3 KARELI pMiliat HUIDJEUK OUD SANTPOORT. ORA NJE! I 1 I L POOD STOFZUIGERS WOENSDAG 22 MAART 1929 HAARL'EM'S DAGBEAD 7 naw ÖwcLl m -- ÜvA*. vu*.ilw fuiU. fl.ywuwia. t IJ het teekenen van een kaartje van Santpoort en Om geving omstreeks 1750, kwamen wij tot verschillende verrassen de ontdekkingen. Om de beschrijving in dit artikel duidelijker te maken hebben wij het desbetreffende gedeel te, dat wij willen behandelen iets grooter geteekend met zware lijnen en daarin enkele dunnere lijnen uit gezet van de tegenwoordige wegen. Omdat we niet zeker zijn, dat het oude kaartje met even groote zeker heid is geteekend als de tegenwoor dige stafkaarten is een dergelijke re constructie niet voor 100% juist. Het allereerst viel ons op. dat de Ruïne van Brederode aan de Westzijde van den verkeersweg lag, terwijl ieder lezer natuurlijk weet, dat de Ruïne ten Oosten van den weg van Velserend ligt. De kaartteekenaar heeft dus den par ticulieren weg van Velserend niet aangegeven. In 1750 was blijkbaar de Ruïne nog van 3 zijden bereikbaar. Sinds dien tijd zijn alle drie de wegen verloren gegaan en is het Rijk kort ge leden genoodzaakt geweest een ac- coord met een particulier aan te gaan om het Brederoadsche kasteel te kun nen bereiken. Van den Zuidelijksten der drie toegangswegen is momenteel nog een stukje aanwezig. Dit loopt achter langs de zaak van den heer Kuit om en eindigt op den tuin van den heer Honderdors. Op de kaarten van de Gemeente staat deze weg nog aangegeven onder den naam van „De oude weg". De oudere bezoekers van de Ruïne herinneren zich nog goed dat over het terrein van den heer Honder dors de voortzetting van dezen ouden weg was te zien in den dijk die aan sloot aan een brug liggende op den Zuid-west hoek van het Buitenhof. Tallooze keeren heeft schrijver dezes van dezen dijk en brug gebruik ge maakt om op het Ruïneterrein te ko men. Ten Westen van het kasteel zien wij een samenkomst van diverse vaarten. De meest Oostelijke is de Jan Gij zenvaart waarlangs voorheen de grens van Rijnland liep. Voor zoover dit kaartje aangeeft is deze vaart ge heel verdwenen. Bij de twee andere vaarten, die eveneens niet meer bestaan hebben wij den naam van „Rijnsloot" geplaatst. In dit geval willen wij wijzen op het bekende boek van Guicciardini „Beschrijvinghe der gant- sche Nederlanden" van 1598. In het gedeelte waar hij de mondingen van den Rijn beschrijft, zegt hij: van daer tot des Graven huys van Plaisance die Voghelensanck, Berckwelt, Aelbrechtsbergh, alwaer des Graven Hof eer tijds was (aleer dat vandaer door Koninck Willem van Roome ghetransporteert werde) rontsom des Hofs quartier veel schoone Raets- heeren Casteelen ende Huysen, als bij name 't Huys van Beverwijck, Hemerca, Suttdorp. Castricon, Limbe, den naem nu ghetranspor teert op de dorpen, de Huysen gheraseert zijn de; als oock 't Huys van Poelenburg, Polanen, Velsen, Brederode. alwaer hem die Rijn noch in eenen poel vertoont en in de Rijnsloot ghe- transformeert is.... Vermoedelijk zijn de vaarten, die het kaartje aangeeft sindsdien door het zand onder ges to ven. Wij lezen daar over in het boek „Tegenwoordige staat der Vereenigde Nederlanden" van 1750 sprekende over het oude jachthuis „De Kruidberg" ge- heeten: „doch 't zelve is sedert eenige jaar en door het overstuiven der Zandduinen merke lijk vervallen". Zandverstuivingen. Te gelegener tijd hopen wij op deze zand verstuivingen terug te komen. Onze stichting „Vrienden van Oud Santpoort" is juist