Kam Zang en Vriendschap Jubileum-Voorstelling. VRIJDAG 5 MEI 1939 HS'AREE M'S DA-GBEAD 8 HONKBAL. HET PROGRAMMA Zaterdag begint voor de eerste en tweede klasse de competitie/ De Haarlemsche derde klasse moet nog even wachten omdat hét bonds- bestuur er nog niet in geslaagd is, een competi tieleider voor dit rayon te vinden. Voor de Haarlemsche vereenigingen vermeldt het programma de volgende wedstrijden: Zaterdag. Eerste klasse: SeagullsE. D. O Zondag. Eerste klasse: HaarlemAjax V. V. G. A.—H. H. C. Tweede klasse: R. C. H. II—E. D. O. II SchotenBlauw Wit II H. H. C. II—R. C. H. E. D. O. treft het dus niet met haar eersten wedstrijd, het is meteen de zwaarste wedstrijd van het heele seizoen. Waarschijnlijk zijn van E. D. O. ook nog enkele spelers verhinderd dooi militairen dienst, zoodat de kans op het beha Ier van de punten niet groot is. H. H. C. trekt Zondagmorgen naar de Am- sterdamsehe gemeente-ambtenaren. Van nieuwc- sterren in een dezer ploegen vernamen we nog niets, zoodat we ons maar niet aan een voor spelling wagen. Dan is er in Haarlem Zondag morgen de wedstrijd HaarlemAjax, voor de Haarlemmers dus ook al geen gemakkelijk be gin. Blomvliet is altijd een kwade tegenstander en in de reeds gespeelde vriendschappelijke wedstrijden was hij bijzonder in vorm. Maar De Mon heeft ook zijn vooroefeningen al gehad We vermoeden dan ook dat de punten in Haar lem blijven, al zal het misschien op het Kantje af zijn. Deze wedstrijd begint te half drie. Schoten, de bijna eerste klasser, ontvangt Zondagmorgen 10 uur Blauw Wit II en R. C. H., de oud-eerste klasser gaat Zondagmiddag op bezoek bij H. H. C. II in het Noorder Sportpark Haarlemmers in commissies. Door het bondsbestuur zijn de volgende Haar lemmers in de genoemde commissies benoemd: Protestcomm.: D. Beets. Plaatsverv. lid: P. Parson. Terreincomm.: P. Parson. Scheidsrechtercomm.: H. Vrugt. Jeugdcommisie Haarlem: P. Parson, P. Rol, K. Wulfhorst. Nederl. Negentalcomm.: J. Veenhof. Haarl. Negentalcomm.: J. Hartog, M. Hirs, J. Veenhof. Technische comm.: D. Beets. Haarleinsclie Voetbalbond 40 jaar Het Adspirantentournooi. Op 23 October van dit jaar zal de Haarlem sche Voetbalbond, die zich heeft ontwikkeld tot den grootsten sportbond in deze omgeving, 40 jaar bestaan. Reeds geruimen tijd heeft op uitnoodiging van het Bondsbestuur een commissie zich bezig ge houden met de voorbereiding van de feestelijke herdenking. De eerste symptomen van den arbeid dezer commissie vinden onze lezers elders in dit blad in de Sportrubriek, waar een 110 tal wedstrijden zijn aangekondigd voor de adspiranten der ver eenigingen, die zich in een grootsch opgezet tour- nooi zullen meten. Zoo begint daarmede morgen dus de herdenking van een sportfeest, waarin naar den wensch van het Bondsbestuur zooveel mogël$k' de gpêlérs van den bond zullen worden betrokken. Behalve dit adspiranten-tournooi zullen ook de andere spelers opgeroepen worden tot wed strijden; de juniores krijgen het reeds sedert eenige jaren bestaande juniores tournooi te ver werken, ditmaal in een feestelijke sfeer. In den loop van dezen zomer zullen de leden der aangesloten vereenigingen deel kunnen ne men aan een zevenkamp, met een programma, dat punten bevat, die nauw met de voetbalsport betrokken zijn. Onder de energieke leiding van Dr. Spoelder werkt de „Commissie voor de herdenking