pMiiac AAMBEIEN Amerika's inzichten omtrent Europa. De padvindersbeweging in ons land. Matthaeus-Passion TRICOLINE WOENSDAG 5 APRIL' 1939 H'AA'RCEM'S DAGBLAD Oom Sam's preventieve maatregelen. Het medelijden en... de minachting... Het Amerikaansche volk slaat de gebeur tenissen in Europa met leede oogen gade. Zeker is, dat de belangstelling voor wat in Europa geschiedt hier zeer groot is. En even zeer is het zeker dat de vrede hier als een groot en goed bezit voer de menschheid wordt beschouwd. Gij weet dat er hier ten aanzien van de Europeesche gebeurtenissen twee stroomingen zijn. die van de activisten, die de Vereenigde Staten actief willen laten op treden om hun gewicht voor den vrede in de schaal te leggen en die van de isolatjonisten die zich, ook ideëel en preventief buiten alle Europeesche aangelegenheden willen houden. President Roosevelt en de zijnen zijn de acti vistische richting toegedaan. Daarom is de Amerikaansche „Europeesche" politiek tot nu toe activistisch geweest. Het besluit, op alle Duitsche -producten die hier ingevoerd wor den een extra-belasting van 25 procent te heffen, de niet-erkenning van de inlijving der Tsjecho-SlowaaksChe Republiek bij het Derde Rijk waren van dit activisme de uit vloeiselen en bewijzen. Maar: het activisme gaat voorloopig alleen te werk langs preventieven weg: het wil actief handelen om een uitbarsting der in Europa :ing van aambeien bestaat gevaar, dat een operatie noodzakelijk wordt. Laat het zoover niet komen, doch behandel de aambeien met Foster's Zalf Zoowel bli Inwendige al® bU uitwendige aambeien verlicht deze zalfde Jeuk en pijn. Ouizenden menschen danken hun verlichting aan Foster k Zalf. Fnuipr't 7ai» (Adv. Ingez. Med.) Verdere verbreiding van het werk gepropageerd. In het hoofdkwartier van „De Nederlandsche Padvinders" is te Den Haag een persconfe rentie gehouden in verband met het streven van de centrale leiding van de padvinders beweging in ons land tot verdere verbreiding- van „het verkennen voor jongens". Deze conferentie stond onder leiding van Z.K.H. Prins Bernhard in zijn kwaliteit van Koninklijk commissaris der padvinders in Ne derland. In zijn openingswoord constateerde de Prins, dat steeds is gebleken, dat ook de pers belang stelt in de padvindersbeweging, welke ten doel heeft mede te werken aan de opvoeding der jeugd tot goede burgers van ons land. Doordat de zelfopvoeding en de paraat- "hèid om anderen te helpen er zoo op den voorgrond treden, is, aldus zeide Prins Bern hard, de padvindersbeweging geheel in den geest van de moreele herbewapening, waarop door H.M. de Koningin zoozeer de aandacht is gevestigd. Nadat de Prins persoonlijk aan de aanwezi gen een klein souvenir als herinnering aan de Jamboree had overhandigd, verleende hij het woord aan den heer C. R. T. baron Kraijenhoff, hoofdkwartierscommissaris voor pers en propaganda, die een nadere uiteenzet ting gaf van het streven der centrale leiding. Aan deze uiteenzetting is het volgende ont leend. De reorganisatie van de padvindersbeweging in Nederland in den aanvang van 1938 heeft tot resultaat gehad, dat de hechte banden, tijdens de Wereld-Jamboree te Vogelenzang tusschen de padvindersorganisaties onderling tot stand gebracht, bewaard gebleven zijn, zoodat er thans een hartelijke samenwerking bestaat. Tegenover het buitenland in 't algemeen en tegenover het internationale bureau in het bijzonder bestaat er slechts één padvinders- beweging in ons land, welke door een hoofd kwartiers commissaris wordt vertegenwoor digd. Naar binnen kan men van een federatie spreken; er zijn twee hoofdcommissarissen, waarvan één speciaal voor de katholieke ver kenners. Voorts is de geheele beweging geor ganiseerd als een corps met centrale leiding. Deze leiding, gedragen door het vertrouwen van de beweging, is voor de bestuursgeste ver antwoording verschuldigd aan den raad der vereeniging, waarin vooraanstaande Neder landers zitting hebben Deze raad verleent ook