W erkloosheids- percentage lager dan in 1932 BURGERLIJKE STAND. 'AT ERDAG 29 APRIL 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 12 BLOEMENDAAL BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. De Bloemendaalsche Reddingsbrigade kwam in jaarvergadering bijeen in hotel Roo- zendaal te Overveen onder voorzitterschap van Dr. van Oldenborgh. Deze sprak den wensch uit, dat de besprekingen vlot zouden verloopen en dat de belangen der brigade zou den worden gediend. De secretaris de heer Boeschoten bracht het jaarverslag uit; gememoreerd werd, dat wel veie kleine ongevallen aan het strand voor kwamen, die door de leden werden behan deld, maar dat zich in het afgeloopen jaar geen verdrinkingsgevallen aan het Bloemen daalsche strand voordeden. De reorganisatie van den Ned, Band werd toegelicht: alle le den der brigade zijn nu persoonlijk lid van den Bond. Dit verslag werd onder dank goedgekeurd. De heer De Graaf, penningmeester, bracht het financieel verslag uit. waaruit bleek, dat vroeger steeds de jaarrekening met een na- deeiig saldo werd afgesloten en nu met een batig saldo van f 3.71. Dank wordt gebracht aan het gemeentebestuur voor het verleende subsidie, groot f 300. Ook aan den penning meester werd dank. gebracht De heer de Graaf heeft gedurende ongeveer 12 jaar de kas beheerd en wenschte nu onthe ven te worden van zijn functie, omdat hij zich geheel wil wijden aan E.H.B.O. en als helper bij den gasbeschermingsdienst. De voorzitter bracht den aftredenden func tionaris hartelijk dank en stelde voor hem te benoemen tot lid van verdienste, welk voorstel met algemeene instemming werd begroet. De heer Eijsker werd met algemeene stemmen tot penningmeester benoemd. De bestuursverkiezing verliep vlot; bij ac clamatie werden de aftredende bestuursleden, de heeren Hiemstra en Buddingh herbenoemd. Ook de aftredende leden der Technische Com missie, de heeren Buddingh en Eijsker werden bij acclamatie herkozen. Bij de bespreking „zomercampagne" werd besloten dat de heer Donkelaar algemeen leider zal zijn bij den Zaterdagmiddagstrand- dienst, terwijl genoemde heer zich ook be schikbaar stelt voor de opleiding van candi- daten voor het A en B-diploma van den Bond. Als leider voor het kustwachtdiploma treedt op de hoofdleider, de heer Buddingh. De oefe ningen aan het strand beginnen op den tweeden Woensdagavond in Jur.i. De brigade bestaat thans uit 30 vrouwelijke en 35 mannelijke leden. De zwemavonden in Stoop's Bad werden niet druk bezocht; de medische cursus, onder leiding van Dr. van Olden borgh. verheugde zich in een trouw bezoek. Het aantal gediplomeerde leden is weer toe genomen. .Inlichtingen werden gevraagd en gegeven over de opleidingscursussen. Tot afgevaar digden naar de Bondsjaarvergadering in Apel doorn werden benoemd de heeren Buddingh en de Graaf. Gevraagd werd een- of meermalen een uit gebreide stranddemonstratie te organiseeren; dit werd toegezegd. Tenslotte werd dank ge bracht aan het Gemeentebestuur van Bloe- menöaal voor de voorgenomen verbeteringen van het strandhuis. BLOEMENDAALSCHE KUNSTKRING. Hedenmiddag is het atelier, aan welks in richting de Bloemendaalsche Kunstkring reeds geruimen tijd werkzaam is geweest, officieel in gebruik genomen. De Kunstkring stelt zich ten doel werk zaam