1 voor slechts Damesschortje met aparte dessins BURGERLIJKE STAND. MASNDS'G 8 MEI Ï939 HSÏREEM'S DAGBEAD TI UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER ONGELUKKEN, DIE GOED AFLIEPEN. Auto's botsten in de Haarlemmermeer, WIELRENNERS VERWONDDEN KINDEREN EN REDEN DOOR Het afgeloopen weekeinde heeft in den Haar lemmermeer weer enkele ongelukken opgeleverd, die over het algemeen nog vrij goed zijn afge loopen. Het eerste had plaats aan de Hoofdweg-O. zijde, het was een botsing tusschen een vrachtauto, bestuurd door den heer J. uit Haarlemmermeer, en een personenauto, bestuurd door den heer K. uit Leiden. De luxe auto kwam den Hoofdweg af uit de richting Nieuw-Vennep. Nabij Hoofddorp kwam plotseling een vrachtauto van het erf van den landbouwer C. den Hoofdweg op rijden. Het gevolg was dat de vrachtauto de personenauto in de flank aanreed en naar den wegkant schoof. Door den geweldigen slag kantelde de auto en stortte de helling af om ten slotte in de naast den weg gelegen Hoofdvaart onder te duiken. De bestuurder wist zich vrij spoedig uit zijn be narde positie te bevrijden. Wonder boven won der mankeerde hem vrijwel niets. De auto daarentegen was zwaar beschadigd en moest met behulp van een kraanwagen opgetakeld en naar Leiden vervoerd worden. De politie stelt een onderzoek in naar den schuldvraag. Enkele uren daarna had wederom een ernstige autobotsing plaats op het hoekpunt Sloterweg Schipholweg, 10 K.M. ongeveer van deze plaats. Dit hoekpunt staat bekend als gevaarlijk. Twee luxe auto's naderden over bovengenoemde wegen dit hoekpunt. De bestuurder van een der auto's zekere G. uit Amsterdam, die voorrang had moe ten verleenen, verzaakte dit, met het gevolg dat de auto's in volle vaart op elkaar invlogen. De bestuurders kwamen met den schrik' vrij. Tegèn den schuldigen bestuurder werd proces verbaal opgemakkt. Zondagmorgen zijn op den Schipholdijk in de Haarlemmermeer twee kinderen door wielren ners- aangereden met het gevolg dat deze ernstig gewond bleven liggen. De wielrenners, die de kinderen als 't ware, schepten, lieten hen na de aanrijding aan hun lot over en reden door. De ouders van deze kinderen zijn heftig ver ontwaardigd over de handeling van de wielren ners en zullen een klacht bij de politie indienen. Vele ouders klagen over het gevaar, dat de Wielrijders op den weg veroorzaken en men vraagt zich af, of de autoriteiten dergelijk wan gedrag niet leunnen verhinderen. Inbrekers sloegen flinken slag in Badhoevedorp. Er zou 5000.ontvreemd zijn. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in Badhoevedorp, Amsterdam's tuindorp, ingebro ken bij de familie G, wonende in de Pelikaan straat. Gjf het oogenblik van de inbraak, wa ren de bewoners afwezig. Bij hun thuiskomst bemerkten zij dat onge- noode gasten zich toegang tot hun woning had den verschaft en flink hadden huisgehouden. De vertrekken waren aan een grondig onderzoek onderworpen, kasten en laatj es overhoop gehaald. De heeren hadden succes. Met een flinke buit verlieten zij de woning. Hoe groot het bedrag van de buit is staat nog niet geheel vast. Aan geld en juweelen zou, naar ons ter oore kwam, een bedrag van circa vier a vijf duizend gulden gestolen zijn. Wij hebben ons direct met de politie in ver bindinggesteld. Deze weigerde, zoolang het on derzoek nog gaande is, de noodige inlichtigen te verschaffen, althans liet zij zich niet uit over de waarde van het gestolene. Het bovengenoem de bedrag, vernamen we van andere zijde. We vernemen nog wel, dat de politie ijverig de na sporingen verricht, doch tot nog toe is geen aan houding van een of meer verdachten gedaan. Men hoopt evenwel spoedig de hand op de(n) schuldige (n) te kunnen leggen. Zij maakten plaatjes van Schiphol enwerden gearresteerd. Zondagmiddag zijn nabij Schiphol twee