en Del Vayo op Fransch gebied. Union Radio Madrid meldt de vor ming van een regeering van natio nale verdediging onder voorzitter schap van generaal Miaja, die gisteren op verzoek van den Nationalen Verde- digingsraad naar Madrid gekomen is. Het nieuwe kabinet is als volgt sa mengesteld Generaal Miaja, voorzitter. Julian Besteiro, buitenlandsche zaken. Kolonel Casado, landsverdediging. Wenceslao Carillo, binnenlandsche zaken. Miguel San Andres, justitie en propaganda. Eduardo Val, verkeer en openbare werken. Gonsalez Marian, financiën en economie. Jose del Rio, openbaar onderwijs en gezond heid. In een radiorede zeide Miaja na de vorming der nieuwe regeering: „Wij hebben het lot van Spanje in handen genomen. Er was geen oppositie. Ik geloof niet dat ik mij vergis, wanneer ik zeg, dat wij hebben gehandeld volgens de wenschen van het volk, dat zich sedert eenigen tijd bevond zonder een regeering, die het begreep. Miaja verklaarde verder, dat „politieke hartstochten en de vrees om bloed te vergie ten het onmogelijk hadden gemaakt eerder een nieuwe regeering te vormen.' Hij besloot: „Wij willen vrede. Wij hopen, dat de Spanjaarden na den oorlog voorspoed zlllen genieten en dat zij zich niet zullen la ten meesleepen in twisten, waarbij tenslotte het vaderland verliest." Inmiddels zijn Negrin en Del Vayo Maandagmiddag met hun particuliere secretarissen in een Spaansch lucht postvliegtuig aangekomen op het vliegveld Francazal bij Toulouse. Zij begaven zich per auto naar Toulouse, waar zij hun intrek namen in het Grand Hotel de la Ville. Op hem gestelde vragen antwoordde Negrin, dat hij „te zijner tijd zou spreken". Hij begaf zich onmiddellijk naar zijn hotel in afwach ting van den trein naar Parijs, die om 23 uur 19 zou vertrekken. Hij zou met zijn metgezel len met dezen trein naar Parijs gaan. Om zes uur daalde een tweede vliegtuig op het genoemde vliegveld. In dit toestel bevon den zich Gonzales Pena, minister van justi tie, Velaz Onate, minister van arbeid, Bil boa Hospitaiet, minister zonder portefeuille, Giner de Los Rios, minister voor het trans portwezen, Segundo Blanco, minister van openbaar onderwijs, Poalina Gomez, minister van binnenlandsche zaken, Sanchez Arque Manoel, ondersecretaris voor de propaganda, Puce Alvarez Joseph, ondersecretaris voor de openbare gezondheid en verschillende hooge functionarissen der voornaamste ministeries der vroegere regeering van Negrin. Barrio acht de vredeskansen vergroot. De voorzitter van de Cortes, Martinez Bar rio, die op het oogenblik te Parijs verblijft, heeft een vertegenwoordiger van Havas mede gedeeld, dat hij het volkomen eens is met den verdedigingsraad te Madrid. Hij verheelde niet zijn voldoening over den terugkeer van Miaja te Madrid en zeide: „Dat is een man, die zich met Fran co kan verstaan om den vrede in Spanje te herstellen. Ik heb Azana dat verscheidene malen gezegd. Wat nu onze houding betreft jegens dege nen. die in verzet zijn gekomen tegen de re- geering-Negrin: ik moet zeggen, dat wij den wensch naar beëindiging der vijandelijkhe den volkomen deelen. Ik kan nu wel vertellen, dat op 3 Maart de permanente deputatie der Cortes bijeengekomen is en besloten heeft Ne grin een nota te zenden, waarin gezegd werd, dat ik het presidentschap slechts wilde aan vaarden in overeenstemming met de Coi-tes en de deputatie.De deputatie heeft Negrin nog een tweede nota gezonden, waarin zij ver klaarde tot medewerking aan den politieken arbeid van den premier bereid te zijn, op voorwaarde, dat het slechts de bedoeling was den bestaanden toestand van Spanje te liqui deeren met zoo weinig mogelijk offers en schade. Onze houding is dus zeer duidelijk en het is mogelijk, dat het bekend worden van deze nota te Madrid heeft geleid tot een staatsgreep, die Spanje den vrede moet bren gen. Hoewel wij op het oogenblik in het ge heel geen contact met de junta te Madrid hebben zijn wij het volkomen met haar eens". Casado heeft een manifest gericht tot de „Spanjaarden in de loopgraven". Dit mani fest