CONTRABANDE De jeugd liet zich niet onbetuigd op de voorjaarsbijenmarkt, welke Woensdag op het Tilburgsche Sportpark aan den Goirlescheweg te Tilburg gehouden werd Poolsch luchtafweergeschut in stelling bij de oefeningen der weermacht in het Poolsche grensgebied De Ned. Indische Athletiek Unie organiseerde te Meester Cornelis be langrijke wedstrijden. Een der vèr-springers in actie Souritz, de Russische am bassadeur te Parijs, verlaat den Quai d'Orsay, waar hij met Bonnet, den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken, een onderhoud had Het 23ste congres der Federale Unie van oud-strijders en oorlogs-invaliden is te Lyon gehouden. Tijdens het spelen der volksliederen Voor den op 23 April a.s. te Amsterdam te spelen voetbalwedstrijd Nederland-België is de belang stelling zoo groot, dat op de betonnen wielerbaan van het Olympisch stadion extra tribunes bij gebouwd worden Uit de haven van Nieuwe- diep vertrokken Woensdag Hr. Ms. O 13 en O 14 voor een oefenreis naar Ned. West- Indië De kleine Prins Albert van België ge durende de Paaschvacantie, welke de vorstentelg in Zwitserland doorbrengt FEUILLETON 32) Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). Nooit van gehoord. Tot uw vader de groe ven weer in gebruik liet nemen, was er in geen honderd jaar iemand beneden geweest. Ais er een oude kaart bestaat, moet die in de Abbey in het Archief zijn. Er zal niet veel kans zijn, dat het wat geeft, zei Madge, maar ik zal er naar zoeken. De oppasser groette en keek het frissche figuurtje van zijn jonge meesteres na met een ernstig gezicht, toen ze den heuvel afliep met Doggie op de hielen. Er komen misschien moeilijke tijden voor de arme meid. mompelde hij, terwijl hij de poort sloot. Vergif! Ja, tegen iemand, die met vergif werkt, kun je niet vechten, zooals mijnheer Yeldman tegen mij vocht. Als Martha gelijk heeft en die twee houden van elkaar, misschien nog zonder dat ze het zelf weten, dan kan er nog wel eens een ellendige tijd voor haar komen. Hij liep weer naar den rand van de rots en na nogmaals een heele poos door den kijker te hebben getuind, liep hij naar de telefoon in zijn kantoor. Intusschen haastte Madge zich door de vallei naar huis. In de oprijlaan stond ze plotseling tegenover een vreemde, die snel naar den uitgang liep Hi.i wendde zijn gezicht af, maar Madge had er toch een glimp van opgevangen en onderdrukte met moeite een uitroep van verbazing Ze versnelde haar pas en liep naar het huis. Ze vond haar vader in de bibliotheek schijnbaar in opgewekte stem- Ben je ook een man tegengekomen in de oprijlaan? vroeg hij, terwijl ze ademloos de kamer kwam binnenstormen. Ja, antwoordde ze, en weet u wie het was? Hij gaf geen naam op, maar hij wordt ge stuurd door dien afperser, of hij is zelf de schrijver van die anonieme brieven. Hij liet zich in zeer bedekte termen uit, maar hij gaf te kennen, dat er zich omstandigheden hebben voorgedaan, die het noodzakelijk maakten, dat ik mijn besluit nog vandaag zou nemen. Hij vroeg, of ik hem niet kon beloven, dat het geld morgen op de bank zou worden gestort. Ik heb hem eenvoudig de deur gewezen en gezegd, dat hij maar moest doen, waar hij plezier in had. Hij had geen erg gunstig oogenblik voor zijn bezoek gekozen, want twee minuten voor hij kwam, telefoneerde Budge me, dat de ..Mohawk" in zicht is en dat hij morgenvroeg de lading gelost kan hebben. Dus ik kan me de luxe veroorloven dat reptiel met de ver- eischte minachting te behandelen. U schijnt Bèssie en Mijnheer Yeldman vergeten te zijn, zei Madge op verwijtenden toon. Maar hoe nam die man uw weigering op? Niet bijster vriendelijk. Hij zag er boos aardig uit, toen hij werd binnengelaten, maar het leek wel een monster toen ik Pickford belde om hem uit te laten. Toen hij wegging mompelde hij zooiets, dat ik wel spijt zou krijgen van mijn besluit. Dit bezoek van daar net bewijst, dat onze jonge vriend het mis had ten opzichte van Mapleton en dat Tante Drusilla's theorie over de biscuits ook onjuist was. Yeldman is naar alle waarschijnlijkheid zoo veilig als een pasgeboren kind en bezig den onschuldigen Mapleton achter de vodden te zitten Ten slotte is die melk nog niet schei kundig onderzocht Misschien is de kat een natuurlijken dood gestorven. U maakt deze conclusie al een maar. om dat ze op het oogenblik past bij uw zonnigf stemming in het vooruitzicht van uw succes vadertje, antwoordde Madge. En, ging ze ernstig voort, - er is een nieuwe complicatie, vader! De man, Sen ik daarnet in de laan ontmoette, is niemand anders dan de beruchte vervalscher van waardepapieren, wiens portret mijnheer Yeldman mij eens heeft laten zien en dien hij moest opsporen. De dynamietpatroon. Het was een zeker bewijs van Hector's sterke zenuwen, dat hij de auto veilig het zwak ver lichte station uitreed, na den schok, dien het gezicht van den vreemdeling hem gegeven had. Maar toen hij eenmaal buiten op den weg was. kon hij zijn aandacht op het geval con- centreeren en spoedig was veel van het- myste rie voor hem verklaard. Hij herinnerde zich die eigenaardige ge waarwording