per sonen aangehouden. Beide personen, zekere F S. F. en P. T. wonende te Amsterdam waren bezig met het maken van enkele photo's van Schiphol en de omgeving. Hoe licht konden daar militaire objecten pp de gevoelige plaat worden vastgelegd? Dit overwoog ook de officier de heer K. die beide personen aan de politie uit leverde. De phototoestellen werden in bewaring ge houden ten einde de films te ontwikkelen om na te gaan wat js gefotografeerd. Na het verhoor zijn de fotografen door de politie vrijgelaten. SPAARNDAM Spaarndam-Juniores kampioen. Door een 31 overwinning, op de Storinr vogels-juniores zijn de Spaarndam-juniores er in geslaagd, kampioen van de afdeeling B der Juniorescompetitie van den Haarl. Voetbal bond te worden. Van de 16 gespeelde wedstrij den werden er 14 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en slechts één verloren. Een mooi resultaat. Onze gelukwenschen HILLECOM OUDERAVOND ST.-JOSEPIIGEZELLEN. Zondagavond had in Hotel Flora de tradi- tioneele sluitings- en ouderavond der St.-Jo- sephgezellenvereeniging plaats. De zaal was zoo goed als geheel gevuld. Senior Reeuwijk sprak het openingswoord en nadat gemeenschappelijk het Kolpinglied gezongen was, merkte hij op dat nog vele jonge mannen buiten de vereeniging staan en wekte hij de ouders op tot medewerking om het aantal leden op te voeren. Het jaarverslag van den secretaris maakte melding van 134 leden. 12 eereleden en 17 do nateurs. De verschillende onderafdeelingen verkeerden in bloeienden toestand. De vice-praesis, kapelaan Bottelier, sprak nog eeii kort propagandistisch woord. Het ver- gaderingsbezoek is achteruit geloopen maar in het komende seizoen-,- -waarin het derde lustrum zal worden gevoerd, hoopte spr. we der het oude peil te kunnen bereiken. Onder regie van den heer J. Biekmann voerde de onderaf deeling „De Treffers" nog een tweetal komische eenacters op: „De Dui vel kocht een lapke grond" een Vlaamsch stukje van Melissen en „Oplichters" een Rus sisch spel van Gogol. Beide stukjes werden zeer goed gespeeld, het eerste zelfs geheel zonder souffleur. Kapelaan Bottelier sloot den welgeslaagden avond met een kort woord. WANDELSPORT. De laatste dag der serie bloernbollenmarschen, uitgeschreven door de Wandelsportvereeniging ,St. Christophorus", werd begunstigd door mooi voorjaarsweder, zoodat de bijna 600 wandelaar- sters en wandelaars nog volop hebben kunnen genieten van de schitterende kleuren der bloeiende tulpen. Nadat de stoet te ongeveer half zeven weder in café Zomerzorg was teruggekeerd, verzamel den zich de leden van eere-comité en comité van aanbeveling op het podium, waarbij burgemeester van Nispen een hartelijk applaus in ontvangst te nemen had. De voorzitter, de heer Th. van den Hoorn, sprak een welkomstwoord, waarna de burge meester een rede hield, zich verheugende in het feit dat zoovelen uit verschillende streken van ons land naar Hillegom waren gekomen en daar door weder medehielpen om den roem der bloembollen nog verder te verbreiden. De prijzen werden behaald door: heeren: 1 D.V.V., Amsterdam, 242 p., 2 S.S.S., Beverwijk, 221 p., 3 St. Bonifacius, Haarlem 215 p. Dames: 1 D.E.M., Beverwijk 249 p., 2 S.S.S. Beverwijk, 248 p., 3 Wilskracht, Amsterdam, 244 punten. Den door de Hillegomsche Veiling uitgeloofden fraaien wisselbeker, die driemaal achtereen of vijf maal in totaal moet worden gewonnen, na men de dames van D.E.M. mede naar Beverwijk. Met een hartelijk woord van gelukwensch reikte de burgemeester de prijzen uit. BLOEMENDAAL KINDERFEEST OP DE RIJP. Onder begunstiging van zonnig voorjaars weer en de luwte achter het boom- en heester gewas van de buitenplaats De -Rijp, werd Za terdagmiddag op dit schoone landgoed een openluchtbijeenkomst gehouden, waaraan door ruim 500 kinderen werd deelgenomen. Vele