De Engelsche begrooting. AGENDA. Ochtendbeurs Amsterdam PALESTINA-DIORAMA'S Mislukte overval in Postkantoor. sw Marine-vliegtuig neergestort. Een veilig gevoel WOENSDAG 26 APRIE 1939 i A A R L E M'S DAGBCAD 2 (Vervolg van pag. 1). De uitgaven sluiten een bedrag van 247.738.000 pond voor de verdediging in. Deze gelden worden gedekt door ontvangsten. Bij dat bedrag zijn niet inbegrepen onge veer 342>' miüioen pond. waarvoor de regee ring machtiging heeft een leening aan te gaan. Indien dit iaatste bedrag geheel zou worden uitgegeven in het financiecle jaar, dat op 1 April is begonnen, zouden de uitgaven het enorme bedrag van 1285 millioen pond be reiken. De openbare financiën worden, aldus merkte Sir John Simon, in het verloop van zijn rede nog op. op het oogenblik geheel beheerscht door dc uitgaven voor de landsverdediging. Uit de inkomsten werden het afgeloopen jaar de uitgaven voor de landsverdediging ge dekt tot een bedrag van 254 millioen en uit leeningen tot een bedrag van 128 millioen, een totaal derhalve van 382'/= millioen. Tengevolge van de vorming van levens- middelenvoorraden en de luchtbeschermings maatregelen waren de defensie-uitgaven in het afgeloopen jaar op 400 millioen gebracht. Simon deelde voorts mede. dat 20 millioen was besteed voor de aflossing van de natio nale schuld, het egalisatiefonds voor de wis selkoersen bleef een batig saldo vertoonen. De totale uitgaven, die door de inkomsten moeten worden gedekt, bedragen, naar Simon verklaarde, 922'.: millioen gulden, waarbij nog gevoegd moet worden de extra-uitgaven voor de defensie, die de minister als een hoogst ernstige en belangrijke kwestie en als het kar dinale punt van de tegenwoordige begrooting kenmerkte Het totaal der geraamde uitgaven voor de luchtbescherming is 42 mil lioen, waarvan 37 millioen zal worden geleend. De uitgaven voor de voorraadsdiensten (supply services), waarbij inbegrepen de ra mingen voor het leger, de vloot, de lucht macht en de burgerlijke verdediging, worden geraamd op 675 millioen pond. Het totaal der inkomsten op de bestaande belastingbasis wordt op 918 millioen geraamd. Met betrekking tot de uitgaven voor de defensie zeide Simon nog, dat 223 millioen be schikbaar was. om de defensie-uitgaven van dit jaar te dekken, vergeleken met een oor spronkelijke raming van 230 millioen, doch het oorspronkelijke cijfer van 580 millioen voor de defensie over dit jaar 350 uit lee ningen en 230 uit de inkomsten was gèste- gen tot omstreeks 630 millioen voor de defensie in alle onderdeelen en het zou nog meer kun nen worden. Aldus tezamen, vervolgde Simon, zul len de belastingbetalers 942 millioen pond moeten opbrengen, terwijl 380 millioen pond uit leeningen moeten worden gevonden. De regeering heeft besloten, niet over te gaan tot een verhooging van den grondslag van de inkomstenbe lasting. Deze laatste mededeeling, dat de inkomsten belasting niet zou worden verhoogd, verwekte luide toejuichingen bij de Lagerhuisleden, maar het applaus verstomde,, toen de minister mededeelde, dat de autobelasting met ingang van 1 Januari j.l. met tien shilling tot 25 shilling per P.K. was verhoogd. Verder deelde de minister mede, dat de ver makelijkheidsbelasting zal worden verlaagd, maar dat de belasting op films zal worden verhoogd. De belasting op Brïtsche films zal 4V. pence per vierkanten voet bedragen, ter wijl het invoerrecht op buitenlandsche films wordt verhoogd tot 9 pence per vierkanten voet De surtaxe op de inkomstenbelas ting zal worden verhoogd met 5 pro cent voor inkomens tot 8000 pond en Uw Midza-bonnen voor de premie-uitkeering van deze week worden weer ingewacht tot Donderdagmiddag 12 uur in de bekende Midza-bussen (Adv. Ingez. Med.) Heden: WOENSDAG 26 APRIL Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Wjj- dingsdienst in gebouw Protestantenbond. 