Z"°^d9ee° STOFZUIGERS Lente in huis. WOENSDAG S APRIt 1939 H'A'AREEM'S DAG BE AD 4 ZWANENBERG maakt, wat smaakt swanenMS •JROENTE-cGi^ i 'ANENBEI &mi-co*s£Kv'£^| ssfssg 'AHENBERJ. rE*n>C0H3£RVÊ^^»7j <22?; •WSHt SPfRCielgfi Vo°r fce'9 b6ieo9^ V.o<*e0 ve' o\s *0, Oood>9 or>9 Door de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen uitgespro ken op Dinsdag 4 April 1939. G. Jongens, sigarenwinkelier en wijndepot houder, wonende te Purmerend, Hoogstraat 37. Curator Mr. H. H. Riepma te Edam. De N.V. Bloembollenkweekerij en Handel voor heen J. Vrugt en Zonen, gevestigd te Hillegom. Curator Mr. J. G. Bettink, te Haarlem. M. Segaar, winkelier, wonende te Zaandam, Prins Hendrikkade 29. Curator Mr. K. van Gif fen te Haarlem. C. J. Krielen, kruidenier, wonende te Haarlem mermeer, Kruisweg 1035, Curatrice Mej. Mr. D. M. 't Hooft te Aalsmeer. De N.V. N.V. Exploitatie Maatschappij „De Meerkoet", gevestigd te Heemstede, kantoorhou- dende te Haarlem, Pijnboomstraat 33, Curator Mr. K. A. F. J. Pliester, te Haarlem. De N.V. N.V. Exploitatie Maatschappij „De Olijf boom", gevestigd te Heemstede, kantoor hou dende te Haarlem, Pijnboomstraat 33, Curator Mr. K. A. F. J. Pliester, te Haarlem. Rechter-Commissaris in de faillissementen sub lo, 4o, 5o en 6o Mr. S. J. Pit en in die sub 2o en 3o Mr. J. H. P. E. Mijnssen, beiden te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelings- lijst is geëindigd het faillissement van Klaas Kramer, zonder beroep, wonende te Wormerveer. Curator Mr. K. A. F. J. Pliester, te Haarlem. VOLKENBOND EN VOLKENRECHT. Woensdagavond 19 April houdt ir. J. Trij- ling in de sociëteit „De Vereeniging" aan den Zijlweg een lezing over „Volkenbond en Vol kenrecht". Deze lezing wordt georganiseerd door den Haarlemschen Waagkring. 45 BEKENDE MERKEN - Ook in huurkoop DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 6 APRIL. Progr. 3: 8.00 Keulen; 9.20 Parijs Radio; 10.25 Radio PTT Nord; 11.20 Parijs Radio; 12.35 Ned. Brussel; 2.20 Droitwich; 3.15 Pauze; 3.20 Keulen; 4.20 London Regional; 5.20 Ned. Brussel; 6.05 Radio PTT Nord of Diversen; 6.30 Keulen; 8.20 Fr. Brussel; 9.05 Diversen of Gramofoonmuziek9.20 Ned. Brussel10.30 Keulen; 11.20 Paris Post Parisien of Diversen. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Diversen, 10.35 London Regional 11.35 Droitwich; 12.00 London Regional; 12.55 Radio PTT Nord; 1.20 Droitwich; 2.05 London Regional. 3.35 Droit wich. 6.40 Fr. Brussel; 7.00 Droitwich. 8.20 Straatsburg of diversen. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert Opnemingen van Philharmonisch- en Staats- opcraorkest van Berlijn. 1. Ouverture Dichter und Bauer, Berl. Philh. Orkest. 2. Ouverture Leichte Cavallerie, Staatsop. orkest. 3. Der Freischütz, Berl. Philh. Orkest. 4. Ouverture Si j'étais Roi, Staatsop. orkest. 5. Der jüngere Verdi. Berl. Philh. Orkest. 6. Ouverture Martha, Staatsop. orkest. 7. Der Meistersinger von Nürnberg, Berl. Philh. Orkest. 8. Ouverture La Princesse jaune, Berl. Philh. Orkest. 8.00—12.00 Diversen. Rede van den heer G. B. Neerin» De Lichthoeve te Santpoort. Cineraria. gen. Bezield met goede voornemens om de natuur in te trekken, drijft het beruchte Paaschweer ons dikwijls in minder dan geen tijd weer naar den huiselijken haard terug, waar bloemengeur en bloemenfleur ons po- wachten en welkom heeten. Is het niet net of we in het voorjaar kwij nende planten minder goed verdragen dan anders, we hebben ook in huis behoefte aan vernieuwing en aanvulling in vensterbank en bloementafel. En zoo is een graag geziene gast in deze dagen, de Cineraria, een weinig kostbare plant en buitengewoon effectvol met haar kroon van tallooze Margrietachtige bloefpjes boven groote decoratieve licht groene bladeren. En toch een plant, die vele liefhebbers zorgen baart, omdat zij er vrij sterk uitziet en desondanks zeer gevoelig blijkt. Allereerst gevoelig voor zon en droge kamerwarmte waaraan zij in de meeste ge vallen blootgesteld wordt. Zij zal