fSlAG REDSKIN aaedkaGft Mat Rottendam Per spoor reist ge het veiligst Eenacters. Ochtendbeurs Amsterdam VRIJDAG 28 APRIC 1939 H A" A REE M'S DAGBÊAD n. a. v. de imponeerende Vlootrevue aldaar. Vanaf 11 uur 's morgens den geheelen dag avondretours verkrijgbaar. RETOUR HAARLEM-ROTTERDAM ƒ1.70 (IN/T IN UITEREN (Adv Ingez. Med./ VOETBAL. ZWITSERLAND-NEDERLAND. Bonsema in het Ned. Elftal vervangen. De Keuzecommissie van den K. N. V. B. heeft het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 7 Mei a.s. te Bern tegen Zwitserland zal uit komen, als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (Z. F. C.). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Calden- hove (D.W.S.). Midden: Stam (V. U. C.), Anderiesen (Ajax) aanvoerder en Paauwe «Feijenoord). Vóór: Drager (D. W. S.), Van der Veen (Heracles), Vente (Feijenoord), Smit (Haar lem) en De Harder (V.U.C.). Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feijenoord). Van Ierlandt (Willem H), Bon sema (G. V. A. V.) en De Bock (Sneek). In het Nederlandsch elftal is dus Bonsema aie tegen België teleurgesteld heeft, door Stam vervangen. Het was te verwachten, dat keeper Dijkstra gehandhaafd zou worden. De scheidsrechter De wedstrijd zal worden geleid door den heer L. Baert (België). Nu moet U heusch 'n nieuw f ik A aanschaffen, want het oude I^lllN'l ^an niet meer* Komt U eens kijken bij U SLAAGT NAAR WENSCH (Adv. ingez. Medj HET VIERBONDENTOURNOOI. Zondag op het H. F. C.-terrcin. Het vierbondentournooi, dat Zondag 30 April zal worden gehouden, zal niet op de terreinen van de vereeniging Bloemendaal worden ge speeld, doch op die van H. F. C. aan de Span- jaardslaan. omdat voor Zondag de promotie wedstrijd BloemendaalZaandijk is ingelascht. Te half elf worden voor de eerste ronden ge speeld: AmsterdamHaarlem en Noord-Hol land-Leiden waarna te 2 uur de winnaars en verliezers tegen elkaar in het veld komen. Het HVB-elftal wist tweemaal achtereen het tournooi te winnen en maakt ook dit jaar een serieuze kans al zal direct tegen het sterke Am sterdam flink moeten worden aangepakt. Reeds geruimen tijd zijn de spelers die zijn uitverkoren den HaarlemschenVB in dit tournooi te vertegenwoordigen voor het spelen van deze wedstrijden voorbereid en werd Zondag 1.1. in den oefenwedstrijd tegen Haarlem 2 met 31 gewonnen. Nu het tournooi te Haarlem wordt gespeeld zullen ongetwijfeld velen eens een kijkje willen bij de verrichtingen van het vertegenwoordigend elftal van den HVB. Door verschillende omstan digheden kon de elftalcommissie nog geen defi nitief elftal samenstellen en zal de keuze gedaan moeten worden uit de navolgende spelers in alphabetische volgorde: Doel: P. C. Kraak, Stormvogels: M. Polder man, Spaarndam. Achter: K. Bartels, RCH; J. Groeneveld, RCH; N. J. de Wilde, Kemphaan. Midden: J. Brink, RCH; Y. de Jong, DeCeO, H. Röbken, Kemphaan, F. Stiphout, Haarlem; M. van Th iel, Droste. Vóór: P. Berk, RCH; J. Best, DeCeO; J. v. Gelder, Kemphaan; IC. de Jonge, Brederode; J. Mul, DeCeO; D. Potharst, Bloemendaal; B. Schouten, Kemphaan; J. Becker, Haarlem. WEDEROM ONREGELMATIGHEDEN. De strafcommissie van den K.N.V.B. heeft een commissie van onderzoek