van het 40-jarig bestaan" nog andere plannen uit. Een uitvoerig programma van de feestelijk heden zal in den loop der volgende maand ver schijnen, doch reeds thans werd besloten een begin te maken met het adspiranten tournooi. omdat de speelvelden daartoe dank zij de wel willende medewerking van eenige vereenigingen en het Sportparkbestuur te Heemstede nu nog beschikbaar zijn. Wij zullen nog voldoende gelegenheid krij gen, op dit heugelijke sportfeest terug te komen, doch willen nu volstaan met een opwekking aan de jeugdige spelertjes om, door hun beste been tjes voor te zetten, hulde te betoonen aan hen, die door hun onverdroten arbeid gedurende 40 jaren den Bond groot hebben gemaakt en den grondslag hebben gelegd voor dit feest! ROODE DUIVELS—BONDSELFTAL. Kraak van Stormvogels 3 reserve-doelman. Naar we vernemen is de jeugdige doelman van Stormvogels 3, Kraak, die Zondag jl. voor het H.V.B.-elftal in het Vierbondentournooi zoo kranig het doel verdedigde, uitgenoodigd het Bondselftal, dat Zondag a.s. te Tienen tegen een ploeg der Roode Duivels speelt, als reserve doelman ie vergezellen. BILJARTEN. NATIONAAL ARBITER. Het bestuur van den Ned. Biljartbond heeft den heer M. R. v. d, Water, lid van de biljart club „Insulinde" te Haarlem, benoemd tot na tionaal arbiter. DE „ZILVEREN FRUITMAND". Het tournooi om de „Zilveren Fruitmand" bij de „B. C. Haarlem" werd Donderdagavond ver volgd met de volgende partijen: pnt. brt. h.s. gem. O. Steensma 350 24 37 14.58 G. Lammes 235 24 40 9.79 Lammes begon sterk. Na 6 beurten noteerde hij reeds 115. Zijn tegenstander had er toen 55. Daarna zette Steensma er een flinken spurt in en maakte achtereenvolgens 23, 37, 26, 30, waar door hij op de 13e beurt 180 noteerde. Lammes was er geheel uit en stond op 155. Terwijl Steensma dit hooge tempo behield, kon zijn partner er niet meer in komen; hij verloor met groot verschil. pnt. brt. h.s. gem. G. Lammes 350 26 45 13.46 G. W. Metz 246 26 36 9.84 In deze partij was Lammes heel wat beter op dreef; hij had na 8 beurten 106 om 54. Toen kwam Metz opzetten; op de 10de beurt stond het 112 om 104. Lammes maakte daarna 19. 45. 6 en 29 en noteerde na 18 beurten 235 om 132. Dezen voorsprong stond hij niet meer af, of schoon zijn tegenstander nog 21, 31, 7 en 36 maakte. Toen Lammers uitmaakte, was het: 350 om 246. Hedenavond spelen: W. Damman-F. v. Some ren en P. A. KobusJ. Steffers. BIJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE VERKOOPFILIALEN EN DEPÓTS (Adv ingez. Med.) CRICKET. V.R.A. 25 JAAR. Zaterdag 13 Mei hoopt de bekende Amster- damsche cricketvereeniging „V. R. A." haar 25-jarig bestaan te herdenken. Dit jubileum valt samen met het betrekken van de nieuwe terrein-accomodatie in het Boschplan. De feestelijkheden worden Zaterdagmiddag geopend met het hijschen van de clubvlag. Deze symbolische handeling zal des namid dags te 3 uur verricht worden door mr. G. P. Haspels, burgemeester van Nieuwer-Amstel, waarna gelegenheid zal worden gegeven, het bestuur van de jubileerend'e .vereeniging te complimenteeren 's Avonds heeft een feestelijke maaltijd plaats in de Industrieele Club, waaraan niet alleen de huidige generatie maar ook vele oud-leden van de eertijds zoo bekende Am- sterdamsche voetbalclub Volharding en R.A.P. waarvan de cricketclub V.R.A. een voortzet ting is, zullen aanzitten. SCHAKEN. „HET OOSTEN". Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: H. KoningR. J. Bijl 01 C. SeijtsC. Frijn afgebr. R. J. BijlA. Veerman afgebr. D. Buur—J. Hooft 01 L. de GraafS. Herfst 10 A. HoremanJ. Prosee afgebr. A. v. d. BogaardtR. van Weert Vz'/s W. J. BekeG. Zwaanswijk y2y2 C. SilvisA. Pen 01 B. Boelen—W. Wolf i/2—A A. J. J. BloklandC. L. Overbeeken ~10 A. van WeertW. van Wel 01 C. L. OverbeekeA. van Rooijen 01 INTERNATIONALE ZESKAMP IN NEDERLAND. De zes deelnemers aan den Internationalen Zeskamp zijn thans bekend. Het zijn dr. M. Euwe, S. Landau, N. Cortlever, J. H. C. Fon tein, en de buitenlandsche meesters Salo Flohr en Szabo. De eerste ronde begint Zaterdagavond 6 Mei in het Carltonhotel te Amsterdam. De tweede ronde heeft plaats op Zondag 7 Mei te Amsterdam, de derde ronde op Woensdag 10 Mei te Hilversum, de vierde en de vijfde ronde wederom te Amsterdam resp. op 13 en 14 Mei. MATCH EUWE—KERES GAAT DEFINITIEF DOOR. Naar wij vernemen heeft het Euwe-comité een brief van Keres ontvangen, waarin de Estlandsche grootmeester meededeelt, zich bereid te verklaren met dr. Euwe efen twee kamp te spelen. Deze match zal nog dit jaar plaats hebben. Er bestaan twee plannen; Keres zal zelf zijn keus uit de beide voorstellen kunnen doen. Het eene plan houdt in een match van 20 partijen te spelen, waarvan er tien in de as. zomermaanden in Estland en de andere tien eind December van dit jaar in Neder land. Keres zal omstreeks half Juni mededeelen of de Estlandsche Bond dit plan zal kunnen aanvaarden. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal de tweekamp bestaan uit 14 partijen, welke alle in Nederland zullen worden ge speeld, n.l. in December en begin Januari a.s. LAWTVTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. LOTING POLEN—NEDERLAND. Uit Warschau: De loting voor den Davis- cup-wedstrijd PolenNederland had het volgende resultaat: Heden Vrijdag 5 Mei: van SwolBaworowski gevolgd door HughanTloczynski. Zaterdag 6 Mei: dubbelspel. Zondag 7 Mei: Van SwolTloczynski, ge volgd door HughanBaworowski. ZWEMMEN GECOSTUMEERD ZWEMFEEST IN STOOP'S BAD Dinsdagmiddag had onder groote belangstel ling een gecostumeerd zwemfeest in Stoop's Bad plaats. Meer dan 300 belangstellenden waren op de terrassen en ruim 100 deelnemers, waaronder 48 voor het behalen van hun eerste diploma. Aan het verzoek van de directie, zooveel mo gelijk gecostumeerd het nummer „gekleed" te zwemmen, voldeed in hoofdzaak de jeugd; maar ook ouderen verschenen in een of andere •eatie. Veel bijval oogstten de dames „Snip en Snap" die in ronde 'tobben al pagaaiende zich door en over het water voortbewogen tot hun vaartuig het opgaf en zij eveneens gekleed hun vaardig heid moesten toonen. Een kinderwagen met „kind en Nurse" ging eveneens te water. Zoo kregen de toeschouwers wel den indruk, dat de deelne mers in het water zoo „safe" waren als visschen. Bij de jeugd waren er velen, die zich veel moeite voor iets bijzonders getroost hadden. Neptunus met zijn drietand, geflankeerd door een zeemeermin met vischstaart spande wel de kroon. Toch viel het aan de jury moeilijk, de prijzen toe te kennen. Het bleek,' dat velen als No. 1 uit de bus waren gekomen. Een ragfijne Lybelle, die na haar bad nog even mooi was als ervoor, Roodkapje, Paaschhazen. Bruintje Beer en nog velen deelden den len prijs; zij mochten uit