De Luchtbescherming te Haarlem De rede van Beek HEEREN COJTUF5E5 Raad Hillegom Ham caadMiexkiezinq) AGENDA. Een goede raad VRIJDAG 5 MEI 1939 H A A R E E M'S DAGBEAD 2 (Vervolg van pag. IJ Polen paraat aan de Oostzee Aan het uitvoerige verslag van het Poolsche Telegraafagentschap ontleenen wij nog het vol gende: Polen heeft geen enkelen stelselmatïgen druk uit willen oefenen op de vrije nationale, ideolo gische en cultureele ontwikkeling der Duitsche meerderheid in de vrije stad Dantzig. Ik ver neem, dat men de annexatie van Dantzig bij het Duitsche rijk opeischt. Nu ons voorstel van 26 Maart om gemeenschappelijk het bestaan en de rechten van de vrije stad te waarborgen zon der antwoord is gebleven en ik in tegendeel verneem, dat men in dit voorstel een weigering ziet om te onderhandelen, ben ik wel verplicht mjj af te vragen, waarom het in werkelijkheid gaat. Gaat het om de vrijheden van de Duitsche bevolking van Dantzig, die niet bedreigd wor den, om een prestige kwestie of gaat het om een voornemen, Polen van de Oostzee terug te drin gen? Welnu, Polen zal zich niet van de Oostzee laten terugdringen. Dezelfde overwegingen zijn van toepassing op de verbindingen door onze provincie Pom- meren. Ik leg den nadruk op die woor den „Provincie Pommeren". Want de uitdrukking „Corridor" is een kunstma tige uitvinding, omdat het hier immers een provincie betreft, welke van alle tijden Poolsch is geweest en slechts een uiterst klein percentage aan Duitsche kolonisten bezit. Wij hebben aan het Duitsche rijk alle facili teiten in de spoorwegverbindingen verleend, wij hebben aan de burgers van dien staat toege staan om uit het Duitsche rijk naar Oost-Prui sen te reizen zander zich te behoeven onderwer pen aan douane- of pasformaliteiten. Wij heb ben voorgesteld analoge faciliteiten te onder zoeken voor het au tomobielvérkeer en hier ziet men opnieuw de vraag verschijnen: waarom gaat het in werkelijkheid? Wij hebben er geen enkel belang bij de Duitsche burgers te hinde ren in hun verbindingen met hun oostelijke pro vincies. Wij hebben echter geen enkele beweeg reden. onze souvereiniteit op ons eigen grond gebied te beperken. Wat de eerste en de. tweede kwestie betreft, t.w. die der toekomst van Dant. zig en der verbinding door Pommeren, gaat het steeds om eenzijdige concessies welke de Duit sche regeering van ons schijnt op te eischen. Slowakije. Een staat^die zichzelf respecteert, doet geen eenzijdige concessies. Waar blijft dus die wederkeerighéid? In dat opzicht ontbreekt den Duitschen voorstellen elke duidelijkheid. In zijn jongste redevoering sprak de Duitsche rijkskanselier van een drievoudig toezicht in Slowakije. Ik ben verplicht te verklaren, dat' ilc dat voor stel voor het eerst vernomen heb uit de rede van den rijkskanselier van 28 April. Tijdens zekere voorafgegane besprekingen, had men zich beperkt tot zinspelingen over de mogelijkheid om de kwestie van Slowakije te bespreken in geval een algemeen accoord tot stand zou komen. Wij hebben niet getracht die per in te gaan op dit soort besprekingen, daar het niet onze gewoonte is om van de belangen van anderen een voorwerp van onderhandelin gen te maken. Eveneens is ons het voorstel om het nonagressiepact met 25 jaar te verlen gen in geen enkelen concreten vorm tij dens de jongste besprekingen voorgelegd. In dit opzicht werden eveneens niet-of- ficieele zinspelingen gedaan, zij het ook, dat deze