1 V m BJ.v. Liemt Ontvangen Complete ZATERDAG 25 MAART 1939 HAAMEM'S DAGBLAD 13 UIT DE OMSTREKEN HILLECOM Bouwen van een bioscoop theater? 400 zitplaatsen. De reeds eenigen tijd loopende geruchten in zake den bouw van een bioscoop-theater hier ter plaatse nemen een vasteren vorm aan. Naar men ons mededeelt ligt het in de bedoeling op het terrein achter den heer Broeken in de Hoofd straat een theater te bouwen met 400 zitplaatsen. RIJWIEL GEVONDEN Bij het baggeren in de Oosteindervaart te Hil- legom is een heerenrijwiel opgehaald. Bij onder zoek bleek de fiets in 1938 te Haarlem gestolen te zijn. EEN MOOIE GIFT De plaatselijke commissie voor bijzondere noo- den deelde mede dat als antwoord op een op roep om financieelen steun en naar aanleiding van de Koninklijke Boodschap een gift van f 100 is ontvangen als bijdrage voor de geestelijke en moreele herbewapening van ons volk. DE ZONDAGSLUITING VAN WINKELS Gedurende den bloeitijd der bloembollen mo gen de winkels, waarin consumptie-artikelen, fotografie-materiaal e.d. wordt verkocht, des Zondags geopend zijn. Deze vergunning duurt tot 31 Mei a.s. POLITIEKE VERGADERING Dinsdag 28 Maart houdt de Chr. Historische Staten-kieskring Leiden in de handwerkschool een propaganda-vergadering. Als sprekers tre den op de heeren A. Tibboel te Lisse en J. Wil brink, weth.w van Leiden. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. PAST OP HET RIJWIELPLAATJE. Van twee rijwielen langs den openbaren weg staande zijn de rijwielbelastingmerken ont vreemd. In beide gevallen waren de plaatjes in een kokertje bevestigd, zoodat dit ook geen af doende beveiliging blijkt te zijn. DE WINTER-TEEKENCURSüS. In tegenwoordigheid van burgemester Van Nispen tot Pannerden is gisteravond in de Openbare lagere school de teekencursus in bouwkundig teekenen gesloten. Nadat de burgemeester met groote belangstelling het groote aantal teekeningen had bezichtigd sprak hij zijn bewondering uit over dezen arbeid en richtte zeer waardeerende woorden tot den leeraar, den heer van de Rotte te Bennebroek, over het gegeven onderwijs. Hij sprak de hoop uit dat de leerlingen in hun verdere leven veel nut zouden trekken van het geleerde. Namens de leerlingen sprak de heer Ras dankwoorden tot den burgemeester voor zijn belangstelling en tot den heer van de Rotte voor diens onderwijs, daarbij een souvenir aanbiedende. Bedroeg het aantal leerlingen in voorgaan de jaren gemiddeld 24, dit jaar volgden 34 jongelui het onderwijs. WIJDINGSAVOND. Donderdagavond werd in de Geref. kerk, in verband met de lijdensweken, een wijdings avond gehouden. Door Ds. A. K. Krabbe werden verschillende gedeelten uit de H. Schrift gelezen, terwijl door de aanwezigen enkele gezangen werden gezongen. De heer J. C. de Koning droeg een 6-tal gedichten voor van Willem de Merode, J. A. Rispens, A. Wapenaar e.a., alle betrekking hebbende op het lijden van Christus. De Chr. Zangvereeniging „Asaf" bracht op zeer ver dienstelijke wijze 3 liederen ten gehoore „O. Hoofd bedekt met wonden" van Hassler, „Het is volbracht" van Bach en een koor uit het Oratorium „Elias" van F. Mendelssohn- Bartholdy, terwijl de heer W. v. d. Beid op uitnemende wijze eenige orgelsoli verzorgde. Ds. Krabbe opende en sloot den avond met gebed. ZANDVOORT PSYC HIATHISCHE DIENST. B. en W. stellen den raad voor toe te treden tot een gemeenschappelijke regeling betref fende een psychiatrischen dienst, die