President Lebrun in de Engeische hoofdstad. Het „anti-agressiefront" in vorming. I. C. HAAN RADII PROGRAMMA WOENSDAG 22 MAART 1939 HA 'A EE EM'S DA'. BE A D 5 Londensche bevolking bereidt het Fransche staatshoofd een enthousiaste ontvangst. Op buitengewoon hartelijke wijze zijn de president der Fransche republiek eri mevrouw Lebrun Dinsdagmiddag bij hun aankomst te Londen door de bevolking der Britsche hoofdstad ontvangen. Op Victoria Station werden de hooge gasten verwelkomd door het Engei sche Koningspaar en daarna volgde een ware zegetocht naar Buckingham Palace. Hier waren geen voorbereidingen getroffen voor hun verschijning op het balkon, doch daar de menigte aan een stuk bleef juichen en zij herhaaldelijk om den president en de Koninklijke Familie riep, verschenen onder stormachtige toejuichingen de presi dent en zijn echtgenoote, de koning, de koningin en de beide prinsessen op het balkon. Te 12.55 uur arriveerde president Lebrun te Dover. De Britsche oorlogsschepen op de reede van Dover losten de gebruikelijke sa luutschoten. De president en zijn gezelschap werden hier begroet door den hertog van Gloucester en luide toegejuicht door duizenden belangstel lenden. In een specialen trein vertrokken Lebrun, de hertog van Gloucester, en hun gevolg naar Londen. Het perron van Victoria Station was met roode loopers bedekt en vroolijk met vlaggen en bloemen versierd. Een aantal hoogwaardig- heidsbekleeders, o.a. Chamberlain, Halifax, de Lord Major van Londen, Gort, de opperbe velhebber van het leger, admiraal Backhouse, Sir Cyril Newall, Sir Eric Phipps en Lord Crewe, waren ter begroeting aanwezig. Toen president Lebrun om 3 uur uit den trein stapte, begaf koning George zich naar voren om hem te begroeten. De president maakte een buiging voor de koningin en kuste haar de hand. De koning begroette vervolgens mevrouw Lebrun. Nadat president en mevrouw Lebrun andere leden der koninklijke familie de hand had den gedrukt, n.l. den hertog en de hertogin van Kent en den hertog en de hertogin van Gloucester, stelden de koning en de koningin de bezoekers voor aan het gezelschap, dat op het perron stond opgesteld. De Fransche mi nister van buitenlandsche zaken Bonnet was evenals de president in rok gekleed. Hierna verlieten de koning en president Lebrun het station. Zij stapten in een gereed staand rijtuig, gevolgd door de hertogen van Kent en Gloucester. Mevrouw Lebrun, de koningin en de beide hertoginnen stapten in het tweede rijtuig. Een dichte menigte stond langs den weg naar Buckingham Palace geschaard, waar de stoet tegen half vier arriveerde. Toen de rijtuigen den ingang van het pa leis binnenreden, riep de menigte: Wij willen den koning zien. Wij willen den president zien!" President en mevrouw Lebrun verschenen daarop met den koning, de koningin en de prinsessen Elizabeth en Margaret-h Rose op het balkon, waar zij drie en een halve minuut bleven. Glimlachend namen de Fransche gasten de geestdriftige hulde in ontvangst. Een uur na hun aankomst begaf het echt paar Lebrun zich per auto naar Marlborough House, de residentie van Koningin Mary. Met moeite kon de auto door de drukte heenkomen. Duizenden juichten ook thans weer den president toe en riepen: Lee Frank rijk. De president wuifde de menigte harte lijk toe. Banket op Buckingham Palace. In de groote balzaal van Buckingham Palace hebben de Koning en de Koningin des avonds een officieel banket aangeboden aan den Fran- schen president, Lebrun en zijn echtgenoote. Er zaten 195 gasten aan, onder wie o.m. Koningin Mary en bijna alle andere leden der koninklijke famlie. Voorts waren aanwezig Chambei-lain, Halifax en de andere leden van het Kabinet, vele ambassadeurs, de aartsbisschop van Can terbury. De spijzen werden opgediend