Zomersche Paaschdagen. Morgen gaat het beter Frans Hals AGENDA. JfadAulJ- HAARLEM Weber DONDERDAG a.s. EENHEID DOOR DEMOCRATIE DINSDAG 11 A PR It 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Gezellige drukte tijdens Bollenstreek en Zandvoort profiteerden. Dat was een verrassing en nog wel een van de goede soort. Het mooie weer tijdens de Paaschdagen. Daar worden we niet mee verwend. Niet met heer lijk zomersch weer in April en niet met zulk weer juist op Paschen. We hebben weer even verademd en bij zoo'n strakblauwe lucht vervlogen de gedachten aan politieke spanningen. Zomersche dagen zomersche drukte. Overal op de buitenwegen: naar de bol lenvelden en naar Zandvoort, maar ook in de stad bewoog zich, vooral tweede Paaschdag, een onafgebroken stroom van auto's, fietsers en niet te vergeten: touringcars. Het was dus bijzonder druk en er heerschte weer een echte Paasehstem- ming. De venters met bloemen en fruit langs de wegen deden goede zaken en dat komt hun ook wel eens toe. Ook de eigenaars van de cafés en restaurants zullen zich Paschen 1939 nog lang met vreugde herinneren. Van de vervoermiddelen heeft vooral de N.Z. H.T.M. het razend druk gehad. Op de lijn Am sterdamHaarlem werd om de 10 minuten gere den, terwijl verder al het materieel in dienst was gesteld. Ook de treinen en„de wilde bussen" hebben over passagiers tijdens de Paaschdagen niet te klagen gehad. In de bollenstreek. Over de drukte te Hillegom schrijft onze cor respondent nog: Het mooie weer in de laatste helft der afge- loopen week heeft de bloembollenvelden een stuk vooruitgebracht in den bloei, zoodat zij die de Paaschdagen bestemd hadden voor een be zoek aan onze streek, toch niet voor niets ge komen zijn. Narcissen staan op vele plaatsen prachtig te bloeien, terwijl de vroegste soorten hyacinten ook reeds hun kleuren tentoon sprei den. Vooral op tweeden Paaschdag heerschte er van 's morgens lot 's avonds een gezellige drukte. Het aantal auto's en bussen was zeer groot, ter wijl ook fietsers in respectabel aantal ons dorp passeerden. Onze Belgische buren leverde een groot contingent bussen, terwijl er ook verschei- ne Fransche wagens waren. Het verkeer was nog niet zoodanig dat de po litie handelend behoefde op te treden. Te Zandvoort. De wind, die tijdens de Paaschdagen soms evenwijdig met de kust blies maakte het aan het strand en op de boulevards soms nog wat kil, doch des ondanks waren Zondag en vooral Maandag alle terrassen van het Noorder- en Zui- derbad, van Mustert en Muluru en alle restau rants aan den Noord-Boulevard vol, als op een drukken zomerdag. Ook op het strand waar verscheidene pachters hun stoelen reeds hadden uitgezet was het een en al bedrijvigheid. Langs de geheele kust zag men kinderen en ook ouderen op bloote voeten in het wa ter, en menigeen nam in badpak of zwembroek een duik in het nog wel wat kille wateiv Zoover het oog reikte zaten er menschen in het rulle zand aan den duinvoet te genieten van zon en zee. Hoe al die duizenden naar Zandvoort waren gekomen? De trein voerde de beide Paaschda gen ongeveer 4000 bezoekers naar Zandvoort. De tram nog iets meer. De rest kwam per auto of fiets en enkelen zelfs wandelend. Het aantal auto's, dat de badplaats bezocht is moeilijk te schatten. Over de geheele lengte van den Noord-Boulevard stond een onafgebroken rij- Ook op den Zuid-Boulevard stonden er vele, terwijl ook de parkeerterreinen behoorlijk bezet waren. De Paaschdrukte te Bloemendaal. De gelukkige combinatie van de eerste zon nige lentedagen en Paschen