WIELRIJDERS Uitspraak in Amsterdamsch Ziekenfondsgeschil. Paiestina-Diorama 's CRETHA DE BRUYN Doodelijk ongeluk op den nieuwen Rijksweg. HAARL. VOETBALBOND ZATERDAG 29 APRIL 1939 H A A R L E M'S DAGBCAD 2 Specialisten-honorarium wordt verhoogd. De burgemeester van Amsterdam, heeft optredende als arbiter in het geschil tusschen de maatschappij tot bevorde ring der geneeskunst en de Amsterdam- sche ziekenfondsen inzake het honora rium van de specialisten, uitspraak ge daan in dit geschil. Overeenkomstig deze uitspraak zijn de Amsterdamsehe zie kenfondsen gehouden, gerekend te zijn ingegaan 1 April 1939, voor specialisti sche hulp een honorarium van f 1.25 per ziel per jaar te voldoen, terwijl de maatschappij tot bevordering der ge neeskunst daartegenover de internisten en allergisten tot het specialistencon tract heet toe te laten en een stelsel van bezuiniging op de receptuur moet toe passen, overeenkomstig het voor de huisartsen geldende systeem. De nieuwe overeenkomst geldt, zooals tevens door partijen was overeengekomen, tot 1 Juli 1940. Aangezien de ziekenfondsen, volgens de thans beschikbare gegevens, niet in staat geacht kun nen worden een bedrag van f 1.25 per ziel per jaar te betalen, is zulks niettemin mogelijk ge bleken, door de tegemoetkomende houding van de vereeniging tot behartiging van belangen van ziekenfondshuisartsen en controleerende ge neeskundigen te Amsterdam en het departe ment Amsterdam van de Nederlandsche maat schappij ter bevordering der pharmacie, welke bereid waren in totaal, ten hoogste 10 cent per ziel per jaar van hun honorarium af te staan. De burgemeester constateert in het uitvoerig document tevens, dat aan de hand van de be schikbare inlichtingen en gegevens duidelijk is gebleken, dat een afdoende, alle bij het zieken fondswezen betrokken instanties bevredigende, regeling van de honoraria, voorzieningen en ver strekkingen, slechts mogelijk is, wanneer alle contracten op een zelfde tijdstip afloopen en waartoe een zeer uitvoerig, belangrijk meer tijd vorderend onderzoek, dan de toegemeten tijd thans toeliet, noodig is. Op dien grond kan, naar het oordeel van den arbiter, dan ook thans geen oordeel worden uitgesproken, of hetgeen door partijen of andere instanties in dit geding is be toogd of gevraagd, juist of onjuist moet worden geacht UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in het Nota rishuis op Donderdagavond. Het woonhuis met schuur, voor-, en achter tuin en erf te Haarlem aan de Van 't Hoff- straat No. 117, circa 1 are, 92 c.a. f 3255. J. P. Cremers q.q. Het woonhuis met schuur, voor- en achter tuin en erf aan de Van 't Hoffstraat No. 119 circa 1 are 92 c.a. f 3410. J. E. Langeler q.q. Het woonhuis met schuur, voor- en achter tuin en erf aan de Van 't Hoffstraat No. 121 circa 1 are, 92 c.a. f 3300. T. v. d. Lei. Het woonhuis met schuur, voor- en achter tuin en erf aan de Van 't Hoffstraat No. 123 1 are 83 c.a. f 3345. J. E. Langeler q.q. Een riant gelegen groot heerenhu|s ge naamd „Huize Insullnde" met erf en tuin te Haarlem aan den Zijlweg No. 123. 5 aren, 73 c.a. f 11995 W. F. Selle q.q. Een huis met een afzonderlijk opgang hebbende bovenwoning en erf en tuin te Haarlem aan het Leidscheplein Nos. 21 zwart en rood, 1 are, 15 c.a. f 5025 C. Koning. Het heerenhuis met erf en tuin aan de Koninginneweg No. 45 1 are, 84 c.a. f 5510 Niephaus en Blansert. