Mr. A.J. Honig Christelijk Historisch Uit Haarlem's Gemeenteraad. Lijst 7 Lijst 7 Wie de belangen van het gezin wil dienen, stemme Lijst 7 Lijst 7 DONDERDAG 13 AP RID 1939 HAARDE M'S DAGBI1AD Bij Kindervoedingmoet bezuinigd ivorden. Een tegemoetkoming der gemeente aan het Sport- fondsenbaddat financiëele moeilijkheden over 1938 had. De gemeente koopt dure huizen om behoorlijke bouivdiepte te krijgen voor haar grond die aan de verbreede Raaks ligt. Besloten werd tot instelling van een psychiatrische voor- en nazorg. Het gemeentepersoneel en de luchtbescherming. Geen speelautomaten meer in winkels en café's. Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad van Haarlem. Voorzitter de burgemeester Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. Goedgekeurd werden o.a. de volgende voor stellen: Voorstel van B. en W. inzake het aangaan van geldleeningen ten behoeve van het Witte Kruis, dat de badhuizen te Haarlem exploi teert. Voorstel van B. en W. tot uitneming uit het woningbedrijf van het perceel Jacobijne- straat 26. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen voor de bijzondere school Dreef 20. Voorstel van B. en W. tot verbetering van de inrichting van de Jan Ligthartstraat aan de Botermarkt. Voorstel van B. en W. tot afkoop van de j aarlijksche uitkeering die de gemeente aan de provincie moet doen terzake van het onder houd van een brug over de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder. Voorstel van B. en W. tot verkoop van bouw terreinen: a. Gonnetstraat (N.V. Ketel-Storkhaard). b. Claes van Ruyvenstraat (B. Ooms). c. Gysbr. v. Aemstelstraat (Bosma en Boven- kamp). Voorstel van B. en W. tot aanleg van een openbare speelweide aan de Ohmstraat. Voorstel van B. en W. om te beslissen dat te Haarlem een ouderraad zal worden inge steld. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement voor de Schoonheidscommissie. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) „Kindervoeding" Mevrouw M e ij b o o m (S.D.A.P. t heeft bij de ingekomen stukken de mededeeling van B. enW. gezien dat kindervoeding dit jaar voed sel zal verstrekken tot eind April en dan ge durende 5 dagen per week. Bij de begroo ting is beslist dat de verstrekking zou plaats hebben op 6 dagen per week tot 15 Mei. Waar om wordt er nu weer een verandering in ge bracht? Het is een benepen houding. Het is goed dat B. en w. maatregelen nemen om toe te komen met het vastgestelde bedrag, maar op kindervoeding mag niet op die manier be zuinigd worden. Als er aan het eind van het jaar geld te kort komt kan een aanvullend crediet aangevraagd worden. Laten B. en W. hun toezegging van Januari nakomen. De heer Peper (communist) was het met dit betoog eens. B. en W. hadden in Januari toegezegd, dat de Kindervoeding op den ouden voet zou plaats hebben, tenzij de raad daarin gekend zou zijn. Nu zijn al twee Zaterdagen in April vervallen en dat is tegen den zin van den raad. B. en W. hebben zich te gemak kelijk van een verplichting die zij op zich genomen hebben, afgemaakt. De heer Castricum (R.K.) wist niet of B. en W. het alleen gedaan hebben om finan- cieele overwegingen. Als er nood is moet ei- geholpen worden. Maar de gemeente moet een anderen kant op, het huisgezin moet zijn taak weer kunnen volvoeren, dan is kindervoe ding overbodig. De ouders moeten zelf hun kinderen behoorlijk kunnen verzorgen voeden. De heer Boes (V.D.), wethouder, zei, dat B. enW. gehandeld hebben overeenkomstig hun toezegging aan den Raad. De mogelijkheid bestond al in Januari dat er bezuinigd zou moeten worden om met het crediet het ge- heele jaar toe te kunnen. De regeering of Ged. Staten zullen niet goed vinden dat wel crediet zal worden gegeven. Als men in Mei ook voedsel geeft, is er zeker geen geld voor December en dat zou veel er ger zijn. De principe-quaestie die de heer Cas tricum heeft aangevoerd is nu niet aan de