op be roemde gouden schalen en ook de overige ta felstukken en het porcelein waren van onschat bare waarde. De Koning was gekleed in admiraalsuniform. Hij sprak een toast uit op de gezondheid van den Franschen president, waarna hij herinnerde aan de hartelijkheid, waarmede het Fransche volk hem en de Koningin had ontvangen. Na vervolgens verklaard te hebben, dat niet noodig was den president de verzekering te geven van de warme gevoelens, waarmede hij in Londen werd verwelkomd, evenals in de verste hoeken van het koninkrijk, vervolgde de Koning, dat dikwijls in plechtige en toepasselijke woorden een dronk is uitgebracht op de Fransch-Britsche betrekkingen, doch nooit met grootere oprecht heid dan ik vandaag voel, noch bij een gelegen heid, die beteekenisvoller is dan deze. Dertig jaar geleden, zoo vervolgde de Koning, hebben uw land en het mijne tezamen ontdekt dat, aangezien de geografie hen tot buren had gemaakt, het de wil der Voorzienigheid was, dat zij goede vrienden zijn. Vereenigd als zij zijn in hun toewijding aan de rechtsregels, zijn onze volken zich eveneens bewust van de gelijkheid hunner belangen, die het welzijn van elk hun ner tot een gemeenschappelijke zorg van beide maken. Onze staatslieden kunnen zoodoende in volstrekt wederzijdsch vertrouwen met elkaar overleg plegen, en ik ben er vast van overtuigd, dat de samenwer king onzer beide reegeringen, de zaak van den vrede groote diensten heeft bewe zen en nog zal bewijzen. Zij streven er met alle kracht naar een op lossing in wederzijdsch overleg van de vele en ernstige problemen, waarvoor de wereld zich heden ten dage gesteld ziet, te bevorderen, doch zij zouden niet medewerken aan pogingen tot regeling, welke inbreuk maken op de beginselen, die een leidraad behooren te zijn voor de be trekkingen tusschen de staten. Wij zijn ons ten volle bewust van de moeilijkheden, die voor ons liggen, doch ik ben er van overtuigd, dat wij beiden met geloof en hoop de toekomst mogen tegemoet zien, in het bewustzijn van onze kracht en van die onsterfelijke geestelijke kwaliteiten, die onze volken enderscheiden en die zich vooral in de *re des gevaars openbaren. De Koning besloot, met zijn glas op te heffen op de gezondheid en het geluk van president en mevrouw Lebrun en op de grootheid en den voorspoed van het glorierijke Fransche volk. In zijn antwoord zeide Lebrun o.a., dat de vriendschap der beide landen, die geworteld is in het volksbewustzijn, hun heden ten dage een van de natuurlijke en noodzakelijke voorwaar den van hun bestaan schijnt te zijn. Dezelfde opvattingen van eer en rechtvaardigheid, van menschelijke waardigheid, van eerbied voor verdragen en voor het gegeven woord, dezelfde verknochtheid aan de vrijheid van gedachte, van woord en geschrift in het kort de vrij heid van het bestaan dezelfde angstvallig heid, om zich niet in de zaken van andere sta ten te mengen en dezelfde liefde voor den vre de, dit zijn in het kort deze beginselen. Ik ben er zeker van, aldus Lebrun, dat het gezamenlijke streven der Brit sche en Fransche staatslieden er toe zal bijdragen, dat de wereld de onrustige periode, welke zij doormaakt, te boven komt. De president dankte het koningspaar voor zijn gastvrijheid en bracht een dronk uit ter eere van de koninklijke familie. Ik drink, zeide hij, op den voorspoed van het vereenigd koninkrijk ik geef uiting aan de beste wenschen van Frankrijk voor het gemeenebest der Britsche naties. President Lebrun heeft gisteravond ook de opening van het Fransche Instituut door de Princess Royal bijgewoond. Na het vertrek van 's konings zuster had een ontvangst plaats, in den loop waarvan verscheidene leden van de Fransche kolonie aan Lebrun werden voor gesteld. Om half tien vertrok Lebrun met zijn