TH€€ doetje goed! Tegen excessieve uitingen za strenger worden opgetreden. Nieuwe strafbepalingen in voorbereiding <o V R IT D A G 10 MAART 1939 HAAREEM'S DAGBEAD 3 EERSTE KAMER '3 'k Ontmoette in 't hartje van het duin Een oud gedrocht, met schaamle kruin. Zijn bast sleepte hij langs den grond. Maar een fluweele zitplaats vond Ik op zijn rugvanwaar 'k het fluist'ren Der wilgenblaren kon beluist'ren. Wellicht heb ik daar zitten droomen. Want doorgaans praat men niet met boomen. „Zeg, amuseer jij je nog-al?", Herinner 'k mij in elk geval Dat ik dien Wilg- begon te vragen. „Zijn het voor jou geen lange dagen?" „Veeleer te kort", lispte zijn blad. „Als 't Morgen wordt, ontroert U dat? Wij vinden 't een gebeurtenis Die 't schoonst van al ervaren is." „Als 't morgen wordt?", vroeg 'k met een lach. „Dat is toch iets van eiken dag...." „Maar 't middag-uur". zoo ging hij voort. Alsof hij mij niet had gehoord, „Is ons het meest nog naar den zin. Dan drinken wij het Zonlicht in, Meer puur-genietend en bezonken. Des morgens zijn wij vreugdedronken". „Een wonder is voor ons de Nacht." Zeide de oude kruipwilg- zacht. „Zij doet van droomgeluk hen beven, Die in de eeuw'ge Stilte leven. Kom hier de sterren gadeslaan. Dan leert ge innig mij verstaan. En groeit ge tot een menschenkind Dat het gewone 'n wonder vindt." ANTONIE PONS. DEN HAAG Donderdag. Minister G o s e 1 i n g beloofde dat, na een kleine onderbreking doordat de ambtenaren die een nieuwe regeling van het vreemdelingen recht moeten voorbereiden, midden in het vluchtelingenprobleem zaten, nu weer met voort varendheid gewei'kt zal worden aan bedoelde voorbereiding. Dat de Minister het wetgevende werk te zeer in het gedrang laat komen tengevolge van te veel bemoeiing op uitvoerend gebied en van een minder goede organisatie van den arbeid bij zijn departement, ontkende hij. Overigens zal een nog betere departementale organisatie binnenkort haar beslag krijgen. De ci'itische uiteenzetting op den persoon van den bewindsman door Mr. In 't Veld uitgeoe fend, aanvaardt Mr. Goseling gaarne in den goed bedoelden geest. Spr. merkt op, dat nauw keurig afwegen van voor en tegen van even tueel te treffen maatregelen, snel handelen niet hoeft te beletten. De bedoeling tegenstanders te prikkelen ontbreekt den Minister geheel, doch men late toe, dat hij zoo nu en dan humor en sarcasme aanwendt bij de verdediging van zijn standpunt en beleid. In aansluiting aan Prof. Kranenburg's tref fende woorden, brengt de Minister hulde aan de nagedachtenis van den knappen nobelen strij der voor het recht, den te vroeg gestorven prof. Scheltema, met wiens beschouwing ter gele genheid van het eeuwfeest van ons B. W. ge houden omtrent de wenschelijkheid van een algemeene technische herziening van het B. W. spr. het echter niet eens is. Eerder zouden be paalde onderdeelen van ons Strafwetboek eens op de helling moeten. De minister verklaarde wel eens te willen overwegen of hij een Regee- ringscommissaris zou benoemen ter voorberei ding en verdediging van een regeling van de administratieve rechtspraak. Naar 's Ministers opvatting is boven het cognossements-verdrag het huidige Nederland- sche recht op dat gebied te verkiezen, maar nu eenmaal alle andere betreffende landen het ver drag geratificeerd hebben, is het misschien 't beste om ook in onze wetgeving de noodige wijzigingen aan te brengen. Daaraan hoopt de Minister weldra 't noodige te zullen gaan doen. Voorts deed de Minister dé toezegging dit in antwoord op een verzoek van Mr. Michiels v. Kessenich (R.K.) nog eens te zullen zinnen op middelen om uitwassen ten aanzien van de zaak waarneming tegen te gaan. Om allerlei redenen is 't toch beter de afdee- ling, die voor goede redactie van onze wetten zal moeten zorgen, niet aan Algemeene Zaken, maar aan Justitie te verbinden. Wat de wilde bussen betreft, niet de Regeering is met de ondernemers krijgertje gaan