mus Ned. O.-Indië theeconsumptie WERKZAME NIEREN DAUDEY'S BLOEMENMAG. ECHTE WALES ANTHRACIET WITTOP KONING V R IJ D A G 12 MEI 1939 HAARLEM'S D-AG BE AD 2 Dc werkloosheidsuitkeerina Berekening van gezinsinkomsten. Vanwege den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding en Maatschappelijk Hulpbetoon is aan de besturen van de diverse organisaties de volgende brief verzonden: ..Bii rondschrijven van 31 December 1938, aangevuld bij circulaire van 16 Januari 1939. heeft de Minister van Sociale Zaken ter kennis van de gemeentebesturen gebracht, dat ver diensten door gezinsleden van ondersteunden verkregen met het verrichten van gezinsarbeid van huishoudelijken aard, bij het vaststellen van het steunbedrag buiten beschouwing kunnen worden gelaten, zondat generlei aftrek voor deze verdienste behoeft plaats te vinden. Bij de uitvoering van deze regeling is evenwel gebleken, dat het algemeen buiten beschouwing laten van deze verdiensten in sommige gevallen tot een zoodanige steunverhooging aanleiding geeft, dat het totale gezinsinkomen met inbe grip van steun, de grens van behoefte in niet onbelangrijke mate overschrijdt. B. en W. hebben dienaangaande besloten het bepaalde in art. 10a der steunregeling V/> maal de norm), dat ten aanzien van de ver dienste van dienstmeisjes was uitgeschakeld, weder van kracht te doen worden, met dien verstande, dat wanneer één gezinslid werk van huishoudelijken aard verricht 1.65 maal den steunnorm wordt aangehouden, wanneer twee gezinsleden werw van huishoudelijken aard ver. richten 1.70 maal den steunnorm en vervolgens opklimmende met 5 pet. voor ieder gezinslid meer, dat in een huishoudelijke betrekking is. Verwen Uw Moeder, Heusch het mag, Stuur haar een bloem Op Moederdag. Ruime sorteering voor dit geschenk etaleert: CR. HOUTSTRAAT 112 TEL. 10859 (Adv. Ingez. Med.) ZORG VOOR M IÉMAND vardrnafit verstoppina der Ingo- wanden, maan traag funotlonneerende nieren, dlo ernstige gevolgen kunnen hebben, worden dikwijls verwaarloosd. Rugpijn, ver stoorde slanp, duizeligheid, rheumatlek, Ischial ot spit zijn de er vaak uit voortkomende gevol gen. Deze verschijnselen waarschuwen u, dat de werking der nieren verstoord raakt. Houd derhalvo uw nlorcn In goeden staat door een dluretisch middel. Stel uw gezondheid niet In de waagschaal, maar laat roster's Rugpijn Nieren Pillon u nieuwe kracht en vitaliteit geven. Foster's Pillen bevatten geen gevaar lljke bostanddeelen en hebben In Holland ruim 80 Jaren ongeëvenaard succes behaald. Rugpijn Nieren Pillen j| (Adv. Ingez. Med.) UITSLAG VEILING. Uilslag der verkooping gehouden in het Ver kooplokaal Notarishuis op Donderdagavond 11 Mei. Drie huizen met schuur, tuin en erf te Haar lem aan de Radboudstraat no. 5, groot 1 are, 77 centiaren, no. 7, groot 1 are, 43 centiaren en no. 9, groot 1 are, 39 centiaren. Gecombineerd f 8620. I. Jonk q.q. Drie huizen met schuur, tuin en erf te Haar lem aan de Radboudstraat no. 11, groot 1 are, 36 centiaren, no. 13, groot 1 are, 32 centiaren en no. 15, groot 1 are, 29 centaren. Gecombineerd f 8410. I. Jonk q.q. Drie huizen met schuur, tuin en erf te Haar lem aan de Radboudstraat no. 17, groot 1 are, 27 centiaren, no. 19, groot 1 are, 34 centiaren en no. 21, groot 1 are, 35 centiaren. Gecombineerd f9135. I. Jonk q.q. Een huis met schuur, tuin en erf te Haarlem aan de Radboudstraat no. 23, groot 1 are. 15 centiaren f3025, W. Hoek q.q. Een huls met schuur, tiiin en erf te Haarlem aan de Radboudstraat no. 25, groot 1 are, 12 cen tiaren, f3000 L. van Wijk q.q. Een huis met schuur, tuin en erf te Haarlem aan de Radboudstraat no. 27, groot 1 are, 8 cen tiaren f2800, H. van de Pol q.q. Drie huizen met schuur, tuin en erf te Haar lem aan de Radboudstraat no. 29. groot le are, 5 centairen, no. 31, groot 1 are, 3 centiaren en no. 33, groot 1 are, 19 centiaren. Gecombineerd f 8785, I. Jonk. q.q. Een heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Zomerluststraat no. 16, groot 1.87 are. f 5000. Opgehouden. Een perceel weiland te Heemstede aan den Meerweg, uitmakende een westelijk gedeelte van pl.m. 1.66.70 H.A .van het perceel kad. Heemstede, sectie C No. 3125. 