kinderen waren vergezeld van hun ouders, zoodat er een groot gezelschap bijeen was. Het betrof hier een kinderfeest voor leerlin gen van Zondagsscholen op Vrijzinnigen grondslag uit Haarlem, Hoofddorp, Bloemen- daal e.a. plaatsen. Er werd opgevoerd het kinder-„Lentespel" van mevr. W. Blomberg- Zeeman. Een duinhellinkje deed dienst als tooneel. een tegenoverliggende duinglooiïng als am phitheater. Ds. J. Yntema, doopsgezind predikant te Haarlem opende de bijeenkomst met een toe spraakje. Hij sprak zijn groote vreugde uit over het mooie weer, over de gastvrijheid van de familie Stoop, over de aanwezigheid van zooveel ouders, waardoor deze nu eens in de gelegenheid waren met de leiders en leidsters der Zondagscholen in contact te komen, be tuigde verder zijn dank aan Leo Roggeveen voor zijn orgel en mej. Mr, van den Berg voor haar vioolbegeleiding en- deelde verder mede, dat Moviac een film van de opvoering zou maken. Tenslotte zette hij mevr. Blomberg- Zeeman een flinke pluim op den hoed voor het vervaardigen van het Lentespel. Voor recht begrip van den inhoud hiervan gaf mevr. Blomberg vooraf een korte uitleg. Met 't verdienstelijk gespeelde „Menuet' van Boccherini, als ouverture, werd 't Lente spel geopend. Als dan 't scherm opengaat, ver- toonen zich slapende bloemen. Tooverfeetjes gaan rond met tooverstafjes om de bloemen te doen ontwaken. Vergeefs echter, de bloemen blijven slapen. Als echter door allen, toover feetjes, kabouters en door publiek 't „Hela, gij bloempjes, slaapt gij nu nog!?" wordt aange heven, worden de bloempjes wakker. De lente is ontwaakt en nu komt er vroolijk lenteleven, waarin bloemen en vlinders, kabouters en zonnestraaltjes, muziek, dans en zang en tenslotte de regenboog een rol spelen, 't Slot is een soort apotheose, waarom een gedeelte der kijkende kinderen als 't ware een nim bus vormt, door elkaar de hand te reiken en te zingen: „Kinderen'van één Vader, reikt elkaar de hand". Dan is het spel uit en breekt een hartelijk applaus los. Mevr. Blomberg verschijnt ten tooneele en deelt een reeks bedankjes uit aan ren die zich bij de opvoering en de voorberei ding ervan verdienstelijk hebben gemaakt. En als dan tenslotte Ds. Yntema »nog eens weer het woord heeft gevoerd en ook ver schillende personen, waaronder mevr. Blom berg niet het minst, nog eens weer in zijn dankwoord heeft betrokken, is de uitstekend geslaagde middag geëindigd. De kinderen krij gen een tractatie, de bloemen, kabouters, el fen, feeën enz. ontdoen zich van hun lente- tooi' en allen begeven zich naar den uit- Maar op „De Rijp" wordt het lentefeest voortgezet door kwinkeleerende vogels, jong groen,, en honingpurende bijen. „Het Bloemendaalsche Huis" De officiëele opening. Zaterdagmiddag is onder' overweldigende belangstelling de stichting Het Bloemendaal sche Huis officieel in gebruik genomen. Mr. T. Semeyns de Vries van Doesburg, de voorzitter, sprak een woord van welkom in het bijzonder tot bar.esse Röell—ibar.esse de Vos van Steenwijk, die zich bereid verklaard had, de openingsplechtigheid te verrichten; den burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex en mevrouw; voorzitter en secretaris College van Toezicht, wethouder J. Ouwehand die ook met mr. F. J. D. Theijse den Kerkeraad vertegenwoordigde; vertegenwoordigsters van Union en het hoofdbestuur. Onder de vele aanwezigen merkten wij nog op baron Mackay en bar.esse Mackay Kate en de bekende secretaresse van de Union jvr. J. J. bar.esse Mackay. Mijn woord van welkom, aldus de voorzitter, is niet louter een beleefdheidsformule, maar is gemengd met een groote dankbaarheid èn om de constructieve critiek èn voor den fi- nancieelen steun, waardoor het mogelijk was de plannen te verwezenlijken. Spr. dankte in de eerste plaats het College van regenten van Eben