met een plaatselijk onderzoek bezig. Op een diepte van ongeveer 1.30 M. ter plaatse van een af gegraven duin vonden wij scherven uit onge veer 1300 en zelfs een enkel stukje van den Saksischen tijd. Iets ten Oosten van de Ruïne zien wij twee wegen naar het Zuden gaan De tweede, dus meest Oostelijke weg. is het boschpad langs het laatste huis van Bloemendaal-Noord. Juist achter dit huis ziet men nog de restan ten van twee rechthoekig op elkaar staande dijken Vóór den bouw van deze huizen vorm den 3 dijken een vierkant waarvan de zijde naar het boschpad gekeerd open was. Dit vier kant was een schans door de Spanjaarden aangelegd tijdens het beleg van Haarlem toen ze in het kasteel van Brederode gelegerd wa ren. Ook dit monument uit onze historie is ten offer gevallen aan de bouwwoede van den tegenwoordigen tijd Bezien wij verder ons kaartje, dan blijkt dat voorheen de verbin dingsweg tusschen de Ruïne en Santpoort langs den Ouden Weg liep en verder langs den Brederoodschen weg en bij de tegenwoordige Willem de Zwijgerlaan over de spoorbaan aansluiting had met het breede voetpad in de Needhof en halverwege op den Midden- duinerweg uitkwam. Het weggedeelte angs Westerhoeve en Middenduin en verder langs Velserend is van lateren datum. Veelvuldig moeten de bezoeken van de adellijke heeren van Brederode in de langvervlogen eeuwen aan ons dorp zijn geweest, want nog tegen woordig -preekt re overlevering van schitte rende jachtstoeten met schakend hoorngeluid blaffende honden en ratelend hoefgedreun van de vurige rossen of van den statigen gang van edellieden met burchtvrouwen, jonkers en freules op Zon- en feestdagen naar de Bre- deroodsche kapel door Johan van Brederode in 1397 gesticht. Eeuwen achtereen heeft deze heïrweg den naam van Brederoodsche Laan gedragen. Een naam door de oude geschiede nis gevormd en gedragen en nu zonder eenige piëteit gewijzigd in de nietszeggende titula tuur van Noorder Dorpstraat en Middendui- nerweg. Nog begin 1800 was de naam Brederoodsche Laan ten volle intact. Wij lezen in een ver- koopacte van 3 Augustus 1803 onderteekend door F. J. Prince, schout en Lodewijk Geveke en Dirk Gaikema, schepenen, dat een huis bestaande uit 4 woningen onder één dak. ver kocht is geworden aan de R.C. armvaders van Velsen. Dit huis dat nog aanwezig is. wordt in deze acte omschreven als zijnde belend: Ten Zuiden: De Brederoodsche Laan. Ten Oosten door Albert Beek en ten Noorden door Ben jamin Broeze. Een tweede acte betreft den verkoop en be taling van een perceel aan en door Jan Hand- graaf. Wij lezen hierover, dat het bij publieke verkooping en finale toewijzing op den 24 Aug. dezes ja ars agtien hondert vijf en twin tig ten overstaan van mij, notaris en getuigen gehouden en gedaan en op den 2en Septem ber daaraanvolgende behoorlijk geregistreerd is." De omschrijving van de belendingen luidt als volgt; „Een Huis met deszelfs Timmer en Houtschuur, Erf, Werf, Tuin gequot. No 100, staande en gelegen aan den Zandpoort in de Gemeente Velsen, belend ten Oosten de Straatweg, ten Westen de Roomsche Armen (zie hiervoor) ten Zuiden de Brederoodsche Laan en Jacobus van Buggenum en ten Noor den Hendrik van den Berg en Aaltje Stalmig. Wij zien dus, dat in 1825 het perceel hoek Dorpstraat en Noordzijde van de Noorder- Dorpstraat, dus de woningen van den heer Nol, Jak, enz. tot aan het langgerekte oude gebouw, ingenomen was door een timmermans werkplaats met houtloodsen en woonhuis. Lang heeft deze werkplaats