ons dan ook zeer dankbaar zijn voor een plekje waar haar bladeren niet zullen verdrogen, en waar zij niet onmiddellijk onder de luis komt te zit ten, een venster op het Noorden of Noord- Oosten is wel de ideale oplossing. De Cineraria is een kruidachtige plant, waarvan blad en bladstengels behoefte heb ben aan vocht en koelte en dus is een huis kamer waar het lekker warm gestookt wcxdt niet bepaald een prettige verblijfplaats voor haar. Wil men werkelijk een tijd van de plant genieten dan moet met haar eischen rekening orden gehouden en staat zij een maal voor een zonloos raam, dan geven we geregeld elke dag flink water, terwijl we des avonds even met de bloemenspuit over de bladeren gaan. Om den blei te verlengen kan eens per week nog kunstmest gegeven worden, doch noodzakelijk is het niet. Bij een goede verzorging zal een Cineraria ongeveer zes weken kunnen bloeien, dan is de^ fleur er af en het einde gekomen, het is n.l. vrijwel onmogelijk de plant na de bloei over te houden. Na als zaadplant haar plicht gedaan te hebben sterft zij af en dat is mïs- misch even jammer voor den liefhebber, maar het houdt de ambitie levendig, men zoekt dan immers vol enthousiasme weer naar een waar dige opvolgster om aan de collectie toe te kunnen voegen. Wie op dit oogenblik een Cineraria in zijn bezit heeft, die nog niet al te veal geleden heeft door een verkeerde standplaats kan nog veel bereiken door haar meteen de goede be handeling te geven en mocht er reeds luis opgetreden zijn, hetgeen in de zon bijna on middellijk geschiedt, dan kan een bespuiting met een in den handel gebracht nicotine- preparaat verder uitbreiding voorkomen PREDIKBEURTEN. DE VRIJE KATHOLIEKE KERK. Popellaan, Kinheimpark. Donderdag, WH te Donderdag: Gezongen H. Mis 9 uur v.m. '••stelling van het H. Sacrament van 2.30 tot 7.30 n.m. gelegen heid voor meditatie. Nam. 8: Liturgische plech tigheden. Vrijdag, Goede Vrijdag. V.m. 8: Gezongen Prime en meditatie. Gezamenlijke meditatie nam. 3. Nam. 8: Completen en toespraak van Priester Ko Borsten. Zaterdag, Paaschzalerdag. V.m. 8: Gezongen Prime en Liturgische plechtigheden. EXAMENS. FAILLISSEMENTEN En weer bracht hij de prinses naar den soldaat, die zoo dol veel II lijk graag een priiks zou willen zrjn om met haar te kunnen van het schoone meisje was gaan houden en die zoo versehrikke- trouwen. (Wordt vervolgdJ, Bijeenkomst van de C. D. U. Dinsdagavond hield de afdeeling Haarlem Van de Chr. Democratische Unie een bijeen komst in „Odeon". Voor een matig bezette zaal sprak de heer G. B. Neering nadat de verga dering met gebed was geopend over het onderwerp „De sociale roeping van de Christen Democraten en de Statenverkiezingen". Het wezenlijke, waarin de C. D. U. haar rechtvaardiging vindt, ligt in de beginselver klaring. De beginselverklaring zegt o.m. dat wij onze naasten zullen liefhebben en hen maatschap pelijk moeten beschermen. De C. D. U. staat tegenover het huidige maat schappelijke leven. De Christen democraten zien niet een onderscheid tusschen de kapitalisten als de kwaden en de niet kapitalisten als de goeden. Wij moeten allen den maatschappelijken strijd aanvaarden zooals we hem vinden. Aan de maatschappelijke zonde nemen wij allen deel. Wij zijn niet beter dan andere men- schen. De C. D. U. heeft t.o.v. de werkloosheid in de vertegenwoordigende lichamen een be paald standpunt. De overheid heeft zich als Dienaresse Gods om de werkloozen te scharen. Zij moeten niet bedeeld worden. Hun moet recht; worden gedaan. Een ieder moet in het zweet! zijns aanschijns zijn brood verdienen. Er is geen andere Christelijke partij, die dit standpunt inneemt. Het gaat er dus niet alleen om den werklooze voedsel en dekking te geven, doch de overheid moet uitzien naar werkobjecten. Wy Christen Democraten willen alles doen om het gezin te handhaven als hoeksteen der maatschappij. Indien echter de ouders niet meer in het noodigste kunnen voorzien grijpe de over heid in om kleeding en