veel moois zelf hun keuze doen; waarna allen met prijs en diploma vol daan naar huis gingen. Bij de prijsuitreiking dankte de directeur voor de groote belangstelling; hij wees vooral de ouders op het bestaan van de K. N. Z. B. diplo ma's A, B en C, die behaald moeten worden, wil len hun kinderen zich als visschen in het water thuis gevoelen. Eerst dan. is men volkomen vei lig in het water. Met een aanmoediging om den cursus voor „Voortgezet Zwemonderwijs" te volgen, werd dit welgeslaagde feest besloten. MUZIEK. Koninklijke Liedertafel Het was een uitsluitend vocaal concert, dat „Z. en Vr." Donderdagavond gaf. Nog exclusie ver: alleen mannenstemmen concerteerden. Het eenige instrument, dat bij sommige nummers in actie gezet werd, de door Emmy van Eden be speelde vleugel, diende slechts als begeleiding. En hoe ondergeschikt bleef die begeleiding in Schubert's „Nachthelle"! Al maar door gelijk soortige achtsten, duizend, tienduizend; ik weet het niet; ik heb ze niet geteld, maar het komt op eenige honderden meer of minder dan ook niet aan. Ze brachten me onwillekeurig een hou ten hek in herinnering, dat in mijn geboorte plaats het spoorweg rangeerterrein omgaf. Wan neer ik in m'n jeugdjaren daar langs kwam, drong zic.h telkens de gedachte op, welk een hopeloos vervelende arbeid het op maat zagen en van boven toespitsen van al die duizenden gelijkvormige spijlen voor den timmerman had moeten opleveren en gevoelde ik een soortge lijke medelijden voor hem als nu voor Schubert, die al die achtsten heeft moeten opschrijven. Welnu, boven dat muzikale hek kwamen eerst beurtelings een solo- en een koorfiguur uit, als of ze op een wipplank zaten, later werd het geestesoog toch wel een mooi tafereel er tus- schendoor gewaar, een tafereel met verrassende wisselingen, maar toen kwam de wip weer. Als geheel: eenigszins verouderd. Dien indruk kon zelfs de voortreffelijke zang van het mannen koor en van den tenorsolist Louis van Tulder niet wegnemen. Nog in drie andere nummers streden het koor en een solist om de palm, nl. in twee door Do- browen bewerkte Russische volksmelodieën en in Bruckner's „Um Mitternacht". Echt Slavisch zijn die Russische wijzen, melancholiek door de aeolische wendingen. In het begin van het eer ste was de koorzang niet volmaakt zuiver, in het tweede bewonderden we vooral den prach- tigen klank der bassen. De vertolking verdiende veel waardeering, hoewel m.i. muziek als deze eigenlijk de interpretatie door een Kozakken- koor verlangt. In het werk van Bruckner hoor den we de Kon. Liedertafel aanvankelijk in haar volle kracht: sonoor en de 'talrijke chromatische moeilijkheden met glans overwinnend; daarna een prachtigen mystieken achtergrond vormend bij de door Van Tulder heerlijk gezongen tenor solo. In de laatste strofe werd dezuiverheid van den koorzang eènige oogenblikken twijfelachtig; aan het slot herstelde alles zich tot een stralend slot. 1-Iet mannenkoor alleen besloot het eerste deel van den avond met „Nog wierpen 't roestig blad' van mevr. B. Tideman-Wijers, het twee de deel met „Lied des Storms" van Sem Dres den. De op een tekst van Henr. Roland Holst- v. d. Schalk gebouwde compositie van mevr. Tideman zou men kunnen vergelijken met een alluviaal landschap met diluviale bodemverhef fingen. De werkzaamheid van dezen tijd verkondigen vele bijzonderheden der