te zijn in het belang der beeldende kunst en hare beoefenaren cn heeft daartoe, dank zij de medewerking van begunstigers, de beschikking kunnen krijgen over een ruim en goedgelegen atelier aan de Dompvloedslaan, te Bloemendaal, waar de ruimte aanwezig is voor eventueele exposities. HEEMSTEDE ONTHULLING MONUMENT EN OVERDRACHT VAN BANKEN EN HEKWERK. Zooals wij reeds eerder gemeld hebben zal a.s. Maandag .Julianadag, het monument op de Vrijheidsdreef, het geschenk van de burgerij aan het gemeentebestuur tér gelegenheid van het regeeringsjubileum, onthuld worden, en de banken en het hekwerk, vervaardigd door werkloozen van den Werkloozencursus, officieel aan het gemeentebestuur worden overgedragen. Na het overdragen der banken en hekwerk, dat om half 11 des morgens op het Julianaplein zal geschieden, zal de stoet met muziek mar- cheeren naar de Vrijheidsdreef. MAANDAGAVOND EEN MUZIKALE WANDELING. Ter gelegenheid van de viering van den ver jaardag van Prinses Juliana, zullen de plaatse lijke muziekcorpsen. „Eensgezindheid", „St. Michaël" en „Excelsior" Maandagavond gecom bineerd een muzikale wandeling houden. Verwacht wordt, dat ook in de morgenuren velen de nationale driekleur zullen uitsteken. VERGADERING R.K. STAATSPARTIJ. Vrijdagavond hield de afd. Heemstede van de R.K. Staatspartij een drukbezochte ledenverga dering, waarbij als spreker optrad de heer F. Spit, hoofdbestuurder van den R.K. Bond van Overheidspersoneel met als onderwerp „Wij Katholieken en de gemeentepolitiek". Na gewezen te hebben op het groote voorrecht op democratische wijze mede te kunnen werken aan de samenstelling van de groslijst voor de a.s. raadsverkiezing, behandelde spr. de vraag of positief Christendom in den raad wel vaak aan de orde komt. Hij wees in dit verband op den strijd tegen de openbare onzedelijkheid, leesbibliotheek, Neo Malthusianisme, het baden, toezicht in hout en park, op kampeeren, het bioscoopvraagstuk, het R.K. voorbereidend on derwijs, R.K. vakonderwijs en de gezinspolitiek. Wij willen hervormen, zoo besloot spr. maal ais principieele Katholieken onzen invloed doen gelden. ZUSTER DE BLOEME OVERLEDEN. In den ouderdom van 56 jaar is na lang lijden in het St. Elisabeths Gasthuis te Haar lem overleden Zuster Elisabeth Wilhelmina Henriétte de Bloeme, hoofd van het Rusthuis „Martil", aan de Vondelkade alhier. Gedurende ongeveer 6 jaar heeft Zuster De Bloeme aan het hoofd van het genoemde Rusthuis gestaan. De teraardebestelling is bepaald op Maan dag 1 Mei a.s. te half 2 op de Alg. Begraaf plaats te Heemstede. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. Opgave van 21 tot en met 27 April 1939. Geboren: Pieter Johannes, zoon van A. Drom mel en J. v. d. Bos, Achterweg 3. Heintje, dochter van A. Keur en G. v. d. Berg, Willem straat 12. Erik Cornells Philip, zoon van D. A. E. Deinum, en L. E. Scholl, BI. de Favauge 39. Bernard, zoon van P. Stouthamer en U. M. Bliek, Zandvoortschelaan 234. Dina, doch ter van G. Groen en D. Flipse. Koningstraat 25. Cornelis, zoon van C. v. Staveren en T. Huls bosch, Duin 5. Ondertrouwd: A. Visser en M. v. Dalen, Hoo- geweg 69 rd. H. Wolff en T. C. v. Zomeren, Brugstraat 10 rd. W. A. H. E. Dinnewet en J. de Jong, Stationsstraat 14. HET NED. ROODE KRUIS. Vrijdagavond hield het Ned. Roode