afkomstig waren van vooraan staande vertegenwoordigers der Duitsche Warme zon is goed voor Rheumatiek Als U last hebt van rheumatische pijnen zoekt U de zon op. Die warmte brengt U tijdelijk verlichting. Maar één tochtje en Uw pijnen komen terug met hernieuwde scherpte, want bij lijders aan rheumatiek is de huid buiten gewoon gevoelig voor wind en tocht. Maak een einde aan Uw kwelling Maar gebruik geen lapmiddelen. Bestrijd Uw kwaal in de oorzaak zélf het urinezuur dat zich door een trage werking van Uw organen heeft opge hoopt. Verdrijf dat urinezuur en ge verdrijft Uw pijnen. Met Kruschen Salts Kruschen is geen toovermiddel het doet Uw kwaal niet plotseling verdwijnen, maar met „de kleine, dagelijksche dosis" worden lever, nieren en ingewanden aangespoord tot hernieuwde actie en deze verjongde organen filteren het zuur uit Uw gestel. Uw rheumatische pijnen zullen zwakker en zwakker worden om op den duur geheel te verdwijnen. Wacht niet langer Koop nog heden een flacon Kruschen. Uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv. ingez. Med.) i regeering. Maar in die besprekingen kwamen ook andere zinspelingen te voor schijn, welke veel verder gingen dan de behandelde onderwerpen. Ik houd mij het recht voor om zoonoodig op deze kwestie terug te komen. In zijn rede stelt de Duitsche rijkskanselier als eenconcessie zijnerzijds voor de tusschen Polen en Duitschland bestaande grens te erken nen en definitief te aanvaarden. Ik moet vast- len, dat het er hier om zou gaan ons onbetwist baar eigendom de jure en de facto te erkennen. Hieruit volgt dus, dat dit voorstel evenmin mijn standpunt kan wijzigen, dat de Duitsche eischen in de kwestie Dantzig en de autostrade een zijdig blijven. In het licht van die overwegingen verwacht gij van mij en terecht een antwoord op de laat ste passage van het Duitsche memorandum: in dien de Poolsche regeering er belang aan hecht," dat de Poolsch-Duitsche betrekkingen opnieuw bij verdrag geregeld worden, is de Duitsche re geering daartoe bereid." Het komt mij voor, dat ik in beginsel onze hou ding heb uiteengezet. Thans duidelijkheidshalve nog een samenvat ting van mijn uiteenzetting. De beweegreden voor het sluiten van zulk een accoord zou zijn „de vrede". Een woord, dat de Duitsche rijks kanselier in zijn rede met nadruk heeft genoemd. De vrede is ongetwijfeld het doel der Poolsche diplomatie. Twee voorwaarden moeten vervuld worden wil dit woord zijn werkelijke waarde hebben: ten eerste: vreedzame bedoelingen, ten tweede: vreedzame methoden van optreden. Indien de Duitsche regeering zich in haar be trekkingen met ons land door deze twee begin selen laat leiden, is iedere bespreking mogelijk mits hierbij natuurlijk de beginselen welke ik zoojuist heb uiteengezet, in acht worden ge nomen. De vrede is een kostbaar en begee- renswaardig iets. Onze generatie welke den oorlog heeft gekend, verdient stellig een tijdpei'k van vrede. Doch de vrede, zooals vrijwel alle dingen op deze we reld, heeft een hoogen prijs welke even wel begrensd is. Voor ons Polen, bestaat het begrip van een vrede tot eiken prijs niet. Er is in het leven der menschen, der volken en der staten slechts een ding dat geen prijs kent: dat ding is de eer." Het Speeltuinwerk. Een congres op Zaterdag 6 Mei. Het Verbond van Haarlemsohe Speeltuin- vereenigingen schrijft ons o.a.: De speeltuinen nemen te Haarlem voort durend toe in aantal en