harmonische structuur; de heuvels hebben (lieder-)tafelvorm. Misschien zal erosie dien mettertijd wijzigen; dan pas zul len we kunnen waarnemen welke muzikale krachten hier aanwezig zijn. Bij Dresden's werk is dat geen probleem meer. De kracht zijner muzikale taal evenaart die der litteraire, die den kuddegeest van de meerderheid der men- schen striemt. Een machtig woord, een machtige muziek en een sublieme vertolking maakten dit slotnummer indruk weideend, en dit niet alleen door zijn actualiteit. Het „Wilhelmus", waarmee de avond ge opend werd, behoeft geen speciale vermelding: elk concert van Z. en Vr. vangt daar immers mee aan en we weten hoe grootsch onze liedertafel Roeslce's zetting zingt. Van de beide solisten heb ik Van Tulder al genoemd. Zijn verrukkelijke zang hield ons ook in de aria's uit Mehul's „Joseph" en uit Boro din's „Prince Igor" volkomen gevangen. De mooie muziek van Mehul's aria eindigt jammer genoeg met een vrij banale opera-tirade; uit die van Borodin straalt een amoureuze warmte, die door den gloed van v. Tulder's vertolking nog des te'meer calorische werking verkreeg. De bariton Siemen Jongsma was een nieuwe verschijning op ons podium. Een nieuwe en een welkome. Zulk een prachtig baritongeluid met zulk een metaalglans hooren we maar zelden. Bovendien is zijn uitspraak duidelijk en over 't geheel goed en intoneert hij vlekkeloos zui ver. Echter moet hij trachten zich nog meer van de noten los te maken. Het maakt den indruk dat hij alles te veel van de muziek af zingt en dat het nog niet uit hem zelf komt. De kracht der expressie wordt daardoor verminderd. Ook verlangt een deel van de aria uit Lortzing's „Der Waffenschmied" wel een levendiger tempo en een guitiger voordracht dan Jongsma er aan gaf. Alg de zanger dit alles mettertijd weet te bereiken zal hij vermoedelijk een allereerste plaats in onze vocale wereld kunnen innemen. Zijn vertolkingen van de aria uit „Figaro's Hochzeit" en van de liederen van Schubert ga ven tot soortgelijke verwachtingen aanleiding. Emmy van Eden begeleidde Mozart en Schu bert eenigszins mat en met te veel pedaal; de later gezongen bariton- en tenorsolo's zeer goed. Mevr. Tideman-Wijers werd na de uitvoering van haar werk op het podium geroepen en daar gehuldigd. Voor onze Kon. Liedertafel en haar energie ken dirigent Frits Schuurman was deze avond in vele opzichten vyeer een groot en verdiend succes. K. DE JONG. FAILLISSEMENTEN. Op 4 Mei 1939 werd door de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem in staat van faillissement verklaard: K. J. van Det, im porteur van grafische artikelen, zaakdoende onder den naam of de firma P. Regter en Co., wonende laatstelijk Van Egmondstraat 39 te Haarlem Rechter-Commissaris: Mr. E J, W. Top. Curator: mr. L. S. Römelingh, advocaat en procureur te Haarlem. HET TOONEEL Mij. „TOT NUT VAN T ALGEMEEN" .SCHOOL VOOR CHARME" Al ben ik er zelf dan ook volkomen van over tuigd, zoo nu en dan krijg ik toch het treffend bewijs, tot de „oude generatie" te behooren. Zoo gisteravond in den Stadsschouwburg bij de jubileumvoorstehing door de H. T. C. ter her denking van het 150-jarig bestaan van de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen". Had ik nog niet meegewerkt aan het eeuwfeest van het „Nut", al was het dan maar heel beschei denlek in een kinderkoor in een cantate? Meer