Italiaansche activiteit op den Balkan. Britsche Consul WOENSDAG 5 APRIL' 1939 HA A'RL EM'S DAGBLAD 5 Protectoraat over Albanië beoogd of alleen versterking van het defen sieve verbond met dit land Geruchten over aanstaande Italiaansche troepenlandingen, De Romeinsche correspondent van de „Times" maakt melding van berichten over troepenconcentraties te Bari en Brindisi en voegt hieraan toe, dat er nog meer aanwijzingen zijn dat Italië plan nen koestert met betrekking tot Albanië. Het is, aldus de correspondent, mo gelijk dat niet anders beoogd wordt, dan een wijziging in de betrekkingen tus- schen Italië en Albanië een soort protectoraat, dat Italië meer zeggen schap zou geven en dit land in staat zou stellen, de Albaansche rijkdommen vol lediger tot ontwikkeling te brengen. Van het geld, dat tot dusver in dit land is ge stoken hebben Italië zoo min als Albanië veel voordeel getrokken. De economische positie is den laatsten tijd voortdurend slechter geworden en men gelooft, dat onder het vólk groote on tevredenheid heerscht. Italië zou tot de conclu sie gekomen zijn, dat het het beste zou zijn, het land feitelijk in bezit te nemen. De laatste 15 jaren schijnt dit zijn einddoel te zijn geweest. De voornaamste adjudant van koning Zogoe, generaal Zef Sereggi, die als zeer pro-Italiaansch bekend staat, is kort geleden tot gezant te Rome benoemd, en sedert zijn aankomst heerscht op de Albaansche legatie groote bedrijvigheid. De koning zou er volgens dit bericht wellicht in toegestemd hebben in zijn eigen belang een protectoraat te aanvaarden. In dat geval zouden de Italiaansche troepen wellicht alleen in ge reedheid worden gehouden om in het uiterste geval te worden gebruikt en ligt het mogelijk in de bedoeling ze tot dit doel te concentreeren op het eiland Saseno, de Italiaansche vlootbasis ter hoogte van Valona. Volgens te Parijs ontvangen moeilijk te con troleeren berichten uit Tirana zouden de Italiaansche autoriteiten de Albaansche regee ring hebben medegedeeld, dat binnenkort op grond van het ItaliaanschAlbaneesche ver drag van 1927, op grond waarvan Italië, wan neer Albanië van buitenaf bedreigd wordt, dit land militaire medewerking kan verleenen, te Valona aan de Albaneesche kust Italiaansche troepen zullen worden ontscheept. Dit zou tegen 5 of 6 April geschieden. De Albaansche regeering, zou van het voor nemen hebben doen blijken, zicht tegen iedere ontschepingspoging te verzetten. Tusschen Rome en Tirana zouden onderhan delingen worden gevoerd om tot een compromis te komen. Inmiddels is te Tirana een semi- officieele verklaring gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de in het bui tenland loopende geruchten, volgens welke binnenkort een protectoraat over Albanië zou worden ingesteld, als on gegrond kunnen worden beschouwd, daar Albanië nooit een schending van zijn onafhankelijkheid of integriteit zou dulden. Reuter verneemt uit Londen, dat, hoewel daar niet ontkend wordt dat er teekenen zijn, die wijzen op militaire bedrijvigheid van Italië, Britsche offi- cieele kringen verklaren dat geen mede- deelingen zijn ontvangen, welke de berichten betreffende troepenconcen traties in de tegenover Albanië gelegen havens aannemelijk maken. Verklaard wordt, dat de Britsche regeering moeilijk kan aannemen, dat de Italiaansche regeering stappen zou ondernemen, welke de onafhankelijkheid of bewegingsvrijheid van Albanië zouden kunnen belemmeren. Bovendien wordt er op gewezen, dat alles wat aldus de onafhankelijkheid van Albanië zou benadeelen, een schending zou beteekenen van het Britsch- Italiaansche accoord, dat voorziet in handhaving van den statusquo in de landen in het Middel- landsche-Zeegebied. Naar nog uit Rome vernomen wordt is de nieuwe Albaansche gezant te Rome, generaal Zei-Sereggi, die hier pas sinds eenige dagen vertoeft ,per vliegtuig naar Tirana