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Drossestraat No. 21 46 c.a. f 1960 J. v. d. Geer Het woonhuis te Haarlem aan de Vogel- koopsteeg No. 7, 19 c.a. f 200. H. I. van Goor. Het huis met erf en tuin te Haarlem, aan de Nieuwe Gracht No. 90, 1 are, 93 c.a.. f 9000 H. Groenendaal q.q. Een huis met erf en tuin te Haarlem aan de De Clercqstraat No. 11, 1 are 43 c.a. f 2525 J. v. d. Geer. Een huis en erf te Haarlem aan de Fuhr- hopstraat No. 30. 1 are, 54 c.a. f 3500, De Vries q.q. Het hereenhuis met schuurtje, erf en tuin te Heemstede aan de Amerillislaan No. 6, 2 aren, 83 c.a. f 4574. J. Tromp. Jaarvergadering van de K. N. A. C. De jaarlijksche algemeene vergadering der Koninklijke Nederlandsche automobielclub is Vrijdag in hotel Wittebrug te 's-Graven- hage gehouden onder voorzitterschap van jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen. Bij den aanvang van deze vergadering wijdde de voorzitter een woord van eerbiedige nagedachtenis aan allen die in het afgeloopen jaar aan de club ontvielen. Ofschoon er alle reden is om met groote voldoening van den normalen groei van de K.N.A.C. te gewagen en met eenig optimisme te wijzen op de mogelijkheid van een gunsti ger perspectief voor het moderne wegverkeer tengevolge van een beter begrijpen van de overheid, noopte de algemeene internationa le toestand spreker tot een aanmerkelijke be perking van optimistische gevoelens. Het stemt tot vreugde, dat door het rapport van de commissie-de Vries, eindelijk het sprookje is weerlegd dat het motorwegverkeer bij lange na niet voldoende voor zijn eigen wegen betaalde. Ten slotte uitte spr. een woord van waar deering voor hetgeen op het gebied van we genaanleg en bruggenbouw is tot stand ge komen. De heeren J. Leonard Lang en mr. A. W. Baron Van Imhoff werden met algemeene stemmen (behoudens twee in blanco) als bestuursleden herkozen. De heer Van der Goes (bestuurslid) deelde mede. dat voor den prijs van Zandvoort, den op Zaterdag 3 Juni daar ter plaatse te houden autowedstrijd, reeds 55 wagens zijn inge schreven. Na afdoening van eenige huishoudelijke aangelegenheden werd de vergadering geslo ten. Fransch-Nodcrlandsclie handels overeenkomst geparafeerd. Gisteravond is te Parijs een FranschNeder landsche handelsovereenkomst geparafeerd. EEN EN ZEVENTIG JAAR GETROUWD. Op Dinsdag 2 Mei hoopt te Philippine het echtpaar Nicolaas Rammeloo en Stephanie Verveak het zeldzame feit van zijn 71-jarige echtvereeniging te vieren. Mejuffr. MARY POS schreef er over Men komt in een half duistere zaal, staart verbaasd om zich heen, maar dan opeens springt er licht aan in den linkerhoek der zaal, men ziet daar een kleine, kleurige ruimte Doch 't wordt meer, beelden ziet men er in opdoemen tegen den fantastisch groenen nachthemel, die staat boven een onherberg zame plek „de woestijn van 3uda"! enz. 40 minuten is U in groote spanning. SCHOTERSINGEL 117A. - Van 3—5 en 7—9, eiken werkdag (beh. Vrijdag) Zie agenda Haarl. Dagblad. Toegang 10 cent. Dinsdag 20 cent. (Adv. ingez. Med.) Voor RACKETS, REPARATIE en NIEUWE BESNARINGEN Natuurlijk naar SPORTMAG AZIJN TWIJNDERSLAAN TELEF. 