jaarlijks, nadat door den accountant rapport is uitgebracht, den penningmeester décharge van het beheer. De wenschelijkheïd om voor alle Nederland sche padvinders dezelfde interpretatie te hebben van de schepping van Baden Powell, dringt de noodzakelijkheid op van een regel matig contact tusschen hen. die voor de lei ding van de beweging hier ter lande verant woordelijk zijn. Hiertoe is een nationale pad- vindersraad in het leven geroepen. Deze raad vergadert ongeveer eenmaal per twee maan den en tot dusver heeft de Koninklijke com missaris. Prins Bernhard. alle vergaderingen bijgewoond en daarbij van zijn groote belang stelling blijk gegeven door deze persoonlijk te presideeren. Het voornaamste middel, waarover de be weging de beschikking heeft om het verken nen voor jongens (het eigenlijke werk dus) zuiver te houden is wel het buitencentrum te Ommen, waar cursussen voor de leiders wor den gehouden. In 1925 was het aantal padvinders in ons land nog slechts 4000, in 1930 6000, in 1935 16.000 en thans 26.000. De groote zorg van de centrale lei ding is de uitbreiding van het leiders corps en het verhoogen van het peil van de training in de groepen door de voorlichting en opleiding van de lei ders. Om dit te kunnen verwezenlijken wordt getracht de vaste inkomsten van de vereeniging op te voeren en door het geven van meerdere bekendheid aan doel en werkwijze van de beweging, leiders te trekken. Tot verbetering van den financieelen toestand zal het nationaal hoofdkwar tier trachten het aantal begunstigers op te voeren. Ten slotte deelde baron Kraijenhoff mede. dat thans is verschenen het Jamboree rapport. Na de persconferentie vereenigden de aan wezigen zich aan een eenvoudige koffietafel, waaraan ook Prins Bernhard deelnam. 1 opgehoopte conflict-stof te voorkomen. Wan neer blijkt dat deze preventie haar doel mist kc-men de activistische en isolationistische stroomingen welhaast in één bedding. Wan neer blijken zou dat alle maatregelen om een conflict te voorkomen tevergeefsoh waren geweest, dan zou wel eens kunnen blijken dat oom Sam zich in zijn isolement wil terugtrek ken en dat zelfs de uiterste activisten niet bereid waren Amerikaansche levens en Ame rika ansch bloed te riskeeren. Er heerscht in de Vereenigde Staten an ders dan men in Europa wel eens geneigd is te denken een zeer hevig nationalisme. Als vreemdeling hebt ge gelegenheid in overvloed te ervaren, dat de Amerikanen zeer bewust trotsch zijn op hun gemeenebest. Geregeld hoort ge met ontroerde en trotsche stem spreken over „this great and fine country". Dit sterke nationale gevoel, deze groote liefde voor de republiek en voor zijn instellingen leidt tot een zekere hooghartigheid ten aan zien van Europa. Het is niet te ontkennen dat de gevoelens jegens het oude werelddeel liggen tusschen medelijden en minachting. Medelijden om zijn droeve lot, minachting om zijn onvermogen, eendracht tot stand te brengen en vrede te bewaren. Men mag de elementaire stemming van een volk elemen tair kenschetsen. Daarom mag ik zeggen dat de stemming in het Amerikaansohe volk ten opzichte van het huidige Europa deze is: „Gij zijt blijkbaar niet in staat vredig met elkaar te leven, gij zijt te lamlendig om te vinden wat u vereenigt in stede van wat u verdeelt. Gij zijt onmachtig en ik minacht uw machte loosheid. Daarom wensch ik mij voor u geen offer te getroosten". Ik geloof dat het geheele Amerikaansche volk er zoo over denkt. Het hecht ten zeerste aan zijn democrati sche vrijheden en daarom is het in groote meerderheid anti-totalitair gezind. Maar het is ook in groote meerderheid Amerikaansch en alleen maar Amerikaansch. Zoo naderen, hoe meer de spanning in Europa toeneemt, de iso- lationisten en de activisten elkaar. Een groote en gezaghebbende Amerikaansche courant schreef dezer dagen: „Wellicht zullen de Ver eenigde Staten geroepen zijn een toevlucht te worden voor de menschelijke waardigheid en de menschelijke cultuur, laten wij zorgen