Instantine AAMBEIEN Vierde Beethoven-Concert WOENSDAG 15 MAART 1939 HAAREEM'S DAGBEAD 9 CRICKET. DE LAATSTE TESTMATCH. Engeland wint de rubber. De laatste testmatch tegen Zuid- Af rika eindigt (met een Engelsche overwinning in zicht) wegens regen in een draw: Een recordscore van 6545 in de vierde innings. Cen turies van Edrich, Gibb en Ham mond. De laatste testmatch te Durban, die Vrijdag 3 Maart begon, is Dinsdag geëindigd. Het Engelsche team moest, om de boot in Kaapstad te halen, afreizen, waardoor tenslotte nog wegens gebrek aan tijd aan de Engelschen de overwinning ontging, want bij de theepauze had Engeland Dinsdagmiddag 654 runs voor het verlies van slechts 5 wickets bijeen, toen de re gen verder spelen onmogelijk maakte. Eigenlijk is ideze uitslag nog de beste, want een testmatch die 11 dagen duurt, is niet waard gewonnen te worden. Engeland had misschien de match nog kunnen winnen, als Hammond Maandag in plaats van den lefthander Paynter den doorgaans snel sco- renden Ames had ingezonden, doch de Engel sche captain nam geen enkel risico; hij won ten slotte met één overwinning en vier onbesliste matches de rubber voor Engeland. Dinsdagmorgen met Hammond en Paynter als batsmen om de tweede innings van Engeland bij een stand van 4963 te vervolgen, waren het bowlen en fielden der Zuid-Afrikanen accuraat en snel. Het maken van runs was niet gemak kelijk. In Ihet eerste uur kwamen er zonder wicketverlies 37 runs op het bord en na 1 3/4 uur spelen voor de lunchpauze was het totaal tot 5783 opgeloopen en de wereldrecordscore in een vierde innings (572 in een wedstrijd N. S. WalesZuid-Australië) verbeterd. Engeland had nog 118 runs noodig voor de overwinning. Direct na de lunchpauze kwam er een tele foontje van een 30 mijlen van Durban af wo nende cricketenthousiaste met de mededeeling dat „Mijnheer Hammond" zich moest haasten, want.dat het bij haar in de buurt hard regende en de donkere wolleen zich in de richting Dur ban bewogen. Het werd 6003! nadat Hammond zijn cen tury, de derde in deze innings, had volgemaakt, De Engelsche captain stond prachtig te batten en gaf geen kans weg. Paynter, die met een snelheid van 20 runs per uur zijn totaal tot 75 gebracht had, werd op 611, toen een bal van Gordon den binnenkant van zijn bat raakte, achter het wicket gevangen. Tweemaal moest de strijd korten tijd wegens regen gestaakt worden. Hammond wordt met zijn score op 140 en Ames als partner snel door Grieveson gestumpt als hij een bal van Dalton naar leg tracht te pushen en deze mist. Het laatste wicket, dat in dezen wedstrijd valt. Bij de theepauze is Engeland met Ames en Valentine aan bat en dus nog vijf wickets in handen hebbend, slechts 42 runs van de over winning verwijderd. Wel komen de umpires na de theepauze nog even in het veld, doch spoedig - valt de regen neer ende wedstrijd eindigt onbeslist. In 45 uren cricket wedden in totaal 1989 runs gescoord, een wereldrecord, dat niet spoedig geslagen zal worden. De totalen, in dezen wedstrijd gemaakt, waren; Zuid-Afrika 530 en 480; Engeland 316 en 654—5 (Hutton 55, P. A. Gibb 120, Edrich 219, W. R. Hammond 140, Paynter 75, Ames 17*, B. H. Valentine 4*). Het was de 64ste testmatch tussohen Engeland én' Zuid-Afrika gespeeld. Tweemaal achtereen in 1930'31 op eigen'en in 1935 pp- Engelschen grond won Zuid-Afrika de rubber. De stand .is thans, sinds 1888, toen de eerste testmatch tusschen beide landen gespeeld werd: gew. d. Eng. gew. d. Z.