gevolg onder d.e toejuichtingen van de menig te om naar het Buckingham paleis terug te keeren. De burgemeester van Westminster heeft een adres tot president Lebrun gericht, waarin hij o.a. zegt: „Wij beschouwen uw bezoek aan dit land als een symbool van den levendigen wensch van het Fransche volk, de vriend schapsbanden aan te halen, die tusschen uw groote natie en de onze bestaan". In zijn dankwoord zeide Lebrun o.a. dat het doel van zijn bezoek door adres van den bur gemeester juist was omschreven. Conlröle der non-interventie ter zee gestaakt. ■s-GRAVENHAGE, 21 Maart. Naar wij van particuliere zijde vernemen, zou het hoofd kwartier te Londen van de non-interventiecom- missie voor de controle ter zee heden zijn me dewerkers hebben aangezegd, dat de controle is gestaakt. ROEMENIË VERSTERKT ZIJN GRENZEN. Contingenten reservisten geconcentreerd. DE HANDELSBESPREKINGEN MET DUITSCHLAND ONDERBROKEN. Dinsdagavond is te Boekarest een of ficieel communiqué gepubliceerd, waar in wordt medegedeeld, dat volgens be sluiten, die genomen zijn door den Kroonraad, de Roemeensche regee ring besloten heeft in het grensgebied verscheidene contingenten reservisten te concentreeren, teneinde de sterkte der dekkingstroepen aan te vullen. Het communiqué voegt hier echter aan toe, dat deze contingenten op aanzienlijken afstand van de grens zullen blijven en zich er toe zullen bepalen opleidingsoefeningen te houden. Ook wijst het communiqué er op. dat Roemenië vast besloten is een vredespolitiek te voeren. Sedert gisteren zoo meldt United Press zijn te Boekarest een groot aantal taxis gerequi- reerd, evenals andere voertuigen en paarden. Het gevolg hiervan was, dat menig huishouden het hedenmorgen zonder melk moest doen, daal de melkboeren, doordat hun paarden gerequi- reerd waren, geen melk konden rondbrengen Ook in de omgeving van Boekarest werden dui zenden paarden en andere middelen van vervoer gerequireerd. Er heerscht dan ook groote be zorgdheid onder de bevolking. De couranten dringen er bij de bevolking, in hun commentaren op de militaire maatregelen der regeering, op aan dat men de kalmte be ware en zij wijzen er met nadruk op dat de Roe meensche grenzen nu verzekerd zijn tegen elke eventualiteit. Voorts wordt gemeld, dat de handels onderhandelingen tusschen Roemenië en Duitschland onderbroken zijn. Wohltat, de leider der Duitsche delegatie ver trekt vandaag of Donderdag naar Ber lijn om nieuwe instructies te halen. De onderteekening van een protocol ter aan vulling van het handelsverdrag is dus voor het oogenblik opgeschort. Boekarest is, volgens Havas, van oordeel, dat de zaak een te sensationeele wending heeft ge nomen. en dat het voor alles wenschelijk is. de oplossing van de tegenwoordige crisis af te wachten. Verder deelt Havas mede, dat de Roe meensche ambassadeur te Londen. Tilea, binnenkort naar Boekarest zal gaan om den koning en de regeering verslag uit te brengen. Vermoedelijk zal hij nieuwe instructies ontvangen. Anti-semietische maatregelen in Bohemcn en Moravië. Commissarissen voor de Joodsche bedrijven. lederen dag worden in het „protecto raat" Bohemen en Moravië nieuwe an- tï-Joodsche maatregelen genomen, aldus Havas. De Duitsche autoriteiten ontwij ken tot nu toe in deze aangelegenheid zelf op te treden. Zij laten de maatre gelen nemen door tusschenkomst van Tsjechische vereenigingen. Zoo heeft de vereeniging van kooplieden Merkur de Arische handelaars uitgenoodiga zich in hun eigen belang te voorzien van biljetten, waaruit blijkt, dat de winkels aan „Ariërs" toe- behooren. Bij decreet heeft de nieuwe regeering van Moravië gelast speciale commissarissen te be noemen in de Joodsche bedrijven. Ook is ver boden geheel of gedeeltelijk Joodsche zaken te koopen of te huren. De