dat wij deze taak kunnen vervullen en laten wij ons dus niet met onwaardigheid en anti-cul tuur in laten".. En een bekend hoogleeraar- historicus gaf als zijn oordeel te kennen: „Wanneer de Europeesche democratieën dat werkelijk willen kunnen zij de totalitaire staten terugdringen. Wanneer zij dat werke lijk willen zijn zij in staat tegenover iedere Duitschen en Italiaanschen soldaat drie van hun soldaten te zetten. Waarom moeten de Vereenigde Staten hen dan helpen?" Afgezien van de vraag of men het met deze uitspraken al of niet eens kan zijn, ongetwij feld zijn zij typeerend voor het Amerikaansche oordeel en de Amerikaansche stemming je gens het Europa van deze dagen. In de Vereenigde Staten heerscht een die pe en overtuigde democratische gezindheid bij de overgroote meerderheid der bevolking. Men is geneigd de Amerikaansche democra tie met alle macht te verdedigen, wanneer dat noodig mocht blijken. Maar de totalitaire sta ten zijn geen directe bedreiging voor de Ame rikaansche democratie. Men heeft hier vol doende te stellen met den anti-democratischen „vijand no. 1" in eigen huis: de werkloosheid. Twaalf millioen Amerikaansche staatsbur gers zijn werkloos. Hun werkloosheid is een permanente bedreiging voor de Amerikaan sche democratie. De hongerige man, de half- gevoede man, de man, die zijn kinderen niet voldoende kleeren kan geven, hun geen vol doende opvoeding kan geven, hun geen vol doende medische verzorging kan geven is niet de man die geduldig kan luisteren naar de redevoeringen over de zegeningen der Ame rikaansche democratie. De New-York Post schreef gisteren: „Wij zijn van oordeel dat het onze plicht is de democratie, onze Ameri kaansche democratie, te verdedigen daar waar ze het meeste gevaar loopt: thuis. Wij zijn van oordeel dat wij hier, bij ons thuis te veel te doen hebben met de verdediging der demo cratie. dan dat wij onze energie en tenslotte ons bloed en ons geld zouden mogen beste den aan de verdediging van de democratie in de verte. Wij zijn van oordeel dat dit belang rijker is en meer kans op slagen heeft dan ver dediging der democratie, dan ..collectieve vei ligheidsmaatregelen" te nemen met de politici die op het oogenblik de leiding der democra tieën in Europa hebben". Het is niet van belang of dit standpunt juist of niet juist is. Nog minder is het nuttig daarover te gaan debatteeren. Maar het is van groot belang te weten, dat dit het standpunt is van het grootste deel van de openbare meening in de Vereenigde Staten. Mr. E. ELIAS. De aankomst van de groote Amerikaansche vliegboot „Yankee Clipper" te Lissabon. In Engeland zijn demonstraties gegeven met de z.g. „ballonversperringen". Bovenstaande foto werd in Hydepark genomen. Motor over den kop geslagen. Berijder ernstig gewond. Gistermorgen heeft zich op den Rijksweg AmsterdamDen Haag wederom een ongeval voorgedaan, waarbij de heer A. A. uit Am sterdam, ernstig werd gewond. De heer A. be gaf zich per motorrijwiel op weg in de rich ting Den Haag. Nabij het viaduct over den Kruisweg brak plotseling de voorvork van zijn motorrijwiel. Dit had tot gevolg, dat de motor en de mo torrijder door de groote snelheid over den kop sloegen en enkele meters verder tegen het wegdek werden geslingerd, waar A be wusteloos en ernstig gewond liggen bleef. Spoedig was geneeskundige hulp ter plaatse. Met dokter Nanninga uit Hoofddorp verscheen ook de poiltie. Het bleek dat A. ernstige verwondingen had opgeloopen en een lichte hersenschudding. Na ter plaatse door den geneesheer te zijn verbonden, kon A. met- den gemeentelijken ziekenauto naar zijn woning worden vervoerd. KIENAVOND VAN DE OOSTHOEK. De Overijselsche-Geldersche-Drentsche Ver eeniging „De Oosthoek" organiseert Zaterdag avond 8 April een kienavond in gebouw „Odeon". Na afloop dansen. DE POSTDIENST OP GOEDEN VRIJDAG. Het hoofdpostkantoor, de bijkantoren Scho- terweg en Tempeliersstraat, alsmede die te Aerdenhout, Bloemendaal, Heemstede en Overveen en de