samengesteld, welke na zal gaan of er onregelmatigheden hebben plaats gehad met betrekking tot den competitie wedstrijd K.H.C.Enschedesche Boys. die op 26 Maart te Kampen werd gespeeld. Er gaan beschuldigingen uit naar leden van P.E.C., die geld aan spelers van K.H.C. zouden hebben geboden, opdat Enschedésche Boys de ontmoeting zou verliezen. Dezer dagen had te Zwolle een zitting plaats van de commissie van onderzoek. Verscheidene personen zijn gehoord, doch tot een conclusie is de commissie nog niet gekomen. Het onderzoek wordt voortgezet, ten einde te trachten klaar heid in deze zaak te brengen HAARL. KORFBALBOND WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 29 APRIL 1939. Kennemerland-beker. WIJ—SIZO, 4 uur, S. Tulen. VJBJohez, 4 uur, R. Honijk. Adspiranten-competitie. B SIZO—HFC a, 2.30 uur. C HillinenVI. Vogels b. 4 uur. EDO IdRipperda, 3.30 uur. D HFC b—DeCeO b, 2.30 uur. DSK—THB a, 2.30 uur. HeemstedeZeemeeuwen b, 3 uur. Bloemendaal cRCH d, 2.30 uur. E Kennemerland dVI. Vogels c, 2.30 uur. DIO bDeCeO c, 2.30 uur. Kennemerland cZSV, 3.30 ur. Ripperda bTHB b, 2.30 uur. Noordelijke Adspiranten-competitie. B Kinhoim bVSV e, 2.30 uur. VSV eKemphaan, 3 uur. KEGELEN. HAARL. KEGELBOND 40 JAAR. Het Nationaal Kegelconcours. De stand van het nationaal Kegelconcours ter eere van het 40-jarig bestaan van den Haarl. Kegelbond luidt als volgt: Korpswedstrijd Hecren 5-tallcn. 1. E. V. A., Den Helder 307; 2. D. I. G., Boxmeer 301; 3. Wij Willen, Hengelo (O.) 301; 4. Onat, Groningen 300; 5. 't Hindert Niet, Den Haag 299. Korpswedstrijd Hecren 3-talïen. 1. Onder Vrienden, Amsterdam 194; 2. E. V. A., Den Hel der 178; 3. A. F. K., Amsterdam 176; 4. Richten en Rollen. Haarlem 175; 5. A. T. D. V. Utrecht 174. Vaste Baan. Gewone telling. 1. N. P. Visser, Haarlem 9x45; 2. S. de Vries, Den Haag 4x45 5x44; 3. H. Frantzen, Haarlem 4x45 2x44; 4. F. M. van Orden, Zandvoort 45; 5. D. P. Joustra, Overveen 44. Vaste Baan. Hamburger telling. 1. S. de Vries, Den Haag 3x120; 2. J. Lammers, Den Helder 10 5x114: 3. H. Frantzen, Haarlem 120 4x114; 4. A. Kollmann, Alkmaar 120 3x114: 5. J. F. Th. v. d. Ree, Heemstede 120 106. Jubileum-wedstrijd. 1. A. Eichler, Amster dam 82; 2. A. Kollmann, Alkmaar 81; 3. J. de Bakker, Alkmaar 80; 4. J. C. W. de Paus, Haar lem 77 (5); 5. J. Eijckholt, Alkmaar 77 (4). Vrije Baan, dames. Gewone telling. 1. Mevrouw Bijholt, Groningen 45; 2. mevrouw Rieke, Haar lem 43; 3. mevrouw Reinhart, Groningen 42. Personeele wedstrijd. Seriekaart. 1. Chr. van Maris, Haarlem 83; 2. G. J. Smit, Groningen 82; 3. J. C. W. de Paus, Haarlem 76; 4. H. Hutte, Boxmeer 74 (5); 5. A. Kollmann, Alkmaar 74 (4). Personeele wedstrijd. Enkele kaart. 1. H. Hutte, Boxmeer 45; 2. R. Bruins, Groningen 44; 3. J. Goddefroij, Den Haag 44; 4. G. J. Smit, Groningen 43; 5. Chr. van Maris, Haarlem 42. Duo-wedstrijd. 1. H. Frantzen en N. P. Visser. Haarlem 82; 2. W. Burdorf en C. de Lange, Alle rnaar 78 76; 3. L. H. Intres en S. de Vries, Den Haag 78 75; 4. J. Meeuwsen en C. Keu zenkamp, Den Haag 78; 5. H. Taggenbroek en P N. L. Tummers, Heemstede 77. Vrije Baan. Gewone telling. 