\)dfc Jijd-Amnd VACANTIE SCHiNDELER \H DEN STADSSCHOUWBURG BLIJMOEDIG Ochtendbeurs Amsterdam EENHEID DOOR DEMOCRATIE WEERBERICHT Weber Je vrijheid raak je gauwer kwijt, Dan een Dictator, dat kost tijd. E. d. D. Schotersingel 117A Vrije Tijd. DONDERDAG 13 APRIL' 1939 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 Links ANNIE MENSEN. Rechts LOEK V. D. BROEK. Na de Vrije Tijd-Tentoonstellingen hebben wij nu ook den „Vrijen-tijd-avond" gehad en de stampvolle schouwburg was wel weer het beste bewijs, hoe groot de belangstelling van onze le zers voor deze rubriek is. In zijn openingswoord bracht de heer Robert Peereboom, onze dir.-hoofd- redacteur dan ook hulde aan de heeren v. Heus- den en Korsten, die het initiatief voor deze „vrije tijd-enquête" hadden genomen en er zoo veel succes mee hebben gehad. Wat velen presteeren met hun werk in hun vrijen tijd hebben de ar tikelen in onze krant en de twee tentoonstellin gen op verrassende wijze getoond en de heer Peereboom sprak zijn verwachting uit, dat ook deze avond hiervan het bewijs weer zou lev.eren. Het was een zeer gevarieerd programma, waar in muziek, tooneel, voordrachten, goochelkunst, dans en marionetten-vertooningen elkander af wisselden, een programma van kunst met een groote «n kleine k en ook van louter amusement, dat niet alleen den uitvoerenden maar ook den samenstellers eer aan deed. Haarlem's Strijkorkest onder leiding van Fe lix de Nobel opende het programma met de Se- renata Notturna van Mozart. Welk een rust en vrede gaat er uit van de muziek van Mozart, welk een ontspanning geeft zij ons ook in den tijd van spanning, dien wij beleven. Daarom was deze reine muziek een zoo gelukkige inzet van den avond. Met veel brio speelde het orkest daar na onder de energieke en zeer muzikale directie van de Nobel nog vijf walsen van Brahms, die by het publiek een zeer groot succes hadden Van Mozart en Brahms naarCagliostro, de sprong was groot, maar waren zij tenslotte niet alle drie toovenaars op hun gebied? De heer J. C. Burgersdijk, voorzitter der Haagsche Amateurs-Goochelaarsclub bleek wer kelijk niet onder te doen voor zijn professioneele collega's. Hij deed ons paf staan of liever paf zitten met zijn toer met de bankbiljetten en den citroen en vermaakte ons niet minder met zijn aardige praatjes zoo veel geestige woordspe lingen tussehen zijn goochelaarsmanipulaties. Groote vreugde gaven ook de marionetten van Loek van den Broek en zijn H.B.S.'ers. Deze ma rionetten pasten wel volkomen in dit program ma, omdat de poppen geheel producten waren van den vrijen tijd van deze jongelui. En hoe geestig van uitvoering was het band-nummer, waarin de muzikanten zoo geheel één waren-met de muziek. Bravo, jongelui! Blijft deze marionet ten trouw ook na jullie schooltijd! Ati Buter danste met veel fantasie een danse macabre en geestig en licht een grotesken boe rendans, Annie Hensen sloot zich uitstekend bij deze goede cabaretnummers aan met haar guitig en expressief voorgedragen chansons, die zij zelf op den vleugel begeleidde. Muziek van de Stille Zuidzee kregen wij van het Haiwaiïan-Trio „The Far East Hawaiians" mej. S. van Hees en haar broers die hun instrument virtuoos bespeelden. En een alleraardigst nummer was ook de illusionistische seance door den grooten gemaskerden onbekende, die de geheimen open baarde van brieven in gesloten enveloppen. Zoo uitstekend was deze „onbekende" gegri meerd en zoo sterk wist hij ons op een dwaal spoor te brengen, dat ik hem niet herkende, terwijl ik hem toch wekelijks ontmoet en spreek. Na de pauze kregen wij „tooneel" en dit ge deelte werd verzorgd door De Haarlemsche Too- neelclub, die „Sprookje", een excentrieke ge schiedenis in één bedrijf van Kurt Götz zeer goed vertaald door onzen collega Herman Vos kuil opvoerde. Door zijn eenacter. „Sprookje" te noemen, had Kurt Götz om met den „Lord" te spreken het „souvereine recht" om zich op het gebied der fantasie te begeven en alle waarschijnlijkheid aan zijn laars te lappen. Wij mochten ons dus niet meer verwonderen over dezen zonderlingen lord, die met een zigeunerin trouwt en over alles, wat daar in het holle van den nacht in het kasteel van zijn lordschap ge beurde. Kurt Götz weet een geestigen dialoog te schrijven en dat was ook de sterke kant van dezen eenacter. Deze dialoog kwam volkomen tot zijn recht in de opvoering van de H. T. C.'ers, van wie zich wel het meest onderscheiden de heeren Mr. M. C. Wijt in de voortreffelijk en met over- gestemd voelt U zich met een costuum van SCHiNDELER. En toch is een costuum van SCHiNDELER heusch niet duur Reeds vanaf 19.50 een goed costuum. Komt eens kijken, ook U zult slagen. HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1 b, Tel. 16045, Haarlem Wat Schindeler biedt, Vindt z'n weerga nietI Adv ingez Mea.) Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 285. H. V. A. 385. Vergde Vorsten!. 76. Amst. Rubber 182183. Philips 190— 179 V2. AKU 32' 32*fi. Unilever 119120. Ned. Scheepvaart Unie 95l,4. Beth. Steel 42—42M. U. S. Steel 35Va—35 5/8. Republic Steel 11 3/811 Vs. Anaconda 17 3/417 7.8. Shell 8 5/8. Tidewater Ass. Oil 9. tuigend Engelsch accent en distinctie gespeelde rol van Lord en Mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier, die den buttler zeer geestig typeerde. Beide heeren zouden in deze rollen moeilijk door be roepsspelers ovcertroffen hebben kunnen wor den. Mevrouw N. Haitsma Muiiervan Beuse- kom was Nadja, zij trachtte iets van de exotische, Oostersche sfeer van deze zigeunerin met zich mee op het tooneel te brengen. De advocaat Hastings was in dit milieu de meest gewone, normale mensch en werd ook zóó, eenvoudig en natuurlijk, door den heer Mr. W. M. Gunning gespeeld. HEDENAVOND 20.15 UUR spreken in de Gem. Concertzaal Jhr. Ir. O. C. A. VAN LIDTH DE JEUDE, Dr. H. B. VVIARDI BECKMAN voor Declamatie PAUL HUF. Kaarten 10 en 5 ct. aan het Secretariaat Kenaupark 15 en aan de zaal. (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: Zwaar bewolkt tot betrokken, eenige regen, overdag iets kouder, matige Zuidwestelijke wind. Voor het binnenland: Zwaar bewolkt tot betrokken. Eenige regen met kans op onweer, overdag kouder, zwakke tot matige Zuidelijke wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 60 F. 50 F. 55 F. WIM PAAUW. Wim Paauw, die de regie heeft- gevoerd, had gezorgd voor den juisten Loon en de sfeer van dit buitenissige sprookje. Het was een allerprettigste avond en een zeer geslaagde reclame voor de „Vrije-tijd-actie". Er waren vele bloemen voor de dames en de lei ders, de heei-en de Nobel en Paauw en er was warm en hartelijk applaus voor alle medewer kenden. J. B. SCHUIL Wie mist zijn belastingplaatje? Speurhond deed goed werk. Woensdagavond om 10 uur zag een agent van de hondenbrigade iemand morrelen aan een fiets. Toen de betreffende persoon in de richting van het Kenaupark wegliep ging de agent hem ach terna en hield hem aan. Hij zag dat de man iets wegwierp. De speurhond werd erop afgestuurd en kwam terug met een belastingplaatje in een houder en een nijptang. De aangehouden man werd naar het politiebureau overgebracht en bleek te zijn een 41-jarige stucadoor. Aanvankelijk ontkende hij, doch hedenmor gen legde hij een bekentenis af. In verband met deze aanhouding wordt de persoon, die Woensdagavond zijn rijwiel op de Nieuwegracht zette en daarvan thans het be- lastingmerk mist, verzocht zich op het politie bureau te willen melden. COLLECTE TEN BATE DER KINDER BEWAARPLAATSEN Door B. en W. is vergunning verleend voor een huis aan huis collecte in de week van 17 dezer af, ten bate van bovengenoemde kinderbewaar plaatsen. Zij verzorgen tezamen jaarlijks circa 25000 kinderen, meest uit gezinnen waar de moe der een