beteekenis. Hier wordt ontwikkelings- en beschavingswerk verricht, niet van bovenaf geleid of bevolen, maar spontaan opgekomen uit het volk zelf, door het volk bestuurd en georganiseerd. Van zeer groote beteekenis is het feit, dat door de speeltuinen de kinderen van de straat gehaald en gehouden worden. Inplaats van de straten onveilig te maken en zelf aan al lerlei gevaren niet in het minst aan zede lijk gevaar blootgesteld te zijn, worden ze in den speeltuin bezig gehouden. Zij vinden er schommel en wip en allerlei spelletjes. Zij kunnen er in het zand spelen en bouwen en er worden nu en dan om den goeden geest er in te houden en de kinderen op te we lek en zich in te spannen, wedstrijden georganiseerd, alles onder leiding en toezicht van de ouders zelf, die zich voor dit werk interesseeren. Aanpakken, zelf doen, daardoor kunnen de belangen der kinderen worden gediend, daar door kan het gemeenschapsleven werden ver hoogd. Deze gedachte zit voor bij de vele mannen en vrouwen die elkaar op Zaterdag 6 Mei in congres zullen ontmoeten om het Haarlemsche Speeltuinwerk in haar verderen ontwikkelingsgang te dienen. Het bestuur van het Verbond vanHaar lemsche Speeltuinvereenigingen roept hierbij allen die belang stellen in het mooie jeugd werk op, het congres bij te wonen, dat zal worden gehouden in de groote zaal van ge bouw „Het Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt 20, alhier. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur Voor het NoordoostenDroog weer, helder tot licht bewolkt, meest matige Zuidoostelijke wind, zelfde temperatuur. Voor het Zuidwesten: Gedeeltelijk be wolkt, geen regen van beteekenis, meest matige Zuidoostelijke tot Zuidelijken wind, zelfde temperatuur. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 54 F. Laagste hedennacht 48 F. Hoogste heden 50 F. Het gebied van hoogen luchtdruk in de Poolzee nam iets in beteekenis af. Over het Oostzeegebied bleef de luchtdruk echter nog stijgen, zoodat zich thans een belangrijke rug- van hoogen luchtdruk over Scandinavië uit strekt tot in Midden-Duitschland. In onze omgeving bleef de /luchtdruk ge leidelijk dalen onder invloed van het verder naar het Oosten doordringen van de Oceaan depressie. In Spanje en Frankrijk daalde de luchtdruk aanzienlijk. Dit heeft tengevolge, dat de werkelijke luchtstrooming slechts zeer lang zaam verder naar onze omgeving door dringt. In West-Frankrijk en op dè Britsche eilanden viel lichte tot matige regen. Op den Oceaan ontwikkelt zich weer een nieuwe storing welke zich in de richting van de Golf van Biscaye beweegt en aanvankelijk nog geen invloed op het weer ten onzent kan uitoefenen. Het gebied van lagen luchtdruk in het Mid- dellandsche zeegebied trok, vergezeld van veel regen, naar Hongarije. Het 'veroorzaakt thans slecht weer in Zuidoost-Duitschland. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 755 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht:- 14141. Voor alle Tuin-artikelen naar ZAADHANDEL JAN ROOZEN SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 - HAARLEM Zaden, Planten en Gereedschap voor den tuin. OOK GRASMAAIMACHINES (Adv. Ingez. Med.) JCet üjk heeft neg steeds het matecUud niet geleverd dat teeqezeqd is. Supérieur frigebck KleermakerSliandwerh UIT VOORRAAD LEVERBAAR.,4 GRHÖUT5TR.hoekGR.HARKTHAM[!1 (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL Hede n: VRIJDAG 5 MEI Stadsschouwburg: 37ste leerlingenuitvoering Haarlem's Muziekinstituut, 7.30 uur. Frans Hals Theater: Elisabeth Bergner in „Gestolen Leven", 2,30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De wereld in vlam men" en „De aanhouder wint". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Gunga Din" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater! „Jongensstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „De Kribbebjjtcr", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. ZATERDAG 6 MEI Stadsschouwburg: Frits Hirsch Operette „Eine Frühlingsreise mit Dir", 8.15 uur. Dancing La Gaité, Raaks: Soiree dansante, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds HET FEEST VAN DE BRANDWEER De viering van het derde lustrum van de Bloemendaalsche Vrijwillige Brandweer werd Donderdag besloten met een gezamenlijken maal tijd in restaurant Van Schooten, waar ook de dames aanwezig waren. De gezellige maaltijd duurde tot half elf en het spreekt wel van zelf, dat vele hartelijke woorden gesproken werden, die getuigenis aflegden van den hechten band, die de leden van de Brand weer verbindt. Hoezeer de noeste arbeid van den commandant op prijs wordt gesteld blijkt wel uit het feit, dat aan de heer Meeuwig namens den staf de hoogste onderscheiding bij de Bloemendaalsche Brandweer werd uitgereikt voor de groote diensten haar bewezen, namelijk een gouden speldje. De Commandant toonde zich zeer inge nomen met deze erkenning van zijn verdiensten. Na den maaltijd was het een oogenblik pauze en toen de zaal weer in orde was gebracht, na men allen weer plaats, om te luisteren naar het cabaretgezelschap Hofman. Aardige kwinkslagen, gezellige liedjes, muziek op accordeon en viool wisselden elkander af. En er tusschen door werd lustig gedanst, tot het klokje van gehoorzaamheid sloeg. De organisatoren van het feest kunnen met genoegen op de viering van het derde lustrum terugzien. CHR. HISTORISCHE UNIE De candidate» voor den Raad In de Donderdagavond gehouden vergadering van het bestuur der Chr. Hist. Unie zijn de vol gende candidaten gesteld voor de a.s. Gemeen teraadsverkiezingen. 1. J. Ouwehand; 2. Mr. W. E. Baron van Till; 3. W. v. Waveren; 4. Jhr. W. Quarles van Ufford; 5. Mr. W. Snellen; 6. Joh. de Graaf; 7. W. F. Looman Jr.; 8. IC. Stoeltje; 9. Jhr. Mr. J. F. Th. van Valkenburg; 10. H. W. Hogenbirk; 11. S. Veenstra, 12. C. F. Bierens de Haan. ONEERLIJKE LOOPJONGEN Door de recherche te Bloemendaal is aange houden als verdacht van diefstal in dienstbe trekking, ten nadeele van zijn patroon te Bloe-i mendaal, een 17-jarige loopjongen uit IJmuiden. Hii wordt ter beschikking van de justitie gesteld. Door Ged. Staten afgekeurde posten gehandhaafd Donderdagmiddag vergaderde de raad on der leiding van burgemeester van Nispen tot Pannerden. Afwezig waren de heeren Pijn- aker en van der Aar. Het voorstel tot benoeming van het hoofd stembureau voor de aanstaande gemeente raadsverkiezing werd na eenige discussie zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Be noemd werden tot leden de heeren P. Klaver, J. O. Vermeer, B. N. Loerakker en P. H. Fijma; plaatsvervangers J. B. Meskers, Th. Paase en A. Th. Goemans. De burgemeester is ambts halve voorzitter. Bij zijn inleiding op de aanmerkingen van Ged. Staten op de begrootingen voor 1938 en 1939 verzocht de burgemeester bij de be spreking daarvan niet te veel critiek op het beleid der Staten te willen uitoefenen. Op de