RapttUttd eu hpe HET SPORTGESPREK ZWEMMEN. Ragnhild Hveger en Inge Soerensen winnen te Haarlem. Op het zwemfeest van „De Waterratten MN S DAG 14 MAART 1939 HAARD EM'S D.AGBEAD 9 (Adv. Ingez. Med.} VAN DE WEEK ,Het zweefvliegen heeft een groote toekomstzegt Domyn Keiler. Het zweefvliegen heeft in vele landen van de wereld binnen luttele jaren een zoo groote vlucht genomen, zoowel letterlijk als figuurlijk, dat het thans tot een zeer belangrijk onderdeel van de aviatiek is uitgegroeid. De heer Domyn Keller, die hiervan een diepgaande studie heeft gemaakt, vertelde ons daarover het volgende: „Het is allereerst gewenscht er de aandacht op te vestigen, dat het zweefvliegen niet alleen als sport moet worden beschouwd, doch ook als instructie-basis voor de luchtvaart in het alge meen Het kan in dit opzicht het best worden vergeleken met het zeilen, immers voor de ge zagvoerders en stuur lieden der toekomst is een studie-reis op een zeilschip een uit stekende gelegenheid om het water, de stroomingen en de winden te leeren kennen, ook al moe ten zij later uiteraard op een schip zonder zeilen het geleerde in practijk brengen. Dat het nut van het zweefvliegen in het kader van de luchtvaart als zoo danig nog niet vol- DOMYN KELLER. doende tot de betreffende regeerings-instanties is doorgedrongen, blijkt wel uit de omstandig heid, dat het N.V. Instituut voor Zweefvlieger zijn goed werk aan het einde van 1938 moest staken wegens gebrek aan financieelen steun. Dit goede werk kwam o.m. tot uiting in de ge slaagde vluchten, die het vorig jaar van Ypen- burg uit naar Brussel (220 K.M.), Namen en Alkmaar konden worden ondernomen. Vooral de vlucht naar Brussel, waarbij het Neder- landsch record werd verbeterd, was een pracht- prestatie. Wanneer men momenteel zou beschikken over een goed georganiseerd zweegvlieg-wezen, zou men voor de opleiding van motorvliegeniers een automatische selectie krijgen, wat voor het de partement van Defensie een geldbesparing en een verminderd risico zou beteekenen. Het geld, aan de organisatie van het zweefvliegen besteed, zou dus dubbel en dwars terug komen. Doch niet slechts de militaire-, ook de civiele luchtvaart kan er van profiteeren; de K.L.M. heeft dat ook ingezien en bij de opleiding van haar piloten ook het zweefvliegen met behulp van het N.V. Instituut voor Zweefvliegen be trokken. De bouw van zweefvliegtuigen heeft bepaalde voordeelen voor de ontwikkeling van het mo torvliegtuig; speciaal in Duitschland heeft men van dien gunstigen invloed op de aero-dynami- sche vormgeving profijt getrokken. Zoo is b.v. het Focke Wulf Condorvliegtuig uiterst slank gebouwd. Een vliegtuig zonder motor zou in glijvlucht door de zwaartekracht naar beneden komen, zij het dan ook in een zeer lange glijvlucht als gevolg van de gunstige vormgeving doch het put de kracht om hooger te stijgen uit verti cale stijgwinden. Deze worden onderscheiden in thermische- en helling-stijgwinden. Er wordt ook om laatstgenoemde reden van 500 of 1000 Meter hooge bergen af gestart, waarvoor b.v. de Wasserkuppe in Duitschland zich bij uitstek goed leent. Er bestaat onder de jongeren veel belangstel ling voor het zweefvliegen; zij zijn aangewezen op clubs, die vereenigd zijn in den Bond van Nederlandsche Zweefvliegclubs. Deze Bond houdt ieder jaar een kamp, doch vorig jaar was dit wegens gebrek aan middelen niet mogelijk. In dat opzicht gaat het dezen