orde. De V o o r z i t e r zei dat hij zelf de quaes- tie besproken heeft met de commissie voor kin dervoeding. Er bestond tusschen B. en W. en de commissie volkomen overeenstemming. De heer Peper hield vol, dat B. en W. hun toezegging niet zijn nagekomen. De Raad is niet tijdig ingelicht. Mevrouw Meyboom was overtuigd, dat de commissie van Kindervoeding met het voorstel van B. en W. alleen accoord gegaan is omdat het gedwongen was. Spreekster was er voor om de Kindervoeding in elk geval voort te zetten tot 15 Mei. Dan kan de Raad in het najaar aan de hand van cijfers een be slissing nemen. De Voorzitter: Gedwongen is hier niets, spreker heeft met de commissie over legd hoe gehandeld moest worden om met het crediet toe te komen. 1-Iet is nu de tijd om maatregelen te nemen. Stopzetten eind Mei is het minst onaangenaam voor de belang hebbenden. De hoogere colleges hebben een maal beslist, dat aan Kindervoeding in 1939 niet meer dan 25.000 door de gemeente mag worden besteed. Mevrouw M e y b o o m stelde een motie voor om den Raad te laten uitspreken dat Kinder voeding voortgezet moet worden tot 15 Mei en dan gedurende 6 dagen per week. De heer Van Dam (V.D.): Dan moet de voorstelster aangeven hoe het geld verkre gen kan worden, want het zal toch niet haar bedoeling zijn de voedsèlyerstrekklng in De cember stop te zetten? De heer Visser (C.H.) had ook bezwaar tegen deze motie, hoewel hij niet tegen Kin dervoeding is. De motie is overbodig. De mo tie is ingediend met een goede bedoeling, maar aanneming zou een gevaar met zich meebrengen. De heer Peper wilde een eventueel tekort overboeken op een volgende begrooting. Geroep: Zoo eenvoudig is het niet! De heer Rein al da S.D.A.P.), wethou der, wees er op, datkindervoeding van veel beteekenis is voor het onderwijs. De hoogere colleges hebben nu evenwel beslist, dat de gemeente voor dit doel in 1939 niet meer mag uitgeven dan f 25000. Zoo lang dit gehand haafd wordt, moet de Raad de consequentie daarvan aanvaarden. Als de Raad het voor stel van mevr. Meyboom aanneemt, moet het crediet met 3000 verhoogd worden en dan kan het besluit bovendien pas uitgevoerd worden als Ged. Staten dit besluit hebben goedgekeurd. Dan willen B. en W. zich met spoed opnieuw tot Gedeputeerde Staten wen den. De heer Noordhoff (S.D.A.P.) meende, dat B. en W. wel in gebreke zijn; zij hadden den Raad tijdig moeten vragen van hun toe zegging ontslagen te worden. Toen de Raad in Januari besliste dat Kindervoeding gege ven zou worden tot 15 Mei, gedurendp 6 dagen per week, kon ieder nagaan, dat het crediet niet voldoende zou zijn. De heer Van Liemt (R.K.). wethouder meende dat de heer Noordhoff de zaak niet wil begrijpen. Als de heer Noordhoff toehoor der zou zijn geweest bij de onderhandelingen van B. en W. met de hoogere instanties, dan zou hij weten dat het crediet niet mag wor den overschreden. Het zou gruwelijk zijn als wij Kindervoeding in December moesten stop zetten. De Kindervoeding heeft de volle sympathie van B. en W., maar men kan nu eenmaal geen ijzer met handen breken. Mevrouw Meyboom herinnerde er aan, dat de heer Boes in Januari overtuigd was, dat het crediet voldoende was. Waarom heb ben B. en W. nu geen cijfers aan den Raad gegeven? Als men nu doorgaat tot 15 Mei kan zoo noodig in den zomer overwogen worden wat gedaan kan worden tot bezuiniging als die tenminste noodig is. De heer Boes: In Januari hoopte ik dat het crediet voldoende zou zijn, maar die op vatting is te optimistisch gebleken. De Voorzitter: B. en W. hebben de cijfers nauwgezet bekeken; al kreeg de raad de cijfers dan kon hij toch geen andere op lossing vinden. De heer Vliegen (S.D.A.P.) vond het te gevaarlijk de kans te loopen dat er geen geld voor Kindervoeding zal zijn in December. Laat mevrouw Meyboom liever haar motie in trekken. De heer R e i n a 1 d a stelde een amendement op de motie van mevr. Meyboom