1' 6700. H. Jansen. Een perceel weiland te Heemstede nabij den Cruquïusweg, uitmakende een middengedeelte, groot pl.m. 2,03.30 H.A. van het perceel kad. Heemstede, sectie C No. 3125. f 7900. C. v. d. Weiden. Een perceel weiland te Heemstede aan de Cruquiusweg, uitmakende een oostelijk gedeelte, groot pl.m. 1.32.30 H.A. van het perceel kad. Heemstede sectie C No. 3125. f 5100. G. J. Smit. Een perceel weiland te Heemstede aan den Cruquiusweg, kad. gemeente Heemstede sectie A No. 7161, groot 3.27.10 H.A. f 13.050. A. Milatz. Eenige perceelen weiland te Haarlemmermeer aan den Spieringweg, kad. Haarlemmermeer sectie D Nos. 3349, 1698, 1699, 1700 ged. en 1701 ged., totaal groot 4.79.55 H.A., eenige perceelen weiland te Haarlemmermeer aan den Spiering weg, kad. gemeente Haarlemmermeer, sectie D Nos. 1700 ged., 1701 ged.. 1702 en 1703, totaal groot pl.m. 4.90.25 H.A. en de boerenhofstede „Meerzorg" te Haarlemmermeer aan den Spie ringweg no. 931, bestaande uit woonhuis, schu ren, stalling, boomgaard, moestuin, erf en werf, alsmede eenige perceelen weiland, kad. Haar lemmermeer sectie D Nos. 3071, 1706, 1707, 1708, 1709, 1710, 1711 en 1712, totaal groot 9.82.80 H.A. Gecombineerd f 21.455, A. Milatz. Het winkelhuis met bovenwoning te Haarlem aan de Doelstraat no. 28, groot 39 centiaren f 2425, J. P. C. Grobbe q.q. Een benedenhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erf te Haarlem aan de Linscho- tenstraat no. 2 a, groot 1 are, 6 centiaren, f 4000, H. W. Nieboer. Een winkelhuis'met afzonderlijk opgaande bo venwoning en erf te Haarlem aan de Zomervaart no.-148.zwart en. ropd, groot 1 are, 44 centiaren. 17350; H." G. Veldhuizen. Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. De herdenking op 18 Mei. Het bestuur van de afdeeling Haarlem van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft gemeend, in overeenstemming met het initiatief en de pogingen van het hoofdbe stuur der Vereeniging. ook (juist) dit jaar weder de aandacht te moeten vestigen op de 18-Mei-herdenking als een der ernstigste uitingen van het algemeen verlangen naar het behoud van den vrede in Europa. O.a. wendde voornoemd bestuur zich tot de voorgangers van de verschillende kerkgenoot schappen. met het verzoek de Zondag voor of na i8 Mei in hun woord tot de gemeente de noodige aandacht te willen schenken aan het groote belang van het behoud van den vrede. Op Maandag 15 Mei zal van half 5 tot 6 uur in het Rembrandt Theater een film vertoond worden „De Groqte Illusie" welke gratis toe gankelijk zal zijn voor alle leerkrachten van het lager en voortgezet onderwijs in Haarlem en omstreken, benevens voor de leerlingen van de hoogste (5de en 6de) klassen van Gymnasia, H.B.S. en Lycea. M.T.S., Kweek scholen en voor de leden der Vereeniging. Tenslotte verkreeg het bestuur de medewer king van verschillende boekhandelaren: De Erven Loosjes, Gr. Houtstraat, de Vries, Oude Gracht; hoek Jacobijnestraat; Vernout, War moesstraat, Over veen en Bloemendaal; en de Wit, Bloemendaal, die zich allen bereid ver klaarden een deel van hun etalageruimte in de week van 18 Mei beschikbaar te stellen voor deze herdenking. De aandacht van het publiek wordt zeer bijzonder ook op deze etalages gevestigd voor werken op het gebied van oorlog, vrede en volkenrecht. Officieele openstelling van „De Goffert". In werkverschaffing' tot stand gekomen stadspark te Nijmegen. Op Zaterdag 8 Juli zal door den commissaris der Koningin in