Engelsch en Fransch protest. vi/, Door Berlijn afgewezen. Dames- en Meisjeshanden Retorsierechten op Duitschen invoer Beroep van Besteiro op Franco. Roethenië door de Hongaren bezet. KING M A A N D A" G 20 M A ART 1939 HAARDEM'S DAGBEAD 10 De ambassadeurs van Groot-Brittannië en Frankrijk, die Zaterdag te Berlijn protesten hebben overhandigd met betrekking tot de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije, hebben officieel de mededee- ling ontvangen, dat de „Rijksregeering niet in staat was dergelijke protesten te aanvaarden, daar zij ontbloot zijn van iedere politieke, wettige of moreele basis." Reuter verneemt, dat de Britsche ambassadeur opdracht had gekregen de Duitsche regeering mede te deelen dat Groot Brittannië de jongste ge beurtenissen beschouwt als een vol ledige loochening der overeenkomst van München, en van de belofte tot vreedzame samenwerking. De ambassadeur had ook opdracht gekre gen er op te wijzen, dat de Britsche re geering de wijzigingen, ontstaan door het militaire optreden van Duitschland in Tsjecho Slowakije beschouwt als staande los van eeni- gen wettigen grondslag. Aan den tekst van de door den Franschen ambassadeur, Coulondre, aan Weizsacker, den Duitschen staatssecretaris van buitenland- sche zaken, overhandigde nota is het volgende ontleend: „Bij schrijven gedateerd 15 Maart 1939, heeft de Duitsche ambassadeur op order van zijn regeering aan den minister van buiten- landsche zaken der Fransche republiek den tekst medegedeeld van ene in den nacht van 14 op 15 Maart tusschen den Führer en rijksminister van buiten- landsche zaken te eener zijde en den presi dent en minister van buitenlandsche zaken der republiek Tsjecho-Slowakije ter andere zijde gesloten overeenkomst. In deze zelfde mededeeling werd uiteengezet, dat Duitsche troepen om zes uur 's morgens de Tsjechische grens hadden overschreden en dat de bezet ting en pacificatie van het grondgebied zou geschieden in orde en rust. De ambassadeur van Frankrijk heeft de eer bij den rijksminister van buitenlandsche zaken een formeel protest aanhangig temaken over hetgeen door graaf Welczeck is medege deeld. bl ij ven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door Purol (geel en wil) beiden in doozen van 30 en 60 ct., tube45ct.Verkrijgb.bij Apoth.en Drogisten. (Adv. ingez. Med.) Amerika heft een extra invoerrecht van 25 pCt. Het Amerikaansche ministerie van financiën heeft medegedeeld, dat retorsierechten zullen worden geheven op den belastbaren Duitschen invoer. Het onmiddellijke effect van dit besluit is, dat boven de gewone rech ten een recht van 25 pCt. zal worden geheven. Op het samenvallen van deze beslissing met den toestand in Tsjecho Slowakije, wordt in de kringen van het ministerie geen commen taar geleverd. Men constateert echter, dat zij den wil der regeering van de Vereenigde Staten te ken nen geeft het stelsel van controle te bestrijden, dat door Duitschland op den buitenlandschen handel wordt toegepast. Het Amerikaansche besluit wordt in gezag hebbende kringen te Washington beschouwd als de eerste uiting van een economisch of fensief tegen het Duitsche economische stel sel. Men geeft uiting aan de hoop, dat de andere democratische staten met de Ver eenigde Staten zullen samenwerken aan een internationaal economisch programma ter bestrijding van de gevolgen van het Duitsche systeem voor den internationalen handel. Op een bijeenkomst van industrieelen is een plan tot overbrenging der voornaamste Tsjechische industrieën naar Amerika bestu deerd. Dit zou gelden voor glas- en juweelen nijverheid enz. Een commissie heeft over wogen meer dan 500 Tsjechische technici over te laten komen, die 7500 Amerikaansche ar beiders zouden moeten inwijden in de ge heimen der speciale Tsjechische fabricage methoden. Vliegtuigbouw vrijwel op voet van oorlog. In regeevingskringen wordt voorts mede gedeeld. dat de vliegtuigproductie en de op leiding van