CRICKET Cricket in Engeland DAMMEN. TAFELTENNIS HANDBAL. AUTOSPORT DAMES-HOCKEY MAANDAG 8 MEI 1939 HAAEEE M'S DAGBEAD 7 NED. LAWNTENNISBOND De Competitie. Een zwaar gehavend Haarlem-team heeft het tegen het sterke D. D .V. ook erg moeten af leggen. De 100 zege der Amsterdammers is al niet mis en beziet men de gedetailleerde uitsla gen, dan blijkt dat D. D. V. ditmaal al heel mak kelijk aan de punten is gekomen. Behalve het damesenkelspel van mej. De Jong en het dames dubbelspel, welke beide partijen in 3 sets verlo ren gingen, werden alle overige nummers in twee straight sets verloren. Het was ditmaal wel een zeer ongelijke krachtmeting. De gedetailleerde uitslagen luiden: D. D. V.— Haarlem (10—0) Heerenenkelspel: F. Wiegers wint van J. v. d. Togt 6—1, 62. J. v. Olst wint van J. Dolleman 60, 60. J. v. d. Heide wint van J. v. d. Stadt 61, 63. Damesenkelspcl 6 I26V6' 3* Gülick wint van me3- Blikslager Mej. v. Swol wint van mej. de Jong 46, 64, 61. Gemengddubbelspel: Mevr. v. Gülick en J. v. d. Heide winnen van mej. Blikslager en G. H. Onstein 63, 60. Mej. Jurrema en J. v. Olst winnen van mej. v. Hasselt en J. Dolleman 60, 63. Heerendubbelspel: J. v. d. Heide en J. v. Olst winnen van W. Kermer en G. H .Onstein 61, 63. Knierim en F. Wiegers winnen van J. Dolle man en J. v. d. Togt 64, 64. Damesdubbelspel: Mevr. v. Gulick en mej. Jurrema winnen van mej. Blikslager en mej. de Jong 62, 36, 64. Hoofdklasse. D. D. V.Haarlem 100 FestinaLeimonias 2 28 Anglo DutchD. D. V. 2 82 LeimoniasHet Spiegel 55 Eerste klasse. Thor—Leiden 91 P. MarletSschiedam 55 MattenklopperKat 73 RhijnauwenGroen Wit. 73 Alta—Enschede 64 Arnh. VereenigingHilversum 55 EindhovenWoburnpark 46 VolleyPhilharmonie 010 Overgangsklasse. HilverheideP. Marlot 2 53 Thor 2—T. C. H. 2—6 Rood WitRhijnauwen 2 53 SiodSobri 71 BilthovenNijmegen 53 DaisyArnh. Bond 26 Bast. BazBreda 53 Woburnpark 2Ready 53 Tweede klasse A-N.W. Haarlem 2Swift 35 Kat 2Beverwijk 71 T. C. H. 2Game and Set 26 Tweede klasse B-N.W. HeemstedeKoog Zaaandijk 26 Beverwijk 2Stadivo 26 T. C. G. 2Animo 62 T. H. C. 1925—T. C. G. 3 3—5 D. D. V. 6Westrust 26 Festina 3Haarlem 3 62 Tweede klasse A-Z.W. Sobri 2T. C. G. 08 Derde klasse A-N.W. Swift 2Bonzo 53 DuinlustT. C. H. 3 7—1 Stadivo 2Ruïne 35 DashHeemstede 2 53 Derde klasse B-N.W. Ruïne 2Linoleum 71 T. C. G. 4Toss 80 Westrust 3Amstelkant 71 Bonzo 2Zaandam 2 53 WimbledonBeverwijk 3 35 Nwe Meer 2T. C. G. 5 62 Beverwijk 4Duinlust 2 26 Kg Zaandijk 4Wimbledon 2 44 Heemstede 3Ruïne 3 71 Tw. Bank 2—Heemstede 4 5—3 Westrust 4—T. H. C. 1925 2 2—6 Game and Set 2Gooi 2 17 Cocktail 3All1 Right 62 OM DEN DAVISCUP. Polen—Nederland (4—1) Onze landgenooten reeds uitgeschakeld. Uit Warschau: Hughan en Van Swol hebben Zaterdagmiddag het dubbelspel van den Davis- bekerwedstrijd PolenNederland gewonnen door Tloczynski en Hebda met 64, 64, 1210 te slaan. Polen had aanvankelijk Spychaia en Hebda opgesteld voor het dubbelspel, dech toen de wedstrijd een aanvang zou nemen was Spychala nog niet op het veld aanwezig. Om een walk over te vermijden is toen Tloczynski na overleg met den leider van de Nederlandsche ploeg, den heer Leembruggen, voor hem ingevallen. In de eerste twee sets vertoonden de Polen zeer zwak spel, terwijl onze landgenooten goed op dreef waren. Van Swol was zelfs in uitsteken den vorm. In de derde set speelden Tloczynski en Hebda meer aanvallend, waardoor zij zelfs een 42 voorsprong konden nemen. Hughan en van Swol herstelden zich en maakten de twee volgende games. Hierna ontwikkelde zich een felle strijd, waarbij ieder om de beurt een game maakte. Tenslotte wisten onze landgenooten met 1210 de set en den wedstrijd te winnen, waar mede zij Nederland het eerste punt bezorgden. Tloczynski speelde in dezen