Kruis, afdeeling Zandvoort een propaganda-avond in Bodega Mustert, onder leiding van dr. Van Fraassen, die de aandacht vestigde op de veelzijdige, nuttige taak van het Roode Kruis en opwekte, lid te worden of financieel te steunen. Nadat' een interessante film over de be reiding van geneesmiddelen was vertoond, demonstreerde de ploeg-commandant Van der Kort, met zijn R.K. kolonne hoe er ge werkt wordt door het R.K. als een auto ongeval heeft plaats gehad waarbij bijv. drie menschen min of meer zwaar letsel oploopen. Na de pauze werd nog een film van een groote oefening van het Ned. Roode Kruis en een microscopisch opgenomen film vertoond. HAARLEMMERMEER UITSLAG AANBESTEDING. Aanbesteed werd het bouwen van een boer derij voor de Gebr. Lubberden te Haarlemmer meer. De laagste inschrijvers waren voor per ceel I (grond, beton en metselwerk): Kinkel en Bras, Nieuw Vennep f 5097. Perceel II en I (met timmerwerk) H. J. Strijk, Rijpwetering f 9450. Perceel III (loodgieterswerk) H. J. Tebbens, N. Vennep f 750. Perceel IV (glas-, schilder en behangwerk) J. J. de Boog, Amsterdam f397. Massa: Gebr. Strijk te Oegstgeest f 8500. De gunning werd aangehouden, De uitslag van de aanbesteding van het bou wen van een boerderij met woonhuis voor rekening van de Levensverzekering Mij. 1893 door het N. O. G. was: Laagste inschrijvers waren: Perc. I (massa zonder schilderwerk): H. J. Strijk, Rijpwetering f 12.390. Perc. II J. J. de Booij, Amsterdam f 575. Massa. Gebr. Strijk, Rijpwetering f 12.974. De gunning is in beraad gehouden. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD. Op Dinsdag 9 Mei kunnen op het gemeente huis bij de voorzitters van het hoofdstem- bureau in eiken kieskring de lijsten van can- didaten worden ingeleverd door één der on derteekenaars. HAARLEMMERLIEDE RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarn- woude gehouden op Donderdag, den 4en Mei 1939, des voorm. 10 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Regeling met Haarlem inzake psychiatri sche voor- en nazorg. 3. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van 2 perceelen. 4. Voorstel tot het afsluiten van een nieuw straatverlichtingscontract. 5. Crediet voor extra-steun aan werkloozen. 6. Bezwaarschrift hondenbelasting. BENNEBROEK KUNST NA ARBEID. In verband met den verjaardag van Prinses Juliana zal de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" heden Zaterdagavond 8 uur een muzikalen rondgang 'maken door de gemeente. HILLECOM RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is In vergadering bijeen geroepen tegen Donderdag 4 Mei des namid- js te 2 uur ter behandeling van de navol gende agenda: 1. Notulen van de vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot benoeming van de leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. 4. Opmerkingen van Gedeputeerde Staten van Z.-Holland betreffende de begrootingen 1938 en 1939. 5. Comptabiliteitsbesluiten. 