daar vermoedelijk niet meer gestaan, aangezien omstreeks 1844 de heer Van Wort enkele tientallen meters noordelijker zijn welbekende nieuwe werk plaats heeft gebouwd. J. S. VISSER. EERSTE VEILING DER HAARLEMSCHE GROENTEN EN FRUIT VEILINGS- VEREENIGING. Een dezer dagen heeft de Haarlemsche Groenten en Fruitveilingsvereeniging haar eerste groentenveiling gehouden. Deze, voor de Haarlemsche tuinders zoo groote gebeurtenis werd ingeleid met een ope ningswoord van den voorzitter dezer vereeni- ging, den heer F. V. Valstar. In zijn openingsrede wilde de heer Valstar niet meer terug zien op de oude Coöperatie. Wel stond spreker even stil bij de Haarlemsche Veiling N.V. in liq. Spreker meende, dat de N.V. thans beteekende „Niet Verder". De Haarlemsche tuinders hebben den moed gehad dit veilingswezen over te nemen er. on der eigen vereenigingsbeheer dit bedrijf voort te zetten. Spr. schetste de verhouding, welke er moet bestaan tusschen de aanvoerders en koopers. Tot slot dankte de heer Valstar voor de ont vangen bloemstukken en telegrammen. Hierna voerde de heer Bakkenhoven, als ver tegenwoordiger van de kooplieden het woord. Het verheugt den groentenhandel gehoord te hebben, dat de groentenveiling verder ge ëxploiteerd zal worden door de tuinders, en wel om twee redenen. In de eerste plaats, omdat het veilingssysteem bestendigd zal blijven, en wij niet meer terug zullen moeten naar den ouden toestand. In de tweede plaats omdat de veiling in handen gekomen is van de tuinders, de menschen. die de nooden en moeilijkheden van den handel kunnen aanvoelen. Ik ben er van overtuigd, aldus spr.. dat de samenwerking altijd zeer prettig en zakelijk zal zijn en wensch het nieuwe bestuur voor de toekomst het beste. Hierna werd door het veilingsbestuur in de bestuurskamer gelegenheid gegeven tot com plimenteeren. waarvan de besturen der orga nisaties van den groentenhandel allen gebruik maakten. Het bestuur kan op een zeer geslaagde eer ste veiling terug zien. aangezien de handel een vlot verloop had en de prijzen zeer eoed waren. DE BRANDSTOFFEN-TOESLAG. In een vorig nummer deelden wij mede, dat het bestuur van de partij Gemeenschapsbelan gen ons verzocht te publiceeren. dat aan den Raad van Haarlem een adres gezonden is om den brandstoffentoeslag voorloopig nog. in verband met de koude, tot het volle bedrag uit te keeren. Wij maaken daarbij de aanteekening, dat de be slissing over den brandstoffentoeslag niet bij den Raad, maar bij den Minister van Sociale Zaken ligt. Het bestuur schrijft ons nu nader, dat die aan teekening juist is. maar het bestuur had ver zuimd "ns mede te deel^n dal in het adres ge vraagd wordt indien de Raad hiertoe niet kan besluiten bij den Minister van Sociale Zaken aan te dringen om zoo'n besluit te nemen. (Adv. Ingez. Med.) Naar de Bloembollenvelden. Ontvangst der buitenlanders. De Nederlandsche Amateursgidsenbond B. B. T. B. B. A. heeft omvangrijke voorbereidingen getroffen om de buitenlandsche automobilisten, die in de Paaschvancantie naar ons land komen, o.a. om de bloembollenvelden te bezoeken, een grootsche ontvangst te bereiden. Dat echter niet alleen. De Bond heeft ook propaganda in het buitenland gemaakt, en de auto- en touring- clubs in alle omliggende landen hebben het bondsfoldertje verspreid, waarin zich een brief kaart bevindt om de hulp van de aangesloten middelbare scholieren en studenten van te voren aan te vragen. Over deze Paaschactie en nog vele andere dingen zal een der