spelen, neen zij deden het en probeeren het nog te doen met de justitie. Onrechtvaardig was toch zeker, dat men Wel mocht rijden van den Haag naar Amsterdam en niet omgekeerd. Daar aan nu moest een einde komen. De Minister is voor handhaving van het gezag. Dit geldt ook in verband met de kwestie van excessieve uitlatingen. Men kan gerust zijn. En op het Departement èn op de parketten worden de uitingen scherp gecontroleerd en er vinden veel vervolgingen plaats. Maar men moet ook afwegen de reali teit van het gevaar van de uitingen. Intusschen komt de Minister met wat nieuws. Bevordering van aanvulling van de strafbepalingen ligt in zijn voornemen. De aanvullingen zijn in ontwerp zoo goed als gereed. Doch natuurlijk is ernstig beraad en afwegen noodig. Men dient er tegen te waken, dat met het vuile badwater van exces sieve uitingen het schoone kind van de recht matige vrijheid van oordeelen wordt uitgegooid. Eerlijke kritiek moet geoorloofd blijven. Daar toe hebben aldus Mr. Goseling ook mijn overwegingen geleid, maar niet geoorloofd die nen te zijn voortgezette leugen en laster. Met dat al, de rol van wetgever en rechter over schatte men niet: voor een goed deel zal het toch blijven aankomen op het zedelijk bewust zijn van het volle zelf. Wat al of niet toelating van redevoeringen houdende vreemdelingen bij begrafenissen be treft, dit hangt af van de plaats, die de doode heeft ingenomen, wie aan de begrafenis deelne men enz. Tenslotte vroeg de Minister nog aandacht voor het beleidt in zake de vluchtelingen. Met ge noegen constateerde spr. dat de kloof tusschen Regeering en Skaten-Generaal (volksopinie), die in' dit opzicht vroeger wel eens aanwezig scheen, zoo goed als gedicht is. Er zijn nu nog slechts nuances van beoordee ling omtrent onderdeelen van 't gevoerde be leid. Met de algemeene richtlijnen daarvan, die in hoofdzaak hierop neerkomen, dat de Regee ring er voor moet waken, dat wie hier opgeno men zijn ook verzorgd kunnen blijven en voorts dat de belangen van de eigen bevolking niet in het gedrang komen. Op het oogenblik is de stand van zaken, dat pl.m. 8500 vluchtelingen reeds hier zijn, en voorts nog voor 1000 toelating is verleend (600 in gezinnen, 300 in kampen, 100 in kinder-te- huizen), dus dan is men tegen de 10.000. Hier mee is toch de grens bereikt. Voortaan zullen de menschen alleen in zeer uitzonderlijke gevallen kunnen binnenkomen. In vergelijking met an dere landen hebben wij heel wat meer gedaan. In Zweden zijn thans hoogstens 4000 vluchtelin gen aanwezig. Het centrale kamp, dat op de Veluwe zal komen, zal bestemd zijn voor de le gale vluchtelingen; vlak daarnaast komen de illegalen en geleidelijk zullen die beide groepen in elkaar vloeien. Voor die illegalen, die later nog mochten binnenkomen zal men dan tijde lijk elders nog een verblijfplaats verzorgen. Wat de trans-migranten aangaat, die kunnen alleen toegelaten worden wanneer men ten on zent de zekerheid heeft, dat ze zeer binnenkort inderdaad kunnen emigreeren. Met de emigratie is zeker wel werkverrui ming ingetreden, doch dat blijft niet zoo door gaan en daarom moeten we op de rechtmatige belangen van eigen volk letten. Als regel volgt Justitie het advies van Economische Zaken wat toelating van vreemdelingen betreft, welke in het economisch belang van ons land zou wezen. Menigmaal blijkt de emigratie-mogelijkheid grooter als eerst de man alleen gaat dan wan neer zijn gansche gezin meteen hier is of komt. De toekomst van het gezin eischt dan dus een beleid als in dit opzicht door de Regeering wordt gevoerd. Tenslotte wees de minister ex- op, dat voor de „legaal" toegelatenen de zorg ten aanzien van hun verblijf hier te lande valt onder Binnenlandsche Zaken, terwijl hij er ook nog op wees, dat opneming van de kinderen in gezinnen groote bezwaren ontmoet: de Regee ring heeft hier een zware verantwoordelijkheid. Ten besluite van zijn rede verklaarde de Mi nister, natuurlijk over Oss te zullen zwijgen. Alleen wilde hij wel zeggen, onverzwakt de overtuiging, neen, de zekerheid te hebben en hierin was hij versterkt door de reacties op zijn beleid dat hij naar eer en geweten zijn plicht in de bedoelde aangelegenheid had ge daan en aldus op de juiste wijze alsmede op het juiste tijdstip de hooge rechtsgoederen voor alle burgers in Nederland had beschermd. Bij de replieken onderstreepte Prof. Lohman (c.