zich dan zal uitstrekken over de gemeenten Aelsmeer Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Haar lem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haar lemmermeer, Heemskerk, Heemstede, Nieuwer Amstel, Velsen en Zandvoort. JAARVERGADERING E.D.D. Dinsdag, 28 Maart, houdt de afdeeling Zand voort van E. D. D. haar jaarvergadering in pension Kerkkoerle.Mevr. E. R. Jacobs-Buzaglo en ir. P. G. v. Kuy.k treden periodiek af doch zijn herkiesbaar. Voor een nieuw te benoe men bestuurslid wordt de heer A. Hofstra als candidaat genoemd. JAARFEEST HOCKEYCLUB ZANDVOORT. De Hockeyclub Zandvoort organiseert he denavond haar jaarfeest in Groot-Badhuis. ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS. In de raadsvergadering van November 1938 werd een voorstel, om de verordening op de heffing van begrafenisrechten te wijzigen en opnieuw vast te stellen, aangehouden, omdat uit den raad werd verzocht aan de twee hier onder vermelde punten aandacht te schen ken: 1. Het invoeren van huurgraven voor den tijd van dertig jaar. 2.. Het opnemen van een recht voor het on derhoud van op de graven 'geplaatste voor werpen. ZANDVOORTSCIIE REDDINGSBRIGADE. De Z. R. B. houdt op Vrijdag 31 Maart, haar jaarvergadering in Bodega Mustert aan den Strandweg. Wegens periodiek aftreden van den heer A. Bakels, die terstond herkiesbaar is, staat een bestuursverkiezing op de agenda. JAARVERGADERING „OEFENING STAALT SPIEREN". De gymnastiekvea-eeniging O.S.S. hield Vrij dagavond in Muluru te Zandvoort haar 35e Jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. Brink er op, dat het ledental der vereeniging stabiel was; dat zij financieel ge- zond was en dat de vereeniging in het afge- loopen jaar was uitgebreid met een handbal afdeeling. De secretaris memoreerde in zijn jaarverslat vele wedstrijden, waaraan door leden van O.S.S. was deelgenomen. De penningmeeste- resse kon mededeelen, dat er een batig saldo aanwezig was. Bij het vaststellen van het werkprogramma voor het zomerzeizoen werd bepaald, dat het werk in de eerste plaats ge richt moest zijn op het welslagen van de openluchtuitvoering op 18 Juni a.s. De periodiek aftredende bestuursleden: mevr. S. Rijbroekvan Straaten en de heeren J. H. B. Brink en R. Voorn werden allen bij acclamatie herkozen. In de plaats van den heer C. J. v. d. Flier, die wegens ziekte zijn functie niet langer kon waarnemen, werd gekozen de heer S. v. d. Bos. De technische commissie werd In haar ge heel herbenoemd; tot leden van de Handbal commissie werden benoemd mej. Van Ko- ningsbruggen en de heeren R. Voorn, S. v. d. Bos en G. Paap. Bij de bespreking der Bondsfeesten werd besloten deel te nemen aan verschillende wed strijden. ZWEVEN EN DRAAIEN Door den heer H. van Leeuwen, attractie houder te Zuid-Schalkwijk is een verzoek in gediend, hem evenals vorige jaren, een ge deelte van het gemeenteterrein aan de Hee renstraat te verhuren voor het plaatsen van een draaimolen en een zweefmolen gedurende vijf dagen in het tijdvak van 15 Juli—15 Augustus. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen, dat op bedoeld terrein gedurende enkele dagen in het hoogseizoen een draaimolen en een zweefmolen wordt geëxporteerd. Het spreekt vanzelf, dat de exploitant naast de vastge stelde huur tevens de vermakelijkheidsbe lasting zal moeten betalen. WINKELVERORDENING. Li de raadsvergadering van 20 Februari j.l. werd een voorstel tot vaststelling van een winkelverordening aangehouden. De heer Elffers voelde het n.l. als een bezwaar, dat de verordening niet vermeldde op welke wijze van de bestemming en inrichting van een perceel moet blijken. B. en W. zijn van meening, dat aan dit be zwaar kan worden tegemoet gekomen, door te bepalen, dat de bestemming en inrichting moet blijken uit de verleende vergunning tot het bouwen of verbouwen van het perceel. Voor oude perceelen kan evenwel geen bouwvergunning worden overgelegd en B. en W. zien hiervoor geen andere oplossing, dan in die gevallen voor de belanghebbende de gelegenheid open te stellen de bestemming en inrichting van het perceel op andere wijze aan te toonen. In dezen zin is het concept der verordening dan ook aangevuld. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elizabeth Pieternella. dochter van W. van Soolingen en A. Koper. Hoogeweg 28; Rogerius Joseph Maria, dochter van A. A. Wendriks en W. J. P. Keijzers, Spoorbuurt 10; Johan Adriaan, zoon van J. A. van Gennep en N. H. de Vries, H. de Groostraat 21; Adri Rudolf, zoon van J. G. Bisenberger en J. M. Kromhout. Gr. Krocht 35; Willem, zoon van W. Klijn en T. J. Mol, Hoogeweg 60; Hilda Maria, dochter van L. J. der Nederlanden en M. Beukers. H. de Grootstraat 17; Arnold Arie. zoon van A. v. d. Berg en G. -A. Schroten, Zandvoortschelaan 369a. Getrouwd: E. Koper en C. P. Koning. Oos terparkstraat 54 bv. Overleden: I. Schaaf, echtgenoote van H. Ph. Habig, oud 50 jaren RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der ge meente Zandvoort op Maandag 27 Maart 1939, des middags 7.30 uur ten Raadhuize. Agenda 1. Onderzoek van de geloofsbrieven en be slissing omtrent de toelating van M. Kemp, als lid van den raad. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van leden in de commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbe middeling. 4. Voorstel tot verlaging van de huur van een woning der woningbouwvereeniging .Een dracht maakt Macht". 5. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor luchtbescherming. 6. Voorstel tot het verlagen van de huur van een gemeentewoning. 7. Prae-advies op een verzoek aangaande de strandexploitatie. "i. Voorstel tot het wijzigen en opnieuw vast stellen van de verordeningen betreffende de algemeene begraafplaats. 9. Voorstel tot wijziging van het arbeids- overeenkomstenbësluit. 10. Voorstel tot het verleenen van een toe lage aan de schoonmaakster van het consul tatiebureau. 11. Voorstel betreffende de bezoldiging van de opzichters van publieke werken. 12. Voorstel betreffende het verleggen van electrische kabels in de Zandvoortschelaan. 13. Voorstel tot vaststelling van een win kelverordening. 14. Voorstel tot deelneming aan een ge meenschappelijke regeling, betreffende den Psychiatrischen dienst der gemeente Haar lem. 15. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit, betreffende de verpachting van het café-restaurant van het „Zuiderbad". 16. Voorstel tot verhuur van een bergruimte in het gebouw van het „Zuiderbad". 17. Voorstel tot verhuur van een winkel ruimte in het gebouw van het „Zuider bad". 18. Voorstel tot verhuur van gemeentegrond gelegen aan de Heerenstraat. 19. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gemeenteterrein. 20. Oninbaarverklaring van belastingen. 