8.15 u. Gebouw Protestantenbond: Lezing Ds. G. Westmijse, 8.15 uur. Luxor Theater: „De onsterfelijke wals" ge prolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Kentucky". Op het too- neel: Andrés Canas met zijn Marimba-orkest, 2, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De groote schaduw" en „Een nacht in Mei", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie walsen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „De Kribbebijter", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur, DONDERDAG 27 APRIL Gebouw „De Nijverheid", Jansstraat: Aan deelhoudersvergadering N.V. Algemeene Hol- landsche Crediet en Deposito-bank, 3.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Heemstede: Vergadering van den ge meenteraad, 8 uur. met 10 procent voor inkomens hooger dan 8000. Van heden af zal de tabaksbelasting wor den verhoogd met twee shilling tot 11 shilling 6 pence per Engelsch pond. De suikerbelasting wordt van heden af verhoogd met een farthing (een kwart penny) per Engelsch pond. Verder zal de successiebelasting op groote onroerende goederen worden verhoogd. Simon voor de radio. Sir John Simon heeft Dinsdagavond voor de radio een uiteenzetting gegeven van de denk beelden, die hebben voorgezeten bij de opstel ling van de begrooting. Hij vroeg den luiste raars goedsmoeds de belastingverhooging te aanvaarden, waarbij hij deed opmerken, dat de nieuwe lasten billijk verdeeld zijn. Hieraan voegde hij toe: „De prijs dien wij betalen, is cle prijs voor de Britsche veiligheid en ik ben er zeker van, dat de Britsche burgers al het noodige wenschen, opdat Groot Brittannië veilig, sterk en vrij zal zijn. Onze defensie kost ons dit jaar bijna twee millioen pond per dag. Dat komt neer op 13 pond per inwoner van het Vereenigd Koninkrijk per jaar, zeshonderd dertig millioen pond, welk bedrag aan de de fensie wordt besteed, vormt ruim het drie voudige van het totaal der uitgaven van voor den oorlog. Dat is een zware last, maar denkt er aan, dat in deze moeilijke tijden de beste bijdrage van Groot Brittannië aan den we reldvrede er in bestaat zich krachtig te maken". Het congres van Aquarium- liefhebbers. De agenda vastgesteld. Dinsdagavond werd ten huize van den heer G. F. M. Schutte, voorzitter der afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereeniging een gecombineerde vergadering gehouden van afdeelingsbestuur, propaganda-eommis- sie en verschillende functionarissen uit de ver eeniging, teneinde definitief de regeling vast te stellen van de groote tentoonstelling van aquaria, welke gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zal gehouden worden in het z.g.n. Pannekoekenhuisje bij „Thijsses's Hof" Deze tentoonstelling zal gehouden worden naar aanleiding van het congres, dat de Ned. Bond van Aquarium-vereenigingen op Zater dag 10 en Zondag 11 Juni te Haarlem zal hou den. De heer Schutte deelde bij het openen der besprekingen mede, dat het gelukt was, de be schikking te krijgen over de zaal van het Rembrandt-Theater door hem een ideale ge legenheid genoemd om de 400 a 500 aquarium liefhebbers uit Nederland, die aan het con gres