vertrokken, in gezelschap van een medewerker zijner legatie. Versterking van defensief verbond. De te Bari verschijnende „Gazetta del Mezzogiorno" meldt het volgende: „Het radiostation te Bari heeft gis teren het volgende bericht uitgezonden: de in het buitenland verspreide be richten over den toestand en de betrek kingen tusschen Italië en Albanië zijn tendentieus en ongegrond. Op uitdruk kelijk verlangen van den koning van Albanië worden besprekingen gevoerd over versterking van het defensieve verbond tusschen beide landen. Men kent de sympathie, die Italië heeft voor het Albaansche volk en waarvan het Albaan sche volk herhaaldelijk de tastbare bewijzen gezien heeft. Het ligt niet in de bedoeling der Italiaansche regeering een aanslag te doen op de onafhankelijkheid en de onschendbaarheid van Albanië. Opmerkelijk is het volgens Havas, dat de Romeinsche bladen en de voornaamste provin ciale kranten van dit bericht nog geen melding gemaakt hebben, ondanks het hardnekkige karakter der geruchten over een aanstaande landing van Italiaansche troepen aan de Al baansche kust. Een nader Havasbericht meldt uit Rome: De mededeeling van Radio-Bari heeft leven dige belangstelling gewekt, nu het gerucht gaat. dat binnenkort Italiaansche troepen in Albanië aan land gezet zouden worden. Het schijnt, dat Zogoe van meening is, dat Albanië bedreigd wordt door een gevaar uit het buitenland, doch het is zeer onwaarschijnlijk, dat dit gevaar van de buren van Albanië komt. Men vraagt zich derhalve af, welke de redenen van het initiatief van Zogoe zijn. De geruchten over deze bespre kingen en de geruchten over de landing van Italiaansche troepen werken verwarrend. In buitenlandsche kringen te Rome verwondert men zich er over, dat dergelijke hardnekkige geruchten worden tegengesproken en dat de mededeeling van Radio-Bari bijna nergens in Italië is gepubliceerd. Sommigen gelooven daar om aan het instellen van een soort protectoraat over Albanië, anderen zijn evenwel van oordeel, dat een dergelijk protectoraat de goede betrek kingen tusschen Italië en Joego Slavië zou be nadeelen. Tenslotte hoort men ook de veronder stelling opperen, dat het een manoeuvre van Italië is, om Joego Slavië en Griekenland te waarschuwen geen garantie van Engeland, gelijk aan Polen is gegeven, te aanvaarden. Duidelijk is de zaak evenwel geenszins. De positie van Joego-Slavië. Ten aanzien van de betrekkingen tusschen Italië en Abanië schrijft Bourgues in de Petit Parisien dat men te Belgrado de Italiaansche bedoelingen in Albanië met leede oogen aanziet. In het noordwesten grenst Joego Slavië reeds aan Duitschland en wanneer het nu in het zui den aan een Italiaansch Albanië zou komen te grenzen, kan het vreezen eens door de as te worden verpletterd. Te Londen volgt men de gebeurtenissen met aandacht en men verklaart, dat de status quo in de Middellandsche Zee zou worden gewijzigd, wanneer Albanië wordt bedreigd, hetgeen in tegenspraak zou zijn met het Britsch-Italiaan- sche verdrag. In de „République" schrijft Dominique, dat Joego Slavië en Italië gelijkelijk worden be dreigd door de huidige meesters van Weenen. Triëst en Ragusa worden bedreigd. Meer dan ooit moeten Rome en Belgrado elkaar steunen. Geen démarche van den Britschen ambassadeur. Van welingelichte Britsche zijde verluidt, dat Lord Perth, de Britsche ambassadeur, op aan wijzing van zijn regeering, een onderhoud ge had heeft met minister Ciano, dat betrekking had op de liquidatie van de overeenkomst van Nyon betreffende de scheepvaart in de Middel- laandsche Zee. Verder worden van Engelsche zijde alle geruchten over een 'stap van Perth in verband met wijzigingen in de Italiaansch- Albaansche betrekkingen beslist tegengesproken. De ambassadeur, die wegens ziekte een maand lang geen bezoek aan Ciano heeft gebracht, heeft gisteren een bespreking van volstrekt