De gebroken Bokaal Caldenhoven scoort België's tweede doelpunt tijdens een scrimmage voor het Nederlandsche doel, waarbij de bal via het lichaam van onzen back in het verlaten doel stuitte Activiteit voor het Hoiiandsche doel tijdens den wedstrijd Nederland België te Amsterdam Groothertogin Gharlotte tijdens haar herdenkingsrede in de plechtige zitting van het parlement, bij de viering van de honderdjarige onafhankelijkheid van Luxemburg De beide elftallen naast elkander opgesteld voor den aanvang van den voetbalwedstrijd Nederland België in het Olympisch stadion te Amsterdam Badjou, da Belgische doelverdediger, treedt handelend op tijdens een aanval der onzen in den wedstrijd te Amsterdam, welke in een 3 2 overwinning voor Nederland eindigde Prof. dr. Willem Mengelberg begeleidde de zangeres Jo Vincent tijdens den liederenavond, welke Zondag in het Concertgebouw te Amsterdam werd gegeven Dr. A. H. Vossenaar, hoofdmijnarts te Heerlen, wien op zijn verzoek per 1 Mei a s. eervol ontslag uit zijn functie is verleend Dit schot bleek Badjou, den Belgi schen doelverdedi ger te machtig en de bal vloog in het net, waardoor Ne derland reden tot juichen had FEUILLETON Naar het Engelse!) van EDNA fllURRAY. 5) Het was iets heel ongewoons voor hem zich ergens bezorgd over te maken: met het grootste gemak wist hij onplezierige gedachten altijd te verdrijven en ze uit zijn leven te bannen. En zoo gebeurde het dat het onderwerp van gesprek dat Owen Mortimer aanroerde, precies datgene was wat Lord Paignton in zijn tegen woordige gemoedsgesteldheid pakte. Zonder twijfel had Mortimer er iets mee voor. maar Paignton was veel te goed van vertrouwen om booze vermoedens te hebben. Geld, snel geld maken met behulp van menschen, die er een hoop van hadden, dacht hij. Een vermogend man als u bijvoorbeeld, een man van stand, wel, uw naam alléén zou u millionnair kunnen maken. Ik begrijp niet hoe het komt dat er in dit land zoo weinig milllon- nairs zijn. Het is gebrek aan ondernemingsgeest. Kijk maar eens naar u zelf. Lord Paignton. U hebt alles wat u begeeren kunt, naar ik veron derstel, maar niet het minste verlangen om uw vermogen te vermeerderen In dezen geest argumenteerde Mortimer. Hij Bad er geen flauw iwee van. dat zijn zaak in zulk een vruchtbaren bodem viel. Op een an deren tijd zou Lord Paignton het een vervelend onderwerp gevonden hebben, maar nu spitste hij de ooren en luisterde aandachtig, onder het genot van een kop thee. naar wat Mortimer te vertellen had. Het scheen werkelijk buitenge woon gemakkelijk om geld te maken als men een goed-klinkenden naam had; hij vroeg zich af hoe het kwam dat hij, man van de wereld die hij was, daar nog nooit eerder aan gedacht had Mortimer stak een sigaar op en Lord Paignton accepteerde een sigaret. Hij prees zich gelukkig dat hij zoo'n knap zakenman als Mortimer ont moet had en hij vroeg zich af of het verstandig zou zijn hem in zijn vertrouwen te nemen. Waarom eigenlijk niet9 Hij kreeg hoe langer hoe meer het gevoel dat dit nu de juiste man was. om hem uit zijn moeilijkheden te helpen. Het duurde dan ook niet lang of hij had hem alles wat hij op het hart had, verteld. Mortimer luisterde aandachtig: een voldaan glimlachje krulde zoo nu en dan zijn lippen. Hij had nooit gedacht dat Lord Paignton, een ver mogend man. die nooit veel lust had gevoeld voor speculatie of iets dergelijks om zijn bezit te vermeerderen, nog eens dierbaar zou kun nen worden gemaakt