bestuursleden van den B. B. T. B. B. A. vertellen op de propaganda-bijeen- komst, welke 23 Maart 's avonds te 8 uur zal worden gehouden in Hotel Funckler te Haarlem. Dit is een unieke gelegenheid voor de Haar lemsche jongeren en andere belangstellenden om met het interessante werk van den B. B T. B. B. A. kennis te maken! De consul van den B. B. T. B. B. A. te Haar lem is de heer A. G. Alewjjn. VROUWENGROEP LIBERALE STAATS PARTIJ. De afdeeling Haarlem van de Vrouwengroep van de Liberale Staatspartij houdt een bijeen komst op Dinsdagmiddag 28 Maart 1939 in Restaurant Brinkmann. Mevr. M. Scheffer— van Linge, uit Rijswijk, lid van het Hoofdbe stuur zal spreken over „Stemt overeenkomstig uw beginselen", de heer A. W. Abspoel uit Am sterdam, lid van de redactie van het Liberale Weekblad spreekt over de ontwikkeling en be- teekenis der Provinciale Staten. JUBILEUM P. KUIN. De heer P. Kuin, wonende Geweerstraat te Haarlem vierde zijn 25-jarige ambtsjubileum als machinedrijver bij de Amsterdamsche Wa terleiding te Leiduin. De jubilaris werd door de directie gehuldigd en ontving van zijn collega's een compleet phototoestel. RECRUTENAVOND „PRO REGE". Voor de recruten, die in April, Mei en Juni onder de wapenen moeten komen, belegt het bestuur van Burger „Pro Rege" op Vrijdag 24 Maart een Recrutenavond in het Tehuis voor Militairen. Jansweg 34. 45 BEKENDE MERKEN - Ook in huurkoop DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. Ingez. Medj UIT DE STAATSCOURANT. De nieuwbenoemde voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht, mr. H. B. Wildt Mey- boom is in 1888 te 'sGravenhage geboren. Na in Dordrecht eindexamen gymnasium te hebben gedaan, voltooide hij in 1917 zijn studie te Lei den. Achtereenvolgens was hij adjunct-inspec teur der directe belastingen te Delft en secreta ris der directie van J. A. Carp's Garenfabrieken te Helmond. Eenigen tijd daarna kwam hij aan de afdeeling sociale zaken ter gemeente-secre tarie te Haarlem, om daarop bij het toenmalige departement van arbeid te worden geplaatst. Hij heeft daar gewerkt als hoofdcommies aan de af deeling arbeid en ook bij den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling. om ten slotte op het departement van sociale zaken tot rijksinspecteur voor de werkver schaffing in algemeenen dienst te worden be noemd. In tal van rijkscommissies heeft mr. Wildt Meyboom zitting, terwijl hij ook nog fungeert als secretaris van de rijksbemiddelaars In Wassenaar maakt hij reeds acht jaar deel uit van den gemeenteraad als vertegenwoordiger voor de liberale staatspartij. Modeshow van N.V. Magazijn „De Bijenkorf". Juist op 21 Maart, den dag waarop de lente haar intrede houdt, hield „De Bijenkorf" te Amsterdam haar jaarlijksche show Wanneer men buiten loopt en den ijzigen wind voelt, krijgt men allerminst een Lentegevoel. Maar daarbinnen was het behagel ijk en gezellig (de show trok zeer veel belangstelling! en de talrijke gracieuze mannequins, die langs ons pirouetteerden, tooverden ons met hun beel dige toiletjes het voorjaar voor oogen. Eerst zagen we tal van sportieve mantelpakjes, voor al veel tailleurs en daardoor zijn vanzelf sprekend de overhemd-blouses ook weer en vogue. De hoedjes, die men daarbij ziet dra gen zijn vol variatie, groot of klein, maar meestal klein van bol en ze worden veelal bovenop het hoofd gedragen. Soms ziet men den rand van achter opgeslagen en van vo ren naar beneden of omgekeerd. De sportieve pakjes ziet men in diverse