AGENDA. AANPASSEN A. P. de Graaff Motorrijwiel raakte van den weg. Spaar ogen en geld Carel v. Huizen M A A X D A G 15 M E I 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De Middenstands-Centrale. De jaarvergadering. Dezer dagen werd door de Middenstandscen trale voor Haarlem en omliggende gemeenten haar jaarvergadering gehouden in Restaurant Brinkmann, alhier. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer L. Lam, de aanwezigen welkom, spe ciaal dé heeren van de Haarlemsche Handels- vereeniging, die thans weer ter vergadering aanwezig zijn, nu de samenwerking met de Centrale weder is hersteld. Spreker memoreer de, dat de samenwerking ook door de overheid op hoogen prijs wordt gesteld, hetgeen duide lijk bleek uit de woorden van de wethouders van Liemt en Reinalda tijdens de conferentie in December 1.1., waarbij werd medegedeeld, dat de overheid uitsluitend overleg wenscht te plegen met den georganiseerden middenstand in de Middenstandscentrale en niet met de af zonderlijke groepen uit den middenstand. Spr. deelde verder mede, dat voor 15 jaren de Middenstands Centrale is opgericht geworden. Helaas is geen der oprichters thans meer in het bestuur vertegenwoordigd, deels door hoo gen leeftijd, deels door zeer drukke werkzaam heden. Spreker herinnerde aan het feit, dat de heer Ten Boom. een der oprichters der Cen trale, op 18 Mei zijn 80sten verjaardag hoopt te herdenken, en wekte de aanwezigen op de receptie, welke op 19 Mei bij Brinkmann ge houden zal worden te bezoeken, hetgeen door den heer Ten Boom zeer zal geapprecieerd worden. Ten slotte bracht spreker nog dank aan de directie van de Nederlandsche Middenstands- bank N.V. voor de bereidwilligheid tot het af staan van een harer lokalen voor het houden der vergaderingen van het dagelijksch bestuur en voor de toevoeging aan het bestuur van haar procuratiehouder te Haarlem, den heer Helmers, in wien het bestuur een actieven me dewerker heeft gekregen. Nadat de ingekomen stukken behandeld wa ren, werd het jaarverslag onveranderd goed gekeurd. Het financleele jaarverslag werd door den penningmeester, den heer Hooij. uitgebracht. Medegedeeld werd. dat per 1 Januari a.s. met een schoone lei zal worden begonnen. Bij de rondvraag werd nog het woord gevoerd door den heer Hooij, le. inzake het advies, het welk de Middenstands Centrale aan B. en W. had mogen geven betreffende den bouw van winkels in het uitbreidingsplan te Haarlem- Noord; 2e. inzake het artikel, hetwelk in de pers is verschenen betreffende Mobilisatie en Middenstand; 3e. inzake het ingekomen schrij ven van de Nederlandsche Banketbakkersver- eeniging, afdeeling Haarlem, dat in verband met den Moederdag geen overwerkvergunning werd verleend en ten 4e inzake de Midden standstentoonstelling en zoo deze niet mocht doorgaan het 15-jarig bestaan der M.C. op eenigszins feestelyke wijze te doen herdenken. De heer v. d. Linden deed mededeelingen be treffende leveranties aan de gemeente. Spre ker deelde mede. dat het verstrekken van schoeisel via den schoenhandel is geregeld, en was er van overtuigd, dat ook andere groepen van den middenstand ingeschakeld zullen kun nen worden voor leveranties aan de gemeente. Spreker wekte de vakorganisaties op hiervoor te werken. DE TOESTAND VAN GENERAAL SNIJDERS. HILVERSUM .15 Mei. De toestand van gene raal Snijders'is'iets minder gunstig. De genees- heeren vinden hierin echter nog geen aanleiding tot ongerustheid. JARENLANG GEKWELD DOOR BRANDEND MAAGZUUR Nu geheel uit x'n ellende verlost. Overtollig maagzuur met brandende pijnen maakte al eenigen tijd het leven van dezen man tot een doorloopende kwelling. Alles pro beerde hij, maar niets hielp hem, totdat Wij drukken hier den enthousiasten brief af. dien wij van hem ontvingen Reeds eenigen