heeft duizenden naar Bloemendaal gelokt. Wij kunnen ons dan ook niet herinneren hier met Paschen zooveel menschen op de been te hebben gezien. De bus heeft er ook wel bij gevaren. Hoewel er extra diensten waren ingelascht, moesten de menschen in de rij staan, iets wat sinds jaren niet is voorgekomen. In Overveen in het Wandelpark, langs den Zeeweg, langs den Bloemendaalschenweg, in het Bosch, op het Kopje, overal heerschte ge zellige drukte. Merkwaardig was het, dat er naast de ge- one groote touringcars, veel auto's uit Fries land, Groningen, Noord-Brabant en Limburg passeerden. De politie heeft het hier druk gehad met het regelen van het verkeer. Bloemendaal heeft wel zijn aandeel van de Paaschdrukte gehad. t.e.m. DONDERDAGAVOND IN (Adv. Ingez. Med.) De opkomst tier dienstplichtigen. Verbod verkoop enz. van alcohol houdende dranken. De Burgemeester Van Haarlem, overwegende, dat het ter verzekering van een ordelijk en vlot verloop van opkomst van dienstplichtigen wen- schelijk is, dat de gelegenheid voor het verstrek ken en bekomen van alcohol houdende dranken in deze gemeente tijdelijk zooveel mogelijk wordt beperkt; heeft (gelet op artikel 220 der Gemeen tewet en artikel 443 van het Wetboek van Straf recht) uitgevaardigd het navolgende algemeen voorschrift van Politie. Eenig artikel. „Het is, met tijdelijke afwijking van de be staande bepalingen op dit stuk, aan houders van een vergunning of verlof A ingevolge de Drank wet, alsmede aan de personen die hen vervan gen. verboden op 11 April 1939 aan het publiek sterken drank of zwak alcoholischen drank te verkoopen, te schenken, toe te dienen of te ver strekken voor gebruik ter plaatse van verkoop." In verband met bovenstaand algemeen voor schrift van politie wordt ook verder op alle in gezetenen der gemeente door den burgemeester een dringend beroep gedaan op dien dag aan de opgeroepen dienstplichtigen geen alcohol hou dende dranken te verstrekken. KINDEROPERETTE „GOUD SPROOKJE'S TOOVERLIED". A.s. Donderdagavond zullen de zang en piano leerlingen van Anny Bonarius bovenstaande ope rette opvoeren ten bate van de Stille Armen. Aan costumes enz. is zeer grootoe zorg be steed. Hoera voor het „H" Racket De tennisschlager van dit seizoen Het „H"-racket, het racket van de topspelers. Hughan zelf beveelt het U aan en natuurlijk heeft Sporthuis Haarlem het onmiddellijk in zijn col lectie opgenomen. Het is iets bijzonders en de prijs valt mee. Het ligt voor U klaar bij /GROOTE HOUTSTR. 123 TEUF. 12215 (Adv. lngez. Med.) Heden: DINSDAG 11 APRIL Luxor Theater: „De onsterfelijke wals". 2. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Femandel in: „Met een kwartje de wereld rond". Op het tooneel: Koos Koen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Morgen gaat 't beter" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Marionetten" en Ru dolph Valentino in „De zoon van den Sheik." 8.15 uur. 's Middags 2 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Movïac Theater: „Kara-bon-Nemsi" en film- reportage „De Straat". 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De drie Musketiers" en „Het perfecte Alibi". 8 uur. TeyleFs Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. WOENSDAG 12 APRIL Statenzaal. Prinsenhof: vergadering van den gemeenteraad, 2 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Vrije-tijd- avond Haarlem's Dagblad. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avond: Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. Voor werkloozen en armlastigen. Goedkoop vleesch. Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem deelt mede: In verband met het uitgeput raken van den voorraad rundvleesch in blik, werd enkele weken geleden een proef genomen met de distributie van 1. varkensvleesch; 2. gemengd rund- en varkensvleesch; 3. gemengd runder- en varkens gehakt, alles in blik. Als gevolg van deze proef is besloten met in gang van Donderdag 13 April a.s., ter vervan ging van het rundvleesch in blik, bovengenoemde producten voor werkloozen en armlastigen te distribueeren. De vastgestelde prijs van al deze vleesch- producten voor de consumenten is bepaald op 36 cent per blik. Aan alleenwonenden en gezinnen tot en met 4 personen wordt één bus en aan grootere ge zinnen hoogstens twee bussen per week ver strekt. Per week kan echter niet meer dan 1 bus ge mengd runder- en varkensgehakt per gezin wor den betrokken doch verder zijn de ondersteun den vrij in de keuze welk(e) product (en) zij wenschen. De bij enkele slagers nog aanwezige voorraad rundvleesch in blik, wordt zoolang de voorraad strekt, tegen den daarvoor vastgestelden prijs ad 37Vs cent per blik op geldige bons uitver kocht. De nieuwe producten worden op de thans in omloop zijnde bons voor Rundvleesch in blik, aan rechthebbenden verkocht. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Helder tot licht bewolkt, droog weer, meest matige Zuidoostelijke tot Zuide lijken wind, weinig verandering in tem peratuur. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 62 F. Laagste hedennacht 48 F. Hoogste heden 52 F. Gedurende de Paaschdagen kwam een uitge- oreid gebied van hoogen luchtdruk tot ontwik keling boven Scandinavië en het Oostelijk Oostzee gebied. Thans is het geheele Noorden en Oosten ingenomen door een gebied van noogen luchtdruk van zeer groote uitgestrekt heid, dat reikt van Groenland over het Oosten van Centraal-Europa tot in het Oostelijke Middellandsche zee-g'ebied. Een depressie ligt stationnair op den Oceaan met secundairen op zeer Zuidelijke breedte. Het geheele vaste land en de Britsche eilanden zijn onder invloed van het continentale gebied van hoogen lucht druk. Een breede strooming van warme en droge continentale lucht beweegt zich over Duitschland en Zwitserland naar het Westen en buigt over de Britsche eilanden naar het Noorden af. In de Baltische staten en in Polen is het nog koud. De alpenstations melden onbewolkt weer met zomersche temperaturen, de nuliso- term ligt boven de Alpen een weinig beneden 3000 meter hoogte. In Lapland heërscht nog vorst. Op IJsland is de temperatuur na eerst sterk gestegen te zijn, thans weer laag. In de Poolzee is het zeer koud. Regen en neerslag wordt alleen op zeer grooten afstand gemeld, n.l. op IJsland, te Lissabon en te Abisko. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 761 m.M. Stand van gister 763 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag-v.m. 8.36 uur; n.m. 21.14 uur. Strand berijdbaar van 13.3019.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. INBRAAK IN DE TROMPSTRAAT. Op den morgen van den Eersten Paaschdag deed een bewoner van de Trompstraat bij de politie aangifte, dat er in den nacht van Zater dag op Zondag bij hem was ingebroken. Hij was Zaterdagavond tusschen 11 en 12 uur wakker geworden doordat hij geruchten meende te hoo- ren. Toen hij echter opstond en naar beneden ging, had hij niets kunnen ontdekken. Den vol genden morgen bemerkte hij echter, dat de keukendeur niet gesloten was en dat uit een kast in de achterkamer een doosje met zeven gulden was ontvreemd. In