-A. draw totaal In Zuid-Afrika 20 11 ,12 43 In Engeland 9 1 li 21 64 De toer van de M.C.C. door Zuid-Afrika is thans ten einde. De Engelschen leden geen en kele nederlaag. In 1940 hopen wij de Zuid-Afrikanen weer in ons land in actie te zien. DAMES-HOCKEY. NEDERLAND—BELGIë. De wedstrijd tusschen de dames- ploegen van Nederland en België wordt a.s. Za terdagmiddag half drie 18 Maart op het terrein van het Kennemerlyceum gespeeld. Als reserves zijn als nog de dames Andreas, Kruize en J. Goeting aangewezen. BILJARTEN. TIEDTKE GESCHORST. Uit Aken: Tiedtke, de ook in Nederland be kende Duitsche speler, is door den leider van den Duitschen Biljartbond voor dit seizoen en voor het seizoen 1939/'40 geschorst. Deze zware straf schijnt verband te houden met onsportief optreden van Tiedtke tijdens de laatste wereld kampioenschappen 3-banden te Buenos Aires. SCHAKEN. VOETBALLERS GAAN SCHAKEN. Door de voetbalclub „Kennemerland" is een if deeling „schaken" opgericht. Nadat reeds eenige onderlinge wedstrijden zijn gespeeld, zal Maandag 20 Maart a.s. de eerste wedstrijd van een tiental plaats hebben tegen de schaakclub „Ramplaan" in het clublokaal van Kennemerland, restaurant Roozendaal, te Overveen. FRAAI SUCCES VOOR LANDAU TE HEEMSTEDE. Op uitnoodiging van de Heemsteedsche Schaakclub speelde schaakmeester Landau een simultaan-consultatiewedstrijd tegen achttien cursisten van de Heemsteedsche ver- eeniging, die geconsulteerd werden door de sterkste eerste-tientalspelers. Te half negen deed Landau de eerste zetten, waarbij hij zich richtte naar de wenschen van zijn tegenstan ders, wat de keuze van de opemng betreft. Te half tien reeds na de&ten zetten won de meester zijn eerste pax*tij tegen KeuneWesselink, waarop tegen kwart over tien meer winstpunten volgden. Landau ver raste meermalen zijn tegenstanders met zeer geestige matcombinaties, die niet nalieten de aandacht te trekken. Te elf uur moest Landau na een hevig duel opgeven tegen Snijders Baalbergen. Te voren had hij reeds remise ge accepteerd in de partij Verwer—Kubatz. Toen te kwart over elf de laatste partij ten einde was, bleek dat Landau eveneens ver lies had geleden tegen Stroetsel—Mantz, zoo dat het resultaat van den avond was: 18 ge speelde partijen. 1 remise, 2 verloren, 15 ge wonnen. Tijd: 2;i uur. Een fraai resultaat van een leerzamen schaakavond voor alle deel nemers. ROEIEN. OXFORD—CAMBRIDGE. Het kleine stuurmannetje. De training voor „the Boat Race" tusschen de achten van Oxford en Cambridge is in haar laatste stadium. In 1937 en 1938 won Oxford, de acht der donkerblauwennadat de licht blauwe „Cantabs" een reeks van dertien achtereenvolgende overwinningen hadden be haald. Uit de trainingsberichten in de Engel sche bladen krijgt men den indruk dat de Oxford-acht weer als zeer sterk wordt be schouwd; de bij oefeningen gemaakt tijden zijn ook bijzonder mooi. De bijzondere attractie van dit jaar is het Oxford-stuurmannetje Massey. Deze jonge man is maar 1 M. 32 lang en heeft het mi nieme lichaamsgewicht van 32 K.G. Daar zit een voordeel voor de ploeg in, .maar er zijn ook bezwaren gebleken. Gieken zijn niet op zulke kleine kereltjes gebouwd, zoodat de ge- wichtsverdeeling in de boot verkeerd bleek, en het roer niet diep genoeg lag. Daarom heeft men nu Massey's plaats 40 cM. achter uit gebracht en hem boven de tafbekleeding gezet; hij zit nu met zijn korte beentjes op de normale stuurmansplaats. Bovendien is de nieuwe zitplaats hooger, waardoor het na deel is weggenomen dat hij te weinig uitzicht had. De proef is goed geslaagd. SCHIETEN. SCHIETVEREENIGING „GENERAAL CRONJé" De uitslagen van de Paasehwedstrijden luiden als volgt: 1. G. H. d. Stoop 179; 2. A. Jacques 177; 3. Joh. Rompa 175; 4. W. Spijker 170; 5. Scheffel 