Onze Cricketclubs in 1939. CRICKET De drie aanvoerders. c. v. H. KAPOK MATRASSEN ff SCHAAKRUBRIEK DONDERDAG TT MEI 1939 HA'AMEM'S DA'G BE AC 6 A. VAN BAASBANK (Rood en Wit) Drs. B. KLEEFSTRA (Haarlem) A. ROODT (C.V.H.) Op Hemelvaartsdag begint de competitie van den Ned. Cricketbond. De liefhebbers van deze mooie zomersport zullen natuurlijk wel gaarne een en ander over de cricketclubs in Haarlem willen hooren. ROOD EN WIT. Onze oudste club, Rood en Wit, zal wederom met drie elftallen aan deze competitie deel nemen. Rood en Wit I komt dit seizoen met een (op papier althans) vrij sterk team uit, Yates zal waarschijnlijk in de gelegenheid zijn, geregelder te spelen dan het vorige seizoen en ook W. Kramer is bereid gevonden, zijn krachten we derom voor Rood en Wit beschikbaar te stellen. Beide spelers zullen den aanval, die het vorig jaar verzorgd werd (en met succes!) door A. van der Togt en P. C. Hagenaar, echter zonder eenige reserve van beteekenis, niet onbeduidend ver sterken. De verdediging is bij de eerste zes batsmen in zeer goede handen. P. van Bueren zal echter niet regelmatig beschikbaar zijn, doch in het tweede team zijn eventueel goede invallers aan wezig, van wie in de eerste plaats R. Kramer genoemd dient te worden, een inderdaad uit stekend batsman, die met wat meer routine, een zeer bruikbare kracht voor het eerste elftal zou zijn. Ook C. Bultman is, na eenigen tijd in Zuid- Afrika te hebben vertoefd, weder terug; hij be hoort eveneens tot de prominente spelers van Rood en Wit II, waarbij de aanval in goede han den is van de Stockbowlers M. Bruin en H. de Haan, terwijl J. Chapon met zijn „slows" een nuttige change vormt met R. Kramer. Van de jongeren in dit team is H. van Zijl een veel be lovend batsman voor de toekomst. Het derde elftal van Rood en Wit dat het vorig seizoen op zoo fraaie wijze het kampioen schap van zijn afdeeling wist te bemachtigen onder de kundige leiding van H. Wegerif, heeft evenals het vorig jaar weder de beschikking over een aantal goede spelers. Wij noemen slechts H. Hackenitz, M. Kapteyn den Bouw meester (de man met den bal), die met Franken in den aanval wel het meeste werk zal moeten verrichten. P. Freni, F. Struyck en H. Everard. De bekende veteraan Henri van Booven stelt ook dit seizoen zijn nog steeds nuttige diensten voor het derde beschikbaar. Indien alle spelers, stuk voor stuk hun beste beentje voorzetten, kan Rood en Wit ongetwij feld een uitstekend seizoen met haar drie elf tallen in den N. C. B. tegemoet zien. De elftallen van Rood en Wit zijn als volgt: Rood en Wit I: A. van Baasbank, aan voerder; P. A. Lammerts v. Bueren; A. van der Togt; W. Yates; W. Kramer; P. C. Hagenaar; J. Klein de Groot; M. Gobets; J. P. van Baas- k J. L. Sanders; A. Berendsen. od en Wit II: Mr. A. H. v. d. Berg, aanv.; •rendsen; A. J. de Haan; Jhr. B. Th. Elias; ramer; J. Chapon; H. de Haan; C. Bultman; /erard; M. J. H. Bruin; H. van Zijl. od en Wit III: H. Wegerif, aanv., H. Wack- i J. W. Adriaans; L. Groen; Henri van Boo ven; M. Kapteyn den Bouwmeester; F. Struyck; P. J. Freni; J. W. Francken; H. J. Everard; D. J. de Jong. HAARLEM. Het is bij onze cricketspelers reeds bekend, dat het eerste elftal van Haarlem is ingedeeld bij „de sterken", d.w.z. bij de kampioenen van verleden jaar Hermes-D. V. S., H. C. C. I. dat dit jaar bijzonder sterk is samengesteld, V. O. C. en Rood en Wit, welke vereenigingen zij dus tweemaal ontmoeten. V. R. A., H. C. C. II, P. W„ V. V. V. en H. B. S. zullen slechts eenmaal hun krachten met de Haarlemmers meten. Onze stadgenooten krij gen dus het komende seizoen een uiterst zware taak