wedstrijd beter dan Hebda, die ver beneden zijn kunnen bleef. Na den tweeden dag is de stand dus 21 voor Polen. Van Swol en Hughan verliezen beiden hun enkelspel. Nederland is door een 41 nederlaag tegen Polen uitgeschakeld van verder deelnemen aan het tournooi om den Davis-cup. Van Swol en Hughan verloren Zondag hun enkelspel, Van Swol met 1113, 64, 36, 26 van'Tloczynski, en later op den middag Hughan met 60, 36, 46, 26 van den Pool Baworowski. Polen zal nu in de volgende ronde uitkomen tegen Duitschland. De eerste set van de partij TloczynskiVan Swol gaf een mooien, gelijk opgaanden strijd te zien; de spelers ontliepen elkaar weinig; beiden wonnen voortdurend hun service-games, totdat bij den stand 1211 ten gunste van den Pool deze een setpoint wist te veroveren op de service van Van Swol. Tloczynski maakte geen fout en boekte een voorsprong van een set. De reactie bij den Nederlander was om direct tot den aan val over te gaan; Van Swol slaagde hierin won derwel. Gaandeweg bracht hij zijn spel tot volle ontplooiing; dank zij zijn fraai oploopen naar het net en het niet minder fraaie afmaken van een rally met zijn krachtige smashes wist hij den stand op een set gelijk te maken. In de derde set richtte de Pool echter al zijn aanvallen op de backhand van Van Swol. Deze werd hierdoor in moeilijkheden gebracht; op regelmatige wijze wist Tloczynski zijn voor sprong te vergrooten. Van Swol moest de meer derheid van den Pool erkennen; met 63, 62 in de derde en vierde set behaalde de tegen stander van Van Swol een welverdiende over winning. De laatste partij van den dag, die tusschen Baworowski en Hughan verloor aan belangrijk heid, doordat Polen zich reeds in veiligheid nad gesteld, Dit gevoel had ook zijn invloed op het spel van den Pool, die het vooral in de eerste set zeer gemakkelijk opnam. Hughan profiteerde hiervan op uitstekende wijze; zonder eenige moeite veroverde hij de eerste set met 60, zonder dat Baworowski eenigen tegenstand kon bieden. In de tweede set herstelde de Pool zich echter op fraaie wijze. Wel liep Hughan nog eenigszins in, na met 40 en 52 te hebben achtergestaan, doch de set kon hij niet ver overen; met 63 bracht de Pool den stand op een set gelijk. Ook de derde set bracht nog eenigen strijd, hoewel Baworowski voortdurend eenigszins in de meerderheid bleef. Van een 20 achterstand haalde Hughan weer fraai op tot 44, doch dit bleek teveel van zijn energie gevergd te hebben; met 64 kwam ook de derde set aan den Pool. In de vierde set kon Hughan het niet meer houden. Met groot over wicht van den Pool kwam het einde aan deze partij. Tegen het einde van den middag werd nog een vriendschappelijke partij gespeeld tusschen Tloczynski (Polen) en De Brauw, den Neder- landschen reserve-speler, welke in een 64, 64 overwinning voor Polen's enkelspeler eindigde. Zuid-Slavië—Ierland (3—0) Uit Zagreb: De uitslag van het op den twee den dag gespeelde dubbelspel luidt: Puncec en Mitic (Zuid Slavië) si. Rogers en Egan (Ierland) 6—1 6—4, 6—2. Reeds thans heeft Zuid Slavië den wedstrijd gewonnen. De winnaar komt in de volgende ronde uit tegen de Hongaren. Roemenië—Hongarije (2—3) Uit Boekarest; Na op den tweeden dag reeds een 21 voorsprong op de Roemeensche ploeg te hebben verkregen, zijn de Hongaren er Zon dag in geslaagd, den wedstrijd te hunnen gunste te beslissen. De uitslagen van de beide enkelspelen luiden; Caralulis (Roemenië) sl. Gabory (Hongarije) 36, 8—6, 64, 62. Schmidt (Roemenië) verl. van Asboth (Honga rije) 6—1, 2—6, 3—6, 8—6, 1—6. Duitscliland—Zwitserland 3—0) Uit Weenen: De Duitsche ploeg heeft zich tegen Zwitserland van een 30 voorsprong verzekerd door ook het dubbelspel te winnen. Henkei en Von Metaxa (Duitschland) sloegen de Zwitsers Fisher en Maneff met 62, 62, 1—4. De Duitsche ploeg zal thans in de volgende ronde uitkomen tegen Polen. C. V. H.