-h.), dat het onjuist wax-e het stilzwijgen van zijn (en van de anti-revolutionnaix-e) fx-actie uit te leggen als een aanwijzing van zwijgende kri tiek op het beleid van dezen minister. Dit is geenszins het geval: men behoeft toch niet altijd het woord te voeren om te voorkomen, dat zwij gen als kritiek wordt beschouwd. Ook al mogen in beide fracties wel eenige bezwaren bestaan ten opzichte van sommige onderdeelen van 's Mi nisters beleid, zoo wilde spr. thans uitdrukkelijk namens beide fracties vex-klaren, dat zij niet de minste sympathie koesteren voor de veelal ex cessieve en stelselmatige kritiek in den lande uitgeoefend op dezen bekwamen en werkzamen bewindsman. Met aanteekening van het „tegen" der nat.- soc. fractie werd de begrooting van Justitie aan genomen. De begrooting van het Departement v. Kolo niën gaf zoowel Ii\ Heldring (lib.) als mi nister Wel ter gelegenheid te juichen over den tegenwoox-digen bloei van Curagao dat een wonderbaarlijken vooruitgang toont, te danken aan de olie. Intusschen achtte de minister het wel gewenscht er naar te streven ook andere bronnen van welvaart aan te boren, opdat de bevolking niet louter van het wel en wee van die eene industrie afhankelijk zal zijn. Bij „Sociale Zaken' erkende de heer v. d. Bilt (s.-d.) die een schets van de werkloosheid gaf, dat de minister ter bestx-ijding van dit euvel veel heeft gedaan. Dit neemt niet weg, dat het aantal wex-kloozen nog schrikbarend hoog is. In voering van de 40-urige wex-kweek zou dezen senator toelachen; met stx-ingente toepassing van de 48-urige werkweek zou hij intusschen ook al vrede kunnen hebben als dan tevens naar de 45-urige arbeidsweek zou worden ge streefd. Bevordering van verordenende bevoegd heid van de bedrijfsraden en verbindendvex-kla. ring van de collectieve ax-beidsovereenkomst be- hoox-de mede tot de wenschen van dezen spre ker, wiens partijgenoot Hi ems tra verkorting van den ax-beidstijd in land- en tuinbouw aan beval en verder opkwam voor afschaffing van dwang voor wexkloozen om in Duitschland te gaan wei-ken. Prof. v. Embden (v.-d.), die de mogelijk heid geschapen wilde zien de minimumloonen in de huisindustrie in de collectieve arbeids overeenkomst te doen vastleggen, klaagde over veel te lichte straffen in geval van overtre ding van de Arbeidwset. De heer Gelder man (lib.) stipte in verband met allerlei maat- x-egelen ter bestrijding van de werkloosheid o.xn. aan, dat goede samenwerking met de arbeids beurzen gewenscht is, dat vakopleiding aanbe veling verdient. Een arbeidsvex-bod voor meisjes van 15 en jongens van 14 jaar zou o.m. juist in verband met de kortere vakopleiding ern stige bezwaren opleveren. Daax-om is voorzich tigheid te dien opzichte wel op haar plaats. Spr. meent dat niet de wet voor een (betaalde) va- cantïeregeling moet zorgen, maar dat zulks dient te worden behandeld in verband met de loonen, dus bij loonovereenkomsten aan de orde hó'ort te komen. In verband met het geval de Ax-noud merkte de heer Gelderman op. dat het rechts gevoel daax-bij toch wel gekweld is, zoodat z.i. schadevergoeding billijk ware. E. v. R. DE SCHILDER A. VAN WEEZEL ERRENS OVERLEDEN. In den ouderdom van 72 jaar is in het R.K. ziekenhuis te Amersfoort overleden de kunst schilder A. van Weezei Errens, die niet alleen hier te lande, xnaar ook in den vreemde veel successen met zijn weiken behaalde. Onder lading kolengruis gestikt. Doodelijk arbeidsongeval te Amsterdam. Bij