te verrichten. Eenige veranderingen in de samenstelling van het elftal bleken noodig te zijn. Drs. B. Kleefstra zal wederom met de captaincy belast zijn, het geen hem wel toevertrouwd is. De aanval zal gevormd worden door A. Maas en J. Middelink, terwijl als changebowlers over de volgende spelers de beschikking is, n.l. Ir. J. Allart, O. W. Abendanon, H. de la Mar en J. Fortgens. Reeds eenige jaren ontbreekt het Haarlem aan een openingspaar, dat eenigen tijd stand weet te houden. Daarom lijkt ons de opneming van R. Kammeijer, een geduldig batsman, een versterking toe. J. Voogd zal waarschijnlijk wel als z'n partner fungeeren. Verder kunnen we van J. Allart, H. de la Mar en J. de la Mar, B. Kleefstra en in laatste instantie van O. Abenda non, A. Maas en A. Hartog wel verwachten, dat zij met succes het bat zullen hanteeren. Wat het fielden betreft, behoeft het Haarlem-elftal in het geheel geen zorgen te baren, daar dit onderdeel, door enkele uitblinkers onder de jongere spe lers, zeer goed verzorgd is. Bovendien zal keeper Voogd, evenals het vorige jaar wederom een zeer groote steun voor de bowlers en dus ook voor het elftal beteekenen. Zooals gezegd, zal de taak zeer zwaar zijn, doch met wat zelfvertrouwen en goede oefening, kan veel worden bereikt. Het reserve elftal van Haarlem, dat in de tweede klasse B uitkomt, is nu als volgt samen gesteld: K. Rijpma, R. Ton, H. Healey, H. D. Wessel, P. de Ruig, J. Mulder, P. Kruyt, J. El- singer, A. van den Bergh, Hub. Boeree en V. J. v. d. Lijke. Het C. V. H.-elftal zal vermoedelijk weinig veranderingen ondergaan. Onder aanvoering van A. Roodt zullen ongeveer de volgende spelers aan den start verschijnen: F. Seveke, G. Zeeuwe, A. v. Loenen, J. Jacobs, O. Keyser, F. Gusten- hoven, C. Feltz, A. v. d. Sluis, D. de Vos en E. Kievit. F. Vogelsang zal dit jaar wegens ziekte hoogst waarschijnlijk niet of zeer weinig uitkomen en F. Jacobs kan voorloopig wegens studieredenen niet spelen. De aanval zal weer grootendeels aan het be proefde duo ZeeuweRoodt komen, maar het is te hopen dat eenige jongeren (C. Feltz, F. Seveke en Th. v. d. Pas) hun den zoo noodigen steun kunnen geven. Wanneer vervangers noo dig zijn, staan hiervoor te allen tijde nog ge routineerde krachten als G. v. Langelaar, A. v. Roon e. a. ter beschikking. De C. V. H.'ers zien met vertrouwen het komend seizoen tegemoet. van WASSENAAR zijn altijd BETER en GOED- KOOPER. - Uitsluitend eigen fabrikaat. (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. Vergadering van R. C. H. Gouden speldje aan Jac. de Geus. Woensdagavond heeft R.C.H. in een huis houdelijke vergadering het voetbalseizoen af gesloten en vervolgens reeds voorbereidingen getroffen voor het komende seizoen. Eerst te haif negen kon vorzitter S. Haze- voet de vergadering openen. Het bleek spoe dig, dat de betrekkelijk korte agenda de aan wezigen uren in beslag zou nemen. Voordat bijv. tot de verkiezing van de elftalcommissie kon worden overgegaan, werd die commissie aan een grondige critiek onderworpen, maai bij de stemming bleek men toch het aftre dend- college weer gaarne op zijn plaats te laten zoodat, behalve de heer Ruis, die niet meer beschikbaar is, de volgende heeren in die commissie zitting nemen: Nachtegeller, A. Scheen. F. Nieuwenhuis en G. J. Krom. Vervolgens werd on der luid applaus van de aanwezigen aan den heer Jac. de Geus, die het vorig jaar afge treden is als secretaris, het gouden clubspeldie overhandigd als be looning voor het vele werk in die functie voor R.C.H. verricht. De besprekingen over het voortbestaan van het clubblad, indeeling JAC. DE GEUS. van aantal elftallen in den H. V. B. namen daarna neg geruimen tijd in beslag, zoo dat eerst tegen twaalf uur deze geanimeerde vergadering gesloten kon worden. PROMOTIE-DEGRADATIE COMPETITIE E. D. O.