Bond al even slecht als het vorengenoemde Instituut, dat voor de hoogere en fijnere opleiding zorgt, of beter gezegd, zorgde. Tusschen beide lichamen be staan echter meeningsverschillen en het zou derhalve overweging verdienen, één centrale or ganisatie te stichten, een organisatie, die over ruime subsidie beschikken kan en die alles lo gisch indeelt. Het zweefvliegen heeft zich in den loop der jaren in het buitenland ontwikkeld en men heeft het „doelvliegen" ingevoerd, waarmede een tocht door middel van thermische winden naar een van tevoren gesteld doel wondt be oogd. In ons land heeft Jan Hoekstra op die wijze een tocht van Teuge naar Groningen vol bracht. In Duitschland geschiedt dit doelvlie gen op groote schaal, zoo vlogen 17 zweefvlie gers van de Wasserkuppe naar Berlijn, een af stand van ongeveer 400 K.M., grootendeels over laagland. Men kent daar ook de doelvlucht met terugkeer naar het startpunt, wat uiteraard veel moeilijker is. Een zweefvliegtuig is zeer bestuurbaar, het heeft in zeker opzicht gunstiger landingsmoge lijkheden dan een motorvliegtuig door de la gere landingssnelheid en dus korteren uitloop. Het zweefvliegen is thans ook op het pro gramma voor de Olympische Spelen te Helsinki geplaatst, wel een bewijs, dat het als sport groote mogelijkheden biedt. Het is dus een eerezaak, dat ons land (als stimulans) daar ook bij ver tegenwoordigd zal moeten zijn. Alleen zal het amateurbegrip een handicap vormen, daar Hoekstra, als zijnde instructeur, niet zal kun nen deelnemen. Tenslotte is het interessant er op te wijzen, dat men in enkele landen het zweefvliegen als ontspanning voor verkeersvliegers (ook voor de ouderen onder hen) heeft ingevoerd. De piloten van de Lufthansa vinden daarvoor op het vlieg veld Tempelhof toestellen tot hun beschikking, waarmede zij tochten boven Berlijn (waar de warme lucht van de stad stijgwinden produ ceert) kunnen maken. Iets dergelijks zou ook voor de K.L.M.-piloten op Schiphol mogelijk zijn, want de lucht boven de stad Amsterdam biedt daartoe dezelfde gelegenheid", Maandag waren de vermaarde Deensche zwemsters Ragnhild Hveger en Inge Soerensen de gasten van de Haarlemsche Zwemvereeniging „De Waterratten". Des middags maakten bestuursleden van deze vereeniging met de Deensche gasten een autotochtje door Haarlem en omgeving. Ragnhild en Inge worden door onzen fotograaf gekiekt bij den Hertenkamp. Achter de meisjes de leidster Mej. P. Petersen en de heer G. Yoogd, voorzitter van „De Waterratten". Hef Sportfondsenbad uitverkocht. Maandagavond organiseerde „De Waterrat ten" in het Sportfondsenbad een zwemfeest, waarvoor een zeer groote belangstelling bestond. Wij kunnen ons niet herinneren, dat we het ooit zoo vol in deze inrichting hebben gezien; eenige honderden belangstellenden moesten worden geweigerd, omdat er geen plaats meer was. Onder de aanwezigen waren Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, burgemeester van Haar lem en de heer C. Maarschalk, oud-burge meester. De wedstrijden, die te kwart over acht be gonnen, hebben een vlot verloop gehad, waar voor wij aan de organiseerende vereeniging gaarne een woord van hulde brengen. Reeds te half elf was het programma geëin digd, ongewoon vroeg voor zwemwedstrijden! Het programma was ditmaal kort, doch select Het aantal deelnemers was beperkt, waardoor alle nummers, met uitzondering van nummer 3 (100 Meter borstcrawl heeren) in