1. J. de Godde froij, Den Haag 4x45; 2. H. Frantzen, Haarlem 45; 3. P. Snep, Amsterdam 44; 4. C. de Lange, Alkmaar 3x43; 5. Chr. van Maris, Haarlem 2x43 Vrije Baan. Hamburger telling. 1. N. P. Vis ser, Haarlem 5x120; 2. A. Kollmann, Alkmaar 1x120 3x114; 3. S. de Vries, Den Haag 120 1x114; 4. M. Rosa, Den Helder 120; 5. J. Godde froij, Den Haag 114. Uitslag Invitatie Bondenwedstrijd. 1. Haar- lemsche Kegelbond, Haarlem 1389; 2. Alkmaar- sche Kegelbond, Alkmaar 1389; 3. 'sGraven- haagsche Kegelbond, Den Haag 1340; 4. Amster- damsche Kegelbond, Amsterdam 1330; 5. Noord Nederlandsche - Kegelbond, Groningen 1196; 6. Holland's Noordpunt, Den Helder 1143. HANDBAL. WEST-NEDERLAND—NOORD-NEDERLAND. Definitief te Haarlem. Zondag 30 April belooft voor de Haarlem- sche handballiefhebbers een bijzondere dag te worden, immers op dien dag zullen de twee vertegenwoordigende elftallen uit het Noorden en Westen elkaar in een laatsten selectiewed strijd ontmoeten, ten einde de keuzecommissie in staat te stellen na dezen wedstrijd een zoo sterk mogelijk Nederlandsch elftal samen te stellen voor den return wedstrijd tegen Zwit serland, die op eersten Pinksterdag in Arnhem gespeeld zal worden. Zondag j.l. zijn zoowel in Groningen als Den Haag selectiewedstrijden gespeeld, waarna de volgende elftallen zijn samengesteld: Noord-Nederland F. van de Winde (Vlugheid en Kracht), W. Hesseling (Voorwaarts). E. Jansen (Vlugh. en Kracht), J. Rozenberg (Quick), H. Mast (Voorwaarts), J. Stevens (Olympia), H. de Jonge. S. Rollema (beiden Vlugh. en Kr.). J. v. d. Geest, D. Huizinga, S. Schakelaar (allen Voorwaarts). West-Nederland. H. Post (Sport Vereent Zuilen). F. Roders, J. Barendsen (beiden Niloe), H. Hoos (Hellas), J. van Driel, S. Konijn (beiden Niloc), J. W. Duijff, D. v. Santen, E. Witziers (allen Concordia), W. Berkhout (Niloc), J. Kuilart (Hellas). Ongetwijfeld zullen de Noordelijke spelers over een groote balhandigheid beschikken en hiermede trachten door de Westelijke verde diging heen te breken, hetgeen bij niet geluk ken vaak een langdurig en kort breedtespel in het buitenspelgebied tot gevolg heeft De Westelijke aanval zal zich daarentegen kenmerken door snelheid; iedere aanval zal. hetzij hij gelukt of mislukt, slechts kort duren. Een voorspelling van den uitslag is moeilijk te doen, doch o.i. heeft het Noordelijk elftal door een grootere homogeniteit een iets betere kans. De wedstrijd wordt gespeeld op het Concor- dia-terrein aan de Van Oosten de Bruyn- straat en begint te 11.15 uur. Als voorwedstrijd van deze ontmoeting wordt de damescompetitiewedstrijd Concordia— D.O.S. gespeeld. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het handbalprogramma voor a.s. Zondag is als volgt: Dames le klasse. 9.30 uur ConcordiaNiloc. 11.uur CarnaSimson. 1.30 uur Kr. en Vr.D. O. S. Heeren le klasse. 10.45 uur ConcordiaNiloc. 2.30 uur D. O. S.Turno. Dames 2e klasse. 9.45 uur Concordia 2 H.Olympia Z. Heeren 2e klasse. 