tijd leed ik aan overzuring yan de maag. Overal, in binnen- en buitenland, had ik verlichting van deze kwelling gezocht, doch zonder resultaat, tot ik toevallig met Rennie Pastilles kennis maakte. Ik wil U hier bij verzekeren, dat zij bij mij weinig minder dan een wonder teweegbrachten. Ik kan nu weer eten en slapen zonder de eeuwige angst voor de komst van brandende pijnen. Ik breng U mijn oprechten dank over voor mijn ver lossing van mijn ellende." - G. E. M. Fr., te N. Rennie Pastilles hielpen dezen man, waar alle andere middelen faalden, omdat Rennie Pastilles èn zuur-neutraliseerende èn gas- absorbeerende èn spijsvertering-bevorderende bestanddeelen bevatten. Rennies zijn aan genaam smakende pastilles, die in den mond oplossen. Zij hebben een directe uitwerking, omdat zij de maag in geconcentreerden vorm bereiken, niet verslapt door bijvoeging van water. Vraag Uw apotheker of drogist naar Rennie Pastilles. Proefpakje ƒ0.40. groot pak ƒ1.25. Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) Heden: MAANDAG 15 MEI Gebouw Ned. Protestantenbond: Openbare ge- toigenisavond Vredesraad. 8.15 uur. Haarlem's Muziek-Instiluut, Wilhelminastraat 51: Tooneel- en voordracht-kunstklasse, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Yoshiwara", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De Bierbaron" en „Snelheidsduivels". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Kunstzijde", 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad", 2.30. 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „De Kribbebijter". 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 16 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 uur. Tuinzaal Gemeentelijk Concertgebouw: Piano concert Theo van der Pas, 8.15 uur. Nassauplein 4: Vergadering Kamer van Koop handel, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en de? avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. 113 uur. be halve 's Maandags. Toegang vrij Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur. Vragen over <le affaire-Holzmann. Het lid der Eerste Kamer de heer Moltmaker heeft tot den minister van Justitie de volgen de vragen gericht: Is het den minister bekend, dat bij Michel Holzmann, destijds te Amsterdam, tegen wien medio Februari 1939 een uitwijzingsbesluit werd uitgevaardigd, volgens berichten in de pers op 16 December 1938 een huiszoeking heeft plaats gehad, bij welke huiszoeking Holzmann werd gearresteerd zonder dat een voorafgaand verhoor plaats vond? Acht de minister dit optreden juist? Heeft de minister kennis genomen van de vóór de bedoelde arrestatie met betrekking tot handelingen van Holzmann in „Het Nationale Dagblad" en „De Telegraaf" verschenen pu blicaties? Is het juist, dat sedert 23 December 1938 raadslieden van Holzmann meerdere malen verzoeken aan den minister hebben gedaan om te worden gehoord en verschillende reques- ten tot hem hebben gericht, waarin zij aan boden bewijsstukken over te leggen, waaruit zou blijken, dat de bedoelde publicaties bezij den de waarheid waren en ingegeven door der den, die daarbij belang hadden? Wil de minister mededeelen, of het juist is, dat Holzmann eerst op den dag zijner uitwij zing, 14 Maart j.L, heeft vernomen, dat die uitwijzing berustte op de overweging, dat hij gevaar voor de publieke rust opleverde? Is het juist, dat noch aan Holzmann noch aan zijn raadslieden de feiten of handelingen zijn bekend gemaakt, die grond opleverden voor de vorengenoemde overweging, terwijl zijn raadslieden op de in vraag 4 bedoelde ver zoeken en requesten geenerlei antwoord heb ben ontvangen, behoudens de mededeeling, dat op het laatste request afwijzend was beschikt? Is.het juist, dat de minister aan den hoofd inspecteur van de vreemdelingenpolitie te Am sterdam opdracht