y y PINGEPS HELPT onze onafhankelijkheid HANDHAVEN! LuchtVerdediqings Fonds Symphonie-Orkest Haerlem". Ochtendbeurs Amsterdam CHOCOLADE BLOEMEN Orchideeën WOENSDAG 10 MEI 1939 H'A'SRtEM'S DAGBEAD lï Wordt begunstiger van het LUCHTVERDEDIGINGSFONDS. Geeft een jaarlijksche bij drage op giro 320.000 van het Luchtverdedigingsfonds, t. n. v. d. Vereen, v. Nat. Veiligheid, den Haag, of schrijft aan het Centr. Prop.- Comité, Heerengracht 78, Amsterdam. Wij vragen duizenden be gunstigers 1 HET TOONEEL (Adv. Ingez. Med.) MUZIEK In tegenstelling met de oude spelling van zijn aangenomen naam is het Symphonie-Orkest „Haerlem" nog zeer jong: ongeveer een jaar ge leden werd het gevormd. Dat het ondanks zijn jeugdigen leeftijd reeds in het openbaar durfde op te treden bewijst de aanwezigheid van durf en energie bij de werkende leden en bij den lei der Willem Rettich, en die eigenschappen ver dienen sympathie en aanmoediging, omdat ze in alle tijden noodig zijn om iets te bereiken. Nu heeft het S. O. „Haerlem" blijkens de re sultaten van zijn Dinsdagavond in de uitver kochte tuinzaal van het gem. Concertgebouw ge geven concert zeker al. wat bereikt. Maar met de keuze der uitgevoerde werken heeft het zijn eigen krachten en met het aantal dier werken het gemiddeld opnemingsvermogen van een concertpubliek eenigszins overschat. Een drie- deelige suite, een lange solo-cantate voor zang en orkest, twee vierdeelige symphoniën en een pianoconcert: dat is wel wat veel voor een nor malen concertavond. De uitvoering van één symphonie ware zeker voldoende geweest om te toonen wat het orkest kan. Een beperking van het programma zou bovendien gelegenheid heb ben gegeven tot zorgvuldiger voorbereiding van elk stuk. Bij een beoordeeling van de hoedanigheid dei- uitvoeringen moeten we natuurlijk rekening hou den met het nog kortstondige bestaan van het S. O. en niet minder met de omstandigheid, dat de uitvoerenden meerendeels amateurs waren; immers waren voor zoover ons bekend is, alleen eenige blazerspartijen door vakmusici bezet. Dit alles in aanmerking nemende mogen we met lof van de prestaties gewagen. De goed rythmische vertolking der stukken van Purcell trok dé aan dacht en vergoedde eenigszins de minder gun stige indrukken van de onvolkomen zuiverheid der samenklanken in het strijkorkest. De on zuiverheden bleven ook in de uitvoering van. Haydn's Londensche Symphonie in D gr. t. (no. 104) talrijk. Maar een gang zat er in, alsof 't een beroepsorkest was; soms zelfs nog meer, want b.v. het Menuetto nam Rettich sneller dan gebruikelijk is, en de vaart in de Allegro's werd door geen overwegingen ter wille der plastische duidelijkheid gestremd. Daardoor ging b.v. de bij goede interpretatie verrassende terugleiding naar de reprise in de finale spoorloos voorbij. Maar in het Andante nam de leider de voor geschreven tempowijzigingen ter dege in acht en het orkest volgde zijn aanwijzingen goed. Trou wens, het ensemblespel is heel den avond geen oogenblik in de war geraakt, ook niet in de be geleidingen der solostukken. En dit was bij Haydn's cantate „Ariadne auf Naxos" lang geen kleinigheid: de uitvoerige recitatieven en het dramatische karakter der beide aria's eischen van het orkest een groote paraatheid, en het bleek die boven verwachting te bezitten. De zangeres, de mezzosopraan Hermine Preyer gaf een duidelijke uitbeelding van den tekst en van den muzikalen inhoud en toonde in het laat ste'recitatief en de laatste aria ook zin voor dra matische uitdrukking; de stem klonk echter doorgaans wat hard. De jeugdige pianiste Majoie