—H. B. S. Het E. D. O.-bestuur schrijft ons: De belangstelling voor dezen wedstrijd is enorm; door de belangelooze hulp van „Haar lem" is het bestuur in staat gesteld, de accomo date met een duizendtal plaatsen uit te breiden Vooral uit Den Haag bereiken ons berichten, dat de belangstelling voor dezen wedstrijd bui tengewoon groot is, zoodat dan ook duizenden Hagenaars hun club zullen vergezellen. Om teleurstellinig te voorkomen zal men goed doen, niet te wachten tot Zondag om een plaats bewijs te koopen, maar dit bij den voorverkoop te doen. Ook voor de werkloozen is weer gezorgd. Zij kunnen op vertoon van stempelkaart en contri butieboekje tegen den voor hen geldenden goed- koopen prijs een toegangskaart koopen. Aan het terrein moeten echter stempelkaart en contributie-boekje getoond worden. VEREENIGING VAN TWEEDE-, DERDE EN VIER DE-KL ASSERS. In de dezer dagen gehouden algemeene vergadering van Afdeeling I der Vereeniging ter behartiging van de belangen van tweede, derde en vierde klasse voeibalvereenigingen in Nederland werden de aftredende bestuurs leden, de heeren J W. L. Scherpenhuizen en H. B. Verbeek bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigden naar de bondsvergade ring werden aangewezen voor de tweede klasse de heeren G. Kruyver, H. Scheen en I. Galavazi; voor de derde klasse de heeren G. Hohman en J. W. L. Scherpenhuizen; voor de vierde klasse de heer J. A. W. Bergvelt. Met groote meerderheid werd een voorstel aangenomen om te trachten het daarheen te leiden, dat bij uitwedstrijden van het Ne- derlandsch elftal geen radio-uitzendingen tusschen 1 en 5 uur meer zouden plaats heb ben. Een vluggere afwerking van 't wedstrijd programma en minder benadeeling van de zomersporten zouden hiervan het gevolg zijn. Men was het niet eens met de late vast stelling van de bekerwedstrijden en over dp beperkte deelneming. Dringend werd verzocht maatregelen te nemen tegen het z.g. „wilde voetbal" in den zomer. Oplossingen, bijdragen, vragen enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dag blad, Groote Houtstraat 93. Haarlem. PROBLEEM No. 1006. (No. 1 van den wedstrijd, 53e ladder). Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Khl, Dbl, Lh7, Pb7, Pc6, b6, e5. Zwart: Kd5, Te8, Pb8, h5. „Schaken leeren is zeer moeilijk, schaakspe len nog veel meer." PAUL SCHELLENBERG. ONZE DRIE EN VIJFTIGSTE LADDER WEDSTRIJD. Heden begint onze drie en vijftigste ladder wedstrijd, welke negen weken zal duren. In be doeld tijdvak zullen 6 tweezettevs, 5 driezetters, en 1 eindspelstudie worden geplaatst. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen, minder ge routineerde of beginnende oplossers kunnen hun krachten aan de tweezeltige problemen be proeven. Wanneer men geregeld eenige problemen goed oplost, zal eenmaal de top van de ladder worden bereikt, ook al behaalt men in eiken wedstrijd derhalve niet het hoogste aantal punten. Het aantal deelnemers bedraagt thans 112. Aan den termijn van inzending der oplossin gen, welken wij op veler verzoek op drie weken li ebben gesteld, zullen de oplossers zich stipt moeten houden aangezien voor te., laat inge zonden goede oplossingen geen punten meer worden toegekend. DE WEDSTRIJDBEPALINGEN. 1. De wedstrijd omvat één afdeeling, waarin, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder systeem, iedereen kan zich te allen tijde als op losser aanmelden. Echter is opgave van naam en adres noodzakelijk. 