de provincie Gelderland mr. S. Baron van Heemstra, het stadspark ..De Goffert" te Nijmegen officieel worden ge opend. Z.K.H. Prins Bernhard hoopt bij deze ope ning aanwezig te zijn. De stadspark „De Goffert" is een in werk verschaffing tot stand gekomen stichting, die velerlei gelegenheid biedt tot ontspanning en tot beoefening van talrijke takken van sport In een mooie landelijke omgeving ligt een stadion, dat plaats biedt aan 25.000 personen. Het geheele park beslaat een oppervlak van 60 H.A CERTIFICAAT AAN LEERLINGEN VAN DANSSCHOLEN. De jaarlij ksche feestavond voor het uitrei ken van het certificaat aan de leerlingen van de dansleeraren A Kwekkeboom en Micgielse en Van Ake. wordt gehouden op Woensdag 17 Mei in het Gem. .Concertgebouw. Deze avond wordt georganiseerd door den Algem Ned Danssportbond. De algeheele leiding be rust bij cle heeren A. Kwekkeboom en Micgielse en van Ake. De dansmuziek wordt verzorgd door van Ake Jr.. and his band (10 personen). DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De Hoofdstembureaux in de kieskringen I, II en in alhier, hebben Donderdag in open bare zitting beslist over de geldigheid der in geleverde lijsten voor de candidaatstellingen voor den Haarlemschen Gemeenteraad. Alle ingeleverde lijsten werden geldig ver klaard. OUDEN VAN DAGEN ZIEN „JONGENSSTAD". Hedenochtend hebben de Haarlemsche Ouden van Dagen van het Diaconessenhuis, het St. Jacob Godshuis, het Stadsaxmenzie- ken, het Luther's Oude Mannen- en Vrou wenhuis en het Ripperdahuis een bezoek ge bracht aan hebLuxor Theater alhier en daar de film „Jongensstad" gezien. DAGBLADRECLAME iS DOELMATIG. Een uitgebreid onderzoek heeft in Amerika uitgemaakt, dat de verkoop van alcohol-vrije dranken stij'gt naar mate daarvoor meer wordt geadver teerd in dagbladen. Ook aan den verkoop van de verschil lende merken afzonderlijk was duide lijk waar te nemen dat de bedrijven, die hun reclame concentreerden in dagbladen, de beste verkoopsresul taten veroverden. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Betrokken tot zwaar of half bewolkt, koel weer, aan vankelijk nog regenbuien met kans op onweer, meest matige Noordelijke tot Noordoostelijken wind. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 58 F. 50 F 52 F. De as van het langgerekte gebied van hoo- gen luchtdruk in het Noorden en Westen draaide van een richting NoordZuid tot een richting NoordoostZuidwest. Het Noordelijke maximum van den lucht druk breidt zich over Scandinavië uit. Door het verschijnen van nieuwe depressies in het Poolgebied begon de luchtdruk in het eigen lijke Poolgebied weer af te nemen, Het restant van de depressie, die gisteren over Noorwegen lag, trok naar het Zuiden. Het passeerde van nacht ons land en lost thans op in het uitge strekte en vlakke gebied van lagen luchtdruk dat het geheele vasteland en het Middelland- sche zeegebied bedekt. Op den Oceaan blijft de luchtdrukverdee- ling uiterst vlak en de Oceaandepressies blij ven ver in het Westen. Op het continent heerscht overal koel, betrokken en regen achtig weer. Te Zürich viel in het laatste et maal 15 m.M. regen. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 10.15 uur; n.m. 22.52 uur. Strand berijdbaar van 15.1521.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Eindexamens Gymnasia. De minister van onderwijs heeft: le. bepaald, dat de eindexamens der open bare en aangewezen bijzondere gymnasia en afdeelingen gymnasium van lycea, voor zooveel het mondeling gedeelte betreft, dit jaar zul len worden afgenomen op de hieronder voor elke school aangegeven dagen; 2e. aangewezen de navolgende gecommit teerden, onder wier toezicht deze examens zullen worden afgenomen: bij de eindexamens van het Gem. Gym. te Haarlem op 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 15 16 Juni; gecommitteerden: dr. R. H. Woltjer te Amsterdam; dr. P. Geyl te Utrecht; dr. A. M. A. A. Steger te Heemstede; aan wie zal worden toegevoegd: op 12, 13, 14, 15, 16, 22, 23 en 24 Juni dr. V. J. Koningsberger te Utrecht. Bij de eindexamens der afdeeling gymna sium van het R.K. Lyceum voor Meisjes te Haarlem op 2, 3 en 5 Juni; R.K. Lyceum voor jongens "te Haarlem op'6, 7 en 8 Jiini; Chr. Lyceum te Haarlem op 9, 10, 12, 13 en 14 Juni; Kennemer -Lyceum te Bloemendaal op 22. 