vliegtuigbestuurders vrijwel op voet van oorlog gebracht zullen worden. Jaar lijks zullen 20.000 gegadigden hun eerste oplei ding voor de luchtmacht kunnen krijgen. Aniuexatie wordt niet erkend. Het antwoord der Amerikaansche regeering op de Duitsche mededeeling van de bezetting van Bohemen en Moravië zal deze week overhandigd worden. Volgens mededeelingen uit officieuze kringen zal het document een formeele veroordeeling van den Duitschen aanval" bevatten en ver klaren. dat de regeering der Ver eenigde Staten de wettigheid daarvan niet erkent. De regeering der republiek is van meening, dat zij zich door de door de rijksregeering tegen Tsjecho Slo wakije gerichte actie geplaatst ziet voor een flagrante schending naar letter en geest van de op 29 Septem- berf 1938 te München onderteekende overeenkomsten. De omstandigheden, waaronder de overeen komst van 15 Maart aan de leiders der re publiek Tsjecho Slowakije werd opgelegd, zou in de oogen van de regeering der republiek geen rechtsgrond kunnen geven aan de bij deze overeenkomst gestelde daad. De regeering der republiek kan on der deze omstandigheden niet de wet tigheid erkennen van de nieuwe in Tsjecho-Slowakije door deze daad van het rijk geschapen toestand. Republikeinsche 'Verdedigings- raad wenscht eer vollen vrede. Julian Besteiro, minister van buiten landsche zaken van den Spaanschen republikeinschen Verdedigingsraad, heeft Zaterdagavond voor den Madri- leensche radiozender een beroep ge daan op Franco, vredesonderhandelin gen te beginnen. Namens den verdedigingsraad las hij de volgende verklaring voor: „Het oogenblik is gekomen, dat de na tionale verdedigingsraad zijn missie moet voltooien. Daarom wendt hij zich tot uw regeering om u er van in ken nis te stellen, dat wij bereid zijn on derhandelingen aan te gaan, welke ons een eervollen vrede zullen ver zekeren. Wij wachten uw beslissing af". Serrano Suner: „Alleen een zege vierende vrede kan aanvaard worden". Havas meldt in aansluiting op het boven staande, dat Serrano Suner, de Nationalis tische minister van binnenlandsohe zaken, die zich op het oogenblik in Saragossa bevindt, vei-klaard heeft op de hoogte zijn van het verzoek om een eervollen vrede, dat door de junta van Madrid tot de rechtsche regeering gericht is. Hij voegde hieraan echter toe: „Wij kunnen slechts een zegevierenden vrede aan- waarden". Reis van president Lebrun naar Engeland gaat door. Dinsdag aankomst te Londen. Reuter bericht uit Londen dat geen enkele wijziging overwogen wordt in de regelingen, welke getroffen zijn voor het officieele bezoek dat de president der Fransche republiek en mevrouw Lebnin aan Londen zullen bren gen. waar zij Dinsdagmiddag worden ver wacht. Slaking in Palestina uitgesteld. De Joodsche Nationale Raad heeft medege deeld, dat de 24-urige algemeene staking dei- Joden, die vandaag zou beginnen, in afwach ting van de publicatie der Britsche voorstel len, is uitgesteld. Door kordaat optreden twee menschenlevens gered. Auto achteruit te water gereden. Een pei-sonenauto, waarin een echtpaar uit Den Haag was gezeten, is Zondagavond achter uit in den Kattenburgersingel te Gouda ge reden, toen de bestuurder de scherpe bocht van den Jan Kattenbrug naar de Nieuwe 'Vaart niet in eens kon nemen en bij het terugzetten op het gaspedaal in plaats van op de rem trapte. Het voertuig verdween geheel onder water. Van de toegeschoten personen begaf zich de 29-jarige aannemer F. Koster uit Waddinxveen te water. Hij dook in de diepte, maar slaagde er niet in het portier te openen. Na weer op den kant te zijn geklommen, dook hij nog eens en was toen gelukkiger. Hij wist den portierkruk om te draaien, waarna eenige personen met een haak de deur opentrokken. De moedige redder heeft hierna de beide in zittenden onder water uit de auto gehaald. Het echtpaar had tevergeefs getracht het por tier te openen, doch het kon blijven adem halen, daar zich tegen den kap van de auto