zullen deelnemen, bijeen te brengen. Ook Engelsche- en Belgische aquariumhouders hebben toezegging gedaan op deze réunie aanwezig te zullen zijn. De voorzitter gaf voorts, een stukje afdeelingsgeschiedenis, waaruit bleek, dat de afdeeling Haarlem, na verschillende ups en downs te hebben doorge maakt. thans tot een der grootste afdeelingen van het land is uitgegroeid. Verder werden mededeelingen gedaan over de te houden tentoonstelling, welke geheel modern zal wor den opgezet. De 45 tropische aquariums zul len electrisch verlicht en verwarmd worden. Bij deze inzendingen zullen zeer zeldzame exemplaren zijn. Een kleinere afdeeling zal ge wijd zijn aan zee- en koudwatervisschen. De te gebruiken bakken zijn speciaal voor deze tentoonstelling vervaardigd. Het ligt in de be doeling. ten einde het bezoek te stimuleeren en de aquariumliefhebberij te propageeren, de entree-prijzen zoo laag mogelijk te houden. Schoolkinderen zullen, zoo mogelijk vrij toe gang krijgen. In het ongunstigste geval zal voor dezen de toegangsprijs zeer laag gehou den worden. Het programma werd als volgt samenge steld. Zaterdagmiddag 10 Juni, des nam. om 4 uur ontvangst van afdeelings- en verenigings besturen in de bovenzaal van café Brinkmann van 68 diner. Daarna een feestavond met dans, muziek en voordrachten. Zondag 11 Juni. des voorm. 10 uur offi- cieele ontvangst van afgevaardigden van an dere verenigingen. Hierna zullen verschil lende sprekers het woord voeren, o.a. Dr. J. P. Thijsse te Bloemendaal, die een causerie zal houden over de liefhebberij van het aqua- riumhouden. Verder zullen eenige films ver toond worden. O.a. een slangenfilm en een kleurenfilm, vervaardigd en toegelicht door Drs. Lodewijks uit Den Haag en Dr. L. v. d. Perk uit Utrecht. Het ligt in de bedoeling, verschillende ver- eenïgingen in den lande op Natuur-Historisch gebied, voor dit congres uit te noodigen. Be sturen dezer vereenigingen worden verzocht zich daartoe in verbinding te stellen met den secretaris der afdeeling Haarlem, H. C. de Graaff, Pijlslaan 108 te Haarlem. G. ten Mapei. Wordt 8 Juni 70 jaar. De heer G. ten Napel, oud-hoofd van een school in IJmuiden, wonende in IJmuiden- Oost, wordt 8 Juni 70 jaar. Er heeft zich een comité gevormd om dezen verdienstelijken onderwijsman, die ook vele vrienden gemaakt heelt in den tijd dat hij onderwijzer op het Leidscheplein te Haarlem was. te huldigen. De heer Ten Napel is ook bekend als schrij ver van eenige kinderboeken. SLOTBAL DANSSCHOOL A. REQOUIN. Op 29 April a.s. vindt het slotbal van de Dansschool Reqouin (Wilhelminastraat) in het H. K. B.-gebouw Tempeliersstraat, plaats. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 290—86 H.V.A. 408—3 Vergde Vorsten). 821 Amst. Rubber 1810 Philips 188—5 AKU 34—3 3/4 Unilever 1265 Java-China-Japan Lijn 78!4 Beth. Steel 41 3/4—1 1/8 U. S. Steel 35 3/8414 Republic Steel 11 3/4— Anaconda 17 3/4Y- Shell 8 5/8—9/16 Tidewater Ass. Oil 9 1/16 Schotersingel 117 A Vanaf heden weer GEOPEND eiken werkdag (beh. Vrijdag) 3-5 en 7-9, dus op de GEWONE TIJDEN (Adv Ingez. Med.> Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Heldere nacht met lichte tot matige nachtvorst, over dag gedeeltelijk bewolkt met weinig verandering in temperatuur. Overwegend droog, zwakke tot matigen meest Noor delijken wind. F HERMOM ETERSTAND Hoogste gisteren 58 F. Laagste hedennacht 44 F. Hoogste heden 48 F. De vore van lage drukking, welke gisteren in ons land zware bewolking en plaatselijk regen bracht, trok in den nacht verder Zuidwaarts en nam in diepte af. Na het passeeren van deze vore klaarde het weer op en daalde de temperatuur tegen den ochtend tot om het vriespunt. Het hoofdminimum van de depressie trok van Denemarken naar de Bothnische golf en nam eveneens in diepte af. Het bracht langs zijn baan plaatselijk matigen tot zwaren neer slag. Tegelijkertijd breidde het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan zich verder naar het Oosten over de Britsche eilanden uit. Ook op IJsland steeg de luchtdruk, zoodat thans over geheel West-Europa de wind Noor delijk is en koude luchtmassa's rechtstreeks van het Poolgebied uit Zuidwaarts stx-oomen. Het verder doordringen van deze koude lucht ging in Zuid-Frankrijk gepaard met zwaren neerslag, plaatselijk vergezeld van onweer (Biarritz 30, Lyon 27 m.M.). Alleen in Polen en Hongarije is het nog betrekkelijk warmer. In de koude lucht is het weer overdag gedeel telijk bewolkt, des nachts is het echter helder, en daalt de temperatuur tengevolge van uit straling zeer sterk. Op den Oceaan bevindt zich ver in het Westen een vrij diepe depressie. Deze dringt echter slechts langzaam in de richting van IJsland door, zoodat de koude Noordelijke luchtstrooming aanvankelijk nog aanhoudt. BAROMETERSTAND Vorige stand 752 m.M. Stand van heden 759 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 8.34 uur; n.m. 21.15 uur. Strand berijdbaar van 13.30—19.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Vijftienjarige jongen belette dief het ontsnappen. Dinsdagmiddag omstreeks één uur heeft in het postkantoor aan de Adelbrechtskade te Rotter dam een man getracht een bedrag van ruim f 3000 te rooven. Toen de kruidenier N. P. K., wonende aan den Nieuwen Binnenweg te Rot terdam, een giro-storting wilde verrichten en daartoe een bedrag van f 3600, waarvan f 3100 bankbiljetten, aan een loket wilde uittellen, greep plotseling een man, die achter den heer K. stond, het bundeltje bankbiljetten en rende er mee naar de deur. Hij liep echter naar de toegangsdeur, die aan de binnenzijde geen knop heeft en dus moeilijk geopend kan worden. De 15-jarige zoon van den winkelier, die het geval zag gebeuren, behield zijn tegenwoordigheid van geest, ging door de andere deur naar buiten en hield de toegangs deur stevig dicht. Daardoor zat de dief gevangen en kon hij gegrepen worden, hij werd naar het politiebureau gebracht. JUFFROUW AANGEREDEN. Dinsdagmiddag drie uur werd een 34-jarige .oetgangster op de Groote Markt aangereden door een onbekend gebleven wielrijder, die heel snel reed en die na de botsing zich snel verwij derde. De juffrouw raakte haar bewustzijn kwijt, zij werd door leden van den Ongevallendienst behandeld, waarna zij per ziekenauto naar haar woning werd vervoerd. Haar toestand is welis waar niet ernstig, maar zij zal een week rust moéten houden. De politie tracht den wilden wielrijder op te sporen. Daartoe verzoekt zij aan hen, die de aanrijding gezien hebben, zich voor het ver strekken van inlichtingen aan het bureau Sme- destraat te willen aanmelden. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10.15 uur. Londen 8.80 Y3 Berlijn 75.47^ Parijs 4.98 1/8 Brussel 31.69 Zwitserland 42.24 New-York 1.88 3/16 Amsterdam, 12 uur. Londen 8.80 1/8 Berlijn 75.47 Parijs 4.98 1/2 Brussel 31.70 Zwitserland 42.25 Kopenhagen 39.32 Stockholm 45.40 Oslo 44.30 New-York 1,88 1/16 Italië: vrije lire 9.94 reislire 9 bankpapier 6.30 EEN MOOIE SORTEER ING LINOLEUM en VLOERBEDEKKING 'n de Magazijnen van (Adv, ingez. Meaj Een der inzittenden zwaar gewond. Dinsdagmiddag te ruim een uur zagen ver schillende personen in de omgeving van Schel- lingwoude en Durgerdam, hoe een watervlieg tuig ten noorden van Durgerdam, in de buurt van den Ouddammerdijk, snel omlaag schoot, zoodat weldra gealarmeerd werd, dat een ma rine-vliegtuig was neergestort. Het toestel bleek een marineverkenner te zijn, afkomstig van De Mok. Het was kort te voren van het marine-vliegkamp Schellingwoude op gestegen om naar de De Mok terug te keeren. Het kwam ongeveer duizend meter beoosten den dijk van Uitdam in het water terecht. Het water is daar gelukkig slechts twee meter diep, zoodat eenige personen, die het ongeluk zagen gebeuren en terstond met booten bij de onge lukkige machine kwamen, de beide inzittenden vrij spoedig konden bevrijden. De bestuurder, de officier-vlieger W. de Groot, bleek na een voorloopig medisch onderzoek slechts licht gewond te zijn. De tweede inzitten de, de korporaal vliegtuigmaker E. J. ten Bosch, was zwaar gewond. Hij bleek beide beenen te hebben gebroken. Men moest het slachtoffer uitzagen, ten einde hem uit het toestel te kunnen fièvrijden. Bovendien had hij een hersenschudding opge- loopen, evenals de officier-vlieger De Groot. De beide gewonden zijn naar het Burgerzie kenhuis te Amsterdam vervoerd en daar ter ver pleging opgenomen. Een Amsterdamsche politieboot heeft met een motorbarkas van de marine het vernielde toe stel naar de haven van Uitdam gesleept. EXAMENS VERPLEGING VAN ZENUW EN GEESTESZIEKEN. Er zijn examens gehouden met candidaten uit „Meer en Bosch" te Heemstede. De uitslag is als volgt: Eerste examen, 5 candidaten, geslaagd; B. v. d Bospoort, W. Kanis, W. Koops, W. J. de Milde, A. J. van Rijn. Tweede examen 9 candidaten. geslaagd: S. v. d. Meulen, B. Nijmeyer, L. de Roo, W. F. van Schanke. A. Veenhof, F. K. Venema, W. T. Verbeet, P. de Vries, H. Limburg. Aanvullingsexamen, 1 candidaat, geslaagd: H. Schreuder. Verder zijn examens gehouden met de can didaten uit Bethesda-Sarepta te Haarlem. De uitslag is als volgt: Eerste examen, 2 candidaten. geslaagd: L. A. van der Niet. A. J. A Noppen. Aanvullingsexamen, 2 candidaten, geslaagd: E. M. van Beek, J, P. Leenhard. De examens worden voortgezet. is het voor diegene die onze zaden gezaaid heeft. Onze zaden zijn van de beste kwaliteit, welke in den handel zijn. ZAADHANDEL JAN ROOZEN SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 - HAARLEM Ook in Vaste Planten en Heesters. (Adv. Ingez. Med.) ZANDVOORT - De heer M. P. van der Weijden is be noemd tot lid van Ged. Staten in Zuid-Hol land (vacature vqïi Flsenne). De drie-jarige Corry, uit de Vijzelstraat te 's-Gravenhage is bij de Harinkade aldaar te water geraakt en verdronken. band met het nieuwe reglement op de Ouder avonden in haar geheel was afgetreden. Herkozen werden mevr. Daems. mevr. HennisDorreboom en de heeren Waas en Piei's. Nieuw werd gekozen de heer Blom. NOG GOED AFGELOOPEN. Wederom heeft op een van de gevaarlijkste punten in het dorp een aanrijding plaats gehad, die nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De 17-jarige H. S., wonende Stationsstraat, kwam per rijwiel met een vriend op den bagagedrager, van de vrij sterk hellende Sta tionsstraat rijden. Uit de richting van de zeer sterk hellende Piet Heinstraat kwam een vracht auto van de firma K., die via het Jan Snijer- pleintje de Stationsstraat wilde oprijden. Het uitzicht