10.45 uur Concordia 2 H.Olympia Z. Wegens den district-wedstrijd Westelijk ElftalNoordelijk Elftal bestaat, de mogelijk heid, dat eenige wedstrijden worden uitgesteld HET TOONEEL DAMMEN. HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAl In verband met den Julianadag is de club avond verzet van Maandag op Dinsdag 2 Mei. ALBERDINCK THIJM. DE PASTOOR VAN NEUVILLETTE. Het is een oude bekende: de pastoor van Neuvillette. Hij zou met wijlen Henri de La- gardère uit kunnen roepen: ,,ik ben niet dood, ik leef nog". Jan Icas van Dijk, deed hem Don derdagavond in den Stadsschouwburg weer drie bedrijven lang tot aan zijn executie herleven. En of die herrijzenis op den tooneel- avond van „Alberdingk Thijm", nu met alge- meene instemming werd begroet of niet, kun nen we gevoegelijk in het midden laten. De pastoor van Neuvillette is in ieder geval een sympathieke verschijning al is het tooneel- stuk van dien naam wat ouderwetsch. De ro mantiek of beter: de opvatting, die men in 1870 van romantiek had, is ons, nuchtere twintigste eeuwers, ten eenenmale vreemd. Het is allemaal zoo onwezenlijk. Het flitsende, het onverwachte, het snelle tempo, al die ken merken van onzen tijd waar we zoo aan ge wend zijn geraakt, missen we in dit „roman tisch tooneelspel in drie bedrijven" van den heer D. H. Scheffer. En het is vreemd, we kla gen dikwijls over onzen tijd, die vol van onrust en spanning is. Maar tochalles heeft zijn bekoring. En het nageslacht zal ons tenminste niet van traagheid kunnen beschul digen. Ook vroeger zijn er donkere wolken ge' weest. Een van die wolken was de Fransch Duitsche oorlog van '70. In die episode speelt het tooneelstuk „De pastoor van Neuvillette". Het jaar 1870 ligt ver achter ons. Veel verder dan 69 jaren. In dien tusschentijd is te veel gebeurd dan dat we ons de mentaliteit van de menschen, die in die jaren leefden, kun nen indenken. Daarom was het voor de spelers van „Alberdingk Thijm" bijzonder moeilijk om de personen, die in dit stuk voorkomen tot leven te brengen. Eigenlijk slaagde daarin slechts een en dat was Jan Icas van Dijk. Hij maakte van den pastoor een bijzondere figuur en al was zijn spel dan niet altijd even sterk, voor zijn prestatie verdient hij allen lof. Voor al in het eerste en tweede bedrijf was hij de centrale figuur, die het geheele tooneel be- heerschte. In het laatste bedrijf was hij niet zoo overtuigend. Nu dient echter direct gezegd, dat de schrijver de figuur van den pastoor in dit slot, dat toch een climax moet vormen niet zeer sterk en consequent heeft geteekend. De momenten van zwakheid bij den ter dood ver oordeelden pastoor passen niet bij zijn karak ter. Gerard Nieten was de Maire, die verbitterd door het sneuvelen van zijn zoon, alles pro beert om wraak te nemen. Zelfs het geluk van zijn overgebleven dochter, voor wie de pastoor tenslotte sterft brengt hij daardoor in ge vaar. De heer Nielen speelde deze rol verbeten en fel. In de teedere momenten waarin hij zijn dochter-, wier verloofde in levensgevaar ver keert. tracht te kalmeeren, verviel hij nogal eens in herhalingen. Deze scènes wonnen daar door niet aan kracht. Mevrouw J. KruyverRabeling was de doch ter van den Maire, die haar verloofde in het tuinhuisje van den pastoor verbergt waardoor deze ter dood wordt veroordeeld. De heer Joop Kruyver vervulde de rol van den verloofde, den aanvoerder van een corps franc-tireurs. Van hen slaagde mevrouw Kruyver er het beste