één serie kon worden verzwommen. Door het deelnemen van de beste zwemsters ter wereld waren de zwemnummers buitenge woon interessant. Niet alleen voor de insiders, maar ook voor het publiek, dat zelden of nooit zwemwedstrijden bezoekt, is het zwemmen van een Ragnhild Hveger een attractie. Wat bij dit meisje het meeste opvalt, is het geweldige tempo, dat zij met haar beenen slaat; die. zwiepen door het water, komen er bij het zwemmen zelfs een flink stuk bovenuit, en die vormen den grond slag voor haar groote snelheid. In tegenstelling met de meeste Hollandsche zwemsters brengt zij haar armen gebogen in het water, derhalve niet gestrekt, terwijl zij haar romp eenigszins draait, hetgeen ook al in strijd is met sommige theo rieën die in ons land gelden. Het nemen der keerpunten door haar is een bijzonderheid op zichzelf. Circa één meter voor een keerpunt brengt de Deensche haar rechterhand naar vo ren, terwijl zij met haar linkerhand een zeer snel uitgevoerde roeibeweging maakt. Hoewel zij hierdoor o.i. iets aan snelheid verliest, heeft deze methode het voordeel, dat zij altijd precies uitkomt en zoodoende beter haar keersalto kan maken. Wanneer wij hierbij voegen, dat Ragnhild over een groot uithoudingsvermogen en veel vechtlust beschikt, dan is reeds een groot deel van de buitengewone capaciteiten van dit zwem- wónder verklaard. Inge Soerensen, de schoolslagzwemster heeft' geen opvallenden slag. integendeel, zij verzuimt zelfs haar beenen te sluiten, iets waarvoor zij van eiken badmeester een standje zou krijgen. Maar ook de snelheid van dit meisje is pheno- menaal. Jopie Waalberg werd geklopt op haar speciale nummer de 200 Meter schoolslag, als mede in de estafette op de 100 Meter. Het programma opende met een polowedstrijd tusschen de dames van „De Waterratten" en de A. D. Z., kampioen van Nederland. Naar onzen smaak werd er in deze ontmoeting tè fel ge speeld. Beide ploegen waren belust op de overwinning maakten zich schuldig aan vrij veel overtredingen, waarvoor scheidsrechter Braam terecht strafte. Er moesten zelf drie da mes den kant opzoeken! De Amsterdamsche dames waren aanvanke lijk iets in de meerderheid, hetgeen Dini Hiisken in een onhoudbaar doelpunt uitdrukte. Greet Kuijper van D. W. R. schoot kort hierop hard tusschen de handen van mej. Bijleveld door. Het was weer mej. Hiisken, die aan de Amsterdamsche dames de leiding gaf. Hierna werd zoowel een Haarlemsche als een Amsterdamsche dame wegens een overtreding het veld uitgezonden. D. W. R. werd sterker, doch goals bleven uit, zelfs toen een tweede Amsterdamsche dame op den kant moest gaan zitten. Het Amsterdamsche doel werd bekogeld, doch de doelverdedigster was ongenaakbaar. Mej. Leunis kwam even voor het einde vrij te liggen en benutte een goed aangegeven bal van mej. Zieren (22). De ploegen waren na dit doelpunt weer vol tallig, doch er werd niet meer gescoord. Bij het nummer 100 Meter borstcrawl voor dames ging de strijd tusschen Ragnhild Hveger en R. van Veen. De Deensche keerde iets eerder en ook bij het tweede keerpunt lag zij iets voor op de Rotterdamsche. De laatste baan was rijk aan spanning. Hoe Rie van Veen ook trok, Hveger bleef juist iets voor. De Deensche maakte den fraaien tijd van 1.6.2. terwijl Rie van Veen 1.7.8 noodig had. Het hierop volgende nummer 100 Meter borst crawl voor heeren, aangesloten bij den Kring Haarlem, was ook spannend, omdat drie