CONTRABANDE Madrid capituleert. Nadat het bericht van de overgave bekend geworden was, trokken groote groepen Phalangisten per auto door de stad onder toeloop der bevolking De eerste steenlegging voor de Saksen Weimar-kazerne aan den Monniken- steeg te Arnhem had Woensdag plaats door den burgemeester van Arnhem, den heer H. P. J. Bloemers Op het terrein der te Ede in aanbouw zijnde Elias Beeckman-kazerne werd Woensdag een gedenksteen onthuld door gen. maj. jhr. J. Th. Alting von Geusau Politie en gendarmerie te Damascus gereed om onmiddellijk in te grijpen tijdens de jongste onlusten in Syrië, waarbij verschillende slachtoffers te betreuren zijn De bom-explosie op Hammersmith Bridge te Londen- Experts stellen een onderzoek in op de plaats der ontploffing Bij het graafwerk voor het nieuwe raadhuis van Heerlen zijn de fundamenten van een Romeinsch bouwwerk blootgelegd .Gewichtig" transport voor de aan staande tentoonstelling van beeld houwwerk der Koninklijke Academie te Londen De commandant van de luchtverdediging, gen.-majoor B. J. W Best, heeft Woensdag de afdeeling Delft van het Vrijw. Landstormcorps Luchtafweerdienst, welke de eerste is in ons land, officieel geïnstalleerd Onder groote belangstelling, ook van de burgerlijke autoriteiten o.w. Z. Exc. minister Van Dijk, werd het luchtafweergeschut gedemonstreerd FEUILLETON Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 21) Hij stond op van de rots om zijn plan uit te voeren en bevond zich plotseling van aange zicht tot aangezicht tegenover Lord Purbeck. Hij was gekleed in een oude jas, korte broek en slobkousen; de stoere edelman zag er goed moedig en gezond uit. Hij glimlachte terwijl hij zijn hand uitstak. Goeden morgen. Yeldman, zei hy. Na uw melodramatisch afscheid gisterenavond had ik behoefte u even op te zoeken om te zien. of het bad u geen kwaad had gedaan. Juffrouw Calloway vertelde me, dat u naar de baai was gewandeld en dus ziet u me hier. Mijn waarde Yeldman. kunnen we deze zaak niet eens kalm samen bepraten? Hector deed, aisof hij de uitgestoken hand niet zag. Het speet hem. dat hij ongewapend was. Zoover hij kon zien. waren ze alleen, maar dat beteekende niet. dat niet ploseling een groep arbeiders te voorschijn zou kunnen springen. Ik geloof, dat wij verder niets samen te bepraten hebben, Lord Purbeck, zei Hector vinnig. In ieder geval weet ik nu, dat u mij in uw jacht lokte, om een onaangename ont hulling te voorkomen, waar u bang voor was En u moet al heel dom zijn om niet te be grijpen. dat ik liever naar het strand zwom dan opgesloten te worden in uw zoogenaamde steengroeve, die niets anders is dan een smok kel aarshol. De tergend sarcastische glimlach van den Graal was niet bevorderlijk voor Hector's kalmte. Dus spelen we eindelijk open kaart? vroeg de edelman op een toon van gemoedelijken spot. Ja, volkomen open kaart, antwoordde Hector heftig. Zonder eenig voorbehoud en geen troefkaart achterhouden in den vorm van een gehuurden sluipmoordenaar met een geweer. Lord Purbeck's toon was een en al koude trots, toen hij antwoordde: Nu ben ik er zeker van, dat ik u niet be grijp. mijnheer Yeldman; u zult me een dienst bewijzen door uw sensationeele toespeling duidelijker te willen toelichten. Dat lijkt me volkomen onnoodig ant woordde Hector stijf. Na wat hij ondervonden had, voelde hy niets dan verontwaardiging over dit plotse linge vertoon van hooghartige minachting. Hij dacht er geen oogenblik aan, dat hij geheel en al afging op de woorden van zijn onbeken den aanvaller en een beschuldiging uitsprak, welke hij onmogelijk kon volhouden, zonder het getuigenis van een man. wiens gezicht hij niet gezien had en wiens naam hij niet kende. Maar de tergend-trotsche houding van Lord Purbeck, hinderde hem en hij barstte uit: Uw onwetendheid op dit punt, my lord, maakt de zaak dan nog erger. Want die be- teekent, dat uw dochter zonder door u ertoe geïnspireerd te zijn, het plan heeft bedacht om me gisterenavond in de vallei te laten doodschieten, wanneer uw plan om me op te sluiten, eens mocht mislukken. De man. die op me schoot, kreeg en vroeg gratie, omdat hij handelde op order van Lady Madge St. Aldhelm! Jij ellendige l'ielt. riep hij, terwijl hij op Hector toekwam met gebalde vuist. hoe durf je snreken over Madge Een hcidere jonge stem riep: Doe hem geen kwaad vader, laat mil die zaak ophel deren. De twee mannen keerden zich om en stonden tegenover een toonbeeld van frissche jeugd: Madge in een korten rok en jersey en bloots hoofds. Wel mijnheer Yeldman, zei Lady Madge rustig, ik ben geen moordenares, maar ik zou graag willen weten, op welke gronden u me daarvoor houdt! De bekentenis van den Graaf, Weet je wat die man van je gezegd heeft? vroeg Lord Purbeck. Ik heb alleen maar de laatste woorden van zijn beschuldiging gehoord, namelijk, dat hij veronderstelde