aan zijn belangen. Maar nunu stond de zaak anders cn het kostte Mortimer weinig moeite, belangstelling in de financieele perikelen van den edelman voor te wenden: hij zag dat er een schoone gelegenheid voor hem was om daar een slaatje uit te slaan! Toen Lord Paignton klaar was met zijn ver haal. stak Mortimer een groote hand over de tafel uit en greep de slanke, witte vingers van zijn overbuur. Ik ben erg blij dat u met mij gesproken hebt, zei hij hartelijk. U hebt juist den rechten man in vertrouwen genomen! Ik zal u wel weer op de been helpen. Uw huis in Londen weer ver knopen; uw landgoed verhuren; wat een gruwe lijke malligheid! Het eenige wat u te doen hebt is mij onvoorwaardelijk vertrouwen te schen ken. begrijpt u? Dan garandeer ik u, dat u, vóór we een jaar verder zijn. millionnair is. Dat staat i) zeker wel aan. hé. millionnair te zijn! Lord Paignton snakte naar adem; gedeeltelijk van blijde verrassing. gedeeltelijk omdat ziir hand in een ijzeren greep omklemd werd en dat deed zeer! HOOFDSTUK V. Op Charlton park. Het was een zonnige dag in het laatst van April. De Paigntons waren nog op Charlton Park maar den volgenden dag zouden ze naar Londen gaan en hun zomerverblijf op Wansborough House, Knightsbridge, dat nu geheel gereed ge komen was, betrekken. Marian noch Amy en Bruce evenmin hadden het interieur van het huis in Londen nog gezien. Het was voor hen een verrassing, een verrassing, die Lord Paignton zorgvuldig voor bereid had, alhoewel hij niet heelemaal voor zich had kunnen houden wat voor moois hij voor hen gekocht had. Het huis zou een huwelijkscadeau zijn voor Bruce en Doreen, dat was vastgesteld. Natuur lijk zou dat in de practijk geen verschil maken, want het sprak vanzelf dat Bruce's vader en zusters altijd bij hem konden wonen wanneer zij wilden. Maar Wansborough House zou de vaste verblijfplaats voor Bruce worden en het was een woning, waar de jonge man trotsch op kon zijn, een huis de Paigntons waardig. Bruce had er geen flauw idee van wat voor moeilijkheden zijn vader had. De jonge man was opgevoed in den geest der Paigntons; dat wil zeggen, van jongsaf aan was hem zijn hooge so ciale positie en zijn toekomstige verantwoorde lijkheid voorgehouden, In dit opzicht was hij een ware zoon van zijn vader, maar alleen ook in dit opzicht, want Bruce had zich na zijn school- en collegejaren ontpopt als een jonge man met een behoorlijke dosis gezond verstand. Hij had kwa liteiten. die een man van beteekenis van hem zouden maken, eigenschappen, die Lord Paign ton zoo jammerlijk miste. Toch was dit gebrek meer het ongeluk van den ouden man dan zijn schuld, want zijn ouders hadden indertijd er op gestaan, dat hij thuis opgevoed zou worden. Bruce, zijn beide zusters en Doreen. die met haar vader en moeder op Charlton op bezoek was, waren dien middag met elkaar aan het tennissen. Het was geen bijzonder spannend spel, doordat Doreen niet erg hard kon loopen. Zij gaf er de voorkeur aan, met een gilletje weg te hollen als de bal te dicht bij haar kwam en riep haar partner, gewoonlijk te laat toe, om terug te slaan. Als ze met Bruce speelde was het anders; hij was aan haar spel gewend en ze liet hem het werk doen, terwijl zij in een hoek van de baan tegen hem stond te lachen. Marian en Amy speelden samen en hun broer moest hard wer ken om het spel te winnen. Doreen logeerde met haar vader en moeder op Charlton Park. Lord Paignton had de uitnoodi- ging gezonden op denzelfden