Hajary, die de solopartij van Beethoven's 3de Concert speelde heeft uitgesproken solistische kwaliteiten: een vertrouwbaar geheugen, een reeds zeer gevor derde technische ontwikkeling en het noodige zelfvertrouwen. Haar muzikale kwaliteiten kwa men het best in de cadens tot uiting: het quasi- improvisatorische karakter daarvan kwam uit stekend tot zijn recht en ook in zuiver-pianisti- schen zin deed zij daarin heel goede dingen. Maar een juiste constructie van het eerste hoofddeel bleek nog boven haar krachten te gaan. Het bleef bij fragmentisch werk, waarin logisch ver band soms moeilijk te bespeuren was. Ook de metrische vrijheden in den aanvang van het Largo zijn bezwaarlijk te verdedigen. Bij meer dere rijpheid is echter van deze pianiste zeker nog zeer veel goeds te verwachten. Haar zelf standigheid maakte dat zij zich door Rettich's soms afwijkende en meestal te snelle opvatting der tempi niet in de war liet brengen. Het orkest speelde ten slotte nog de 5de Sym phonie van Schubert, waarvan we het eerste Allegro nog hoorden, dat een flinke interpreta tie genoot. Zangeres en pianiste ontvingen veel bloemen, de dirigent een lauwertak. K. DE JONG. Engelscli vrachtschip op rif gcloopcn en gezonken. Amerikaatische torpedojager neemt bemanning en passagiers aan boord. MANILLA. 10 Mei. Het Engelse he vracht schip „Lindenbank" is bij het. eiland Arena ten zuiden van Manilla op een rif gestooten en gezonken. Het Amerikaansche departement van Ma rine heeft den Amerikaanschen torpedojager „Pope", die zich in de Philippijnsche wateren ophield, orders gegeven de .Lindenbank" te hulp te snellen. Thans wordt vernomen dat het den tor pedojager is gelukt om de 66 passagiers en de bemanning van genoemd vrachtschip te red den. De Lindenbank is op 8 K M. ten noorden van het Arena-eiland gezonken. (United Press). HAARLEMSCHE LEEKESPELERS. EUROPA 19..? Voor de leden van den Vredesraad te Haar lem hebben de Haarlemsche Leekespelers gis ter in den Stadsschouwburg Europa 19..? ge geven, welk stuk in het-programma een anti oorlogsspel wordt genoemd. Een tendenzstuk dus! Tendenzstukken zijn dramatisch doorgaans niet sterk. Maar 'n zeer begaafd schrijver zooals 'n Capek in zijn Witte Ziekte zal het gelukken de tendenz zoodanig in zijn stuk te verwerken, dat deze niet opzettelijk aandoet en de dramatische handeling er niet door in het gedrang koent. Een groot schrijver is Leo Stein, de auteur van Europa 19..? zeker niet en zijn stuk maakt dramatisch ondanks zijn goede bedoelingen dan ook een vrij zwak ken indruk. De auteur verplaatst ons in Duitschland op het moment van het uitbreken van een oorlog en in de eerste weken daarna. Kurt, een jonge vlieger is getrouwd met Frieda, een vurige pa cifists, aan wie hij als hij gemobiliseerd wordt, belooft geen vrouwen of kinderen tot zijn slachtoffers te zullen maken. Kurt houdt zijn belofte, maar dat kost hem zijn leven, want wanneer hij bij een aanval op Parijs zijn bommen niet heeft uitgeworpen, omdat hij in den donkeren nacht niet zeker was geen on schuldige slachtoffers te maken, wordt hij door een krijgsraad ter dood veroordeeld. Hij valt voor zijn humanitaire principes, maar zijn vrouw zweert hem, dat zij zijn taak zal overnemen en tot haar laatsten ademtocht zal strijden voor den vrede. Dit is in het kort de inhoud van dit anti oorlogsspel. Leo Stein maakt dezelfde fout als de meeste schrijvers van tendenzstukken. dat hij verzuimt tegenover de voor een ideaal strij dende personen een gelijkwaardige, of al thans belangrijke tegenpartij te plaatsen. Kurt en Frieda vinden daardoor