23, 24, 26, 27, 28 en 29 Juni; gecom mitteerden: dr. A. Sizoo te Amsterdam; dr. K. R. Gallas te Amsterdam; dr. J. Ridder te Groningen; aan wie zullen worden toege voegd: op 7 en 8 Juni dr. J. Th. Strengers te Utrecht; dr. J. A. Prins te Wageningen. hoopt op grooter PROPAGANDA IN VERSCHILLENDE LANDEN HEEFT SUCCES GEHAD „Het Blauwe Kruis" verkocht. wordt niet Met de restauratie wordt spoedig begonnen. De ledenvergadering der N.C.G.O.V. (Nat. Chr. Geheel-Onthouders Vereeniging) heeft Donderdag besloten, niet tot verkoop van „Het Blauwe Kruis", aan de Oude Groenmarkt 20, over te gaan. De in voorbereiding zijnde restauratie zal thans met bekwamen spoed ter hand genomen worden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.74 3/8. Berlijn 74.95. Parijs 4.95. Brussel 31.79. Zwitserland 41.96. New York 1.8654- 12 uur: Londen 8.74*4. Berlijn 74.95. Parijs 4.94J4. Brussel 31.77. Zwitserland 41.96. Kopenhagen 39.10. Stockholm 45.10. Oslo 44. New York 1.86 1/8. Italië: vrije lire 9.S1V2, papier 6.30. reislirc 9, bank- De administrateur van het Haarlemsen Tehuis voor Ouden, van Dagen aan den Schotersin gel. de heer S. Glastra, (links) zegt een vertegenwoordiger van het bestuur der afd. Haarlem der Ned. Banketbakkersvereeniging hartelijk' dank'vóór de traktatieter gelegen heid van den Moederdag geschonken aan de vrouwelijke verpleegden van hef Tehuis. ET groote energie wordt, langs syste- matischen weg propaganda ge maakt voor een grooter theeverbruik, Met een eenvoudige leuze wordt het kopje thee den verbruiker nog eens in het bijzonder aanbevolen. Een dergelijk breed op gezette internationale reclame wordt niet ge voerd om de een of andere theeonderneming welgevallig te zijn. Het betreft hier een on persoonlijke reclame, welke gemaakt wordt voor alle produceerende theeplantages. Het is voldoende bekend, dat door internationaal overleg restrictiemaatregelen zijn getroffen, om de thee-productie te beperken en daar door den prijs van het product niet al te zeer te doen dalen. Over de beteekenis dezer re gelingen zij echter verder gezwegen. Het is alleen de bedoeling het een en ander mede te deelen over de reeds genoemde propaganda. Ook Nederland is betrokken in de internatio nale actie om het thee-verbruik te stimulee- ren. Het nationale bureau, hetwelk daarbij de leiding heeft, beoogt de waardeering voor het product te doen toenemen. Men doet zulks door in het licht te stellen op welke wijze men het grootste genot van de thee kan verkrijgen. De daarbij gebruikte leuze is ge heel in overeenstemming met het beoogde doel. Deze luidt niet: drinkt meer thee, zooals men misschien zou vermoeden in analogie met dergelijke leuzen voor andere producten, maar het accent bij de thee-propaganda is verlegd en men komt tot den consument met de woorden: zet beter thee. En waarom heeft men de actie juist in die banen geleid? Om dat aangetoond kon worden, dat de Neder- landsche huisvrouw voor het zetten van een joeden kop thee gemiddeld 50 procent te wei nig thee gebruikt. Maar daarbij bleef het niet. Verdere onderzoekingen toonden aan. dat men in breede kringen geen of onvoldoen de aandacht besteedde aan het feit, dat de z.g. thee-olie, welke zorgt voor den geur, na circa zeven minuten „trekken" van de thee vervluchtigt en zich dan het looizuur sterk gaat