zwem mers der laatste serie vrijwel gelijktijdig aan tikten. J. Ketelaar van H. V. G. B. werd met miniem verschil winnaar. Zijn tijd, 1 min. 7,5 sec., lag nog ruim één seconde boven dien van Ragnhild Hveger. Van hef zwakke geslacht ge sproken! Voor de 200 Meter schoolslag dames had Jopie Waalberg van de A. D. Z. de beste kansen, vooral ook, omdat zij j.l. Vrijdag haar rivale de Deensche- op de 400 Meter had geslagen, een nummer, waarin deze uitblinkt. Inge Soerensen bleek evenwel veel beter gedisponeerd, dan de Amsterdamsche. Wel nam Jopie Waalberg aan vankelijk de leiding, doch Inge liep tegen het einde meer en meer in. Op de laatste baan en speciaal op de laatste tien meter spurtte zij ge weldig. Onze landgenoote kon haar niet houden. Het verschil bedroeg drie seconden, derhalve vrij veel. De 100Meter rugslag was een Hollandsche aangelegenheid. Iet van Feggelen met haar fraaien, rustigen slag bleek weer sterker te zijn dan Cor Kint. Het goede zwemmen van Dini Kerkmeester viel op. Zij bleef slechts 0,2 seconde op Cor Kint achter. C. Haven van D. W. R. en N. van der Voort van de zwemclub „Haarlem" gaven een welge slaagde demonstratie schoonspringen. Het laatste zwemnummer bestond uit een 3x100 Meter wisselslag-estafette dames interna tionaal. De gemengde ploeg bestond uit Cor Kint (rug), Inge Soerensen (schoolslag) en Ragnhild Hveger (borstcrawl). Nederland kwam uit met Iet van Feggelen (rug), Jopie Waal berg (schoolslag) en R. van Veen (borstcrawl). Ongetwijfeld is dit het mooiste en spannendste nummer van den avond geworden. Iet van Feg gelen nam een voorsprong op Cor Kint. Wel liep Inge Soerensen uit op Jopie Waalberg, doch na twee honderd meter, toen de brostcrawl-zwem- sters te water gingen, was de Hollandsche voor sprong oogenschijnlijk zoo groot, dat de eerste prijs in het verschiet lag. Doch toen bleek eersi recht, welk een enorme prestatie Ragnhild Hveger kan leveren! Precies op tijd loste zij haar landgenoote af en ging in een snel tempo op Rie van Veen af. Op de eerste baan was nog niet te zien, dat zij inliep. Toen werd het verschil gaandeweg kleiner, doch bij het ingaan van de laatste baan bedroeg dit verschil toch nog ruim een meter. Na 290 Meter lag Rie van Veen nog voor, zelfs na 295 Meter nog. De Deensche vocht, maar Rie van Veen, die het gevaar zag, óók. Nog een allerlaatste krachtsinspanning. Ragnhild had zoowaar met handslag gewonnen, waarna een oorverdoovend applaus volgde. Het publiek wist deze uitzonderlijke race te waar- deeren! De avond werd besloten met een polowedstrijd tusschen D. W. R. (heeren) en de rest van Haarlem. D. W. R. was in deze ontmoeting niet op dreef. Het spel was te doorzichtig en ook niet snel genoeg. Bovendien trof D. W. R. doelman De Bruijn van H. P. C. in grootschen vorm. Swier van V. Z. V. wist zich na eenige minuten vrij te maken. Met een goed schot gaf hij aan N. Kollerië het nakijken. Hierna moesten twee spelers het water verlaten. Met een nijdige tik, zonder ceremonieel van gebeier, overschreed de wijzer van de Haar lemsche stationsklok de finish van half drie. De kioskjuffrouw loerde uit haar duiventil en sloeg een blad om; nog geen klanten. De chauffeur van de taxi de voorste van een rij gaapte, en de banden schenen leeg te loopen op 't loome asfalt. In het hotelletje aan de overzij zat een gast, knikkebollend in een fauteuil, schrok weg uit zijn dommel en sloeg de beschermende