Duitsche autoriteiten willen zoo voorkomen, dat wijziging intreedt, in Joodsche bedrijven voor de anti-semietische maatregelen worden toegepast, welke ook in Duitschland worden toegepast Duitsche strafrecht van toepassing op de Duitschers in het nieuwe gebied. De bevelhebber van het Duitsche leger in Bo hemen en Moravië, generaal von Brauchitsch, heeft het Duitsche strafrecht in Bohemen en Moravië ingevoerd voor alle Duitschers in dit gebied. Tsjechen zullen onderworpen zijn aan dit strafrecht, wanneer zij misdrijven plegen ge richt tegen den Duitschen staat en het Duitsche leger. Ter behandeling van misdaden tegen den Duitschen staat en het Duitsche leger kunnen speciale rechtbanken worden ingesteld. Verder worden de Duitsche jongelieden in deze gebieden aangespoord zich op te geven als vrijwilliger voor het Duitsche leger. Zij zullen in den zomer of den herfst van 1939 worden in- gelijf en zullen zijn vrgesteld van den arbeids dienst Von Neurath zal het slot te Praag betrekken. De „protector" van Bohemen en Moravië, von Neurath, zal het slot te Praag bewonen. De vertrekken in het eerste deel van het slot zullen worden ontruimd om plaats te maken voor de kanselarij. De kanselarij van staatspresident Hacha zal aan de derde binnenplaats gelegen zijn. Mark wordt in omloop gabracht. In een snel tempo wordt te Praag Duitsch geld in omloop gebracht. De mark wordt reeds op de stations, in de trams en de winkels in be taling aangenomen. Konrad Henlein, de gouwleider van Bohe men, heeft zich naar den burcht te Praag be geven, waar hij een onderhoud had met gene- raad Blaskowitz, den bevelhebber der bezettings troepen en met staatssecretaris Frank. Het parlement ontbonden. President Hacha heeft den leider der Fraag- sche regeering, Beran, een besluit betreffende ontbinding van het Huis van Afgevaardigden en van den Senaat doen toekomen. Omtrent nieu we verkiezingen is niets bekend. Tsjecho-Slowaaksche saldi geblokkeerd. Evenals de regeeringen van Engeland en de Vereenigde Staten heeft de Fransche regeering de banken verzocht tot nader order de saldi, welke zij voor Tsjecho-Slowaaksche rekening hebben, te blokkeeren. ïapanscli verzoek om annul jering der wapenleveranties aan China? Japansche ambassadeur bij Von Ribbentrop. De Japansche ambassadeur te Berlijn, ge neraal Osjima, die aanwezig was bij de ont vangst van Hitier op Zondag j.l. heeft een langdurig onderhoud gehad met Von Rib bentrop. Bevoegde Duitsche kringen weige ren een standpunt te bepalen ten aanzien van de geruchten, die de ronde hebben ge daan betreffende een wijziging van het anti- kominternpact in een militair bondgenoot schap. Japansche kringen te Berlijn hebben met voldoening de inlijving van de Tsjechi sche provincies in Duitschland begroet. Zij hopen vooral, dat Duitschland, nu het de controle heeft over de wa penfabrieken van Skoda, de wapen leveranties aan China niet zal voort zetten. Alles wijst er op, dat Japan terstond de annuleering gevraagd heeft van de bestellingen, die voor rekening van China nog niet zijn uitgevoerd. Australië en Nieuw Zeeland spreken zich uit. Volkomen achter het Britsche kabinet. De Australische minister-president, Lyons, heeft medegedeeld, dat het Australische kabinet de Britsche regeering kan verzekeren, dat het bereid is mede te werken aan de pogingen tot regeling van den internationalen toestand en het Britsche streven naar vrede en veiligheid van harte steunt De minister-president van Nieuw Zeeland heeft medegedeeld, dat Nieuw Zeeland overal zal worden gevonden, waar Engeland is, wanneer Engeland zich in gevaar bevindt. Hij voegde hieraan toe. dat er nooit twijfel heeft bestaan aan de loyaliteit van Nieuw Zeeland. „Hoeden af". Instructie voor de moderne Japansche vrouw. Een