van „dien-heb-ik-meer-gezien, „maar-ik-kan-hem-niet-thuis-brengen" tel kens wanneer hij de foto van Dempster Le grand had bekeken. Nu wist hij dat Smyle Mapleton en de beruchte vervalscher een en dezelfde persoon waren. Dempster Legrand was Mapleton zonder den geweldigen hang snor, die zijn vreeselijken mond en kin bedekte en hierdoor iets van het duivelachtige wegnam. Of de snor valsch was of pas wegge schoren, was natuurlijk van minder belang. De poging van vergiftiging dien morgen werd ook beter verklaarbaar in het licht van deze ontdekking. Hector dacht er aan, hoe hij den vorigen avond de foto had laten vallen, hoe Mapleton deze had opgeraapt en terug gegeven met een boosaardigen glimlach. Hector begreep nu ook. waarom Mapleton was teruggekomen als Legrand. Hij had werk te doen in de Duivelskloof. doch hij durfde zich niet vertoonen, vóór hij wist, of de ver giftigde melk haar werk had gedaan en of er ook verdenking op hem was gevallen. Ofschoon Hector voor zichzelf overtuigd was. dat de man. die daar achter hem zat in de aftandsche auto de zoogenaamde fossielen zoeker was. de man die Bessie had ontvoerd en die trachtte Lord Purbeck geld af te persen, kon hij met deze overtuiging niet* beginnen vóór hij onomstootelijke bewijzen had. Als maar zijn passagier hem zou laten stoppen by het postkantoor en om het blik biscuits vragen, zou dit een sterke bevestiging zijn van zijn theorie. De lichten van het dorp kwamen in zicht en een stem uit de auto riep: Stop even bij het postkantoor, chauffeur. In orde, mijnheer, antwoordde Hector. Hoewel uiterlijk kalm, trilde hij inwendig. Die stem, die hij nu gehoord had, was die van Mapleton. Hij had Hector dus niet herkend! Ga even naar binnen om het blik biscuits, dat vanmorgen besteld is, klonk het. Het was half negen en de winkel was ge sloten, maar nog vóór Hector aan de deur had geklopt, kwam de winkelierster ai met een blik aandragen. Ze had de auto al hooien aan komen, zei ze. Zal ik het by me houden of moet u het binnen hebben, mynheer? vroeg Hector met zijn „chauffeursstem". Zet het maar binnen en als u by het huisje van juffrouw Calloway komt ga haar dan vragen, of ze kamers vrij heeft, een zit- en een slaapkamer. Hector reed -verder, de Abbey voorby en toen den hobbeligen weg langs door de vallei. By Martha's huisje stapte hij af. Hij zag dat het blik biscuits nog in de auto stond. Toen slofte hij het tuinpad langs en klopte aan de deur. Martha verscheen onmiddellijk en toen, zonder een glimp van herkennen, antwoordde ze hem op zyn vraag, dat ze geen kamers vry had. Haar kamers waren verhuurd aan twee heeren, die ze ieder oogenblik thuis verwachtte, zei ze en terzelfder tyd vroeg ze of de chauf feur mijnheer Mapleton ook aan het station had gezien. Weinig vermoedde de goede ziel. dat haar beide huurders zich op een paar meter afstands bevonden. Hector wenschte ,haar goeden avond. Toen hij het resultaat van zyn boodschap den man in de auto mee ging deelen, zag hU. dat het blik biscuits was verdwenen! Hy vroeg zich verwonderd af, wat er nu verder zou gebeureif. Er is zeker wel een herberg hier in de buurt, niet? vroeg de o.*sasie: Rij r.e daar dan heen. dan zal ik daar onderdak en te krijgen voor vannacht. Hector's zekerheid groeide. Mapleton's oogenschynlyke wonderlyke handelingen ble ken in een goed- overdacht systeem te pas sen. Het bezoek aan Martha's huisje had een tweeledig doel gehad: om te hooren, of Hector aan de vergiftiging was gestorven en ten tweede om het blik biscuits te verbergen op een plaats, waar hy dit gemakkelyk zou kun nen terugvinden. Het was juist sluitingstyd, toen ze de her berg bereikten en de weinige bezoekers slen terden juist naar buiten en wenschten elkaar schor goedenavond. Mapleton drong zich tusschen hen door. was binnen een minuut terug, verteide Hector, dat hy geslaagd was met een nachtverblyf, gaf hem een halve sou- vereign met de mededeeling. dat hy niets terug behoefde te geven. Hector stak het goudstukje in zyn vestjeszak en nam zich zelf met een grimmig lachje voor, dat hij het aan zijn horlogeketting zou laten bevestigen als reliquie, als alles goed afliep. Hy reed de auto in den stal en zei, dat Mr. Prebble van het Stations Hotel hem Maandag zou laten ophalen. Nu geheel voorbereid op de komende crisis, liep Hector den stal uit en sloeg den weg in naar de vallei. Tijdens den rit naar de her berg had hy overdacht, of hij Mapleton in het oog zou houden of het blik biscuits en hy had besloten dit laatste te doen. Het zou misschien de aandacht trekken als hij in de buurt van de herberg bleef. Hij was er zeker van, dat Mapleton vroeger of later in den nacht de biscuits zou komen halen. Twintig minuten later had Hector de biscuits gevonden in de varens tegenover het huisje en had hy zichzelf verdekt opgesteld op een vochtige, maar veilige plaats. Een uur verliep, zonder dat er iets gebeurde De regen had opgehouden, maar de lucht was nog steeds bewolkt en de druipende struiken rondom hem maakten het wachten niet tot een genoegen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13