ontwikkelen. Daaruit blijkt ten duidelijk ste, dat bij het gebruik van de thee zelf fouten worden gemaakt, die alleen door systemati sche bewerking van den consument verban nen kunnen worden. Er was evenwel nog een andere factor, die een rol speelde. Het bleek nl. dat vele winkeliers, zoov/el als huisvrou wen, hun theevoorraden te lang aanhielden en ook in dat opzicht bleek voorlichting van het grootste belang. Maar het aanheffen der leuze en het geregeld doen verschijnen van publicaties is niet voldoende. In de meest breede lagen der bevolking moet propaganda gevoerd worden. De groote beteekenis onzer Ned.-Indische theecultuur is daarbij als uit gangspunt gekozen. Waar zulks nog mogelijk is, wordt op het belang dezer cultuur de aan dacht gevestigd. Op scholen, op tentoonstel lingen, zoowel als bij demonstraties, welke zich daarvoor leenen. Waardeering wil men onzen landgenooten bijbrengen voor dit Ned.- Indische product, dat 89 procent van den Ne- derlandschen thee-import uitmaakt.Met liefde kan men spreken over de theecultuur ginds in de Preanger Regentschappen op Java en wie ooit de gelegenheid heeft gehad rond te dwalen in die tuinen, keurig onderhouden, de thee-pluksters aan het werk heeft gezien en ten slotte in de moderne fabriek de verwer king van het product heeft gadegeslagen, kan slechts de overtuiging medenemen naar het moederland dat cultuur-technisch en fabriek matig het hoogste is bereikt. Te werken voor een product, hetwelk daar vandaan komt. is op zichzelf reeds een genoegen. En er is in Ne derland op dit gebied nog wel het een en ander te doen. Wij moeten opgevoed worden om meer thee te gebruiken, evengoed als wij op gevoed moeten worden om meer visch te gaan eten. Een onderzoek heeft daarbij aangetoond dat naast Overijsel en Drente de Zuidelijke provincies een dankbaar propagandaterrein vormen. Al zal het gemiddelde verbruik van thee per hoofd der bevolking voorloopig nog niet het Engelsche verbruik evenaren,, toch wordt, jaar in jaar uit terrein gewonnen. Ook hier geldt weder: de aanhouder wint. Dat bij deze propaganda het nog altijd hooge in voerrecht op thee een belemmerende factor is, spreekt wel vanzelf. Schatkist-moeilijkhe den spelen daarbij natuurlijk een belangrijke rol en deze moeilijkheden zullen helaas voor loopig nog wel niet tot het verleden behoo- ren. De propaganda voor het theeverbruik is internationaal georiënteerd, Nationale comi- té's hebben daarvoor landelijk de zorg op zich genomen. Dat de wijze van propaganda voeren niet overal dezelfde is, spreekt voor zichzelf. Deze behoort zooveel mogelijk aangepast te worden bij de ter plaatse bestaande omstan digheden. Intusschen doet het weldadig aan. dat cle Nederlandsche thee, niettegenstaande de dikwijls zeer hooge tolmuren, zich toch een zeer belangrijke plaats op de wereldmarkt heeft weten te veroveren. Engeland bevoor recht de Britsch-Indische thee en heft van thee uit andere landen een hooger invoerrecht. Daarnaast staan Duitschland en Italië met permanente deviezenmoeilijkheden, terwijl natuurlijk ook het gebruik van ..Ersatz" een ongunstigen invloed uitoefent. Het internatio naal thee-propagandabureau heeft bij zijn onderzoekingen moeten vaststellen, dat Ma rokko, Algiers en Tunis het uitgeven van kosten voor thee-propaganda niet rechtvaar digen, aangezien geen resultaten van belang verwacht mogen worden. In den Soedan is het thee-verbruik voor zoover de economi sche omstandigheden zulks toelaten reeds zoodanig, dat het maken van propaganda op dit ocgenblik geen of weinig succes zal heb ben. In Oost-Afrika staan de zaken anders, evenals in Oeganda en Kenya, terwijl ook West-Afrika mogelijkheden biedt. Ten slotte nog eenige cijfers met betrek king tot de gevoerde thee-propaganda in Ne derland. Deze is in het jaarr 1935 begonnen. Het