dan 50 jaar want het eeuwfeest werd gevierd in 1884 was dat dus geleden. En nu nam ik als recensent deel aan het 150-jarig bestaan. De heer F. Dekker, vice-voorzitter van het Departement Haarlem, sprak bij verhindering van den voorzitter gisteravond het openings woord. Hij herinnerde er aan, dat Jan Nieuwen- huyzen, doopsgezind predikant te Edam doch Haarlemmer van geboorte in 1884 de Maat schappij had gesticht en dat op 17 Mei 1889 het Departement Haarlem werd opgericht. De eerste voorzitter was A. Loosjes, secretaris P. W. van der Vlucht. Haarlem telde toen niet meer dan 20.000 zielen, maar het aantal leden was grooter den tegenwoordig. Het doel van het „Nut" was de verheffing van het volk tot een hooger wetenschappelijk niveau en het was volgens spreker niet te ontkennen, dat de Maatschappij groot cultureel en sociaal werk had verricht, vooral op het ge bied van onderwijs en het spaarwezen. Hier te Haarlem kwam o.a. een departementale school en later de Nutskweekschool voor onder wijzeressen. De. Nutsspaarbank verkeert nog steeds in grooten bloei en uit de uitgebreide Nutsbibliotheelc worden nog altijd jaarlijks 40 a 50.000 boeken uitgeleend. Het Nut heeft pionierswerk verricht; de tegenwoordige post spaarbank en de openbare leeszalen zijn er de bewijzen van. De 150-jarige is nog krachtig en vol levenslust en er was dus alle reden het 150 jarig bestaan te vieren. De verrassing voor dit feest was een nieuwe school, de „School voor Charme", aangeboden door de Haarlemsche Tooneelclub, voor welke gave de heer Dekker namens het Departement zijn hartelijken dank uitsprak. Het waren bijna uitsluitend leden van de jonge garde van de H. T. C. gedeeltelijk zelfs recru- ten die op dezen avond in het geweer kwamen, maai' zij waren uitstekend gedrild door kapitein Wim Paauw, zoodat de slag over de geheele linie gewonnen werd. Wij zagen het vroolijke, ge zellige blijspel „School voor Charme", indertijd reeds bij een opvoering van „Avadia" de school- vereeniging der Meisjes H. B. S., maar het kwam daar hoe goed de voorstelling ook was natuurlijk niet zóó tot zijn recht als gisteren bij de H. T. C. De auteurs van de „School voor Charme" Alice Duer Miller en Robert Milton hadden met het schrijven van hun stuk niet zoo hooge aspiraties de verheffing van het volk tot een hooger wetenschappelijk niveau als het Nut. Zij waren tevreden met hun publiek een genoegelijken avond te bezorgen. Dit blij spelletje maakt sterk den indruk naar een ge zond, frisch meisjesboek bewerkt te zijn. Het heeft er in ieder geval alle elementen van. En zooals het lezen van zoo'n jolig, en pretentie loos meisjesboek ons ouderen nog wel eens een genoegen kan schenken, zoo deed het ook de frissche aardige opvoering van dit stuk door de HV T. C. Het was vooral de charme van dé jeugd, die aan deze School voor Charme haar succes be zorgde. Je zag zoo aan alles, dat er met uitbun dige vreugde en plezier door al die jonge lui ge speeld werd. En ik schreef reeds, dat Paauw hen uitstekend had geleid. Wat werd dat eerste bedrijf van de werklooze, maar daarom niet minder opgewekte jongelui, niet levendig en opgewekt gespeeld! Daar zat gang, ja vaart zelfs in en de joligheid van de zorgelooze jonge mannen sloeg over op de zaal. Die joligheid werd er niet minder op toen wij met de tweede acte naar de meisjes-kostschool verhuisden, waar