166; 6. Dekker 162; 7. Bonsema 131; 8. Prins 95; 9. Zegwaard 90; 10 Soetinga 74. De stand na de eerste helft der wedstrijden luidt nu: Joh. Rompa 518, rozen 6; W. Spijker 513, ro zen 4; A. Jacques 504, rozen 4; G. H. v. d. Hoop 499, rozen 6; Scheffel 471, rozen 5; Dekker 427, rozen 4; Prins 385, rozen Bonsema 378, ro zen 2; Soetinga 373, rozen 3; Zegwaard 306, rozen 2; v. Dijk, 305, rozen Vernout 260, rozen BIJ varwaarloozing van aambeien bestaat gevaar, dat een operatie noodzakelijk wordt. Laat het zooverniet komen, doch behandel de aambeien met Foster's Zalf. Zoowel bij Inwendige als bij uitwendige aambeien verlicht deze zalf de Jeuk on pijn. Duizenden menschen danken hun verlichting aan Foster's Zalf. Foster's Zalf. alom verkrljgb. ir 1.25 p. groote doos, f 1.per tube, 50c. per kleine doos. (Adv. Ingez. Med.) Een „clipper" wordt bij Koolhoven gebouwd. Naar het Alg. Hdbld. verneemt is de N.V. Koolhoven Vliegtuigenfabriek te Rotterdam be zig met den bouw van een Koolhoven Oceaan- vliegtuigboot, welke 60 a 70 passagiers zal kun nen vervoeren en die een draagvermogen heeft van 100 ton. Met deze vliegboot zou imen in 20 uren naar en in 16 uren van Amerika naar Ne derland kunnen vliegen. Met den bouw zal twee jaren gemoeid zijn. Naar het blad verneemt, zal de vliegboot, die een soort „Clipper" wordt, worden voortgedre ven door acht motoren, die vier schroeven la ten draaien. Reeds vier maanden geleden is de bouw begonnen. Wat de juiste bedoeling van Koolhoven met deze vliegboot is ligt nog in het duister. Of zij bestemd is voor binnen- of bui tenland kon men ons nog niet mededeelen. MAN TRACHTTE ZIJN VROUW VAN HET LEVEN TE BEROOVEN. Het O.M. eischt drie en een half jaar gevangenisstraf. De Rotterdamsche rechtbank behandelde Dinsdag de zaak van den 43-jarigen C. K„ graancontroleur, thans werkloos, te Rotter dam, die op 20 Juli van het vorige jaar ge tracht heeft zijn vrouw van het leven te be- rooven door haar, na een twistgesprek, de keel dicht te knijpen, tot zij bewusteloos neerviel. Ter zitting bleek, dat het huwelijk op het punt stond te worden ontbonden, en dat de man nu had voorgesteld toch weer van schei ding af te zien, toen de vrouw dit weigerde, stond hij haar naar het leven. Het O.M. eischte ZV2 jaar gevangenisstraf. Het moderne pijnstillende middel 7 is van »0a#e*« (Adv fnpez. Med.) SCHERMEN. DAMESCOMPETITIE. De laatste damescompetitiewedstrijd in dit seizoen had plaats Maandagavond in de In casso Bank te Amsterdam. De- Schermclub „Meijerink" kwam uit met de dames T. v. Wolzogen Kühr, Gea v. Dijk en F. v. Haften, die hiermede haar debuut in het team-maakte. De eerste wedstrijd ging tegen I. B. 1 - een drietal- zeer sterke schermsters, die tot de hoofdklasse behoorden, onder wie mevr. Hes- sink, Amsterdamsehe kampioene en mevr. Schiedam, een linksche schermster, die reeds in 1928 naar Kopenhagen ging in het toen bekende sterke Hollandsehe équipe. Het werd dan ook een flinke 81-nederlaag. Het viel op, dat tegen deze krachten de stijl zoo goed bewaard bleef en dat de beslissing enkele malen pas bij den laatsten treffer viel. Mej. v. Wolzogen kühr won alleen" van mej. Ro- senbach. De tweede wedstrijd tegen I. B. II werd een goede 63-overwihning voor de Haar lemsche dames, die zich niet hadden laten ontmoedigen. Tineke v. Wolzogen Kühr is een vlugge schermster, die vechten kan om een overwin ning; ze won al haar partijen in goeden stijl; Gea v. Dijk boekte twee overwinningen, zij is zeer vlug met haar beenen, doch mist een directe ripost; Frieda v. Haften won één partij in haar eersten wedstrijd. WANDELSPORT. DE ALEXINE