flrMP/ N.V.ED. KIMMAN Co. AKKERTJES Vergadering Kamer van Koophandel. AGENDA. STOFZUIGERS DE VUURSLAG ALBERT HEIJN WOE N S D A G IS M AART 1939 HAARLEM'S DAGEEAD 4 Meer bezoek van vreemdelingen aan Zandvoort gewenscht. Telling van de kramen op de markt. Dinsdagavond acht uur kwam de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken in openbare vergadering bijeen. Eenige ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Goedgekeurd werden een brief aan den mi nister van Justitie betreffende inning van on betwiste geldvorderingen en een brief aan den minister van Onderwijs betreffende het vijfja rig handels-dagonderwijs. Subsidies. Het Bureau stelde voor, af te wijzen een ver zoek om subsidie voor de Voorjaarsbloementen toonstelling „De Hofstadbloem" te 's-Graven- hage; voor een jubileum van den Haarl. Kegel bond en voor het internationaal congres voor slagers-vakopleiding in September te Utrecht. De Kamer vereen igde zich hiermede. Aan het Nationaal Bureau voor onderwijs op economischen grondslag te Amsterdam werd een subsidie van f 50 verleend. Wederom werd aan de orde gesteld het ver zenden van een brief aan den minister van Eco nomische Zaken betreffende registratie van be drijven. Dit agendapunt was in de vorige ver gadering aangehouden, omdat door den heer Th. S. J. Hooij en enkele andere leden in overweging werd gegeven het conceptschrijven in dien zin te wijzigen, dat zoo spoedig mogelijk een bur gerlijke stand van handel en nijverheid in het leven zou worden geroepen in den vorm van een registratie van alle ondernemingen, die aan het handelsverkeer deelnemen. Naar aanleiding van de hierop gevolgde dis cussie wex-d besloten, den conceptbrief in ban den van de Commissie voor het Handelsregister te stellen. Deze commissie heeft de kwestie bestudeerd, waarbij zij tot de conclusie kwam, dat het denk beeld van de heeren Hooij c.s. op te veel moei lijkheden stuitte. De gedachte, om de in 1940 te houden volks- en bedrijfstelling dienstbaar te maken aan de registratie van bedrijven, achtte het Centraal Bureau voor de Statistiek op zich zelf volkomen juist, doch de practische moeilijk heden zijn onoverkomelijk. De Commissie voor het Handelsregister stel de dus voor, den meergenoemden conceptbrief ongewijzigd aan den minister te verzenden. De Kamer besloot aldus zonder discussie of stemming. Goedgekeurd werd een conceptbrief van het Bureau aan den minister van Sociale Zaken be treffende de Wet op het Afbetalingsbedrijf. Het bezoek van Duitsche toeristen aan Zandvoort. Het Bureau stelde voor een brief aan den mi nister van Economische Zaken te verzenden be treffende de reisregeling tusschen Duitschland en ons land. In dezen brief wordt o.a. het vol gende opgemerkt: „De badplaats Zandvoort wordt in hoofdzaak bezocht door Duitsche toeristen, zoodat de reis regeling tusschen Duitschland en ons land voor haar van het allergrootste belang is. De Kamer is van oordeel, dat het door de Duitsche regee ring voor reisdoeleinden beschikbaar gestelde bedrag ad f 1.000.000.aan den lagen kant is, hetgeen trouwens ook blijkt uit het feit, dat dit bedrag reeds enkele dagen na de openstelling was toegewezen. Voorts zij opgemerkt, dat dit bedrag, beschouwd in verhouding tot het bedrag, hetwelk door Nederlanders in Duitschland wordt besteed, wel buitengewoon gering is. Daarom zou de Kamer het zeer op prijs stellen, indien de minister aanleiding zou kunnen vinden, een ver- "nooging van het beschikbaar gestelde bedrag te bevorderen". De Kamer besloot tot het verzenden van de zen brief. IJsbestrijding. Aan de orde kwam het rapport van het Bureau en de Commissie voor Verkeer en Vervoer in zake het IJsbestrijdingsfonds. De conclusie van Alle betalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGE VALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke kosteloos bij de administratie ver krijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd. De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid ƒ2000, overlijden ƒ400, verlies van een hand, voet of oog ƒ200, beide leden van een duim 100, één lid van een duim 50, alle leden van een wijsvinger 60. één of twee leden van een wijsvinger ƒ25, alle leden van een anderen vinger 15, één of twee leden van een anderen vinger 5, arm- of beenbreuk 30, enkelbreuk f 15 pols breuk ƒ15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abonnés van het Geïllustreerde Zondagsblad bestaat nog een afzonderlijke verzekering. De voor waarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar. Heden: WOENSDAG 15 MAART Stadsschouwburg: Nederlandsch Tooneek „Zijne Eminentie doet zaken", 8.15 uur. Luxor Theater: „Too hot to handle", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Zij die van de straal leven" en „Non stop New York", 2 en 8.15 uur Frans Hals Theater: „Zwijgende lippen" 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De pastoor van Kirch- feld". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Een nacht op de Donau", 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De moord in Kamer 916" cn „Gestolen goud", 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 11—3 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 16 MAART Gem. Concertgebouw: Voorjaarsbeurs. 35.30 en 7.3011 uur. Bioscoopvoorstellingen middnes en 's ivnn/* Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Bloemendaal: Raad, 2 uur nam. het rapport is, dat het op den weg der Bevrach tingscommissie Haarlem ligt, een werkzaam aandeel in de organisatie der ijsbestrijding te nemen. Aan de Kamer werd in overweging ge geven zich daarover met deze commisse te ver staan, teneinde te zijner tijd met voorstellen te kunnen komen. De Kamer vereenigde zich ihiermee. Betere regeling markt- en straatkoopliedenbedrijf. Het verzenden van een brief aan de Commissie ter verkrijging van een betere regeling voor het markt- en straatkoopliedenbedrijf inzake het vent- en marktwezen lokte eenige discussie uit. De heer Brinkman was het met dezen brief eens, maar hij vestigt er de aandacht op, dat het aantal marktkooplieden speciaal van de manufacturenbranche steeds toeneemt. Hiermee wordt aan de bonafide Haarlemsche winkeliers te veel concurrentie opgelegd. Spreker is van oordeel, dat eenige beperking geboden zal zijn. Daarom vraagt hij, in dezen een onderzoek in te stellen. De heer Van der Burg onderschreef deze klacht ten volle. Op voorstel van den voorzitter werd deze kwestie om advies in handen van de Commissie voor het Marktwezen gesteld. De brief zal verzonden worden. Tenslotte werd goedgekeurd een conceptbrief van de commissie ter beoordeeling van candi- daatmakelaars aan den Bond van Makelaars in onroerende goederen te 's-Gravenhage betref fende de opleiding. 's Middags: Onprettig, hangerig, koortsigI |s Avonds'n AKKERTJE" en naar bed I 's Morgens: Meestal zijl Ge dan weer "fit" I Zoo niet, blijf er dan in en neem 's mor gens, 's middags en 's avonds nog een "AKKERTJE" en de GRIEP wordt verdreven I Griep-bestrijden wil zeggen: AKKERTJES nemen. Géén imitaties, géén namaak, maar werkelijke "AKKERTJES" nemen. Let op het AKKER-merk. "AKKERTJES" zijn het goedkoopste middel, want ze helpen sneller en afdoender. dan alles wat op AKKERTJES lijkt, maar geen AKKERTJES zijn. Laat U niets anders aanpraten voor Uw GRIEP. Hèt GRIEP-middel bij uitnemendheid zijn de Volgens recept van Apotheker Dumont AKkER.CACHETS Per koker van 13 stuks - 12 stuivers Per doos van 2 stuks - 2 stuivers (Adv. Ingez Men./ MERCEDES vanaf 2475.