—Haarlem. Ter opening van het seizoen speelden deze beide Haarlemsche vereenigingen Zondag een oefenwedstrijd. Na het winnen van den toss gaat C.V.H. fielden. De C.V.H. stock aanval is er reeds dadelijk goed in en vooral Zeeuwe brengt zijn tegenstanders in vaak onoplosbare moeilijkheden. Alleen Kam- meijer weet geruimen tijd stand te houden. To taal wordt 28, Mr. Extra topscorer met 11. Bowlingcijfers: C.V.H. A. Roodt 37 en G. Zeeuwe 710. De C.V.H.'ers weten dit cijfer toch gemak kelijk te passeeren en vooral de staart levert nog den noodigen tegenstand. Hierin laten vooral Krom en v. Roon zich gelden. Op 69 is het ech ter ook al weer bekeken en zijn dubbele cijfers gescoord door A. Roodt 13, P. Krom 15 en A. v. Roon 10 n.o. Bowlingcijfers Haarlem: J. Middelink 315, O. Abendanon 220, H. de la Mar 211, J. Al- lart 314, K. Rypma 02. In den resteerenden tijd gaat Haarlem dan nog even batten en weten H. de la Mar (22 n.o.) en J. Allart (17 n.o.) de benoodigde runs bij elkaar te brengen op het bowlen van C. Feitz (0—13), F. Seveke (0—18), A. v. Roon (0—5) en D. de Vos (03). Alzoo eindigt de nuttige friendly met een overwinning voor C.V.H. Een goed debuut van de West- Indiërs. Northamptonshire opent het seizoen met een overwinning. De belangstelling bij den inzet van het cricket] seizoen in Engelang ging ditmaal uit naar de West-Indiërs. De test-matches EngelandWest- Indië vormen de hoogtepunten van het uitge breide programma dat in 4 maanden tijds te verwerken is. De 8-ballen-over heeft voorts zijn entrée in Engelsch cricket gedaan. Een Ames- XI onder aanvoering van den vermaarden En- gelschen wicketkeeper scoorde 2786 tegen de Toeristen. De captain zelf gaf het goede voor beeld door in zijn eei'ste innings van het seizoen een fraaie 116 te maken. Ook de 59 van den veteraan Frank Woolley waren van een hoog gehalte. Het fielden der West-Indiërs was bui tengewoon goed en van de bowlers maakten vooral de lefthander Johnson en Stollmayer een goeden indruk. Op een niet sterken aanval sloe gen de West-Indiërs 2253 bijeen (Stollmayer 87, Gomez 54 not out). Te Aldershot behaalden de West-Indiërs in een ééndaagschen wedstrijd tegen een leger XI hun eerste overwinning door het totaal der militairen (130) met 1664 te be antwoorden. (Sealy 62). Yorkshire 322 versloeg na een prachtigen ope ningstand tusschen Sutcliffe (125*) en Mitchell (82), Oxford University 102 en 228 met 10 wickets. Verity nam in de eerste innings 673. Northamptonshire dat in 4 jaren geen enkele overwinning heeft weten te behalen zorgde al direct voor een verrassing door Cambridge royaal te slaan. Er schijnen betere tijden vo9r Northants aan te breken want het elftal bezit in Brookes, Snowden, O'Brien, Timms voortreffe lijke batsmen en in den N.-Zeelander Merritt, een bowler van extra-klasse. Bakewell, een der beste Engelsche batsmen zal na drie jaren ge dwongen rust wegens het hem overkomen auto ongeval in begin Juni Northants weer komen versterken. Northans scoorde 361 (Brookes 114, Snow den 72, O'Brien 53*) en 215—3 (Timms 103*) tegen Cambridge 254 (Brake 82*) en 244. Mer ritt nam 7—69 en 5—72. Surrey versloeg op het ongeprepareerde wicket op den Oval na 220 en 149 de M.C.C. 140 en 121 met 99 runs. Somerset opende Zaterdag het seizoen tegen Surrey. De fastbowler Gover met 7 v. 38 in 16.2 overs had geducht, de hand in het lage totaal van Somerset (157). Longrigg 38 en Bur row 29 weerstonden den aanval geruimen tijd. Surrey verloor voor 8 runs door Andrews de wickets van Gregory en Squires. De léfthander Fishlock (60*) en Barling brachten het totaal van Surrey op 1043. Gloucestershire scoorde 267. waarvan