in haar ontroering en haar opgewon denheid zoo overtuigend mogelijk te doen schijnen. Bepaald zwak waren de drie Pruisische of ficieren. Dirk Vreeswijk als de humane kapi tein von Görlitz had goede momenten even als luitenant Steen. Antcon Swierts de tweede luitenant was in dubbel opzicht het kind van de rekening. Niet alleen wordt hij in het stuk doodgeschoten; hij had ook ter elfder ure deze rol van den heer Rombouts moeten over nemen. Dat was aan zijn spel natuurlijk te merken. Hij sloeg er zich echter zoo goed en kwaad als het ging doorheen. De scène in II waarin de drie officieren te zamen waren werd daardoor echter wel wat langdradig en eentonig. Mej. Beyk was de huishoudster van den pastoor en hij had zich geen betere kunnen wenschen. Van de kleine rollen viel mevr. M. Nielen Vlekke als de oude vrouw Bosipard op. Regisseur Henpan Moerkerk had kon het anders'? voor zeer smaakvolle décors ge zorgd. Dat de opvoering eenigszins traag was lag niet aan zijn regie maar aan het stuk. Een pauze tusschen het eerste en tweede bedrijf van 25 minuten 5 minuten langer dan de werkelijke pauze was echter wel wat erg lang. Zelfs de goede muziek van het ensemble Nibbering kon deze kwaal niet afdoende vul len. De Stadsschouwburg was uitstekend be zet; de .bovenverdieping" was ter beschikking gesteld van het Haarlemsch Comité tot Ont wikkeling en Ontspanning van de Werkloozen. Het succes bij het publiek was groot. B. K. Haarlem's Tooneel. De tooneelafdeeling van Haarlem's Tooneel heeft gisteren na een langen tijd van rust ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der vereeniging een tooneelavond gegeven, waar voor veel belangstelling bestond. De voorzitter van H. T., de heer Tjebbo Franken, stelde in zijn openingswoord de beteekenis van dit vierde lustrum in het licht. Haarlem's Tooneel kan op een mooi verleden terugzien, en ook thans, na een bestaan van 20 jaar, is de stemming, de geest onder de leden zoo goed, als men slechts wenschen kan. Maar de tooneelafdeeling ver keert door vertrek en bedanken van eenige goede werkende leden tijdelijk in moeilijkheden. Toch bleef de heer Franken optimistisch. Eenige jonge, nieuwe krachten hadden zich aangemeld, en naast ouderen en onder leiding van den heer Han de Wilde zouden zij op dezen feestavond voor het eerst in H. T. optreden. Dit was bemoe digend voor de toekomst. De voorzitter huldigde tenslotte mevrouw Stolk, die van de oprichting af lid van H. T. is geweest en in de 20 jaar zooveel voor de vereeni ging heeft gedaan. Bloemen waren de tolk voor de erkentelijkheid daarvoor van het bestuur. Men had zich heel verstandig dit keer nog niet gewaagd aan een groot, avond vullend stuk. maar speelde vier eenacters. Een testproef dus voor de nieuwe leden. In „Als de Aarde Straalt" een kluchtig spelletje, waarin de schrijver Tjebbo Franken op grappige wijze een loopje neemt met de lïchtgeloovig- heid van het publiek en de handigheid van kwakzalvers om daar gebruik van te maken debuteerde lang niet onverdienstelijk mej. M. van Roode. Zij beweegt zich gemakkelijk op het tooneel en spreekt goed en zij zal zeker ook een grootere rol dan die van mevrouw Brion kun nen