6. Mededelingen: Opmerkingen van Ge deputeerde Staten omtrent wijziging Algem. Politieverordening. DE STATIONSCHEF GAAT HEEN. Met 1 Juni a.s. gaat de heer H. J. Müller, stationschef alhier met pensioen. Op 13 Octo ber 1938 mocht hij zijn 40-jarig jubilé vieren. Tot zijn opvolger is benoemd de eerste halte chef te Voorschoten de heer J. Hommerson. FEESTAVOND. Op Dinsdag 2 Mei organiseert de Ohr. Oranjevereeniging in Hotel Flora een groote zang- en feestavond met medewerking van den concertzanger Jan van de Rovaart, zulks ter herdenking van den verjaardag van Prin ses Juliana. KINDERVOEDING.. De commissie voor Kindervoeding „Warm Middagmaal" heeft haar taak voor dit sei zoen geëindigd. In de afgeloopen winter periode werden aan 207 kinderen 3312 maal tijden verstrekt. De giften in geld en in natura bleven be duidend onder die van vorige jaar. Het daar door ontstane kastekort is door eenige heeren gedekt. MUZIKALE RONDGANGEN. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana houdt de R.K. Harmonie „Crescendo" van 46 uur hedenmiddag een muzikale wandeling door het dorp, de Hille- gomsche Harmonie wandelt hedenavond van 8—9 Vo uur. GESLAAGGD. Onze plaatsgenoot G. L. Weyers is geslaagd voor het Mercurius-diploma machine-schrij ven. BEVERWIJK Vorstschade in het aardbeiengewas Onderzoek naar den omvang. De Kringbesturcn van de tuinders- standsorganisaties L. T. B., N. T. B. en C. B. T. B. voor het gewest Kennemer- land hebben besloten een onderzoek in te stellen naar den omvang van de vorstschade, toegebracht aan het aard beiengewas tijdens de periode van strenge vorst in December 1938. Teneinde deze schade te kunnen vaststellen zullen de gezamenlijke Kringbesturen zitting houden in verscheidene plaatsen teneinde den tuinder-s gelegenheid te geven na te gaan over welke oppervlakten het gewas beschadigd is. Deze zittingen zijn op 2 Mei te Beverwijk in de koffiekamer van de Vereenigde Veilingen van 610 uur n.m. en te Santpoort in Huis te Velsen van 710 uur n.m. Voor de tuinders te Heemskerk worden de zittingen gehouden op 1 Mei in het café van Egmond aan de Streng en in het gebouw der K. S. A. van 310 uur n.m. De tuinders moeten opgeven de totale opper vlakte van het geheele bedrijf, de totale opper vlakte van de te velde staande aardbeien in De cember 1938, de oppervlakte aardbeien, die to taal zijn bevroren en moeten worden weggespit en tenslotte de oppervlakte, die ernstig bescha digd is, doch nog voor den oogst zal blijven staan met opgave van het percentage der bescha diging. De candi daten van de R.-K. Volkspartij. In aansluiting op ons bericht over het niet doorgaan van de tegen j.l. Woensdag avond aangekondigde vergadering van de R.K. Volkspartij deelt men ons thans mede. dat Donderdagavond de officïeele candidaten- lijst voor de a-s. gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. De lijst van de R.K. Volkspartij vermeldt de volgende namen: 1. C. G. Riet kerk, 2. C. Duiker, 3. Joh. J. Mijs. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Hofland en J. Mulder, toek. adres: Galgenweg 11; J. S. Molenkamp en C. J. van Tunen; A. Huender en G L. Ver- heijen. toek adres: Wijk aan Zee, Pension „Westerduin"; J. Tervoort en R. Knijer; A. Traijman en M. Veldhuis; J. Berghuis en L. de Vries, toek. adres Tulpenlaan 14a. Getrouwd: P. J; Wolzak en J. H. van Dorp; J. Poulie en G. E. Scholten. Bevallen: M. G. van FuchtLijnslager, z.; M. Komen—v. Tunen. z.; W. RemMeijns, z.; D. F. M. Burger—Klarenaar, z.: Th. A. van Tunen—de Wildt, d.; C. Bol—van Zijl, z.; Th. U Metselaar—Half, z.; G. Vaal—Broek, z.; H. Rookhuizen—v. d. Kolk. d.; R. Wessels—Bak