of meer dagen per week uit werken gaat. Van Maandag tot en met Vrijdag is het gemid delde ongeveer 100 kinderen per dag. Beide nut tige instellingen, waarvan resp. Mevr. Pliester- de Vries en Mevr. Venema-v. Doorn de secreta ressen zijn, werken, ondanks zuinigst mogelijk beheer, met 'n jaarlijksch tekort en in de Aster straat moeten noodzakelijke voorzieningen plaats vinden, waarvoor de gelden nog ontbreken. NIET OPGELET BIJ DE VLUCHTHEUVELS. Woensdagmorgen' om half twaalf is op het Plein de 73-jarige voetganger M aangereden door een personen auto. tengevolge waarvan hij zijn linkeronderbeen brak en schaafwon den aan het hoofd en de linkerhand opliep. Na door O. D. behandeld te zijn werd de man naar het Diaconessenhüis ver voerd. De oorzaak van het ongeluk is dat de voetganger van de eene naar de andere vluchtheuvel wilde oversteken zonder op het verkeer te letten. DE HARMENJANSWEG. In verband met den bouw van de nieuwe brug en de werkzaamheden aan de brug is met ingang van Vrijdag 14 April, de Harmen- jansweg voorloopig voor alle verkeer afgeslo ten. Mededeeling van het Kon. Nederl. Meteor. Instituut in De Bilt: Op 12 April is te De Bilt een maximum temperatuur van 24,0 graden Celsius waargenomen. Deze temperatuur is hoo- ger dan tot nu toe, sedert het begin van de waarnemingen in 1897, zoo vroeg in het jaar is voorgekomen. Sinds gisteren is de hooge drukking over Zuid-Europa nog een weinig in beteekenis toegenomen. Dientengevolge worden over Frankrijk, Duitschland en onze omgeving nog steeds warme luchtmassa's aangevoerd, welke een tropisc hkarakter hébben en aanleiding geven tot hooge dagelijksche maxima, zoodat hier en daar record-temperaturen geboekt worden. Over Duitschland is sinds gisteren de temperatuur plaatselijk meer dan vijf graden gestegen. Daarbij is het echter in de hoogere luchtlagen wat kouder geworden, zoodat lokale mweders voorkwamen. Trouwens ook in het Zuiden en Oosten van ons land trad gisteren mweer op. De Oceaan-depressie is weinig in Tiepte veranderd, doch haar kern trok in Noordoostelijke richtingen. Het koudefront van deze depressie bevindt zich thans over de Britsche eilanden, waar het nog wel tempe ratuurverandering bracht, doch matige neer slag veroorzaakte. Dit koudefront beweegt zich langzaam naar onze omgeving en het zal in de eerstvolgende 36 uur haar invloed over ons land laten gelden. Over Scandinavië is de luchtdruk verder afgenomen, in Lapland, blijft het onder invloed van den toevoer van arkti- sche luchtmassa's hier en daar nog strenge vorst heerschen. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 761 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. A FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 11.18 uur: n.m. 23.51 uur. Strand berijdbaar van 16.0022.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Koningin Geraldine buiten gevaar. Volgens de laatste berichten uit Larissa is koningin Geraldine van Albanië thans bui ten gevaar. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12uur. Londen 8.81 3/4. Berlijn 75.55. Parijs 4.98 13/16. Brussel 31.69V*. Zwitserland 42.24. Kopenhagen 39,35. Stockholm 45.45. Oslo 44.32. New-York 1.88 3/8. Italië: Vrije lire 9.95. Reislire 9.—. Bankpapier 5.85, GR. HOUTSTRAAT 1M, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Medj De onjuiste oproepingen te Haarlem. Schuldige gevonden. Zooals we reeds berichtten hebben eenige per sonen in de Diepenbrockstraat en de Bastiaan straat alhier oproepingen ontvangen om zich voor den militairen dienst té melden, welke on juist bleken te zijn. Degene, die deze zeer mis plaatste ..grap" bedreven heeft, is thans door de recherche aangehouden en blijkt een 36-jarige kellner uit de Bastiaanstraat te zijn. Toen de man aan zijn ..slachtoffers" vertoond werd, herken den deze hem onmiddellijk. De kellner bekende en zeide in dronkenschap