de jonge directeur Peter Be- vans alle moeite deed zijn hart te pantseren, maar ten slotte zich toch gewonnen moest geven voor de hardnekkige aanvallen van zijn door tastende leerlinge Lilian Chaloner. En hij was niet de eenige, die op deze „gemengde" kost school zijn hart verloor. De H. T. C. behoeft voor de toekomst niet be vreesd te zijn, want onder deze jonge krachten zijn er verscheidenen, die een groote aanwinst voor de club beloven te worden. Daar is aller eerst de heer W. van der Mandele, die in de rol van Peter Bevans bewees, werkelijk speeltalent te bezitten. Of hij ook aanleg heeft voor jeune premier zal later moeten blijken, maar nu on derscheidde hij zich reeds door distinctie, gemak kelijke manier van bewegen, uitstekende dictie met juiste nuanceering temperament en vlot spel. Hij was verreweg de „primus inter paris" De heeren D. Vettewïnkel, F. Hesmerg, H. van Hattem en L. van den Broek de laatste vooral met zijn dikwijls werkelijk komisch spel ren een vroolijk stel en brachten de sfeer van de jeugd op het tooneel, maar hun spel is nog niet zoo beheerscht als van den heer Van der Man- dele en aan de uitspraak van sommigen was nu ?en dan te merken, dat zij hun opleiding op Haarlemsche scholen hebben genoten. De heer Mr. M. C. Wyt die al zoo veel ge- poseerder is en reeds zoo dikwijls in Epgelsche milieus op de planken heeft gestaan is na tuurlijk van alle plaatselijke smetten vrij. Hij was ook de eenige, die met de bezadigdheid ook een Engelsche sfeer op het tooneel bracht. Het was van den heer Wyt weer uitstekend. Ook onder de „meisjes" mochten wij veel be lovende nieuwe krachten begroeten. Wie bij voorbeeld bij haar debuut reeds dadelijk eenzoo'n frisschen indruk maakt als mej. Bierens de Haan in de rol van Lilian, zal ook later belang rijker rollen met succes kunnen spelen. En mej. Ellen Wesstra, die wij ons nog herinneren van de opvoeringen van ik meen Juncti, gaf een alleraardigste typeering van juffrouw Cur tis. Vooral de wijze, waarop zij met het telkens gevarieerde „O George" reageerde op de lief desverklaring van George Boyd was allerverma_ kelijkst. Mevrouw Tjibbes-Erenstein toonde als juf frouw Hayes eveneens te kunnen spelen. Het trof mij, hoe goed zij „liep" op het tooneel sommige dilettanten leeren dat nooit en hoe zij ook in haar stil spel nooit een dood element op het tooneel werd. En dan was er in de opera zouden wij zeg gen het „koor der meisjes", alleraardigst en meelevend in alles. Wie zou er niet met Bevans directeur van zoo'n school willen worden. De volle zaal heeft zich kostelijk geamuseerd met deze School voor Charme. Er waren vele bloemen en aan het slot was er een hartelijk en langdurig applaus. J. B. SCHUIL. NEDERLAND IN DEN VREEMDE. Mevr. Marguerite Couperus heeft voor de Soroptimisten afd. Kopenhagen en voor de Deen sche radio een concert van oud-Nederlandsche liederen gegeven. Beide concerten zijn uitste- kend geslaagd. (Adv. Ingez. Med.) dij. dUe schoen een passende Uou■s (jen. Cconiéstcaat 129 (Adv. Ingez MedJ SCHOTEN'S KINDERBOND. Woensdagmiddag hield Sehoten's Kinder- bond in het Jeugdhuis aan de Frans Hals straat de laatste bijeenkomst in dit setaoen. Deze samenkomst droeg een feestelijk ka rakter daar tevens het 20-jarig bestaan der club werd herdacht. Allerlei spelletjes en wedstrijden afgewisseld -door tractatie ver hoogden de pret. Het muzikale gedeelte was voor rekening van Theo v. d. Bos.Er heerschte een opgewekte stemming. Het vroeger bestuur bestaande uit A. Blom, Z. Eikerbout, mej. Kemper, wijlen de heer A. Bouwmeester en wijlen de heer H. v. d. Eist (kapt. O.l.