TINNE-HERDENKINGSTOCHT Het Comité verzoekt ons mede te deelen, dat het, lettende op het vrij gure weder in Maart, alsmede op het feit, dat vele vereenigingen nog geen goed geoefende groepen hebben, gemeend heeft aan het verzoek van vele vereenigingen te moeten voldoen, dezen herdenkingswandeltocht te moeten uitstellen tot Zaterdag 20 en Zondag 21 Mei. Vooral omdat bij dien tocht een open luchtherdenking zal plaats hebben, is het wel gewenscht, dat met de mogelijkheid van mooi weder rekening wordt gehouden. ZWEMMEN EEN RECORD VAN SMITSHUYZEN NIET ERKEND. Naar wij vernemen zal het Nederlandsch record op de 200 M. schoolslag van Smits- huyzen, gevestigd op 6 Maart j.l. te Gent met een tijd van 2 min. 44.1 sec., niet er kend kunnen worden, omdat, volgens opgave van de organiseerende vereeniging, de tijd van onzen landgenoot slechts op één chrono meter werd opgenomen. Daardoor blijft het record op 2 min. 44.4 sec. staan, eveneens ten name van Smitshuyzen, gevestigd op 18 Januari van dit jaar te Kopenhagen. HAARL. KORFBALBOND BEKER-SERIES. Voor de beker-series zijn de deelenmende twaalftallen ingedeeld in twee afdeelingen. Af deeling I: Aurora 2, Meerlebosch 1, Oos terkwartier 5, Pal vu 1 en Watervliet 1. Afdeeling 2; Animo Ready 1, Aurora 1, Nieuw Flora 2 en Oosterkwartier 4. In beide afdeelingen wordt een halve com petitie gespeeld; de wedstrijden zijn door loting vastgesteld. De afdeelingskampioenen spelen één wed strijd op neutraal terrein, om uit te maken welk twaalftal bekerhouder zal zijn. LAGERE SERIES. Voor deze series zijn drie afdeelingen Sam01" gesteld: Afdeeling A: A. Ready 2, Aurora-4, O.K. 5 Palvu 2 en Watervlie', 2. Afdeeling B: Aurora 3 Meerlebosch 2, Oost hoek en S.V. 3. Afdeeling C: A. Ready 3, Aurora 5, N. Flora 3, Oosthoek 2 en T.H.B. 3. (LN/T EN IETTEREN, MUZIEK Haarlemsche Orkest-Vereeniging Het laatste concert van den Beethoven-cyclus, tevens voor dit seizoen het laatste avondconcert der H. O. V„ bracht het debuut van Marinus Adam als koordirigent in grooten stijl. Een zeer talrijk auditorium was er getuige van en voor allen zal het, wat de uitvoering der Negende Symphonie betreft, een aangename verrassing geweest zijn. Immers, het zoo hoogst moeilijke werk genoot onder Adam's leiding een vertolking die als op rolletjes liep. Geen enkele stoornis van eenige beteekenis heeft zich daarbij voorgedaan. Adam's tempokeuze was doorgaans zeer juist en volkomen in overeenstemming met de in de par tituur aanwezige voorschriften. De opmerking zij mij echter veroorloofd, dat een wat soe peler naleving dier voorschriften tot een duidelij ker uitkomen van vele détails en daardoor tot meer reliëf in het werk zou kunnen leiden. Ik meen dat de Negende zulk een werkwijze ver langt, vooral omdat de orkestratie in het reus achtige eerste hoofddeel en in het Scherzo voor 't meerendeel zeer compact is en daardoor al licht tot een voortdurenden massalen klank aan leiding geeft. Dit zal ook wel de reden zijn, waar om het werk ondanks zijn geweldigen opzet mij nimmer geheel hééft kunnen bevredigen, in te genstelling b.v. met de wat de orkestratie betreft zooveel rijker gedétailleerde en doorzichtiger Derde Symphonie. Maar om de klankmassa der Negende behoorlijk met een orkest te analysee ren en uit de resultaten dier analyse dan weer een overal evenwichtig geheel op te bouwen wordt een voorbereidingstijd vereischt veel grooter dan die waarover ons H. O. V.-orkest met zijn overladen werkprogramma in den re gel beschikken kan. Niet alleen het orkest: ook het met leden van het mannenkoor „Haarlem's Zanggenot" ver sterkte H. O. V.