op den hoek StationsstraatJan Snijerplein wordt zeer belemmerd door het vlak aan de straat staande hoekhuis en voor de zwaarbeladen fiets lot stilstand gebracht kon worden was zij reeds door de auto gegrepen. De fiets werd zoo goed als geheel vernield. De bestuurder H. S. kwam er met een ernstige beenwond nog betrekkelijk goed af. Zijn duo passagier kreeg geen noemenswaardig letsel. De politie was spoedig ter plaatse om de situatie op te nemen en maakte proces-ver baal op. BESCHIKBAARSTELLING VAN WEGEN. Door den raad werden de daarvoor in aan merking komende wegen in Plan Noord, ter beschikking gesteld van de Kon. Ned. Auto mobielclub te 'sGravenhage, ten behoeve van de te organiseeren snelheidswedstrijden voor auto's en wel den geheelen dag waarop de wedstrijden worden gehouden en gedurende enkele uren op de daaraan voorafgaande dagen. B. en W. stellen thans voor, een zelfde be sluit te nemen ten aanzien van het wieler- criterium en de motorraces, welke eveneens voor het a.s. seizoen zijn georganiseerd. Voorts geven B. en W. in overweging een gedeelte van den Boulevard de Favauge be schikbaar te stellen ten behoeve van een te houden harddraverij. UITBREIDINGSPLAN NIET DOOR GED. STATEN GOEDGEKEURD. Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeu ring onthouden aan het raadsbesluit tot vast stelling van een plan van uitbreiding voor deze gemeente. Ingevolge de Woningwet dient binnen 12 maanden een nieuw plan van uitbreiding aan de goedkeuring van Ged. Staten te worden onderworpen. In verband hiermede is het gewenscht, dat de raad bepaalt, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan wordt voorbereid. B. en W. kunnen dan een verzoek om vergunning voor een bouwplan, dat niet in overeenstemming is met het ontwerp uitbreidingsplan .aanhouden totdat de beslissing over het uitbreidingsplan onherroepelijk is geworden. ONTSLAG ONDERWIJZEND PERSONEEL. B. en W. stellen voor: den heer C. Planting op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van onderwijzer aan de open bare school voor uitgebreid lager onderwijs, zulks in verband met zijn benoeming in een gelijke functie te Groningen en den heer C. W. Schraa op zijn verzoek ontslag te verlee nen als onderwijzer aan de O.L. School C, alhier. WILDE DIEREN MOGEN NIET WORDEN GEHOUDEN Gedeputeerde Staten deelden aan B. en W. mede, dat het de aandacht van den Minister van Binnenlandsche Zaken heeft getrokken, dat ge durende den laatsten tijd meer dan eens wilde dieren zijn ontsnapt, waardoor voor de bevolking van de betrokken gemeenten gevaar is ontstaan. B. en W. achten het daarom gewenscht, dat de algemeene politieverordening van Zandvoort, wordt aangevuld met een desbetreffende bepa ling. Zulks kan geschieden door aan artikel 49 een tweede lid toe te voegen, luidende: Het is verbo den wilde dieren, wier aanwezigheid voor de omgeving gevaar kan opleveren, op eenige plaats aanwezig te hebben Hiervan kan ontheffing worden verleend. RAADSVERGADERING Openbare vergadering van den raad der ge meente Zandvoort op Donderdag 27 April 1939, des namiddags 4 uur ten raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Beëediging en installatie van den heer M. Kemp als lid van den raad. 3. Voorstel tot aanvulling van de algemeene politieverordening 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van wegen. Voorstel tot het verleenen van ontslag aan onderwijzend personeel 6. Voorstel tot het huren van een perceel grond, gelegen aan het Tramplein. 