3. Voor iedere goede oplossing worden punten toegekend en wel: voor tweezetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor 4-zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 punten en voor schertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare problemen en studies worden niet opzettelijk geplaatst. Mocht een deelnemer echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie onoplosbaar of nevenoplosbaar is dan worden hem (haar) 2 extrapunten voor tweezetters en 3 extrapunten voor de overige problemen en studies toege kend. Voor schertsproblemen kan in bedoeld geval één extrapunt worden toegekend. (Zie art. 11). Iedere foutieve bewering omtrent nevenop losbaarheid of onoplosbaarheid kan worden ge straft met één punt. Iedereen heeft natuurlijk het recht de bedoel de bewering binnen den gestelden termijn (zie art. 10) te herroepen. De auteursoplossingen blijven echter ten opzichte van het aantal daarvoor vastgestelde punten van kracht. 5. Tweemaandelijks wordt een ranglijst opge maakt volgens het totaal aantal behaalde pun ten; die ranglijsten zijn doorloopend; het twee maandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opgeteld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toegekend ter waarde van hoogsten f 5,(schaakboek of schaakboeken, schaakspel, schaakbord, reis- schaakspel, enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 60 deelnemers zijn wordt geen prijs toegekend. Mén kan niet een prijs winnen in een tijdvak, waarin men niet heeft opgelost. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het puntenaantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij die door het lot afvielen voor den tweemaandelijkschen prijs, behouden echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, eventueel door hen be haald in het volgende tweemaandelijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die ge durende 6 achteenvolgende maanden niet hebben opgelost, wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van twee zetters is voldoende. Voor 3-zetters moeten ech ter de eerste 2 zetten voor 4-zetters de eerste 3 zetten, benevens alle varianten, worden opge- gegeven. Onvolledige oplossingen kunnen voor den wedstrijd als niet geldig worden aangemerkt. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden of de uitwerking geheel of ten deele wordt ver langd. 10. Uiterlijk 21 dagen na den datum van ver schijning van de schaakrubriek, waarin de op gaven gepubliceerd worden, moeten de oplos singen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossingen, zoo noodig eerst in de volgende ranglijst wor den verantwoord, 11. Over foutieve oplossingen kan niet schrif telijk worden gecorrespondeerd. Zij, die mee- nen nevenoplossingen te hebben gevonden, zullen die voor alle opgaven volledig moeten inzenden, daar zij anders zonder meer ter zijde worden gelegd. 12. In bijzondere en onvoorziene gevallen be slist de schaakredacteur. OPLOSSING PROBLEEM No. 996. (No. 3 van den wedstrijd, 52e ladder). Stand der stukken: Wit: Ka6. Th6, Pel, Pc6, d5, e4, g5. Zwart: Kc5, a7. (W. A. Shinkman, 1847—1933). 