algemee- nen aard gevoerd. Irak in rouw. Morgen wordt koning Ghazi in het koninklijk mausoleum bijgezet. Uit Bagdad: Een talrijke menigte trekt langs het stoffelijk overschot van koning Ghazi, dat staat opgebaard in het koninklijk paleis. Vandaag zal het worden bijgezet in het koninklijk mausoleum, waarheen het zal worden vervoerd op een affuit, terwijl het -leger de eerbewijzen zal brengen. Donderdag zal het parlement goedkeuring hechten aan de aan wijzing van prins Abdoel Ilah tot regent. Bij regeeringsdecreet is een nationale rouw van veertig dagen afgekondigd. De minister raad heeft besloten de bevoegdheden, welke de grondwet den koning toekent, uit te oefe nen, tot de regent door da nationale verga dering bevestigd zal zijn. In alle Arabische landen heeft het omkomen van koning Ghazi bewogenheid gewekt. De Syrische regeering heeft beschikt, dat op alle openbare gebouwen de rouwvlag moet worden geheschen. Ook in Egypte en Transjordanië wordt ge rouwd. De verkiezingen in Denemarken. Slechts in twee kleine gemeenten in Sleeswijk een Duitsche meerderheid. Het Deensche persagentschap Ritzau con stateert dat van de 122 stedelijke en platte landsgemeenten in Sleeswijk slechts de twee kleine gemeenten Hoejer en Udblerg, aan de Duitsche grens, bij de verkiezingen een Duit sche meerderheid hebben opgeleverd, evenals in 1935. In beide gemeenten zijn 500 Duitsche tegen 400 Deensche stemmen uitgebracht. te Mosoel vermoord. Menigte bestormde het consulaatsgebouw. Naar Reuter uit Bagdad meldt is de Britsche consul te Mosoel gister middag vermoord door een volks menigte, die het consulaat bestorm de en het in brand stak. De staat van beleg werd afgekon digd en vier uur later was de orde hersteld. Nader wordt gemeld, dat de Brit sche consul te Mosoel, Mcinckmason, op de stoep van het consulaat gesteenigd is, toen hij trachtte de woedende menigte, die zich buiten had verzameld in de meening dat de Engelschen ver antwoordelijk waren voor den dood van den koning, te kalmeeren. Het gezin van den consul bevindt zich niet in Irak; men weet op het oogenblik niet, waar het zich ophoudt. Uit in officieele kringen te Londen hier ontvangen inlichtingen blijkt, dat de aanval op het Britsche consulaat kort voor den mid dag geschiedde. Drijvers hadden een rouwen de menigte tot een hartstochtelijke woede op gezweept door te vertellen, dat de koning door Engelschen vermoord was. Soldaten hebben vier verdachten gearres- steerd, die verantwoordelijk zouden zijn vcor den moord. Zij zullen voor een speciaal ge rechtshof verschijnen. De minister-president van Irak heeft een bezoek gebracht aan den Britschen zaakge lastigde te Bagdad en hem namens de re geering zijn leedwezen betuigd. Hij verklaarde dat hijzelf door het incident zeer geschokt Leith Ross leidt de Engelsclie handelsmissie naar Roemenië. Geen nieuw handelsverdrag beoogd. In het Engelsche Lagerhuis heeft de minister van handel, Stanley, medegedeeld, dat Leith Ross, de eerste economische adviseur der Brit sche regeering aan het hoofd zal staan van de missie, die zich naar Roemenië zal begeven. Hij zal verge zeld worden door ambtenaren van de betrokken departementen en de mis sie zal over ongeveer twee weken naar Roenenië vertrekken. Stanley voegde hier nog aan toe, dat het doel van de missie was met de Roemeensche autoriteiten overleg te plegen over de handels kwesties, die 3e beide landen betreffen. Henderson stelde de vraag of de missie niet de bevoegdheid zal hebben een handels verdrag te sluiten, doch slechts de gronslagen zal bespreken, waarop in de toekomst een overeenkomst zou kunnen worden gesloten. Stanley antwoordde hierop dat weliswaar niet over een nieuw handelsverdrag zal wor den onderhandeld, doch men hoopt in be ginsel tot een accoord te komen ten aan zien van bepaalde stappen tot bevordering van den handel tusschen de