kleuren, maar zwart en grijs zijn toch wel de hoofdkleuren. Voor regenjassen ziet men nog steeds het swagger-model dragen, hetgeen altijd iets vlots en jeugdigs geeft. Natuurlijk zagen we ook deux-pièces, waarvan we vooral een witte deux-pièces willen noemen met overlangs aangebrachte blauwe en roode strepen en een donkerblauw jasje, welke geheel een alleraardigst effect maakt. Ook zagen we een blauw mantelpakje waarover een grijzen drie kwart mantel werd gedragen, die gedeeltelijk met rood was gevoerd. Hierna kwamen de middagjurken aan de beurt. De rokken zijn weer korter dan ver leden jaar. We zagen een aardig namiddag jurkje van zuivere zijde volgens Fransch patroon (van het huis Mainbocher) bedrukt Ook was er een alleraardigst zwart tafzijden jurkje met petticoat-garneering. De jassen en mantelpakjes zijn vaak gegar neerd met vossenbont, hetgeen aan het ge heel altijd iets gedistingeerds geeft. Wat dit seizoen de modekleuren zijn? Cyclamen-rood. cerise, grijs, pastelblauw en chartreuse zijn wel de modekleuren, dus meest gedekte tin ten, en deze kleuren vindt men dan natuurlijk weer terug in diverse nuances. Zoo zagen we een blauwe jas, gegarneerd met een cycla men-rood dasje en ook een hoedje in die kleur met een hoogen bol en van achteren opstaand. Een beeldig middagtoiletje bestond uit een zwart jurkje, waarbij een klein hoedje werd gedragen ook alweer met een cyclamen- roode voilette, die op origineele wijze onder de 'kin was vast gestrikt. Een snoezig effect maakte ook een lichtblauw wollen jersey (tri cot), tot kant verwerkt jurkje. Een zeer fraai middagtoilet was afkomstig van het bekende modehuis Molyneux, waarbij de stof der japon eerst geplisseerd en daarna bedrukt was. Ook ziet men op de middag toiletjes vaak bont-capes dragen en ook Brus- selsche kant wordt veel voor garneering ge bruikt. De jassen zijn over het algemeen strak van lijn met klokvormigen rok. Een mooi model van Molyneux was tevens een wit ge tailleerd linnen jasje, waaronder een wijden klokrok van jersey werd gedragen. De voorjaarsmantels zijn vaak onderaan met bont gegarneerd waarvoor men veelal Zil vervos bezigt. Van de middagjurken naar de avondtoilet ten, il n'y a qu'un pas! Imprimé's vormen hierbij den hoofdschotel. De avondjurken zijn van voren niet laag maar daarentegen is het rug-decolleté zeer in de mode. Heel veel wordt er met tulle gewerkt. Zoo zagen we een mooie gebloemde avondjapon met een overjurk van zwarte tulle. Een aar dig effect maakte ook een zwart toiletje met een doorzichtig kanten lijfje in dezelfde kleur. De rokken der avondjaponnen reiken tot aan den grond en zilver- of goudbrocaat schoen tjes daaronder vormen een mooi geheel. De avondjurken zijn veelal geplisseerd. Voor zwaardere figuren was er ook een mooie zwarte avondjurk met witte kanten revers. Opvallend was het, dat ook de prij zen der avondtoiletten over het algemeen niet hoog waren, terwijl er toch, vooral voor de wijd uitstaande rokken vrij veel stof noodig is. Zeer origineel was een tafzijden jurkje bedrukt met een combinatie der nieuwe modekleuren. Nog steeds vindt organdie voor avondtoiletten veel aftrek; het is dan ook een mooie stof. die zichzelf garneert. Sterk deden de gekleede japonnen ons ook nu weer denken aan den Biedermeierstij!, waartoe vooral de strakke keurslijfjes ook veel bijdroegen. Onze conclusie is tenslotte dat de nieuwe voorjaarsmode ons veel verscheidenheid brengt, zoowel wat de voorjaarstoiletjes en de mantelcostuums als