misschien we! bil het gelijkgestemde publiek maar niet in het stuk een voldoenden klankbodem. Wij kunnen Godfried, den wel zeer ..beschrank- ten" min of meer kindschen nationalist en evenmin Schwind, die in het stuk wel nationaal-socialist wordt genoemd, maar niet anders is dan een oorlogswinst maker, moeilijk een volwaardige tegenpartij noemen. Daardoor spreekt of eigenlijk moeten wij zeggen declameert Frieda feitelijk aldoor in een ledige ruimte. Juist, omdat het onderwerp zoo belangrijk is, zoo veel-omvattend en actueel, betreuren wij het, dat de schrijver hier feitelijk te kort is geschoten. Nog grooter is zijn fout, dat hij in zijn stuk ook een plaats heeft ingeruimd aan Jozef en Trude, twee kluchtspelfiguren, die juist om den ernst van het gegeven er geheel uitvallen. Toch zou ik niet willen beweren, dat „Europa 19..?" geen indruk op de volle zaal heeft ge maakt. Wij leven in een tijd, die zoo zwaar geladen is van oorlogsdreiging, dat het publiek uiterst gevoelig is voor een stuk, waarin de oorlog en zijn daaruit voortspruitende proble men al is het dan zwak worden gedra matiseerd. Frieda en Kurt vinden in de zaal dan ook ongetwijfeld een dankbaar gehoor voor hun humanitaire ideeën. En tenslotte was dit toch de bedoeling van de spelers, die zich vol toewijding aan hun rollen gaven, Dit anti-oorlogsspel stelde aan de spelers wel zeer zware eischen en van leeken zoo als zij zich zelf noemen was hét moeilijk te verwachten dat zij aan deze eischen ge heel zouden voldoen. Dat 'ër onder leiding van den heer Joh. Frevel hard gewerkt was, konden wij aan alles zien. Zoo was de tekst kennis over het algemeen uitstekend en er werd dan ook in goed, vlot tempo gespeeld. Wanneer zij te kort schoten, kwam dat niet een gebrek aan uitbeeldingsvermogen. Verreweg het best was Frifeda, die met be zieling en het meest van binnen uit speelde. Wij voelden, dat zij geloofde in haar tekst. Zij had ook het meest begrip van spelen en wist zich en hoe groet was juist in deze rol het gevaar voor valsch pathos te hoeden. En omdat de schrijver juist Frieda tot zijn ideeëndraagster had gemaakt, kwam het stuk door haar het meest tot zijn recht. Kurt speelde zijn beste scène in de cel, al eindigde deze, maar dat was de schuld van den schrijver en den regisseur, die de slot scène te veel rekte wel wat erg melodra matisch. In dit tafereel was er ook bezieling in zijn spel. In de eerste twee bedrijven had den wij hem graag wat losser en natuurlijker in zijn actie gewild en hinderde ook de soms verwrongen-krampachtige uitdrukking van zijn gezicht. In Schwind konden wij moeilijk een man zien, die aan het hoofd stond van een gas maskers-concern. maar hij had in zijn afge beten spreekwijze en zijn houding wel iets van den fanatieken partijman, dien hij moest voorstellen. Gotfried was niet bepaald over tuigend als de nationalist en wist in zijn spel niet voldoende nuance en variatie te bren gen. De goedige Jozef zou als kluchtspelfiguur niet onaardig zijn geweest. Men kon het hem moeilijk wijten, dat hij geheel uit de sfeer van dit ernstig bedoelde stuk viel. Trude. de huis houdster, die 30 jaar op haar Jozef had moe ten wachten, mocht in het laatste bedrijf een gewone, hartelijke vrouw zijn en kon toen ook haar beste spel geven. Ik schreef reeds, dat het stuk op het publiek wel indruk maakte. Dat bleek wel het meest uit het zich onthouden van bijvalsbetuigingen tijdens het spel en na de verschillende bedrij ven. Eerst aan het slot brak het applaus los: het doek bleef echter gesloten, een bewijs, dat het dezen leekenspelers om de ideeën