nog een laagje lucht bevond. Beiden, die eenige minuten onder water hadden gezeten, waren geheel ongedeerd gebleven, Ook de red der, al had hij heel wat water naar binnen gekregen, was er goed afgekomen. Zoodat dit angstig ongeluk dank zij het optreden van den heer Koster bijzonder goed is afgeloopen Zelfs een hond, die zich ook in den wagen be vond, kon nog gered worden. De geredden wer den bij omwonenden van droge kleeren voor zien. Engelsche minister te Warschau. Besprekingen over exportkwesties. De Engelsche minister Hudson is Zondag middag in gezelschap van Ashton Gwatkin en Sir Peter Quentin te Warschau aangekomen voor het voeren van economische besprekin gen. Men meent te weten, dat o.a. gesproken zal worden over de kwestie van export-crediet- garanties, alsmede over een regeling, waar door Polen gemakkelijker toegang tot de kolo niale grondstoffen zou kunnen krijgen. Ongelukken op onbewaakte overwegen. Zondagmiddag om tien minuten voor zes heeft een trein, op weg vair Aal'smeer naar Amsterdam, op den onbewaakten overweg bij Schinkeldijk tusschen Aalsmeer en Nieuwer- Amstel, een van den Legmeerdijk komende melkauto gegrepen. De wagen werd geheel aan stukken gereden. De alleen in de auto zit tende bestuurder, de heer Jongeneelen uit Badhoevedorp, bleef, doordat de cabine intact was gebleven, ongedeerd. Hij moet zich in den afstand van den na derenden trein hebben vergist, hetgeen ver klaarbaar is uit de situatie ter plaatse. De trein kwam met twintig minuten ver traging te Amsterdam aan. Motorrijder door Dieseltrein gegrepen. Op een onbewaakten overweg in de spoor lijn Oisterwijk-Boxtel nabij blokpost 29 is Za terdagmiddag omstreeks vier uur de 31-jarige N. de L. met zijn motor door een Dieseltrein, welke om 15.43 uit Oisterwijk naar Boxtel ver trekt, gegrepen. De man, wiens ouders in ge noemde blokpost wonen en vader is van vier kinderen, werd naast de spooi'baan geslingerd, waar -hij ernstig gewond en in bewusteloozen toestand door het treinpersoneel werd aan getroffen. Een dokter uit Rotterdam, die zich in dezen trein bevond, verleende de eerste hulp. Met ernstige wonden aan het hoofd, ter wijl het linkerbeen voor een groot gedeelte werd verbrijzeld, is de man, die nog maar sinds 14 dagen motor reed, in zeer emstigen toe stand naar het St. Elisabeth gasthuis te Til burg vervoerd. 35 Oekraïnsche leiders terechtgesteld. Het Hongaarsche Telegraafagent- schap meldt, dat volgens een door den chef van den generalen staf gepubli ceerd bulletin de bezetting van Roe thenië voltooid is en dat het militaire bestuur in het gebied is ingevoerd. Uit Munkacs wordt vernomen, dat tij dens de operaties in de Karpathische Oekraine 200 Piongaren gesneuveld en een groot aantal gewond zijn. De Hon garen hebben 35 leiders van de Natio nalistische Oekraïnsche organisatie te rechtgesteld. Verwarde toestand. MALE BREZNE 20 Maart (Havas). Uit Male Brezne ,aan de grens van de Sublcarpa- thische Oekraïne en Slowakije wordt gemeld, dat in het dorp de blauw-wit-roode vlag van de Roetheensche Russen wappert. De grens wordt niet bewaakt en de „Sitch" zijn naar Slowakije gevlucht voor de naderende Hongaarsche troepen. Hongaarsche vliegtuigen hebben Tsjechische afdeelingen op weg naar Bohemen gebom bardeerd. Sedert enkele dagen wordt gevochten tusschen Oekraïnsche Sitch, Russen. Tsjechen en Honga ren. De Russen, die door de regeering van de Subkarpathische Oekraïne in concentratiekampen werden opgesloten ,zijn thans bevrijd en steu nen uit wraak de Hongaren tegen de Oekraï- ners. Bovendien strijden de terugtrekkende Tsjechen tegen de Hongaren. De bevolking houdt zich zooveel mogelijk in huis verborgen. Uit Stackin aan de grens van de Subkarpa thische Oekraïne en Slowakije wordt gemeld, dat de eenig begaanbare weg vol is met auto's met Tsjechische soldaten, die uit de Oekraïne terugtrekken. De soldaten ontdoen zich onder weg van hun wapens en munitie, bovendien worden