speciale commissie van het Japansche ministerie van onderwijs en opvoeding heeft een nieuwe étiquette ingesteld, volgens welke Ja pansche vrouwen, die volgens de westersche mode gekleed gaan, voortaan haar hoed zullen moeten afnemen, in de gevallen waarin men van mannen hetzelfde verwacht Binnenkort zal deze étiquette een officieel ka rakter verkrijgen door regeeringsinstructies aan de gouverneurs der provincies en aan de hoof den van meisjesscholen. Vrouwen, die volgens de Japansche traditie gekleed gaan, dragen geen hoeden. Mannen zullen het hoofd hebben te ontbloo- ten alvoi'ens zij politie-agenten aanspreken. Ook Amerika bij de gemeenschappelijke verklaring? Reuter meldt uil Londen: De geza menlijke verklaring, waarin zal worden aangekondigd, dat de vier mogendhe den solidair zullen zijn in geval van verdere Duitsche daden van agressie welke verklaring door Groot Brittannië bepleit wordt, zal waarschijnlijk in alge- meene termen worden gesteld, aldus schrüft een diplomatieke waarnemer. Er verluidt, dat het document geen bepaalde verplichtingen of uitgewerkte clausules zal be helzen. De tekst wordt bestudeerd door de vier betrokken regeeringen, n.l. Engeland, Frankrijk, Rusland en Polen. Terwijl de Russen en Polen wenschen, dat het document clausules zal bevatten, welke de onderteekenaars binden tot optreden, meent men, dat Britsche kringen meer voelen voor een onmiddellijke algemeene verklaring, die niet de mogelijkheid uitsluit van definitieve militaire verplichtingen of zelfs van een internationale conferentie, later, wanneer de onderteekenaars zulks wenschen. Men is van gevoelen, dat een conferentie in de huidige crisis uiterst te onpas LOOPERS. Aan alles komt een eind. Ook aan Uw loo pers op de gang, trap en overloop. En daarom zorg den wij voor verrassende sorteering verrassend in kwaliteit en dessins, ver rassend ook in prijs. BARTELJORISSTRAAT 39 TELEFOON 10250 (Adv. Ingez. Med.) „Uitnoodiging tot zelfmoord'' Duitsche meening over den nieuwen Engelschen koers. De Duitsche bladen wijden veel aandacht aan de diplomatieke actie van Engeland een Euro- peesch front tegen Duitschland in het leven te roepen, waarbij er in het bijzonder op wordt ge wezen, dat Engeland probeert ook het bolsje wisme in dit front op te nemen. Onder het opschrift: „Uitnoodigingen tot zelf moord" merkt de diplomatieke medewerker van de Berliner Börsenzeitung hierover o.m. op: En geland probeert het psychologische voordeel van het oogenblik van schrik uit te buiten en de be grijpelijke opwinding welke met de bliksemsnelle afwikkeling van de Tsjechische kwestie verbon den was als duurzame anti-Duitsche spanningen diplomatiek vast te leggen en te conserveeren. Intusschen bevindt de meerderheid van de klei ne Europeesche staten zich in de gelukkige po sitie terug te kunnen zien op een langdurig ver leden van vriendschappelijke, op zijn minst ech ter correcte neutrale betrekkingen tot het rijk. Daaronder moeten vooral de Scandinavische landen, Nederland en Zwitserland en de meeste Oostzeelanden worden gerekend. O.a. bevinden zich eenige, die langen tijd gedwongen waren zich ter beschikking te stellen van de vroeger door Frankrijk gevoerde omsïngelingspolitiek. Zij hebben zich intusschen eerst België en Joego slavië, onlangs ook Roemenië van deze eenzij dige verplichting ontdaan. Zij hebben daarom, evenmin als Hongarije, eenige reden hun hou ding tegenover het rijk te veranderen. Behalve Tsjecho-Slowakije is er in feite geen andere kleine staat in Europa geweest, welke zich in den dienst van een ander tot zelfmoord heeft geëxponeerd tegen de meest primitieve veiligheidsbelangen van het rijk. Er is ook geen klein volk, dat zoo eigenaardig als het Tsjechi sche in het lichaam van het Duitsche