de electrische centrale Noord, aan den overkant van het IJ, is Donderdag een on geval gebeurd, dat een arbeider het leven heeft gekost. Terwijl de arbeider bezig was één van de stortkokers, waarin fcipkarren automatisch kolen storten, door te steken, verloor hij zijn evenwicht en viel voorover in den koker. Voor dat met het aanrijden van de kolenwagentjes kon stopzetten, had één reeds zijn inhoud in den koker gestort, met het gevolg dat de man werd bedolven. Toen men het slachtoffer had bevrijd, bleek de man te zijn gestikt. De Kosmos-Eerstelingen-Prijs. Naar aanleiding van de in enkele bladen verschenen beschuldiging, als zou de heer J. Mens, wiens roman „Menschen zonder geld" met de Kosmos-Eerstelingen-Prijs 1938 be kroond werd, de jury misleid hebben door te verzwijgen, dat hij reeds vroeger onder pseu doniem een roman had uitgegeven, stelt de jury van de Kosmos-Eerste 1 in gen-Prijs na een onderzoek er prijs op het volgende te ver klaren De heer Mens heeft het bestaan van een boekje „Rafels" onder pseudoniem J. Rebel niet vermeimelijkt. Het boekje bevat 34 reeds eerder in een blaadje verschenen schetsen van werkloozenmilieus, die door een uiterst dun nen draad tezamen hangen. Het heeft in wezen niets met een roman te maken. Wil men dezen onderlingen samenhang der schet sen toch laten gelden, dan is het naar om vang en karakter niet meer dan een novelle te noemen. Het programma van de Kosmos- Eerstelingen-Px-ijs vermeldt o.m.:..Publicatie van gedichten, essays en novellen sluit deel neming aan deze prijsvraag niet uit". De heer Mens gaat dus geheel vrij uit. Reizen naar Spanje eischt goede voorbereiding. In verband met moeilijkheden, welke Ne derlanders, die zich naar Spanje wenschen te begeven, aan de grenzen van dat land mochten ondervinden, wordt belanghebbenden aange raden zich niet derwaarts te begeven alvorens in het bezit te zijn van een door den Spaan- schen tijdelijk zaakgelastigde in Nederland, den heer De Piniès afgegeven visum gedateerd na 18 Februari 1939. Met het verkrijgen van zulk een visum is eenigen tijd gemoeid. VICE-ADMIRAAL K. F. SLUYS OVERLEDEN. In den ouderdom van 67 jaar is te 's Graven- hage overleden vice-admiraal b. d. K. F. Sluys. Vice-admiraal Sluys werd na afloop van de voorbereidende studiën in 1883 benoemd tot luitenant ter zee 2e klasse. Hij klom regelmatig in i-ang op en in 1927 volgde zijn benoeming tot vice-admiraal. De overledene was ridder in de ox'de van den De heer H. Meinesz treedt af als voorzitter der Tarief commissie. Bij Kon besluit van 4 Maart 1939 is aan H. Meinesz te Vogelenzang op zijn verzoek, met ingang van 1 April 1939, eervol ontslag ver leend als lid, tevens voorzitter der tariefcom missie onder dankbetuiging vcor de belang rijke diensten door hem, aanvankelijk als lid, later voorzitter van den toenmaligen raad van beroep voor de invoerrechten en daarna als voorzitter van de tariefcommissie, gedu rende vele jaren aan den lande bewezen. KIND DOOR BOERENKAR OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdagavond omstreeks half zeven is het vierjarig kind van de familie A. Snoek te Rijen door een boerenkar overreden en op slag gedood. Verzoeken om plaatsing bij het Departement van Defensie. Sollicitaties worden niet beantwoord. Hoewel reeds eenige malen ter algemeene kennis is gebracht, dat het indienen van ver zoeken om plaatsing, hetzij bij het departe ment van defensie, hetzij bij de daaronder ressorteerende diensten en instellingen, vol komen overbodig is, omdat, voor zoover be hoefte aan personeel bestaat daarin wordt vcox-zien door plaatsing van capitulanten. wachtgelders en daarmede gelijkgestelden. worden nog steeds tal van verzoeken bij het departement ingezonden. Daarom wordt er nogmaals nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat sollicitaties niet in behandeling kunnen worden genomen en dat alle daarmede vei'band houdende ver zoekschriften