bevat o.a. de volgende zinsneden: „De teerling is geworpen. Het hangt alleen van ons af om door onzen wil uit deze moei lijke imipasse te geraken. Spanjaarden, kiest tusschen vrede ten gunste van Spanje of oorlog in dienst van imperialistischen waan zin. ïn onze zóne zijn geen vreemdelingen. Opdat de aard van onzen strijd kwaadwillige lieden geen recht geeft twijfel te voeden, hebben wij zelfs een einde gemaakt aan de hulp, die eenige mannen uit verschillende landen ons hadden willen brengen. Wij heb ben de interventie geweigerd van iederen staat, welken ook. Er zijn slechts Spanjaar den in ons leger. Ziet slechts het belang van ons vaderland. Spanje. Dat is het eenige, wat van belang is. het eenige streven, dat wij wet tig kunnen hebben.. Onze strijd zal niet eindigen, zoo lang de onafhankelijkheid van Spanje niet zal zijn verzekerd. Het Spaansche vclk zal de wapens slechts neerleggen, wanneer het een waarborg zal hebben voor een vrede zonder misdaden. Vestigt dien vrede. Wat doet de republikeinsche vloot? De Spaansche republikeinsche vloot is Maan dag buiten Algiers gezien. Zij bestond uit elf eenheden waarvan de drie belangrijkste kruisers leken te zijn. De vloct stoomde in groote vaart met drieën op. Aangezien Bizerte de eenige haven in Noord-Afrika is, waar oorlogs schepen kunnen worden toegelaten om ontwapend te worden, hetgeen de Spanjaarden wel weten, denkt men, dat de vloot zich naar Bizerte be geeft Anderszijds heeft Union-Radio medegedeeld dat de chef van de republikeinsche vloot het volgende telegram aan Casado heeft gezon den: „De republikeinsche vloot, waarvan het moreel uitstekend is, blijft tot uw orders". De opvatting te Burgos. Ten aanzien van den nieuwen testand, die in het republikeinsche Spanje is ontstaan, bewaart de regeering te Burgos een vol strekte reserve, aldus Stefanl. De gedrags lijn der regeering te Burgos is reeds menig maal door Franco uiteengezet: „Voortzet ting van den strijd tegen de rooden tot de onvoorwaardelijke overgave". De militaire machinerie van Franco is al gereed. Het be wind te Madrid moet volgens de opvatting te Burgos de werkelijke Dedoeling aan den dag leggen om het republikeinsche Spanje nieuw lijden te besparen. Het nieuwe bewind te Ma drid heeft reeds erkend, dat het republikein sche Spanje het spel verloren heeft. Havas meldt nog, dat Madrid gistermiddag tweemaal gebombardeerd is. Minister-President en patriarch van Roemenië. De minister-president en patriarch van Roemenië, Miron Cristea, om trent wiens gezondheidstoestand in den loop van Maandag steeds ernsti ger berichten werden gepubliceerd, is gisteravond te Cannes overleden. Miron Cristea. Miron Cristea was in 1868 geboren. In 1909 werd hij benoemd tot bisschop van Ca- ransebes, in 1919 tot Metropolitaansch pri maat van Roemenië, waarop in 1925 zijn benoeming tot patriarch van Roemenië volg de. Na den dood van koning Ferdinand I was hij in de jaren 19271930 regent. Uit zijn kerkelijke loopbaan kan als belangrijkste feit vermeld worden, dat hij de preliminaire on derhandelingen voltooide betreffende een toe nadering tusschen de Anglicaansche kerk en de Apostolische Orthodoxe kerk door aanvaar ding en goedkeuring van de 79 kardinale punten van leergezag door de wettige licha men der kerkprovincies van York en Canter bury. Voorts is Miron Cristea actief geweest als auteur en als spreker en heeft hij veel verricht op het gebied van de organisatie der Roe- meensche kerk en van het kloosterleven. Na het mislukte optreden van de regeering-Goga deed koning Carol een beroep op den pa triarch om zich aan het hoofd te stellen van een nieuwe regeering. Eind Februari begaf Miron Cristea zich om rust te zoeken naar Cannes aan de Fran- sche Rivièra. Aan de gevolgen van een daar opgeloopen longontsteking is de patriarch thans overle den. De nieuwe Premier. Koning Carol heeft Armand Cali- nescoe benoemd tot voorzitter van den Roemeenschen ministerraad in opvolging van Miron Cristea. De nieuwe minister-president was totnu- toe