voor, name lijk om het crediet met f 3000 te verhoogen. Dan zullen B. en W op een spoedige beslis sing van Ged. Staten aandringen. De heer Noordhoff protesteerde tegen de uitlating van den heer van Liemt. dat hij over zaken zou spreken waarvan hij geen verstand heeft. De voorzitter: dat heeft de heer Van Liemt niet gezegd, de wethouder heeft gezegd, dat u het niet begreep. De heer Noordhoff (op heftigen toon): absoluut onjuist. De voorzitter handhaafde zijn uit spraak na het stenogram geraadpleegd te hebben. Hij sloot over dit incident de discus sie. opmerkend, dat er voor den heer Noord hoff geen reden was een heftigen toon aan te slaan. Aan het einde der zitting zei de heer Noordhoff dat hij het feit betreurde, dat hij zich door zijn temperament had laten ver leiden een heftigen toon aan te slaan. Daar voor vroeg hij den voorzitter excuus (applaus). De heer Bijvoet (r.k.) zei met verschei dene fractiegenooten tegen het amendement Reinalda te zullen stemmen omdat dit voor de practijk toch geen beteekenis kan hebben. Het amendement Reinalda werd verworpen met 29 tegen 9 stemmen. Daarop werd de motie van mevr. Meyboom verworpen met 25 tegen 13 stemmen. Verbetering Frederikspark. In verband met het voorstel van B. en W. inzake den aanleg van het Frederikspark (voormalige tuin van het Sportfondsenbad) zei de heer van Kessel (r.k.) dat hij met verwondering het voorstel van B. en W. heeft gezien om de erfpacht van het Sportfondsen- bad met f 2000 over 1938 te verlagen, omdat de exploitatie niet sluit. Het Sportfondsenbad moet maai* zorgen, dat haar rekening klopt. De heer Castricum (r.k.) was het met zijn fractiegenoot niet geheel eens. Het Sport fondsenbad verkeert in een toestand dat fi- nancieele hulp noodig is. Maar de gemeente moet de moeilijkheden niet oplossen door de erfpacht te verlagen. Particulieren kunnen ook niet aan de gemeente vragen om hun erf pacht te verlagen, De gemeente moet het Sportfondsenbad steunen met een jaarlijksche subsidie. Niet ontkend kan worden dat de erf pachtscanon aan den hoogen kant is. Spreker vindt het bovendien verkeerd, dat het park verbeterd is en wordt met de hulp van jeugdige werkloozen die in werkverschaf fing werken. De heer Klein Schiphorst (r.k.) her innerde er aan. dat de tuin van het Sport fondsenbad weer bij het park getrokken is omdat die tuin niet behoorlijk onderhouden werd. De heer Westerveld (s.d.a.p.) wees er op, dat B. en W. veel te laat met hun voorstel gekomen zijn, wanthet werk is al bijna tiaar. Er bestaat een nauwe financieele band tusschen het Sportfondsenbad en de gemeente, want de gemeente staat garant voor de geslo ten leening. Als de erpachtscanon op f 5000 wordt gehandhaafd, dan kan het Sportfond senbad niet aan zijn verplichtingen voldoen Er zijn reeds nu groote verliezen geleden en de spaarders behoeven geen illusie te hebben, dat zij ooit hun geld terug zien. Dit vindt spreker evenwel niet erg, want het geld is voor een goed doel gegeven. De heer Noord e w i e r (communist) vond de loonen van f 2 a f 3 fooitjes. Met zoo'n systeem moet gebroken worden. De heer Wolzak (A.R.) was tegen ver laging van den canon van het Sportfondsen bad, want aan andere erfpachtshouders is zoo iets immer geweigerd. Kan het Sportfondsen bad in de toekomst weer f 5000 erfpacht be talen als over 1938 f 2000 wordt kwijtgeschol den? Anders is het beter de f 2000 als schuld te laten staan. De grond van het Brongebouw is indertijd aan het Sportfondsenbad gegeven omdat f 5000 erfpacht zou worden gegeven. De heer Reinalda (s.d.a.p.), wethouder, erkende, dat het werk al gedeeltelijk uitge voerd is, maar er is zoo gehandeld in de overtuiging, dat de Raad met het voorstel accoord zou gaan. Er moest nog onderhan deld worden met de regeering. Er is aan de jeugdige werkloozen geen loon betaald, maar een zakgeld. De tuin is aan het Sportfondsenbad inder tijd in erfpacht gegeven voor f 1. In de eerste jaren is door het Sportfondsen bad f 5000 aan erfpacht betaald. Over 1938 kon dit niet gedaan worden. De gemeente is garant voor de gesloten leeningen en als het in de toekomst zoo slecht met het Sportfond senbad zou gaan als in 1938. dan zou het ge vaar kunnen komen, dat de gemeente haar verplichtingen moet nakomen. 