Stltdieteu Weill Zn. I DIORAMA'S Ochtendbeurs Amsterdam AGENDA. Uw bont Uw stem op 19 April moet luiden: DUS DEMOCRATEN KIEST Weber (1IN/T IN IXTÏIRENL V R TJ D A G 14 APRIL 1939 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 Aanrander gegrepen. Zesjarig kind dreigde zijn slachtoffer te worden. Nog is de verontwaardiging over de aan randing van een vijf-jarig meisje in het Mastbosch bij Ginneken niet geluwd of we derom is. naar eerst thans bekend wordt. Dinsdag een zesjarig meisje in het Mastbosch aangerand. De gemeente-politie van Ginneken heeft den aanrander kunnen arresteeren op het moment, dat hij met het kind niet nader te noemen handelingen wilde plegen. De man is afkomstig uit. Nijmegen en verbleef tijde lijk te Breda. Hij is in verzekerde bewaring gesteld, Reeds is echter komen vast te staan, dat hij niets met de eerste, zooveel beroering wekkende aanranding uitstaande heeft ge had. Belastingambtenaar met een mes aangevallen. 'Datier gearresteerd. Donderdagavond is op den Huizerweg te Bussum de belastingambtenaar N.. door den vrachtrijder Van der B., met een mes aange vallen. Omstanders trachtten den heer N. te ontzetten, doch eerst toen de inmiddels ge waarschuwde politie aankwam nam de da der de vlucht. Hij kon echter worden achter haald en werd op het politiebureau in verze kerde bewaring gesteld. Men verklaart deze daad uit een wrok om persoonlijke redenen, die Van der B. sedert geruimen tijd tegen den ambtenaar koesterde. Het slachtoffer kreeg diepe steekwonden in het linkerschouderblad en in de zijde In ernstigen toestand is hij in de Majella-stichting opgenomen. Koersen van de Ochtenbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 285—279. H.VA. 383—375. Vergde Vorstenl. 75V275. Amst. Rubber 181175. Philips 179—175. A.KU. 32—31'2 Unilever 116'A117. Ned Scheepvaart Unie 94. Beth. Steel 41'2—40 U.S. Steel 34-34 1 16. Republic Steel 11 3/8111/16 Anaconda HVzY\ Shell 8 5/8. Tidewater Ass. Oil. 9. HEEMSTEDE JUBILEUM C. VERDOUW. Heden herdenkt de heer C. Verdouw, fabrieks- opzichter aan het Gas- en Waterleidingbedrijf te Heemstede den dag dat hij 25 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst kwam. De jubilaris werd vanmorgen met zijn familie in de directiekamer ontvangen door burge meester Jhr. J. P. W. van Doorn: den dii-ecteur der bedrijven, ir. W. J. A. Duynstee en het geheele corps van ambtenaren en arbeiders. Aan mevr. Verdouw werd een bloemstuk aan geboden. De burgemeester sprak hem namens B. en W. toe en schetste zijn loopbaan bij het bedrijf. „Uw werk wordt door ons bijzonder gewaar deerd", zei spreker. Namens B. en W. overhandigde hij den jubi laris het gebruikelijke geschenk onder enveloppe. Ir. W. J. A. Duynstee, directeur der bedrijven, merkte op, dat de snelle opeenvolgende promo ties van den heer Verdouw zoo maar niet toe vallig plaats hebben gehad maar omdat hij de juiste man op de juiste plaats was. De heer R. G. de Winter, boekhouder der bedrijven, sprekende namens het personeel, wees op de goede verstandhouding onder het personeel, wat weer zijn terugslag vindt in den goeden gang van zaken in het bedrijf. Namens het jubileumfonds overhandigde spre ker hem een lichtkroon. Tenslotte voerde nog het woord de heer R. Kat, die de hartelijke gevoelens vertolkte, die er ten opzichte van hun chef onder het fabrieks- personeel leeft. De jubilaris dankte voor deze huldiging, waar na hij de gelegenheid kreeg, den dag verder in den familiekring door te brengen. In de donkere zaal ziet men als de