-koor heeft zich door de moei lijkheden, die Beethoven's meer instrumentaal dan vocaal gedachte schrijfwijze biedt, met suc ces heengeslagen. De koorklank was nergens' ruw, de inzetten geschiedden paraat, de zuiver heid bleef steeds voldoende bewaard, ook in de hoogste liggingen. En de prestaties van het solo- kwartet gaven eveneens reden tot veel waardee ring. Alleen de beide mannenstemmen hebben belangrijke solopartijen: de bariton in het reci- tativo „O Freunde", de tenor in het Alia Marcia „Froh wie seine Sonnen". Luc. Louman's mach tig geluid trok in het recitativo terstond de volle aandacht; de tenor Albert Dana vertolkte zijn solo zeer verdienstelijk. De krachtige sopraan- stem van Hélène Ludolph klonk in den samen zang van het kwartet steeds helder boven alles uit; de alt heeft in de Negende al heel weinig ge legenheid zich afzonderlijk te doen hooren, maar in" die weinige oogenblikken deed Annie Hermes goed werk. Alles bijeengenomen was het resultaat dezer uitvoering zóó dat we de hoop willen uitspreken, er in 't volgende seizoen een herhaling van t.c mogen krijgen. De uitvoering der Koorfantasie, vóór de pauze was veel minder bevredigend. Het scheen dat Elsa Nolthenius de piano-partij, waarvan bet inleidende Adagio aanzienlijke technische moei lijkheden biedt, niet voldoende had voorbereid; ik heb althans deze pianiste meermalen veel cor recter en mooier hooren spelen dan zij Dinsdag avond deed, toen meerdere haperingen en mis slagen voorkwamen. Het tempo, dat zij in het Allegro molto nam, was veel te langzaam, zoo dat dit gedeelte een door den componist zeker niet bedoelde traagheid kreeg. Maar ook het or kest was in dit werk niet zonder zonden. Zoo speelden b.v. de hoorns den eersten inzet een kwint te laag en in de 4de variatie was aan vankelijk het samenspel der strijkers zeer on volkomen, Koor en vocale solisten hebben in Hedenmorgen is de vernieuwde brug over de Westergracht bij de Leidschevaart voor het verkeer opengesteld. Dat de omgeving na de restauratie niet alleen ver beterd, maar ook verfraaid is, bewijst deze afbeelding. dit werk veel minder belangrijke partijen dan in de Negende, waarvan het vaak als een soort van voorstudie beschouwd wordt; wat zij te doen hadden, mocht bevredigend heeten. De avond werd geopend met een voortreffe lijke uitvoering der „Fidelio"-Ouverture en be sloten met een toespraak van den voorzitter van het H. O. V.-bestuur, Mr. A. Beets, die den aan wezigen voor hun belangstelling den orkestle den voor hun ijver en toewijding dank bracht en vervolgens den dirigent Marinus Adam huldigde voor alles wat hij in het afgeloopen seizoen voor de H. O. V. gedaan heeft. Dat is inderdaad zeer veel geweest. Immer stond Adam op de bres; altijd kon men op hem rekenen. De aanbieding van een grooten lauwerkrans, dien Mr. Beets hem namens het bestuiu- overhandigde, wekte dan ook een spontanen en langdurigen bijval. Na mens het koor was hem reeds een mooie bloe menmand geschonken. Deze huldebetuigingen waren ten volle verdiend. Ook de solisten ontvingen bloemgeschenken. K. DE JONG. DE UITVOERING DER MATTHAEUS-PASSION DOOR DE C. O. V. In mijn verslag, voorkomende in het H. D. van Dinsdagavond, heb ik vergeten de prachtige medewerking van het jongenskoor van „Zang' lust", dirigent W. Hespe, afzonderlijk te ver melden. Verder was mij de naam van den waarnemenden concertmeester van het U. S. O. onjuist opgegeven. Deze moet niet Hartvelt, maar Keesen zijn. K. DE JONG. Eenheid in opleiding brigadiers Rijksveldwacht. Naar de Tel. verneemt, heeft de minister van Justitie zijn goedkeuring gehecht aan het