-leger) heeft door zijn krachten dit jeugdwerk doen groeien en bloeien; avon den met meer dan 300 meisjes en jongens waren heel gewoon. Hoeveel tien, ja, hon derdtallen oud-Schotenaren, die misschien reeds zelf kinderen hebben, genoten in hun jeugd van de gezellige bijeenkomsten van den Kinder bond? Het huidige bestuur bestaat uit de dames: W. van Biezen, H. Jansen (penningm.), J. Draaisma, B. Zonneveld, J. Moone. (Adv. Ingez. Med.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine Rott. n. Vancr. 2 v. Puntarenas. Breedijk 4 van Rotterdam naar New-Orleans. Delftdijk Vanc. n. Rott. 3. v. Cristobal. Drechtdijk Rott. n. Vancouver p. 3 Dover. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 4 v. Rotterdam te Lulea. Stad Maastricht 4 v. Schiedam n. Narvik. Flensburg 4 van Narvik te Vlaardingen. Stad Zwolle 4 v, Salta Cabello te Vlaardingen HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 3 v. Rotterdam te Hamburg. Nijkerk Cuitr.) 4 van Mombassa. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (thuisreis) 3 v. Pt. Sudan. Tjikembang 4 v. Hamburg te Rotterdam. Enggano (uitreis) 2 te Kobe. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisreis) 4 te Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 3. v. Volo n. Thessaloniki. Aurora 3 van Catania n. Venetië. Breda 4 van Rotterdam te Hamburg. Crijnssen 3 v. Barbados n. Amsterdam. Hercules 3 v. Thessaloniki te Izmir. Irene 3 van Setubal te Benua. Landsee 3 van Hamburg n. Amsterdam. Nereus 3 v. Vigo naar Oporto. Pluto 3 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Rhea 3 van Susak n. Bari. Simon Bolivar 3 v. Curasao n. Santa Marta. Stuyvesant 3 v. Barbados n Trinidad. Baam 2 van Talcahuano n. San Antonio. Alkmaar 2 van Valparaiso te Corral. Boskoop Chili n. Amst. via Liverpool 3 op 130 mijl W. v. Land's End. Vulcanus 3 v. Tripoli te Gocek. Vesta Triest n. Amst. p. 4 Ouessant. Socrates Amst. n. Barbados 4 v. Madeira. Saturnus 4 van Amsterdam naar Rotterdam. Merope 4 van Amsterdam naar Curasao. Titus 4 van Amsterdam naar Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland 4 van Amsterdam naar B.-Ayres. MEYER CO'S SCHEEPVAART Mij. Polydorus, Amsterdam n. Java 4 van Suez. Bengloe, Hongkong n. Rott. p. 4 Gibraltar. An tenor. Japan n. Rotterdam 4 te Marseille. Laertes. Batavia n. Amst. 2 v. Pt. Sudan. Melampus 3 van Batavia te Hamburg. Memnon 4 van Japan te Rotterdam. Alcinous Batavia n. Amst. p. 4 Gibraltar. Hector Japan naar Rott. 3 van Hongkong Glenapp Dairen n. Rotterdam 3 v. Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (uitreis) 4 v. Suez. Kota Baroe (thuisreis) p. 3 Finisterre. Tosari (uitreis) 4 v. Port Said. Soekaboemi 29 van Batavia naar Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tjikandoe (thuisreis) 3 v. Sabang. Tajandoen (thuisreis) 4 te Marseille Marnix (uitreis) 4 te Southampton. Poelau Roebiah 3 van Amsterdam te Hamb. "oeiau Bras (uitreis) 3 van Sabang Enggano 4 v. Kobe n. Saigon via Miike WIJK LIJN. Winterswijk 3 v. Susak te Itea voor Rotterd. Zonnewijk 4 v. Pepel te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14