De Zwitsers kloppen de Oranjehemden Smit ZWEMMEN KON. NED. VOETBALBOND KEGELEN HONKBAL GYMNASTIEK. GOLF POSTDUIVEN BILJARTEN WIELRIJDEN. M A A N DAG 8 M E I 1939 H A A" E t E M'S DAGBLAD 3 Scheidsrechter Baert liet Trello Abegglen en Anderiesen raden. De Zwitser koos wind mee en zon tegen, heel juist gezien, omdat later de wind zou gaan verflauwen en in de tweede helft de Oranjeploeg tegen den veel lager staande zon moest intrappen. In de eerste minuten is het een spelverken- ning, een nerveus heen en weer getrap, waarin de verdedigingen evenwel niet deelen, die de situatie volkomen beheerschen. Het Nederland- sche doel komt door G. Aebi in moeilijkheden, maar Caldenhove weet den bal na eenig wir- rewar weg te werken. De Oranje-voorhoede geeft het juiste ant woord op dezen Zwitserschen aanval. In rechte lijn gaat het op keeper Schlegel af: Drager stelt Vente door een zuivere pass in staat, den Zwit serschen doelverdediger op de proef te stellen, maar de Feijenoorder kan de goede richting niet vinden. Weer zijn hel Vente en Drager, die door de verdediging van Zwitserland weten te komen, maar helaas mislukt de korte voorzet van Dra ger eenigszins. Stelzer en Schleger weten er echter ook geen raad mee. zoodat De Harder, die snel is toegeloopen, een kans tot scoren krijgt. Juist op het moment, dat hij zal schieter, wordt hij zwaar gehinderd, zoodat de bal van richting verandert en naast gaat. Het spel begint zich steeds duidelijker af te ■teekenen. Zwitserland valt aan met kort spel, waar Caldenhove en Wilders wel raad mee we ten; de aanvallen van Nederland hebben een open karakter en worden snel uitgevoerd, waar door zij gevaarlijker zijn. Smot probeert het met een ver schot en op een door De Harder keurig naar binnen ge speelden bal lost Smit een hard schot, dat door Drager, die zich bij het doel heeft opgesteld, wordt tegengehouden. Het leder blijft met effect in het doelgebied zweven. Slechts met de groot ste moeite gelukt het aan de Zwitsersche verde diging, den feilen aanval af te slaan. DE HAARLEMMER SCOORDE HET DOELPUNT VOOR NEDERLAND Nederland leidt. Maar Anderiesen, die het middenveld volko men beheerscht, zendt het leder terug. Hij geeft zuiver aan Smit af, die niet wacht, tot hij op tegenstand van de Zwitsersche achterhoede zal stuiten; na eenige dribbles lost hij een laag, scherp schot in den rechterhoek, dat Schlegel te machtig is. (01). Er zijn dan negentien minuten gespeeld; Ne derland heeft een verdienden voorsprong ge nomen. Geprikkeld door den achterstand spant de Zwitsersche ploeg zich geweldig in om aan den druk te ontkomen, maar nog blijft het Oranje team in het veld domineeren. Onze voorhoede slaagt er evenwel niet in. de zeer sterke verde diging van onze gasf.heeren voorbij te komen. Bickei weet van de lijn af een schot te lossen, dat door Dijkstra gemist wordt. Het leder gaat langs het doel. De stand wordt gelijk. Maar thans gaat het bij de Zwitsers over den anderen vleugel. De samenwerking tusschen Een verdiende 2-1 overwinning voor Zwitserland Stam en Wilders is verre van goed; de Hage naar kan de goede opstelling maar niet vinden. Zoo is het mogelijk, dat G. Aebi enkele malen den bal van Trello Abegglen krijgt aangegeven. De linksbuiten weet het leder keurig voor te zetten, precies voor de voeten van den aanstor menden Adamo. Als ieder denkt, dat hij in volle vaart een schot zal lossen, passeert de kleine rechtsbinnen handig Paauwe, struikelt over Cal denhove, weet