ker. z. Overleden: C. Heeremans, 69 j., vr. Bree- straat 86A; G. P. Langendijk, 60 j., echtgen. van J. M. Bakker, Baanstraat 25. IJMUIDEN De verjaardag van Prinses Juliana. Met militaire marsch door Dmuiden. Maandagmorgen 10 uur zal een ba taljon, samengesteld uit verschillende onderdeden van de bezetting van dc positie IJmuiden, een niiliKiren marsch door IJmuiden maken. Het bataljon stelt zich op bij den toeristensteiger. De volgende route zal worden genomen: Sluis- plein, Amstelstraat, Willemsplein, Prins Hen drikstraat. Oranjestraat, Bloemstraat, Koning straat, Julianabrug. Kennemerlaan, Kennemer- plein, J. P. Coenstraat, Wijk aan Zeeërweg, Vel- serduinplein. Velserduinweg, Rembrandtlaan, Hobbemastraat, Gerard Doustraat, Paulus Pot terstraat, -Velserduinweg, Velserduinplein, Frans Naereboutstraat, Trompstraat, Wijk aan Zeeër weg, Julianakade, Julianabrug, Koningin Wil- helminakade. Keizer Wilhelmstraat, Koningin Emmastraat, Kanaalstraat, Toeristensteiger. Ter gelegenheid van dezen marsch zal een de- filé worden gehouden voor den burgemeester, bij diens woning Huize „Stormveld", waar ook verschillende officieren aanwezig zullen zijn. Militair concert op het Willemsplein. Maandagavond 9 uur zal in de muziektent op het Willemsplein het Marinefanfarecorps van H. M.'s Heemskerk een korte muziekuitvoering, o.a. met taptoe geven. Ook de marsch zal door het muziekcorps wor den voorafgegaan. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 28 April 1939 (A.N.P.) Tarbot 62—50 ct. per kg. Tong 112—84 ct. per kg. Middel schol f 15 per 50 kg. Zetschol f 17—12 idem. Kleinschol f 165.80 idem. Bot f 8 50—4 idem. Schar f 10—2.20 idem. Tongschar f 1816 idem. Poontjes f 4.60—3.50 idem. Groote gul f 8—7 idem. Kleine gul f 85.50 idem. Wijting f 4.50—2.10 idem. Makreel f 3.703.45 idem. Versche haring f 6.10—2.10 idem. Kabeljauw f 3815.50 per 125 kg. Vleet f 0.90 per stuk. Koolvisch f 0.38 per stuk. IJmuiden, 29 April 1939 (ANP) Tarbot 7560 ct. per kg. Tong 10074 ct. per kg. Heilbot 7264 ct. per kg. Griet f 2511 per 50 kg. Zetschol f 16 per 50 kg. Kleinschol f 154.50 per 50 kg. Bot f 7.50—3.20 per 50 kg. Schar f 72.10 per 50 kg. Poontjes f 6.503 per 50 kg. Groote schelvisch f 10.50 per 50 kg. Middel schelvisch f 9 per 50 kg. Kleinmiddel schelvisch f 96.50 per 50 kg. Kleine schelvisch f 6.903.90 per 50 kg. Kleine gul f 85.40 per 50 kg. Groote gul f 8.105 per 50 kg. Wijting f 4.201.50 per 50 kg. Makreel f 2.701.40 per 50 kg. Versche haring f 4.60 per 50 kg. Kabeljauw f 6019 per 125 kg. Vleet f 3.10 per stuk. Leng f 8068 per stuk. Koolvisch f 3310 per stuk. Verwachte vischaanvoer- Thuisstoomend voor de Maandagmarkt: Alma IJM 44. Vangst: 115 m. schelvisch, 160 m. braadschelvisch, 25 m. platvisch, 75 m. gul en kabeljauw, 70 m. koolvisch, 175 m. wijting, 40 m., wolf en poon, 20 m. makreel, 30 m. radio. Totaal 710 m., benevens 70 st. stijve kabeljauw. En Avant IJM 8. Vangst: 140 m. schelvisch, 280 m. Braadschelvisch, 40 m. radio, 130 m. wijting, 50 m. gul, 40 m. koolvisch, 200 m. ma kreel, 20 m. diversen. Totaal 900 m., benevens 50 st. st. kabeljauw. Knikker IJM 4. Vangst: 65 m. platvisch, 15 m. wijting, 20 m. braadschelvisch, 70 m wol, 10 m. varia. Totaal 180 m., benevens 200 st. ijs- kabeljauw en 500 st. st. kabeljauw en 40 