volk is op genomen. Voor Tsjechië was er slechts één na tuurlijke politiek: een zoo intiem mogelijke ver standhouding met het rijk. Benesj heeft onnoodig juist het tegendeel van deze politiek gevoerd. Ook om andere redenen zal zich onder de uit- genoodigden wel moeilijk iemand bevinden, waarmede Londen of Parijs nog eens Benesj zou kunnen spelen. Duitschland heeft den door Engeland aange- zegden strijd begrepen en aangenomen en zal met alle objectiviteit, doch ook met alle zorg vuldigheid de houding van zijn buren gadeslaan wat thans door Engeland en Frankrijk van hen wordt geëischt is af te dalen tot een levensge vaarlijke functie van een combinatie, waarop zij geenerlei invloed kunnen hebben. Overwerk van 20 uur en meer in de Fransche defensief abrieken. Strenge straf op weigeren van arbeid. Het Fransche ministerie van arbeid deelt mede, dat door de jongste decreten geen ver andering gebracht is in de wetten betreffende den arbeidsduur, die op veertig uur per week ge steld blijft. De speciale regeling voor onderne mingen. die voor de defensie werke". is echter tot 30 November versterkt Voor zoover ret noo dig is, zal in die bedrijven 20 uur per v/eek kun nen worden overgewerkt. Bovendien kunnen boven die 60 uur nog aanvullende uren worden toegestaan. Het beginsel van verhooging der ta rieven voor de overuren is bewaard gebleven. Verder is vastgesteld, dat een werklooze, die een normaal betaalde betrekking in een voor de defensie werkend bedrijf weigert, gedurende een jaar geen werkloosheidsuitkering zal genieten. zou zijn. vooral wanneer zij te Boekarest zou worden gehouden, gelijk naar verluidt de Russen voorstellen, terwijl de uitwerking van bepaalde verplichtingen te veel tijd zou kosten. Men legt den nadruk op het feit dat de onder handelingen. die met de Russen gevoerd wor den, over het ontwerp der verklaring, niet moe ten worden uitgelegd als verschil van meening. Men legt er voorts den nadruk op. dat de huidige onderhandelingen meer betrekking hebben op de methoden dan op de algemeene beginselen. Het vertrek van den Italiaanschen gezant, Attolico die een boodschap van den Führer bij zich zou hebben uit Berlijn naar Rome heeft commentaar gewekt in diplomatieke Brit sche kringen, evenals de geruchten uit Parijs over Fransche stappen bij Rome, welke echter tot dusverre zijn tegengesproken. Het gerucht deed n.l. de ronde, dat een n iet-officieel boodschapper naar Italië zal worden gezonden met een speciale opdracht. De namen van oud minister-president Laval, die met Mus solini heeft onderhandeld over het Noord-Afrikaansche verdrag, en van graaf de Chambrun, oud-ambassadeur te Rome worden genoemd. Laval ont kent evenwel, dat hem over deze zaak gesproken is. Voorts hebben de Turksche ambassadeurs gisteren met Halifax beraadslaagd. Bonnet, die den Franschen president bij zijn bezoek verge zelt, heeft vandaag een bespreking gevoerd met Halifax, waarbij zij waarschijnlijk de verklaring zullen bespreken en den concreten vorm, die daaraan zou kunnen worden gegeven. Van betrouwbare zijde wordt te Washington verklaard, dat. wanneer de voorgestelde anti-agressieverklaring te Londen wordt onderteckend. Amerika bereid zou zijn een gelijke verklaring voor zichzelf af te leggen. Tenslotte meldt het Duitsche Nieuwsbureau dat Joego Slavië zich van het nieuwe front af zijdig zou houden. DONDERDAG 23 MAART. HILVERSUM I. 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.). 10.30 Voor de Vrouw. 10.35 Omroep orkest en soliste (in de pauze: Declamatie. 12.15 berichten). 12.30 Het Renovakwintet. 1.15 Orgelspel. 1.30 AVRO-Aeolian-orkest. 2.00 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gramo foonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszitten den. 4.30 Viool en piano. 