Maatschappelijk werk. De taak van de stationsjuffrouw. SANOSTOL votr^ ItMv. w 1 ttcöop sunlight zeep J. M. GERDING AGENDA. DONDERDAG 16 MAART 1939 HA ARE EM'S DAGBEAD 9. Het Maatschappelijk Advies- en Inlich tingen Bureau, gevestigd in de Hall van het Centraal Station te Amsterdam, verricht ar beid die beschouwd mag worden als een be langrijk stuk sociaal werk. Het Bureau zou echter een nog grooter aantal personen van dienst kunnen zijn als het in breeder kring in alle deelen van ons land de bekendheid bezat, die het verdient, want niet winstbejag doch hulpverleening in den ruimsten zin is zijn doel. Het Bureau staat onder leiding van de Union (Ned. Ver. ter Behartiging der Jonge Meisjes) en van de A. M. V. J. (Amsterdam- sche Mij. voor Jonge Mannen). Het werd in 1930 opgericht met het doel een vraagbaak en wegwijzer te zijn, die een ieder, zoowel man als vrouw, zonder onderscheid van nationali teit en godsdienst tracht te helpen door te verwijzen naar velerlei maatschappelijke in stellingen, naar adressen voor huisvesting, naar vereenigingen voor ontwikkeling en ont spanning, naar bureaux voor arbeidsbemidde ling, door het inwinnen van informaties naar de betrouwbaarheid van adressen, door te zor gen voor hulp bij het stationswerk bij over stappen of afhalen van jonge meisjes, kinde ren en hulpbehoevenden. Om nu met het laatste te beginnen Ieder, die nogal eens van den trein gebruik maakt kent, als verschijnïhg, de stationsjuf frouw met den rood-witten band om haar arm. Wij hebben wel eens gehoord dat haar taak is, uit te kijken naar alleen-reizende, onervaren jonge meisjes, die mogelijk in ver keerde handen zouden kunnen vallen. Theore tisch hebben wij respect voor dit werk. Maar wij hebben er nooit iets mee te maken gehad en het resultaat van dezen arbeid, die uit af gewend gevaar bestaat en dus in hoofdzaak negatief is, komt nooit onder de oogen van het publiek. Wij zijn daarom eens met de juffrouw van het Haarlemsc.he stationswerk gaan praten in het aardige, kleine huisje aan het einde van het perron, dat als een haventje van rust en veiligheid ligt tusschen de voorbij daverende treinen van en naar Amsterdam. In Haarlem draagt de juffrouw niet een rood-witte, maar een geel-en-witte band om haar arm, want hier wordt dit werk door de katholieken ge daan, echter, wanneer dit pas geeft, ook in samenwerking met de „Union". Het is een eigenaardig beroep, dat de sta tionsjuffrouw uitoefent, een beroep, waarbij het aankomt op speurzin, tact, vriendelijk en toch beslist optreden en op liefdevol geduld, want lang niet altijd zijn zij, die de aandacht en de bezorgdheid van de stationsjuffrouw op zich vestigen, daar aanstonds dankbaar voor. De meisjes begrijpen dikwijls zelf niet hoe ge vaarlijk een, als grapje bedoeld, avontuurtje kan worden. Daar Haarlem geen eindstation noch een grensstation is, heeft de stationsjuffrouw hier niet een volle dagtaak aan dit werk. Zij is op bepaalde tijden en aan bepaalde treinen op het perron aanwezig en anders desnoods tele fonisch te bereiken. Voor allerlei kleine dien sten, die verband houden met reizigsters, is haar hulp ook schriftelijk aan te vragen. Dit is nog te weinig bekend. B.v. worden kinderen, die over moeten stappen, door haar in den juisten trein gezet, of als zij de persoon, die kwam afhalen, hebben gemist, desnoods „thuis" gebracht. De vacantiedagen brengen dan ook meer werk van dien aard mee. Aan de Duitsche dienstmeisjes, die met duizenden in dertijd naar ons land zijn gekomen, heeft het stationswerk