— LANCIA vanaf 2800.— HUDSONvanaf 2295.— D. K. Wvanaf 1095.— Verkoop op gemakkelijke betalingsconditiën. ZIJLWEG 55 - Tel. 11905-11906 - HAARLEM Filiaal te Amsterdam STADHOUDERSKADE 100, Telef. 90975. (Adv. ingez. Med.) 45 BEKENDE MERKEN - Ook in huurkoop DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Examen stuurman groote handelsvaart Voor het diploma stuurman groote handels vaart slaagden voor 2den stuurman groote han delsvaart de heeren F.- Th. Zurhake en L. v. Leeuwen, voor 3en stuurman groote handels vaart de heer H. de Vries. Machinisten-examen Geslaagd voor het voorloopig diploma de heer Doezie te Haarlem. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 16 MAART. Progr. 3: 8.00 Keulen, 9.50 Radio PTT Nord. 11.20 Parijs Radio. 12.35 Ned. Brussel, 2.20 Danmarks Radio of diversen. 2.40 Radio PTT Nord, 3.25 Keulen, 4.20 Diversen, 4.35 Lon don Regional. 5.20 Ned. Brussel. 6.00 Keulen, 6.20 Radio PTT Nord of Diversen, 6.20 Keulen, 7,30 Diversen. 8.10 London Regional. 8.55 Di versen. 9.10 London Regional. 9.45 Keulen. 10.20 Ned. Brussel. 10.30 Keulen. 11.20 Dan marks Radio of Diversen. Progr. 5: 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Parijs Radio. 9.30 Diversen. 10.35 London Regional, 12.30 Droitwich, 2.20 London Regional, 3.35 Droit- wich; 6.40 Brussel Fr., 7.20 Droitwich, 8.35 Fr. Brussel. 9.20 Droitwich. Progr 5: 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Operetteavond. 1. Kind du kannst tanzen, Dajos Bela. Victoria and her Hussar, Kosmos Orkest. Ball im Savoy, Edith Lorand. Memories of old Vienna, Vienna Orkest. 5. The merry wives of Windsor, Nat. Symph. Orkest. 6. Traume vom Dreimaderlhaus, Humoresk Melodios 7. Dollarwalzer, Dajos Bela. 8. Hoffman's Tales, H. M. Grenadiers Guards 9. Ein Walzertraum, Odeon Künstlerorkest. 10. Zigeunerbaron, Solisten, koor en orkest. 8.0012.00 Diversen. Luchtbescherming Ie Haarlem. Dinsdagavond werd in Lion d'Or een bij eenkomst gehouden door Wijk I in Haarlem van de Ned. Vereeniging voor luchtbescher ming. De voorzitter de heer A. M. Duytshoff heette de aanwezigen welkom. Het speet spr. zeer dat van de 673 huizen, welke wijk I omvat, slechts weinig (een 30-tal) bewoners op het appel verschenen waren. Spr. wekte noch tans een ieder op den arbeid van het comité te steunen. De heer Ir. Wijima lichtte de wijze toe, waarop gezinsbescherming in practijk ge bracht dient te worden. De gevaren van bom men en gassen passeerden de revue. Lang bleef spr. stilstaan bij de afscherming der huizen. Het is uiteraard niet de bedoeling dat men bij luchtbeschermingsoefeningen de lichten uitdraait en in het donker gaat zitten. Men moet zich instellen op een werkelijken vliegeraanval, het licht aanlaten en de ramen zoo goed afsluiten dat ze geen licht meer door laten. Naast deze bescherming tegen het licht komt de bescherming tegen de scherven. In dien men geen kelder heeft of er geen kan laten graven (vanwege het grondwater) kan men een wal van zandzakken oprichten. In het algemeen zal men slechts een uur. maximaal 3 uur aan een stuk in een kel der moeten verblijven. Een kleine kelder is door de sterkte de muren staan immers dicht bij elkaar te verkiezen boven groo- tere doch zwakkere ruimten. Er werden lichtbeelden vertoond van appa raten betreffende luchtverdediging (de taak der overheid) en van middelen ter luchtbe scherming (de taak der burgerij). Verschillende types gasmakers, schuilkel ders, schuilloopgraven enz. werden door Ir. Wyma toegelicht. De heer D. J. J. Dalhuisen, lid van het co mité van Wijk I, stelde zich na de pauze be schikbaar om vragen te beantwoorden. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen uitgespro ken op Dinsdag 14 Maart 1939. H. J. Wolf, houtwarenfabrikant, wonende te Assendelft, Vrouwenverdriet 1031, curator Mr. K. van Giffen te Haarlem. K. J. M. Hondong, radiohandelaar, wonende te Haarlem, Julianapark 36, curator Mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. Christian Heinrich Pointl, fotograaf, wonende te Driehuis, gemeente Velsen, Driehuizerkerk- weg 87. curator Mr. B. W. Stomps te Haarlem. J. A. Windt, radiotechnicus, wonende te Haarlem, Spaarnwouderstraat 63, curator Mr. B. E. van Tijn te Haarlem. Rechter-Coinmissaris in al deze faillissemen ten Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelings- lijst is geëindigd het faillissement van: A. Pleging, wed. C. J. Harmeyer, zonder be roep, wonende te Wijk aan Duin, gemeente Be verwijk, curator Mr. D. de Jong te Haarlem. Op 14 Maart 1939 is gehomologeerd het door Eugéne van der Schoot bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom aangeboden en door de schuldeischers ter vergadering van 11 Februari 1939 aangenomen accoord, welke vergadering gehouden werd naar aanleiding van het door van der Schoot voornoemd gedaan verzoek tot surseance van betaling. .V - 43 Copyright P. L 3 80* 6 Copvnhogan „Je krijgt mijn blauw geruiten boezelaar mee, en die kan je uitspreiden op den vloer; dan loop je gauw naar den hond, pakt hem beet en zet hem op mijn boezelaar. Je doet de kist open, en je neemt net zooveel geldstukken als je wilt. Ze zijn allemaal van koper, maar als je liever zilver hebt, dan moet je in de volgende kamer gaan Dóór zit een hond met oogen zoo groot als molensteenen. Maar daar maal je niet om: zet hem maar op m(jn boezelaar en neem jij je geld. Maar wil je enkel goud hebben, dan moet je de derde kamer in. De hond, die dóór op de geldkist zit, heeft twee oogen, die elk zoo groot zijn als de Ronde Toren. Ik verzeker je, d t is nog eens een hond! Maar daar maal je alweer niet om: zet hem maar op mijn boezelaar, dan doet hij je niets: en neem dan uit de kist zooveel goud als je maar wilt „Dat was nog zoo gek niet", zei de soldaat. „Maar wat moet ik jou geven, ouwe heks? Want jij wilt toch zeker ook wel wat heb ben?"Neen", zei de heks, „geen cent wil ik er van hebben. Alleen den ouden vuurslag moet je voor mij meebrengen: dien heeft mijn grootmoeder vergeten, toen z*j er het laatst geweest is". „Doe het tcuv mr; om mijn lijf', zei de soldaat. „Hier is het", zei de heks, „en daar heb je mgu blauw geruiten boezelaar.1' .(Wordt vervolgd) English Marmelade per pot Appelstroop per z.g, K.G. bus 32, Abrikozen per pond59, 53, Fondant Eitjes per V» pond Goudmerk Thee zeer fijne melange, p. ons Goudmerk Margarine per Va pondspak »i Bij ieder pakje 1 GOUDREEP GRATIS Voordeel ié» te Kruideniersbedrijl in Nederland 43 ct. 27 42 24 40 (Adv. Ingez. Med.) Kon. Ver. „Oost en Westr Reizen en fotografeeren in Lndië. Op een bijeenkomst, georganiseerd door de Koninklijke Vereeniging „Oost en West" ïn sa menwerking met den Kennemer Fotokring, die Dinsdagavond in Hotel de Leeuwerik, Kruis straat 30, werd gehouden, heeft dr. F. Brouwer een causerie gehouden over het onderwerp: „Reizen en fotografeeren in lndië". De spreker werd ingeleid door den voorzit ter van „Oost en West", den heer P. C. Woudsma, die de aanwezigen, in het bijzonder bestuur en leden van den Kennemer Fotokring verwelkom de. Hierna gaf de heer J. C. Uhlenbroek, voor zitter van den Kennemer Foto-kring een korte uiteenzetting van het doel dat de kring met het mede-organiseeren van dezen avond beoogde. Dr. F. Brouwer vertoonde een uitgebreide en buitengewoon mooie serie gekleurde lantaarn plaatjes, die hij telkens mondeling toelichtte. De kleuren van deze foto's, die hij op een studie reis door Ned.