krant even neer; de straatdeur klikte open. Zou ze er eindelijk zijn? De krant werd weer uitgespreid. Ze was het niet. Niet voor hem. Het waren ér twee. Twee meisjes. Met een jonge meneer, 't kon een broer zijn. En een oudere dame. De tante misschien? Achter de toonbank dook de portier op; er waren gasten. De jonge meneer zei hem iets, en toen greep de portier de koffers en ging de meis jes voor de trap op naar hun kamer. In de tele fooncel sprak iemand over een order, die mis was geloopen. Een poes kronkelde zich in de zon nestralen. In de fauteuil was weer heelemaal rust. Er boven hing een plaat, groot en gekleurd, met twee namen enorm gedrukt. Twee Deensche namen: Ragnhild Hveger en Inge SÖrensen, we reldrecordhoudsters in het zwemmen, beroemd heden, ook recordhoudsters van vette 2 en 3 kolomskoppen op de voorpagina's van kranten, in Scandinavië, in Engeland, in Amerika, in Japan. Dat waren ze, die twee meisjes, die de trap op gingen. Des avonds kwamen ze in het bad met den moeilijken naam, het Sportfondsenbad, die twee meisjes; om den vijver stroomde 't vol met men- schen. Buiten reden autos aan. Het werd een heel wagenpark. Haarlem wilde Ragnhild Hve ger zien zwemmen, en Inge SÖrensen. en onze eigen sterren -r- want die zijn er ook nog! Jo pie Waalberg en I. ('k zet maar I. want 'k weet heusch niet meer of het Iet of Irene is) van Feg gelen, de onverslaanbare als 't om rugzwemmen gaat. En natuurlijk kwamen niet alleen Haar lemmers, maar ook Bloemendalers en Heemste denaren. Mogen we zeggen: Groot-Haarlem? Ja, nou dan was Groot-Haarlem vertegenwoordigd. Het was tjokvol. Er waren meer menschen dan 'r water was. De vijver had best gedempt kun nen worden met allen, die eromheen zaten, om U een beeld van de massa te geven. De burge meester Baron de Vos van Steenwijk was er. En mevrouw. Vele vooraanstaande Haarlemmers zaten vooraan, met handdoekjes over de knieën tegen het spatten. Het was echt genoeglijk en zoo sportief allemaal. Het heldere groene water was spiegelglad. Tot dat er kreukjes in kwamen, en daarna heele vouwen, en toen werd 't één klotsende, deinen de massa, want er kwamen ratten in, Waterrat ten, en die zwommen een bal achterna. Maar dat zat ze niet glad, want de A. D. Z.-ers werkten hen tegen, en twee keer kwam de bal in elk van de vierkante hokjes met een net eromheen te recht, en begon het publiek te juichen. Zóó werd het water ingewijd. Voor de clou: Ragnhild Hve ger. Watervlug gleed ze door het viater, sierlijk, soepel. Twee baantjes kwam Rie van Veen met haar mee. Maar toen vond Ragnhild dat ze het alleen wel afkon en trok ertusschen uit; 1 min. 6.2 seconde deed ze over 100 meters. Loopen zou natuurlijk vlugger gaan. Maar als Ragn hild liep zou ze niet wereldberoemd zijn. Dan waren we ook niet allemaal gisteravond komen kijken. En dat zou jammer geweest zijn, want het was zoo leuk. Gelukkig dan maar dat Ragn hild zwemt. En haar sportzustertje Inge SÖrensen. Die Kleine kon er in het water van door gaan! Dat was een lust om te zien. Jopie Waalberg kon het niet bijbeenen en bijarmen, zoo snel als die kleine Inge door bet Sportfondsenwater kliefde; 3 rrin. 3.7 seconde deed ze over 200 M. En na de superioriteit van de Hollandsche boter wordt ook ons gezag te water door Denemarken aan getast. Holland was eens nummer één te water en te boter. Nu ligt Denemarken vóór, in het water en in de boter. Maar gelukkig botert het