15116 (Adv. ingez. Medj ARBEIDER-TELEGRAFIST VERGAT EEN WISSEL OM TE GOOIEN. Treinbotsing ivas het gevolg. POLITIERECHTER LEGT ƒ25 BOETE OP. Vrijdagmiddag had de 40-jarige arbeider telegrafist A. V. der N.V. Nederlandsche Spoorwegen zich voor den Utrechtschen poli tierechter te verantwoorden wegens het ver oorzaken van gevaar voor het verkeer door mechanische kracht over een spoorweg, zoo als de dagvaarding aanduidde. Op 18 Maart j.l. was de arbeider-telegrafist op het stationsemplacement te Vinkeveen be iast met de verschillende werkzaamheden, zooals het binnenloodsen van den trein uit Uithoorn en deze te rangeeren op een zij spoor, waarna de van de tegenovergestelde richting komende trein uit Nieuwersluis veilig het station Vinkeveen zou kunnen binnen komen om op deze wijze den trein van Uit hoorn te kunnen passeeren. Hiervoor moest de man behalve de wissels ook de seinen bedienen. De man vergat een wissel om te gooien, doch stelde het sein voor den binnenkomenden trein uit Nieuwersluis wel op veilig. Hierdoor reed deze trein boven op den stilstaanden trein uit Uithoorn. De matei-ieele schade was vrij aanzienlijk. Geluk kig had de machinist van den binnenkomen den trein nog kans gezien krachtig te rem men, waardoor ernstiger gevolgen werden voorkomen. Enkele reizigers werden wel licht gewond, doch overigens liep deze botsing nog goed af. Op de vraag van den politierechter, mr. Vis ser, aan den verdachte hoe het kwam, dat hij verzuimde den wissel om te .halen, trachtte deze zich te verdedigen door er zich op te be roepen, dat hij ter plaatse geheel alleen stond voor al de te verrichten werkzaamheden. Mr. Visser was evenwel van oordeel, dat deze werk zaamheden nog al mee vielen. Een minder druk station zal vermoedelijk niet gevonden kunnen worden, merkte mr. Visser daarente gen op. Hoe zal het dan in Utrecht moeten gaan, wanneer er werkelijk gesproken kan worden van een druk verkeer? De officier van justitie noemde de handel wijze van den spoorman zeer roekeloos. De be diening is zeer eenvoudig, zoodat hij zich daar niet op behoeft te beroepen. Nu de Ned. Spoor wegen nog geen disciplinaire straf heeft opge legd, eischte de officier van justitie een geld boete van f 50.— subs. 25 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde den arbeider-tele grafist tot een geldboete van f 25.— subs, tien dagen. Voor gemobiliseerde collega's. Initiatief van ingenieursvereenïging. De raad van bestuur van het Kon. instituut van ingenieurs en de Vereeniging van Deut sche ingenieurs hebben het initiatief genomen, te trachten de ontwrichtende werking van het onder de wapenen roepen der grensbeveiliging, zooveel mogelijk te verzachten. Genoemde or ganisaties hebben daartoe in „De Ingenieur" die gisteren is verschenen, 'n oproep „Drie appèls" geheeten, gericht tot de categorieën van werkgevers, die de ingenieurs moeten missen; tot de ingenieurs, die voor de defensie in militairen dienst vertoeven en ten slotte tot de ingenieurs, wier bezigheden van dien aard zijn, dat zij t ij d e 1 ij k de opengevallen plaatsen geheel of gedeeltelijk zouden kunnen innemen totdat degenen, die hun werkkring hebben moeten verlaten, terugkeeren. De vermelde besturen zijn van oordeel, dat hetgeen voor de ingenieurs is opgezet, een zg. „Bureau 1939", (gevestigd Prinsessegracht 23. 's-Gravenhageook voorbeeld zou kunnen wezen ten opzichte van andere categorieën van gemobiliseerden. Mochten nog meer lichtingen worden opgeroepen of de mobilisatie in haar geheel worden afgekondigd, dan zullen der gelijke maatregelen, die belanghebbenden bijeenbrengen, ongetwijfeld van nog grooter en dringender nut zijn. A. B. T. B.