onbeantwoord worden gela ten. Nederlandschen Leeuw, ridder in de orde van Oranje Nassau, ridder in de Leopoldsoxde van België, commandeur der Danebrogsorde van Denemarken, officier in de orde van de Kroon van Italië, hij was daarenboven drager van twee eex-eteekenen voor belangx-ijke krijgsveiTichtin- gen in Atjeh. OPSLAG EN VERVOER VAN SNOEK IN DEN GESLOTEN TIJD. Dezer dagen is de publicatie te verwachten van een algemeenen maatregel van bestuur, die het aan door den minister van economi sche zaken erkende handelaars-exporteurs van zoetwatervisch mogelijk zal maken hun op 21 Maart in opslag gehouden snoek onder nader te stellen voorwaarden tot en met 20 April 1939 in opslag te houden, te vervoeren en uit te voeren. Zij die meenen voor zoodanige erkenning in aanmerking te komen, zouden zióh daarom reeds thans tot het ministerie van economi sche zaken, Bezuidenhout 30, Den Haag, kun nen wenden. Nieuwe motorrecldingsvlet voor Den Helder. Met schoepen uitgerust. De Nooi'd-Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij heeft Donderdag een nieuwe aanwinst van haar vloot in dienst gesteld: een motor- strandreddingsvlet, uitgerust volgens het Hotch- kiss-systeem. De boot, een vex-bouwde reddingsvlot, wordt gestationneerd te Den Helder en is bestemd voor reddingen op de Wadden. Het bijzondere is dat geen schroef doch ingeboxiwde schoepen voor de voortbeweging zox-gen. De reddingen in ondiep water worden dikwijls hoogst gevaarlijk, doox-dat de schroef een zeer kwetsbare plek van het scheepje is. De bladen kunnen stuk slaan, er kan een touw of ketting tusschen de schroef komen en dan is het vaartuig overgeleverd aan wind en water. Bij het Hotch- kiss-systeem zijn deze gevaren uitgeschakeld. Het nieuwe schip zal de naam „C. K. Baas" dragen. Wijlen de heer Baas, oud-stationschef te IJmuiden en Wox-merveer heeft aan de N. Z. H. R. M. een aanzienlijk bedrag gelegateerd, waaruit de verbouwing en de inrichting van de Hotchkiss-voortbeweging is gefinancierd. Intusschen zal hier te lande met de verdere toepassing van het Hotchkiss-systeem worden gewacht, omdat op het oogenblik proeven wor den genomen in Engeland, met het systeem-Gill, waarbij de besturing via de watervoortstuwing is geregeld. Dit komt de bestuurbaarheid ten goede, zoodat het schip zeer snel manoeuvreert wat bij reddingen in ondiep en woelig water van het hoogste belang is. UIT DE STAATSCOURANT. 's-GRAVENHAGE, 8 Maart. Bij Kon. besluit van4 Maart 1939, is met ingang van 1 April be noemd tot burgemeester: der gemeenten Maarssen en Maarsseveen: Mr. J van Haselen; der gemeente Ouder-Amstel: G. F. M. baron van Voorst tot Voorst. Kranlenseiisatie Een vluchtheuvel voor den geest, die blasé is geworden van wereldgebeuren, van krantensensatie dag in dag uit, zóó kan onze woning zijn! Evenwicht hervinden, dat zoo gunstig is voor ons physiek en zoo dienstig aan den vrijen loop van onze fantasie, aan het maken van nieuwe plannen! Geven we dan onze woon kamer een stempel van onze persoonlijkheid met ge- nloemd R D behang 49938, of 49939, twee klassieke bloembehangsels uit de R&D Serie 49. Forsehe damastdes sins en toch licht, beide van ongemeen decoratieve wer king. Zoekt U 'n modern, meer effenkleurig behang, ook dan biedt de nieuwe R D-collectie Series 16 - 47 - 48-49-50-51 en 52 U een rijke keuze! \raag ze Uw behanger ter inzage en let U op het lettermerk R&D op het omslag. Want alleen R D-behangsels zijn in de mooie, transparante „Fixa- Color"-kleuren uitgevoerd. Behangselpapierfabrieken van Rath&Doodcheefver Levering via Uw behanger. Toonkamers te HaarlemParklaan 69, te Amsterdam, Prinsengracht 130-736. (Adv. Ingez. Med.) De afschaffing van Personeele Belasting voor motorrijtuigen. De K.N.A.C. schrijft: In de belastingvoorstellen van den minister van Financiën zal worden opgenomen een voox-stel tot afschaffing van de personeele be lasting naar den grondslag