beide landen. Stakingen in liet Belgische mijngebied. Tienduizend man hebben het werk neergelegd. In de steenkoolmijnen van Charleroi. Luik en de Borinage zijn gedeeltelijke stakingen uitgebroken in verband met een loonsverlaging van twee en een half procent. Het aantal stakende mijnwerkers bedraagt thans 10.000. De nationale gemengde mijncommissie zal Donderdag bijeenkomen om de kwestie der loonen te bestudeeren. DE PAUS NIET NAAR POMPEÏ. In officieuze vaticaankringen wordt het be richt, als zou de Paus zich binnenkort naar Pompei begeven, beslist tegengesproken. Het paradijs hervonden. Amerikaansche expeditie ontdekt het! Dr. Paul A. Zahl, van het Union College te Schenectaday (New-York), die onlangs is teruggekeerd van een expeditie naar Britsch-Guyana en Venezuela, zegt in de Zuid-Ameri- kaansche wildernis 'n „onbedorven Uto pia" te hebben aangetroffen in tot dusver onbekende streken, grenzende aan het gebied, dat Conan Doyle be schreven heeft in zijn „Lost World". Toorn is hier onbekend, de lach over- heerscht. De expeditie vond hier twee majestueuse watervallen, tien maal, hpoger dan de Niagara. De aandacht der reizigers werd getrokken door wolken waterdamp, welke uit het oer woud opstegen en uit een diep, niet op kaart gebracht, ravijn bleken te komen, waarin ri vierwater neerstortte. Bij hun verdere onder zoekingen vonden zij de „verloren dorpen" De gidsen en de bewoners vertelden dat de dorpen nog nooit door blanken bezocht wa ren. Het leven was er zoo idyllisch, dat de expeditie er een week bleef. „Practisch vol maakte" verhoudingen werden onder deze in boorlingen aangetroffen. De expeditie heeft merkwaardige dieren uit deze „verloren wereld" meegebracht, zooals de grootste mieren ter wereld, vijf centimeter lang, waarvan vier steken, naar de inlanders zeggen, voor een menscch den dood beteeke nen. Dr. Zahl heeft tweeduizend van deze in secten gevangen. Eenmaal werd hij in het been gestoken, dat daardoor twee uur lang gedeeltelijk verlamd was. Beck's besprekingen te Londen. Onderlinge defensieve garantie zou reeds verzekerd zijn. Volgens Poolsche kringen te Londen hebben de Britsch-Poolsche besprekingen van Dins dag bestaan in een algemeene uiteenzetting van de Britsche en de Poolsche standpunten ten aanzien van het terrein, dat door de besprekingen moet worden beslagen. Een na dere omschrijving van de bijzonderheden, waarop een overeenkomst zou kunnen worden bereikt, zal ter hand genomen worden tijdens de gedachtenwisselingen van Donderdag middag, na Beck's bezoek aan Windsor. Verklaard wordt dat Beek heel tevreden is over de vriendelijke wijze, waarop de bespe- kingen gevoerd worden. Uit dezelfde kringen wordt vernomen, dat de besprekingen van Dinsdag een onderlinge defensieve garantie door Polen en Groot- Brittannië verzekerd hebben. Naar verluidt zijn regelingen getroffen voor een bezoek van Beek aan den Ameri- kaanschen ambassadeur en den Hongaarschen gezant in den loop van Donderdag. Groote belangstelling voor de Engelsche bewapening. Ervaring van Hudson op zijn Europeesche reis. Bij zijn aankomst op Croydon heeft de Engel sche minister voor den overzeesche handel Hud son, die -voor handelsdoeleinden verschillende landen bezocht heeft, verklaard: „In alle Handen, die ik bezocht heb, wilde iedereen weten, of de Britsche herwapening snel genoeg vorderde. Dat was het eenige, dat de menschen interesseerde. Zij hadden geen be langstelling voor handel of iets anders, Ik heb hun gezegd, dat, voor zoover ik wist, de Britsche herbewapening de laatste twee, drie maanden ongekende vorderingen heeft gemaakt. Ieder zeide daarop, dat dit het beste nieuws was, dat zij vernamen". HORE BELISHA STELT ZIJN REIS NAAR GIBRALTAR UIT. Een communiqué meldt, dat de Britsche mi nister van oorlog, Hore Belisha, zijn reis naar Gibraltar, die 11 April had zullen aanvangen heeft