-ers werden beleedigd. Voor den politierechter te Arnhem heeft gis teren terecht gestaan de 44-jarige kweeker A. B. uit Puiflijk, gem. Druten, die dezer dagen tot lid van de Prov. Staten van Gelderland werd geko zen voor de z.g. actie voor den kleinen boer. Hem was beleediging van een bevolkingsgroep met name van de leden van den Aartsdiocesanen Boeren en Tuindersbond en van den jongen boe renbond ten laste gelegd. In het partij orgaan van verdachte had hij o.m. van genoemde organisatie geschreven „Zij zul len best dieven zijn van merken en schetsen of wel baantjesjagers van den Boerenbond. B. lust je wel, ook al zit je vooraan in de kerk, schurf tige boerebonders". De Officier van Justitie eischte twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een onvoorwaardelijke geldboete van f 200 subs, twee maanden hechtenis. De politierechter zal 5 Me' Vericachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveér 19 uur: Voor het geheele land: Meest matige, in het Noorden tijdelijk krachtige Noord oostelijke tot Oostelijken wind, zwaar be wolkt tot betrokken, later wellicht op klarend, kans op lichten regen, weinig verandering in temperatuur. Het gebied van hoogen luchtdruk heeft een breeden rug, die zich uitstrekt van den Oceaan ten Westen van Schotland over Zuid-Zweden tot het zuidelijk deel van Finland en het ooste lijk Oostzeegebied. Op IJsland stijgt de lucht druk en naar het Noord-Westen strekt dit ge bied zich uit tot Groenland. Naar het Zuiden reikt het nog tot voor de kust van Portugal. De Oceaan-depressies blijven op het westelijk Oceaangedeelte en betoonen zich weinig actief. Een vrij diepe depressie trekt in het hooge Noor den voorbij. Een uitgestrekt en vlak gebied van lagen luchtdruk ligt stationnair over de Alpen. En het Middellandschë Zeegebied en doet zijn invloed gevoelen op het geheele vasteland tot de kusten der Noordzee en het Kanaal. In onze omgeving nam de bewolking sterk toe. In de naaste toekomst is lichte regenwaorschijnlijk en blijft de kans op lichte nachtvorst bestaan. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 Fa. A. FEDERMANN, Opticien Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Achterband gesprongen motorrijder zwaar gewond duo-passagiere gedood. Gisteravond omstreeks zeven uur heeft op den Rijksweg AmsterdamDen Haag op den afrit van het viaduct over den Lisserdwars- weg een ernstig motorongeluk plaats gehad waarbij een motorrijder, de heer J. M. H. uit Baarn zeer ernstig werd gewond en de duo- passagiere, Mevr. H. vrijwel op slag werd ge dood. De motorrijder passeerde met groote snel heid het viaduct voor den Lisserdwarsweg, toen plotseling de achterband van het motor rijwiel stuk sloeg, met het noodlottige gevolg, dat zoowel de berijder als de duopassagiere, na nog een twintigtal meters te zijn voortge sleept, met een hevigen slag tegen het wegdek werden geworpen en daar bewusteloos bleven liggen. De duo-passagiere moet vrijwel onmiddellijk zijn overleden, terwijl H. in zeer zorgwekken- den toestand verkeerde. De inmiddels ontboden geneesheeren Dr. Schreuder uit Nieuw Vennep en Dr. v. d. Bijl uit Oude Wetering waren spoedig ter plaatse evenals de gemeentepolitie onder leiding van Inspecteur H. Jelsma en de rijksveldwacht onder leiding van Majoor Koers. De doctoren konden bij de vrouw slechts den dood constateeren tengevolge van een ernstige schedelbasisfractuur, terwijl de man een ernstige schedelbreuk en tevens andere ver wondingen aan het hoofd had gekregen en nog steeds bewusteloos was. In overleg met de geneesheeren is het stof felijk overschot naar het lijkenhuisje op de Algemeene