voeding te verstrekken, opdat zij het onderwijs goed kunnen volgen. Sociale maatregelen kosten echter geld. Men zegt ons dat er voor sociale maatregelen geen geld is. Maar toen er 100 millioen beschikbaar werd gesteld in September voor de defensie vroeg men niet waar dat geld vandaan kwam. Men achtte deze uitgave in de gegeven omstan digheden van primair belang. Wij vinden echter van even groot primair belang de oplossing van het werkloosheids vraagstuk en van het onderwijsprobleem. Het geld moet van daar, waar teveel i§, over geheveld worden naar daar, waar tekort is. Spr. keurde den toestand, die bij het onder wijs heerscht ten sterkste af. De salarissen van de kweekelingen met acte zijn beneden critiek. 120.000 kinderen krijgen in Nederland als het ware voor niets onderwijs. De Bijbel zegt dat de arbeider zijn loon waard is. Indien men 100 millioen over heeft voor defensie moet men minstens 10 millioen over hebben voor de op voeders van ons volk. Spr. pleitte voor een premievrij staatspensioen. De C. D. U. zou de democratie uit willen strekken tot het economische leven. Een goede democratische inrichting zorge er niet alleen voor dat men 8 uren mag werken, doch dit ook kan. De arbeider moet recht kunnen laten gelden op arbeid in onze maatschappij. Wij Chr. Demo craten hebben tot taak door dienende liefde de menschen tot ons standpunt te bekeeren. Wij zien den oorlog en de oorlogsvoorbereiding als' een zonde. Daarom kunnen we niet deelnemen aan de oorlogsvoorbereiding. Na de pauze bestond er gelegenheid tot debat. We ontvingen het April-nummer van „de Lichthoeve", het orgaan van het bekende Kin dertehuis van dien naam aan de Kweekerslaan te Santpoort. De directrice, Zuster J. Th. Kuyck, schrijft op de frontpagina de gebruikelijke le zenswaardige schets, ditmaal getiteld „Anne- chientje". In het vorig nummer van het orgaan had de Directrice een beroep op de lezers ge daan om stoelen voor de eetzaal te willen schen ken, omdat de oude niet meer gebruikt konden. Dit verzoek is wie had daaraan eigenlijk dur ven twijfelen! ingewilligd; niet minder dan 24 nieuwe stoelen werden geschonken. Ook werd er geld voor gegeven; dat heeft de Directrice gebruikt voor het vernieuwen van den vloer. Zij is dus wel op een uitstekende wijze geholpen en zij is er dankbaar voor. Het heeft zuster Gr. B. moed gegeven om ook kousen en schoenen te vragen, want er is dringend aanvulling noodig; de gaten in de kousen worden zoo lang moge lijk gestopt daar zijn alle zusters een.gehee- len avond in de week mee bezig! maar eens komt er toch een einde aan. Zuster A. Verkerk, de penningmeesteresse, vraagt financieele hulp voor de verwezenlijking van het reeds zoo lang gekoesterde ideaal: de verhuizing naar de hei bij Garderen. De admi nistrateur, de heer A. Stoelenga, schrijft over de Lichthoeve-avonden in verscheidene plaatsen van ons land en tenslotte wordt er rekening en verantwoording gedaan van de binnengekomen giften in geld en natura DE HAARLEMSCHE INDUSTRIE B. en W. van Haarlem deelen mede, dat zij aan F. Offenberg, te Haarlem vergunning hebben verleend tot oprichting van een limonade-, sla olie-, tafelzuren- en azijnfabriek in het perceel, gelegen aan den Spaarndamscheweg no. 254 te Haarlem Academische opleiding. Aan de Leidsche Universtiteit slaagde voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak geologie, de heer L. Bosman, Haarlem; Stuurlieden. Geslaagd voor len stuurman groote handels vaart: A. de Jong; voor 2en stuurman groote handelsvaart: D. Bosman en voor 3en stuurman groote handelsvaart: W. H. Bodet en J. G. Ma ch ielse Machinisten. Geslaagd voor het eerste gedeelte van diplo ma b: A. de Back te Velsen; voor het eerste ge deelte van diploma c: H. Stevens te Halfweg. „SCHIJN EN WERKELIJKHEID". In den Stadsschouwburg. Op Zaterdag 8 April a.s. zal Het Neder- landsch Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert, artistieke leiding Cor van der Lugt Melsert, Albert van Dalsum, A. Defresne