te water nog best tusschen ons en Denemarken. Inge en Ragnhild zijn de beste vriendinnetjes met Jopie, Iet, Nida en Cor. En ook de Hol landers aan het water droegen de Deentjes in water een goed hart toe en juichten en klapten. Ragnhild Hveger (met badmantel) en Inge Soerensen (rechts naast haar) poseeren te midden van het dames-zevental van „De Waterratten" in het Sport fondsenbad voor onzen fotograaf, ook toen Ragnhild weer vóór Riet aantikte in de estafette. Op 't oogenblik dat de prijzen moesten worden Uitgereikt waren Ragnhild en Inge zoek. Hun trainster sprak voor de microfoon een soort extra politiebericht in 't Deensch uit, maar eerst na herhaling kwamen ze tevoorschijn. Hadden ze het druk gehad met handteekeningen zetten, of waren ze vergeten dat we allemaal voor hen waren gekomen? Misschien wilden ze eerst stie- kum him norico verorberen. Want hun geleidster zag er lang niet malsch uit, en norico veel dingen zijn verboden voor beroemdheden. Ge lukkig eigenlijk maar dat de meeste zwemsters zoo kort beroemd hoeven te zijn Tot slot een verrassing: de Deensche boter mag beter zijn, de Deensche zwemsters mogen sneller zwemmen, toch hadden we hier nog wat te bieden wat de Denen nog heelemaal niet heb ben: een golvenbad. Haarlem had de primeur om Ragnhild en Inge nou eens niet alleen in 't glad de water te zien klieven, maar ook te zien wor stelen met de golven, zooals onze voorouders dat in de natuur ook deden; die hielden er niet van het water glad te strijken onder een glazen stolp, die doken in het windbewogen nat, zooals de na tuur 't gaf. In Denemarken heeft men dezen ge- civiliseerden terugkeer tot de natuur, dit wilde golvenbad in een beschaafde zweminrichting, nog niet beleefd. Want Ragnhild en Inge maakten zooiets voor 't eerst mee. Als bruinvisschen do ken ze uit de eene golf de andere in, en al ging 't er niet meer om wie of een tiende seconde vlugger was dan de anderen, de menschen, de Haarlemmers, de Groot-Kaarlemmers bleven toch kijken. Want twee zwemmeisjes speelden als kinderen, die nieuw speelgoed hadden ge kregen. v. H. TAFELTENNIS. GROOT NATIONAAL TOURNOOI. Zondag organiseerde de Ned. Tafeltennis Bond, afdeeling Haariem, het jaarlijksch tournooi om den O. H. Crt.-wisselbeker. Er werd in het Concertgebouw gespeeld. Niet minder dan 155 deelnemers hadden zich aangemeld. In den hoofdklasse ging Ankersmit met de eer strijken. In een fraaie finale versloeg hij Onderstal in straight sets. Vooral de tactiek van Ankersmit gaf hier den doorslag. Met 21—16, 21—18 en 21—17 legde Anker smit voor een jaar beslag op den wissel beker. In de eerste klasse slaagde de Haarlemmer De Jong er in tot de finale door te dringen na eerst in de halve finale zijn stadgenoot D. Wolters met 2118, 2112 uitgeschakeld te he ben. In de finale kwam hij tegen den kampioen van Nederland eerste klasse nJ. Pelser. Eervol meest De Jong in drie sets de vlag strijken. De Gebr. D. en G. Wolters slaagde er in, de finale van heeren-dubbel eerste klasse te bereiken. De andere finalisten waren Van Zoelen en Roubos. De eerste set werd door laatstgenoemden gewonnen en de tweede set met minimum verschil door de gebr. Wolters zoodat de derde set de beslissing moest bren gen. Aanvankelijk ging den strijd gelijk op, doch bij 1312 namen de gebr. Wolters een voor sprong zij liepen uit tot 1713, maar ze slaagde er niet in deze voorsprong te be houden. Met 2115, 1821. 