begrooting 1938 komt voor een toe lage voor een waarnemend secretaris en waar nemend ontvanger. Deze toelage dateert reeds van 1928 en deze vergoeding is zeer logisch omdat de waarnemende ambtenaar een maand de volle verantwoordelijkheid draagt. Nog nooit is op dezen post aanmerking gemaakt, zij komt trouwens in vele gemeenten voor en nu wenschen Ged. Staten deze post niet meer goed te keuren. Waarom is den burgemeester niet duidelijk. De heer Loerakker vroeg of er voor de hou- ring van Ged. Staten eenige rechtsgrond is; is de salarisregeling in overeenstemming met de Rijksregeling. Wethouder Vermeer ant woordde dat bij dè algemeene regeling der salarissen met dezen post rekeninig is gehou den; de kindertoeslag is minder. geworden. Op een vraag van den heer Fijma of deze zaak bij het ambtenarengerecht aanhangig gemaakt kan worden antwoordde de burge meester dat het hier gaat om een principieele kwestie. Na ampele discussie werd de post met alge meene stemmen gehandhaafd. Op de begrooting voor 1939 komt een post voor inzake de verhooging van het salaris van den administrateur van het Burgerlijk Arm bestuur van f 300 of f 500. Ook deze verhoo ging wenschen Ged. Staten geschrapt te zien. In zijn uiteenzetting motiveerde de burge meester deze verhooging. Ook hier was de geheele raad het eens met den burgemeester, zoodat met algemeene stemmen besloten werd zich tegen deze be slissing te verzetten. Tijdens de ernstige koude is bij het Gas bedrijf gebleken dat de inwerking zijnde pe- Iroleum-verdamper niet voldoet. Voorgesteld wend bii dit Wij hebben er al eerder op gewezen, dat het rijk zich slechts zeer langzaam kwijt van de verplichtingen die het te genover de gemeenten op zich genomen heeft wat de luchtbescherming betreft. Ook Haarlem kan zich wat deze aange legenheid betreft niet verheugen op een welwillende medewerking. Er is door ons gemeentebestuur eenige keeren bij het rijk aangedrongen op het leveren van materiaal dat noodig is voor een behoorlijke or ganisatie van de luchtbescherming, maar veel succes heeft dit nog niet gehad. Het kan mis schien zijn nut hebben eens precies te zeggen hoe het thans met de voorbereiding van de luchtbescherming te Haarlem gesteld is, in de hoop dat daardoor eindelijk verbetering komt. Wij zijn overtuigd, dat het niemand sterker leed doet dan het Hoofd van de luchtbescher ming (den Commissaris van Politie) dat onze luchtbescherming nog lang niet is wat zij kan zijn. Er is, dat willen wij voorop stellen, wat organisatie betreft gedaan wat mogelijk is,; maar het baat niet of men personeel heeft, als er niet tevens het materiaal is waarmede gewerkt moet worden. De toestand is te Haarlem zoo, dat er nog steeds gewacht wordt op leve ring door het rijk van de 29 sirenes die de bevolking moeten waarschuwen als er een luchtaanval te vreezen is. Indertijd zijn twee sirenes gestuurd om daar mee proeven te nemen. Ze voldeden goed, maar daarna moesten ze weer worden ingeleverd. Er is nu toegezegd, dat de sirenes tegen Augus tus verwacht kunnen worden. Tegen Augustus.... Voor een bescherming der bevolking tegen luchtaanvallen is het allereerst noodig, dat er behoorlijk alarm gemaakt kan worden. Wij le ven in een tijd van internationale spanning en uit de maatregelen die de regeering genomen heeft, blijkt, dat onze defensie op onverwachte gebeurtenissen wil voorbereid zijn. Daarom doet het zoo vreemd aan, dat dezelfde