uitgesteld. Arrestaties te Madrid. O.a. van den oud-burgemeester der stad. Havas verneemt uit Madrid, dat tot de repu- biikeinsche persoonlijkheden, die kort geleden te Alicante gearresteerd zijn, juist toen zij naar het buitenland scheep wilden gaan, de oud-burgemeester van Madrid, de communis tische afgevaardigden Zabalka, Sosa en Vil lapalos en de verdediger van Irun, kolonel Ortega, behoorem Menendez en Casado in Engeland. Bijna 200 Spaansche republikeinsche leiders en hun gezinnen zijn met hun laatste be zittingen te Londen aangekomen. Zij hebben vergunning gekregen te blijven mits het comité voor hulp aan Spanjaarden hun on derhoud garandeert. Onder de vluchtelingen bevinden zich generaal Menendez, chef der republikeinsche legers en kolonel Casado, voorzitter van den Madrileenschen verdedi- gingsraad. De vluchtelingen hebben in verschiUende hotels vdorloopig hun intrek genomen. Slowaaksclie ministers naar Berlijn. De Slowaaksclie ministers Tiso en Durcansky zijn gistermiddag naar Berlijn vertrokken. In Slowaaksche regeeringskringen zegt men, dat de reis is ondernomen op uitnoc-diging van Hitler. In politieke kringen weet men niet. welk doel de uitnoodiging heeft. De Duitsche regeering heeft haar toestem ming verleend voor de benoeming van Matus Cernak tct Slowaaksch zaakgelastigde te Ber lijn. Assuradeur maakte misbruik van zijn goeden naam. Verschillende personen opgelicht. De verhalen, waarmee oplichters hun slacht offers weten te verleiden tot afgifte van geld, zijn schier onuitputtelijk. Ook hun relaties, al of niet voorgewend, spe len bij hun praktijken een belangrijke rol. De 53-jarige assuradeur jhr. L. S. had van zijn goeden naam en goede relaties een handig ge bruik gemaakt om zich bij invloedrijke perso nen in te dringen en onder een of ander voor wendsel geld los te krijgen. Zoo was jhr. S., die zich Dinsdag voor.de recht bank te 's Gravenhage wegens oplichting te ver antwoorden heeft gehad, erin geslaagd ontvan gen te worden door den thesaurier-generaal, door den directeur van een der grootste levensverzekeringmaatschappijen en door de weduwe van een belangrijk Indisch functionaris. De officier van justitie vond verdachte iemand, die zijn leven maar niet wil beteren en eischte een strenge straf, n.l. een gevangenis straf van een jaar en drie maanden. Wijzigingen in liet Volkenbonds- verdrag. Losmaking van de Vredesverdragen. Ingediend is een wetsontwerp tot goedkeuring vah de wijzigingen, aangenomen door de ver gadering van den Volkenbond in haar negen tiende zitting 1938, van de inleiding, de artike len 1, 4 en 5 en het aanhangsel van het Volkenbondsverdrag. Aan de memorie van toelichting is het vol gende ontleend: Het streven naar het losmaken van Volken bondsverdrag en vredesverdragen kan practisch slechts deze beteekenis hebben, dat men voor de toekomst een einde maakt aan de werking van voorschriften, die in direct verband staan met het feit, dat het Volkenbondsverdrag deel uitmaakt van de vredesverdragen. Het beoogt niet meer dan 't Volkenbondsverdrag den vorm te geven, dien het zou hebben gehad als het van den aanvang af geheel los van de vredesverdra gen was ontworpen. Bij deze gelegenheid kan tegelijk wijziging worden gebracht in een aantal termen, die op grond van de herinnering aan de vredesverdragen, die zij opwekken, aan som migen aanstoot geven en die onder de huidige omstandigheden als verouderd moeten worden beschouwd. Meer echter kan deze loskoppeling niet beoogen. Het eeuwfeest der Spoorwegen. Aan voorbereiding der tentoonstelling wordt hard gewerkt. Op het terrein van het voormalige Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, wordt sinds eenigen tijd had gewerkt aan de inrichting der tentoonsteUing „de trein 18391939" wellke zooals bekend van 8 September tot en met 1 October as. gehouden zal worden ter gelegenheid van het