zich te herstellen en den bal nog juist langs den uitloopenden Dijkstra in doel te plaatsen. Na 27 minuten is de stand 11 gelijk. Nog een kwartier van de eerste helft is er te spelen: men mag met voldoening constateeren, dat het tot zoover een zeer aantrekkelijke wed strijd is met een spannend karakter. Het over wicht van Nederland is inmiddels verdwenen. Vier minuten voor de pauze krijgt Smit van Springer een trap, juist beneden de oude bles sure aan zijn knie. Bij denzelfden aanval is ook Van der Veen oven buiten westen. De laatste kan echter dadelijk weer medespelen: de Haar lemmer moet zich door Glendenning laten ver zorgen. Zwitserland krijgt nog enkele kansen om de lei ding te nemen. Zeer nerveus weet Dijkstra een gemakkelijken bal niet anders dan tot een hoek schop te verwerken, waarna Paul Aebi, zwaar gehinderd, een schot lost, dat echter naast gaat. Smit verschijnt dan weer in het veld, maar direct daarna is het rusttijd. Dc tweede helft. In de eerste vijf minuten na de hervatting blijven de verdedigingen over wederzijdsche aanvallen volkomen de baas, maar de Oranje voorhoede tracht tenminste nog te schieten. Zoo vliegt een schot van Smit naast; Vente wil het alleen probeeren, maar ook de Feijenoorder zoekt het doel op de verkeerde plaats. Het meeste initiatief gaat nu van Zwitserland uit; Wilders en Caldenhove moeten alle mogelijke moeite doen om doelpunten te voorkomen. Een schot, van Trello Abegglen houdt Dijkstra er goed uit. Smit die zeer veel achter blijft, bouwt de aanvallen op; hij geeft een goeden voorzet, dien Vente overkopt. Het zwakke punt in de ach terhoede wordt door Stam gevormd. Met Smit als den blijvenden grondlegger van de aanvallen, welke niet van gevaar ontbloot zijn, komt Nederland weer terug. Smit en Van der Veen probeeren het steeds met schieten, doch telkens rolt de bal buiten den doelmond. Het tempo is in de tweede helft veel minder snel, dan te voren. Na 32 minuten krijgt G. Aebi, als Stam weer eens gepasseerd wordt, een goede kans öm te scoren, maar wederom gaat zijn schot naast. Zoo komt het laatste kwartier. Van der Veen schiet weer eens zuiver in, maar Schlegel toont zich betrouwbaar. Een sensationeel slot. De Zwitsersche ploeg speelt nu beslist beter voetbal dan het Oranje-elftal. De eindspurt wordt ingezet. Zeven minuten voor het einde schijnt een prachtige aanval de beslissing te geven. Een zuivere pass naar Bickei wordt hoog voor doel teruggegeven. Amado heeft zich goed opgesteld en kopt zuiver in, hoog in den linkerhoek. Met een Jcranigen sprong redt Dijkstra op fenomenale wijze, waarvoor hij een ovatie der Zwitsers ontvangt. Twee minuten later valt toch de beslissing. Amado, die in het laatste gedeelte met P. Aebi van plaats heeft gewisseld, is in een duel met Caldenhove gewikkeld; in plaats van het leder voor Dijkstra te laten loopen en Amado af te houden, tracht dc Amsterdammer den bal zelf weg te werken. Hij slaagt daar niet geheel in; Amado ziet kans, het leder in doel te schieten, juist voordat Dijkstra hem bereikt heeft (21). In de laatste minuten is Zwitserland veel sterker. De elftallen waren als volgt: ZWITSERLAND Schlegel, Minelli, Stelzer, Springer, Vernati, Bichsel, Bickei, Amado, P. Aebi, Tr. Abegglen, G. Aebi. NEDERLAND De Harder, Smit, Paauwe, Vente, Van der Veen, Anderiesen, Stam, Caldenhove, Wilders, Dijkstra. Drager, ytudeciesen- WAS WEER DE CROOTE STUWKRACHT Meeningen van officials De voorzitter van de technische