1. d5d6. Kc5c4; 2. d6d7, Kc4—c3; 3. Th6—h2, enz. Kc5xc6; 2. Pel—d3, Kc6—d7; 3. Pd3—e5f, enz. Kc5c4; 2. d6—d7. Kc4—c5: 3. d7—d8 D, enz. Goed opgelost door: H. J. S. Beck en M. H. Wiersema, beiden te Bloemendaal; E. J. Akkerboom, B. Amelung, A. v. Baren, J. J. H. Bauer, A. F. Blokker, J. Buma. J. W. Derogee, C. v. Dort, H. W. v. Dort, J. Hillebrand, F. W. Hoogerbeets, J. ten Hove, G. Huizing Jr., H. Jonkers, L. Kensen, F. Krug, Mart. J. Lürsen, J. H. Meilink, Frits J. Mon driaan, A. J. Mooy, C. S. G. Noordhoff, J. J. Piers, Jac. Priester, P. Rotteveel, J. Schippers, A. Veerman, C. Warlé en J. P. Wever, allen te Haarlem; F. D. Kat. te Heemstede; G. Staalen- hoef, te Hillegom; T. W. Zwerus, te Hoofddorp; H, F Antonisse, J. Germeraad, mej. D. M. Graaf land en K. Siegerist, allen te Santpoort; Joh. B. Pennock, te Utrecht (allen vier punten). CORRESPONDENTIE. Haarlem. J. H. Uw „langstaart" zelfmat zullen wij gaarne buiten wedstrijdverband opnemen. Hillegom. G. S. Als studie te eenvoudig, maar als eindspel zullen wij plaatsing overwegen. Gaarne naam van uw partner, wanneer ge speeld en in welken wedstrijd. AUTOSPORT. Het circuit te Zandvoort. Prins Bcrnhard schenkt een wisselbeker. Met het naderen van den datum, waarop de eerste automobiel-snelheidswedstrijden op een gesloten wegcircuit in ons land door de K.N.A.C. te Zandvoort worden georganiseerd, teekenen zich de belangrijke feiten, welke daarmede verband houden, steeds sterker af. Dezer dagen werd de sportcommissie der K.N.A.C. verblijd met de mededeeling dat Z.K.H. Prins Bernhard voor deze wedstrijden een wisselbeker beschikbaar heeft gesteld. Met het asphalteeren van de Dr. Metzger- straat schiet men reeds flink op. Over enkele dagen zal het laatste stuk van het circuit over het rangeerterrein, het viaduct en de verbin ding met de Vondelstraat onderhanden ge nomen worden. Langs de verlengde Van Lennepstraat staat reeds het eerste gedeelte van de groote tribune en op het gedeelte van den weg, rondom de hockeyvelden probeeren sommige automobie- listen reeds hoe groot de snelheid van hun wa gens in de betrekkelijk scherpe bochten kan zijn. Het nieuwe wegdek, dat een groote stroef heid bezit, blijkt uitstekend te voldoen. DAMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Hoofdklasse Sluiter—v. Dartelen (eerste partij herkamp) 11 Fabelv. Looij 11 MeureKroon 20 Eerste klasse: LeuffenVroolijk 02 MolPh. Schrijnenmakers 20 BakkerD. Schrijnenmakers 11 ElstgeestMiedema 02 RisseeuwSchijvenaar 02 ElstgeestBakker 11 Tweede klasse. Pcotsv. d. Koren 02 Boerkool—de Laat 02 C. OudhofKoren 20 WageningenDinkla 11 De Laat—H. J. Oudhof 0—2 Derde klasse. Holm—Hoogener 11 HoddenbachBeekhuis 11 BerkhoutVerkuijl 11 HekelaarD. Kempe 11 BILJARTEN. DE „ZILVEREN FRUITMAND". Bij de „B.C. Haarlem" werden Woensdag avond de ontmoetingen in het invitatie-tour- nooi om de „Zilveren Fruitmand" met de vol gende partijen voortgezet: W. Damman G. Lammes pnt. brt. 350 32 350 32 h.s. 65 62 gem. 10.93 10.93 Dit is tot nog toe de eerste partij in dit tournooi, die met een gelijk aantal punten eindigde, waaruit volgt, dat het ook een zeer spannende strijd was. Aanvankelijk nam Damman met series van 18, 33, 25, 17. 15, 10, 14 en 22 een flinken voorsprong. Na 15 beur ten stond het: 174 om 120. Van een inzinking van zijn tegenstander maakte Lammes gebruik om bij te komen en zelfs een voor sprong te krijgen; hij scoorde o.a. series van 13, 62, 32 en 19. d.i. in 4 beurten 126. waarna het was; 269 om 308. Tenslotte maakte Dam man met 65 uit; doch ook Lammes maakte met 7 uit. W. Damman 198 16 38 12.37 J. Steffers 350 16 86 21.87 Steffers zette zeer sterk in. Na 4 beurten no teerde hij reeds 123 met een serie van 86 Zijn tegenstander had er toen pas 13. Deze her stelde zich en maakte achtereenvolgens: 13, 12, 14, 21, 38, 17 en 23, dus in 7 beurten 135 punten, Steffers liet zich echter niet afschrik ken en scoorde 24, 17, 17 en 61, zoodat hij de leiding behield. Op de 12e beurt luidde het: 157 om 252. Met 9, 31, 25 en 33 scoorde hij de resteerende punten en liet zijn tegenstander geen kans meer. Hedenavond voorzetting