van het stuk en niet om uiterlijk succes op dezen avond te doen was geweest.. Een geste, die wij niet anders dan sympathiek kunnen noemen. J. B. SCHUIL. Rechters vrouw smokkelde japonnen. Echtgenoot legt zijn functie neer. NEW YORK. 10 Mei (A.N.P.) Edgar Lauer rechter aan hel Hooggerechtshof van den staat Albany, heeft zijn functie neergelegd, nadat zijn vrouw wegens een smokkelaffaire tot ge vangenisstraf was veroordeeld. Mevrouw Lauer. die door haar Duitsche dienst bode was verraden, ondergaat drie maanden gevangenisstraf omdat zij Parijsche japonnen de Vereenigde Staten heeft binnengesmokkeld Voorts was haar een boete opgelegd van 2350 dollars. De mededeeling van het aftreden van rechter Lauer bereikte de juridische senaats commissie van Albany juist toen men zat te beraadslagen wat men met het geval aan moest. Cahill, de attorney, had een brief ge richt tot de wetgevende vergadering, jvaarin Lauer werd beschuldigd van medeplichtigheid aan de smokkelaffaire van zijn vrouw. De rechter bepleitte zijn onschuld, maar gaf toe dat zijn bruikbaarheid voor het. gerechtshof onder de aanhangige zaak geleden had. VOOR DEN KANTONRECHTER De gevolgen van een galant avontuur: Lantaarnpaal omvergereden 25.boete en 6 maanden niet autorijden. Op 7 Maart tegen half twaalf des avonds werd op den Kleverparkweg een lantaarnpaal omver gereden door een automobolist, die met zijn wagen vervolgens een tuinhek indeukte en tenslotte slingerend over de straat verdween. Hedenmorgen verscheen de bestuurder voor het kantongerecht, en met hem drie getuigen, die verschillende étappes van dit zonderling ge beuren hadden waargenomen. De eerste getuige zei zich in huis te hebben bevonden toen hij een hevigen slag hoorde. ,,'k ging naar boven, want ik dacht dat mijn zolder ingestort was". Kantonrechter: „Het was dus wel een flinke klap!" Get.: Zeker. Toen ik boven niets bijzonders bemerkte keek ik de straat op en zag voor mijn woning een auto staan. Tien meter terug lag een omvergereden lantaarnpaal. De auto reed tegen mijn tuinhek en beschadigde dit. Aan het stuur zag ik een heer zitten. Naast hem was een dame". Kantonrechter: „Kunt u zich daarin niet ver gissen?" Get.: „Neen, dat weet ik heel zeker". De verdachte ontkende ten stelligste dat er een dame naast hem had gezeten. De tweede getuige, ook een bewoner van den Kleverparkweg, had de auto slingerend over den weg zien rijden, de bumper sleepte over den weg en het voorwiel scheen ontzet Ook deze getuige was door een hevigen slag er op attent gemaakt dat er iets ongewoons gebeurde op den weg. De derde getuige, een dame, had in de betref fende auto, die hobbelend weg reed, duidelijk een heer en een dame zien zitten, want bij haar huis had het volle licht van een lantaarn in den wagen geschenen. Zij wist zich zelfs nog met zekerheid te herinneren welke mantel de dame en welke jas de heer droeg. De verdachte bleef ontkennen dat er een dame naast hem in de auto had gezeten. De Ambtenaar van het O. M. zeide dat er slechts twee oorzaken konden zijn voor het ge beurde. lste Drankmisbruik. 2de Een galant avontuur. Het eerste kon de Ambtenaar niet bewijzen, het tweede achtte hij op grond der getuigenverkla ringen wel bewezen. heeft", aldus de Ambtenaar van het O.M. tot verd. „teveel gekeken naar hetgeen naast u was dan naar voren op den weg". De eisch luidde f 25 boete subs. 10 d., en 1 jaar ontzegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen. De uitspraak van den Kantonrechter was: f 25 boete subs. 10 dagen en 6 maanden intrekking van het rijbewijs. Jubileum bij de firma Droste. Mej. A. de Jong 40 jaar in dienst. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat mejuffrouw A. de Jong, hoofdjuffrouw in de pakafdeeling van de N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken in betrekking trad. Dit zeldzame jubileum is niet ongemerkt voorbijgegaan. De jubilaresse werd door leden van het personeel per auto van haar woning gehaald en naar de Directiekamer gebracht. Hier was de voltallige directie aanwezig. Me vrouw H. J. Droste—Savrijde president directrice, sprak haar op hartelijke wijze toe en schonk haar een schilderij. Vervolgens werd zij gecomplimenteerd door den direc teur, den heer Ch. E. Visser, die haar de gou den medaille voor 40-jarigen trouwen dienst bij de firma en het diploma der Maatschappij van Nijverheid overhandigde. Na deze plechtigheid werd mej. De Jong naar het schaftlokaal geleid, «waar nagenoeg liet geheele personeel stond. Zij werd toege zongen door een koortje onder leiding van mej. Stork, waarna eenige tableaux werden vertoond, betrekking hebbende op de laatste veertig jaren van het bedrijf. Eenige ver tegenwoordigers van groepen van het per soneel werden in de gelegenheid gesteld een gelukwensch op rijm uit te spreken. Namens het personeel werd haar een Perzisch kleed en een electrische klok ten geschenke aan geboden. De jubilaresse dankte aangedaan voor de haar gebrachte hulde en de geschenken. Haar werd tenslotte een rijtoer aangeboden, waarna zij het feest in den huiselijken kring mocht voortzetten. 74000 voor luchtbescherming. Raadsbesluit goedgekeurd. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten het besluit van den gemeenteraad van Haarlem goedgekeurd, waarbij f 74.000 beschikbaar werd gesteld voor luchtbescherming, in 't bijzonder van gemeentegebouwen en -bedrijven. MIDDENSTANDSHITS Met de verbouwing wordt begonnen De Haarlemsche Handelsvereeniging. welke vorig jaar tot aankoop van het perceel Wilhel- minastraat no. 3 overging, zal dit binnen korten tijd gaan betrekken. Daartoe is één dezer da gen met de verbouwing een begin gemaakt. Het lijdt geen twijfel of dit perceel zal voor deze Verecniging en haar Bureau een aanzien lijke verbetering met zich brengen, vooral ook omdat de bij de Haarlemsche Handelsvereeni ging aangesloten vakorganisaties in het nieuwe perceel een zeer goed onderkomen zullen vin den. Ook zal er een vergaderzaal aanwezig zijn. Kon. Olie 302—1 H. V. A. 414—5 Vergde Vorstenl. 86 3/4 Amst. Rubber 196'/=6 Philips 198—7 AKU 37y_—3/4 Unilever 132 Java-China-Japan lijn 30 Koninkl. Ned. Stoomboot Mij. 108 Beth. Steel 43 3/85 2 U. S. Steel 36}43 4 Republic Steel 12' .—5'8 Anaconda 19 3 89/16 Shell 8 5/3—11 16 Tidewater Ass. Oil 9 5 '8 Kennecot Copper 24 3/4 American Enka 23 1 8 North American Rayon 1213; 16 Illinois Central 10 1/16 „Repulse" beeft de „Empress of Australia" verlaten. Post voor de Engelsche prinsesjes aan boord. LONDEN, 10 Mei (Reuter) De bijzondere correspondent van Reuter aan boord van de ..Empress of Australia" bericht, dat in weer wil van het slechte weer de „Empress" haar 17 knoopen blijft loopen. Dinsdagmiddag woonden de koning en de koningin het afscheid van den slagkruiser „Repulse" bij, weike de „Empress of Australia" tot dan tce had begeleid. Het passagiers schip minderde vaart en de .Hepulse" stoom de in volle vaart voorbij, terwijl de bemanning op het dek stond aangetreden en juichte Het muziekcorps speelde het volkslied. Op de ..Empress of Australia" werd een vaatje, inhoudende de koninklijke post, waar onder brieven voor de prinsesjes, over boord geworpen. Het vaatje was gemerkt