commissie, de heer O. de Vries, deelde ons na afloop van dén wedstrijd mede, dat zijns inzien in het laat- stè kwartier de druk op onze achterhoede te zwaar werd, waardoor een beslissing geforceerd kon worden. De Zwitsersche verdediging muntte bijzonder uit; er was voor de Nederlandsche voorhoede tegen het systeem van vier spelers op één rij geen doorkomen aan. Voor onze kanthalfs was het al buitengewoon moeilijk, den bal naar de voorhoede te dirigeeren. Hij vond Anderiesen een van de beste spelers van het veld. Ook over Trello Abegglen raakte de heer de Vries niet uit gepraat. Dien vond hij den besten man uit het Zwitsersche elftaL De aanvoerder van het Nederlandsche elftal Anderiesen was van meening, dat het een zeer prettige wedstrijd was geweest; toch was hem de warmte in de tweede helft niet meege vallen; dat zijn de Nederlandsche spelers nog niet gewend. Wat het resultaat betreft, de aan voerder was van meening, dat de uitslag de ver houding goed weergeeft. „Er zit nog op het oogenblik, zoo drukte Anderiesen zich uit, „iets vreemds in het Nederlandsche elftal; dat zal er uit moeten en dan zijn we zeker weer tot nog betere resultaten in staat." De heer H. W. H. Herberts, voorzitter van de Keuzecommissie, vond het eveneens een aardigen wedstrijd. Het verdedigende spel van de Zwitsers ligt ons niet. Aan het binnentrio was de raad ge geven, het spel zooveel mogelijk open te houden: in het eerste half uur heeft vooral Smit buiten gewoon goed voldaan. De overwinning van Zwit serland is zeker niet onverdiend te noemen, al waren de goals niet buitengewoon fraai. De leider van de toer. het bestuurslid van den bond de heer K. J. J. Lotsy, was ook van mee ning. dat Zwitserland de overwinning verdiend heeft. Wel was Nederland vóór de rust beter, maar de eindspurt van de Zwitsers was goed en dat is tenslotte de beslissing, al is het begin van Nederland nog zoo voortreffelijk geweest. Heina egaliseert liet wereldrecord 500 M .schoolslag. Smitshuysen moest opgeven. Zondagmiddag is Smitshuysen, de Europee- sche recordhouder op de 500 meter schoolslag, in wedstrijden te Solingen uitgekomen tegen den Duitscher Arthur Heina, wereldrecordhouder op de 400 meter schoolslag. Heina heeft daarbij een poging gedaan om het wereldrecord 500 meter op zijn naam te bren gen. Door een tijd van 7 min. 18.8 sec. te maken egaliseerde hij het wereldrecord, dat op naam staat van John Higgins, die het op 20 Februari 1037 te Columbus vestigde. Smitshuysen kon het hooge tempo niet vol houden; hij lag na 100 meter 3 sec. achter. Na 300 meter moest hij den strijd opgeven wegens spierkramp. Blauw Wit 2 wint van Ajax 2 den beslissingswedstrijd om 't kampioenschap der reserve eerste klasse. Ook Rip- perda uitgebekerd. DE UITSLAGEN. Af deeling I. Reserve eerste klasse. (Beslissingswedstrij d) Ajax 2Blauw Wit 2 12 Promotie reserve tweede klasse: E. D. O. 2Vriendenschaar 2 1 De Kennemers 2D. W. S. 2 23 Promotic reserve derde klasse: Zeemeeuwen 2D. W. V. 3 23 Afdeeling II. OM DEN NED. VOETBALBEKER. Eerste ronde: B. F. C.Ripperda 21 BurghZeelandia 31 T. S. C.