veel tijd en aandacht gewijd. Dit is nu voorloopig voorbij, maar nog komt het voor, dat.uit een uithoek van ons land een meisje op een advertentie naar de stad trekt, dat nog nooit uit haar dorpje weg is geweest, nog nooit in een trein heeft gezeten. Zulke nieuwelingen vallen op het perron natuurlijk dadelijk op door haar onzekere houding en tegemoetkomende hulp zal aan zulk een meis je ongetwijfeld welkom zijn. De stationsjuf frouw neemt ook de moeite de betrouwbaar heid van het adres, waar zulk een meisje heen moet, te onderzoeken als haar dit gewenscht voorkomt. Er is echter een fijnere speurneus voor noodig om te ontdekken dat een meisje in den trein aan het praten is geraakt met een medereiziger: bij het uitstappen maakt zij den indruk hem te kennen en van een af spraakje blijkt zij niet afkeerig. Zoo iemand te benaderen in haar eigen belang is niet zoo eenvoudig, maar het kan noodig zijn en dus gebeurt het als de stationsjuffrouw meent dat het signaal op onveilig staat. Zij kan haar band afdoen en er uitzien als iedere andere juffrouw en het meisje desnoods op straat volgen om te zien waar zij heen gaat. Voor minderjarige meisjes kan zij de hulp van de politie inroepen. Van het stationspersoneel en van de kruiers ondervindt het stationswerk steeds veel me dewerking. Meisjes, die om de één of andere reden (de ongeschiktheid van een bepaald adres b.v.) plotseling geen onderdak hebben, worden ondergebracht in een der tehuizen voor jonge meisjes. Het stationswerk is internationaal en de weinig opvallende stationsjuffrouw vormt een schakel in een internationale keten, waarvan ieder gebruik kan maken: Is het niet iets waard, te weten dat uw dochter, al is zij geen sukkeltje en lang niet groen, in Marseille of New York kan worden afgehaald door een stationsjuffrouw, die haar op allerlei wijzen behulpzaam wil zijn, in de eerste plaats door haar te voorzien van een betrouwbaar en niet duur onderdak, waar zij tevens eenige aan sluiting zal kunnen vinden? In Amsterdam maakt het .stationswerk deel uit van het M. A. I. Bureau. De vestiging van dit Bureau in het Centraal Station heeft het voordeel dat niemand er naar behoeft te zoe ken. Het is eens voorgekomen, dat een taxi chauffeur uit eigen beweging zijn „vrachtje" bij het M.A.I. Bureau bracht, omdat hij meen de dat het meisje-van-buiten kwade kansen liep. Het meisje, dat zich op het Bureau eerst stug en afwerend toonde, liet zich gelukkig raden. Later bleek (want zoo iemand wordt niet aan haar lot overgelaten) dat zij door ernstige moeilijkheden in een toestand van apathie was gekomen, die haar onverschillig bad doen zijn voor gevaren, die na onderzoek bleken inderdaad aanwezig te zijn geweest. Practisch dankt het Bureau zijn ontstaan aan verschillende instellingen op maatschap pelijk gebied, o.m. de reeds genoemde „Union" en de A. M. V. J.. die tijdens de Olvmpischc Spelen te Amsterdam te kampen hebben ge had met groote moeilijkheden bij het verstrek ken van geschikte adressen voor huisvesting aan de tallooze deelnemers en deelneemsters. Ook nu nog vormt het geven van betrouw bare adressen voor kamevs en pensions een der belangrijkste onderdeelen van het werk Voor het buitenland kunnen deze eveneens worden gegeven, daar zoowel A.M.J.V. (Young Men's Christian Association) als de „Union" (deel van de Fédération Internationale des Amies de la Jeune Fille) tevens aangesloten bij de Young Women's Christian Association, wereldorganisaties zijn. In September j.l. voldeed het Bureau b.v. aan 250 aanvragen om