met twee witte en roode vlaggen. Het vaatje werd door de ..Repulse" c-pgevischt, waarna het oorlogs schip naar Engeland terugkeerde. Amsterdamsche juwcclendieven weer in aetie. Voor groot bedrag aan kostbaarheden geroofd. AMSTERDAM 10 Mei. In den af- geloopen nacht is wederom de ruit van een juwelierswïnkel ingeslagen en voor een groote waarde aan goud en dia manten is door de daders buit gemaakt. Ditmaal hebben de dieven, die reeds meerma len op dezelfde wijze hebben geopereerd, hun slag geslagen in de zaak van den heer J. W. van Litsenburg, Eerste Constantijn Huygensstraat 74. De eigenaar woont boven de zaak en hij had van het inslaan van de ruit niets gehoord. Tegen half vijf echter werd hij gewekt door een agent van politie, die hem waarschuwde dat in de groote spiegelruit een gat zat. Hevig' ontsteld kwamen de heer van Litsenburg en zijn vrouw naar beneden om tot de ontdekking te komen, dat een groot deel van den étalage-inhoud ver dwenen was. In den linkeronderkant van de spiegelruit be vond zich een gat van naar schatting vijftig centimeter in het vierkant. Stukken glas wer den in de étalage en op het trottoir gevonden en het bleek, dat de dieven, die met veel overleg te werk waren gegaan, de ruit hadden inge smeerd met zeep en waarschijnlijk hebben zij daarna met een gummihamer een tik op de ruit gegeven, waardoor zonder veel lawaai het gat is ontstaan. Zij hadden speciaal den linkerkant uitgezocht, omdat daar de kostbare stukken lagen geëtaleerd op twee glasplaten boven elkaar. Zoo goed als dat in den nacht mogelijk was, maakte de winkelier inventaris op en hij kwam tot de ontdekking, dat een groot aantal ringen, briljantwerk, bloedkoralen en antieke ringen, benevens een schild met vijftig trouwringen, waren verdwenen. De heer van Litsenburg schat het gestolene op meer dan tweeduizend gulden. Hij is verzekerd tegen inbraak en ook de schade, aan de groote spiegel ruit toegebracht, wordt door verzeke- i-ing gedekt. De étalage was niet be schermd door een ijzeren raster of door een rolluik. Prins Paul van Joego-Slavië in Italië. Prins Paul van Joego Slavië is op zijn reis naar Rome te Postumia aan de Joego Sla vischItaliaansche grens aangekomen, waar hij door den hertog van Genua, als vertegen woordiger van den Koning, werd verwelkomd. Ook een delegatie van het Italiaansche leger en der fascistische partij was ter begroeting op het station aanwezig. Het was bekend dat het in het voornemen van prins-regent Paul lag binnenkort een particulier bezoek aan Duitschland te bren gen. Hij zou van de gelegenheid gebruik maken om Hitier te ontmoeten. Dit bezoek is thans officieel geworden. Een datum is niet officieel bekend, doch op 2 Juni schijnt een groote militaire parade te worden gehouden, die door prins Paul zal worden bijgewoond. WIELRIJDER AANGEREDEN. Dinsdagmorgen kwart voor twaalf werd op den hoek van den Rijksstraatweg en de Zaa- nenlaan een 52-jarige wielrijder, die van het Soendaplein kwamen en een teeken gaf. dat hij naar links ging om de Zaanenlaan in te rijden, aangereden door een kleine bestel auto, bestuurd door een 22-jarigen chauffeur uit Hillegom, die in dezelfde richting reed volgens diens eigen bewering met een snel heid van 50 K.M. Volgens getuigenverklarin gen reed hij echter harder. De wielrijder viel en kreeg een hersenschudding. Door leden van den Ongevallendienst werd hij per zie kenauto naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo vervoerd. Het rijwiel werd vernield. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur Londen 8.71 3/4. Berlijn 74.75. Parijs 4.93 1 Brussel 31.71. Zwitserland 41.90. New-York 1.86 3/16. 