lengen. BESOMMINGEN. Manden: Trawlers: 800 Cornells IJM 15 f 2830 Loggers: KW 40 f 920, KW 78 f 1300, KW 112 f 310, KW 132 f 630, KW 124 f 580, KW 24 f 420. VERTROKKEN TRAWLERS Heden zijn vertrokken: Protinus IJM. 35, Ca roline IJM. 26, Cornelis IJM. 15. HEEMSKERK Het bloembollenvold zonder eigenaar te Heemskerk. Late bezoekers trachtten vergeefs de bloemen te plukken. Terwijl de controleurs der Sierteeltcentrale aan de Breedslaglaan bij het tulpenveld zonder eigenaar de wacht hielden, naderde des avonds omstreeks elf uur een vrachtauto. De contro leurs, die zich verdekt opstelden zagen 7 per sonen uit de auto stappen die overijld aan het bloemen plukken gingen. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd en gelastte de bloemenplukkers het werk te staken. Een der plukkers verklaarde de bloemen te hebben gekocht, doch de politie gaf geen pardon; zonder bloemen moesten de nachtelijke be zoekers weer terugkeeren. Het wachten op den bewusten eigenaar wordt nog steeds volge^ houden. VELSEN De C. D. U. en de gemeenteraads verkiezingen. Na gehouden referendum onder de leden is de candidatenlijst der Chr. Democratische Unie voor de Gemeenteraadsverkiezingen als volgt samengesteld: 1. T. Snoek, Driehuls; 2, W. Wonink, Sant poort; 3. J. van Beeren, IJmuiden; 4. C. Vo gelzang, IJmuiden-Oost; 5. Mevr. W. Snoek— Gabel, Driehuis, 6. J. van Dijk, Santpoort. In Kieskring I ls lijstaanvoerder J. van Beelen Burgerlijke Stand. Bevallen: 26 April: N. Zwaande Graaf f, d., Bloemstraat 69, IJmuiden. J. J. Stam v. Poelje, d.. Napierstraat 3, IJmuiden. C. Huy- boomJansen, z., Driehuizerkerkweg 138, Velsen. C. VerhagenKorf, d., D. Hartogh- straat 7, IJmuiden. 27 April: C. Blaasde Bruijn, z., Ger. Doustraat 77, IJmuiden. K. Speekvan der Windt, z.. J. Kostelijklaan 28, Velsen. Overleden; 25 April: C. Groen, 47 j., echt- gen. v. J. A. Klos, Carolinastr. 13, IJmuiden. 26 April: A. van Pel, 30 j., echtgen. v. M. van Domselaar, P. C. Hooftlaan 1, Velsen. Ondertrouwden: L. van Riesen, Beverwijk en A. van den Brink, Stationsweg 108, Velsen, toek. adres: Beverwijk, Grensstraat 2. H. J. Tempelman, Warmond en H. Stoker, Cypres- senstraat 16, IJmuiden, toek. adres: Zutphen. J. Webbe, Velserduinweg 96, IJmuiden en C. Duin, Casembrootstraat 9, IJmuiden, toek. adres: Tasmanplein 7, IJmuiden. H. Winkel, Wijkerstraatweg 182 en P. Loots, Wijkerstraat- weg 182, Velsen (N.), toek. adres: Wijker straatweg 182, Velsen (N.). Ph. Maks, Bever wijk, Breestraat 105 en M. W. C. Laros, J. Watt straat 6, IJmuiden, toek. adres: Gr. Houtweg 52, Beverwijk. A. F. Kee, Wijkerstraatweg 25, Velsen (N.) en M. F. Koek, Wijkerstraatweg 117, Velsen (N.), toek. adres: Ladderbeek straat 25, Velsen (N.) F. J. Koks, P. C. Hooft laan 62, Velsen en D. van Bruggen, Rijksweg 289, Santpoort, toek. adres: Rijksweg 196, Velsen. C. J. Storm, Fazantenlaan 26, IJmui den en E. Schotvanger, Lumeystraat 25, IJmui den, toek. adres: Cypressenstraat 28. IJmuiden S. A. Knol. Cypressenstraat 14, IJmuiden en A. W. van Savoijen. Cypressenstraat 14, IJmui den, toek. adres: Cypressenstraat 14. Gehuwden 27 AprilA. M. Niessink en G. M Boon, den Helder. W. F. v. d. Aar en M. Zoon tjes, Koningsweg 342, Velsen-N. L. H. Blom en J. M. Th. Kerkvliet, Voorplaats 38, Santpoort P. J. Korsman en