zij aan de grens door Slowaken ontwa pend. De bevolking in het gebied is grooten- deels verdwenen. Talrijke vluchtelingen uit de Oekraïne pas- seeren ook de Poolsche grens. Vanwaar zij door worden gezonden naar Bohemen. Telegram van Teleki aan Von Ribbentrop. De Hongaarsche premier heeft den rijks minister van buitenlandsche zaken, Von Ribben trop, eer. telegram gezonden van den volgenden inhoud: „Op het huidige oogenblik, nu een dui zendjarig gebiedsdeel terugkeert tot Hongarije, zou ik Uwe Excellentie mijn oprechten dank willen uitspreken voor het tegenover Hongarije steeds bewezen begrip en voor de herhaalde medewerking aan het herstel van een voor twintig jaar ons toegevoegd onrecht. Tegelij kertijd zou ik uitdrukking willen geven aan mijn vaste overtuiging, dat deze gebeurtenis een verder belangrijke stap is in hel belang vim de vreedzame samenleving der midden Europee- sche volken", Amsterdamsche Ziekenfondsen zonder specialisten-hulp Conflict dreigt. De contactcommissie van de tien gezamen lijke Amsterdamsche Ziekenfondsen deelt me de, dat er tusschen de ziekenfondsen en de bij de Amsterdamsche Specialistenvereeniging aangesloten specialisten een conflict dreigt, waarvan het gevolg zal zijn, dat niet minder dan 485.000 Amsterdamsche ziekenfondsleden binnenkort vrij zeker van specialistische hulp verstoken zullen zijn. De moeilijkheden, aldus genoemde commis sie, tusschen de Amsterdamsche Ziekenfond sen en de specialisten zijn in een acuut sta dium gekomen en naar het zich laat aanzien zullen de specialisten-leden der Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst per 1 April a.s. hun medewerking aan de zie kenfondsen beëindigen. Daar dit besluit alle te Amsterdam, werkzame fondsen, tien in getal, betreft, zal na dien datum voor meer dan de helft der Amsterdamsche bevolking naar an dere specialistische hulp moeten worden om gezien. Het meeningsvërschil tusschen fondsbestu ren en specialisten dat zich plotseling zoo uitermate verscherpt heeft, betreft in hoofd zaak het honorarium. De specialisten eischen een verhooging van het honorarium met 55 pCt., terwijl de zieken fondsen 15 pCt. willen geven. Bemiddeling van den Amsterdamschen burgemeester zou worden ingeroepen. Erich Kleiber komt Wagner- feesten niet meer dirigeeren. MONTE CARLO. Erich Kleiber, de be kende dirigent, heeft United Press medegedeeld, dat zijn contract om de Wagner opera's te Am sterdam te leiden, door de Nederlandsche Wag- nervereeniging verbroken zou kunnen worden, omdat, indien hij het Duitsche gezelschap zou dirigeeren, de solisten niet meer in Duitschland zouden mogen optreden. Kleiber heeft gedurende de laatste zes jaren de Wagnerfeesten in ons land gedirigeerd. Ver leden jaar echter deden zich moeilijkheden voor met de Duitsche zangers, doch dit kon tenslotte nog geregeld worden. Kleiber legde er den nadruk op, dat de Ne derlandsche leiders van die feesten hun leed wezen hadden betuigd, dat het contract zoo laat moest worden verbroken, maar dat zij machte loos staan staan tegenover de condities van de Duitsche zangers. In Juni zal Kleiber naar Buenos Aires ver trekken om een aantal opera's daar te leiden. De moeilijkheden zijn ontstaan doordat Klei ber met de solisten heftige gesprekken had en hen verweet, dat zij onder het nat. soc. regime bleven werken. Waarschuwing had averechtsch gevolg. Auto geslipt, drie inzittenden gewond. Zondagochtend werd een automobilist, die nabij de Ginkel tusschen Ede en Arnhem in de richting van laatstgenoemde plaats reed, door een man, die een teeken gaf langzaam te rijden, er opmerkzaam op gemaakt, dat de weg glad was. De bestuurder ondervónd dat onmiddellijk, want toen hij remde, slipte de wagen. Deze kwam met verschillende boomen in aanraking om tenslotte tegen een daarvan tot stilstand te komen. De auto werd gedeelte lijk ingedeukt. De bestuurder, de heer D. Venema, kwam er zonder letsel af, doch van de overige drie