heeft gegeven om op den dag van het vertrek van Holzmann, 14 Maart j.l., van dezen teruggave te eischen van zijn z.g. Nederlandschen gunstpas, welke hem reeds geruimen tijd door het departement van Bui- tenlandsche Zaken was verstrekt en is het den minister bekend, dat voornoemde hoofd inspecteur aan Holzmann, ïnplaats van dezen pas slechts een indentiteitskaart heeft willen afgeven, waarmede hij zich niet naar het buitenland kon begeven, zulks met de mede deeling vanwege den minister, dat, wanneer Holzmann op 14 Maart jJ. Nederland niet zou hebben verlaten, hem twee maanden hechte nis. subsidiair f 1.000.boete zou worden op gelegd? SPEELTUINVEREENIGING „WELTEVREDEN". De Speeltuinvereeniging „Weltevreden" hield Zaterdag haar sluitingsavond in gebouw Flora, Pretoriaplein. Door een aantal meisjes van de speeltuinvereeniging werd de kinder operette ..De kleine Hofnar" opgevoerd. De kleine actrices hebben zich verdienstelijk van hun taak gekweten. De avonturen van den kleinen hofnar aan het hof van de konin gin, de prinses en de booze vrouw werden op levendige wijze ten tooneele gebracht. Welis waar zaten de rollen er niet zoo heel vast in en moest de souffeur er nog al eens aan te pas komen, maar daarvan was de door ver schillende omstandigheden zeer korte tijd van voorbereiding de schuld. Afgezien daarvan was het een alleraardigste vertooning, waarmee de jeugdice actricetjes veel succes behaalden. De heer G. J. de Bruin, onder wiens leiding het tooneelstukje was in gestudeerd en werd uitgevoerd, had eer van zijn werk. De voorzitter, de heer J. Brouwer had den avond met een kort woord van welkom ge opend. Hierin deelde hij mee dat op Zaterdag 20 en Zondag 21 Mei een tentoonstelling zal worden gehouden over het speeltuinwerk. De avond werd voorts nog afgewisseld met optreden van de mondorgelclub en de gym- nastiekafdeeling, terwijl verder een jong declamatricetje, Hilletje Ladru, met veel succes eenige versjes ten gehoore bracht. Feestavond „Hercules". Het bijna drie-en-dertig-jarige „Hercules", meer bekend onder den naam van V.V.H. heeft Zaterdag in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond een feestavond gehouden, die zeker niet heeft onder gedaan voor de vele feesten, die deze club in den loop der jaren heeft gevierd. Op het groene tapijt heeft de club van Roodt vele ups en dwons gekend, hetgeen evenwel nooit van invloed is geweest op den prettigen clubgeest, die WH kenmerkt. De reeds lang ge koesterde wensch om met het eerste elftal terug te keeren in de eerste klasse van den HVB. is ook dit seizoen niet in vervulling gegaan. WH had evenwel toch een aanleiding om een feest te vieren, omdat de veteranen kampioenn van hun afdeeling waren geworden. De heer D. Vring, voorzitter, opende den avond met een kort woord, waarbij hij het bovenver melde kampioenschap releveerde; hij verzocht aan de aanwezigen, hun zorgen op zij te zetten, omdat ei- feest gevierd moestt worden. Hierna werd overgegaan tot het opvoeren van een cabaret-revue, waarvan de naam „Die Zit" deed vermoeden, dat Koning Voetbal de hoofd rol zou spelen. Deze-veronderstelling is niet be waarheid, hetgeen niet zeggen wil, dat de revue niet geslaagd zou zijn. Integendeel, de opvoering is een groot succes geworden. Van half negen tot twaalf uur heeft het publiek zich geamuseerd hetgeen een compliment is aan het adres van het amateur-gezelschap, dat voornamelijk was sa mengesteld uit leerlingen en oud-leerlingen van de Handelsavondschool. Zoo werd de opvoering van deze frissche, vroolijke revue waarover wij reeds bij de pre mière voor de Handelsavondschoolvereeniging schreven, ook dezen avond weer een groot suc ces. De auteur-regisseur-componist de heer Paasman kan over zijn troep tevreden zijn. Er werd enthousiast