dag dat hij van het engagement van zijn zoon vernomen had. Het bezoek was uitgesteld, langer dar, bij eer. der gelijke gelegenheid gebruikelijk is, doch nu wa ren de Thorndales een der eersten, die het nieu we Londensche huis konden bezichtigen. Het heele gezelschap zou daarheen verhuizen en daarna zou Doreen gedurende de rest van de „season", nadat haar vader en moeder weer naar hun buiten in Surrey vertrokken waren, bij haar getrouwde zuster, Mrs. Coverdale, lo- geeren, die in Londen woonde. Gameand set!, riep Bruce, terwijl hij den bal netjes tusschen zijn zusters plaatste, die allebei vruchtelooze pogingen deden om hem terug te slaan. En nu moesten we maar eerst een poosje uitrusten, zei hij, want het is onge looflijk warm. En jij bent zeker wel erg moe, dit een tikje spottend tegen Doreen, want je hebt zoo geweldig hard geloopen! Ze lachte, waarbij twee aantrekkelijke kuil tjes in haar wangen kwamen en een rij regel matige witte tanden zichtbaar werd. Zij was een vroolijk meisje, met een tenger, fijn figuurtje. Ze had donker krulhaar en haar kleeding ge tuigde als altijd van een zeer persoonlijken en verfijnden smaak. Zoo op het oog leek ze een kinderlyk »n heeJ lief meisje 'n meisje om te ertroetelen. maar ze had eer -terken eigen wil en zeer geprononceerde ideeën, vooral op poli tiek gebied. Het is een geluk dat je er over denkt om in het Parlement te komen mijn jongen, had Sir Mark tegen Bruce gez< 'oen hij zijr. toe stemming tot de verloving ;egevefy wint het zou niets voor Doreen zijn met iemand te trouwen, die niet in de politiek was. Bruce had zich voorgenomen in de politiek te gaan, ofschoon hij eigenlijk voor niets ter wereld een speciale voorkeur had. Maar hij was dol op debatteeren en was een onderwerp vrij spoedig meester; hij had een helder verstand. Door be middeling van Sir Mark was hij secretaris van Lord Tolmore geworden; een belangrijke per soonlijkheid in het Kabinet. Doreen kon het niet schelen door Bruce ge plaagd te worden; zij was heel goed in staat zichzelf te verdedigen; ze had zelfs vaak het recht aan haar zijde als ze over een of ander onderwerp aan het discussieeren waren. Zij hield heel veel van Bruce, zooals elk goed op- merker direct kon zien, maar tegelijkertijd vond ze het heerlijk te merken hoe ze dien grooten, sterken man kon regeeren, die haar physiek-ge- sproken met één hand zou kunnen neerslaan. Het is jouw plicht het loopwerk te doen, vertelde ze hem nu, en jij hebt het er nu eenmaal op gezet om mij in den weg te loopen, als ik net een bal wil slaan: je hoeft je dan ook niet te verbazen dat ik geen tennis-ster ben. Maar zoo wil ik het ook wel graag, Bruce, voeg de zij er aan toe, het zijn de mannen, die het spel moeten spelen, het groote spel en de vrouwen, die moeten toekijken. Bruce en Doreen liepen naast elkaar het gras veld over en haastten zich volstrekt niet om zich bij de twee meisjes te voegen, die al onder den ouden eik zaten, die het grasveld voor het huis beschaduwde. Wat is het toch een knap paar en wat zijn ze verliefd, zei Marian met een lichten zucht, terwijl ze zich in een van de ligstoelen liet vallen. Hun pad ligt in ieder geval effen voor hen, zei Amy Geen schaduw op den weg, ging zij voort, tei .vijl zjj met haar racket op het zachte gras sioeg. Er klonk bitterheid in haar stem en haar zuster keek haar verbaasd aan. Maar aan Amy's gezicht was niet- bijzonder te zien. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8