plan om meer eenheid te brengen in de opleiding voor brigadiers der rijksveldwacht. Waren het tot nog toe de verschillende politie-organisaties, die zich met de opleiding der brigadiers bezig hielden, van 1 Mei a.s. af zal een speciale cursus van rijks wege worden ingesteld voor de opleiding van rijksveldwachter tot brigadier. Er is een uniforme regeling voor het geheele land tot stand gebracht. Eerst na een diensttijd van drie jaar zullen voortaan de rijksveldwach ters mogen deelnemen aan dezen tweejarigen cursus, die eventueel verlengd kan worden tot drie jaar. Na den cursus kan een examen, waar in dezelfde eischen worden gesteld, worden af gelegd. De studiestof zal voor geheel Nederland dezelfde zijn. De cursus omvat o.a. studie in strafrecht, strafvordering, dienstvoorschriften, Nederlandsche taal, het maken van situatieteeke- ningen etc. Het is toe te juiohen, dat wederom een stap is gedaan om te komen tot meer eenheid in de politie-organisaties in Nederland. RAADSLID BELEEDIGT HOOFD VAN EEN BEVRIENDEN STAAT. Tegen het Rotterdamsche gemeenteraads lid, den heer A. Menist (R.S.A.P.) is proces verbaal opgemaakt wegens beleediging van een hoofd van een bevrienden staat. Hij zou namelijk in een Zondag te Rotterdam gehou den vergadering zich op beleedigende wijze over Franco hebben uitgelaten. Meubelfabriek te Culeiiiborg lap: enkele oogeublikken in de ascb. Door kortsluiting is Dinsdagmiddag om vijf uur brand ontstaan in de meubelfabriek „Pa- lumbus" aan den Lekdijk te Culemborg. In een oogwenk stond de fabriek, welke geheel uit hout was opgetrokken, in lichterlaaie. Hoewel de vrijwillige brandweer spoedig ter plaatse was, behoefde zij niet meer in te grijpen, aangezien ere vlammen reeds hun vernielend werk hadden verricht. Het vuur verspreidde een zoodanige hitte, dat de sigarenmakers van de sigarenfabriek „Cadena", die op een afstand van 150 meter aan het werk waren, niet verder kon den arbeiden. De fabriek, welke een grootte had van 25 bij 25 meter en drie etages telde, brandde geheel uit terwijl een groote hoeveelheid hout en meu belen in vlammen opgingen. Ook twintig elec- tromotoren werden door het vuur vernield. De schade, welke ongeveer f 50.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Door dezen brand zijn zestig arbeiders werk loos geworden. PASGEBOREN TWEELING GEDOOD. Een jaar gevangenisstraf geëischt. In Augustus van het vorig jaar zagen voor bijgangers in het water van de Korne, onder de gemeente Buren, een zak drijven,waarin zich twee kinderlijkjes bleken te bevinden. Na een moeilijk onderzoek slaagde de politie er in de ontaarde moeder die deze daad bedreven had, te arresteeren. Het was de 23-jarige J. C. K. uit Maurik. Zij was op 17 Augustus ten huize van haar ouders be vallen van een tweeling. Uit vrees voor ont- lekking heeft zij een der kinderen door ver stikking om het leven gebracht. Het andere kind is kort na de bevalling een natuurlijken dood gestorven. De beide lijkjes had zij in een zak gedaan en deze in de Korne geworpen. Tegen haar is voor de x-echtbank een jaar gevangenisstraf geëischt. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Breedijk, R'dam n. New York p. 13 Lizard. Drechtdijk Vancouver n. R'dam 12 te Los Angeles. Damsterdijk Vancouver n. 'dam 12 te Seattle Boschdijik 13 van R'dam te Tampico. Zaandam 13 van R'dam te New York. Nieuw Amsterdam (toeristenreis) 11 van Montevideo n. New York. Lochgoll (uitr.) 13 te Los Angeles. Spaarndam New Oi'leans n. R'dam 14 te Londen. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Arendskerk (uitreis) 14 van Shanghai. Tjikembang (thuisreis) 14. van Manilla. Abbekerk (uitreis) 14 te Livorno. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Holland 11 van Durban n. Lorenzo Marques. Bloemfontein (thuisreis) 13 van Durban. Randfontein (uitreis) 14 van Suez. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 12 van Port Sudan. Gaasterkerk (uitreis) 13 te Adelaide. Aagtekei'k (thuisr.) 14 van Dakar. Alm kerk 14 van Rotterdam n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIK A LIJN. Maaskerk (uitreis) 12 van Dakar. Reggestroom (thuisreis) 13 van Havre via Duinkerken. Leto (thuisreis) 12 van Takoradi. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) passeei'de 13 Perim. Hoogkerk vertrekt 15 van Bremen naar Hambui-g. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 12 v. Genua te Bona, voor Rotterdam. Stad Vlaardingen 14 v. Vlaaxxlingen naar Narvik. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Bodegraven 10 van Corral te Antofagasta. Perseus 14 van Danzig te Amsterdam. Medea 12 van West-Indië te New York. Eutei'pe 13 van A'dam te Bordeaux. Mars, R'dam n. Piraeus pass. 13 Ouessant. Irene. R'dam n. Lissabon p. 13 Ouessant. Tiberius R'dam n. Alexandrië p. 13 Ouessant Cottica, Bai-bados n. A'dam 13 300 mijl Z.W. van Madeira. Achilles Castellon n. R'dam 13 van Lissabon Ajax 13 van A'dam te Kopenhagen. Auroi-a 14 van Genua te Livorno. Boskoop 12 van A'dam te Callao. Crijnssen A'dam n. West-Indië p. 13 Azoren Iris 13 van Odense n. Gdynia. Ganymedes 13 van Calamata n. Malta. Pygmalion 13 van R'dam te Genua. Theseus 14 van Stettin te A'dam. Triton 13 van Chanak Kalessi te Kymassi. Vulcanus 13 van Tunis te Algiers. Cottica, Barbados n. A'dam 14 van Madeira. Baralt 11 van Curacao n. Bcivenw. Eil. Saturnus 14 van Alexandrië n. Jaffa. MEYER Co's SCHEEPVAART MIJ. Eurylochus, Batavia n. A'dam 14 te Suez. Perseus Japan n. R'dam 14 te Saigon. Memnon, Japan n. R'dam 14 van Kobe. Bencleuch, Japan n. R'dam 13 66 m. Z.W. v. Niton. City of Mandalay, Japan n. R'dam vertrekt 15 Maart van Londen. Sarpedon Japan n. R'dam via Londen 13 36 gr. 20 min. N, en 7 gr. 8 min. W. Polyphemus A'dam n. Batavia p. 12 Maart Beachy Hd. Patroclus Japan n. R'dam 12 te Singapore. Glenroy 11 van Dairen n. A'dam. Glenogle 13 van Dairen n. R'dam. Euxymedon 14 van Batavia te A'dam. Glenearn Japan n. A'dam 13 v. Belawan. City of Bedford, Dairen n. R'dam 12 van Shanghai. Alcinous 12 van Gdynia te Batavia. City of Florence Dairen n. R'dam 11 van Colombo. Phrontis 13 van Batavia te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 14 te Singapore Garoet (thuisreis) pass. 13 Perim. Kcta Baroe (uitreis) 14 te Singapore. Kota Nopan (uitreis) passerde 13 Perim. Kota Pinang thuisreis) 17 (7 v.) te Genua verwacht. Dempo 14 van Batavia te R'dam. Sitoebondo (uitreis) 14 van Suez. Straat Soenda R'dam n. Batavia 13 (12 midd.) 0 gr. 55 min. Nb. en 9 gr. 28 min. Wl. Sibajak (uitr.) 14 (2 n.) van Gibraltar. Weltevreden 14 van R'dam n. Londen en Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) p. 14 Dungeness 15 ver wacht. Alhena (uitreis) 13 te Montevideo. Alwaki (thuisreis) 13 van Montevideo. Sirrah (thuisreis) 13 van Victoria (Braz.) Aludra (thuisreis) 14 van Suez. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Bintang (thuisreis) 14 van Padang. Soemba (thuisreis) 13 van Padang. Christiaan Huygens (uitreis) 14 van Port Said. Moena (thuisreis) 14 van Suez. Saleier 14 van Schiedam n. Hamburg. Tarakan (uitreis) 14 te Antwerpen. WIJK LIJN. Zonnewijk, Morphoubaal n Hamburg p. 14 Gibraltar. Randwijk R'dam n. Alexandrië p. 13 Oues* sant. I

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7