eeuwfeest der Neder- landsche Spoorwegen. Het grondwerk, noodig in verband met de montage van de rails, waarover straks een locomotief en drie personenrijtuigenvol komen overeenstemmend met de modellen van 1839, rond het tentoonstellingsterrein zullen rijden, is bijna gereed. Zooals bekend, zal het publiek in de gelegenheid worden gesteld een rondrit met dit „treintje van 1839" te maken. Op andere plaatsen in de hoofdstad zijn eveneens jeugdige werkloozen werkzaam aan de inrichting van deze grootsch opgezette ex positie. In een aantal reeds bestaande en nieuw ingerichte werkplaatsen worden minia tuur treintjes, seinhuisjes, stationsgebouwtjes, spoorbruggen, wissels, seininstallallatie's enz. in elkaar gezet en dat dit werk niet alleen zeer minitieus is, doch daarbij veel tijd en geduld vraagt, behoeft nauwelijks te worden opgemerkt. In totaal werken op het oogenblik circa 140 jeugdige werkloozen aan de inrichting der tentoonstelling. Ten aanzien van het bezoek, dat in Sep tember aan de tentoonstelling gebracht zal worden en dat zooals verwacht mag wor den, zeer druk zal zijn kan nog worden medegedeeld, dat het personeel der spoor wegen uit het geheele land in de gelegen heid zal worden gesteld naar Amsterdam te komen. Aangezien het 100-jarig bestaan der spoorwegen samenvalt met het eeuwfeest van de Camera Obscura, dat in Haarlem gevierd zal worden, hebben de twee organisatiecomi tés contact met elkaar gezocht. Als gevolg hiervan wordt overwogen een groep personen in historische kleedij uit Haarlem per trein een bezoek te laten brengen aan de tentoon stelling te Amsterdam. '?iflder van Rappard veroordeeld. Wegens overtreding van het uniform- verbod. Voor de Amsterdamsche rechtbank moest Dinsdag naar wij reeds in een deel onzer vorige oplage in het kort hebben gemeld, terecht staan de heer R. Ridder van Rappard, leider van de N.S.N.A.P. Hij was niet verschenen, omdat hij in het buitenland vertoeft. De Officier van Justi tie, mr. Overbosch, legde hem overtreding van het uniformverbod ten laste en vorderde des wege 12 dagen hechtenis. De verbaliseerende agenten deden mededee- lingen over de vergadering in den „Werkenden Stand", waar het uniformverbod was overtreden. Zij werden begroet met „Heil Hitler", in de zaal hing een groote Duitsche vlag. De leider zelf was, evenals enkele anderen, in S.A.-uniform. De vergadering was openbaar, hoewel de leider het ontkent. Verschillende aan wezigen, waaronder ook een agent, hadden een toegangskaartje voor dezen „informatie-avond" der Groot-Duitsche beweging gekocht Zij kon den dan verder inlichtingen krijgen bij het „Sturm-Heim". Voor de vergadering was propaganda ge maakt onder de leuze: „Een goed S.A.-man brengt minstens een man mee". Er is ook een revolver in beslag genomen, evenals een hoe veelheid dranken. Een der rechters, mr. baron Van Tuyll van Serooskerken, tot één der agenten: Is u bekend, dat het zoogenaamde natio nale karakter van deze beweging gericht is op landverraad?" De agent: Ja, mijnheer. Mr. Tuyll van Serooskerken, in de kranten bladerend, die de partij van Rappard dien avond verspreidde: Ik lees hier den volgenden zin,: „Wij zijn ons bewust, dat onze vrijheid eerst verze kerd zal zijn door de Duitsche weermacht". Dat beteekent practisch dus het prijsgeven van onze nationaliteit. De Officier van Justitie: Er staat ook nog in: De stem van de N.S.N.A.P. is de stem van het Duitsche bloed en de zeden van den Duitschen arbeid". Mr. Overbosch neemt dan requisitoir. Hij acht het feit, dat de vergadering openbaar was, bewezen. Door de schuld van v. Rappard zijn reeds tal van jongens veroordeeld. Hij zelf gaat rustig met zijn overtredingen voort. Eisch: 12 dagen hechtenis. Uitspraak 18 April. 1AMC fWOERAMMA DONDERDAG 6 APRIL. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV.. 8.009.15 Gramofoonmuziek(om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 Het KRO-orkest (1.00—1.20 Gramofoonmu ziek). 