—Picus 2—4 BatoLeeuwarden 04 ToncgidoLeerdam 34 Eindhovensche Kegelbond kampioen van Nederland. Tijdens de Zondag te Utrecht gehouden wed strijden om het bondenkampioenschap van Ne derland heeft de Eindhovensche Kegelbond met 4239 houten op den titel beslag weten te leggen. De uitslagen luiden: 1. Eindhoven 4239 houten; 2. Rotterdam 4200 houten; 3. Maastricht 4178 houten; 4. Amsterdam 4167 houten; 5. Oost-Gelderland 4030 houten en 6. Twente 3802 houten. Haarlem—Ajax (4—0) Haarlem startte Zondagmorgen in de compe titie met een overwinning op Ajax. Het verschil is echter maar klein gebleven en het kostte groote moeite om dat kleine verschil te behalen eerst en om het te handhaven daarna. Ajax begon met slag. Blomvliet leverde meteen een' honkslag, maar het. duurde tot de tweede beurt eer dat voorbeeld door Rotgans gevolgd werd. In die tweede beurt was De Mon wat min der op dreef en Ajax bracht het zelfs tot drie honken bezet. Toen maakte echter een goede vang van Vrugt een einde aan de beurt en Ajax moest het weer zonder runs stellen. Daarna kwam een langdurige periode dat De Man, keurig geholpen door C. Kloos als achter vanger, overheerschte. Slechts een enkelen keer viel er vier wijd. Pas in de achtste beurt leverde Ajax weer een' honkslag,, de derde tot zoover en in de negende viel de vierde en laatste. Twee goede vangen van Voetelink dienen ook te wor den vermeld. Dan weer met, dan weer zonder spelers op de honken, ging Ajax telkens voor nul uit en het einde kwam dan ook zonder dat Ajax één enkel punt had kunnen scoren. Aan den anderen kant maakte echter Blom- vliet het den Haarlemmers ook zwaar om een punt te behalen. Wei sloeg een enkele maal een Haarlemmer raak. maar verder dan het binnen veld kwam de bal niet en daar werd hij zonder l'outen verwerkt. Vrugt was, in de vijfde beurt, de eerste, die een fatsoenlijken tik gaf en Hinze en Voetelink deden het hem onmiddellijk na. Door den honkslag van Voetelink kon Vrugt het eerste punt scoren. Wulfhorst ging zelf uit op het eerste, maar zijn tik bracht Hinze over de thuis plaat. In de volgende beurt kwam Beets door een honkslag op het eerste en later door een tikje van Kloos ook nog thuis. Daarmee was echter de oogst weer afgeloopen. In de achtste beurt kwamen beide laatstge noemde spelers door een honkslag weg. Veenhof kreeg hierop vier wijd. waardoor de drie hon ken bezet waren. Een tactische tik van Vrugt bracht Beets thuis. Ook Hinze en Voetelink sloe gen raak, maar beiden gaven een vangkans, die in het verre veld door Schalm en Rotgans benut werden. De beurt eindigde dus met drie man op de honken en slechts één punt binnen. Nu was het totaal tot vier gestegen. Doordat Ajax ook in de negende beuii: dit totaal nog niet bereikte, be hoefde Haarlem de negende maal niet te slaan. De Mon kreeg in negen beurten zeven en der tig spelers tegenover zich. waarvan er vijftien sneuvelden door drie slag en vijf door een aan gooi of vang van hem. Hij werd in totaal slechts vier maal geslagen. Blomvliet kreeg in aqht beurten drie en dertig spelers te bestrijden. Daarvan sneuvelden er vijf tien door zijn toedoen, tien door drie slag en vijf door een aangooi of vang. Hij werd zes maal geslagen. De cijfers der innings zijn: Ajax: 000000000 1 Haarlem: 000021010 V. V. G. A.-H. H. C. (13-9) HHC heeft het in den eersten competitiewed strijd niet tot een overwinning kunnen brengen. Toch kunnen we niet zeggen dat de kans er niet geweest is. In de eerste twee beurten kwamen n.L de pun ten nogal aardig binnen. Het was echter minder aan HHC dan wel aan de WGA zelf te danken Van der Schalie ging wel als eerste man door een vangbal uit maar hierop gaf Meenhorst, de WGA werper, eenige keeren vier wijd, terwijl daarna in het veldwerk een heele serie fouten gemaakt werd. Toch echter dank zij de fouten in de tweede beurt drie honken door