ook wat. de zomer jurken en avondjaponnen aangaat. Deze zeer goed verzorgde show van „De Bijenkorf werd besloten met een stoet van al de mannequins in avondtoilet. Het was een lust voor de oogen dezen kleurigen stoet te aanschouwen en daarmede kwam er een einde aan een in alle opzichten zeer geslaag den middag. B. A. HET VERVOER NAAR DE WERKVER SCHAFFINGEN. Door den minister van Sociale Zaken is aan de Rijksinspectie voor de Werkverschaffingen te Groningen, Heerenveel. Assen. Zwolle Alk maar, Haarlem, Dordrecht. Middelburg 's-Hertogenbosch en Hoensbroek een circu laire gezonden, betreffende een nieuwe re geling voor het vervoer van de arbeiders naar en van de werkverschaffing, welke regeling datum 27 Maart a-s. zal ingaan en zal gelden tot en met 11 November 1939. De hierbedoelde regeling luidt als volgt: A. De arbeiders, die dagelijks meer dan 20 K.M. hebben af te leggen om naar en van ce werkverschaffing te komen, dienen in den regel geheel voor rekening van de Overheid te worden vervoerd per autobus, tram of trein. B. De arbeiders, die dagelijks 2 x een af stand van 15 K.M. tot 20 K.M naar en van de werkverschaffing hebben af te leggen, ont vangen een vergoeding van f 1 <één gulden' per man en per week. C. De arbeiders die dagelijks 2 x een af stand van 10 tot 15 K.M. hebben af te leggen naar en van de werkverschaffing, ontvangen f 0.50 (vijftig) cent per man en per week. D. Voor afstanden welke minder aan 2 x 10 K.M. bedragen, wordt geen vergoeding gege ven „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Sophiastraat 2d. Naar Vermogen een gift, Al is die ook klein. Geeft bu Maartsche buien Veel zonneschijn. Telefoon 12255. Post-Giro 212793. GEERT HOOGEVEEN Mr. CORNELISSTRAAT 54 - TELEF. 16270. (Adv. Ingez. Medj TEYLERFEEST IN HAARLEM S TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Donderdag 23 Maart wordt in „Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen" den jaarlijk- schen TeyleTdag gehouden. Er is een alleraar digst programma samengesteld dat de oudjes zeker een genotvollen dag waarborgt De maal tijden zullen een feestelijk karakter dragen, terwijl er des morgens ook muziek op de bin nenplaats zal worden gemaakt. De dag wordt besloten met een feestavond waaraan mede werken. „Santpoort's Klein Cabaret" en „The Elsnerus Band!' o.l.v. den heer G. Elsnerus. LEGER DES HEILS. Hedenavond zal er In de zaal van het Leger des Heils aan de Schagchelstraat een bijzon dere samenkomst plaats hebben. Kolonel en mevrouw Wijkhuizen, nemen afscheid om naar elders te vertrekken. Ongeveer 28 jaren geleden waren zij de officieren van de afdeeling Haarlem I in de Schagchelstraat. Daarna hebben zij nog vele belangrijke posten bezet, waarna zij zich met pensioen te Haarlem vestigden. Nu zullen zij evenwel afscheid van Haarlem nemen. NEÏ). BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Vrijdagavond 31 Maart wordt In hotel Royal" aan het Stationsplein te Haarlem een algemeene vergadering van de aangeslo ten brigades, district Noord-Holland, van bovengenoemden Bond gehouden. NEDERLANDSCHE PADVINDERS. De Verkenners Andries Blom en Bert En gel. behoorende tot de groep „Pieter Hasse- laer". leider de heer IJ. G. Allan, namen Dinsdagavond deel aan de proeven tot het be halen van het insigne „Zwemmer". Beiden slaagden met zeer goede cijfers. Beoordeelaar was de heer A. J. Meijerink. Ultdag. oulitics. inbeten. huldjeuW alsook kneuzlng«i<j cn moeten direct behandeld worden. Houdt Foster's Znlf bl| de hand Oeie antiseptische zalf voorkomt ontsteking en verlicht de Jeuk en pijn Eveneens helliaam voor aambolen en eczemateuxc aandoeningen. Foster's Zalf. alom verkrijgbaar Fl 1.25 per groote doos, Fl, l.