vice-minister-president. Booze woorden tegen Frankrijk. Farinacci trekt van leer. In een te Ancona uitgesproken rede heeft Farinacci, lid van den Grooten Fascïstischen raad, er op gewezen, dat „Frankrijk steeds de vijand is geweest van de eenheid van Italië en van de Italiaansche belangen". Hij verklaarde „thans wordt het provocatiewerk van Frankrijk in Djiboeti voortgezet, waar het de uitgeweke nen organiseert, waar het de rebellen bewapent of de Italianen exploiteert". Hij vervolgde: Het onderdrukkingswerk wordt voortgezet 'in Tunis, waar Frankrijk Bizerte bewapend heeft, onze rechten met voeten treedt en de Italianen met laffe wreedheid vervolgt. Maar de geschiedenis is in aantocht en zal ons eerder recht schenken dan men wel denkt" Handhaving van het Tsjechr Slowaaksche staatsverband. Tsjechen en Slowaken komen tot overeen stemming. Te Bratislava wordt officieel medege deeld. dat de Tsjecho-Slowaaksche ministerraad en de afgevaardigden van de Slowaaksche volkspartij Maandag een bijeenkomst hebben gehouden, waar in betrekkingen tusschen de Slowaken en de Tsjechen zijn besproken, en dat tijdens deze bijeenkomst overeenstem ming is bereikt. De genomen besluiten zijn aan de regeering te Praag medegedeeld. Men heeft de kwestie der Tsjechen in Slowakije bestudeerd, econo mische en militaire kwesties en het Joodsche vraagstuk. Volgens inlichtingen uit goede bron zou bij de Slowaaksche besprekingen overeenstemming bereikt zijn ten gunste van handhaving van het Tsjecho- Slowaaksche staatsverband. Het schijnt echter dat de regeering te Bra tislava weigert een plechtige verklaring ten gunste van de Tsjecho-Slowaaksche eenheid af te leggen, waarom de regeering te Praag had gevraagd. De te Bratislava genomen besluiten zijn niet tot in bijzonderheden bekend. In welingelichte kringen heeft men den indruk, dat ondanks de beknoptheid van het officieele communiqué, de besprekingen tusschen Praag en Bratislava achter de schermen worden voortgezet. Het feit, dat de Slowaaksche ministers spoedig te Praag worden verwacht, is in dit opzicht een gunstig voorteeken. Reorganisatie van het bewind in de Karpatliisclie Oekraïne. Meer bevoegdheden voor mgr. Volosin. Bij decreet van den president der Tsjecho Slowaaksche republiek is de minister der Karpathische Oekraïne, Julian Revay, uit zijn functies onthe ven en vervangen door Stefan Klocurak. Terzelfdertïjd is het beheer der ver schillende ressorten der Sub-Karpathi- sche Oekraïne gereorganiseerd. Mgr. Volosin is, behalve met de functies, die hij reeds bekleedde, belast met de na tionale opvoeding en met justitie. Mi nister generaal Prchala is bij presiden tieel decreet belast met het leiden van het ministerie van Binnenlandsche Za ken, met Financiën en Verbindingswe zen. De nieuwe minister, Klocurak, die evenals Volosin, voorstander is van een Oekraïnsche oriënteering, werd belast met de zaken der mi nisteries van industrie, handel en landbouw, openbare werken, sociale voorzieningen en volksgezondheid. Te Praag wordt verklaard, dat de reorganisa tie van de regeering der Karpathische Oekraïne noodig was zoowel van binnenlandsch standpunt als ten aanzien van de buitenlandsche politiek. Het was noodig op te treden tegen groepen vreemde elementen, die onder Revay een toene mende invloed kregen in de plaatselijke regee ring en wrijving met de naburen veroorzaak ten. Hieraan wordt toegevoegd, dat de centrale regeering er derhalve zorg voor moest dragen, dat de leidende beginsels van de Tsjecho-Slo waaksche buitenlandsche politiek, zooals die door Tsjalkowsky zijn gedefinieerd, ook toege past werden door de regeering der Karpathische Oekraïne. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat Revay gistermiddag naar Berlijn is vertrokken. Verkiezingen op 2 April. Koning Leopold lieeft gisteren den Belgischen Senaat en Kamer ontbonden. Op 2 April zullen de nieuwe verkiezingen plaats vinden. Tot dien datum blijft het démissionnairc kabinet-Pierlot aan het bewind. Aan de vertegenwoordigers van de pers heeft Pierlot gistermiddag het volgende com muniqué voorgelezen: „De regeering heeft, na de beide laatste da gen te hebben gewijd aan het zoeken van elementen voor een oplossing van de tegen woordige politieke moeilijkheden, met alge- meene stemmen het besluit genomen, dat het noodzakelijk was den koning voor te stel len de Kamers te ontbinden. De koning heeft tegenover mij verklaard, dat hij het ontslag der regeering niet aan vaardde. De regeering zal dus tot de verkie zingen in functie blijven. De verkiezingen zullen op 2 April worden gehouden. Het decreet is gecontrasigneerd door den heer Eekeiers, minister van binnenlandsche zaken". Nadat Pierlot dit communiqué had voorgelezen voegde hij er aan toe: De regeering doet een beroep op de openbare meening, opdat de raad pleging des lands wordt voorbereid in kalmte en iedereen in de eerste plaats het hoogste belang van het land in het oog houde. Prinses van Asturië heeft een dochter. ROME, 6 Maart. Prinses Marie-Mercedes van Asturië heeft vanochtend het leven ge schonken aan een dochter. De grootouders van het pasgeboren prinsesje, koning Alfonso en koningin Ena, waren reeds omstreeks middernacht gezamenlijk in de kraamvrouwenkliniek aangekomen en waakten den geheelen nacht bij hun schoondochter. Hun verstandhouding scheen uitstekend en terstond na de geboorte van de baby omhelsden zij elkan der. Ofschoon de geboorte later kwam dan ver wacht werd, kon omstreeks twaalf uur mede gedeeld worden, dat de toestand van moeder en kind bevredigend was. Prinses Marie-Mercedes, voor haar huwelijk prinses van Bourbon-Sicilië, is in 1910 te Madrid geboren. In 1935 trad zij in het huwelijk met prins Juan van Asturië, jongsten zoon en jong ste kind tevens van het Spaansche koningspaar en vermoedelijk erfgenaam, daar zijn beide oudere broers afstand gedaan hebben van hun rechten. Den laatsten tijd zijn er herhaaldelijk geruchten opgedoken, dat de prins van Asturië ernstig in aanmerking zou komen voor den Spaanschen troon. Prins Juan, geboren te San Ildefonso in 1913, is officier der Engelsche marine. De eerste doch ter van het echtpaar is in 1936 te Cannes gebo ren en in Januari van het vorige jaar een zoontje. Hoewel door de omgeving van koning Alfonso toegegeven wordt, dat de verstandhouding tus schen den ex-koning en zijn gemalin Ena „zoo goed mogelijk" is, ontkent men, dat de verzoe ning tusschen de echtgenooten reeds geheel haar beslag gekregen heeft. (United Press). Scherpe veroordeeling van de huidige situatie. Koning Leopold heeft gisteren aan minister president Pierlot een brief gericht, waarin hij zegt: Zooeven heb ik het besluit tot ont binding der Kamers, dat mij door mijn regeering werd voorgelegd, ondertee kend. Op het oogenblik, dat men zich boven al zou moeten inspannen om de een dracht van het land te verstevigen, is het besluit tot ontbinding van het par lement een daad, waarvan de diepe ernst mij niet ontsnapt. Maar de onmogelijkheid, waarin ik mij he den bevind een duurzame regeering samen te stellen, die de staatszaken zou kunnen beheeren in overeenstemming met een vaste parlementaire meerderheid in de huidige omstandigheden dringend vereischt biedt geen anderen uit weg dan beroep te doen op de natie. Zoo vorde ren het de grondwettelijke regels en de besten dige tradities van ons publiek recht. Het land werd in dien toestand gebracht door de politieke dwalingen van dezen laatsten tijd, dwalingen die dermate werden verergerd, dat ze de opeenvol gende mislukkingen van de laatste rcgeeringsfor- mateurs hebben veroorzaakt. Zooals ik tot mijn spijt heb moeten vaststellen tijdens een onlangs gehouden ministerraad wer den de grondwettelijke beginsels die tot nog toe de vastheid van onze instellingen hadden ge waarborgd, al meer en meer miskend; de ver antwoordelijkheden worden verplaatst, de schei ding der machten wordt niet meer geëerbiedigd, organen zonder wettelijk mandaat wegen op de vorming en de instorting van de regeeringen.' de uitvoerende macht wordt niet meer uitgeoefend in overeenstemming met de