HHC-ers bezet waren kwam aan het fouten maken vrij wel een einde. Zoo werden Pijnakker en Noord- hoff beiden in het verre veld gevangen en de drie loopers bleven op de honken. Pas in de achtste beurt kreeg HHC een nieuwe kans. Nu stond Lammers op de werpplaat, maar desondanks leverde HHC vier honkslagen, waar onder een van twee honken van Pijnakker Mede daardoor bracht deze beurt nog vier runs op. waardoor het totaal tot negen steeg. Voor HHC stond Kleve korten tijd en Pijnak ker het grootste gedeelte van den wedstrijd op de plaat. Kleve gaf eenige keeren vier wijd en Pijnakker voegde er nog eenige keeren bij, al vorens hij er voldoende in was. Zoo raakten in de eerste en derde innings de honken bezet en een goede slag deed dan de rest. Op een moment dat weer drie honken bezet waren gaf Nottrot een dne honkslag die de WGA dus drie punten opbracht. Dat waren voor HHC slechte beurten, die vijf en zes punten kostten. In de overige in nings kostte het de WGA echter ook de grootste moeite op de honken te komen. Zeven beurten leverden dan ook maar twee runs op. Pijnakker had de hand in heel veel nullen en het veldwerk steunde hem keurig, waarvan goede vangen van D. Baas, Van der Schalie en Hartoe de bewijzen waren. De door WGA in de twee zwakke HHC beur ten behaalde voorsprong bleef echter bestaan, ook al omdat de ambtenaren in het slaan dezen keer de meerderen waren. Zij leverden n.l. tien onkslagen tegen de HHC slechts vijf. Het einde kwam na negen volledige innings met 139. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A. I: 5 0 6 0 2 0 0 0 0 13 H. H. C. I: 320000040=9 DE DKIEKRINGENWEDSTBIJD TE ZANDVOORT. Fraai resultaat van den K. T. K. Zaterdagavond werd onder groote belangstelling de drie- kringenwedstrijd gehouden in Hotel „Groot Badhuis" te Zandvoort. O.a. waren de wethouders van Zandvoort de heeren Van der Moolen en Siegers aanwezig. De leiding van dezen door den K. T. K. in samenwerking met de plaatselijke vereeniging O.S.S. georganiseerden wedstrijd was in handen van den heer P. Dijkstra. De jury bestond uit de heeren H. Jacobs, G. Klee- rekoper, J. Schenke, L. Stiens (allen uit Amsterdam) en A. Metz (Leiden). P. Dijkstra Een bijzonder succes heeft de wedstrijd opgeleverd aar de damesploeg van den K. T. K. onder leiding van den heer R. W. Bloem. In alle zes onderdee- len kwam deze ploeg aan het hoofd; de eerste vijf persoonlijke plaatsen waren voor leden van de K. T. K.-ploeg. Ook de heerenploeg van den K. T. K. onder leiding van den heer P. van Duijn heeft aan de verwachtingen beantwoord. Wel kon de grootste mededinger, de ploeg van Alkmaar e.o., niet ver slagen worden, maar het verschil was zóó klein (2 op 245), dat van een bepaald Alkmaarsch overwicht, zooals beide vorige wedstrijden het geval was, niet meer kon worden gesproken. Het Zuiderkwartier bleek bij de dames en vooral bij de heeren het zwakst. Beide andere kringen gaan elk jaar vooruit, maar bij het Zui derkwartier is sprake zelfs niet van stilstand, maar van achteruitgang. De wedstrijd was zoodanig ingericht, dat de bereikte totalen telkens over dezelfde onderdee- len sloegen, zoodat steeds een zuivere vergelij king mogelijk was. Nadat de dames haar oefeningen aan brug en rek hadden afgewerkt, had de K. T. K. al een vrij grooten voorsprong. Deze ploeg stond toen genoteerd met 99 p., het Zuiderkwartier met 92.5 p. en Alkmaar e. o. 91.5 p. Laatstgenoemde ploeg wist evenwel na 4 onderdeelen 't Zuider kwartier achter