inzittenden werden twee vrij ernstig en een zeer ernstig gewond. De 22- jarige heer J. Venema kreeg een hersen schudding, de eveneens 22-jarige mej. M. Lin deman brak een rib en liep een hersenschud ding op, terwijl de 52-jarige mevrouw Venema een schedelbasisfractuur opliep. De slacht offers, die allen uit den Haag afkomstig zijn, werden naar het Julianaziekenhuis te Ede vervoerd. De toestand van mevrouw Venema was ernstig. In den loop van den dag zijn op denzelfden weg nog drie auto's geslipt. Zij werden be schadigd, doch de inzittenden bleven onge deerd. Economische verdedigings voorbereiding. Onderzoek inzake het gebruik van motorrijtuigen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zijn gedurende de laatste maanden door den mi nister van Economische Zaken, in overleg met den minister van Financiën, voorbereidingen getroffen teneinde bij gelegenheid van de aan gifte voor de motorrijtuigenbelasting in Mei 1939, over te kunnen gaan tot een onderzoek inzake het gebruik van motorrijtuigen hier te lande en het verbruik van motorbrandstoffen en smeermiddelen, in het belang van de eco nomische verdedigingsvoorbereiding. Ten einde de noodige maatregelen te kun nen nemen voor een juiste voorziening, in tij den van mobilisatie pf oorlog, in de behoeften der volkshuishouding, welke verband houden met het gebruik van motorrijtuigen, is het im mers noodzakelijk, dat de regeering een inzicht verkrijgt in het aantal en de soort van de in Nederland gebruikte auto's en andere motor rijtuigen, hun gebruik, laadvermogen enz., als mede in het verbruik van de daarvoor noodige brandstoffen. Een dezer dagen zal, aansluitend aan de ge troffen voorbereidingen, in de Nederlandsche Staatscourant worden opgenomen een be schikking van den minister van Economische Zaken, waarbij de medewerking van de hou ders van motorrijtuigen ten behoeve van bo vengenoemd onderzoek wordt gevorderd. Te beginnen met het belastingjaar 1939-1940 zal bij de aangifte-formulieren voor dé motor rijtuigenbelasting een vragenformulier wor den uitgereikt en, voorzoover noodig, aan de kantoren der rijksontvangers worden verkrijg baar gesteld. Tegelijk met het inleveren van het aangifte-formulier voor de motorrijtuigen belasting behoort dit vragenformulier te wor den ingediend, na door of namens den houder van het motorrijtuig volledig te zijn ingevuld. Het formulier bevat de noodige aanduidin gen voor een juiste invulling. Wanneer voor de eerste maal ten aanzien van een bepaald motorrijtuig een opgave is ge daan, is de houder daarvan van verdere op gaven vrijgesteld zoolang in de gegevens be treffende den persoon van den houder, of het motorrijtuig, geen wijziging is gekomen, waar door de vorige opgaven niet juist meer zouden zijn. Eenig verontrustend karakter draagt de maatregel in geen enkel opzicht. Het is echter duidelijk, dat tijdig voorzieningen moeten wor den getroffen zooais ook andere landen die treffen opdat de regeering door een nood toestand. als bovengenoemd, niet onvoorbereid kan worden overvallen. k Jl„ *k ut opwekking en verkwikking PEPERMUNT FA. TONNEMA CIE. SNEEK (Adv. Ingez. Med.) Prinselijk gezin Dinsdag op Soestdijk terug. Men meldt ons van officieele zijde, dat het Prinselijk Paar en Prinses Beatrix Dinsdag a.s. in den loop van den dag ten paleize Soest dijk worden terugverwacht van hun vacantie- verblijf in Zwitserland. HET ONGELUK TE VREESWIJK. De namen van hen, die Zaterdag bij het on geluk te Vreeswijk om het leven zijn gekomen, zijn H. Luza, 43 jaar, groentengrossier te Hil versum, en zijn echtgenoote en de heer W. Schönberger, 34 jaar oud, eveneens groenten- grossier, en zijn echtgenoote. KALIS PROGRAMMA DINSDAG 21 MAART 1939. HILVERSUM I, 1875 M. en 301,5 M. Avro-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.— Orgelspel. 8.15 Berichten, gramofoon- muziek. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Bert van Dinteren. 