lichtjes aanspringen de fijnste TAFEREELEN. Tijdens de vacantie eiken werkdag (behalve Dinsdag en Vrijdag) geopend van 10—12; 2—5 en 7—9 u. Schotersingel 117a. Entrée ouders 10 ct. (scholieren 5 cent). P.S. Weet U, dat men uit Friesland komt om ze te zien? (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 14 APRIL Heden: Hotel De Leeuwerik: Openbare vergadering Liberale Staatspartij, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Jij en ik", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Schoppenvrouw en „De vallei der reuzen", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: ..De onsterfelijke wals" (ge prolongeerd). 2. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Vrouwengevangenissen" Tooneel: Coos en Polly Speenhoff. 2, 7 en 9.15 u. Moviac Theater: Kara-Ben-Nemsi (geprolon geerd). 2.30, 7.15 en 9.15 uur. ZATERDAG 15 APRIL Tijdingzaal Haarlem's Dagblad: Tentoonstelling „Honderd jaar fotografie". Stadsschouwburg: „Zes Etage" door Het Masker, 8.15 uur. Dancing La Gaité: Nachtfeest. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Teyler s Museum. Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur laten bewaren bij een vakman is een eerste vereischte ter aarandeering tegen motschade en alleen bij een bont werker is Uw bont gevrijwaard tegen de motten. Het onderhoud van Uw bont in den zomer is de eenige garan- tiellJ Wij bewaren reeds 83 jaar, dat is de beste aanbeveling. Uw bont bij ons in bewaring is tegen brand en inbraak verzekerd. Bontwerkers Barteljorisstr. 26-28 Gevestigd sedert 1856. Lid v. d. Bond v. Bo?itbedrijven. (Adv. Ingee. Med.) ,,ZonnestraaP'-collecte. „De Sterken voor de Zwakken". Het bestuur van „Zonnestraal" schrijft ons: De crisis en de daarmee gepaard gaande verarming van vele gezinnen, heeft de onder voeding in de hand gewerkt. En hoewel dit gelukkig geen algemeen verschijnsel is, blijkt het toch een voedingsbodem voor de gevrees de volksziekte, die tuberculose heet. Bij de vele instellingen en organisaties, die den strijd hebben aangebonden, om de tu berculose te bestrijden, neemt „Zonnestraal" een vooraanstaande plaats in. De „ZonnestraaT'-Collecte, die in den loop der jaren een groote bekendheid heeft ge kregen, zal a.s. Zaterdag weer gehouden worden. Aan de propaganda is veel zorg besteed. Gedurende de afgeloopen week zijn o.a. 25.000 vlaggetjes uitgereikt aan de schoolkinderen, hetgeen een buitengewoon succes bleek, want de kinderen verdrongen eikaar om er een te bemachtigen. Tenslotte organiseert het comité gedurende den collecte-dag een verloting, waarvan de loten f 0.25 per stuk kasten, met als hoofd prijs een prachtig eikenhouten boekenkast of een dames- of heerenrijwiel naar keuze; de tweede prijs zal bestaan uit een Pontiac dames of heeren armband horloge, terwijil er vele fraaie en nuttige voorwerpen te winnen zijn. De loten worden in gesloten enveloppen ver kocht; bij het openscheuren der enveloppen kan men onmiddellijk constateeren of men een prijs gewonnen heeft. Zooals men bemerkt, heeft „Zonnestraal" niets onbeproefd gelaten, om de offervaardig heid van de burgerij op te wekken. Thans is het woord aan het publiek. Bedenkt dat deze collecte georganiseerd wordt, om een groot aantal menschen gezondheid en levens geluk te hergeven en tast daarom morgen zoo diep mogelijk In uw portemonnaieLaat ieder burger de leuze van „Zonnestraal" in praktijk brengen! „De sterken voor de zwak ken!" Tegen de tuberculose! (Het gironum mer is 14430, Bureau „Zonnestraat", Amster dam). Collectanten kunnen zich nog aanmelden, hedenavond tusschen 79 uur en morgen den geheelen dag aan de volgende adressen: Café „De Sierkan", Zijlweg 2; Café „Spoor- zicht", Stationsplein 18; Kastanjestraat 1618. Wijkgebouw Christelijke Jongemannen Ver. Frans Halsstraat 4; Rijksstraatweg 191;, Café „Dreefzicht". den Hout, Café „Brinkmann" Groote Harkt; Pepijnstraat 13. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen hadden door den Rijks waterstaat te Haarlem de volgende aanbe stedingen plaats gehad: Herstellen winter- en stormschade aan en, versterken van hoofden op het Noorderstrand van Vlieland. Laagste inschrijver C. I. Kooy- man te Hartogen voor f 81.980. Uitvoeren baggerwerken in en vóór de Rijkshaven op Texel. Vlieland en Terschel ling. Laagste inschrijver dezelfde voor f 8490. Vernieuwen van een gedeelte der be schoeiing met steiger langs de westzijde van den haveningang te Vlieland, met bijkomende werken. Laagste inschrijfster N.V. Kastelein en Zn's Aannemersbedrijf te Dordrecht voor f 11.840. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Uitermate gevoelig als de wisselmarkt op het oogenblik is voor het verloop der politieke ge beurtenissen, welke zich den laatsten tijd ter stond hebben weerspiegeld in een kapitaal- vlucht uit Europa en een meer of mindere vraag naar dollars, deden de verklaringen welke gis teren door de ministerpresidenten van Engeland en Frankrijk zijn afgelegd in zooverre haar invloed gelden, dat de rustige onbewogen stem ming welke gisteren reeds aan den dag trad, zich vandaag bestendigde. Gezien het feit, dat de commentaren op de garantieverkaringen jegens Griekenland en Roemenië over het alge meen hierop neerkomen, dat de toestand wel iswaar niet aanmerkelijk verbeterd, doch ook niet verslechterd is, en het mogelijke oorlogs gevaar zich niet in acuter vorm voordoet, zou eerder van een lichte ontspanning in de stem ming op de wisselmarkt gesproken kunnen wor den, al trad deze nog slechts op zeer zwakke wijze naar voren. Wel viel vast te stellen dat de vraag naar dollars heden niet groot was. Zij bewogen zich opnieuw op 1.88 3/8, het peil der halve, waarop het Nederlandsche egalisatie fonds materiaal wil afgeven, doch het zag er niet naar uit, dat de controle dollars behoefde te verkoopen. Aan den goudprijs viel recht streeks de lichte kentering welke zich voordeed te constatéeren. Voor alle soorten was het goud n.l. hedenmorgen lager genoteerd dan gisteren. Overigens vertoonde de markt geen wijzigingen van beteekenis, en bleven, wat de voornaamste deviezen betreft .over het algemeen de koersen van gisteren gehandhaafd, zoodat de markt een vrij onbewogen en zeer kalm voorkomen had, waarbij de affaire niet veel te beteekenen had, ook al doordat in de huidige omstandigheden de durf veelal ontbreekt om iets te ondernemen. Het pondsterhng lag op 8.81 5/88.81 3/4 vertoonde geen fluctuaties. Parijs werd verno men op 4.98 3/34.99, Brussel op 31.67vo 31.69' Zwitserland op 42.2342.25, Berlijn op 75.4575.50. De markt behield een zeer rustig aanzien en de koersen handhaafden zich op het openingspeil. In het voorbeurseffectenverkeer viel de stem ming niet mede. De koersen kwamen algemeen op lager peil, en vertoonden ook in het verdere verloop een terugloopende neiging. De leidende locale fondsen moesten een vijftal punten en meer prijsgeven. De omzetten waren echter niet uitgebreid. Ik zal handhaven de Vrijheid en onafhankelijkheid van ens volk. E. d. D. (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: Eenige buitjes, ge heel bedekt of zwaar bewolkt, weinig verandering in temperatuur, matige Zuidelijke tot Westelijken wind. Voor het binnenland: Eenige regen met kans op plaatselijk onweer, geheel be dekt of zwaar bewolkt, nog iets kouder dan vandaag, zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke tot Westelijke richtingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 59 F. Laagste hedennacht 54 F. Hoogste heden 54 F. Over Zuid-Europa blijft de hooge druk nog stand houden, zoodat Frankrijk en Duitsch- land nog steeds onder invloed staan van de tropische luchtmassa's, welke uit het Middel- landsche zee-bekken worden aangevoerd. In ons land werd de tropische lucht in den loop van den nacht verdrongen door polaire lucht massa's uit het Westen. Dientengevolge trad een lichte afkoeling in, terwijl bijna overal eenige regen viel. Over Normandië en Bre- tagne bevindt zich nog een kleine storing, welke aldaar hedenmorgen regen veroorzaakte en waarschijnlijk op de weersontwikkeling ten onzent ook nog eenigen invloed zal hebben. Zij houdt althans het doordringen van de polaire lucht over Düitschland éven tegen. De Oceaan-depressie is verder opgevuld, haar kern ligt thans ten Zuiden van IJsland; over de Britsche eilanden bleef het licht buiig. Een volgende depressie ligt bij de Zuidkust van Groenland, zij zal echter op het weer in West- Europa weinig directen invloed uitoefenen. Over Scandinavië is de luchtdruk steeds ver der dalende en een afzonderlijke kern van lagen luchtdruk heeft zich voor de kust van Noorwegen ontwikkeld. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. uur; n.m. 12.22 uur. Strand berijdbaar van 5.0010.30 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) VEILING. In het notarishuis werd Donderdagavond geveild: de tennisbanen met opstallen te Aerden- houit aan de oostzijde van den Oosterduinweg gelegen tussch Distellaan en Rijnegomlaan. Kooper: D. J. Glasz voor 12.550; huis en erf, Verspronckweg 155. Kooper H. Stapel q.q. voor 7250; huls en erf. Ged. Schalkburgergracht 69. Kooper H. A. Dingboom q.q. voor 3875. heerenhuis aan het Oranjeplein, opgehou den op 9000; huis met erf. Turfmarkt 28. Kooper: N. Giebels voor 3150; villa „Bosch en Heuvel", Potgieterweg 11, Bloemendaal, opgehouden op 7000; halve villa, Heemsteedsche Dreef 252, Heem stede. Kooper: dr. J. Feilzer voor 7750; halve villa Heemsteedsche Dreef 254, Heem stede. Kooper A. Monderman voor 7050. heerenhuis. Oranje Nassaulaan 129 Over- veen. Kooper: N. Giebels voor 6000; huis aan 't Krom 5. Kooper J. C. J. Jacques q.q. voor 950; huis aan 't Krom 7. Kooper: J. Steffens voor 1000; Winkel en woonhuis Korte Begijnestraat 29. Kooper: J. C. J. Jacques q.q. voor 2500 perceel grond aan de Koolsteeg 15. Kooper J. Vroolijk voor 415. huis Van 't Hoffstraat 1. Kooper N. Kruyt q.q. voor 3350; woonhuizen Floresstraat 92 en 94. Kooper N. Kruyt q.q. voor 7280; woonhuis. Acaciastraat 23. Kooper D. G. van Wijngaarden q.q. voor 3400; Een stuk wei- o f hooiland genaamd „De Werf kamp" in den Inlaagpolder aan den Horn weg. Kooper: Hofje van mr. P. J. Codde gen. Spoorwater voor 6065. MUZIEK. Uitvoering door leerlingen van Annie Bonarius Heel vroeg, om zeven uur reeds, zaten de kleinen aan den vleugel. En 't begon al veel belovend; niet zoozeer omdat de muziek van Heller groote muzikale waarde heeft, maar om dat het uitstekend klonk. Strawinsky's stukjes voor vier handen brachten het moderne rythme en golden voor het verdere programma als een mooi-gekozen inleiding. Maar