te hebben gehandeld. Na verhoor werd hij op vrije voeten gesteld. Er zal proces-verbaeal tegen hem worden opge maakt. Vernieuwing van het M. O. en V. H. O. Paedagogische conferentie op de Ernst Sillem-hoeve. Onder groote belangstelling uit paedago gische kringen Is op de Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche de conferentie gehouden, waar op breedvoerig de vernieuwing van opvoeding en onderwijs bij het M.O. en V.H.O. is bespro ken. Na een hartelijk welkomstwoord van den initiatiefnemer en leider van deze paedago gische conferentie, ir. K. Boeke. verkreeg de heer J. van Andel, inspecteur der lycea het woord over het uitspreken van zijn openings rede. De heer Van Andel wees, dieper ingaande op de doelstelling van deze conferentie: ver nieuwing van het onderwijs, op twee extreme standpunten a. Het oude onderwijs is slecht en wat wij wenschen, dat is nieuw en dus goed. b. Het onderwijs, dat wij thans hebben, is goed en het nieuwe, dat anderen trachten te brengen, is slecht. Het is natuurlijk zaak in dit opzicht den gulden middenweg te vinden en te bewande len. Inleiding K. Boeke. Daarna nam lr. K. Boeke het woord om in groote lijnen, daarbij toch zeer veel interes sante vraagstukken aanroerend, aan te geven hoe de vernieuwing in het onderwijs moet wor den gedacht en naar aanleiding van welke klachten men getracht heeft redelijke oplos singen te vinden. Spr begon met voorop te stellen, dat deze conferentie voor alles de hoogste waardeering heeft voor al het goede, dat reeds schuilt in het onderwijs. Het doel is evenwel een dieper inzicht te krijgen in de vele problemen, welke zich hierbij voordoen. Wij willen, aldus verklaarde spr., verder voortbouwen en aansluiten bii de historie. Referaat G. Bolkestein. De heer G. Bolkestein sprak over „de grond slagen der vernieuwing van voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs". Vernieuwing, die vruchten wil dragen, mag volgens spr. niet anders bedoelen dan onder wijshervorming, begrepen als een langzaam proces met nu en dan een forsche stoot en inbrengen van nieuwe elementen. De eerste grondslag voor onderwijsver nieuwing ziet spr. in het besef, dat alle onder wijs behoort te rusten op kennis van den leerling als genus en als individu. Tot deze kennis leidt de studie van de paedagogische psychologie der rijpende jeugd. De eenvoudig ste kennis daarvan leidt tot het inzicht van de eindelooze gevarieerdheid der individuen. De noodzaak volgt hieruit van individualisatie bij het onderwijs. Ook vraagt het genusverschil tussehen jongens en meisjes om een eigen meisjesonderwijs. Men meene niet, dat men daaraan door afzonderlijke meisjesscholen reeds toe is. Tweede grondslag van onderwijsvernieuwing 100% Vreugd bij het zien der Entree 10 ct. (Kinderen 5 ct.) Geopend van 10-12; 2-5 en 7-9 uur (Behalve Dinsdag, Vrijdag en Zondag) (Adv. ingez. Med.) RADIO TECHNISCHE SCHOOL ZIJLWEG 23 RADIO TECHNIEK en RADIO TELEGRAFIE De nieuwe cursus begint 17 April a.s. (Adv. ingez. Med.) I is de zelfwerkzaamheid der leerlingen, geluk kig dringt het besef van de wenschelijkheid dier zelfwerkzaamheid ook bij het V.H.O. en M.O. door. Uitvoerig behandelde spr. den derden grond slag van onderwijsvernieuwing: de school staat niet alleen tegenover het intellect van den leerling, maar tegenover vierderlei- zijn physieke, zijn religieuze, zijn aesthetische en zijn inteliectueele opvoeding. Vierde grondslag van onderwijsvernieuwing is de vrijheid die een goed leerplan noodig heeft. Voor het fuctioneeren van deze vrijheid is een soepeler regeling noodig dan de wettelijke. Dit kan beter geschieden door algemeene maatregelen van bestuur. Spr. wenschte het onderwijs toevertrouwd te zien aan lichamen met verordenende be voegdheid. krachtens artikel 194 der Grond wet Een vijfde grondslag van onderwijsver nieuwing ligt in de juiste verhouding van de