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gramofoon muziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoon muziek. 3.45 Bijbeüezing. 4.45 Gramofoon muziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 5.30 Amsterdamsch Kamermuziekkwar- tet en gramofoonmuziek (om 6.30 berichten). 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 7.45 Gramofoonmu ziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Be- richten. 8.15 Gramofoon. 8.30 Gemengde èangvereeniging „Spangen's koor" en solist. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 berichten) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pi.) 10.30 Voor de Vrouw. 10.35 Omroep orkest. 11.05 Declamatie. 11.30 Omroeporkest en solist (om 12.15 Berichten) 12.30 Gramo foonmuziek. 12.45 AVRO-Amusementsorkesfe. 1.15 Orgelspel. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie: De dankbare dieren in het volks sprookje. 2.30 Zang met pianobegeleiding. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gramofoon muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Matrozenkoor (opn.) en gramofoonmu ziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Amu- semerHsorkest (om 6.00 Gramofoonmuziek). 6.28 I4 "ichten. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 En gelsche les. 8.00 Berichten ANP. radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Omroeporkest en Hilver- sum's Toonkunstkoor. 9.20 Radiotooneel. 10.00 Goede Vrijdag-Voorbereidingsdienst. 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 gramofoon muziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Kerkdienst. 1.20 Het BBC-Northern- Ireland-orkest, 2.05 Zang. 2.20 Dansmuziek (gr. pl.) 2,50 De BBC-Zangers 3.15 Declamatie. 3.35 Het stedelijk orkest van Bournemouth, mmv solist. 5.05 Causerie: By bus across Ame rica". 5.20 Gramofoonmuziek met toelichting. 5.50 The Alphas. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Het Cembalo-trio. 7.35 Orgelspel. 8.00 Causerie: Biological heredity. 8.20 Reg. Pudsglove en zijn orkest. 8.50 Causerie: The Pacific the president situation. 9.20 Be richten. 9.45 Het BBC-Northern-orkest. 10.20 Korte kerkdienst, 10.40 Het Leslie Bridgewa- ter kwintet. 11.20 Ocar Rabin en-zijn „Romany Dance Band", en solisten. 11.5012.20 Dans muziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.00, 9.30, 9.50. 10.25 en 11.20 Gramofoon muziek. 12.35 Zang. 1.30 Het Richard Blareau- orkest. 2.50 Pianovoordracht. 3.05 en 3.30 Gra mofoonmuziek. 3.35 Cemtoalovoordracht. 4.35 Pianovoordracht. 4.50 Zang. 5.25 Kamermuziek. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Het Giardino-orkest. 8.5012.05 Opera-uitzending. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Otto Pricke's orkest. 7.50 Omroepdansorkest. 11.20 Het Om roeporkest. 12.35 Het Omroepdansorkest, mmv. Josef Preissler met zijn solisten. 1.302.20 Populair concert. 3.20 Het Klein Amusements orkest. 4.40 en 5.55 Gramofoonmuziek. 6.30 Leo Eysoldt met zijn onkest. 7.30 Gramofoon muziek. 8.35 Paasohprogramma. 9,35 Gra mofoonmuziek. 9.5011.20 Het Hohner accor deonorkest „Alhaco", de Sbuttgarter Volksmu- sik en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20, 1.302.20, 5.20 en 6.50 Gramofoon muziek. 7.20 Lijdensmeditatie. 8.20 en 9.20 Het Omroeporkest en gramofoonmuziek. 10.30 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Radio-orkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Het Radio-orkest. 7.35 Gramofoonmuziek! 8.20 Zang en gramofoonmuziek. 9.20 en 10.30 Het Omroepsymphonieorkest en soliste. 10.50 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Intel-view en declamatie. 8.00 Het Om roeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Gevarieerd con* eert (opn,).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9