spreekt vanzelf, dat de resultaten in dat jaar niet meer te bespeuren waren, ook al om dat de actie in het najaar werd ingezet. Men had misschien mogen verwachten, dat de eco nomische opleving in 1936, na de depreciatie van ons betaalmiddel, zich ook op dit gebied zou demonstreeren. Het blijkt, dat de thee- invoer in ons land in 1937 lager was dan in 1936.Daartegenover steeg deze import in 1938, in vergelijkging met 1937 met circa 8,5 procent. Indien men den invloed van het hamsteren uitschakelt, is het verbruik met ongeveer 7,1 procent toegenomen, Zoo wordt met groote regelmatigheid aan deze propaganda voortgewerkt. Dat ons land daarbij zeer bijzondere belangen heeft is voor een ieder duidelijk, die op de hoogte is van den bestaanden toestand. Maar N.O.-Indië zal in de eerste plaats een vermeerdering van de theeconsumptie met vreugde begroeten. Het is toch voor onze overzeesche gewesten een levenskwestie hun agrarische producten te kunnen exporteeren. Daaronder neemt de thee een zeer belangrijke plaats in. MOLLERUS. Tijdelijk allerlaagste prijzen van 2.— afm. 22/35 o.a. 1.80 afm. 15/22 1.50 afm. 8/15 per 70 K.G. franco huis. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) BILJARTEN. DE „ZILVEREN FRUITMAND". Het invitatie-toumooi om bovengenoemden wisselprijs werd Donderdaagvond vervolgd met de volgende partijen: pnt. brt. h.s. gem. O. Steensma 187 14 97 13.35 W. Damman 350 14 132 25.— Damman begon sterk en had na 9 beurten reeds 100, terwijl zijn tegenstander pas 11 no teerde. Op de 10de beurt scoorde hij echter een fraaie serie van 97, doch Damman antwoordde met 132! Hierdoor stond het voQr Steensma fei telijk verloren: 152 om 282 in 11 beurten. Met 52 en 9 maakte Damman de partij uit, zijn part ner op 187 achter latende. O. Steensma 157 15 62 10.46 P. A. Kobus 350 15 109 23.33 Kobus zette er onmiddellijk een flinlcen gang in met 41, 29 en 12. Na 6 beurten stond het 18 om 99. Op de 9de beurt scoorde Steensma een serie van 62, waarop Kobus antwoordde met 109 en na 10 beurten was de stand 90 om 221, zoodat het er voor Steensma hopeloos uitzag. Daarna produceerde de Haarlemmer achtereen volgens 32, 29 en 57 en noteerde toen 339. Steensma kon dit tempo niet volgen en verloor met grooten achterstand. GOUDEN ZAKENJUBILEUM. Op 6 Juni a.s. zal de firma P. P. Rietfort alhier den dag herdenken, waarop zij vijftig jaar geleden haar ateliers voor kerkelijke kunst opende. Z-\ I WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE CRICKET. HET INTERNATIONALE PROGRAMMA. Door Nederlandsche clubs en vertegenwoordi gende elftallen zullen in dit seizoen de volgende internationale wedstrijden worden gespeeld: 3 en 4 Juni te Haarlem: Rood en WitAnt werp British C.C. 25 Juni te Haarlem: HaarlemMay wood's XI (ééndaagsche match). 26 Juni te Haarlem: HaarlemMaywood's XI (ééndaagsche match). 17 en 18 Juli t.e Den Haag: Nederl. Studenten XIEton Ramblers. 19 en 20 Juli te Laren: Flamingo'sEton Ramblers. 22 en 23 Juli te Haarlem: Nederlandsch XI Eton Ramblers. 22 en 23 Juli te Antwerpen: Antwerp British C.C.—H.C.C. 4 tot en met 15 Augustus: Flamingo-tour naar Engeland. 5 Augustus: tegen Byfleet C.C. 6 Augustus tegen Cyphers C:C. te Beckenham (Kent). 8 Augustus: tegen Wimbledon C.C. 9 en 10 Augustus: tegen Free Foresters te Woolwich. 11 en 12 Aug.: tegen Adastrians te Halton (Hampshire). 14 en 15 Aug".: M.C.C.All Holland op Lord's. 22 Aug. te Rotterdam: SpartaCraven Gentle men. 23 Aug.: te Haarlem: Rood en WitCraven Gentlemen. 24 Aug.: te Den Haag: Flamingo'sCraven Gentlemen. 25 Aug.: te Schiedam H.D.V.S.Craven Gentlemen. 28 en 29 Aug.: te Enschedé N.C.B. XI—Free Foresters. 30 en 31 Aug. te Laren: Flamingo'sFree Foresters. 2 en 3 Sept, te Den Haag: Nederlandsch. XI— Free Foresters.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2