1938 was een moeilijk jaar. In 1939 gaan de zaken weer iets beter en de hoop bestaat, dat het in de toe komst beter zal blijven gaan. Er is dus reden voc.v de gemeente over 1938 de helpende hand te bieden en dat kan het beste gedaan worden door alleen over 1938 de canon met f 2000 te verlagen. B. en W. hebben het vertrouwen dat het Silortmondsenbad in de toekomst weer haar verplichtingen zal kunnen nakomen. De heer Wolzak meende dat het tekort van f 2000 in verschillende jaren ontstaan is. zoodat niet alleen 1938 een slecht exploitatie jaar was. De heer Van Kessel vond het ook beter de schuld tc laten staan. De heer Reinalda: al was het soms met moeite, het Sportfondsenbad is steeds zijn verplichtingen nagekomen. Er wordt nu alleen voor 1938 hulp gevraagd. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 30 tegen 7 stemmen. V erbreeding de Raaks. van B. en W. stellen voor 3 perceelen aan de Ged. Oude Gracht (no. 20. 22 en 24) te koopen omdat de perceelen die de gemeente daar be zit bij verbreeding van de Raaks anders geen voldoende bouwdiepte zouden hebben. De heer Klein Schiphorst (r.k.) vond den prijs vdn f 37.000 veel te hoog. Met de kos ten wordt het meer dan f 38000. De huizen moeten worden afgebroken, want ze zijn niets waard. De oppervlakte der huizen is 753 M2.. zoodat de grond f 51 per M2. zal kosten. De gemeente krijgt dit geld er nooit voor. De heer Reinalda (s.d.a.p.)wethouder, zei dat de gemeente reeds alle huizen heeft die noodig zijn voor de verbreeding van de Raaks. Maar c.p dat belangrijke punt in de stad komt een terrein beschikbaar voor bouw terrein dat op enkele punten te weinig bouw diepte heeft. Om op die plaats een goede op lossing- tc kunnen verkrijgen, willen B. en W de perceelen Ged. Oude Gracht 2024 aan- koopen om een behoarlijk gebouw of gebouwen te zetten. B. en W. vinden den prijs ook niet laag. maar zelfs met dezen prijs wordt het gemeentebelang gediend door den aankoop. De her Klein Schiphorst: de ge meente heeft den grond niet noodig. zoodat het onverstandig is zulken duren grond te koopen. Wie op den grond wil bouwen, moet zelf die dure panden maar koopen. De heer Van Dam (V.D.) meende dat de gemeente de huizen moet koopen om den grond dien zij reeds heeft te kunnen exploi- teeren. De heer Visser (C.H.) was ook tegen aan koop omdat de grond dien de gemeente nu heeft wel bebouwd kan worden. Er kan nog een flink gebouw gezet worden. j zachte, sterke, soepele weefsels beschaafde, moderne dessins O Lu* K-lï F A BLO shirts van TRICOLINÉ TRICOLINÉunl I 5.50 en wo««n 6.50 oflon met 2 Trubenlji boorden en 2 pair manchetten I 5 90 WEMCOLUXI 4 90 WEMCOREXprinted f 3.90 en woven 4.25 (Adv Ingez. Med.) Z. K- rins Bernhard bracht Woensdag een bezoek aan het vliegveld Waal haven, waar verschillende machines voor den hoogen bezoeker werden ge demonstreerd (Adv. Ingez. Med.) I De heer Wolzak (A.R.) had ook bezwaar tegen den voorgestelden koop, temeer omdat hij de exploitatie-mogelijkheden niet kan be- oordeelen. De heer Wolff (R.K.) betoogde ook dat de gemeente den grond van de huizen niet noodig heeft. De heer Reinalda waardeerde het, dat de Raad zco zuinig wil zijn, maar het ge meentebelang eischt, dat het terrein een vol doende bouwdiepte krijgt. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met 20 tegen 16 stemmen. Woningen voor ouden van dagen. De heer Van Kessel (r.k. wilde in ver band met het voorstel van B. en W. over de wijze van exploitatie van de 16 woningen voor ouden van dagen die aan de Zomervaart worden gebouwd, de verplichting vast leggen dat de bewoners geen winkel mogen uitoefe nen. De heer Reinalda (s.d.a.p.)wethouder, zei. dat het beter is te bepaler:, dat B. en W. alleen in zeer bijzondere gevallen toestem ming zullen mogen verleenen. De heer van Kessel ging daarmee ac coord. Voorstel van B. en W. tot het treffen van een gemeenschappelijke regeling met de om liggende gemeenten inzake psychiatrische voor- en nazorg. De heer Wolzak (A.R.i wees er op. dat het werk nu gedaan wordt door een arts. die daarin geen dagtaak heeft. Nu wil de ge meente evenwel gaan samenwerken met an dere gemeenten, opdat het gebied dan zoo groot wordt, dat de arts wel een volledigen werkkring zal hebben. Kan Haarlem zich niet aansluiten bij de provinciale commissie van de Vereeniging van Ned. Gemeenten, dan kost het aan de gemeente slechts 2'/2 cent per inwoner, terwijl ae zelfstandige voor- en na zorg 5 cent per inwoner zal kosten? Van be lang is voor de patiënten dat de vrije ge stichtskeuze behouden zal worden. In het oordeel van B. en W. is daarover niets gezegd. De heer Van D a m (VD.i was B en W. erkentelijk voor het gedane voorstel. Er is reeds jaren aan zoo'n instelling behoefte ge voeld. Men moet hulde hebben voor de be stuurders van de Spaarne-stichting te Haar lem. die het in het verleden het gemis zoo veel mogelijk hebben aangevuld. Mevrouw Meyboom wees op het groote belang van het voorstel van B. en W. De ge meente Haarlem geeft per jaar f 300.000 uit voor de geesteszieken, zoodat er alles voor te zeggen is er voor te zorgen, dat dit geld zoo goed mogelijk besteed wordt. Aan voor- en na zorg is zeer veel te doen. De Voorzitter zei, dat het college van B. en W. voldaan is over de algemeene in stemming die het voorstel van den Raad heeft verworven. Er was op dit gebied een leemte die moest worden aangevuld, Spreker heeft waardeering voor den directeur van den Geneeskundigen dienst en den ambtenaar van de le af deeling,, die spreker ter zijde gestaan heeft bij de voorbereiding (applaus). De ge meente Haarlem was al begonnen met het voorbereiden van haar dienst vóór de Ver eeniging van Ned. Gemeenten daaraan aan dacht wijdde. Na uitvoerig overleg is door B. en W besloten dat het beter is. dat de ge meente een eigen dienst zal oprichten, om dat die omvangrijker zal zijn dan die van de bedoelde provinciale vereeniging. In de praktijk zou het bovendien niet goedkooper worden. De eigen dienst zal komen te staan onder een behoorlijk betaalden psychiater, die zich alle dagen aan zijn werk kan wijden. De psychiaters die aan de provinciale instelling zullen medewerken, krijgen zoo weinig sala ris, dat zij zich niet meer dan één dag per week zullen kunnen geven aan dat werk. Ge neeskundige ambtenaren moeten in volledigen dienst zijn. De buitengemeenten betalen wat minder dan Haarlem omdat zij procentsge- wijze minder geesteszieken hebben. Het is de bedoeling dat de vrije gestichts keuze zal blijven bestaan. De heer Van Liemt (R.K.)wethouder, bracht hulde aan den burgemeester voor zijn vele werk verricht om deze zaak voor te be reiden en tot een goed einde te brengen. (Applatis). Schoolgebouwen. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstel ling van het schoolgebouw in de Overtonstraat voor het bijzonder lager- en uitgebreid lager onderwijs. De heer Drilsma (S.D.A.P.) vond dit een goed voorstel van B. en W. De belangen van het bijzonder en het openbaar onderwijs wor den er door bevorderd Het bijzonder onder wijs krijgt een goed gebouw waarin tot heden openbaar onderwijs werd gegeven, terwijl het openbaar onderwijs een nieuw gebouw krijgt op een andere plaats, namelijk aan de Pla- netenlaan. Spreker wees er op, dat de school in de Overtonstraat verbouwd moet worden. Dat zal wat overlast geven. Zou het niet mogelijk zijn om het werk zoo te organiseeren, dat het on derwijs er zoo weinig mogelijk last van zal on dervinden? De heer Boes (V.D.)wethouder, zegde dit toe, maar eenige last zal er toch wel ko men. daaraan is eenmaal niets te doen. Daarop werd het voorstel van B. en W. aan genomen. De luchtbescherming. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de reglementen betreffende de rechtspositie van het gemeente-personeel, waarbij o.a. de ver plichting wordt geregeld om zonder extra ver goeding mede te werken aan de luchtbescher ming. De heer Peper (communist) vroeg eenige inlichtingen. De heer Reinalda (S.D.A.P.)wethouder wees er op, dat de burgemeester alle ingeze tenen kan verplichten mede te werken aan de luchtbescherming. Het gemeentepersoneel moet dus ook medewerken en nu wordt vast gelegd, dat het gemeentepersoneel voor dat werk niet extra betaald zal worden. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Geen speelautomaten. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de algemeene politieverordening met een verbod van speelautomaten in winkels, café's, enz. De heer Van der Storm (partijloos) achtte het onnoodig de automaten uit café's te weren. In café's zijn die automaten een (Adv. ingez. MedJ onderdeel van het bedrijf geworden, zooals b.v. biljarts. In café's wordt geen gelegenheid tot hazardspel gegeven, klachten daarover zijn overdreven. Laten B. en W. de automaten in de café's voorloopig althans laten. De heer Castricum (R.K.) was daar tegen. De heer Noordhoff (S.D.A.P.): B. en W. kunnen ontheffing verleenen van dit ver bod. De heer v. d. Storm: dat is een wassen neus. De voorzitter: dat is teveel gezegd. Bo vendien kan ik mededeelen. dat de klachten ernstiger zijn dan de heer Van der Storm heeft beweerd. Er wordt door loopjongens en werkloozen veel geld verspeeld met de auto maten. De heer Van der Stor m: dat is vooral in ijs-bars. De voorzitter: in de café's wordt ook gespeeld. Er is reden om in te grijpen, want het rapport der politie is op dit gebied heel duidelijk. De heer Van Kessel (R.K.): is het niet mogelijk een overgangstijd te bepalen, omdat de caféhouders en winkeliers hun geld in de automaten hebben gestoken. De voorzit te r: de meeste exploitanten hebben de automaten in huur Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Benoemingen. Tot tijdelijk leera-res aan de Middelbare Meisjesschool werd benoemd mevr. G. E. A. Schipper. (Adv. ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie. Sme- desiraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: De Nobel. Pieter Kies- straat 74, beursje met inhoud; De Jong, Olivier- straat 7, broche: Warmendam, Brouwersplein 6, beursje; Muller, Koninginneweg 39, ceintuur; v. Dijk, De Witstraat 22. étui met inhoud: Bureau van Politie, Smedestraat. eenige brilleglazen; Smal, Saenredamstraat 47 rood, een paar heerenhanudschoenen; Philippo Lekstraat 27 portemonnaie; een paar regenpijpen; stuk touw; portemonnaie; Walewijn, Gen. Cronjéstraat 90, portemonnaie met inhoud; Miché, Sterrebosch- straat 62, portemonnaie met inhoud: Ter Waart, Lange Molenstraat 6 rd., pareltje; Weterman, Jan van Galenstraat 30, rijwïelbelastingplaatje: Cörvers. Jan Steenstraat 24, damesring: Sorma- nie, Overtonstraat 16, ring; v. Tongeren, Kle verparkweg 36. rozenkrans; Panbakker, Gibral- tarstraat 24. teekeningen; v. d. Meulen, Maas straat 10, actentasch met inhoud; Maas. Esch- doornstraat 47, vulpenhouder; Tammer, Klever laan 176, zak met inhoud; v. Kampen, Dijk- straat 10, boek: Slachthuis, Slachthuisstraat 150 a, geit; De NijsBik, Heussensstraat 108, hond; Hensen, Spiegelstraat 17 rd., handbe schermer; Boudewijns. Molenstraat 19, hals ketting; Huizing, Potgieterstraat 35. portemon naie met inhoud; IJzermans, Gierstraat 40, bood- schappentasch met inhoud; De Graaf, Schalk- wykerweg 55, damestasch met inhoud; Meggem Leidscheplein 28 rd., kindertaschje; Broeker! Emmoplein 26, vulpotlood.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11