zich te laten, terwijl de K. T. K. zijn voorsprong verdubbelde. De stand was toen: 1. K. T. K. 189 p., 2. Alkmaar e. o. 177 p.: 3. Zui derkwartier 174.5 p. De laatste twee onderdee len verdubbelden de verschillen en de eindstand werd; 1. K. T. K. 260 p., 2. Alkmaar e.o. 238 p., 3. N. H. Zuiderkwartier 232.5 p. Persoonlijk was bij de turnsters de volgorde: 1. C. van Koningsbruggen en C. Kwant 44,5 p., 2. A. Brouwer en C. Swart 43.5 p., 3. T. van Leeuwen 42 p. Zooals reeds vermeld, behooren al dezen tot de Kennemer ploeg. Voor den K. T. K, luidt 't verdere klassement: S. Smit 41 p„ A. Nol 33,5 p., J. v. d. Ham 33 p. Bij de heeren was na vrije oefening, ringen en paard de Alkmaarsche ploeg reeds vóór, zij 't slechts met 1 p. op den K. T. K. (134 tegen 133 p.). De turners van het Zuiderkwartier wisten 't slechts tot 120 p. te brengen, en na vier (van de zes) onderdeelen waren zij reeds volkomen verslagen. De Alkmaarders hadden toen hun voorsprong op den K. T. K. van 1 p. tot 2 p. vergroot. Deze voorsprong bleef tot het einde, dat als resultaat bracht: 1. Alkmaar e.o. 245 p., 2. K. T. K. 243 p., 3. N. H. Zuiderkwartier 223.5 p. Beter paardturnen had den K. T. K. zeker de overwinning gebracht Persoonlijk" was de uitslag: 1. P. van Duijn (K. T. K.) en J. Roodenburg (Zuiderkwartier) 47.5 p„ 2. M. Veldstra (Alkmaar) 44 p., 3. F. Guit (K. T. K.) en C. Spaan (Alkmaar) 41.5 p. In de K. T. K. ploeg was verder de volgorde: D. Brink 39,5 p., A. van Zadel 39 p., S. van Looy 38,5 p., J. Timmermans 36 p., B. Stoute 32,5 p. W. van Houten 27 p. liet algemeen resultaat over de onderdeelen luidt: •a t> 03 03 Oi Dames: K. T. K. 48.5 50.5 48.5 49 41 22.5 Alkmaar e.o. 45 45 46.5 41.5 40.5 19 5 Zuiderkw. 39.5 44.5 48 42.5 37 21 Heeren: K. T. K. 47.5 45 44,5 46 39.5 20.5 Alkmaar e.o. 44 45.5 44.5 45 45 21 Zuiderkw. 37.5 43.5 39 44 38.5 21 Kennemer GoJfselub. Zalerdag en Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de maandelijksche wedstrijd plaats. Het was een 18 holes handicapwedstrijd tegen bogey, waar aan door 59 spelers(sters) werd deelgenomen. Van de dames werd mej. I. van Hasselt (30) eerste door 3 up te eindigen. Voor den Heerenprijs moet worden overgespeeld d?°r Th. A. v. d. Laan (18) en R. Thornley (8). die beiden 3 up waren. Verder waren er goede scores van: Mevr. Aberson (24) all square. Th. Verspijck (30) 1 up, F. Elhorst (14) all square. Int. Golfkampioenschappen. De internationale golfkampioenschappen, uit geschreven door het Nederlandsch Golf Comité, zullen op de volgende data gehouden worden. 9, 10, 11 Juni. Internationaal Ameteur Kam pioenschap op de Utr. G. C. „De Pan" te Huis ter Heide (U.) 17, 18 Juni. Internationaal Open Kampioen schap op de Kennemer G. en C. C. te Zandvoort. 30 Juni2 Juli. Internationaal Dames Kam pioenschap op de Haagsche G. C. te 's Graven- hage. Gevleugelde Vrienden te Heemstede. Uitslag der wedvlucht van Osnabruck op 7 Mei. Afstand 235 K.M. Los 6 uur. 1 6 E. Krugt, 2 3 8 H. Brouwer, 4 J. Groenland, 5 A. Eveleens, 7 9 10 L. de Winter, 11 H. van Dijk. 12 P. J. v. Egmond, 13 14 15 N. Leusen. Eerst getoonde vogel 8.26.24: laatste duif 46.23. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Jeiigdzwemfeest „Watervreugd". Voor een talrijk publiek had Zondagmiddag een jeugdzwemfeest plaats van „Watervrcugd" geheel uitgevoerd en verzorgd door de kinderen Er werd op alle nummers felle strijd geleverd Te half één opende de voorzitter van de Jeugd commissie, de heer K. Haak, met een woord van welkom het zwemfeest, waarna onder trom geroffel de deelnemers (sters) opmarcheerden. Het waterspel, dat leerde dat niemand te oud is om zwemmen te leeren, viel zeer in den smaak. Het figuurzwemmen werd keurig uitgevoerd door een groep meisjes onder leiding van Mevr Woning: het oogstte een dankbaar applaus. Tot slot een polowedstrijd tusschen de Jeugd zeventallen van Amsterdam en Haarlem, die op een 70 zege voor Amsterdam uitliep. De uitslag van de 33 M. schoolslag Meisjes was: 1. Tr. v. Kampen 30 sec.: 2. A. Leising 30.2 sec., 3. W. Stolp 30,3 sec. Dito 33 M. scnoolslag jongens: 1. Engel 27 sec.: 2. A. Stevenhagen 28,2 sec.; 3. S. Veen 30 sec. Vingerhoedt wereldkampioen klassieke fantasie. Uit Marseille: Zondag is het tournooi om het wereldkampioenschap klassieke fantasie geëin digd. De Belg Vingerhoedt, die pas 17 jaar oud is, heeft den titel van wereldkampioen behaald. De eindstand luidt: 1. en wereldkampioen Vingerhoedt (België) 196 pnt. in 215 beurten: 2. Van de Kerckhove (België) 189 pnt. in 226 beurten; 3. Kron (Frankrijk) 160 punten in 220 beurten: 4. Hanoun (Frankrijk) 137 punten in 235 beurten; 5. Bos (Nederland) 115 punten in 224 beurten. Persoonlijke kampioenschappen F. B. H. O. gesp. gew. gel. earb. brt. gem. pt. C. Philippo 2 2 0 400 75 5.33 4 R. v. Lunenburg 1 1 0 200 38 5.26 2 H. Ploeg 2 1 0 375 71 5.28 2 C. Steenken 2 1 0 313 90 3.53 2 A. Duivenvoorde 2 1 0 369 105 3.52 2 B. Engwerda 2 0 0 358 74 4.83 0 J. Duivenvoorde 1 0 0 177 55 3.21 0 G. Klooster 0 0 0 0 0 .0 0 B-klasse. gesp. gew. gel. carb. brt. gem. pt. J. Schouten 2 2 0 250 66 3 78 4 H. Rutgers 2 2 0 250 77 3.24 4 H. Honing Jr. 2 1 0 245 64 3.82 2 Ph. Ereira 2 1 0 243 66 3.19 2 Th. Duivenvoorde 3 1 0 325 94 3.45 2 A. Steegstra 1 0 0 102 32 3.18 0 G. v. Eijk 1 0 0 103 33 3.12 0 J. v. Egmond 1 0 0 118 42 2.80 0 C klasse. gesp. gew. gel. carb. brt. gem. pt. G. Bruggink Jr. 2 2 0 200 69 2.89 4 J. Groen 2 1 1 200 100 2.— 3 H. Honing Sr. 2 1 0 186 67 2.77 2 A. Waltkeuter 2 1 0 156 58 2.68 2 A. de Jong 2 1 0 174 82 2.12 2 C. Duk 2 1 0 171 83 2.06 2 A. Koning 2 0 1 184 90 2.04 1 A. de Jager 2 0 0 178 87 2.04 0 D-klasse. gesp. gew. gel. carb. brt gem. pt. W. Müdde 2 2 0 160 64 2.50 4 T. Koper 2 1 1 160 67 2.38 3 G. Smit 2 1 1 160 70 2.28 3 F. Koster 2 1 0 133 53 2.50 2 Th. Copini 2 1 0 154 62 2.48 2 J. Roest 2 1 0 129 76 1.69 2 P. Buis 2 0 0 112 59 1.90 0 A. Kok Sr. 2 0 0 128 81 1.58 0 OPENINGSWEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Zondag hebben op de Heemsteedsche Wieler baan de openingswedstrijden plaats gehad, waar bij het publiek heeft kunnen genieten van sport van de goede soort. Jammer was het dat door het ontbreken van enkele renners,, die tot de N. W. U. ploeg be hooren, zooals Schenk en de Haarlemmer P. van der Heijden, het programma veel van zijn aan trekkelijkheid had verloren. Zij werden ver vangen door Hershof en Hoek, welken het nu tegen H. Ooms en B. van Rijn op moesten nemen in een omnium. H. Ooms toonde zich in deze omnium veruit de sterkste* door zoowel de sprint als de tijdrace te winnen. Vooral in den tijdrace over 400 meter is den tijd van 25 1/5 sec., gezien den sterken wind, zeer fraai te noemen. In den klassementen-wedstrijd wist B. van Rijn een ronde uit te loopen om zoo doende beslag te leggen op de eerste plaats in dit onderdeel voor de omnium. Bij de wedstrijden voor nieuwelingen was het jammer dat Faanhof in den eersten rit op het critieke moment