grondwettelijke re gels, het staatshoofd bevindt zich meermalen in de noodzakelijkheid beslissingen te bekrachtigen, die buiten hem genomen zijn. Indien de beginselen van ons nationaal charter op die wijze worden verwaarloosd kan het staatshoofd niet langer de rol houden, die hem beschoren is en zeer ten onrechte betrekt men de Kroon erbij, waar alleen de ministers voor de Kamers de verantwoordelijkheid hebben te dra gen van akten met de handteekening van den Ko ning bekleed. Deze politieke en juridische ver antwoordelijkheid van de ministers te willen overschaduwen door een soort zedelijke verant woordelijkheid, die de koning zelf' zou dragen, het ware een valsche opvatting, geschikt om de openbare nieening te verleiden. Zij, die in zekere gevallen kwaadwillige of eenvoudig tendencieuse geruchten verspreiden, zouden, zonder er zich misschien zelf rekenschap van te geven, een on rechtvaardigheid kunnen begaan, ten opzichte van den eenigen rijksburger, aan wien de mid delen worden ontzegd, waarover iedere mensch beschikt om zijn meeningen en daden te verde digen. Niet om redenen van persoonlijken aard druk ik mij op deze wijze uit. Ik word hierbij alleen bezield door de tradi ties, die mijn voorgangers in het belang van het land zelf hebben bevestigd. Evenals zij heb ik bij mijn troonbestijging gezworen de grondwet en de wetten van het Belgische volk te eerbie digen, de nationale onafhankelijkheid en de on schendbaarheid van het grondgebied te hand haven. Evenals zij sta ik er op, getrouw te blijven aan mijn eed. Bij de raadpleging van het kiezerskorps, waartoe thans werd besloten, noodig ik mijn medébw?prc "it hun gedachten te richten naar de oplos sing van de vraagstukken die de toe komst van het land beheerschen: bin nenlandsch evenwicht, hartelijke samen werking in een geest van loyale weder- zijdsche verstandhouding, ten dienste van de nationale problemen die een zeer nabije toekomst stellen kan. Mogen mijn medeburgers tijdens de komende weken het voorbeeld indachtig zijn van onze dappere soldaten, die onder het bevel van Ko ning Albert destijds den geboortegrond en het zedelijk en stoffelijk gemeengoed van het va derland verdedigd hebben. Het lot van België ligt in de handen der Bel gen zelf. Laten zij een blik slaan over de gren zen. Zij zullen overtuigd zijn van de noodzake lijkheid aan het land onverwijld een parlement te schenken, dat in een ruimen geest van recht vaardigheid en gelijkheid de nationale eenheid i vereenzelvigt en waarop een regeering zal kun nen steunen, die bij machte is den eerbied af te dwingen en het moreele gezag van België hoog te houden. Dit zijn, mijn waarde eerste minister, de over wegingen, die ik meende U te moeten mededee- len op den dag van het besluit, dat ik goedge keurd heb. Indien gij oordeelt, dat zij waard zijn het wel zijn van het vaderland te bevorderen, laat ik u toe haar openbaar te maken. Inmiddels blijf ik, waarde eerste minister, uw zeer toegenegen, (g.) Leopold. Pierlot bevestigde, dat zijn collega's en hij des ochtends nog de mogelijkheid onder het oog hebben gezien een twee-partijenregeering te vormen, dat daarbij op zekere essentieele punten overeenstemming was bereikt, doch dat hij niet het gevoel had een stabiele regeering te kunnen vormen en dat hij onder deze omstandigheden niet de periode van onzekerheid, welke men had beleefd, wenschte te verlengen. In de „Moniteur" van gisteravond Is het ontbindingsdecreet gepubliceerd. Het is alleen onderteekent door den minister van binnen landsche zaken en volksgezondheid. Op grond der er in opgesomde bepalingen zullen candidaten-lijsten voor 12 Maart moe ten worden ingeleverd. De provinciale raden zijn tegen Woensdag 12 April bijeengeroepen ter verkiezing van de provinciale senatoren. De nieuwe Kamers komen 13 April bijeen. SLOT Defect? Tel. 11493 DE SLEUTELSPECIALIST - LANGE VEERSTR.10 (Adv. Ingez. Med.) PROERAMMA WOENSDAG 8 MAART 1939. HILVERSUM I 1875 en 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO, 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 3.00 Orgelspel (Om 8.16 Berichten. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbei ders in de Continubedrijven. 11.00 Causerie „Wat is rheumatiek?". 11.30 Gramofoonmu ziek. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gra mofoonmuziek. (Om 12,15 Berichten.) 12.30 VARA-orkest. 1,151.45 Esmeralda en solis te. 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinde ren. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Ram blers. 6.28 Berichten. 6.30 Lezing „Traditie en idealen". 7.00 VARA-kalender. 7.05 Feli citaties. 7.10 Vocaal concert. 7.30 Bijbel-ver tellingen. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP., en VARA-varia. 8.20 Am- sterdamsche Metaalbewerkersharmonie Kunst en Strijd. De Stem des Volks, De Jonge Stem en solist. 9.20 Toespraak „Hulpverleening aan de burgebevolking van China". 9,27 VARA- orkest en soliste. 10.10 Berichten ANP. 10.10 Community-singing (Opn.). 10.30 Viool en piano. 11.00 Orgelspel. 11.30 „Fantasia". 11.55- 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoon muziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek.. 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek, 12.30 Orgelspel. 1.30 Stichtsch Salonorkest en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Uitzijding voor land- en tuinbouw. 6.20 Gra mofoonmuziek, berichten. 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Muzikale causerie. 7.45 Causerie over leerbewerking. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichtetn. 8.15 Uitzen ding vanwege het Nederlandsch Jongelings verbond. 9.45 De Eemlanders. 10.00 Berichten ANPactueel halfuur. 10.30 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11,25 Gramofoonmuziek. 11.50—12.00 Schrift lezing. DROITWICH. 1500 M. 11,2511.50 Vioolvoordracht. 12.10 Orgelspel. 12.35 Dansmuziek. 12.50 Pianoduetten. 1.20 Dansmuziek (Gr. pl.) 2.00—2.20 Declamatie. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.20 Het BBC-Nor- thern-Ireland orkest en James Moody's dans- orkest. 4.00 Zang bij de piano. 4.20—5.10 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Geraldo en zijn orkest en solisten. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie over het ministerie van Landbouw een visscherij. 6.55 Pianovoordracht 7.20 Ray Ventura et ses Collégiens. 8.05 Actueele uit zijding. 8.35 Het BBC-vrouwenkoor en het BBC-symphonie-orkest (9.25—9.45 Berich- ten3. 10.40 Het Leslie Bridgewater kwintet. 11.20 Fransche causerie „La satire d'Anatole France". 11.35 Joe Loss en zijn Band. 11.50- 12.20 Swing-muziek. (Gr. pl.) met toelich ting. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Het Locatelli-orkest. 12.30 Zang. 1.05 Het Cassard- orkest. 2.35 Zang. en 33.30 Gramofoonmu ziek. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 Zang. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.05 Vioolvoordracht. 5.25 Het Giardino-orkest. 7.20 Zang met toe lichting. 7.50 Pianovoordracht. 8.35 Viool voordracht. 8.50 Zang. 9.20 Variété. 10.50 en 11.20 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Het Rhein-Mainische Landesorkest. 7.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Studenten-orkest. 12.35 Omroepkleinorkest en solisten. 1.30 Populair concert. 2.40 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroepkleinorkest. 5.50 Vocaal en in strumentaal concert. 6.35 Winterhulppro gramma. 7.30 Vroolijk programma. 8.30 Het Kastert-kwintet en solisten. 9.35 Gramofoon muziek. 9.5011.20 Omroep-Amusements orkest, solisten en accordeonduo. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest. 1,50—2.20 Gramofoonmu ziek. 5 20 Het Hollancourt-kwartet. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroepsvm- phonie-orkest. m.m.v. solisten. 10.30 Folklo ristisch programma. 10.50—11.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Het „Quartetto di Roma". 8.20 Hoorbe- richten. 9.20 Berichten. 9.50 Hoorn en piano. 10.05 Berichtenu. 10.20—11.20 Zie Keulen om 9.50.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9