dragen. De heer H. C. Hogenbijl heeft blijk baar een sterke vereering voor Job Kaart en nam hem niet zonder succes geheel als Steeds dezelfde superieure kwaliteit (Adv. Ingez. Med.) voorbeeld in de kluchtige rol van Dorus Soete- man, den vertegenwoordiger van de Maat schappij tot exploitatie van aardstralenrichters. De heer Zwier, de derde van het trio, vertegen woordigde het gezond verstand in dit stuk en deed dit naar genoegen. In „Een Boottochtje", een naar het Engelsch bewerkt fantasietje van Ita Kreunen-Mees za gen wij mej. A. Oberink en den heer J. Rogge veen. Zij hadden wat moeite om op dreef te ko men, maar zoodra zij op de strijkplank zaten en den tocht over de rivier begon, kwam er meer fantasie in hun spel. Betere articulatie en dui delijker uitspraak zou het stuk nog meer tot zijn recht hebben doen komen. Na de pauze ging mijn Doodenrit. Deze dra matische schets is feitelijk niet voor amateurs geschreven en eischt ook een andere omgeving dan het wel erg kleine tooneeltje en het wat kale, nuchter stemmend decor in „De Leeuwe rik", maar als geheel is de opvoering mij zeer meegevallen. De regie liet in het juiste tempo spelen, had er voor gezorgd, dat er niet gejacht werd in de dramatische momenten en heeft naar soberheid in het spel gestreefd. Hierdoor werd er dikwijls stemming verkregen. Van de spelers mevrouw A. van Meel en de heeren W. Zwier Sr., J. Roggeveen en H. C. Hogenbijl onder scheidde zich de heer Zwier, die vooral het menschelijke meer dan het militaire in den ritmeester accentueerde. Voor een dilettant was het een respectabele prestatie. Tot slot kregen wij „Standing en Misunder standing", een nonsensicaal dingetje van Nono, waarin een deftige douairière vergeefs moeite doet om een orgeldraaier het begrip van een mésalliance bij te brengen. In dit stukje zagen wij mej. Francisca Busquet weer eens op de planken. Natuurlijk had zij heel weinig moeite met het rolletje van deze dwaze adellijke dame. Twee heeren Zwier van wie er een voor zijn naar de grens vertrokken broer was ingevallen speelden den orgeldraaier en den huisknecht en het was vooral de orgel draaier, die den lach uit de zaal wist te halen. Er heerschte heel den avond zooals altijd bij H. T. een gezellige, prettige stemming in het zaaltje van De Leeuwerik. Laten wij hopen dat het slot van deze 20 jaar tevens het begin van een nieuwe bloeiende periode voor de ver eeniging zal zijn. J. B. SCHUIL. AJg. Noorcï-Holl. Mij van Levensverzekering. Dividend onveranderd. De N.V. Alg. Noord-Holl. Mij. van Levensver zekering alhier, hield 28 April haar jaarlijksche vergadering van aandeelhouders. Aan het door Directeuren uitgebrachte ver slag ontleenen wij het volgende: Het verzekerd kapitaal, vermeerderd met de verzekerde rente, steeg tot f 20.543.741. De rekening „Premiën en Koopsommen" wijst als saldo een bedrag aan van f 598.149.10. De sterfte onder de verzekerden had een zeer gunstig verloop; de waargenomen sterfte be droeg 63.7 pet. van die, welke berekend was. De uitkeeringen, eigen risico beliepen dit jaar f 247.240,80. De premie-reserve moest een verhooging on dergaan van f 176.221.59. Door deze verhooging komt de