Barnett een schitterende 120, Neale 31 tegen Lancashire. Farrimond, de wicketkeeper van Lanes deed den vang van den dag op een bal van Phillipson waarmede Wilson's wicket viel. Ondanks het winnen van den toss trok Lancashire toch het veld in. Washbrook en Paynter kwamen daar na op het goede bowlen van Tom Goddard Sinfield en Scott tot 350. De West-Indiërs zetten Worcestershire voor 83 aan den kant. Het bowlen van Martindale 427, Johnson 328 en Constantine 2—18 werd door buitengewoon fraai en sterk fielden ondersteund. Dank zij den West-Indischen ..Bradman" Headly die 50 bijeen sloeg werd 't totaal van Worcester voor 8 wickets weer met 52 runs overschreden. De M.C.C. 92 en 40—5 staat er tegen Yorkshire 148 (Sutcliffe 49) niet best voor. Robinson nam 7 wickets voor 33 waaronder de hattrick, De slowbowler Sims (5—70) deed goed werk met den bal voor de M.C.C- De stand van de overige wedstrijden luidt: Kent 269 (F. G. H. Chalk 62, Ames 59) tegen Essex 109. Sussex 416—6 (John Langridge f40, John Parks 75) tegen Hampshire. Oxford University 1564 tegen Middlesex, gestaakt wegens slecht licht. Do IJmiiidenaren J. J. H. Mortons en B. Dnkol naar Schapen. Zondag 14 Mei zal in het Noord-Hollandsch Koffiehuis te Schagen een propagandadag ge houden worden. De bekende eindspelkenner J. J. H. Mertens uit IJmuiden zal eenige vermaarde eindspelen demonstreeren: B Dukel uit IJmuiden zal een blindpartij spelen tegen een der sterkste spelers uit Prhagen. gevolgd door een simultaanseance In de pauze zal de heer K. de Jong, voorzit ter van den Districtbond Noord-Holland, eeh propaganda-rede uitspreken. KON. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland: WesterkwartierWordt Kwiek 102 DeetosOnder Ons 133 Westelijke eerste klasse: Promotie-degradatie. DED—DDV 6—3 Amsterdam ZuidLuto 5—5 HBSGymnasiasten 45 Tweede klasse: BilthovenExcelsior 11 VogelBaerne 33 Groen GeelSport Vereent 7—5 Promotie-degradatie Blauw Wit IIIAmstelodamum 44 TogoKoog Zaandijk II 43 THBOos ter park 75 Om den Nieuws v. d. Dagbal: Westerkwartier III—Ados 9—3 Oosterkwartier III—BI. Wit IV 0—1 Rohda IIHaarlem 22 Spart—DVD II 4—2 ZwaluwenSwift H 15 ZKV II—DED II 3—6 AuroraNieuw Flora 12 Ons HuisSperwers 6—3 Om den Zilveren Nieuws v. d. Dag-bal. Rohda 2—Haarlem (2—2) Haarlem, dat met een invalster en drie inval lers uitkwam, heeft kranig partij gegeven; een welverdiend gelijk spel was het resultaat. Rohda weet de leiding te nemen door een verdedigings- fout van .Haarlem". De bezoekers richtten veel schoten op den korf, maar pech is de oorzaak, dat de rust kwam met een 10 voorsprong voor Rohda. Ook na de hervatting blijven de partijen goed tegen elkaar opwegen. Pas 20 minuten voor het einde komt een tweede doelpunt van Rohda. Haarlem gooit er een schepje op; de productieve tweede aanval heeft door toedoen van W. van Leeuwen en J. Arends den stand gelijk gemaakt. Om de leiding wordt fel gestreden, doch geen der partijen slaagt er meer in, te doelpunten. Prom.-degï. wedstrijd 2e3c kl. T. H. B.—Oosterpark (7—5) Het begin is vrij sensationeel. Direct na den uitgooi scoort Booms voor de Boys maar geen 5 minuten later heeft een Oosterpark-heer ge lijk gemaakt. Nauwelijks is er dan gewisseld of Van der Waals heeft den Boys de leiding weer gegeven. (21). Dan komt Oosterpark opzetten en weet na 25 minuten den achterstand in een 23 voorsprong om te zetten. Daarna is het woord weer aan T.H.B. Eerst schiet Dupon van grooten afstand in; na de vakwisseling Lubeck dito. Vlak daarop profiteert de T.H.B.