7. Voorstel om te verklaren dat een plan van uitbreiding voor de gemeente wordt voorbereid. 8. Voorstel tot het verhuren van de gemeen telijke ziekenbarakken. 9. Voorstel tot aankoop van onroerende goede ren van de eigenaren van het „Groot Badhuis" (zal mondeling worden toegelicht). OUDERAVOND IN SCHOOL C. Dinsdagavond werd in school C een druk be zochte Ouderavond gehouden, waar mej. mr. dr. Lekkerkerker een causerie hield over het onderwerp: „Moeilijke kinderen". Nadat spreekster 't een en ander had verteld van de werkwijze van het medisch-paedago- gisch bureau, waaraan zij werkzaam is, vertelde zij uit haar rijke ervaring van de vele moei lijkheden, die zich bij kinderen kunnen voor doen. Het komt altijd aan op het ontdekken van de oorzaak der moeilijkheden en dit is niet altijd even gemakkelijk. Uit de vele interessante voorbeelden, die zij aanhaalde, bleek dat de oor zaak van het vreemde of slechte gedrag van kinderen, in heel veel gevallen voortkomt uit een tekort of een teveel aan liefde, of uit jaloerschheid, haat of onzekerheid. Een enkele maal ook uit lichamelijke of ziekelijke afwij-1 kingen. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing I van leden voor de Oudercommissie, die in ver- HEEMSTEDE FEESTAVOND DAM- EN SCHAAKCLUB „ST.-BAVO". Dinsdag gaf de Dam- en Schaakclub „St.- Bavo" een feestavond voor leden en dona teurs welke gelegenheid tevens te baat geno men werd om het tweede tiental te huldigen ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap der tweede klas Ned. R. K. Dambond. Het humoristische gedeelte van den avond werd verzorgd door den heer J. Brink, die met een uitgebreid programma de aanwezigen een prettigen avond heeft bezorgd. In den loop van den avond ontvingen de spelers van het tweede tiental een herinne ringsspeldje. Ook de voorzitter van den Ned. Bond sprak woorden van gelukwenschen. Het Haarlemsch Muziekensemble, onder lei ding van den heer Jan Nibbering droeg veel bij tot het goed slagen van dezen avond, die besloten werd met een bal. AANBESTEDINGEN. Heden had de aanbesteding plaats door den architect N. J. Nijrnan te Heemstede van den bouw van vier villa's aan de Kerklaan voor den heer C. Nelis en een pakplaats met bijkomende werken voor het bloembollenbedrijf P. Nelis en Zn. N.V., beiden te Heemstede. Voor den bouw der vier villa's was de uitslag als volgt: H. J. v. d. Aardweg Haarlem f 23458 A. Castricum, Beverwijk f 25496 M. Ebbing, Haarlem f 25095 A. Klomp, Heemskerk f 21712 J. J. de Korte, Haarlem f 22483 J. v. d. Putten, Haarlem f 24865 Gebr. v d. Putten, Heemstede f 25870 J. F. Philips, Haarlem f 25631 Th. van Reeuwijk, Sassenheim f 28' '5 Alb. Vonk, Alphen a. d. Rijn f 27500 C. v. d. Wiel, Noordwijk a. Zee f 26389 Fa. Coblens, Haarlem f 26100 Fa. Groenewegen, Rotterdam f 28600 C. Koppen, Alphen a. d. Rijn f 27640 Voor den bouw van een pakplaats met bijko mende werken: H. J. v. d. Aardweg, Haarlem f 4887 A. Castricum, Beverwijk f 5900 M. Ebbing, Haarlem f 5685 J. v. d. Putten, I-Iaarlem f 5350 J. J. de Korte, Haarlem f 3886 Gebr. v. d. Putten, Heemstede f 5377 J. F. Philips, Haarlem f 5257 Th. v. Reeuwijk, Sassenheim f 4664 C. v. d. Wiel, Noordwijk a. Zee f 5572 Fa. C. J. Jansen, Hillegom f 4197 J. C. de Geus, Haarlem f 5463 Fa. Coblens, Haarlem f 5772 Gebr. Ransdorp, Lisse f 4772 J. Wittebrood, Haarlem f 4995 lm thorn en Zn., Lisse 1 f 4277 Fa. Schuit, Hillegom f 5357 De gunning is aangehouden.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2