met; Steensma Damman en Metzv. Someren. ROEIEN. DE VARSITY. Een van de belangrijkste factoren bij de wedstrijden is wel die van het opnemen van den tijd. waarin de ploegen de baan afleggen. Immers het verschil van tijd van aankomst bij de finish van de eene en van de andere ploeg bedraagt vaak slechts enkele seconden of fracties van seconden. Men heeft dan ook steeds gezocht naar een systeem, waarbij de tijd tot in onderdeelen van seconden nauw keurig kon worden opgenomen. Men was hier in reeds op bevredigende wijze geslaagd, door dat de chronometers bij de finish in werking werd gesteld door het drukken op een knop bij den start, zoodra het startschot was ge lost. Thans zal bij de a.s. Varsity een nog meer geperfectioneerd systeem worden toege past, waardoor zelfs voorkomen wordt, dat de fracties van seconden, welke verloopen tusschen het afgaan van het startschot en het drukken op den knop, verloren gaan en wat hierop neerkomt, dat de chronometers aan de finish electrisch in werking gesteld worden door het afschieten van het schot. Door dit systeem wordt dus nog nauwkeuriger dan voorheen dit het geval was. de tijd op genomen. Voorts gaat er, wanneer een chronometer wordt afgedrukt, electrisch een bel, die het passeeren van de finish aankondigt. VEEMARKT ROTTERDAM. Rotterdam, 9 Mei 1939. Totaal aanvoer 4930. Paarden 255, Veulens 6. Magere runderen 1361. Vette runderen 890. Vette kalveren 45. Graskalveren 158. Nuchtere kalveren 1658. Zuiglammeren 144. Varkens 8. Bokken en geiten 122. Vette koeien le kwaliteit 75. 2e kwaliteit 61, 3e kwaliteit 36 tot 48. Vette ossen le kwal 78, 2e kwal. 60, 3e kwal. 38 tot 48; Stieren le kwal. 60, 2e kwal 53, 3e kwal. 46. Vette kalveren le kwal. 110, 2e kwal 90, 3e kwal. 60 tot 75; Schapen le kwal. 45, 2e kwal. 40, 3e kwal 23. Graskalveren 2e kwal. 52, 3e kwal. 40. Nuchtere kalveren le kwal. 37, 2e kwal. 32, 3e kwal 27. Slachtpaarden le kwal. 50, 2e kwal. 42, 3e kwal. 32. Prijzen per K.G. Schapen le kwal. 20, 2e kwal. 16, 3e kwal. 14. Zuiglammeren le kwal. 7, 2e kwal 5, 3e kwal 3. Nuchtere slachtkalveren le kwal. 8, 2e kwal. 7. 3e kwal. 6. Nuchtere fokkalveren le kwal 25, 2e kwal. 20. 3e kwal. 15. Slacht paarden le kwal. 235, 2e kwal. 200, 3e kwal. 135; Werkpaarden le kwal. 350, 2e kwal. 270, 3e kwal. 130. Hitten le kwal. 255, 2e kwal. 195, 3e kwal. 125. Stieren le kwal. 255. 2e kwal. 200 3e kwal. 135. Kalfkoeien le kwal 285, 2e kwal. 200, 3c kwal. 155; Melkkoeien le kwal. 280, 2e kwal. 210, 3e kwal. 1.55; Vare koeien le kwal. 200 2e kwal. 160, 3e kwal. 140. Vaar zen le kwal. 165, 2e kwal. 145, 3e kwal. 105. Pinken le kwal. 125, 2e kwal. 105, 3e kwal. 85. Graskalveren le kwal. 55, 2e kwal. 35, 3e kwal. 25. Bokken en geiten le kwal. 9, 2e kwal. 6, 3e kwal. 4. Prijzen per stuk. Omschrijving Dinsdagsche marktnoteering. Vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer; handel matig; prijzen als gisteren en prima's tot 79 en 72 ct. Stieren: aanvoer flink; handel kalm; prij zen 2e soort iets stijver, verder onveranderd. Vette kalveren: aanvoer als vorige week; handel redelijk; prijzen stabiel. Prima's tot f 1.20. Schapen en lammeren: aanvoer matig; handel traag; prijzen lager. Zuiglammeren: aanvoer korter; handel stroef; prijzen iets lager. Nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer iets grooter; handel vlot; prijzen iets hooger. Paarden: aanvoer als vorige week; handel slecht; prijzen lager. Kalf- en melkkoeien: aanvoer als vorige week; handel iets levendiger; prijzen prijs houdend. Varekoeien: prijzen onveranderd; handel lui;prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon; han del traag; prijzen iets lager; Graskalveren prijzen gewoon handel traag; prijzen onver anderd. Bokken en geiten: aanvoer ruimer; handel stug; prijzen lager. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Rott. n. Vancr. 10 te New castle on Tyne. Leerdam, Tampico n. Rotterdam te Houston Zaandam, 9 van New-York te Philadelphia. Blommersdijk, Philadelphia n. Rotterdam pass. 9 Scilly. Edam, New-Orleans n. Rotterd. 9 te Londen Beemsterdijk, Rott. n. Boston, 8, 90 mijl van Scilly. Breedijk, Rott. n. New-Orleans, 8, 115 mijl Z.w. van Scilly. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein 10 v. Rott. te Hamburg. Heemskerk (uitr.) 10 v. Kaapstad. Springfontein (uitr.) 10 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 9 v. Dakar via Havre. HALCYONLIJN. Vredenburg 9 v. Narvik n. Vlaardingen. Stad Maastricht 9 te Narvik. Stad Amsterdam, Rott. n. Lulea, p. 6 Skagen Stad Dordrecht 10 v. Rott. te Antwerpen. Maasburg 10 v. Vlaardingen te Narvik, vr. Vlaard. Stad Vlaardingen 10 v. Narvik te Vlaard. Rozenburg 9 v. Salta Caballo n. Vlaardingen. Stad Maassluis 10 v. Vlaardingen n. Narvik Stad Dordrecht 10 v. Vlaard. n. Antw. Flensburg, Vlaardingen n. Wabana, 8, 100 mijl Z.Z.W. van Valentia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 10 te Hongkong. Arendskerk (thuisr.) 10 te Genua. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Ceres (th.) 9 v. Huil. 10 (4 nam.) verw. Amstelland (thuisr.) 10 van Bahia. Montferland 12 5 (nam.) te IJmuiden verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vesta 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Fauna 10 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Amor 8 van West-Indië te New-York. Simon Bolivar 3 van Curacao te Cristobal. Ajax 9 v. Amsterdam te Kopenhagen. Berenice, 10 van Rotterdam te Amsterdam. Boskoop 10 van Antwerpen te Amsterdam. Costa Rica 9 van Barbados n. Amsterdam. Hercules 9 van Stamboul te Bourgas. Irene, 9 v. Napels te Catania. Iris 9 van Amsterdam te Bordeaux. Nereus, 9 van Oporto te Lissabon. Oberon 9 van Jaffa naar Tel Aviv. Orpheus 10 van Aarhuus te Amsterdam. Stella 9 van Amsterdam te Genua. Trajanus 10 v. Alexanderië te Thessaloniki. Ulysses 9 v. Piraeus naar Izmir. Venus 8 van Valencia n. Cadix. Vulcanus 9 v. Nauplia n. Piraeus. Ariadne 9 v. Oran te Malta. Bacchus 10 v. New-York n. La Guayra. KONINKLIJKE SHELL. Mirza 5 v. Curasao n. Lissabon. MEYER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Menesteus 9 v. Kobe n. Rotterdam. Aeneas Japan n. Rotterdam 7 te Chinwangtao. Benreoch Miike n. Rotterd. 8 te Honkong. Myrmidon. Batavia n. Hamb. 9 v. Londen. Bengloe, Hongkong n. Rotterdam via Londen 9, 80 mijl W.Z.W. van Niton. C. of Bedford, Dairen n. Rott. 10 v. Havre via Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bantam (uitr.) 10 v. Port Said. Kota Radja 10 v. Hamburg te Schiedam. Kota Pinang (uitr.) 10 (5 n.) van Suez. Baloeran (uitr.) 10 v. Rotterdam. Sibajak (thuisr.) S van Marseille. Kedoe (thuisr.) 9 van Singapore. Kota Radja 9 v. Hamb. n. Rott. Dempo 10 v. Batavia n. Rott. Weltevreden, 10 v. Rott. te Batavia. Soekaboemi 8 van Colombo n. Bombay. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alhena, 9 v. Hamburg n. Rotterdam. Aludra 9 v, Rotterdam te Buenos-Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. v. Old. (th.) 10 van Colombo. •Johan de Witt, (uitr.) 9 v. Belawan. Poelau Tello (uitr.) 9 van Genua. Marnix (uitr.) 9 v. Algiers. Tajandoen (thuisreis) via Avonmouth 9 Mei 100 mijl Z.W. van Land's End. WIJK LIJN. Naaldwijk Antw. n. Lissabon p. 9 (namj Vlissingen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10