21.18 moesten ze de meerdere in Roubos en v. Zoelen er kennen. -Ia de Gemengd-dubbel eerste klasse slaag de mej. L. v. d Pol en G. Wolters er in op prachtige wijze beslag te Lggen op de tweede prijs. Ook in de Dames-enkel tweede klasse valt een Haarlemsch succes te vermelden n.ü. den tweeden prijs aan mej. B. Niesten. (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. Damclub „Oosterkwartier". Onder groote belangstelling reikte de heer H. Teunisse als wedstrijdleider den De Graaf's wisselbeker uit aan het kwartet van de Dam club Oosterkwartier, winnaar voor 1939. Hij memoreerde de prestaties van de deel nemende vereenigingen en sprak den wensch uit, dat het komende jaar met evenveel vuur voor het winnen van den beker zal worden ge..- streden als dit jaar is geschied. Hierna kwamen de vertegenwoordigers der vereenigingen aan liet woord, die allen de or ganisatie en prettige verstandhouding roemden, waaronder de wedstrijden waren verspeeld. De voorzitter van de Damclub Oosterkwartier, de heer J. P. van Eijk, beantwoordde alle spre kers en dankte hen voor de medewerking. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot den wedstrijdleider, daarbij den wensch uitende dat het nu weer verkregen contact met de actieve dammers er toe zou moge bijdragen, dat de heer Teunisse weer als actief dammer zou gaan deel nemen aan de komende wedstrijden. De gongwedstrijd, die ter gelegenheid van de prijsuitreiking was georganiseerd, had een pret tig en geanimeerd verloop. De leiding berustte bij den heer Teunisse, ge assisteerd door de heeren M. van Groningen en Schij venaar Sr. Te half twaalf wes de wedstrijd geëindigd en werd aan de winnaars van iedere groep een prijs uitgereikt. Winnaars werden: Groep A: A. de Jong, Groep B: B. J. Kroon en IJ. de Jong, Groep C: F, Leuffen, Groep D: A. Bron en P. Schrijne- makers, Groep E: C. P. Kraaij, Groep F: A. Vos en A. Wijker, Groep G: J. Reynders. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND Animo-Rcady. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Barendse- straat 29. Gespeeld: z PatrimoniumAnimo Ready a 0—2 Haarlem 2Animo Ready 1 22 Meerlebosch 2Animo Ready 2 20 Te spelen 18 Maart: Animo Ready bAurora om 3 uur. Het verdere programma is nog niet bekend. Aangenomen als lid: de heer T. Tuijnder. Voorgesteld als adspirantlid: Greta Akersloot. Vergadering der twaalftalcommissie Dinsdag avond, Barendsestraat 29. Met zes tegen zes werd de strijd voortgezet De Rest van Haarlem moest wederom een spe ler missen. D. W. R. miste een strafworp. On danks de numerieke minderheid scoorde de rest wederom door van Hemsbergen Jr. (02). Tegen het einde redde E. Behle de eèr. De uitslagen luiden als volgt: 100 Meter borstcrawl, dames, internationaal: 1. Ragnhild Hveger 1.6,2; 2. R. van Veen, R. D Z. 1.7,8; 3. G. Sweres, H. D. Z. 1.11,6. 100 Meter borstcrawl heeren Kring Haarlem: 1. J. Ketelaar, H. V. G. B. 1.7,5; 2. H. Smits, Haarlem 1.7,6; 3. J. van Hemsbergen, Haarlem 1.7,7. 200 Meter schoolslag dames internationaal: 1. I. Soerensen 3.3,7; 2. J. Waalberg, A. D. Z. 3.6,2; 3. D. Heeselaars, O. D. Z. 3.9,-. 100 Meter rugslag dames internationaal: 1. 1. van Feggelen, Y 1.14,2; 2. C. Kint, A'dam 1.16,8; 3. D. Kerkmeester, R'dam 1.17,-. 3x100 Meter wisselslag estafette dames inter nationaal: 1. Gemengde ploeg 3 min. 50,1; 2 Nederland 3 min. 50,2.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7