postagentschappen te dezer stede zullen op 7 April a.s. (Goeden Vrijdag) voor het publiek zijn opengesteld tot 16 uur. De busrechthouders kunnen hun correspon dentie afhalen tot het voor werkdagen gel dende tijdstip. In de brief- en pakketpostbestelling en de bestelling van aangeteekende stukken wordt geen verandering gebracht. WOESTE HOEVE (Adv. ingez. Med.) De a.s. Gemeenteraads verkiezingen. Candidatenlijst Vrije Kiezers. De groep Vrije Kiezers zal bij de as. ge meenteraadsverkiezingen met de volgende candidatenlijst uitkomen: 1. M. J. A. v. d. Storm; 2 J. v. d. Burg; 3 A. Eikerbout: 4 P. J. Maseman; 5 W. Housmeyer; 6 A. v. Hemert: 7 W. Huijboom; 8 P. H. Huyck- man; 9 C. Bennik. De gevaarlijke tramkruising in den Hout. Waarschuwingsborden geplaatst. Zooals men weet zijn den laatsten tijd eeni- ge ongelukken gebeurd op het punt waar de electrische tram de Hildebrandslaan (bij het Haarlemmerhoutpark) kruist. Thans zijn daar eenige waarschuwingsbor den aangebracht waardoor het verkeer attent gemaakt wordt op de tramkruising. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN VEREENIGING De Haarlemsche Amateur-Fotografen Vereeni ging deelt ons mede, dat zij van Zaterdag 15 April tot en met Woensdag 19 April a.s. het 100- jarig bestaan der fotografie zal herdenken met het houden van de tentoonstelling: „Honderd jaar fotografie". Deze tentoonstelling zal een duidelijk beeld geven van den ontwikkelingsgang welke de fotografie in een eeuw heeft doorge maakt. Het is de bekende collectie Grégoire, welke zal worden geëxposeerd, zoo genoemd naar den voorzitter der Haagsche Amateur-Fotografen- Vereeniging, van wien deze collectie het eigen dom is en die in den loop van vele jaren deze imposante verzameling heeft bijeengebracht en waarin zich o.a. vele Daguerreotïepieën bevin-1 den benevens alle andere procédés welke in 100 jaar fotografie werden beoefend. Aan deze tentoonstelling zal worden toege voegd: De Leden-Fotoschouw 1939, welke ge houden wordt in verband met het a.s. 12V«-jarig bestaan der Haarlemsche Amateur-Fotografen Vereeniging. Er wordt een herdenkingsavond georganiseerd op Donderdag 20 April a.s. in de groote zaal van het Vereemgingsgebouw der H. A. F. V. Ge dempte Oude Gracht 104% Op dezen avond zal o.a. de heer Aug. Grégoire," voorzitter der Haag sche A. F. V. een voordracht met projectie hou den over „Honderd jaar fotografie" DEMONSTRATIE VAARDIGHEIDS- Z WEMCLUB. Dinsdag werd door de aspirant-leden der Vaardigheidszwemclub. meisjes en jongens van 912 jaar. een demonstratie zwemmen gegeven in Stoop s Bad te Overveen, welke demonstratie gevolgd werd door het zwem men voor het vaardigheidsdiploma „A" van den K.N.Z.B. Na deze demonstratie zwommen 10 aspiran ten voor het Vaardigheidsdiploma „A" thet z.g. groote „A". Na afloop verzamelden de deelneemsters en deelnemers en de aanwezigen zich op het bal- con. Mevrouw A. E. KnuytVan Laar en de heer P. Schultink, de directeur van Stoop's Bad, namen het examen voor alle diploma's af. Namens den K.N.Z.B. sprak de bonds-offi cial mevr» KnuytVan Laar; zij hoopte dat de kinderen hun best zouden blijven doen en door zouden gaan oefenen voor het behalen van verdere diploma's. Hierna reikte de directeur van Stoop's Bad de diploma's uit. De namen der adspiranten die Dinsdag, en van hen die in het afgeloopen winterseizoen geslaagd zijn voor één der di ploma's. zijn als volgt: Voor het Vaardigheidsdiploma „A": Gerda Pregel, Rietje Elias en Roosje Kan (10 jaar), Kitty Kuit(de dochter van den leider van de V. Z. C.) Lucie van Nuss, Kitty Goemans, Corry Huinink tallen 11 j.) en Lous Zon, Het ty Kramer, en Netty Roggeveen (allen 12 j.) Voor het schoolvaardigheidsdiploma B; Muis A. C. Jansen. Francine Uildert en Bert Dek ker en voor het schoolvaardigheidsdiploma A Elly Hansen, Eveline de Boer, Ina de Jong, Willy Lambers, Lena Hekker, Lietje Stoop, Juusje von Wolzogen Kühr (allen meisjes) en de jongens Willy Elias en Theo Hoek. Aan den heer Joh. Kuit uit Overveen, lei der der V.Z.C. komt een woord van lof toe voor de uitstekende organisatie. De heer Joh. Kuit, gediplomeerd zwem- leeraar is benoemd tot leider voor het beha len van de diploma's van den K.N.Z.B. in Stoop's Bad. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Ds. D. Henstra, predikant bij de Christ. Ge reformeerde Kerk in Haarlem-Noord heeft bedankt voor het beroep naar Nieuwpoort. MUZIEK Bloemendaal's Chr. Cem. Koor van Heinrich Schütz. De door Heinrich Schütz (15851672) ge schreven Passies, waarvan die naar het Evan gelie van Matthaeus als de meest belangrijke be schouwd wordt vormen een schakel tusschen de oude. voor den liturgischen dienst der R.-K. Kerk bestemde „Koraal-Passies" en de „Orato rische Passies", die in J. S. Bach's Johannes- en Matthaeus-Passionen hun hoogtepunten bereik ten. De aanlcnoopingspunten naar beide zijden zijn in Schütz's Passies duidelijk: naar die van de op den Grogoriaanschen zang gebaseerde Koraal-Passies in de recitativische behandeling van het Bijbelverhaal voor zoover dat aan de ..soliloquenten" (solisten) toevertrouwd is, naar die van Bach in de muzikale structuur en in de dramatische uitdrukking der koorgedeelten. Vooral wat deze betreft is de verwantschap evi dent. Voor het weergeven van de in het Bijbel verhaal aanwezige zinsneden, die de meening van groepen (turbae). van Discipelen, van Hoo. gepriesters enz. vertolken heeft Schütz een mu ziek geschreven, die men als van Bach afkomstig zou kunnen vermoeden. Dezelfde levendigheid, dezelfde dramatische kracht is bij beiden aan wezig. Reeds de eerste koorinterruptie van Schütz' Matthaeus-P.: „Ja. nicht auf das Fest" geeft daarvan een overtuigend voorbeeld. De behandeling der solo-gezangen heeft haar uit gangspunt in de liturgische accentus en con- centus. maar Schütz heeft ook daaraan zóóveel uitdrukkingskracht weten te verleeoen, dat ze in vele momenten maar weinig afwijkt van den recitativischen stijl, dien we uit Bach's werken kennen. Nu is een uitvoering als die welke Piet Hal- sema met het Bloemendaalsche Chr. Gem. Koor Dinsdagavond in de Hervormde Kerk te Bloe mendaal gaf, niet geheel in overeenstemming met de oorspronkelijke bedoelingen van Schütz. Men heeft grond om aan te nemen, dat in Schütz' tijd alles zonder begeleiding gezongen werd. De orgelbegeleidingen zijn dus bijgevoegd en nu mag het orgel voor het behoud der zui verheid zoowel in de soli als in de koorgedeel ten een zeer te waardeeren steun zijn: daarte genover staat dat het aan den verhalenden trant van den Evangelist een niet te miskennen traag heid geeft, die zich ook daar doet gevoelen, waar andere personen optreden. Alleen bij de Christus partij werkt de orgelbegeleiding voor ons ge voel gunstig: daar schept zij rondom de figuur van den Heiland een onaardsche sfeer, die Bach, zooals we weten, door de strijkorkestbegeleiding bereikt heeft. Maar bij Bach contrasteert die juist zoo mooi met de clavecin-begeleiding der overige recitatieven. We waren dus bij de uitvoering van Schütz Passie aangewezen op de uitdrukkingskracht der solisten zelf. En nu kunnen we gerust zeggen dat die over 't algemeen zeer voldaan heeft De GEERT HOOGEVEEN Alléén Mr. CORNELISSTRAAT 54 - TELEF. 16270. (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Medj tenor Vincent van Bers zong dc omvangrijke partij van den Evangelist met mooi stemgeluid, sober cn duidelijk en gaf door tal van kleine schakeeringen blijk van goed begrip. Jae. Lagas had de kleine baryton-partijen voor zijn reke ning en zoowel zijn stefn als zijn voordracht toonden bij vroeger vergeleken, een verrassen den vooruitgang. De zang en de dictie van den baryton Jos. de Klerk verleenden aan de Chris tus-partij de waardigheid en de hoogheid, die voor deze partij onontbeerlijk zijn Zijn vertol king van het indrukwekkende „Eli, eli, lama asabthani" klonk als een ontroerende hartekreet. Het koor zong de dramatische gedeelten ex pressief. levendig en zuiver en