E. Brantjes, Noorderlaan 40, Velsen-N. A. Keet en A. de Joode, Sneek. W. J, Klaassen en E. Zwanenburg, Pelsstraat 42, Velsen-N. P. A. Donker en J. Ch. Zwanenburg. Zaandijk. M. Weber en H. Duijn, Beukenstraat 38, IJmuiden. J. de Vogel en J. Heuving, Haar lem. J. J. Scheper en G. Boerman, den Helder. J. J. Flameling en K. E. J. Wuis, Amsterdam. J. C. Steenkiste en A. de Maijer, Eiland 68, IJmuiden. A. Koudenburg en A. Heimig, Eiland 57, IJmuiden. L. Blijdorp en A. R. E. Zwemmer, Julianakade 6, IJmuiden. SANTPOORT OPENSTELLING POSTKANTOOR. Met ingang van 1 Mei worden de open stellingsuren van het postkantoor te Sant poort-station met een half uur verlengd. Het kantoor is dan geopend van 8.3012.30, 13.30 16 en 1819.30 uur. 1 MEI-FEEST. De gezamenlijke arbeidersorganisaties van Santpoort en Bloemendaal vieren dit jaar haar jaarfeest in „Het Jeugdhuis" te Bloe mendaal. Dit jaar is het programma in te genstelling met andere jaren, toen altijd het dagfeest in de vrije natuur werd gevierd, uit sluitend een „huiselijk" feest. Des middags vieren de kinderen in „Het Jeugdhuis" feest. O.a. zullen een drietal films worden vertoond. Des avonds komen de volwassenen eveneens in dit gebouw bijeen. De Mei-rede zal worden uitgesproken door mevr. Kaas—Albarda. Ver der staat nog op het programma declamatie van mej. Bep van Harrewijn uit Haarlem, dansen van Haarlemsche A.J.C.-ers en zang van „Morgenrood". (Is reeds ln een deel eener vorige oplage opgenomen.) De werkloosheid in de week van 3 t/m. 8 April is wederom iets lager: V? pet. minder dan in de laatste week Maart tot 2 April en ook lager dan in de overeenkomstige week, zeven jaar geleden. In de week 3 t/m. 8 April 19#J waren bij ge subsidieerde vereenigingen met werkloozenkas aangesloten 581.388 personen, waaronder 76.086 landarbeidei's. Van de 505.302 verzekerden buiten de land arbeiders was het werkloosheidspercentage 21.2 vorige verslagweek, 20 t/m. 25 Maart 1939, was dit percentage 21.9). In de overeenkomstige verslagweek van April was het werkloosheidspercentage voor alle ver zekerden in de laatste jaren als volgt: (tus- schen haakjes zijn vermeld de percentages, in dien de landarbeiders buiten beschouwing worden gelaten): 1932: 23.3 (23.9), 1933: 26.8 (27.6), 1934: 24.3 (25.9), 1935: 28.0 (30.5), 1936: 29.6 (32.0), 1937: 25.5 (27.6), 1938: 23.8 (25.1), 1939: 20.5 (21.2). (Hierbij moet worden opgemerkt, dat de ver- eenigingsbesturen bij hun opgaven ten behoeve van de berekening van deze cijfers de tewerk gestelde» bij cultuur-technische en administra tief daarmede gelijkgestelde werken niet bui ten beschouwing laten en dat de thans bereken de werkloosheidspercentages kunnen blijven worden vergeleken met die over vorige tijd vakken). Op 8 April 1939 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven 351.021 werkzoekenden (333.306 mannen en 17.715 vrouwen). (Hiervan waren 263.798 (251.307 mannen en 12.491 vrouwen) werkloos en waren 69.706 personen door overheidshulp te werk gesteld bij cultuur-technische en administratief daarmede gelijkgestelde werken. Blijkbaar waren er dus 17.517 personen als werkzoekenden ingeschre ven, die in het vrije bedrijf werkten, doch an der werk zochten. (Bij vergelijking me* het aantal werkloozen onder de bij de organen der arbeidsbemiddeling