premie-reserve op de Balans voor met een bedrag van f 4.181.954.88, onder welk be drag niet begrepen is de premie-reserve voor posten, welke bij andere Maatschappijen in her verzekering werden gegeven en die voor rekening' van de herverzekeraars komt. De rente-ontvangst bedroeg dit jaar f 190.129. De gemiddelde gekweekte rente in 1938 be droeg 4.13 pet., hetgeen nog aanmerkelijk hoo- ger is, dan de voor de reserve-berekening aange nomen rentevoet van 3'/« pet. en 4 pet. De onkosten bedroegen totaal f 224.340.82'/2. De effectenportefeuille, gewaardeerd volgens den Ultimo December-koers, wees een verlies aan van f 1.002.23. Op vaste goederen werd f 8.152.80 afgeschre ven. Door bijschrijving uit de winst van f 20.355.03 op de extra reserves, komen deze op de Balans voor met een bedrag van f 437.400. Aan het pensioenfonds voor personeel werd uit de winst f 5000 toegevoegd, dat daardoor tot f 125.000 klom. De vergadering hechtte, na prae-advies van Commissarissen, haar goedkeuring aan de over gelegde Balans en Winst- en Verliesrekening, de directie déchargeerend voor het gevoerde be heer. De verschillende voorstellen omtrent bij- en afschrijvingen en winstverdeeling werden aan genomen. Het dividend bleef onveranderd, gelijk aan dat van het vorig jaar. De Raadsverkiezingen. N. S. B. neemt niet te Haarlem aan de verkiezingen deel. Elders in dit nummer wordt gemeld, dat de N. S. B. aan de raadsverkiezingen te Amsterdam zal deelnemen. De Kringleider der N. S. B. te Haarlem deelde ons bij informatie mede. dat de N S. B. niet aan de raadsverkiezingen te Haarlem zal deelnemen, maar hij kon nog niet zeggen of ditzelfde zal gelden voor alle omliggende gemeenten. VRIJWILLIGE BURGERWACHT HAARLEM. In verband met den verjaardag van Prinses Juliana zijn de bureaux van de Vrijwillige Burgerwacht Haarlem op Maandag 1 Mei ge sloten; er worden dien avond geen lefer'ngen gehouden in de Inf. Kazerne aan der denhorn. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Op de Amsterdamsche wisselmarkt kon he denmorgen weer een vaste stemming voor den Nederlandschen gulden worden geconstateerd en dit kon worden beschouwd als een aanwijzing dat men zich omtrent de redevoering van Hitier en de daaraan verbonden consequenties niet on gerust maakte. De koersen van alle buitenland- sche valuta's kwamen opnieuw lager te liggen. De Britsche ponden verkeerden scherp in reac tie en werden verhandeld tegen 8.76 a 8.76 1/4, hetgeen ten opzichte van gisteren een aanzien lijke daling beteekende. Ook de dollars zakten niet onbelangrijk in en golden 1.87 1/8 a 1.871/4. De Fransche francs liepen het pond sterling op den voet na en be wogen zich tusschen 4.95 1/2 en 4.96 1/2, waar bij een kleine inkrimping van het disagio kon worden waargenomen voor termijn francs 1/2 cent voor 1 maand en 2 3/4 cent voor 3 maanden Belga's waren 31.66 a 31.70, met een disagio voor termijnbelga's van resp. 25 cents voor 1 maand en 55 cents voor 3 maanden. Zwitsersche francs waren 42.02 a 42.06. De Scandinavische deviezen kwamen over de ge heele linie wederom lager. De goudprijs daalde tot f 2088 per k.g. in baren. De handel droeg een tamelijk levendig karak ter, vooral