Haëzer; ds. van Dijk en den heer Stoppelsteen. Hij hoopte dat het contact met ds. van pijk als geestelijk adviseur tot in lengte van dagen zal duren. Velen wenschten niet genoemd te worden. maar spr. dankte nog in het bijzonder ds. Valeton, Zr. Schot, de secretaresse van den kinderrechter, de medici, dr. Klein en Drijber, den architect Van Asdonk en de aannemers firma Cassée. Daarna nam mevr. Röell het worod. Ik voldoe gaarne aan het verzoek, aldus spr. om dit Huis te openen en dank voor de geste van het bestuur van dit Huis mij uit te noodigen. Dit Huis is mij zoo sympathiek omdat het een nationaal belang geldt en omdat gestreefd zal worden in dit Huis de gezinssfeer te stichten. Mogen de meisjes hier een veilig toevluchtsoord vinden, rust en ont spanning in deze mooie omgeving, onder goede leiding en mogen zij worden tot zelf standige evenwichtige menschen. Dit is mijn oprechten wensch en wordt dit verwezenlijkt, dan is dit den meisjes ten zegen. Ik verklaar het Bloemendaalsche huis voor geopend. (Luid applaus). De heer Van Doesbu.rgh gaf vervolgens een overzicht van de wording van het Huis, ontstaan door het samengaan van de Union en Eben Haëzer, geleid door het verlangen, om den wil van de stichtster beter tot uiting te brengen. Spr. schetste voorts het doel der stichting, die wil zijn de schakel om de meisjes aan te doen passen bij en sterker te maken voor een gaaf maatschappelijk leven en weerlegde de 'bezwaren die wel eens worden gehoord. Hartelijke woorden richtte hij tot de direc trice, mej. Willinge Prins. Ds. van Dijk, vorzitter van de Commissie van Regenten gaf uiting aan zijn vreugde dat E. H. nu weer een bestemming heeft ge kregen. Spr. deelde eenige bijzonderheden mede uit het testament van de erflaatster en de ge- schiedensi van het Huis en eindigde: „Moge het Huis onder Gods Zegen bloeien en een schakel vormen in het Chr. sociaal werk in ons Vaderland tot in lengte van dagen" (ap plaus) Verder werden gelukwenschen aangeboden door mr. G. Kirberger, voorz. Algem. College van Toezicht, Bijstand en Advies van het Rijks Tucht- en Opvoedingswezen, A. J. da Costa, namens den Centr. Bond van Inwen dige Zending, mevr. Bierens de Haan namens het Hoofdbestuur van de Union, die tevens een electrische klok aanbood, mevr. Knoppers Valkenier, presidente van den Ned. Chr. Vrouwenbond, ds. J. J. P. Valekamp, namens Ver. Kinderzorg, mevr. Giesen, directrice der Helderlnggestichten, waarop ds. J. C. van Dijk den zegen uitsprak. Hierop werd thee geserveerd en gingen allen het Huis bezichtigen. ZANDVOORT DE ZEE LICHTTE. De bezoekers van Zandvoort, die na zonson dergang nog wat bleven genieten van den mooien avond, werden onverwachts onthaald op het wonderlijkste vuurwerk, dat men zich denken kan, Ieder omslaande golfje werd plot seling lichtend van violet tot groenachtig blauw. Geregeld schoten lange lichtende strepen langs de kust en zelfs het vochtige zand aan den wa terkant werd bij aanraking lichtgevend. R.-K. TOONEELVEREEN. UTILE DULCI. Zondagavond gaf de R.-K. Tooneelvereen. Utile Dulci onder leiding van den heer Dhooge in het Patronaatsgebouw haar laatste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd de klucht: „Zenuwpatiënten' Voor een groot deel was het succes zeker ook te danken aan het zeèr goede spel. Van de da mes noemen we in de eerste plaats Dox Ver- steege, T. v. Dam en G. Stokman, van de hee- en Th. v. Staveren. Daarnaast hebben de dames ren: P. v. Kleeff, J. v. Honschoten, W. Versteege Th. Burry en C. Kemp en de heeren J. Seders en B. Lefferts veel bijgedragen tot het algemeen succes. BEVERWIJK De vierde B.E.T.E. officiëel geopend. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellende dames en hee ren, waaronder verscheidene autoritei ten, is Zaterdagmiddag in de feestelijk versierde bovenzaal van het veiling gebouw „Kennemerland" de tentoon stelling voor Handel en Industrie, B. E. T. E. genaamd, officiëel ge opend. De voorzitter van de organiseerende vereeni ging, de V. V. V., Mr. A. Moens, richtte aller eerst een woord van welkom tot de autoritei ten, Mr. A. Moens dankte den burgemeester voor de bereidwilligheid, waarmede hij steeds de uitnoodigingen van de V. V. V. aanvaardt. Mevr. Scholtens pleegt daarbij den burgemees ter te vergezellen. Als uiting van de gevoelens van dankbaarheid daarvoor bood spr. namens het V. V. V.-bestuur mevr. Scholtens een tuil roode anjers aan. Tenslotte dankte de heer Moens de tentoon stellingscommissie en in het bijzonder den heer J. v. d. Burg voor het omvangrijke orga nisatie-werk, dat in korten tijd moest worden verricht. Met het uitspreken van den wensch, dat ook deze vierde B. E. T. E. in alle opzich ten een succes zou mogen worden eindigde de heer Moens zijn met een instemmend applaus begroete openingsrede. Rede van den burgemeester. De burgemeester herinnerde er aan, hoe de vroegere tentoonstellingen onder geheel an dere omstandigheden werden gehouden Met een betuiging van hulde voor het stre ven onzer V. V. V., welke zich ongetwijfeld wederom voortreffelijk van de organisatie, welke zij op zich nam, heeft gekweten, besloot de burgemeester met den oprechten wensch, dat de tentoonstelling goed zou slagen en lang in de herinnering zou blijven voortleven, niet alleen als een prettige gebeurtenis, maar ook wat God geve als een mijlsteen langs den weg, die opwaarts liep. (Daverend applaus). Na de officleele opening van de B. E. T. E, was de tentoonstelling voor het publiek ge opend IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 800 Azimuth IJM 195 3670. 790 Eveline IJM 115 3240. 320 Zwarte Zee IJM 94 2860. 950 Christine IJM 2 ƒ3400— 695 Gloria IJM 37 3830 530 Ewald IJM 48 f 1750 960 Erin IJM 12 f3330. 1110 Caroline IJM 28 2540— 760 Maria van Hattem IJM 1 1390 - Loggers: YiHl Welke huisvrouw kan niet zo'n gezellig schorre gebruiken? De vlotte modellen staan iedereen en de keurige afwerking met de vrolijke kraaggar nering valt bij elke dame in de smaak. Kom U zelf eens kijken in ons Sunlight Geschenkendepot KRUISWEG 57/ HAARLEM. waar U zo'n aardig schortje kan krijgen voor slechts 32'/j bon. Verder zijn daar nog tot uiterlijk 25 Mei, zolang de voorraad strekt, de volgende artikelen verkrijgbaar; Huishoudboender Ontbijtbord Damesvulpotlood BON! 6 .12 BONS Damesceintuur. 16 Doos postpapier 20 Damestas55 Koop meer Sunlight-producten. U ziet welke voor delen ze U opleveren. De geschenken moeten persoonlijk worden afge« haald en worden dus niet toegezonden. SPAAR DE BONS VAN DEZE ARTIKELEN PGS 19349» (Adv. Ingez. Medj VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Jacqueline Clasina IJM 10. Vangst: 10 m. schelvisch, 30 m. braadschelvisch, 50 m. plat- visch, 100 m. wolf, 40 m. makreel, 20 m. radio, 10 m. gul en koolvisch., totaal 2i20 oi.t bene vens 600 st. ijskabeljauw, 800 st. stijve kabel jauw, 40 lengen en 1 steur. MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden. 8 Mei 1939 (A.N.P.). Versche visch: Tarbot 90—70 ct. per k.g. Tong 8056 ct. per k.g. Heilbot 94—72 ct. per k.g. Griet f 55—15 p. 50 k.g. Groote schol f3226 idem. Middel schol f 23—17.50 idem. Zetschol f 2813 Idem. Kleïnschol f 17—6.90 idem. Schar f 91.35 idem. Tongschar f 24.508 idem. Poontjes f 6.302.50 idem. Groote schelvisch f 14.5010.50 idem. Middel schelvisch f 139.550 idem. Kleinmiddel schelvisch f 12—7.30 idem. Kleine schelvisch 11.505.10 idem. Groote gul f 11.508.50 idem. Kleine gul f 127.50 idem. Wijting f 4.603.10 idem. Makreel f 101.90 idem. Versche haring f4.501.30 idem. Kabeljauw f3317 p. 125 k.g. Vleet f 2.100.65 per stuk. Leng f 1.550.73 per stuk. Koolvisch f0.85—O.10 per stuk. KW 154 f700. KW 16 f1120. KW K W39 f 1390, KW 5 f 1100, KW 159 f 46 f510. 