-aanval handig van een misverstand in de Amsterdamsche verdediging, waardoor mej. M. Roose kalm kan scoren. (5—3). Daarna blijkt, dat Oosterpark zich nog niet gewonnen geeft; een keurig doelpunt van een zijner heeren brengt den stand op 54. Vermel ding verdient een schot van v. d. Waals, dat uit de mand springt. T.H.B. blijft iets sterker; H. Roose demonstreert dit, door met een doorloop bal te scoren. (64). Niet lang daarna scoort ook Hermus voor de Haarlemmers. Oosterpark is met dezen 7-4 stand reeds geslagen. Wel weet een dame nog 75 te scoren, maar daarmee komt dan ook het einde. Met 4 punten uit 3 wedstrijden maakt T.H.B. een goede kans om voor de 2e klasse behouden te blijven. HAARL. KORFBALBOND. Animo-Ready—Oosterkwartier 4 (4—5) Oosterkwartier 4 wistdezen wedstrijd met 54 te winnen. Animo-Ready. Secretaris: J. P. Krueer. Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Barendse- straat 29. Gespeeld: Animo-Ready bMeerlebosch b 22 Animo-Ready 3Palvu 2 41 Animo-Ready 1Oosterkwartier 4 45 Te spelen: 13 Mei Animo-Ready aMeerlebosch 3 uur Animo-Ready 2Watervliet 2 2 uur Animo-Ready 3Aurora 5 10 uur (Deze wedstrijd wordt op het Auroraterrein gesDeeld). Voorgesteld als adspirantlid: Willy de Regt, Kamperstraat 45 rd. BEKERWEDSTRIJD. Zwaluwen—Nieuw Flora (0—5) Nieuw-Flora heeft het windvoordeel en is sterker. Het duurt niet lang of Scheffer weet de score te openen: Wesselïng brengt den stand op 02. Hoewel Nieuw-Flora in de meerderheid blijft lukt het niet, den voorsprong te vergroo ten. Na de hervatting krijgt men een ander spel- beeld. Zwaluwen is sterker en speelt enthou siast om den achterstand te verkleinen. Dit lukt echter niet. J. H. Brandt en H. Duits doen het aan den anderen kant beter. (04). Nog voor het einde lukt het aan Reedijk, den stand op 05 te brengen. H. K. C. ..Haarlem". Secretaresse: A. Brakel. Mr. Cornelisstraat 12. Gespeeld 7 Mei: Rohda IIIHaarlem I. Te spelen 14 Mei: Haarlem 1—voorl. H.K.B.- twaalftal om 10 uur aan de Kleverlaan. Haar lem 1 speelt in zwart shirt. Op Hemelvaartsdag 18 Mei speelt Haarlem bij Meerlebosch 2 om 2 uur. Te spelen 13 Mei: Onder OnsHaarlem A op ons terrein Noordersportpark om 3 uur, Meer lebosch bHaarlem c om 3 uur Nachtegaal straat. vertrek per fiets van het Noordersport- oark om half drie. Aangenomen als lid mej. A. Woudstra en als donateur M. Martinussen. Onze seriewedstrijden voor K.N.K.B. twaalf lallen moesten wij tot onzen spijt van 14 Mei op 21 Mei verzetten, zoodat thans op dien dag zoowel de K.N.K.B. als de Erk. Bond twaalftal len in het veld zullen komen aan de Kleverlaan. Adsniranten-avond „Haarlem". Zaterdag hield de Korfbalclub „Haarlem" een contact-avond met de ouders der adspiranten in het gebouw „Flora", dat ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging in een fees- telijken Oudejaarsavond herschapen was. De belangstelling was groot: de adspiranten hebben op dezen avond het beste gegeven, wat zij te geven hadden. Voor „elek wat wils" bevatte het programma, waarin de Band „The Haarlem Players" een zeer werkzaam aandeel had. De tooneelstukiës. de zangnummertjes en het dansje, bijna alles door de jongens en meisjes zelf ingestudeerd en opgevoerd, oogstten veel succes. En aangezien men bij een oudejaarsavond altijd aan oliebol len denkt, had men ook die niet vergeten. Na een huldiging van de leiders der adspirant- afdeeling kwam het tweede gedeelte van den avond aan de beurt, waarbij weer evenals vóór -p nanzp illon nog weer aan het woord kwa men. Het was een mooie avond; allen gingen te half twaalf voldaan huiswaarts. DE HEEMSTEEDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Zondag organiseerde „Heemstede" ter ge legenheid van haar één-jarig bestaan een propaganda-tournooi waaraan de kampioen schappen van Heemstede verbonden waren. Het tournooi is een groot succes voor de tournooicommissie en de vereeniging in het bijzonder gewerden. Niet minder dan 65 deelnemers hadden in geschreven, omvattende 