21. Behandeling van belastingreclames. HAARLEMMERMEER B-COMITé. Het bestuift- van het B-comité maakt bekend, dat de in de gemeente Haarlemmermeer wonen de manufacturiers, resp. schoenenwinkeliers in de gelegenheid worden gesteld tot. uiterlijk 1 April prijsopgaaf te doen voor levering yan de volgende goederen ten behoeve van extra-hulp voor werkloozen: 120 manchesterbroeken (ma ten 100 t. en m. 112): 25 manchester jekkers, maten 48 t. m. 56; 25 katoenen (blauwe) werk jassen (4656), 160 tweepersoons katoenen la kens 180 v 233 c.M.; 65 2-persoons wollen de kens 17 x 210 c.M.: 70 molton deken 140 x 180 c.M.; 150 sloopen 62 x 72 c.M.; 600 m. hemden flanel (ongebleek) 70 c.M.; 150 m. hemdenka toen (ongebleek) 80 c.M.; 125 paar vetleeren schoenen (werkschoenen) maten 40 t.m. 48. Monsters voor de te leveren goederen zijn te zien Dinsdag 29 Maart des voorm. 911 uur bi.i den sec.-penn. van het comité, afdeeling finan ciën in het Raadhuis, waar ook voorwaarden en bepalingen en nadere inlichtingen te krijgen zijn. aatfaat prachl sorteeringen Loopers Karpetten Vitrages enz. Meubileering TELEFOON 12839 Groote Houtstr. 67 (Adv. Ingez. Med.) SCIIAPENMOORDENAAKS TE HOOFDDORP. In den afgeloopen nacht zijn bij den veehou der v. d. M. te Hoofddorp door de tot nog toe onbekende honden twee schapen doodgebeten. Voor den eigenaar een flinke schadepost. Dienzelfden nacht hebben de honden ook huis gehouden op het concoursterrein te Hoofddorp en hielden een ren achter de schapen van den heer J. Deze dieren hebben zich nog bijtijds in veiligheid weten te brengen. Naar den eigenaar van de honden wordt een onderzoek ingesteld. LANDBOUWCURSUS. De door de Holl. Maatsch. van Landbouw ge organiseerde landbouwcursus te Nieuw-Vennep is beëindigd met de traditioneele openbare eind- les. Bij de uitreiking der diploma's waren tegen woordig de Rijkslandbouwconsulent uit Scha- gen Ir. Lienesch, de Commissie van Toezicht, de heeren P. C. de Zeeuw, W. Nanninga en L. van Reeuwijk en de voorzitter van den L.T.B., de heer De Wildt. Den onderwijzers, den heeren Stolp en Kriiger werd dank uitgebracht. Het diploma ontvingen de leerlingen C. Bui tenhuis, A. Bos. J. Kort, H. Groenevelt, A. Blom, C. de Vlieger, O. Verkuyl, J. v. d. Heuvel, J. Blom, Th. de Wildt, J. N. de Vlieger, H. de Graaf. H. de Ruiter. B. Blom. Th. de Vlieger, N. G. de Vlieger. W. v. d. Marei, A. de Wildt en A. A. v. Woerden. Namens de leerlingen bracht C. de Vlieger dank uit. ST. LODEWIJK. De R.-K. begrafenisvereeniging „St. Lodewijk" hield haar jaarvergadering, waarin de oprichter, pastoor Vlek werd herdacht. In kas was begin 1938 aanwezig f 4795,64, ontvangen werd aan contributie f 1381.32. to taal f 6177.02. De uitgaven'waren f 1326,82, zoo- dat het batig saldo is f 4850,20. In het bestuur werden de heeren H. J. Post, J. C. v. Woerkom en J. H. Hoogervorst herkozen. POLDERBESTUUR. Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlem mermeerpolder brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag 20 April 1939 van 912 uur in het polderhuis te Hoofddorp de verkiezing zal plaats hebben van een Heemraad en een tweetal Hoofd-Ingelanden van den Haarlem mermeerpolder ter vervulling van de vacature, ontstaan door periodiek aftreden van den heer J. J. Tiele als Heemraad en van de heeren A. v. d. Marei Jzn. en Th. v. d. Geest als Hoofd ingelanden. ZANGAVOND. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Loaft den Heer" geeft a.s. Woensdag 29 Maart met mede werking van 't kinderkoor „De stem der Jeugd" o.l.v. den heer J. Th. Westerdaai :n hotel „De Gouden Leeuw" een uitvoering. Tenorsolo van den heer W. Schansman. Hel kinderkoor voert o.a. het zangspel „Reepelsteeltje" op. CENTRAAL GENOOTSCHAP. Uit het jaarverslag van de afa. Hoofddorp van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantïekolonies blijkt dat 30 kinde ren in het afgeloopen jaar naar koloniehuizen zijn uitgezonden. De totale verpleegkosten be droegen f 785.98, de ontvangsten f 655.71, een achteruitgang dus van f 130. In het bestuur werden herkozen mevr. Slob, Zr. Feikema. en de heer A. de Nijs, gekoz.en wer den mevr. Bijl en Zr. Jansma. Tot lid van de fin. commissie werd gekozen de heer J. v. d. Helder, tot afgevaardigden naai de alg. vergadering de heeren J. J. Dengerink en A. de Nijs. AERDENHOUT JHR. DR. M. F. VAN LENNEP. Donderdag 30 Maart a.s. herdenkt jhr. dr. M. F. van Lennep, em. predikant alhier den dag waarop hij voor 55 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Maximiliaan Frederk van Lennep werd 2 September 1859 te Nijmegen, waar zijn va der sub-officier van Justitie was. gebo ren. Hij ontving zijn opleiding aan het gym nasium te Amsterdam en studeerde aan de Gem. Universiteit in de hoofdstad en aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. 2 Febr. 1884 promoveerde de jubilaris aan eerstgenoemde universiteit cum lauae tot doctor in de teolo- gie, op een dissertatie getiteld: ..Gaspar v. a. Heyden 15301586". In 1883 candidaat ge worden in Groningen, bevestigde wijlen prof, selde. welke gemeente hij heeft gediend Hoenderloo in zijn eerste gemeente, waar hij intrede deed met 2 Cor. 5:19-21. In 1887 vertrok dr. v. Lennep naar Dieren, welke standplaats hij in 1891 met Haarlem verwis- scelde. welke gemeente hij heeft gediend tot 1904, toen hem eervol emeritaat verleend werd. In zijn laatste standplaats was dr. v. Lennep lid van het classicaal bestuur van Haarlem en van het Prov. kerkbestuur van Noord-Holland. Dertig jaar maakte dr. Van Lennep ook deel uit van het bestuur van het Haarlemsche Diaconessenhuis, eerst als se cretaris en later als voorzitter. Thans is hij eerlid van het bestuur. Meer dan een kwart eeuw had de jubilaris zitting in het college van regenten van het weeshuis te Haarlem en tal van jaren was hij voorzitter en bibliothe caris van de afdeeling Haarlem van het Ned. Bijbelgenootschap. Meer dan een halve eeuw heeft hij ook zitting in het bestuur van de vereeniging ..Het Evangelie in Spanje" waar van hij ook secr.-penningmeester is. In 1898 riep hij de afdeeling, Haarlem van den Chr. Nat. Werkmansbond in het leven, waarvan hij eere-voorzitter is. Van de hand van dr. v. Lennep zagen het licht: De Hervorming in Spanje in de 16e eeuw (19011Het leven van mr. Jacob van Lennep (2 deelen), waarvan in 1910 een tweede druk verscheen alsmede bijdragen van zijn hand in Stemmen voor waarheid en vrede: Marnix en: De Vriend des huizes, ter wijl hij ruim 30 jaar mede-redacteur is ge weest van de Zondagsbode. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. EshuisSanders d., E. M. PostBurgess z.. J. C. PostVis z. Ondertrouwd: A. Speekenbrink en C. Jas- kula. Getrouwd: M. A. de Vries en J. M. Blom. N. H. L. van Hoorn en M. Weber, M. H. Dir ken en A. Gutberlet, E. A. M, F Dahmen en M. Th. Smit; H. Stokvis en L. D. Brink. Overleden: Geen. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Leonardus, zoo van K. A. E Hulsbosch en M. Maas. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Loggers: KW 70 f 630, KW 45 f 430, KW 22 f 640, KW 132 f 420, KW 158 f 530. MARKTBERICHT. (Versche viscli). IJmuiden, 25 Maart 1939. Tarbot 106—100 et. per K.G. Tong 112—70 ct per K.G. Griet f 35—f 21 per 50 K.G. Kleinschol f 17—f 7.60 Der 50 K.G. Bot f 13—f 3 per 50 K.G. Schar f 7f 5.30 per 50 K.G. Wijting f 4.70f 3.40 per 50 K.G. Verwachte vischaanvoer Thuisstoomende voor.de Maandagmarkt: Maria R. Ommering ÏJM. 7 Vangst: 20 m. schol en tarbot, 10 m. wijting en schar. 10 m. poon. 35 m. wolf, totaal 75 manden, benevens 800 st. ijs- kabeljauw en 600 sl. stijve kabeljauw. Caroline IJM. 26. Vangst: 300 m haring. 250 m. gul, 20 m. varia, totaal 570 manden, benevens 5000 st. ijskabeljauw en 500 st. stijve kabeljauw- Delft IJM. 17. Vangst: 1200 kisten haring. Betje. RO 16. Vangst: 120 m. gul, kabeljauw en blanke koolvisch. 180 m. koolvisch, 85 m. wij ting en witjes, 45 m. varia, totaal 430 m.. bene vens 275 st. stijve kabeljauw. Ewald IJM. 48. Vangst: 600 kisten haring. Maria van Hattem IJM. 1. Vangst: 35 m schelvi^ch, 100 m. braadschelvisch, 100 m. radio 100 m; wijting, 100 m. gul, 140 m. makreel, 25 m. wolf, totaal 600 m. benevens- 600 st. stijve ka beljauw. Flamingo, IJM. 25. Vangst: 25 m. schelvisch 15 m. platvisch, 75 m. braadschelvisch, 50 m. radio, 130 m. gul, 75 m. makreel, 110 m. wijting. 45 m. koolvisch, 20 m. poon en wolf, totaal 545 m„ benevens 500 st. stijve kabeljauw. landen werden verbroken kan de dit seizoen op het programma staande hockeywedstrijd Nederland—Duitschland geen doorgang vin der.. In de plaats daarvan zijn toen bespre kingen gevoerd met Schotland, welk land 8 April as. naar Amsterdam komt. De secretaris van den Koninklijken Nederlandschen Hockey Bond, jhr. L. J. Quarles van Ufford. deelde ons mede. dat het waarschijnlijk te laat in het seizoen zou zijn om alsnog te trachten een wedstrijd tegen Duitschland te organiseeren. Wel vermoedde hij, dat enkele vereenigin- gen met Paschen nog zullen deelnemen aan internationale tournooien, welke in enkele Duitsche steden worden gehouden. Naar wij van de zijde van den Dames Hockey- bond vernamen ligt de situatie daar al even zoo en ook de dameswedstrijd tusschen Duitschland en Nederland, welke destijds geen doorgang kon vinden, zal dit seizoen niet meer gespeeld kunnen worden, want de ontmoe ting tusschen Denemarken en Nederland, op 16 April te Kopenhagen is daarvoor in de plaats gekomen. De heer J. de Vries, voorzitter van den Ko ninklijken Nederlandschen Zwembond. ver telde ons. dat tien dagen geleden aan Duitsch land officieel was gevraagd of dit land deel nam aan het tournooi om den Horthybeker, de internationale waterpolowedstrijden. welke dit jaar te Amsterdam worden georganiseerd. Men mag aannemen, dat Duitschland zal in schrijven. Wat de iaarlijksche ontmoeting tus schen Nederland en Duitschland op water- pologebïed betreft, waarschijnlijk is de tijd nog te kort om dezen wedstrijd voor elkaar te brengen. De secretaris van den Nederlandschen Roei- bonö, de heer W. J. Jongejan, verklaarde, dat Nederlandsche ploegen reeds naar België (Luik en Gent) en Kopenhagen zullen gaan en dat de verbindingen met deze landen reeds van dien aard zijn. dat men wel mag aannemen, dat het te laat is voor een eventueele organi satie om Nederlandsche ploegen naar wedstrij den in Duitschland te zenden. De mogelijk heid is evenwel groot, dat ter gelegenheid van de