-per tube. 60c. per kleine doos. (Adv. Ingez. Med.) HOLLAND AMERIKA LIJN. Veendam N. York n. Rott. 21 v. Plymouth. Lochgoil Rott. n. Vancouver 18 v. Vict. (BC). Nieuw Amsterdam (toeristenreis) 19 van Bahia naar New York. Edam, Rott. n. New Orleans 20, 145 mijl Z.W. van Land's End. Blommersdijk 21 v. Baltimore te Rott. Lochgoil 19 van Rott. te Vancouver. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekeik (thuisreis) 21 Maart te Bordeaux. Almkerk 21 van Rott. naar Brisbane. Gaasterkerk (uitr.) 21 van Sydney. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 20 v. Bona v. Middlesbro. Rozenburg 21 v. Valsen te Amsterdam. Stad Vlaardingen 21 (n.m.) v. Narvik n. Vlaard. Stad Arnhem Morphoubaai n. Rott. p. 21 Gibr. HOLLAND AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisr.) p. 21 Ouess. via Duink. Meliskerk 21 van Beira n. Rott Eemland (thuisreis) 20 te Ceara. HOLLAND OOST AZIë LIJN. Tjikembang (thuisreis) 20 van Singapore. Zuiderkerk (thuisr.) pass. 21 Gibraltar. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk 21 v. West Afrika te Amst. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Cottica 21 van West Indië te Amsterdam. Euterpe 21 van Bordeaux te Amsterdam. Achilles 21 van Rott. naar Amsterdam. Odysseus 21 van Kopenhagen te Stettin. Perseus 20 v. Amst. te Gdynia. Oberon 19 van Aruba naar Amsterdam. Van Rensselaer 20 v. W. Indië te N. York. Deucalion Rott. n. Tanger p. 20 Ouessant. Alkmaar 21 van Antwerpen n. Amst Bodegraven 19 van Antofagasta te Callao. Boskoop 20 van Callao te Valparaiso. Crijnssen 20 van Bardabos n. Trinidad. Douro 19 van Puerto Barrios te CristobaL Ganymedes 20 van Portimao n. Lissabon. Nereus 20 van Bilbao te Oporto. Orestes 20 van Haifa n. Antwerpen. Orpheus 21 van Stettin te Amst. Socrates 20 van Cristobal n. Cartagena. Stella 20 van Rodosto te Izmir. Stuyvesant 20 van New York te Paramaribo. Triton 20 van Candia n. Xante. Vulcanus Varna n. Amst. p. 21 Ouessant. Pericles, Amst. n. W. Indië 19, 130 mijl Z. van Land's End. /CON. HOLL. LLOYD. Westland 18 van B. Aires n. Amsterdam. Ceres (uitr.) 19, 100 m. Z.W. van L. End. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Eurymedon 20 van Batavia en Amst. te L'pooL Menelaus Japan n. Rott. vertr. 24 v. Londen. Protesilaus Rott. n. Japan 20 v. Penang. Memnon Japan n. Rott. 20 te Hongkong. Glenroy 18 van Yokohama n. Amsterdam. Maron 18 van Batavia n. Amsterdam. City of Bedford Dairen naar Rotterdam 20 te Kolambugan. Glenogle Dairen n. Rott. 18 te Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisr.) p. 20 Pt. de Galle. Kota Nopan (uitr.) p. 20 Pt. de Galle. Kota Pinang (thuisr.) p. 21 Sagres. Kertosono (uitr.) p. 21 Finisterre. Brastagi N. Orleans n. Bintang p. 21 K. de Goede Hoop. Straat Soenda, Rott. n. Batavia p. 20 Kaap de Goede Hoop. Banjoewangi. Rott. n. Batavia p. 21 Malta. ROTTERDAM ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone 20 van Rott. te Hamburg. Alpherat 20 van Rott. te Buenos Aires. Alwaki (thuisr.) 20 van Rio de Janeiro. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras 21 v. Amst. n. Hamburg. Tjikandi (uitr.) pass. 21 Maart Gibraltar. Moena (thuisr.) 20 te Genua. WIJK DIENST. Beverwijk Rott. n. Malta p. 20 Ouessant,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11