regeering, als het de luchtbescherming betreft, doet alsof er niet de minste dreiging is. Natuurlijk zijn wij overtuigd, dat als er eens gealarmeerd zou moeten worden de heer Tenckinck wel zal. zorgen dat er iets op gevon den wordt om de leemte aan te vullen, maar dat kan nooit zoo goed zijn als de sirenes die het rijk aan Haarlem verplicht is te leveren. Op dit oogenblik heeft de Brandweer nog niets van het extra materiaal, dat door de regecring beloofd is. Haarlem is, wat de luchtbescherming betreft, onderverdeeld in 19 wijken, het is dus een mi nimum eisch, dat in elke wijk een draagbare 'spuït-aanwëzig- is. Het tijk 'Heeft."-zülke' ëptuten in 'de maak. Haarlem heeft de kans, dat als-diet ware nu elke dag een zending te verwachten is, maar het wordt sterk betwijfeld of meteen het geheele aantal,, waarop Haarlem aanspraak kan maken, geleverd zal worden. De Brandweer heeft vrijwilligers voor de wijk-brandweren in opleiding, maar dit zou heel wat beter gaan als meteen geoefend kon worden met 't materiaal dat later bediend moet worden. Het aantal gasmaskers waarover Haarlem thans de beschikking heeft kan gesteld worden op 800. Dit is evenwel nog niet voldoende voor een volledige uitrusting van den luchtbeschermings dienst. Bij de wet heeft de regeering ook de ver plichting op zich genomen te zorgen voor schuil kelders. Nadat die wet tot stand gekomen is ging men in Den Haag minder beteekenis toekennen aan schuilkelders en werd verklaard, dat het beter (en goedkooper) is om schuilloopgraven te maken. Er is thans een kleine schuilkelder (alleen voor personeel en bezoekers) onder het gebouw van den Genees kundigen Dienst en er wordt een flinke schuilkelder gemaakt onder den nieu wen vleugel van het Stadhuis, maar dat is voor een stad als Haarlem natuurlijk niets. Er is nog geen enkele schuilloop- graaf gemaakt. Bovendien wordt het sterk betwijfeld of het mogelijk zal zijn te Haarlem zulke schuilloopgraven te maken omdat de stand van het grond water zoo hoog is. Het rijk heeft ook de verplichting te zorgen voor de beschermende kleercn voor het personeel van verschillende hulpdiensten. Daarvan is evenwel nog niets ontvangen. De kleeding moet er absoluut zoo spoedig mo gelijk komen, want zonder die kunnen de hulp diensten niet werken. 15 Februari heeft de gemeenteraad, op voorstel van B. en W., een crediet van f 74.000 beschikbaar gesteld om noodzakelijke voorbereidingen te tref fen voor de bescherming van verschil lende gemccntcgebouwen en de bedrij ven, maar nog altijd kan dat be sluit niet uitgevoerd worden, omdat het besluit nog niet goedgekeurd is. Reeds op 7 Februari schreven B. en W. aan den Raad dat het nemen van deze maatregelen niet langer kon worden uitgesteld. Wij weten dat de vertraging ontstaan is door dat het rijk er een commissie op uitgezonden heeft om te werken aan een bespoediging van de aanschaffing van materiaal voor de luchtbe scherming in verschillende gemeenten. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland wil len de goedkeuring van het besluit zooveel mo gelijk bespoedigen. Het is nu wel aan te nemen dat die goedkeuring wel gauw zal afkomen. De gemeente heeft reeds machtiging gekregen' om f 12.000 van het crediet van f74.000 te be steden. Daardoor was het mogelijk al het ma teriaal dat noodig is voor den Geneeskundigen Dienst aan te schaffen. Het zou, daarop willen wij tenslotte met na druk wijzen, verkeerd zijn te denken, dat van de luchtbescherming te Haarlem, als deze eens onverwachts noodig zou zijn, niets terecht zou komen. Wij weten dat er door het Hoofd van de luchtbescherming met krachtigen steun van ons gemeentebestuur en van de Vereeniging voor luchtbescherming veel gedaan is om alles zoo goed mogelijk voor. te bereiden en in orde te maken, maar dit belet toch niet, dat de traag heid der regeering op dit gebied oorzaak is, dat het niet zoo goed is als het had kunnen en be- hooren te zijn! Sfioctkouseu veoc ifi-nq. en oud feu. CcoH\éitcaot 1Z9 (Adv. Ingez Med.) VELSEN Naar wij vernemen is de verkiezing voor den gemeenteraad vastgesteld op Woensdag 21 Juni a.s. Straatbelasting. B. en W. van Velsen hebben aan den raad een voorstel doen toekomen, waardoor alle aan openbare land- en waterwegen gelegen perceelen in de straatbelasting zullen moeten bijdragen. Voor gebouwde eigendommen zal de heffing 6 procent der kadastrale huur waarde zijn, voor ongebouwde blijft het 5 pOt. De opbrengst der belasting wordt op rond 180.000 geraamd. BEVERWIJK Anti-Rev. en Chr.-Hist. candidaten Een gecombineerde lijst. De Anti-Revcilutionnaire- en Ohristelijk- Historische- kiesvereenigingen hebben thans definitief besloten voor de a.s gemeenteraads verkiezingen een gemeenschappelijke candi- datenlijst in te dienen. Omtrent de palatsing van de candidaten werd overeenstemming be reikt. De lijst ziet er als volgt uit: 1. N. Passchier (aftr. A.R.) 2. L. Baas (C.H.) 3. C. B. Broeze (C.H.), 4. C. Slings (A.R.), 5. A. van Velthoven (C.H.), 6. J. Visser (A.R.), 7. H. de Vries (C.H.) 8. A. Lotman (A.R.) 9. Chr. v. d. Outenaar (C.H.), 10. D. Koger (A.R.) ZANDVOORT De Raadsverkiezingen. Candidaten der C. H. U. Daar no. 5 en 8 hun candidatuur nog in be raad wilden houden, ziet de lijst der C. H. U. er voorloopig als volgt uit: 1. T. Joustra, 2. W. v. d. Werff Jbz., 3. P. D. de Jong, 4. G. v. d. Werff, 6. G. Oskam, 7. J. J. Dam Jr., 9. W. Paap Pzn. SANTPOORT t TOESTAND SLACHTOFFER VAN HET VERKEERSONGEVAL ZEER ERNSTIG. Naar wij hedenmorgen bij informatie aan het Antoniusziekenhuis vernamen, is de toe stand van den heer W. uit Alkmaar die gis teren bij het op den Rijksstraatweg plaats gevonden verkeersongeluk, gewond werd, zeer ernstig. IJMUIDEN BESOMMINGEN. IJMUIDEN 5 Mei 1939. Tarbot 9168 cent per K.G. Tong 8052 cent per K.G. Kleinschol f 18,50f7,20 per 50 K.G. Bot f9,50—f2 per 50 K.G. Schar f7,50—f 1,40 per 50 K.G. Poontjes f2,20 per 50 K.G. Wijting f2,70—f 1,70 per 50 K.G. Kabeljauw f 36 per 125 K.G. KERKELIJKE EXAMENS. Het Prov. kerkbestuur van Gelderland heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten de heeren A. Everts te IJmuiden, HEEMSTEDE aan te schaffen, kostende f 2078. Na eenige discussie werd hiertoe besloten. In de algemeene politieverordening werd een wijziging aangebracht, zoodat het voortaan verboden zal zijn in winkels zoogen. speel automaten aanwezig te hebben, dit met het oog op het vergokken van steungeld door bedrijf een naphtalinewasscher werkloozen. De Raadsverkiezing c. D. u. De afdeeling Heemstede der Chr. Dem. Unie, heeft na gehouden referendum onder de leden, besloten met de volgende candida- tenlijst uit te komen bij de a.s. raadsverkie zing': Piet Kromhout (aftr.), 2. A. W. Huetink, 3. mevr. Koen—de Vries. 4. p. Kolk. 5. K Frumau, 6. W. p. C. Kuvener, 7. G. Caro, 8. A. van Santec-

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2