adressen voor huisves ting in Amsterdam, waarvan de huurprijzen varieerden tusschen 2 per week zonder pen sion en 130 per maand met pension. Uit sluitend gecontroleerde adressen worden aan bevolen. De controle geschiedt veelal door persoonlijk bezoek van degenen die aan het Bureau 'werkzaam zijn. Deze controle wordt bijgehouden, daar er altijd interne verande ringen mogelijk zijn, die de geschiktheid van een adres doen verminderen of verdwijnen. Voor meisjes die per advertentie een betrek king zoeken kunnen de hier verkregen betrouw bare inlichtingen, die van meerdere kanten worden ingewonnen, van beslissend belang zijn. Au pair-adressen in het buitenland, die soms gevraagd worden, kunnen zelden wor den gegeven, daar in de meeste betrokken landen daarvoor verbodsbepalingen bestaan. Een demi-pair-regeling komt gemakkelijker tot stand. Daarbij wordt een klein bedrag maandelijks betaald, terwijl het ontbrekende door arbeid wordt aangevuld. Paying guest- adressen leveren niet veel moeilijkheden op. Steeds wordt aan degenen, die gebruik maken van adressen die het Bureau heeft verstrekt, verzocht later mededeeling te doen van haar bevindingen. Aan weerskanten wordt dit ge vraagd, zoodat men goed op de hoogte blijft. De vergoeding die voor al deze zoo uiteen- loopende diensten wordt verlangd, hangt af van allerlei, omstandigheden, waaronder het welstandspeil van den aanvrager en de huur prijs van kamer of pension, In vele gevallen kan slechts briefport worden vergoed; soms ook niet. Het Bureau is voor dit nuttige werk voor een deel afhankelijk van contribuanten en donateurs, ondanks het feit, dat de ge meente Amsterdam haar waardeering voor dit wenk toont in den vorm van een subsidie. Het arbeidsveld van het M.A.I. Bureau is zeer ruim. Zijn taak zou men kunnen vergelij ken met de moedertaak, die ook niet binnen bepaalde grenzen is af te bakenen. Het tracht ook oplossingen te vinden voor individueele moeilijkheden en het leven zorgt er wel voor dat deze van zeer verscheiden aard zijn. B.v. dit: twee dames houden een pension, dat bij het Bureau als keurig bekend staat, maar doordat het niet centraal genoeg gelegen is, wil het maar niet recht floreeren. Vier wer kende jonge meisjes melden zich op zekeren dag aan en vertellen dat zij iemand zoeken, die een huis zou willen huren en hen alle vier en pension nemen. Deze twee partijen werden tot elkaar gebracht met een voor beide kanten bevredigende uitkomst. Een ander voorbeeld: twee zusjes van het platteland willen een betrekking in Amster dam aannemen. Zij vragen om informatie aan het Bureau. Het blijkt, dat een van de beide betrekkingen ongeschikt moet worden ge noemd. Via het Huishoudelijk Bemiddelings bureau van de „Union" weet het M. A. I. Bu reau de beide meisjes goed te plaatsen. Daar, waar het Bureau niet rechtstreeks kan helpen, lukt het meesetal toch via een andere instantie. Het Bureau is een wegwijzer, waar van de armen in verscheidene veilige rich tingen wijzen, o.a. ook in de richting van de Ster-huizen van de „Union", waaraan de film „Lichtende Bakens" meer bekendheid tracht te geven. Zoo is het o.a. voor vele eenvoudige werken de meisjes moeilijk te weten, waar en hoe zij prettig en goedkoop haar vacantie kunnen doorbrengen. Bijgevolg blijven velen dan maar in de stad, zonder noemenswaard van haar vacantie te profiteeren, wat een nadeel is voor de meisjes én voor het werk. Ook hierin geeft het Bureau raad. Dat het Bureau het zich niet gemakkelijk maakt, blijkt wel uit het motto van een zijner