school tot de ouders en maatschappij. Ouders en maatschappelijke of cultureele groepen moeten bij haar onderhoud geïnteresseerd worden. Dit is bereikbaar door een stelsel van volkomen financieele gelijkstelling van het openbaar en het bijzonder V.H.O. en M.O. Alleen op dezen weg zal de openbare school meer vrijheid kunnen krijgen, welke voor haar voortbestaan noodzakelijk is. Inleiding van dr. S. Elzinga. Dr. S. Elzinga, inspecteur bij het M.O., hield een inleiding over „de historische ontwikke ling van het V.H.O. en M O. tot heden". Spr. wees erop dat in den loop der eeuwen de be teekenis van deze termen niet gelijk was ge bleven. Om deze ontwikkeling te verduidelijken, on derscheidde spr. twee perioden nl. die vóór de totstandkoming der vigeerende wetten op het M.O. van 1876 en het H.O van 1876 en de pe riode daarna In de eerste periode was er een scherp verschil tussehen wat spr voorberei dend weten.schapsonderwijs noemde en het door hun als maatschappelijk onderwijs be titelde onderwijs. In de tweede periode nader den het voorbereidend wetenschapsonderwijs en het maatschappelijk onderwijs elkander steeds meer. Het verschil lag nu in de kern vakken der scholen en in het accent op an dere vakken. Een verschil tussehen ondeiwljs uitsluitend opleidend voor het universitaire onderwijs en onderwijs dat geen perspectief had in het hooger onderwijs ging verloren, sedert aan het eindexamen der hoogere burger scholen ver schillende rechten van verdere studie werden verleend (Naar aanleiding van de Vrije- Tijd tentoonstellingen en uitvoe ring van Haarlem's Dagblad). Wat doet U in Uw vrijen tijd? Mocht onze krant haar lezers vragen, En vrienden in verscheidenheid, Hebben hun antwoord bijgedragen. Er wordt geknutseld met geduld. Er wordt geschilderd met talenten. Een wensch tot scheppen wordt vervuld, In vele vrije-tijd momenten. Verzamelaars op elk gebied, In groote dingen en in kleine. Bezielt de scheppingsdrang weer niet, Zij vinden vreugd langs andre lijnen. Men zingt een lied of speelt tooneel, Men maakt muziek of marionetten, Men goochelt o, er is zooveel. Waartoe men zich verheugd kan zetten. Als men die dingen goed bekijkt. Of, naar hun aard, ze krijgt te hooren, Voelt men, met wat hier is bereikt, Heeft men geen tijd. als leeg. verloren. Het is een geest die achting wekt, Die zoo den vrijen tijd kan wijden, Ik kan de uitkomst met respect Bewonderen en stil benijden. U vraagt mij naar mijn vrijen tijd? En voor U heb ik geen geheimen, Maar 'k denk dat U mij niet benijdt, In vrije uren moet ik rijmen. Jubileum B. van Meel. Huldiging door comité uit de burgerij. Heden herdacht de rechercheur B. van Meel den dag. dat hij vijf-en-twintig jaar geleden bij de Haarlemsche politie als agent werd aan gesteld. Dit jubileum is voor eenige ingezetenen aan leiding geweest om een huldiging op touw te zetten. Er werd een comité gevormd, bestaan de uit de heeren M. J. A. van der Storm, Jac. van Maris, N. M. Verdel, J. Monnikendam en J. J. Verhagen. Dit comité deed een beroep op de burgerij, teneinde in de gelegenheid te worden gesteld, den heer Van Meel een ge schenk aan te bieden. Vanmorgen half elf heeft deze huldiging in zijn woning aan de Cederstraat 9 plaats ge had. Namens de commissie voerde de heer Van der Storm het woord. Deze achtte het een buitengewoon voorrecht, den jubilaris namens een groot aantal ingezetenen te mogen com- plimcnteeren. Hij merkte op, dat de heer Van Meel in zijn bescheidenheid een huldiging niet gewcnscht had, maar de commissie had ge meend, die toch te doen plaats hebben, om dat het haar gebleken was, dat de heer Van Meel zich in deze kwart-eeuw zooveel vrien den verworven heeft; zij allen waardeeren hem niet alleen als politieman, maar ook als mensch. Ze zijn hem dankbaar voor wat hij voor de burgerij gedaan heeft. Het aantal per sonen, dat voor een geschenk