in den Stadsschouwburg, alhier wegens het succes bij de eerste voorstelling nogmaals een opvoering geven van „Schijn en Werkelijkheid" tooneel- spel in 4 bedrijven door Paul Vincent Carroll onder regie van Albert van Dalsum. Optredenden: Charlotte Kohier. Mies Elout, Corrie Korevaar, May Vollenga, Albert van Dalsum, Jacques de Haas, Jacques Snoek, Jo- man Schmitz. Gysbert Tersteeg, Han Bentz van den Berg. Décor: Jacques Snoek. MAIKT CEKICUTEM (Adv. Ingez. Med.) PAASCHFEESTJE VOOR DE KINDEREN IN HAARLEM-ZUID WEST Met een schaar knipte de verstandige koningin nu een klein II neer de hond de prinsee weer zou komen halen. Volgde men «ben gaatje in het zakje, zoodat de grutjes er uit zouden loopen, wan- dit spoor, dan wist men meteen, wie da brutaliteit had, om de dochter dee konings weg fce halen. De bond kwam inderdaad Purmerend 4 April. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 partijen wegende 55.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 18.—. Kleine Boeren, aanvoer 2, laagste prijs f 18.50 Volvette, aanvoer 1, laagste prijs f 22.50, boter, aanvoer 1209, laagste prijs f 1.25, hoogste prijs f 1.35 per Kilo. Runderen, totaal 614 stuks. 200 vette koeien 6070 per Kilo, 214 gelde koeien 110170 per stuk, 180 melkkoeien 180 280 per stuk, 20 stieren 4856 per Kilo, matig; 18 paarden 70175 per stuk. stug: 48 vette kal veren 6090 per Kilo, 1463 nuchtere kalveren voor de slacht 410 per stuk, nuchtere kalveren voor de fok, 1218 per stuk, matig; 187 vette varkens voor de slacht 4750 per Kilo, vlug; 66 magere varkens 2228 per stuk, 430 biggen 1218 per stuk, 1278 schapen 1630 per stuk, 66 bakken 310 per stuk, matig; kipeieren 3.30 3.70 per 100 st.; eendeieren 2.65 per 100 st.; 9200 piepkuikens 0.800.87^ per Kilo; 5600 oude kippen en hanen 0.42$$0.45 per Kilo; ko nijnen 0.301.90 per stuk; 300 eenden 2050 p. stuk, duiven 40 per paar, 325 kievitseieren 20— 30 per 100 st. Afdeeling eieren. Aanvoer 120.000 eendeieren 2.702.85 90.000 kippeneieren. 65—66 K.G. f 3.60—f 3.75 63—64 K.G. 3.55—3.70 60—62 K.G. f 3.45—f 3.65 58—59 K.G. f 3.45—f 3.55 56—57 K.G. f 3.40—f 3.50 53—55 K.G. f 3.35—f 3.45. De Vereeniging tot Behartiging der Belangen v. d. Bewoners van H. Z. W. heeft in den korten tijd van haar bestaan reeds op verschillend ter rein blijk gegeven haar taak consequent op te vatten. Niet alleen, dat zij de belangen van de volwassen bewoners voortdurend in het oog houdt en waar mogelijk bevordert, het wel en wee der kinderen ligt haar na aan het hart. Zij heeft een kinderfeestje georganiseerd, te houden op 10 April des namiddags te half drie in Dreef- zicht, dat geheel door de kinderen van Haarlem Zuid West, onder de leiding van heer v. Wester voorde, die op dit terrein zijn sporen heeft ver diend, wordt verzorgd, en waaraan kinderen van 3 tot 14 jaar medewerken. Als de voorteekenen niet bedriegen, wordt dit feestje een succes, zoo wel voor de kinderen als voor H. Z. W., die hier mede eens te meer bewijst, wat er alzoo door samenwerking te bereiken valt. WEER EEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT- WEEK De Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat' heeft het plan ook in 1939, evenals het vorig jaar, weer een landelijke Nederlandsch fabrikaat- week te iorganiseeren in samenwerking met de organisaties van het winkelbedrijf. Dit zal ge schieden in een nader aan te geven week in September. Op de winkeliers zal dan een beroep worden gedaan, om in dat tijdvak hoofdzakelijk Neder- landsche producten uit te stallen en den ver koop daarvan te bevorderen. Omstreeks Paschen trachten we met be hulp van de eerste lenteboden uit den tuin, alsook door aanvoer van nieuwe bloeiende planten een sfeer van lente in huis te bren- CopvrfgM f. I. B Bo< 6 Coo.nhooen De koningin vulde het zakje nu met fijne boekweitegrutjes, welke zap speciaal bad laten konten. Toen h»g zij bet z*k$e <wn de hals van de prinses

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6