dat ik den een of anderen geheimzinnigen man gehuurd heb om hem neer te schieten, antwoordde het meisje. Ik kom pas hier, want zooals u zich zult her inneren, ben ik bij Martha Calloway blijven praten, terwijl u mijnheer Yeldman ging op zoeken. U mag zich niet zoo boos maken, vader; ik herhaal, dat ik geen moordenares ben, maar ik vrees toch, dat het mogelijk is, dat ik in zekeren zin schuld aan het gebeur de heb. Jij hebt misschien uit de grap tegen den een of anderen heethoofdigen dwaas gezegd, om hem neer te schieten? vroeg Lord Purbeck bezorgd. Ik heb niemand gezegd, mijnheer Yeld man neer te schieten, noch in ernst, noch uit de grap, Wilt u zoo goed zijn te herhalen, wat u tegen Vader hebt gezegd, mijnheer Ytld- man? Hector's boosheid was snel aan het ver dwijnen, nu dit bekoorlijke wezen ten tooneele was verschenen. De open, grijze oogen keken hem met onverschrokken kalmte aan en of schoon er iets van verwijt in haar blik was. las Hector er toch ook berouwvolle sympa thie in. Hij zei niets over wat hem op het jacht wedervaren was en vertelde alleen, wat er ge beurd was in de vallei en wat de man gezegd had. Lady Madge luisterde ernstig. Haar gezicht weerspiegelde velerlei emoties. Toen hij zijn verhaal geëindigd had, werd ze bleek en stond op het punt in tranen uit te barsten. Haar stem trilde toen ze zet- U hebt volkomen het recht om verontwaardigd te zijn, mijnheer Yeldman. Het is allemaal mijn schuld, omdat ik gedachten!oos heb gepraat tegen een dom uien kerel. Het is een harde les voor me ge weest om in het vervolg beter op mijn woor den te letten. De man, die op u geschoten heeft, is Jem Carter. Bessie's vrijer? riep Hector. Ja, u zult wel weten dat het arme kind op de meest raadselachtige manier is verdwe nen. Nu, gistermorgen ontmoette ik Jem op de rots en hij was half krankzinnig van ver driet. Hij vertelde mij, dat hij geloofde, dat de Londensche mijnheer, die bij haar moeder woont, haar had overgehaald met hem weg te loopen. Ik zei hem, dat ik er niets van ge loofde, omdat Bessie zooiets nooit zou doen. maar als het zoo was, dat die Londensche mijnheer dan verdiende doodgeschoten te worden. Dit waren precies mijn woorden en ik dacht heelemaal niet aan u, mijnheer Yeld man. Ik was overtuigd, dat Jem dien vreese- lijken Smyle Mapleton op het oog had. Lord Purbeck zuchte diep. Goede hemel! dat had leelijk kunnen afloopen, mijnheer Yeldman. Mag ik hopen, dat u mijn dochter wilt vergeven en gelooven. dat zij dien idioot niet heeft aangespoord, om op u te schieten? Ze kon u onmogelijk hebben bedoeld, want ze wist, dat u op de Meermin was en daarom niets te maken kon hebben met de verdwij ning van Bessie Calloway. U had het boven dien veel te druk met uw eigen verdwijning, voegde hij er aan toe met drogen humor. Maar dat ontging Hector. Hij werd te zeer bezig gehouden door andere gedachten. Er kwam een groot verlangen in hem om haar vergiffenis te vragen voor het feit, dat hij even dom was geweest als Jem Carter, door te gelooven dat zij iemand zou aanzetten tot moord. Hij stamelde enkele woorden van excuus. Ik ben het, die vergiffenis behoort te vragen, Lady Madge, besloot hij. Ik verdien werkelijk neergeschoten te worden, dat ik zoo iets van u heb kunnen gelooven. Onzin, mijn onnadenkendheid heeft uw ieven in gevaar gebracht en er is meer. waar voor wij vergiffenis hebben te vragen Vader, denkt u niet, dat wij mijnheer Yeldman eenige verdere opheldering schuldig zijn, na dit alles? Lord Purbeck lachte grimmig. Ik geloof, dat mijnheer Yeldman weinig verdere inlichtingen meer behoeft, kind, zei hij. Zijn eigen intelligentie heeft hem bijna alles doen begrijpen, wat wij hem zouden kunnen vertellen. Al wat jij en ik hebben te doen is onze arrestatie af te wachten, zoodra hij ons bij de autoriteiten heeft aangebracht. Ik heb zoo juist een poging gedaan,^ om de zaak te bespreken, maar hij wil niet. Dat was. toen ik nog verkeerde in de dwaze veronderstelling, waarvoor ik Lady Madge vergiffenis heb gevraagd. Vertel me eens, mijnheer Yeldman, zei Lord Purbeck, waarom liet u Jem Carter loopen, toen u hem in handen had? Hector zocht naar woorden. Het antwoord, dat lhi na een vrij lange aarzeling gaf. had slechter gekozen kunnen zijn. Lady Madge is een schoolvriendin van mijn zuster, My- lord! Juist, u deed het dus om mijn dochter onaangenaamheden te besparen, gins de graaf voort. Daarom wil ik u de geschie denis vertellen van de Duivelskloof. Ik zal me niet op genade of ongenade aan u overgeven, maar een beroep doen op uw gezond verstand, ik erken, dat ik op groote schaal smokkel waar heb geïmporteerd en dat ik deze laat vervoeren in holle blokken marmer naar een centrum vanwaar ze verder in den handel wordt gebracht. Op de grens van Salisbury, viel Hector hem in de red° (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8