wat ponden en dollars aangaat. Óp de niet-officieele vroegbeurs was de stem ming eveneens niet onbehaaglijk. De locale aan- deelen werden meerendeels boven de vorige prijzen verhandeld, doch de stemmingen wis selden nog al eens. Nu eens was de tendenz vas ter en dan weer zwakker. De Amerikaansche fondsen vertoonden over de geheele linie een kleine verbetering. CREMATIE DR. C. J. P. VAN ZADELHOFF Gistermiddag heeft in het crematorium te Velsen in grooten eenvoud de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van dr. C. J. P. van Zadelhoff, gep. officier van gezondheid van het Ned. Indisch leger, oud-controleerend geneesheer van de Rijksverzekeringsbank te Dordrecht, te Haarlem overleden. ^Aanwezig waren Mr. Dr. H. L. van Duyl, voor zitter van het bestuur der Rijksverzekeringsbank, Mr. J. C. L. Vlaanderen te Heemstede, oud-lid van den Raad van toezicht der Rijksverzeke ringsbank. Ed. Jonas te Amsterdam; Mej. J. H. Mentz te Voorst, Mej. M. Vlaanderen te Heem stede, Ds. W. Banga, predikant der Doopsgezinde gemeente te Purmerend, J. J. van Straaten," ze nuwarts te Rotterdam e.a. Volgens den wensch van den overledene werd er niet gesproken. De kist daalde onder het spelen van Ases' Tod uit de Peer Gyntsuite van Edw. Grieg, waarna de heer H. G. J. Uilkens, alhier namens de familie voor de belangstelling dankte .JULIANADAG IN HAARLEM-NOORD. De viering van Julianadag in Haarlem- Noord begint te 8 uur met een muzikale re veille door de R.K. Harm. „St. Caecilia", di recteur de heer S. A. Noom en de muziekver- eeniging „De Spaarnebazuin". Het verloop van het programma is verder als volgt; 9.15 Opmarsch der kinderen naar het Frans HaLsplein. 1012 uur: Kinderbioscoopvoorstelling in het Frans Hals Theater. 2 uur: Muzikale wandeling door R.K. Har monie „St. Caecilia". 25.30 uur: Wielersprintwedstrijd qp de Delftlaan. 8.008.30 uur: Muzikale wandeling door R.K. Harm. „St. Caecilia". 3.30—10 uur: Concert op de Zaanenlaan door R.K. Harmonie „St. Caecilia". De secretaris van de Vereeniging „Konin ginnedag" Haarlem-Noord is de heer W. F. van den Broek, Overtonstraat 7. VERJAARDAG PRINSES JULIANA. Dc vlaggen uit. De Burgemeester van Haarlem noodigt de in gezetenen uit om op 1 Mei a.s, te vlaggen ter gelegenheid van de viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op dien dag. CABARET-AVOND „HERMAN HEYERMANS". De tooneelvereeniging .Bierman Heyermans" organiseert Zaterdag 29 April een cabaret avond in den Stadsschouwburg waaraan medewerking wordt verleend door Peter Pech, Beppy Murray, Walter Sealtiel, Johnny en Jones en Gé Hofenk's Melody Makers. Na afloop is er bal onder leiding van den heer Fortgens. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam '•an heden 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 292'/»—295. H. V. A. 406—408 Vergde Vorstenl. 8483'/2 Arnst. Rubber 185186 Philips 193195 AKU 35—36 Unilever 131—128 Beth. Steel 43 1/442V2" U. S. Steel 36 V2—35 7/8 Republic Steel 1272—12 5/16 Anaconda 19y219 1/8 Shell 8 15/16—8 11/16 "idewater Ass. Oil 91/»9 5/8 ivennecot Copper 24 5/824 3/ General Motor 32 3/32 9/16 Suiker Unie 220

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14