verband hiermede heeft de politie den Eersten Paaschdag een 23- jarigen loopknecht aangehouden, die ecliter ontkende iets met den diefstal te maken te heb ben. Later op den dag is hij weer op vrije voeten gesteld. TENTOONSTELLING GOOISCIIE SCHILDERSVEREENIGING. Onder groote belangstelling is Zaterdag'mid dag in de kunstzalen van de firma Leffelaar te Haarlem de schilderijententoonstelling geopend van de „Gooische Schildersvereeniging". De voorzittel de heer David Schulman, sprak de openingsrede uit. OP HOOP VAN ZEGEN. De Haarlemsche tooneelvereeniging „Herman Heijermans" voert heden, Dinsdagavond, in de St. Bavo te Haarlem op het bekende tooneelstuk van Herman Heijermans „Op I-Ioop van Zegen" O. G. D. „EENSGEZINDHEID" De O. G. D, Vereeniging „Eensgezindheid", hield Zaterdag j;.l. in Café Rest. „Dreefzicht' haar traditioneelen Paasch-Kies-avond. Na een opgewekte openingsrede van den voor zitter den heer Helder werd de avond ingezet met vroolijke marschmuziek van „The Musical Stars" onder leiding van Daniël Vrugt. Daarna werd er gekiend om mooie prijzen. Het hoogtepunt van dezen avond werd wel bereikt om 11 uur toen allen werden getracteerd op eigen gebakken Paaschbrood en eieren. De avond werd besloten met een geanimeerd bal tot 2 uur onder leiding van den voorzitter. Naar de DIORAMA'S in een donkere zaal ziet men, als de lichtjes aanspringen, de fijnste Palestina- tafereelen. Gedurende de PAASCHVACANTIE (619 April). Geopend eiken werkdag (behalve Dinsd. en Vrijd.) van 1012. 25, 79 uur. Entrée ƒ0.10 (kinderen 5 ct.) SCHOTERSINGEL 117 A. P.S. Weet U dat men uit Friesland en Groningen met auto-bussen komt om ze te zien! U ziet ze nergens in W.-Europa. (Adv. Ingez. Med.) GR. HQUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) Ernstig verkeersongeluk bij Horn. Eén doode en drie gewonden. Zaterdagavond is op den Rijksweg HornRoermond een ernstig ongeluk gebeurd. Hierbij waren betrokken drie vrachtauto's, een personenauto en een span van drie paarden met zijn bege leider. Eén persoon kwam hierbij om het leven en drie personen werden gewond. Voorts werden twee paarden gedood. Omstreeks negen uur trokken in de rich ting Roermond verschillende spannen paarden die militaire wagens naar him plaats van bestemming hadden gebracht. De eerste van de drie achter elkaar rijdende vrachtauto's passeerde een stel paarden, maar de tweede vrachtauto reed door tot nu toe niet opge helderde oorzaak het span van achteren aan schoot daarna naar links over den weg, waar bij hij in botsing kwam met een personen auto van de garage Turlings uit Echt. Ver volgens viel de vrachtwagen vlak voor de daar liggende doorlatabrug het steile talud af. waarbij hij in aanraking kwam met een boom. Tengevolge hiervan werd de geheele carrosserie van het chassis afgerukt. De laad bak, waarop ontplofbare stoffen werden ver voerd, kwam beneden in het weiland onder de brug terecht. In de auto zaten de 26-jarige P. van den B. en de 21-jarige H. van K., beiden uit Utrecht, in vasten dienst bij de Genie. Beiden werden slechts licht gewond. Erger was het gesteld met een begeleider van de paarden op den weg, zekere.Evers uit Sint Odiliënberg, die dood op den weg lag. De groentenhandèlaar Nijssens uit Roermond had een been- en bekken fractuur opge- loopen. Van de drie paarden werden er twee in het talud rechts van den weg geslingerd waar zij dood bleven liggen. Het derde werd slechts licht gewond. De ontplofbare stoffen zijn later door mi litaire auto's van het garnizoen Roermond opgehaald. VRIJZ. DEM. BOND. Maandag 