vlugschriftjes: „Waar ge ook woont, wat ge ook weten wilt, waarbij ge ook raad of hulp zoudt wenschen, schrijf even naar dit Bureau, daar moet men alles weten". A. H. LOEFFBOKMA Zienderoogen flinker! Dat is wat alle kinders worden, die Sanostol krijgen, het lékkere levertraan product Sanostol, met het hooge vitaminengehalte A en D, maar tevens nog rijk aan vitamine C van het zoo heerlijk smakende toegevoegde sinaasappelsap en aan vitamine B van het diastase- houdend mout. Neemt de „familieverpakking" a f. 2.75, die 2y3 x zooveel bevat als de bekende flacon a f. 1.40. Want Sanostol is ook voor Uzelf 'n natuurlijke bron van gezondheid. „Het lekkere levertraan -product 'r BROC*ADE S>-STHEEMAN 8. PHARMACIA (Adv. Ingez. Med.) Busondernemer tot 600.— boete veroordeeld. Voor de eerste maal na de wijziging van het R. A. P. heeft een ondernemer van een ongecon- cessioneerden busdienst voor den Arnhemschen: kantonrechter terechtgestaan. Het was de busondernemer H. L. M., directeur van een autobusbedrijf te Arnhem, die zich Dins dag wegens overtreding van het R. A. P. voor den kantonrechter te verantwoorden had. Deze onderneming onderhoudt een dagelijkschen bus dienst van Arnhem naar den Haag v. v. Op Zaterdag 18 Februari j.l. was een der auto bussen aangehouden en was tegen den onderne mer procesverbaal opgemaakt, j Blijkens de verklaringen van een getuige is de dienst ook sindsdien voortgezet. De ambtenaar van het O. M. eischte de ver oordeeling van verdachte tot f 1000 boete, subs, twee maanden hechtenis. De kantonrechter constateerde dat de wetge ver thans een sluitend geheel van wettelijke be palingen ten aanzien van de wilde busdiensten in het leven heeft geroepen, waarbij het onder houden van een busdienst zonder concessie ver boden is en veroordeelde den verdachte (die wegens ziekte niet verschenen was) bij verstek tot f 600 boete, of twee maanden hechtenis. LEZING DS. A. M. BERKHOFF. Heden, Donderdagavond, zal Ds. A.. M. Berk- hoff, Vrij Evangelisch predikant te Groningen, in de Kerk der Broedergemeente aan de Park laan no. 34 een lezing houden over het onder werp: „Is de toekomst aan het Romeinsche Rijk?", hiertoe uitgenoodigd door het Comité voor Opwekkingssamenkomsten. Ds. Berkhoff zal de hedendaagsche gebeurte nissen in het licht der Bijbelsche Profetieën be spreken. De Criminaliteit. Eindelijk weer een daling. Verschenen is de Statistiek over de gerechte lijke veroordeelingen over het vierde kwartaal 1938. De veroordeelingen wegens belastingover tredingen en die wegens strafbare feiten, die in eersten aanleg door den kantonrechter worden berecht, zijn buiten beschouwing gelaten. Het totaal aantal onherroepelijke veroordee lingen van strafrechtelijk meerderjarigen be droeg 5934, tegen 6494 in het overeenkomstige kwartaal van 1937, dat is 560 (of 8,7 pet.) min der dan in 1937. De economische misdrijven daalden van 3101 tot 2545, de misdrijven tegen openbare orde en gezag van 534 tot 468 en de bedelarij en land- looperij van 226 tot 169. Ter zake van zeden misdrijven werden 553 veroordeelingen onher roepelijk tegen 552 in het vierde kwartaal van 1937, misdrijven tegen leven en persoon 1787 tegen 1709, ruwheidsmisdrijven 284 tegen 278. Het totaal aantal onherroepelijke veroordee lingen van de vier kwartalen te zamen bedroeg voor de strafrechtelijk meerderjarigen voor 1938 20.534 tegen 21.208 in 1937 of in eerstge noemd jaar 674 minder. In vergelijking met de cijfers van het voorafgegane jaar daalden de cijfers t.a.v. de misdrijven tegen openbare orde en