110 inschrijvingen. Alles liep keurig op tijd, zoodat er zelfs van 67 uur gepauzeerd kon worden. In de hoofdklasse behaalde E. v. Abbevé dei overwinning. In den eindstrijd kreeg hij G. Wolters als tegenstander, die in zijn poule tegen Vetter en Kottman een zeer sterke in druk had gemaakt. Van Abbevé heeft het in zijn poule niet gemakkelijk gehad. Nadat hij van Handgraaf gewonnen en van D. Wolters verleren had en de partij D. WoltersHandgraaf in een overwinning voor laatstgenoemde was ge ëindigd, moest de poule worden overgespeeld. Wederom eindigden de deelnemers gelijk, al leen met dit verschil, dat ze al drie revanche namen van hun nederlaag in de eerste poule geleden. Het aantal verloren games moest nu beslissen en dit was ten gunste van v. Abbevé. De finale is er één van goed gehalte ge werden. Het was jammer dat G. Wolters reeds eenige zware partijen achter den rug had, zoodat hij zijn spel niet geheel kon ont plooien. In het begin had v. Abbevé dadelijk veel succes met zijn aanval. G. Wolters bepaalde zich er hoofdzakelijk toe de ballen op eenige meters van de tafel terug te spelen. Hij deed dit echter iets te hoog, zoodat v. Abbevé zich tot den aanval kon bepalen. En hij deed dit op uitstekende wijze. Als kanonskogels zoo hard spatten de ballen van de tafel weg. In de derde set herstelde G. Wolters ziek, doch in de vierde set kreeg hij ap het laatste mo ment weer een inzinking wat hem noodlottig werd. Met 21—12, 21—9, 16—21, 22—20 be haalde v. Abbevé de overwinning. Heeren-enkel eerste klasse bracht in de finale de gebr. D. en G. Wolters. Umpire voor dezen belangrijken strijd was W. B. Engelen berg. G, Wolters behaalde met 2113, 219 de overwinning. Bij de dameswedstrijden bleek mej. R. Nies ten weer onoverwinnelijk. Door overwinnin gen op haar cluibgenooten mej. L. Manhart en mej. Telchuys behaalden den len prijs, De tweede prijs viel ten deel aan mej. L. Man- hart. Na een zeer spannende strijd slaagde mej. N. Glendenning er in, de finale Dames-enkel III van haar zuster mej. Br. Glendenning te winnen (2220 2725). Heeren-dubbelspel eerste klasse werd ge wonnen door D. en G. Wolters Hun tegen standers waren J. Mey en J. Kottman, die hun „combinatie" reeds direct met een tweede prijs vierden (2115, 2118). Gemengd dubbelspel eerste klasse leverde een groote verrassing op. Het dubbel mej. Br. GlendenningG. Roosjen slaagde er n.l. in een drie games overwinning op mej. R, Nies ten en v. Abbevé te behalen. Laatstgenoem de spande zich niet erg in, daar hij zich liever voor de finale Heeren-enkelspel Hoofd klasse spaarde. In de Nieuwelingen-klasse behaalde J. Kuiper de overwinning, terwijl v. Poeteren de tweeden prijs behaalde. De jongste deelnemer van het tournoo: sloeg in deze klasse geen slecht figuur. Met iets mer geluk had hij zelfs den 2den prijs kunnen behalen. Het is een tournooi geweest waar het be stuur van .Heemstede" met genoegen kan terugzien. (HEEREN). Rapiditas—Simson (7—4) De voorhoede van Simson houdt het spel te kort om succes te hebben tegen de hechte ver dediging van Rapiditas. Deze speelt een open spel. Het is Van Gorcum, die de score opent (10), weldra gevolgd door een doelpunt van Brussé (20). De middenlinie van Rapiditas doet goed werk. Uit snelle aanvallen weet Rapi ditas de score op te voeren tot 40. Simson weet dan door haar middenvoor tegen te scoren. (41). Kort voor rust brengt Rapiditas den stand op 51. Na de hervatting komt Simson opzetten. Als de linksback even blijft staan, wordt de stand verkleind tot 52. Hierdoor aangemoedigd komt Simson terug; onhoudbaar voor keeper Baars scoort de linksbinnen. (53). Simson kan niet verhinderen dat Rapiditas den stand opvoert tot 73. Nog eenmaal komt het doel der thuisclub in gevaar, waarvan de