motorrijtuigen, waarbij voor pl.m. 30 pCt. van de opbrengst dier belasting compensatie zal worden ge zocht in een verhooging met 12 V2 pCt. van de motorrijtuigenbelasting voor de voor perso nenvervoer ingerichte motorrijtuigen. Principieel stx-eed de K.N.A.C. hiervoor ge durende de laatste jaren op uitermate ki-ach- tige wijze, aangezien voor de bezitters van noi-male personenwagens op deze wijze het gevoel van rechtsonzekerheid komt te ver vallen. De ergeimis is nu van de baan; gezien de conclusies van het „Rapport-De Vries" blijft de K.N.A.C. hopen dat de 30 pCt. compen satie achterwege zal blijven. En zeer zeker zal toch mogen worden verwacht, dat de ge meenten voor wie de opbrengst der Perso neele Belasting bestemd is hunne verdere compensatie niet zullen ontvangen door ver hooging van belastingdruk in anderen vorm. DE OMZETTEN IN DE GROS SIER DERI J IN KOLONIALE WAREN IN 1938. Blijkens 'de door het centraal bureau voor statistiek van de gTossierderij in koloniale waren en aanverwante artikelen, heeft de verbetering in den omzet in dezen tak van bedrijf, welke gedurende de laatste jaren viel waar te nemen, zich in 1938 voortgezet. Naar de waarde gei-ekend waren de vex-koopen in dit jaar 3.3 pCt. hooger dan in 1937. Deze ontwikkeling is in overeenstemming met die in den detailhandel in kruidenierswaren: hier was de omzet in 1938 2.2 pCt. hooger dan in het jaar daarvoor. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar de ter perse zijnde Febiniari-af- levering van het maandschrift van het cen traal bureau voor de statistiek. Vergaderlokaal te Medemblik door brand vernield. Donderdagavond omstreeks acht uur begaf een bestuurslid van de plaatselijke afdeeling der S.DA.P. te Medemblik zich naar het ver gaderlokaal van de afdeeling aan de Ooster haven aldaar, waar een bijeenkomst zou wor den gehouden. Toen hij het lokaal binnen ging, zag hij, dat er brand was uitgebroken. Terstond waarschuwde hij de op de eerste en tweede verdieping wonende gezinnen Wilkens en Menners en deze stelden zich in allerijl in veiligheid. Inmiddels hadden de vlammen spoedig om zich heen gegrepen en de brandweer, die op het eerste alarm was uitgerukt, stond voor een niet gemakkelijke taak. Zij kon niet ver hinderen, dat het geheele pand uitbrandde. De belendende perceelen wist zij te behouden. De ooi-zaak van den brand zoekt men in een petroleumkachel, welke in het vergader lokaal brandde. Waarschijnlijk is door over matige hitte-uitstraling de wand of een in de nabijheid van de kachel staand vooi-werp in brand geraakt, waarna de vlammen zich verder door het gebouw een weg hebben ge baand. De inboedel is mede verloren gegaan. Een Diesel voor één reizigster. De spoorwegen doen in den regel al 't mogelijke om het den treinreizigers gemakkelijk en aan genaam te maken. Dit geldt in groote, zoowel als in kleine aangelegenheden. Een aax-dig staaltje van de vlotheid, waax-mee men bij de spoorwegen de kwesties kan oplossen vernam Het Volk dezer dagen. Een dame, die in Den Haag logeerde, werd ge waarschuwd, dat zij snel naar Utrecht moest ko men, waar een familielid ernstig ziek was. Zij ging naar het station in Den Haag en vroeg den chef welken trein zij hebben moest. De dame, die zeer geagiteerd was, vertelde de reden van haar i-exs. De chef bedacht, dat er weliswaar een trefis voorstond, die binnen enkele minuten zou vafr» trekken naar Utx-echt, doch dat was een stoptrein, die tamelijk lang over de reis doet. Even later zou een Diesel rechtstreeks naar Utrecht snellen, evenwel.... dit was geen trein bestemd voor x-eizigei-svervoer. Dat nam niet weg, dat de dame even later in de Diesel zat^en in den snelst mo gelijken tijd Utrecht bereikte. Van Den Haag uit had men het station Utrecht opgebeld en toen de reizigster daar aankwam, wachtte iemand haar op om haar verder den weg te wijzen. (Adv. Ingez. Med.)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5