Begraafplaats te Hoofddorp ver voerd, terwijl de man in zorgwekkenden toe stand naar het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam werd overgebracht. Het motorrijwiel, dat niet ernstig beschadigd was. is door de zorg van de politie naar Hoofd dorp gebracht. Volgens verklaringen van oog getuigen moet H. met een filnke snelheid hebben gereden. Overeenkomst tussclien Engeland en Roemenië. Britsch crcdiet van vijf millioen pond. LONDEN, 29 April (Reuter). De „Financial News" verneemt, dat een overeenkomst tot stand is gekomen tusschen Groot-Brittannië en Roe menië, waarbij Engeland een crediet van vijf millioen pond sterling ver leent onder export-garantie, voor het bouwen van radiostations in Roemenië voor een geregelde verbinding met West-Europa, alsmede het financieren van militaire uitgaven, welke niet be stemd zijn voor wapenen en munitie. Naar vernomen wordt is dit bedrag slechts een eerste begin. Het totaal bedrag van de credieten is nog niet vastgesteld, doch men verwacht, dat dit hoog zal zijn. Bovendien zal, wanneer Roemenië Britsche wapens koopt, dit gefinancierd worden onder garantie van de Britsche regeering. De „Financial News" voegt hieraan toe, dat de leider van de Britsche Missie, Leith Ross, die naar Athene zal gaan, heeft verklaard dat zijn opdracht is de garantie van de Britsche regeering aan Roemenië en Griekenland te ontwikkelen. Het is waarschijnlijk, dat ook Polen door de Britsche regeering gegarandeer de credieten zal krijgen. Heropening zaak Fa. Keip. Hedenmorgen is onder veel belangstelling de zaak van de bekende opticiens Keip aan de Groote Houtstraat 137 heropend. In tijd van slechts zes weken heeft de aannemer P. Kluit naar de plannen van architect K. Jonkheid er een gansch andere zaak van gemaakt, zoowel wat de gevel als het intérieur betreft. Vooral de gevel met zijn in metalen ramen gevat wit glas zal de aandacht trek ken, want dat is weer iets geheel nieuws. Van den vrij donkeren winkel van weleer is to taal niets meer te bespeuren; alles is in lichte kleuren met veel glas gehouden. Het geheel maakt een bijzonder voornamen indruk. In de enorme vitrines aan de wanden komen de verschillende Zeiss-artikelen uitstekend tot. hun recht; dit is ook het geval met de fraaie nieuwe toonbank. Hoofdzaak is natuurlijk de bril, die van alle voortaanstaande fabrieken betrokken en in de eigen werkplaats gemon teerd wordt. De keus in brillen is buiten gewoon groot; ze zijn van diverse maten en voor alle beurzen. Ook aan de afdeeling fotografie is de noo- dige aandacht besteed. De étalage, waarin de artikelen op donker fluweel gerangschikt liggen, is bijzonder smaakvol; vooral door het moderne kunst licht is zij, evenals de kleine étalage voor foto-artkelen aan den anderen kant van de deur, een lust om naar te kijken. De Groote Houtstraat is met deze zaak weer verrijkt; we wenschen er de firma Keip, die met een klein winkeltje aan de Koning straat begonnen is, veel succes mee. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur. Londen 8.75 1/4 Berlijn 75.05 Parijs 4.95 1/4 Brussel 31.75 Zwitserland 42 New York 1.86 15/16 CONCERT „HARMONIE-CRESCENDO" De Muziekvereeniging „Harmonie Crescen do" zal a.s. Maandagavond half tien onder auspiciën van het Centrum Comité „Ko ninginnedag" op de Groote Markt een con cert geven. Op het programma staat o.a. de Herman Moerkerkmarsch, die gecomponeerd is door S. Spiero te 's-Hertogenbosch en op gedragen aan den Haarlemschen kunstschil der Herman Moerkerk. Verder staan nog op 't programma „Fête aux Flambeaux", marsch van Wittge en „Carneval Norvegien" van Svendsen. Dit zijn resp. het verplichte en vrije werk voor het concours te Zaltbommel, waar „Harmonie-Crescendo" zal uitkomen in de superieure eere-afdeeling. ZANDVOORT KERKCONCERT. Het gecombineerde kerkconcert van Scho- ten's Chr. Gem. Koor en de Gem. Christ. Zang- vereen. Immanuël zal niet, zooals wij vermel den op Zondag 30 Mei, maar op Zondag 30 April plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk alhier. Opgevoerd zal worden de Mattheus Passion van Schtitz. 1 MEI-VIERING. Ter gelegenheid van het 1 Meifeest, dat Maandag in gebouw Monopole wordt gevierd zal de tooneelvereeniging Op Hoop van Zegen opvoeren: Een angstvolle nacht. HEEMSTEDE AANBESTEDING. De bouw van de 4 volgens ontwerp van den architect N. J. Nijman te Heemstede te bou wen villa's, waarvan wij de aanbesteding reeds publiceerden, is gegund aan den aannemer H. J. v. d. Aardweg te Haarlem. De bouw van de pakplaats van denzelf den architect is gegund aan den aannemer B. Imthorn te Hillegom. HILLEGOM PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de heer F. J. v. d. Meij, is te den Haag geslaagd voor het eerste ge deelte van het diploma B Machinist groote vaart. BLOEMENDAAL Jubileum van den heer M. H. Krimp. Directeur Publieke Werken te Bloemendaal. Den 15den Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer M. H. Krimp als teekenaar in dienst trad van de gemeente Bloemendaal. Het pleit voor de bekwaamheid en geschiktheid van den aanstaanden jubilaris, dat hij in ruim 15 jaar achtereenvolgens bevorderd werd tot opzichter- teekenaar, technisch-ambtenaar, technisch-hoofd ambtenaar en in 1930 werd aangesteld tot tech- nisch-hoofdambtenaar in algemeenen dienst met de onderscheiding „waarnemend directeur" van P. W. Voor hij in Bloemendaal in dienst trad, was hij werkzaam bij verschillende archi- tectenbureaux te Amsterdam en Hilversum. Zijn interesse voor de bouwkunde bracht hem ertoe, tijdens zijn Bloemendaalsche jaren 't diploma voor 't bouwkundig examen te verwerven en later de studie voor de Middelbare Acte te vol brengen. Op velerlei gebied ervaring en inzicht hebben de, ligt 't voor de hand, dat hij in 't vereenigings- leven werd betrokken. Zoo is hij reeds jaren lang lid van 't bestuur der Woningbouwvereeniging Bloemendaal, bestuurslid van de vakgroep „Mid delbare Technici" van den Alg. Ned. Christ. Amb- lenaarsbond, lid van 't schoolbestuur der Christ, school te Overveen er, van de Christ. Kleuter school aldaar. Als hoofdambtenaar met een veelomvattenden werkkring komt hij begrijpelijkerwijs met tal loos velen in aanraking. En 't zal den jubilaris dan ook op zijn jubileumdag zeer zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Zij, die hiervan willen doen blijken, vinden daartoe ge legenheid op Maandag 15 Mei van 2 uur n.m. af in het gebouw van P. W. aan den Brouwers- Kolkweg te Overveen. Wij verkoopen de beste Engelsche en Hol- landsche Rijwielen. Raleigh - Humber - B. S. A. - Albion - Phoenix - Simplex - Adelaar - Maxwell - Magneet. Al deze merken in alle uitvoeringen voorradig. Prijzen vanaf 24.50. Kinder rij wielen elke maat. REPARATIE-INRICHTING. „ALBA" Groote Houtstraat 158 TELEFOON 15426. (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER R.K. STAATSPARTIJ. De groslijst van de R.K. Staatspartij voor de