gezag (1937 1804, 1938 1582), economische misdrijven (resp. 10.396 en 9684) en bedelarij en landlooperij (resp. 797 en 706). Het totaal aantal onherroepelijke veroordee lingen van strafrechtelijk minderjarigen was in het vierde kwartaal 1938 belangrijk minder dan in de overeenkomstige periode van 1937: 4e kwartaal 1938 756, 1937 1040, dus in 1938 284 of ruim 27 pet. lager! Belangrijke verschillen in gunstigen zin geven de rubrieken: misdrijven tegen openbare orde en gezag (4e kwartaal 1937 33, 1938 15), economische misdrijven (resp. 771 en 544), ruwheidsmisdrijven (resp. 67 en 36). Te betreuren valt, dat het aantal veroordee lingen wegens zedenmisdrijven niet verminder de, doch nog 'n weinig toenam (resp. 70 en 72). Het totaal aantal veroordeelingen van strafr. minderjarigen van de vier kwartalen te zamen verminderde van 3170 in 1937 tot 2883 in 1938; in laatstgenoemd jaar dus 287 of 9 pet. lager. De veroordeelingen wegens economische mis drijven liepen terug van 2423 tot 2164, die we gens misdrijven tegen openbare orde en gezag van 77 tot 43. Daarentegen steeg het cijfer van de zedenmisdrijven van 203 tot 225. IR. MUSSERT SPREEKT TE ZANDVOORT. De N. S. B. houdt Donderdagavond 23 Maart een openbare vergadering in hotel Groot Bad huis te Zandvoort, waar de leider der bewe ging Ir. A. A. Mussert zal spreken. DE KRONING VAN Z. H. PAUS PIUS XII. De schitterend geslaagde reportage reeds HEDENAVOND in het FRANS HALS THEATER. (Adv. Ingez. Med.) Ei NOOIT ZEEP VAN ONBEKENDE HERKOMST (Adv ingez. Mea.i Mr. Rost van Tonningen in hooger beroep. Bevestiging van veroordeelend vonnis geëischt. Voor het gerechtshof te 's Gravenhage diende Woensdag de strafzaak tegen mr. M. M. Rost van Tonningen, die wegens smaadschrift tegen minister Goseling door de rechtbank te 's Gra venhage veroordeeld is tot een geldboete van f 200 subs. 50 dagen hechtenis. Het betrof hier een artikel, verschenen in het „Nationale Dagblad" van 13 April 1938, geti teld „de beruchte zedenschandalen in Oss", waarin het beleid van den minister van justitie scherp werd gecritiseerd. Na het stellen en beantwoorden van eenige formeele vragen, waarin mr. Rost van Tonnin gen zich verantwoordelijk stelde voor het arti kel, vroeg de president, waarom hij in hooger beroep is gekomen. Mr. Rost van Tonningen: „Ik had tweeërlei motief. Ten eerste om tot het bewijs van de waarheid te worden toegelaten, ten tweede om het hof mijn beweegredenen tot het schrijven van dit artikel uiteen te zetten. President: „rk maak u er opmerkzaam op, dat het hof de schriftelijke uiteenzetting, welke u bij de rechtbank hebt gegeven, doorgelezen heeft, zoèdat u bij uw verdediging kort kunt zijn". De advocaat-generaal, mr. L. B. J. Vermeulen, nam na dit korte verhoor requisitoir. Spr. acht te het artikel, in zijn geheel genomen, beleedi- gend en haalde eenige passages aan, welke hij zeer krenkend voor den minister van justitie achtte. Spr. eischte bevestiging van het vonnis. Mr. Rost van Tonningen hield een uitvoerig betoog, waarin hij uiteenzette, dat het hier ging om de zedelijke bescherming van onze jeugd, de plicht om het Nederlandsche volk naar waarheid in te lichten en het eerherstel van de marechaussee te Oss. Spr. zeide, dat hij het artikel in groote in nerlijke bewogenheid had geschreven. Voorts zeide spr., dat men in de ten laste legging enkele zinnen uit het artikel heeft weggelaten, waardoor het artikel uit zijn verband werd gerukt. Volgens spr. was het gedrag van den minis ter slechts te verklaren uit de collisie van