toch: de kleine en de grootere leerlingen, met hun stukken van Beethoven, Bach, Schumann, Chopin, maakten op mij den indruk, dat hun werk niet de hoofd aandacht kwam vragen. Immers was 't leeuwen aandeel van dit programma voor Otto Ludwig en zijn operette „Goudsprookje's Tooverlied". Nu is een uitvoering van Otto Ludwig's mu ziek geen wereldschokkende gebeurtenis. Er zou heel wat kunst en vliegwerk noodig zijn, om er, nu nog, gang in te brengen. Een kwart eeuw geleden, toen Koopman (de leider van de „Ne derlandsche Opera") in Den Haag een gala voorstelling gaf met dit werk, waren wij Hol landers nog niet wel georiënteerd en wisten we niet beter, of 't hoorde zoo, om de epigonen van Niels Gade feestelijk in te halen. Er kwam bij, dat muziek die goed voor de stemmen is ge schreven, immer een dankbaar object was voor wie een keus had te doen uit de operette-litte ratuur. Dit mag de reden zijn, dat mejuffrouw Annie Bonarius ook dit jaar een werk van Otto Lud wig koos. Bij de vorige uitvoering, ook in den Stadsschouwbrug, was het „Eén dag Khalif". In dat werk echter zit veel meer actie, en '1 was bij die gelegenheid, dat wij 't spel van den jeug digen acteur Gerard Chabot terecht konden prij zen. Voor hem was er ditmaal niet veel anders te doen dan te zingen. En al is de frissche jon gensstem nog even klaar als toen, het libretto gaf hem geen kans, om van de plaats te komen. Ovefigens was er ook ditmaal weer gelegen heid te over bij de zangleerlingen het mooi ont wikkeld kopstemregister te waardeeren. Een goed gesproken Hollandsch gaf ook nu weer cachet aan de uitvoering, waarvan de aardige costuums opvielen en die (op een enkele uit zondering na de kabouterscène) feeëriek be licht was. Dat er ondanks dit alles toch meermalen een gevoel van monotonie niet kon worden wegge werkt (vooral 't slot van II werd breedsprakig), lag wel aan de muziek. Tempoversnelling had wellicht een goede uitwerking gehad. Maar an derzijds liet de instrumentale partij dit weer niet toe. Ook viel er nog al dikwijls te transpo- neeren aan den vleugel, en met deze eischen der practijk dient rekening te worden gehouden. Ons luisteraars is ook niet ontgaan, welken arbeid zulk een uitvoering vraagt van de leid ster, die ook rekening heeft te houden met de stemmetjes van zes jaren en jongeren. In III vroegen zij zoowaar de hoofdaandacht. Daar stonden rond de kleine Mirza die zij doodwaan- den, die bloem-omkranste kinderkopjes, door Botticelli naar hier gezonden. En toen Mirza, door tooverbloem gewekt, de oogen opende, toen vroegen ze niet of ze 't mochten, maar blij veer den hun zieltjes op en ze wisten van vreugde niet, waar te kijken. Maar eerder al, want in het tweede bedrijf, had hun spontaan meeleven ons verrukt. Een Chopin-seherzo, ons voorheen niet bekend, sloeg klaterend uit den vleugel. Wat ging er gebeu ren, dat die BotticellLfiguurtjes zoo opeens hun geleerd lesje vergaten en allen oog hadden voor wat zoo onverwacht kwam? Het jonge meisje dat zoo fel en hevig Chopin danste, was Francis Andriessen. Zij kwam ons de boodschap brengen uit het oord waar de zui vere muziek geboren wordt. Wat zouden Otto Ludwig en Niels Gade gezegd hebben? Voor dit evenement mogen wij ook mej. Annie Bonarius dank zeggen. En haar trouwe staf van medespelenden prijzen, die hun partijen zoo stevig in 't geheugen hadden. Weifelingen im mers kwamen niet voor. Zij allen kwamen aan 't slot de bekwame leidster hulde bieden, in den vorm van twee geschenken, waarbij de bloemen niet