viel, zoodat hij zich een vrij zekere overwinning zag ontgaan. Veerman werd nu winnaar voor den eersten rit. In den tweeden rit wist deze renner zich als tweede te klasseeren achter C. Bijster. Hij werd zoodoende winnaar van het totaal klassement met Bijster als tweede en P. Peters als derde. Een klassementenwedstrijd voor profs en onaf- hankelijken werd gewonnen door A. van der Linden de ou-amateur kampioen voor Neder land sprint. Na de pauze werd een koppelwedstrijd ver reden waarbij de verschillende koppels elkaar geen duimbreed toegaven. Elke uitlooppoging werd terstond de kop ingedrukt. Er is geen enkel koppel geweest dat een voorsprong heeft kunnen behalen van 100 Meter, terwijl er ook geen koppel is geweest dat een achterstand heeft gehad op het peloton van meer dan 100 Meter. Toch werd er steeds gejaagd, wat wel blijkt uit den tijd. De 40 K.M. werden nog binnen het uur afgelegd n.m. in 59 min. 15 3/5 sec. De klassementen moesten dus de beslissing brengen. Dank zij de sprintcapaciteiten van A. van der Linden wist het koppel Lodewijks— Van der Linden beslag te leggen op de eerste plaats. De Haarlemmers J. Bos en S. Bos wisten zich steeds in de klassementen te klasseeren en leg- 'en beslag op de 3e plaats De uitslagen luidden als volgt: Omnium. Sprint 1ste rit. 1. H. Ooms, 2. Hers- bershof tijd 13 1/5 sec. 2e rit. 1. H. Hoek, 2. B. van Rijn tijd 14 sec. 3e rit: 1. Hershof, 2. B. van Rijn tijd 14 sec. 4e rit: 1. H. Ooms, 2. H. Hoek tijd 13 2/5 sec. Totaal sprint: 1. H. Ooms 4 pnt., 2. H. Hoek 3 pnt., 3. Hershof 2 pnt., 4. B. van Rijn 1 pnt. Tijdrace: 1. H. Ooms tijd 25 1/5 sec. 4 pnt., 2 Herbershof tijd 27 1/5 sec. 3 pnt., 3. H. Hoek tijd 27 3/5 sec. 2 pnt, 4. B. van Rijn tijd 28 3/5 sec, 1 pnt. Klassementwedstrijd, 15 ronden, 3 klassemen ten: le klassement: 1. Hershof, 2. H. Ooms, 3. H. Hoek, 4. B. van Rijn. 2e klassement: 1. B. van Rijn, 2. H. Hoek, 3. H. Ooms, 4. Hershof. 3e klas sement: 1. B. van Rijn, 2. H. Ooms, 3. H. Hoek, 4. Hershof. Totaal klassement: 1. B. van Rijn 4 pnt., 2. H. Ooms 3 pnt., 3. H. Hoek 2 pnt., 4. Hershof 1 pnt. Totaal Omnium: 1. H. Ooms 11 pnt., 2. H. Hoek 7 pnt., 3. B. van Rijn 6 pnt., 4. Herbershof 6 pnt. Wedstrijden voor Nieuwelingen: le rit 1. H. Veerman, 2. P. Peters, 3. W. Zomerdijk. 4. L. Eckers tijd 9.42 1/5. 2e rit 1. C. Bijster, 2. H. Veerman. 3. L. Eckers, 4. E. van den Bosch tijd 9.47 3/5 sec. Totaal: 1. H. Veerman 7 pnt., 2. C. Bijster 4 pnt., 3. P. Peters 3 pnt.. 4. L. Eckers 3 pnt., 5. W. Zomerdijk 2 pnt., 6. E. van den Bosch 1 pnt. Klassementswedstrijd over 40 ronden, 4 klas sementen: 1. A. van der Linden 7 pnt., 2. R. Lodewijks 6 pnt., 3. J. Pronk 5 pnt.. 4. C. Siebe- ling 4 pnt., 5. J. Hiddes 5 pnt.. 6. J. Bos 4 pnt., 7. A. Ottenbros 4 pnt. Kopelwedstrijd over 40 K.M. met 4 klasse menten: le klassement 1. Th. Drost, 2. H. Hoek, 3. J. Bos, 4. Ottenbros. 2e klassement: 1. Van der Linden, 2. Otten bros, 3. H. Hoek. 4. C. Siebeling 3e klassement 1. Van der Linden, 2. J. Bos, 3, B. van Rijn, 4. Ottenbros. 4e klassement: 1. Van der Linden, 2. H. Hoek, 3. J. Bos, 4. B. van Rijn. Totaal uitslag: 1. Van der LindenLodewijks 15 pn., 2. HoekVan Hekken 8 pnt., 3. J. Bos 5. Bos 7 pnt., 4. SchefferDrost 5 pnt.. 5. Otten bros— Kuileboer 5 pnt., 6. Van Rijn—Hidden 8 pnt., J. Siebeling—De Vries 1 pnt., 8. Herbers hofPronk 0 pnt. Tijd 10 K.M. 14.56 3/5. 20 K.M. 29.27 2/5. 30 K.M. 44.34. 40 K.M. 59.15 3/5.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10