17 April houdt de afdeeling Haar lem van den Vrijz. Dem. Bond een openbare vergadering in de groote zaal van Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt, waar mr. M. Slingenberg, oud-minister van Sociale Zaken, zal spreken over: „De beteekenis van de a.s. Statenverkiezingen". LIBERALE STAATSPARTIJ. De Liberale Staatspartij houdt een vergadering op Vrijdagavond 14 April in de Leeuwerik te Haarlem. Als sprekers treden op Mr. R. C. Bak huizen van den Brink, uit Heemstede, mevr. Mr. E. A. J. Scheltèma-Conradi, uit Haarlem, Mr. J. E. Goudsmit, uit Hoofddorp en Mr. J. Rutgers, uit 's Gravenhage. LANDBOUWER VERMOORD GEVONDEN. Zijn vrouw ernstig mishandeld. ROOF VERMOEDELIJK HET DOEL VAN DE MISDAAD. In den afgeloopcn nacht is dc ruim 71-jarige landbouwer D. J. Leetink in zijn woning te Look, gemeente Holten vermoord. Zijn ongeveer 61-jarige vrouw is ernstig mishandeld. Vanochtend ging een buurman van het echtpaar Leetink de woning binnen omdat, naar zijn meening, de luiken te lang gesloten bleven. Hij trof hier een groote wanorde en tot zijn ontzetting vond hij den man vermoord op bed lig gen. In de keuken hoorde hij kreunen. Hier ontdekte de buurman vrouw Lee tink in zeer ernstigen toestand. Onmiddellijk waarschuwde hij een der omwo nenden, die op zijn beurt een dokter waarschuw de en ook de politie van de misdaad op de hoogte stelde. Zij waren spoedig ter plaatse. Dokter Gerritse uit Holten constateerde bij den landbouwer den dood. De vrouw werd in be- wusteloozen toestand aangetroffen. Zij is met een scherp voorwerp ernstig mishandeld. De drijfveer tot deze misdaad is vermoedelijk •oof, aangezien het bekend was. dat de familie Leetink veel geld had. Het onderzoek is in handen van rijks- en ge meentepolitie. Vrijzinnig-Democratische Jongeren Organisatie. Een Kaderconferentie. Gedurende de Paaschdagen heeft de Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie een drukbezochte ka derconferentie gehouden in het Doopsgezind Broederschapshuis te Elspeet. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer D. J. A. Geluk, uit Haarlem, op, dat deze conferentie eenerzijds bedoeld was als een practische bestuursvorming, anderszijds als een verdieping en bezinning der beginselen en recht vaardigheid te propageeren. Zaterdagavond heeft Mr. L. G. van Dam, lid van den Haarlemschen gemeenteraad gesproken over de sociaal-economische zijde der Vrijz. Dem. beginselen. „De practische taak van de politiek is te streven naar opheffing van maatschappelijke wantoestanden. Er ligt een arbeidsveld braak van onmetelijke grootte. In Nederland is het so ciale peil betrekkelijk hoog, doch er zal zeker nog veel arbeid verricht moeten worden, o.a. op het terrein van de vrije ontwikkeling, kans van het individu. Belemmeringen van stand, ver mogen, godsdienst en politieke richting maken, dat vele functies voor groote bevolkingsgroepen onbereikbaar zijn. Dit is niet alleen onrecht tegen over den mensch, maar ook tegenover de ge meenschap. Het is het vraagstuk van de mate- rieele Democratie. Daarnaast zijn nog vele ge bieden waarop belangrijke sociale arbeid te ver richten valt. Spreker noemde het vraagstuk van de krot opruiming zoowel in de stad als ten plattelande, het agrarische vraagstuk en-het middenstands probleem. „Vooral onder de jongeren moet het besef le vendig blijven, dat zij een voortdurenden strijd op sociaal-economisch terrein te voeren zullen hebben." Zondagmiddag sprak Mej. Mr. N. S. Corry Ten- deloo, lid van den Amsterdamschen gemeente raad over de maatschappelijke en staatkundige positie der vrouw. Op de niiddagbij eenkomst, welke op 2den Paaschdag gehouden werd, hield Prof. Dr. L. J. van Holk uit Leiden een rede over de geestelijke grondslagen van de Vrijz. Democratie. De inleidingen werden gevolgd door uitvoe rige gedachtenwisselingen. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Zondagmiddag is in de hoofdstraat van Rolde de motorrijder R. Polling uit Gronin gen, in een bocht in volle vaart tegen een uit de tegenovergestelde richting komende per sonenauto uit Musselkanaal gebotst. De mo torrijder werd van zijn voertuig geslingerd en bleef dood op den weg liggen. Het slachtoffer was deerlijk verminkt. Het stoffelijk overschot is naar Groningen overgebracht. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De onzekere politieke toestand was heden morgen niet zonder invloed op de wisselmarkt. Bij de opening viel een onrustige stemming waar te nemen die onmiddellijk tot uitdruk king kwam in vraag naar Amerikaansche dollars zoodat zich weer hetzelfde verschijn sel voordeed dat ook in andere tijden van politieke hoogspanning viel waar te nemen. Het Amerikaansche devies werd geregeld ver handeld tegen 1.88 3/8 tot welken prijs het Nederlandsche egalisatiefonds materiaal af gaf teneinde den Nederlandschen gulden op peil te houden. Voorzoover kon worden nage gaan werden vooral na de opening vrij groote posten dollars afgegeven. Later in den ochtend werd de tendenz iets kalmer doch desniette min bleef zich geregeld kooplust voor Ameri kaansche dollers openbaren. De koersen van de overige toonaangevende deviezen waren slechts aan geringe schomme lingen onderhevig hetgeen uiteraard mede verband hield met het stabiel houden van ons nationale ruilmiddel door de controle. Ponden bewogen zich in hoofdzaak tusschen 8.81 14 en 8.82 1/4 waarbij een disagio werd vernomen van circa H ets. per 1 maand en circa 2 1 4 ets voor drie maanden. Fransche francs rangeer den tusschen 4.98V2 en 4.99V2. Het disagio voor Fransche francs was ten opzichte van de prijzen welke verleden week golden zoo goed als onveranderd gebleven. Belga's werden af gedaan tegen 31.63 a 31.72 waarbij voor ter- mijnbelga's een disagio werd opgegeven van omstreeks 30 ets. voor 1 maand en omstreeks 72 ct. voor 3 maanden. Zwitsersehe francs waren 42 23 a 42.27, Duitsche marken 75.55 a 75.65. Op de niet-officieele ochtendbeurs bestond in den effectenhandel een flauwe stemming, die uitsluitend moest worden toegeschreven aan de politiek. De locale fondsen werden vrij aanzienlijk beneden de slotprijzen van Donderdag j.l. verhandeld. Ook de Amerikaan sche waarden werden op een lager niveau af gedaan. De omzetten waren niet groot. GEREF. KERK IN H. V. De Geref. Kerk in H V. alhier, zal Vrijdag 12 Mei a.s. haar nieuw kerkgebouw officieel ln gebruiknemen. Naar wij vernemen zal het bedehuis den naam dragen van Begijnhof- kapel. I spreken in de Cem. Concertzaal 20.15 u. Jhr. Ir. 0. C. A. van Lidth de Jeude Dr. H. B. Wiardi Beekman voor Declamatie Paul Huf. Kaarten 10 en 5 ct. aan het Secretariaat Kenaupark 15 en aan de zaal. (Adv. Ingez. Med.) De verjaardag van Prinses Juliana. Er wordt een wielerwedstrijd op transportfietsen gehouden. Het Centrum-Comité der vereeniging Ko ninginnedag te Haarlem stelt zich voor, ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, welke gevierd zal wca-den op Maan dag 1 Mei, o.a. te organiseeren een populaire wielerwedstrijd op transportfietsen waaraan elke loop- of bestel jongen gratis kan deel nemen. Deze wedstrijd zal