linksbuiten profiteert. (74). Concordia—Niloc (6—3) Beide elftallen spelen in verband met een oefenwedstrijd van het Nederlandsch Elftal met veel invallers. De wedstrijd wordt 63 door Niloc gewonnen, zoodat deze ongeslagen de com petitie heeft kunnen eindigen. Concordia—Niloc (2—1) (DAMES). Reeds vlak na het begin weet Concordia na een snellen aanval door mej. J. Stuy te scoren. Niloc doet alle moeite om gelijk te komen. De aanvallen van de gasten zijn niet van gevaar entbloot: met een hoogen bal wordt gelijk ge maakt. Het lukt aan de rechtsbuiten van Con cordia, mej. R. Akersloot, vlak voor rust met een mooi hoekschot het tweede doelpunt te scoren. Ruststand 21. Na de rust is Niloc meer in den aanval__dan Concordia, maar door goed verdedigen blijven doelpunten uit. Ook Concordia krijgt nog eenige kansen maar deze gaan door onzuiver schieten verloren. De Groote Prijs van Tripolis. Uit Tripolis: In tegenwoordigheid van 50.00< toeschouwers is Zondag voor de dertiendf maal op het circuit van Mel-laha de automo bielwedstrijd om den grooten prijs van Tri pedis gehouden. In de hoofdklasse werd de zege behaal door den winnaar van de beide voorafgaande jaren, den Duitschen coureur Hermann Lang met een nieuwen kleinen Mercedes Benz (cylinderinhoud 1.5 L.) De race ging ove* dertig ronden, een afstand van 390 K.M. Het resultaat luidt: 1. Hermann Lane 'Duitschland) tijd 1 uur 59 min. 12.2 sec gein uursnelheid 197.796 K.M.; 2. Carracciola (Duitschland) tijd 2 uur 2 min. 49.7 sec. KON. NED. HOCKEY-BONB. België—Nederland (3—2) (Studenten.) Zaterdag werd te Brussel de studenten hockeywedstrijd BelgiëNederland gespeeld. De Belgen wonnen met 32. De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland: UnionVenlo 11 Westelijke Afd. Promotie eerste klasse: BMHC—BHV 3—2 Tweede Promotieklasse Zandvoort—HDM IV 12 Ajdeeling B: Amsterdam II—Gooi li 13 DerdelTioeede klasse HOC IV—Delftsche Stud. II 1—3 Promotie/degradatie. Promotie Eerste klasse. B. M. H. E.-B. H. V. (3-2) Den zoo belangrijken wedstrijd tegen B, H. V. moest B. M. H. C. met twee invallers spelen, zoodat de opstelling nu was: Dalmeyer. Stücker, de Jong. Volleer, de Wit, v. Olphen, Gunning, Schmeink, A. de Roos, Breitenstein, Verschoor. Een groot contingent Baarnsche supporters was medegenomen, daar bij een eventueele overwinnig van B. H. V, deze enthousiaste ploeg tevens zou promoveeren ten koste dan van B. M. H. C. Zoover is het niet gekomen en al was de te leurstelling van Baarn groot, ook zij zal moeten toegeven, dat de inderdaad beter hockey-spelen- de ploeg gewonnen heeft. De beslissing in deze competitie kan nu Zon dag a.s. vallen. Als B. M. H. C. dan van de Delftsche Studenten wint of zelfs gelijk speelt, blijft zij eerste-klasser. Al heel spoedig nam B. H. V. dc leiding dank zij het bekende en gevreesde enthousiasme der gasten (01). Na deze periode van Baarnsch overzicht volgt een flink opzetten van B. M. H. C. Gedurende geruimen tijd weet B., H. V. den druk te weerstaan, maar eindelijk komen toch de doelpunten. Mooi werk van A. de Roos brengt den gelijkmaker (11). Korten tijd daarop gaat Gunning er alleen van door; na een korte schermutseling voor het Baarnsche doel belandt de bal achter den kee per (21). Enkele minuten daarna weet A. de Roos den voorsprong tot 31 te vergrooten. Met dezen bijna veiligen voorsprong komt de i-ust. In de tweede helft vooral toont B. M. H, C. een technisch beter spel, dan Baarn, Te vaak komt daar nog het kick-and-rush-systeem voor en het maar opruimen van den bal. Ondanks een overwicht van B. M. H. C. komt onverwachts een fraai doelpunt voor Baarn (32). Dit brengt B. M. H. C. eenigszins van haar stuk, maar keeper Dalmeyer weet in deze perio de op fraaie wijze zijn doel schoon