1820. VELSEN Brutale inbraak bij de Melkinrichting „Velsen". Tijdens een korte afwezigheid van den bedrijfsleider werd een geldkistje met 900.- gestolen. Zaterdagavond is uit het kantoor van de N.V. Melkinrichting „Velsen" door insluiping een geldkistje met een waardevollen inhoud ont vreemd. Te ongeveer kwart voor elf had een bedrijfs leider, die zijn kas had opgemaakt en het aan wezige geld ten bedrage van ruim f 900 in een ijzeren geldkistje in zijn kantoor geborgen, het kantoor op slot gedaan, omdat hij even in een ander gedeelte van de fabriek moest zijn. Van dit oogenblik heeft de dief die een en ander gezien moet hebben, blijkbaar gebruik gemaakt. Met een valschen sleutel moet hij het kantoor geopend hebben en zich met het geldkistje uit de voeten hebben gemaakt. Toen de bedrijfsleider een tiental minuten la ter terugkeerde ontdekte hij dat er aan het slot iets haperde en toen hij het kantoor binnentrad kwam hij tot zijn schrik tot de ontdekking, dat het geldkistjemet den waardevollen inhoud verdwenen was. Hij waarschuwde de politie, die onmidedllijk een uitgebreid onderzoek instelde. De dief heeft zich zeer waarschijnlijk toegang tot de fabriek verschaft door den nog niet gesloten ingang aan de Kruisstraat, langs welken weg hij vermoe delijk ook weer vertrokken is. De commissaris verzoekt dengenen, die op dal tijdstip iets bijzonders waargenomen hebben hiervan aan het Commissariaat van politie mede- deeling te doen. DE VERKIEZINGEN. In de vergadering der Neutrale Kiesvereeni- ging werd besloten de volgende candidaten voor den gemeenteraad te stellen: Kieskring I: 1. W. van Heyst; 2. M. J. Enze- rink; 3. W. P. Mets; 4, Ir. L. P. Krijger; 5. K. Luijting; 6. R. Schmidt. Kieskring n: 1. W. van Heyst; 2. W. P. Mets; 3. Ir. L. P. Krijger; 4. K. Luijting; 5. M. J En- zerink; 6. R. Schmidt. Kieskring HI: 1. W. P. Mets; 2. W. van Heyst; 3. M. J. Enzerink; 4. R. Schmidt; 5. Ir. L. P. Krijger; 6. K. Luijting. SANIPOORI „SNEEUWWITJE" De commissie voc.r Cultureele Films heeft voor de laatste voorstelling in dit seizoen be slag weten te leggen op .Sneeuwwitje", de film, die met zooveel succes vertoond is. De commissie besloot ditmaal ook voor de jeugd een voorstelling te geven. JAARVERGADERING „iSANTPOORTS BLOEI". De vereeniging „Santpoorts Bloei" houdt Maandag 22 Mei haar jaarvergadering in „Zo- merlust". De agenda vermeldt een tiental punten, waarvan we noemen de bestuursverkiezing, mededeelingen betreffende de werkzaam heden aan den molen „De Sandhaes" en be handeling van het bestuursvoorstel: „De vereeniging „Santpoort's Bloei" treedt toe tot de Federatie van Gemeenten en V.V.V.'s in Kennemerland bezuiden het Noordzeekanaal". Wat de bestuursverkiezing betreft, zij ver meld, dat de heeren Bogtstra en Copier zich wederom beschikbaar stellen, doch dat de heeren Tabernal en Van Millingen geen her benoeming wenschen. (Is reeds ln een deel eener vorige oplage opgenomen.) Niet-aanvalspact Duitscliland— Estland. Goedgekeurd door het Estlandsche kabinet. Het Estlandsche telegraaf-agent- schap deelt mede. dat in den gisteren gehouden ministerraad het Duitsche voorstel inzake de sluiting van een niet-aanvalspact in beginsel werd goedgekeurd. Men deelt mede, dat binnen het kader dezer onderhandelingen heden de minister van buitenlandsche za ken van Letland, Munters, te Tal linn zal aankomen. HAARLEM, 6 Mei 1939. Bevallen: 3 Mei: M. HounietPolak, d.. 4 Mei: H. J. van Huijstee—Stibbe, d., P. E. J. Pieters—van Sorgen, d„ 5 Mei; J. M. Kaasen broodLippus, z„ E. de Nieuwe Koole, d., C. M. Fossen—de Vries, z,. P, van Dalen- -Pod- zinski, z., C. G. Blom Hujjsmans, z„ M. E. B. van Os—Brinkmann, d.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13