verreden worden in den Hout des middags om 4 uur. Het Centrum-Comité heeft de H.S.V. „De Kampioen" bereid gevonden de technische leiding op zich te nemen. De deelnemers zullen een rugnummer dragen ter onderscehi- ding en daar het publiek zich vrij langs den weg zal kunnen opstellen, belooft dit een aardig programma-onderdeel te wca-den waar zeer velen van kunnen genoeten. Er zullen fraaie prijzen gewonnen kunnen worden, o.a. als le. 2e en 3e prijs mooie bekers, in totaal zijn er 7 prijzen en 10 troostprijzen. De inschrijving van de deelnemers (leeftijd van 16 jaar af) voor wien er dus geen onkos ten aan verbonden zijn, kan plaats vinden dagelijks des avonds tusschen 6 en 8 uur bij den heer W. Oostwald, Kleine Houtstraat 138, hoek Gasthuisvest. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband. Klingers, Van Nesstraat 38; Autoped. Zaaijer. Voorduinstraat 32; Arm band, Kleef, Esschelderstraat 27; Bril, Bu reau van Politie, Smedestraat; een paar hand schoenen, v. Baaren, Beukenstraat 32; een paar kinderhandschoenen; Halsema, Raad huisplein 7; Hond, v. Tongeren, Kritzinger- straat 29; Hond, Mantje. Accaciastraat 41; Kruis; Heers, Pieterstraat 14 rood; Regenkapje Komman. Nic, v. d. Laanstraat 30; Twee kunstkuikens; Vis, Nassaulaan 46 rood; Pet, v. d. Heuvel, Leidschestraat 25; Rijwielbelasting plaatje, v. Maanen, Zijlstraat 38 zw„ idem, de jong, Kruisweg 1217, Hoofddorp. Rozenkrans Kosse, Oranjestraat 37. Padvindersriem, Tak, Wagenweg 200 (vóór 12 u.) Wandelstok en stick, Martin. Berkenstraat 43; Dasspeld, Be nards,- Kennemerstraat 44; Taschje met in houd; Meijer, Hospeslaan 22. DISTRIBUTIE VAN GEBAKKEN VISCH. De distributie van gebakken visch, ten be hoeve van werkloozen en armlastigen, welke eenige weken niet heeft plaats gehad, zal mor gen Woensdag 12 April a.s. op de gewone wijze in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, alhier plaats vinden, aanvang 8.30 uur v.m. WIE WISSELDE EEN BANKBILJET VAN f 50.—? Door de politie is een 28-jarige man aange houden, die verdacht wordt van diefstal van een bankbiljet van f 50. De man ontkent en in verband daarmede verzoekt de Commissaris van Politie den persoon, die in den namiddag van den tweeden Paaschdag van een man, die toen gekleed was in een opvallend licht blauw cos- tuum, een bankbiljet van f 50 heeft gewisseld, zich onverwijld te melden bij de afd. recherche van de politie, bureau Smedestraat. DIACONALE HUISBEZOEK STER. De Kerkeraad der Vereenigde Doopsgezinde Gemeente te Haarlem heeft als opvolgster van froule M. E. de Ranitz, die op haar verzoek met ingang van 1 Juni a.s. op de meest eervolle wijze ontslag gekregen heeft, tot diaconale huisbe zoekster benoemd mej. L. Bergsma te 's-Gra- venhnge. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGE VALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke kosteloos bij de administratie ver krijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd De uïtkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid .f2000, overlijden ƒ400 verlies van een hand, voet of oog f200 beide leden van een duim f 100, één lid van een duim f 50. alle leden van een wijsvinger 60. één of twee leden van een wijsvinger ƒ25. alle leden van een anderen vinger 15. één of twee leden van een anderen vinger f 5, arm- of beenbreuk f 30. enkelbreuk f 15 pols breuk f 15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abonnés van het Geïllustreerde Zondagsblad bestaat nog een afzonderlijke verzekering. De voor waarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2