gemeenteraadsverkiezingen is als volgt samengesteld: 1. H. Koning, 2. J. G. Ransdorp, 3. J. v. d. Helder, 4. Th. Otte, 5. N. J. Blom, 6. E. J. F. Ligthart, 7. L. J. v. d. Lans, 8. W. Pijlman, 9. P. A. Stokman, 10. A, Bogaart, 4. W. J. de Jong en 12. C. B. v. Schagen. BENNEBROEK JUBILEUM C. VIS. De heer C. Vis, kantoorhouder bij de P.T.T., hoopt 1 Juni den dag te herdenken dat hij voor veertig jaar zijn ambtelijke loopbaan begon. Het zal den jubilaris op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken, daar hij secre taris is van den Kantoorhoudersbond en in diverse plaatselijke vereenigingen een bekende figuur is. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Trijntje, dochter van M. Otte en A. Jansen. Overleden: A. A. Spaan, oud 74 jaar, wonende te Haarlem; J. van den Berg, oud 40 jaar, wo nende te Den Helder, heiode verblijfhoudende Stichting Vogelenzang. SCHAKEN. „HET OOSTEN". Voor de onderlinge compositie werden de volgende partijen gespeeld: P. Hoogendoorn—H. Koning i_o A. Veerman—André Herfst 0—1 C. Frijn—A. G. van Eis afgebr. E. F. van Beem—C. Seijts afgebr. M. P. de HaasA. Horeman 01 J. Hooft—A. Sierveld afgebr. J. Prosee—D. Buur i_o A. de la Court—B. Boelens 0—1 D. P. Buur—A. v. d. Boogaardt 1—0 C. L. Overbeeke—L. de Graaf 1—0 A. van WeertW. Wolf 01 J. Kroonsberg—S. Herfst lh—Vz W. van Wel—K. Kloeke l—0 A. Pen—A. J. J. Blokland 0—1 VOETBAL. KENNEMERS II—E.D.O. II. Voor de degradatie speelt E.D.O. II te half elf in Beverwijk met het volgende elftal tegen Kennemers II: Verhagen, v. d. Sluis, F. Bos, W. Koene, Calandt, J. Bos, Dweelaard, van Geemen, Manakker, Perukel Jr. v. d. Braak. E.D.O. Z.A.C. E.D.O. speelt Zondag a.s. in het Noorder Sportpark met het volgende elftal: Wille. Steffens, Zandstra, Koene, Schijvenaar, Oomen, Spek Jr., v. Zaanen, v. d. Putten, Timmerman, Spek Sr. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 30 APRIL 1939. Vierbonden - tournooi. H.F.C.-terrein. Aanvang 10.30 uur. 1 A VBHVB 2 NVBLVB, M. Seubring. 3 Winnaar 1—Winnaar 2. 4 Verliezer 1Verliezer 2. Als grensrechter voor den H.V.B. zal de heer J. F. Ploeg fungeeren. H.V.B.-beker. SchotenZeemeeuwen, 2u., P.Tiggeloven Promotiecompetitie 2e klasse. Beverwijk 2Zandvoort 3, terrein Kemphaan, 10 uur, J. M. P. Giebels (grensrechters: A. van Dam en J. Joosten). Beslissingscompetitie afd. 3 D. Hillegom 3—DeCeO 3, terrein THB, 10 u., E. Kerkman (grensrechters: J. Th. Jordan en C. J. Scheffer). Promotiecompetitie 3e klasse, groep B. Waterloo 1VI. Vogels 2, terr. Spaarn- dam, 10 uur, W. H. Korevaar (grens rechters: C. J. Hunik en Th. Verhoef). Waterloo 2Hillegom 4, terr. Heem stede, 10 uur, H. H. Kraneveld. (grens rechters: F. Keerwolf Jr. en A. G. Peperkoorn). Competitie. 2A Stormvogels 4Kennemers 6, 12 uur, J. van der Wereld 3C Kennem. 7Kenau 2, 10 u.. A. C. J. Lorjé 3F DKTZandvoort 6, 10 uur, Chr. Fr. Möhlmann. 3G Beverwijk 5Bloemendaal 5. 12 uur, K. Bergmann. 4A DeCeO 5Vlieg. Vogels 3, 2 uur, B. van Dijk. 4C VOG 2—DeCeO 4 (terr. DeCeO), 10 uur, W. Goulooze. DSK 4Halfweg 4, 10 u., Th. Portegies. 4D WH 4Spaarnev. 5. 10 uur. H. Bakker. Junioren - competitie. A Beverw. aEDO a, 12 u., J. Wartenhorst. Kennemers a—VSV a, 12 uur, I. Notenboom. B Kinheim aHFC b, 10 uur. S. Duin. DIOKennem b. 11.30 u., W. de Groot Jr C DeCeOHFC c, 12 u„ J. W. Hogendijk, D Stormvogels cKinheim b, 12 uur, G. Wiedijk. E DSK—Haarlem e, 12 uur, S. J. de Vriej.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2