5.00 Voor de kinde ren. 5.30 AVRO-Amuserrlentsorkest, soliste, en gramofoonmuziek (om 6.25 berichten). 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 De AVRO-Dance-Band. 7.30 Engelsche les. 8.00 berichten ANP, radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Concertgebouw-orkest en solist (om 9.10 causerie: Cervantes en wij). 10.20 Gramofoon muziek met Inleiding. 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 populair solistenconcert. HILVERSUM II. 415.5 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV. 7.30 VARA. 9.00— 1200 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 be richten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Religieuze causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.30 Het KRO-orkest (1.00 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gramofoonmuzaek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze Jeugd. 6.30 All Round Sextet en gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Gra mofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Gramo foonmuziek (om 8.00 Berichten ANP). 9.00 De Maastunnel in wording, hoorbericht. 9.45 Apol- lo-ensemble. 10.00 Berichten ANP, hierna ac tueel half uur. 10.30 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg concert. 11.25 Gramofoonmuziek. IJ.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Orgel spel. 12.35 Reportage. 12.50 Het BBC-orkest. 1.502.20 Harry Engjeman's kwintet, mmv. solist. 3.15 Declamatie. 3.35 Het stedelijk orkest van Bournemouth, mmv soliste. 5.05 Voor de Vrouw. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Fred Hartley en zijn sextet, mmv. solist. 6.20 Be richten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Zang. 7.31 Callender's Senior orkest. 7.50 Gevarieerd pro gramma. 8.35 Komische voordracht. 8.50 Uit Parijs: Pianovoordracht. 9.20 Berichten. 9.45 Een reis door Noord-Frankrijk. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Cabaretprogramma. 11.35 Billy Bisset and his Canadians. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO PARIS 1648 M. 9.05 en 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmu ziek. 12.35 Zang. 1.30 Het Laurent-orkest. 2.35 Kamermuziek. 3.35 Zang. 3.50 Viola d'amore. 4.50 Pianovoordracht. 7.25 Het Elis-orkest, 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Opera-uitzending. KEULEN 456 >1. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Het Dres- densch orkest 7.50 Het Omroepkleinorkest. 9.209.50 Volksliedereiaconcert. 11.20 en 12.35 Het Omroepkleinorkest en Josef Preissler met zijn solisten. 1.302.20 Populair concert. 3.20 Het Omroeporkest mmv. solist. 4.50. Scho lierenkoor en soliste. 6.00 Pianovoordracht. 6.35 Winterhulpprograrama. 7.30 Het Omroep orkest. -vrouwenkoor em solisten. 8.20 Radio- tooneel. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50—11.20 Het Omroepkleinorkest, mannenkoor „Con cordia". en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuzaek. 1.50 Cabaretpro gramma. 1.05 en 1.30 Het Omroeporkest. I 50 Cabaretprogramma. 2.05—2.20, 5.20 en 6 50 Gramofoonmuziek. 7.20 Het Omroepdansor- kest 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Het Omroep- symphonie-orkest. het gemengde Omroepkoor en solist. 10.3011.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Radio-orkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoon muziek. 6.35 Zang. 6,50 en 7.35 Gramofoon muziek. 8.20 Het Radio-orkest en gramofoon muziek. 9.35 Het Radio-orkest. 10.3011 20 Het ensemble voor Oude Muziek DEUTSCHLANDSENDER 157! M. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.10 Inleiding vol gende uitzending. 8.20—11.20 Uit Milaan „n piccolo Marat", opera, (om 9.10 en 10.30 Be richten*

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9