ontbraken. G. J. KALT. rïnet. het Duo moest door verhindering van een der partners vervallen waren de clari net en de piano het niet altijd eens. Van het Zweedsch Concert voor fluit en piano van Popp werd het eerste hoofddeel veel te lang zaam genomen. Het beste voldeed daarvan het Andante, ook als compositie. De solo voor hobo was ongenietbaar doordat de hobo on geveer een kwart toon hooger dan de piano gestemd en dit euvel niet te corrigeeren bleek. Daarentegen klonk de solo voor es-clarinet alleraardigst; de jeugdige bespeler 11 jaar! ontwikkelde een reeds gevorderde passage techniek en adembeheersching in legato en in snelle staccati; de zuiverheid liet niet te wen- schen over en muzikaal begrip bleek in ver blijdende mate aanwezig. In het dansnummer trokken vooral de keu rige costumes de aandacht. K. DE JONG. Vocaal en Instrumentaal Concert. Rijke afwisseling bood het programma, dat Donderdagavond in de groote zaal van het ge bouw „St. Bavo" afgewerkt werd. Er waren nummers voor harmonie-orkest, voor vrouwen koor, voor mannenkoor, solonummers voor verschillende blaasinstrumenten met piano begeleiding en een dansnummer. De afwikkeling van dat uitgebreide pro gramma nam veel tijd in beslag; zóó veel, dat om elf uur de aanwezige muziekrecensenten het welletjes vonden en de twee nog voor den boeg staande nummers met de daaraan ver bonden tijdroovende tooneelregie van beoor deeling ontsloegen. Zij hadden immers genoeg gehoord om een oordeel te vestigen. Wat de R.K. Harmonievereeniging „St. Cae- cilia" betreft kon dat oordeel het gunstigst luiden ten aanzien van den Huldigingsmarsch uit Grieg's „Sigurd Jorsalfar", waarvan het karakter zeer goed weergegeven werd: pom peus, spannend en met de noodige tempo- schakeeringen. De beide andere stukken uit „Sigurd Jorsalfar" leenen zich voor uitvoering door harmonie-orkest minder goed; alleen een ensemble van hoogen rang zou van zulke ar rangementen een bevredigende vertolking kun nen geven. Het Dameskoor van „St. Caecilia" is nog maar zeer kort geleden gevormd: naar ons medegedeeld werd, niet meer dan acht weken geleden. Dit in aanmerking nemend, mogen we de resultaten zeer verblijdend noemen. De werkjes van Berghout, Kools en Crèvecoeur zijn tamelijk eenvoudig, maar het Dameskoor verdient lof omdat het ze, op enkele kleine zakkingen in het derde na, zuiver van intonatie zong. Dat de dirigent A. Bak aan de cultuur der stemmen nog heel wat zal moeten doen, spreekt van zelf. Het eveneens onder leiding van den heer Bak staande Mannenkoor „St. Caecilia" be staat veel langer en had dan ook moeilijker werken voor zijn rekening. We kunnen niet zeggen dat het aan de daarin gestelde eischen voldeed. Eigenlijke klankschoonheid was er in de vertolkingen geen oogenblik; vooral in het forte was de klank ruw en leelijke uithalen ontsierden van tijd tot tijd de voordrachten Van expressie was niet veel te bemerken. Het ontbreken van een tekstboekje bemoeilijkte het volgen der voordrachten en zoo bleef het voor ons volkomen onbegrijpelijk waarom in Jul. Wengert's ..Das Lied" plotseling de melodie van Brahms' „Wiegelied" opduikt. Voor de begeleiding van blaasinstrumenten is het klankvolume van een gewone piano vol strekt onvoldoende. Dat bleek het duidelijkst bij het solunummer voor cornet a pistons, een Paraphrase over een stuk uit Bellini's „La Somnambula", dat bovendien nog zeer sterk gespeeld werd. In het solonummer voor cla- SPORT EN SPEL VOETBAL. HILVERSUM—E.D.O. Voor den eerste promotiekamp heeft de elftalcommissie