produceerde in de koralen een verdienstelijken samenklank. Ook die koralen zijn toegevoegd aan Schütz' oor spronkelijk werk; zij zijn afkomstig van tijdge- nooten van Schütz: Vulpius. Rosenmiiller, Crü- ger, Praetorius en Schop, en van Hassler, wiens werkzaamheid nog vóór die van Schütz viel. Het was interessant Hassler's bewerking van het ko raal „O Haupt voll Blut und Wunden" met die van Bach te vergelijken. Alleen de omlijsting van het Evangelie-verhaal, nl. de Inleiding en de Conclusio, zijn van Schütz zelf, en deze Con- clusio is wel bijzonder mooi. Een der koorleden zong de kleine sopraanpar tijen hoogst verdienstelijk. En Albert de Klerk aan het orgel begeleidde alles zooals we dat van dezen intelligenten jongen musicus en habielen organist venvachten mochten. Het was voor de tweede maal, dat Halsema Schütz' Matthaeus-Passion in de Bloemendaal sche Hen'. Kerk uitvoerde. Het werk van den Duitschen meester, die het op 81-jarigen leeftijd schreef, heeft getoond nog voldoende levens kracht te bezitten om de uitvoering er van tot een regelmatig terugkeerende te maken. K. DE JONG. SHIRTS VAN HEBBEN INDERDAAD EEN BIJZONDER CACHET TRICOLINE unl I 5.50 en woven I 6.50 ellen mei 2 Trubenlji boorden en 2 peer manchetten5.90 WEMCOLUX14 90 WEMCOREX printed I 3.90 en woven I 4.25 (Adv. Ingez. Med.) HET A.B.C.-CABARET. Vrouwen in 't Voorjaar. Wim Kan is onvermoeid en wat het meest waard is zijn cabaret blijft geheel op peil, ook nu hij twee prominente krachten als Gimberg en Ezerman mist. Het gezelschapje telt thans behalve de vaste en nooit genoeg te waardeeren muzikale krachten Beuker en Denijs niet meer dan zes leden, maar dit kleine aantal blijkt meer dan genoeg om een zeer gevarieerd en uitstekend programma samen te stellen. Reeds dadelijk de inzet. ..Wat leven we toch gelukkig!" was bijzonder geslaagd cn bracht onmiddellijk stemming in het geheel uitver kochte zaaltje van het Leidsche Plein-Theater. Het was een ware Jan Steen-familie, waarin Oma Tilly Perin—Bouwmeester haar kleindochter evenaarde in jeugd, zoodat eigenlijk niemand meer wist wie Oma en wie de kleindochter was. Er zat tempo in die ping-pongende familie en toen Boubi, het nieuwe lid van het gezelschap 'n schat van een hond zijn entree maakte, was het succes compleet. En dat succes is den heelen avond gebleven. Corry Vonk verscheen als de dierenarts Epkcma. een huisvriend van dokter Fokkema Epkema was twee maal zoo dik als Fokkema. maar in de Groningsche taal waren zij één. Corry Vonk zal van dezen dierenarts evenveel plezier beleven als van den in heel het land reeds vermaarden dokter Fokkema. Niet minder groot was het succes van „Het eeuwige Lied van de Straat", waarin Corry Vonk weer eens een Amsterdamschen straat jongen gaf te zien, nu voor de variatie een bloemenventer van 13 jaar. Tilly Perin Bouwmeester zong weer twee navrante levensliedjes en zij deed dit voor treffelijk. En Wim Kan toont hoe langer hoe meer in het beschaafd cabaret een eigen plaats te bezetten, thans ook als conferencier, waarvoor hij ontegenzeggelijk meer talent heeft dan Gimberg. Een zeer groote aanwinst voor het gezel schap blijkt de Duitsche cabaretière Cilly Wang te zijn, die met haar komische dans- nummers de zeer groteske Dwerg uit de Film Sneeuwwitje en het Danstournooi onmiddellijk het pleit had gewonnen en in de gespeelde monoloog „Een Detective Roman in 100 woorden" aan „Die Pfeffermühle" her innerde. Dora Gerson, die ook nu weer als gast in het programma is opgenomen, was op deze première door zware verkoudheid verhin derd op te treden, maar ook zonder haar medewerking was het programma reeds groot genoeg. Toch zal de Duitsche chansonniere op den volgenden avond weer haar eigen cachet aan deze cabaret-revue geven. Zoo is het succes van deze zevende caba ret-revue voor gezelschap van Wim Kan weer verzekerd, ook zelfs na het voorjaar waaraan zij haar naam ontleent. J. B. SCHUIL.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11