wilde bijdragen, was bijzonder groot. „We hebben er eenvou dig versteld van gestaan", zei spreker. „De groote waardeering is in een uitstekende daad omgezet. Daardoor is het ons mogelijk gewor den. u namens al die ingezetenen te mogen aanbieden, vier clubfauteuils, een tafel, een boekenkast, een electrische klok. een kist si garen. een bloemstuk en een geschenk onder enveloppe. Ik wensch u namens de schenkers van harte met dit mooie jubileum geluk en hoop. dat u nog vele jaren met dezelfde nauw gezetheid en ijver uw moèilijk werk zult mogen verrichten en dat- u nog dikwijls aan dezen dag mag terug denken. Vervolgens werd de heer Van Meel door zijn onmiddeliijken chef, den hoofd-inspecteur der recherche M. Woud, gefeliciteerd. „Toen ik 27 jaar geleden nog op kamers aan de Parklaan woonde", zei spreker, „zag ik een flinken. jongeman met grondwerk bezig. Deze keek hem niet vriendelijk aan. omdat hij misschien weinig met de politie op had. Een paar jaar late" keek ik echter heel verbaasd, toen ik dienzelfden pootigen jongeman weer eens ont moette inde uniform van politieagent. Ik was toen adjunct-inspecteur en had veel met u te maken, doch die kennismaking, ik zal het maar eerlijk zeggen, viel mij niet mee. Uw controle liet nogal te wenschen over; op uw surveillance sloeg u wel eens een straatje over en dat kwam omdat u hier en daar nogal eens een praatje maakte, waardoor u tijd te kort kwam de aan u opgedragen taak te vervullen. Ik moest u dan ook wel eens een bemerking geven, zoodat wij, zonder hekel aan elkander te hebben, niet vriendelijk tegen elkaar waren. Maar spoedig werd ontdekt, dat u tot uitste kend werk in staat was. Als agent in uni form mocht het u eens gelukken, in één jaar tijd negen personen op heeterdaad bij diefstal te betrappen. De agent in uniform moet nog gevonden worden, die dit in één jaar kan klaar spelen. U bleek een geboren rechercheur te zijn. Het was dus niet te verwonderen, dat u weldra bij de recherche geplaatst werd en wat u als agent in uniform niet mocht doen, kop toen wèl geschieden. U mocht nu met Jan, Piet en Klaas spreken, waardoor u in de ge legenheid was, een groot aantal misdrijven tot klaarheid te helpen brengen". De heer Woud schetste daarop de verdien sten van den heer Van Meel:. die reeds eerder in ons blad werden gepubliceerd. Spreker richtte zich ook tot de vrouw van den jubi laris, want zij heeft het werk van haar man zeer vergemakkelijkt, door toe te staan dat tal van personen in haar woning kwamen en vaak op ongelegen uren die daar niet thuis hoorden. ..U hielp dus in niet, geringe mate mee", zei spreker, „om de misdrijven tot klaarheid te brengen en daarvoor verdient u veel dank. Ik hoop. dat Van Meel nog vele jaren in goede gezondheid en met denzelfden Ijver zijn werk mag blijven verrichten". Hiermee was de officieele huldiging afge- loopen. Ook van andere zijden mocht de heer Van Meel nog vele blijken van belangstelling in ontvangst nemen. Het eerste bloemstuk, dat bezorgif werd. was vaneen vxoegeren ar restant! Ook de buren zonden hem bloem stukken en geschenken. Er waren o.a. bloe men van de inspecteurs der recherche, van de collega's, van de Haarlemsche Politievereeni- ging ..Verbetering zij ons streven", enz. Van bovengenoemde huldigingscommissie ontving Mevrouw Van Meel nog een schitte rende bloemenmand. De Commissaris, de heer E, H. Tenckïnek. zond een schriftelijken ge- lukwensch. Tal van collega's kwamen den jubilaris per soonlijk geluk wenschen. Te twaalf uur werd hij ten Stadhuize door den Burgemeester ge complimenteerd, waarbij hem het gebruike lijke geschenk werd overhandigd. Serenade. Wij vernemen, dat de Haarlemsche Politie Muziekvereenïging hedenavond van half acht tot half negen aan den jubilaris voor zijn wo ning in de Cederstraat een serenade zal brengen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2