12 uur Londen 8.7P/j. Berlijn 74 75. Parijs 4 93. Brussel 31.69. Zwitserland 41.35. Kopenhagen 33.90 Stockholm 44.95. Oslo 43.85. New-York 1.36 3/1 Italië: vrije lire 9.871/» reislire 9. bankpapier 6.20 CRICKET IN ENGELAND. DE EERSTE NEDERLAAG DER WEST-INDIëRS. De wedstrijd tusschen Worcestershire en West-Indië was er een van lage totalen. Wor cester 83 en 291 herstelde zich in de 2de in nings dank zij fraai batten van Cooper (92) en Martin (94) en won met 35 runs. Na 142 in de eerste innings gemaakt te hebben, waren het Perks (5—48) en Howorth (4—42) die de West-Indiërs voor de 2de maal voor 147 aan den kant zetten. Yorkshire 148 en 591 won in 2 dagen van de M C C. 92 en 114. Verity leverde de uitzon derlijke prestatie door in de 2de innings 9 wickets voor 62 te nemen. Middlesex 334 en 87—3 wint van Oxford University 195 en 223, Lancashire 308 en 39—0 wint van Glouces tershire 267 en 79 (Philllpson 7—18). Surrey 300 (Parker 110 x. Fishlock 90) en 193—4 (Fishlock 101) wint van Somerset 157 en 339—9 (gesl.) Kent 269 en 132 wint van Essex 109 en 176. Sussex 462—9 (gesl.) en 13—2 draw tegen Hampshire 228 en 349 (Walker 107). BILJARTEN. DE „HEINEKENS-BEKER"., De nederlaaswedstrijden om den ..Heine- kens-bekcr" zijn Dinsdagavond in het club lokaal van „D ES voortgezet met het eerste zestal van de Amsterdamsche biljartclub „Vondel" tegen dat van „D.E.S." De uitslag van de partijen was alsvolgt: (De spelers van „Vondel" staan bovenaan). pnt. brt. hs. gem. Lavertu Jr. 92 56 10 1.64 Uittenbogaard 100 56 9 1.78 Coelman Boerée Noorts Vlug Ozinga Slot Ten Zijthof Vaars 100 74 5 1.35 95 74 7 1.28 125 125 125 200 75 34 en 25 48 50 50 50 44 44 15 13 13 25 2.50 4.— 1.70 0.77 De zesde partij werd door omstandigheden uitgesteld. Het resultaat was, dat „Vondel" 517 en „D.E.S." 529 caramboles maakten. Vrijdag a.s. worden deze wedstrijden ver volgd met de tweede zestallen van deze clubs. In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw H. J. W. VISSER—DE HAAN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon LOUIS HERMAN. Bandoeng. 10 Mei 1939 Balistraat 5. Ondertrouwd: M. DE BAS en Ir. P. H. DINCEMANS Haarlem. Spruit en Boschstr. 7 Utrecht, Nieuwe Gracht 3 9 Mei 1939 Huwelijksinzegening 12 uur Re- monstrantenkerk te Haarlem, Donderdag 25 Mei. Toekomstig adres: Utrecht, Oudwijk 7bis. Ondertrouwd: RIE STERTEFELD en ALBERTUS A. CORNEGGE Huwelijksinzegening D.V. Don derdag 25 Mei a.s. in de Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg 1, Santpoort, n.m. 3.30 uur, door den Wel Eerw. Heer Ds. J. C. Aalders van Amsterdam. IJmuiden 10 Mei 1939 Santpoort Heden overleed tot onze groote droefheid, na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, ten Huize St. Agnes te Voorhout, onze geliefde Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Groot vader Johannus Wilhelmus Hogervorst in den ouderdom van 53 jaar. Uit aller naam: Wed. M.C.HOGERVORST- OVERDEVES1 Bennebroek, 9 Mei 1939 Duinlaan 14 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Vrij-- dag 12 Mei des morgens te 9 uur in de Parochie kerk van den H. Jozef te Bennebroek, waarna be grafenis op 't R.K. Kerk hof aldaar. WIJ HEBBEN STEEDS SUCCES met onze gebruikte rijwielen omdat wij een ruime sortering hebben, onze prijzen zeer laag zijn en onze garantie af is. Zie onze étalage. Wij verruilen, ver huren en emailleren. A. Koele- meijer, Brecstr. 3 gev. sed. 1912 (zear pittig) VIOOLTJES (pittig) CHRYSANTEN (meik) MARGRIETEN (zocht)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3