plichten, welke hem èn als minister èn als katholiek beheerschen. Hierna bracht mr. Nijgh nog eenige juridi sche verweren naar voren. De uitspraak is bepaald op 29 Maart a.s. GROENTEMARKT TE HAARLEM Witlof f 0.09—0.25 per &.G. Tomaten f 0.300.46 per K.G. Andijvie f 0.802.90 per kist. Sla f 2.20—3.30 per kist. Spinazie f 0.501.40 per kist. Knakpeen f 0.80—1.80 per kist. Raapstelen f 0.450.85 per kist. Uien f 0.601.30 per kist. Winterwortelen f 0.90—1.45 per kist. Bioemkool f 0.13—0.20 per stuk. Roode kool f 0.070.14 per stuk. Savoyekool f 0.08—0.13 per stuk. Komkommers f 0.100.25 per stuk. Selderie f 0.050.45 per bos. Prei f 0.040.16 per bos. Peterselie f 0.140.55 per bos. Rabarber f 0.100.15 per bos. Radijs f 0.040.12 per bos. Koolrapen f 0.601.40 per zak. Prof. ir. J. H. Thai Larsen overleden. Woensdagmiddag is te Wageningen op 69- jarigen leeftijd overleden prof. Ir. J. H. Thai Larsen, hoogleeraar aan de landbouwkundige hoogesc'nool in' de hydro mechanica, tropische cultuurtechniek en boschbouwarchitectuur. Prof. ir. Johannes Herman Thai Larsen. werd op 6 April 1870 te Probolinggo op Java geboren. Na de H. B. S. te Haarlem te hebben doorloo- pen, studeerde hij technicum te Mittweida (Zwit serland) en later aan de polytechnische school te Delft. In 1894 werd hij civiel ingenieur, aldaar en adspirant-ingenieur van den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Neder- landsch Oost-Indië. In 1915 volgde zijn benoeming tot hoofd van de technische afdeeling irrigatie en wateraf voer aan het departement van burgerlijke openbare werken. Vier jaar later werd hij benoemd tot hoog leeraar aan de landbouwhoogeschool te Wage ningen in de hydromechanica en tropische cul tuurtechniek. Van de hand van prof. Thai Larsen zijn vele publicaties verschenen, o.a. over den invloed van bosschen op 't regime van rivieren, over onder zoekingen aangaande den grondwaterstand. VOLKSVOORSTELLING DE THOMPSON BROTHERS. Het Nederlandsch Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert, artistieke leiding: Cor van der Lugt Melsert, Albert van Dalsum, A. Defresne zal op Maandag 20 Maart a.s. in den Stads schouwburg, alhier een volksvoorstelling geven van „De Thompson Brothers" een spel uit het circusleven in 5 bedrijven door Serck Roggers onder regie van A. Defresne. Medespelenden: Myra Ward, Mies Elout, Hélène Berthé, Stine Lerou, Louis de Bree, Theo Frenkel, Ludzer Eringa, Jo Sternheim, Anton Roemer e. a. Décor ontworpen door Karei Brückman en uitgevoerd op eigen ateliers. Drieduizend matrozen van de naar Bizerta gevluchte Spaansche republikeinsche vloot zijn in Tunis geïnterneerd. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam via Liverpool 13 400 m. Z.W. van Valentia, 15 te Lverpool verwacht. Breed ijk, Rotterdam n. New-York 14 375 m. W. van Scilly. Burgerdijk, Rott. n. N. Orleans 13 550 mijl Z.W. van Valentia. Delftdijk, Rott. n. Vancr. 13 te Cristobal. Nieuw Amsterdam (toeristenr.) 13 te Santos Rotterdam 14 v. Havana te N. Orleans. Drechtdijk, Vancr. n. Rott. 13 v. Los Angeles Lochavon 15 v. Rott. n. Vancr. via Sunderl. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisreis) 14 te Duinkerk. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk 14 van Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 14 van Fremantle. Meerkerk (uitreis) passeerde 14 Maart Perim. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 15 v. Schiedam te Vlaar- dingen, voor Genua. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Abbekerk (uitreis) 14 Maart van Livorno. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) 15 Maart te Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hercules 14 Maart van Malta naar Algiers. Iris 15 Maart van Odense te Gdynia. Aurora 15 Mrt van Livorno te Civitavecchia Fauna 15 Mrt. van Rott. naar Se tubal. Titus 15 Mrt. van Oran naar Barcelona. Merope. Venetië n. Amst. p. 14 Finisterre. Juno 15 v. Amsterdam naar Hamburg. Amazone 15 v. New-York n. La Guayra. Barneveld 13 Maart van Arica n. Mollendo. Hermes 14 Mrt. van Amsterdam te Brake. Pygmalion 14 Maart v. Genua n. Malta. Trajanus 14 Maart van Susak n. Split. Triton 14 Maart v. Kymassi n. Cavalla. Ulysses 14 v. Piraeus naar Thessaloniki. Vulcanus, Varna n. Rotterdam 14 v. Algiers Hercules 14 Maait van Izmir te Malta. Breda 11 Maart v. Corral naar Lebu. Socrates 12 Mrt. v. Curasao te Cristobal. KONINKLIJKE/SHELL. Adinda Constantza n. Maltal p. 13 Stamboul Mirza 21 van Rotterdam te Curasao verw. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Patroclus, Japan n. Rott. 15 v. Singap. Bengloe, Hongkong n. Rott. 14 v. Manilla. Rhesus, Batavia n. Amsterdam 12 v. Co lombo. Glenearn, Japan n. Amst. 14 v. Penang. Eurylochus, Batavia n. Amst. 15 v. Pt. Said. Bencleuch 14 v. Dairen te Rotterdam. Clytoneus 14 v. Swansea n. Liverpool en Beilerophon 15 v. Rott. n. Yokohama. Polydorus 14 v. Batavia te Hamburg, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 15 Mrt. van Colombo. Weltevreden 15 v. Rotterdam te Londen, ver trekt 15 (10 n.m.) v. Londen n. Hamburg. Tapanoeli (thuisreis) 15 van Port Sudan. Straat Soenda, Rott. n. Batavia, 14 Maart (12 uur 's midd.) op 4 gr. 17 min. Z.b. en 5 gr. 28 min. W.l. Banjoewangi, Rott. n. Batavia u. 14 Finist. Kota Baroe (uit-r.) 14 Mrt. v. Singapore. Siantar 15 Mrt. v. Batavia n. Rotterdam. Kota Pinang (thuisr.) p. 15 Kaap del Armi ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone 15 v. B.-Ayres te Rotterdam. Alkaid 14 Mrt. v. Hamburg n. Rotterdam. Alhena 14 v. Rotterdam te Buenos-Ayres. Aludra 15 v. Buenos-Ayres te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena (thuisreis) 15 Maart v. Port Said. Christiaan Huygens (uitreis) 14 v. Suez. Poelau Bras (thuisr.) 14 Maart te Havre. WIJK LIJN. Haulerwijk 14 v. Norfolk te Kingston (Ja.) talen kantoormeubelen ierlijk op Uw kantoor terk in het gebruik Groote collectie in voorraad. Bezoekt onze toonkamer. Nieuwe Gracht 35 Tel. 12455 Haarlem (Adv. Ingec. iweu- DONDERDAG 16 MAART Stadsschouwburg: Dansavond Els Keezer, 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Voorjaarsbeurs. 35.30 en 7.3011 uur. Luxor Theater: „Too hot to handle", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Zij die van de straat leven" en „Non stop New York", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Zwijgende lippen" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De pastoor van Kirch- feld". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Een nacht op de Donau", 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De moord in Kamer 916" en „Gestolen goud", 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 17 MAART Gem. Concertgebouw: Voorjaarsbeurs 1.30 5.30 en 7.3011 uur. Voorjaarsmodeshow Firma Stoutenbeek 8.3010.15 uur. Ned. Roode Kruis, Ledenvergadering ten kan tore N.V. J. Enschedé en Zn., Klokhuisplein. 8.30 uur. Ver. Zuigelingenzorg, Alg. verg.- Nieuwe Gracht No. 124. Alg. verg. Ten Berge's Confectie Industrie N.V. KI. Houtweg 16. 14 uur. Bioscopen, nieuwe programma.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 15