Holland-bekerwedstrijden, begin Juni te Amsterdam te houden in combinatie met de jubUeumwedstrijden van „De Amstel" Duit sche ploegen naar Amsterdam zullen komen. Op het programma van den Nederlandschen Kanobond was een wedstrijd opgenomen tus schen Nederland en Duitschland op de korte- baan. Deze landenwedstrljd, op 23 Juli te Zaandam vastgesteld, zal nu zeker doorgang vinden. SANTPOORT CHR. NAT. ONDERWIJS. Op 30 Maart a.s. houdt de Vereeniging voor Christeiijk Nationaal Onderwijs in het Gym nastieklokaal van de School met den Bijbel haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.a. de verkiezing van 4 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de 'heeren Eikelenboam, De Jonge, Geelbeek en Touber. TL INBOU WCURSUS VAN DEN L.T.B. Donderdag jJ. werd in een der lokalen van School F de eindles gegeven van den door de afd. Velsen van den L.T.B. georganiseerden 2-jarigen tulnbouwcursus. In 't kort behandelde de heer Vernooy den theoretisch-technische- en de heer Broeze de practische leerstof, welke in dezen twee jarigen cursus verwerkt was. Hierna kreeg de heer D. Donk uit Lisse, rijkstuinbouwconsulent, het woord. Spr. zeide meestal de cursussen te moeten toespreken met „jongelui", doch hier moest hij een uit zondering maken, daar de meeste leerlingen op dezen „titel" geen recht meer hadden. Te meer bewonderde hij echter hun moed, om op dezen leeftijd zich nog op te geven voor een 2-jarigen cursus en om dezen getrouw te blijven volgen. Na het onderwijzend personeel bedankt te hebben voor zijn moeite en voor de wijze, waarop het had les gegeven, reikte de heer Donk diploma's uit aan de heeren H. Huyboom P. J. en C. Oudendijk, M. Nijssen. P. S. en W Bol, L. Blom, J. A. A. van Warmerdam, Frans Heeremans, Fr. Heeremans Jr., P. Heeremans, P, v. d. Bos, Th. Flores en J. Uytendaal Mz. De heeren Vernooy en Broeze dankten voor de prettige samenwerking en hoopten, dat de vriendschap hier gesloten, nog jaren mocht blijven bestaan. Tevens verklaarden zij de cursisten gaarne met raad en daad ter zijde te willen staan. De heer F. Heeremans dankte den Rijks- tuinbouwconsulent en de onderwijzers voor het vele. dat zij voor den cursus hadden ge daan en hoopte, dat het onderwijs gcede vruchten zou afwerpen. Als blijk van waar deering bood hij den heeren Vernooy en Broeze een blijvend aandenken aan. Tenslotte dankte hij het gemeentebestuur voor het gratis afstaan van het schoollokaal, (Is reeds ln een deel eener vorige oplage opgenomen.) Dc sportbetrekkingen met Duitschland. De heer A. J. G. Strengholt, voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, toonde zich verheugd, dat de moeilijkheden op sportgebied tusschen beide landen uit den weg waren geruimd. Of de aangekondigde landenwedstrljd tusschen Duitschland en Ne derland het aanstaand seizoen echter nog doorgang zal kunnen vinden, is zeer de vraag. Toen de sportbetrekkingen tusschen beide BTT J ARTEN. GABRIëLS BEROEPSSPELER? Reeds tijdens de wereldkampioenschappen 452, welke begin dezer maand te Amsterdam werden gehouden, liep het gerucht, dat de we reldkampioen, de Belg Gabriels, binnen afzien- baren tijd tot de beroepsklasse zou overgaan. Thans meldt het Belgische blad „Sportwereld", dat er op het oogenblik onderhandelingen gaan de zijn tusschen het bestuur van het Biljart- palace en het bestuur van de Biljart Akademie Hollando-Belge eenerzijds en Gabriels ander zijds om dezen laatste als beroepsspeler te doen optreden. Er zou een principieel accoord getrof fen zijn en het is meer dan waarschijnlijk, dat Gabriels op Zaterdag 1 April a.s. te Antwerpen debuteert. Naar wij van andere zijde vernemen zou ook onze landgenoot Arie Bos een aanbieding uit België hebben ontvangen om naar de beroeps klasse over te gaan, doch Bos heeft dit voorstel afgewezen. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 71—2. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche kampioen 712, P. de Leeuw deelnemen aan de wereldkampioenschappen in dit genre, welke van 22 tot en met 25 Juni te Luik ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling zullen worden gehouden. De mogelijkheid bestaat, dat nog een tweede Nederlandse lie vertegenwoordiger in dit tournooi zal kunnen uitkomen. KEGELEN. DISTRICTS—BONDEXWEDSTRIJD. Deze zeer belangrijke wedstrijd, die dit jaar wordt georganiseerd door den Amsterdamschen Kegelbond, zal Zondag a.s. plaats hebben op de banen van „Eik en Linde". Plantage Midden laan te Amsterdam. Het land is verdeeld in 6 dictrlcten: in district 1 komen de Bonden uit Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Den Helder Zondag met hun tien sterkste werpers uit om te trachten het districts-kampioenschap te bemachtigen. De kampioenen uit de 6 districten komen in Mei a.s. te Utrecht in het strijdperk om het bonds-kumpioenschap, dus het kampioenschap van Nederland. Voor dezen wedstrijd, die steeds een span nend verloop heeft, bestaat altijd groote be langstelling; vele kegelaars, ook uit Haarlem, zullen ongetwijfeld Zondag a.s. te Amsterdam present zijn. Behalve genoemde wedstrijd worden nog eenige vrij e-baanwèdstrij den georganiseerd, zoodat de belangstellenden ook in de gelegen heid zijn, een balletje te werpen en een mooien prijs te winnen. De Districts-Bondenwedstrijd begint des na middags te 1 uur ?n de vrije-baamvedstrijden reeds te 10 uur des morgens1. Voor Haarlem komen uit de heeren: ÏL. B Denkers Sr., L. Dost, H. van Duijnen, H. FranV- zen, A. ter Horst, L. J. van Leeuwen, H. Loerakker, J. F. Th. v. d. Ree, H van Rigteren en N. P. Visser. Reserves zijn: H. P. Spoor en W. F. de Dood. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 25 Maart. Bevallen 22 Maart: C. BlokSchilp, d.; C. Teeuwende Wildt, z.; 23 Klaart: H. M. Rood —van Nieuwenhoven, d.; C. van Bourgonje Blom, d.: F. Hessels—Damsteek. z.; 24 Maart: J. van Riezende Leeuw, z.; A. BraakGee- ven, z.; J. M. E SmitHoonakker, z. Overleden 24 Maart: J. PostStrijker, 80 j., Weltevredenplein; G. van den Berg, 63 j., Maerten van Heemskerkstraat; C. J., 10 J.. d. v. J. Homburg, Kamperlaan; J. Geitenbeek, 76 j.. Ha zepa terslaan. HAARLEM. 24 Maart. Bevallen 21 Maart: A. Nederstlgtvan Eeke ren, d 22 Maart: P. M. Nelisvan der Wiel, z.; 23 Maart: C. A. W. Verzljlbergvan den Ham, d.; D. A. K. Theil—Hollandt, d.; S. Teuben—Rab, z.; J. M. Winkelman—van Sloo- ten, d.; J. T. C. van der Heide—van Lieshout, z.; T. M. M. van Dijkman—de Waal, z.; H. G. Timmerman—Meijer, z.; M. D. de Vos—Vink, d.; W. C. Heck—van Hoom, z.; M. A. de Grootvan de Ven, d. Overleden 22 Maart: A. G. W. van Waveren. 64 j.. Schotersingel; J. J„ 2 m., z. v. A. Huijs- mans, Groot Heiligland; J. G. Hoffmann. 61 j„ Spaarne; J. M. B. Duijn, 86 j„ Hagestraat; 23 Maart: A. P. Vesters, 74 j., Paul Kruger- straat; P. M. Draeck, 78 j., Jan Huygensstraafc.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7