ingeschreven werkzoekenden met het overeen komstige gegeven uit vorige berichten, houde men er rekening mede, dat de te werk gestelden bij cultur-technische en administratief daarmede gelijkgestelde werken thans niet meer onder het aantal werkloozen worden medegeteld). Vijftig millioen dollar voor militaire vliegtuigen. Contracten tot een bedrag van 50 millioen dollar voor den bouw van militaire vlieg tuigen zijn onderteekend door het departe ment van Oorlog. Dit is terstond gevolgd op de onderteekening door Roosevelt van de legerbegrooting. Onderhoud met Roosevelt door. Hitler en Mussolini geweigerd? Uit New-York: De correspondent van de „New-York Times" te Washington schrijft, dat eenige maanden geleden, vermoedelijk tusschen Mei en September van het vorig jaar president Roosevelt Mussolini heeft gepolst, en door hem ock Hitler of het mogelijk zou zijn, dat deze drie staatslieden een onder houd zouden hebben op zee, of bij een neu traal eiland, bijvoorbeeld een der Azoren. In Washington veronderstelt men, aldus vei'klaart de „New-York Times" verder, dat de Duce de voorstellen heeft overgebracht aan Hitier, doch dat deze heeft medegedeeld, dat hij Europa niet kon verlaten, zelfs indien hij geloofde, dat hierdoor een regeling mogelijk zou zijn. NOG TALRIJKE BLOEIENDE BOLLENVELDEN. Zondag J.l. heeft voor de bollenstreek tus schen Haarlem en Leiden een groote teleur stelling gebracht, omdat het ongunstige weer velen heeft weerhouden van het fraaie schouwspel van de bloeiende hyacinten- en tulpenvelden te gaan genieten, zoo schrijft ons de K. N. A. C. Het koudere weer heeft echter ook weer zijn lichtzijde: immers hierdoor is de bloei ver traagd. Zondag a.s. bestaat er dan ook een groote kans op een gunstigen stand van de bloembollenvelden. Menig veld, dat bij aan houdend warm weer reeds van de bloemen zou zijn ontdaan, zal nog in bloei staan. In ieder geval bevinden de vroege tulpen zich a.s. Zondag in het mooiste stadium van hun ontwikkeling. Als het weer wil meewer ken zal het Zondag in de bollenstreek onge twijfeld een drukke dag worden. VOETBAL. BELGISCH SELECTIE-ELFTAL— NEDERLANDSCII BONDSELFTAL. In het kader van plaatselijke festiviteiten te Tienen wordt Zondag 7 Mei een voetbalwed strijd gespeeld tusschen een Belgische keur- ploeg en een Nederlandsch bondselftal op het terrein van de Racing Tienen. De keuze-commissie van den K.N.V.B. heeft het bondselftal voor deze ontmoeting als volgt samengesteld: Doel: Wille (EDO). Achter: Blomvliet (Ajax) en Pienter (Be Quick). Midden: Blatter (PSV), Melchers (DWS) en Jonkman (Achilles). Vóór: Van Zand Achilles)Lenstra (Heeren veen), P. de Boer (KFC)Timmermans (EDO) en Van Wijngaarden (Ajax). Als reserves zijn aangewezen Vos (HSC), Biemolt (Achilles), Leemhuis (Ajax) en Colt hof (HW). HAARLEM, 28 ApriL Bevallen 25 April: L. Nederstigt—Hogen- hout, z.: 26 April: M. A. Rozenhart—van de Spreng, d.; C. E. de Bie—Kaltenbach, d.; A. van Schouwenburg—ten Have. z.; 27 April: J. Martin—Blokker, z.; M. Oosterbaan—Bak, d.; C. J. M. John—Cats, d.; H. Pannekeet—Serné. z.; J. Weyland—Fehllng, d. Overleden: 26 April: F. H. de Koek van Leeuwen, 69 j„ Crayenesterlaan; 27 April: D. C. Roosen—van Geuns, 82 J., Ripperdapark.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12