-Indië maakte, waren ongemeen fraai en geheel natuurlijk. Zij toonden aan, dat de kleurenfotografie thans vrijwel tot het sta dium van volmaaktheid is gekomen. Duidelijk was dit bij een aantal opnamen in Nederland, die de heer Brouwer vooraf vertoon de opdat men de kleuren der foto's zelf kon con troleeren. De prachtige collectie foto's van lndië ver scheen daarna op het doek. De reis, die de aan wezigen dezen avond in snel tempo meebeleef den begon in Medan en ging daarna naar het va- cantieverblijf van de Delische plantersgezinnen Brastagi, waar dr. Brouwer juist een hevige brand kon „nemen". Vervolgens ging het naar het Toba-meer, het wonderlijke kratermeer in het noordelijk deel van Sumatra, waarvan een aantal prachtige foto's van zonsondergangen werden getoond. Dan volgden eenige plaatjes van de Minangkabausche bevolking, en via Fort de Koek ging het toen naar Java. In de ha ven van Tandjong Priok werden enkele mooie Chineesche jonken bezichtigd, waarna in Batavia interessante opnamen van het volksleven der in landers o.a. passar-scènes volgden. Na de pauze vertoonde dr. Brouwer een prach- tiege serie beelden van vulkanen op Java. waar bij hij tal van belangwekkende bijzonderheden over den Indischen vulkaan-dienst meedeelde. Hij voerde zijn gehoor mee op de kegels van de Tankoeban Prahoe, bij het kraterveld van de Papandajan, de vulkanische modderbronnen, de lava-beddingen, de warmwaterriviertjes, de door zwaveldampen geteisterde vegetatie, tot zelfs vlak voor de werkende kraters. Na deze vulkaan-foto's besloten nog een aan tal opnamen uit Djogja, Bali en Atjeh de met veel belangstelling gevolgde causerie. Aan het einde van de lezing voerde de heer J. C. Uhlenbroek het woord, waarbij hij zijn be wondering uitsprak voor het uitstekende foto grafische werk van den heer Brouwer. „Wij hadden al veel gehoord van de groote vorderingen der kleurenfotografie; maar dat zij reeds zoo vervolmaakt zou zijn hadden wij niet kunnen denken," aldus spr. De heer P. C. Woudsma sloot daarop de bij eenkomst. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Haarlem's Vacantie Kinderfeest. Bij de vele voorjaarsboden, als bloeiende cro- cussen, buitelende kieviten, schoonmakende huisvrouwen, stekeltjes vangende jongens,, heeft zich de laatste jaren een nieuwe gevoegd, die meer speciaal in onze goede Bloemenstad de komst van het betere jaargetijde aankondigt, n.l. de verloting van het Haarlems Vacantie- Kinderfeest. En evenals de andere heeft ook deze boodschapper zijn zeer eigene beteekenis. Hij moet de mogelijkheid scheppen, leerlingen van zesde klassen der lagere school een drie- daagsch schoolreisje te verschaffen en zoodoen de onze Haarlemsche jeugd in de gelegenheid stellen volop, vrij en onbezorgd te genieten van de heerlijke natuur, die thans allerwege ont waakt en zich gereed maakt voor het groote zomerfeest. Ook dit jaar wordt er weer een verloting ge houden (goedgekeurd door B. en W. van Haar lem bij besluit van 25 Febr. 1939) en de Com missie'hoopt, de loten (a 25 ct.) vlot te kunnen plaatsen. Wel is het aantal kinderen, dat mee kon, elk jaar nog toegenomen en werd het laatste jaar de 225 bereikt, doch telkens moesten wegens geld gebrek nog eenige klassen teleurgesteld worden. Haarlemsche kindervrienden, laat dit tot het verleden behooren! Koopt onze loten of stort op postrekening 259000 ten name van W. P. Nieman, Perseusstraat 37, Haarlem. Ook zijn we gaarne bereid U loten thuis te bezorgen of Uw gift af te halen, als U aan genoemd of onder staand adres Uw wenschen kenbaar maakt. Helpt allen mee! Het geld is aan de jeugd, dus goed. besteed Namens de Comm. voor het H. V. K. A. L. VAN LOHUIZEN. secr., Marnixstraat 23,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6