te houden. Langzamerhand herstelt B. M. H. C. zich en neemt het spel weer in handen. Voor alle zekerheid wordt de defensie ver sterkt; A. de Roos verhuist naar de middenlinie. B. M. H. C. blijft het initiatief behouden. Met 32 komt het einde. De stand van dezè competitie is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. B. M. H. C. 3 2 1 0 5 8—3 B. H. V. 4 2 1 1 5 9—7 Studenten 3 0 0 3 0 310 Tweede/Promotie klasse. Afdeeling A. Zandvoort—H. D. M. 4 (1—1) Zandvoort blijft promotie-klasser. Onder leiding van de heeren Van 't Lam en Broese van Groenou stelt Zandvoort zich vol ledig op. Direct na het begin is het een terrein verkennen. Ongeveer een kwartier voor de rust weet de Haagsche doelverdediger bij een der Zandvoortsehe aanvallen niet beter te doen, dan zich op den bal te laten vallen. De straf- bully wordt door Van -Perlstein benut (1<0). In de tweede helft komt H. D. M. sterk opzet ten; enkele straf corners op het Zandvoortsehe doel volgen. Bij een der Haagsche aanvallen weet de rechtsbuiten gelijk te maken (11). Onder groote spanninig verstrijken de laatste minuten maar er wordt niet meer gescoord. Door dezen 11 uitslag blijft Zandvoort be houden voor de promotie-klasse, waarmede wij de stoere Zandvoortsehe club gelukwenschen. De Uitslagen. DAMES. Jeanette Walenbeker. Halve eindstrijden. HHYC—BHV 5—1 Omden Amsterdam-Beker Halve eindstrijd. HCMAmersfoort 21 A. N. W. B.-TOCHT MET ONBEKENDE BESTEMMING. Op 10-11 Juni. De Kon. Necl. Toeristenbond A.N.W.B. heeft wederom 'n tocht met onbekende bestemming voor automobilisten en motorwielrijders uit geschreven een weekend-tocht, die op Zater dag 10 en Zondag 11 Juni zal worden ge houden in het Noord-Oosten van Nederland, een deel van ons land, dat bij vele toeristen nog te weinig bekend is en dat toch door zijn bijzonder en afwisselend natuurschoon zoo veel biedt, vooral in dezen tijd van het jaar, als heel de natuur vol fleurige beloften is. De af te leggen weg moet gezocht worden op aanduiding van getallen, voorkomende op de armen der A.N.W.B.-wegwijzers; op som mige gedeelten, waar deze ontbreken, wordt de te volgen richting op de aan deelnemers verstrekte routelijst omschreven. Het af te leggen parcours is circa 500 K.M. lang en is uitgezocht langs zooveel mogelijk goede wegen met veel natuurschoon. Als vertrekposten zijn aangewezen: Almelo, Amersfoort, Arnhem, Assen, Groningen, Mep- pel, Zeist, Zutfen en Zwolle, van waar de deelnemers Zaterdag 10 Juni vertrekken, met tusschenpoozen van 3 a 5 minuten. Voor deelnemers per motorrijwiel (beneden 60 K.G.) zal de gelegenheid openstaan, des- gewenscht een verkort parcours te rijden van 350 K.M., met Zutfen of Zwolle als vertrek posten. Iedere deelnemer komt weer terug op de plaats van vertrek; hij is volkomen vrij ge durende den tocht rust te nemen, maaltijden te gebruiken en in een hotel te gaan over nachten, mits hij den rit geheel aflegt en vóór de sluiting der eindcontrole zijn ver trekpunt weer heeft bereikt. Gedurende den tocht zullen geheime con troleposten worden ingelascht, kenbaar aan een controledoek en A.N.W.B.-vlag, waar de controle kaarten moeten worden afgestem peld; deze posten zullen, teneinde de nacht nis t te bevorderen, van Zaterdag 19 uur tot Zondagochtend 8 uur gesloten zijn. Aan hen, die niet op Zondag kunnen deel nemen aan den tocht, zal gelegenheid gegeven worden op Zaterdag 10 Juni tusschen 's mor gens 8 uur en 's avonds 19 uur een verkort parcours van pl.m. 250 K.M. af te leggen, met Zutfen of Zwolle als vertrekposten. De deelnemers,die blijkens hun afgestem pelde controlekaart, het geheele parcours heb ben gereden, ontvangen een herinnerings plaquette met het A.N.W.B.-embleem.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11