van E.D.O., het elftal onge wijzigd gelaten. De spelers zijn vol goede moed en zullen hun kansen tot het uiterste verdedigen. E.D.O. kc<mt dus in de volgende opstelling uit: Wille, Steffens, Zandstra, Koene, Schijvenaar, Oomen, Spek Jr., v. Zaanen, v. d. Putten, Timmerman, Spek Sr. SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. Afd. D. verliezers: 2de Centrale school IIU.L.O. a 5 13 lste Centrale school IVH.B.S. a 5 02 Dus komen morgen in de finale: U.L.O. a 5—H. Pa S. a 5 Halve eindstrijden winnaars afd. D.: 2de Centr. school IChr. Lyceum 3 11 'Chr. Lyceum wint met strafschoppen), 3de Centr. school 1lste Centr. school I 1-0 Dus komen morgen in de finale: Chr. Lyceum 3—3de Centr. school I. 3de af deeling E. verliezers: Spaarneschool—Prinsenschool 0—3 LorentzschoolDr. Bavinkschool 01 Finale: PrinsenschoolDr. Bavinkschool. Winnaars afdeeling E: MarnixschoolVoorwegschool 01 J. P. Coenschool—Willem de Zwijgerschool 2-0 Finale: VoorwegschoolJ. P. Coenschool. De scheidsrechters. De volgende scheidsrechters zullen de fina les leiden: Afdeeling A: de heer H. H. Kraneveld. Afdeeling B: de heer L. Menist. Afdeeling C: de heer W. F. Kruyff. Afdeeling D: de heer F. Keerwolf. Afdeeling E: de heer J. N. Dammiaans. Finales verliezersronden: Afdèeling D: de heer A. G. de Brie. Afdeeling E: de heer J. Steffens. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR SATERDAG 15 APRIL 1939 Zaterdag-competitie. A Kennemerland 2VJB, 4 uur. A. G. Peperkroon. WIJVEW. 4 uur, R. Honijk. SIZOJohez, 3 uur, H. J. Boeree. C SIZO 3VGS 2, 5 uur. K. Bergmann VJB 2—Telefonia 2, 3 uur. J. P. J. den Nieuwenboer. SCHAKEN. Het tournooi te Margate. Uit Margate: In de tweede ronde van het Paaschtournooi te Margate won SLv George Tho mas wederom, ditmaal van zijn landgenoot Wheatcroft. In een Siciliaansche partij zegevier de Thomas, die met zwart speelde, in 35 zetten. Hij heeft thans de leiding met 2 punten. In de reservegroepen won Landau opnieuw met zwart; ditmaal was Koenig het slachtoffer. Prins verloor voor de tweede maal, thans van Wood. De uitslagen luiden: Hoofdgroep: WheatcroftSir George Thomas 01 KeresCapablanca V»V» NajdorfMilner Barry 10 Sergeant-Miss Menchik 10 GolombekFlohr 01 De stand luidt: 1. Sir George Thomas 2 pnt., 2, 3 en 4. Najdorf. Capablanca en Sergeant, ieder l1/» pnt.; 5 en 6. Flohr en Keres ieder 1 pnt. 7, 8 en 9. Vera Menchik, Milner Barry en Golom bek, ieder Vs pnt.; 10. Wheatcroft 0 pnt. Premier reserve groep a: Van ScheltingaThomas 10. KoenigLandau 01 WoodPrins 10. Premier reserve groep b: Hoehnlingervan Doesburgh Vj Schulzdr. Mulder 01. Premier reserve groep c: Dr. SchenkSchelfhout V2V2 DAMMEN. DAMCLUB „FLORA". De uitslagen der onderlinge competitie van de Damclub „Flora" van Dinsdag j.l. luidden als volgt: J. H. BurghoutJoh. Spijker 11 H. J. NessenN. Warners 02 H. G. J. AndriessenA. Reedijk 20 H. G. J. AndriessenC. Lenaarts 02 A. ReedijkH. J. R. van Thienen 02 C. H. LenaartsH. Warners 11 J. van Essen—L. H. Winnubst 02 H. G. J. AndriessenJ. H. Reedijk 02 DAMCLUB HAARLEM. De voortgezette wedstrijden om het club kampioenschap 1938/1939 hadden het volgende resultaat: R. C. BroekmeijerH. Orth 20 H. A. van Abs—H. J. Rozijn 20 C. v. d. WerffTh. van Wamel 02 L. P. HugesR. Groos 11 R. C. BroekmeijerJ. J. P. Kraaijer 02 G. P. RoetP. van Wamel 11 LEDENVERGADERING HAARL. DAMCLUB. Maandagovond 24 April zal de Haarlemsche Damclub in Hotel „Het Hof van Holland", een ledenvergadering houden.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2