11.Wenken voor de huishouding 11.30 Ensemble Bert van Din teren. (ca. 12.15 Berichten). 12.30 Omroep orkest. In de pauze: Gramcifoonmuziek. 2. Gramofoonmuziek. 2.45 Knipcursus. 3.45 Viool en piano. 4.30 Kinderkoor. 5.— Kinderhalf uur. 5.30 Avro-Saronorkest en solist (ca. 6.30 Berichten). 6.30 Causerie „Mislukte levens en onvervulbare wenschen". 7.— Voor de kin deren. 7.05 Avro's Meisjeskoor met pianobe geleiding. 7.30 Engelsche les. 8.Ber. A.N.P. Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Gramo- foonplaten. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Radiotooneel. 10.20 De Twilight Sere- naders. 11.— Ber. A.N.P., hierna tot 12. Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 415.5 M. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 ber.) 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.berichten. 12.15 Het KRO-orkest 1.Gramofoonmuziek. 1.20 Vervolg concert, 2.Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4. Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie „De toestan den in het hiernamaals". 4.20 Gramofoonmu ziek. 4.25 Causerie „Plaats en taak van de' vrouw in de maatschappij van morgen". 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Berichten. 4.50 Gra mofoonmuziek. 4.55 Causerie „Gedachten zijn niet tolvrij". 5.10 De KRO-Melodisten en solist. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Vervolg con cert. (Om 6.30 Berichten). 6.35 Sportpraatje. 7.Ber. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe Ge meenschap". 7.45 Causerie namens de FIKA „Kinderleed". 8.— Berichten A.N.P., mede deelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Het KRO-Symphonie-Orkest en solist. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Gregor Serban en zijn Roemeensch orkest, 11.0012.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.20 Radio tooneel. 1.05 Het John MacArthur kwintet. I.352.20 Gramofoonmuziek. 4.15 Caatoaret- programma. 4.35 en 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Mario de Pietro en zijn Estuiantina. 6.20 Ber. 6.45 Jazzduetten op twee Vleugels. 7. Radiotooneel. 7.20 Dave Frost en zijn Band. 7.50 Causerie „The Town and the Region". 8.20 Vier en twintig uur in Parijs. 9.20 Ber. 9.45 BBC-orkest. BBC-koor en solisten 10.50 Declamatie. 11.10 Het Grosvenor House dans- orkest en solisten. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 8.55, 10.00. 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12Ï35 Zang. Het Bailly-orkest. 2.05 Gramofoon muziek. 2.35 Zang. 3.— Gramofoonmuziek. 3.35 Zang 4.20 Concert. 5.25 Gramofoon muziek. 6.35 Vioolvoordracht. 6.50 Zang. 7.25 Het Derveaux-orkest. 8.35 Radiotooneel. 10.35 II.50 Kamermuziek. KEULEN. 456 IY1. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Het Omroepschrammel-ensemble en solist. 11.20 en 12.35 Het Omroeporkest. 1.302.20 Populair concert. 3.20 Het Omróepkleinorkest. 4.50 Het Omroepkoor en solisten. 5.35 Blokfluit en gitaar. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.30 Hermann Hagestedt's orkest en solist. 9.35 Het Omroep orkest, een meisjeskoor en solisten. 10.35 11.20 Het Omroeporkest en het Omroep- Amusementsorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonumuziek. 12 50 Het omroep orkest en gramofoonplaten. 1.30 Het Omroep orkest. 1.502.20. 5.20, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek 8.20 Revue-programma. 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20. 1.302.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 5.30 en 6.35 Gramofoonmuziek. 7.35 Literair- muzikaal programma. 8.20 „Sylvain"- ope rette. 9.20 Het Radio-orkest. 10.30 Militair orkest. 11.1511.20 Gramofoonmuziek.. OEITTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Otto Dobrindt's orkest. 8.20 Politiek dagbladoverzicht. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Ber. 9.50 Strijkkwartet. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Po pulair concert.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8