gespeeld, gedanst en gezongen en hef publick toonde zich zeer dankbaar. Conferencier Jan Eizema was bijzonder op dreef zoodat de V.V.II.'ers spoedig van harte meezongen en mee „deinden". Ati Buter danste zooals men dat van haar mocht verwachten: met overgave en veel expres sie. Fransje Sprokkreeff zong zeer zuiver eenige liederen en de verschillende sketches werden vlot ten tooneele gebracht. Het'optreden van Ali en Affi was een verras sing Deze twee jeugdige liedjeszangers brach ten hun liedjes op origineele wijze en met veel talent. Ze vormen zonder twijfel een belangrijke aanwinst voor het gezelschap. Mevruow Ellv van Orden-de Jong was- met de keuze van haar voordrachten niet erg geluk kig. Noch „Het Kinja". noch de gebeden van het arme. het rijke en het o.w.'er jongetje behooren lot het fijnste, dat het voordrachtrepertoire biedt. De Krotjongliedjes van Cony Pardsel hadden weer zeer veel succes. De dansen van de Bubb- towngirls kwamen op dit tooneel niet heelemaal tot hSar recht. Al met al was het een avond die ons met belangstelling de volgende revue's van dit aardige dillettantengezelschap tegemoet doet zien. Nadat de heer Vring een woord van dank tof de revue-avtisten en hun leider had gesproken, begon het bal onder leiding \an den heer John Lemlyn, dat tot drie uur duurde. De dansmuziek werd" verzorgd door „The Rhythm Swingers". NOORDERBAD - ZANDVOORT HEMELVAARTSDAG en ZONDAG 21 MEI MIDDAG DANSEN en AVOND met het vanouds zoo populaire dans- en Show orkest WILL HILDERING'S GOLD- STARS. Busverbinding naar Haarlem tot 's nachts 12 uur. (Adv. Ingez. Med.) Verioachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur; Zwakke tot matigen, in het Noorden Oostelijken tot Zuidelijken in het Zui den veranderlijken wind, betrokken tot zwaarbewolkt of half bewolkt, enkele regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 60 F. 53 F. 53 F. Een uitgebreid gebied van lagen luchtdruk met minimaal in Polen, op de Noorsche zee en aan den ingang van het Kanaal bedekt het geheele vasteland en Engeland. Vooara! in Bretagne daalt de luchtdruk nog snel. In Silezië en Polen is de luchtdruk nog het laagst doch verandert de barometer weinig. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan houdt onveranderd stan den behoudt zijn enorme uitgestrektheid. De hoogste lucht drukwaarden worden gevonden in het Zuid westen van IJsland. Een rug van hoogen luchtdruk over de Noorsche zee, Scandinavië en Finland sluit het bovengenoemde gebied van lagen lucht druk aan de Noordzijde af. In het Oosten van Centraal Europa houdt het betrokken en regenachtige weer aan. In Schotland en Ierland heeft het weer een buiig karakter. In de omgeving der Alpen vallen bij voortduring zware regens. BAROMETERSTAND: Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 756 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 0.42 uur; n.m. 13.06 uur. Strand berijdbaar van 6.0011.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. is het leveren van het beste tegen den zoo laag mogelijken prijs. Dit vindt U bij Heeren- en Dameskleermaker, Alexanderstraat 2—4 - Telef. 12018 (Adv. Ingez. M Mussolini's rede niet ongunstig te Londen ontvangen. De News Chronicle: ,J)e les van het vredesfront begrepen". De diplomatieke medewerker van Reuter verneemt dat de indruk van Mussolini's rede in diplomatieke Brit- sche kringen niet ongunstig is. Men is van oordeel dat de Duce vreedzaam en gematigd was. Zijn nadrukkelijke ver klaring dat er in Europa geen vraag stuk is, waarover oorlog gevoerd moet worden en zijn zinspeling op de knoo- pen, die verwijderd kunnen worden, worden beschouwd als aanwijzingen, dat, voor zoover het Italië betreft, de deur niet voor de mogelijkheid van on derhandeling is gesloten. Natuurlijk was de rede voor een groot deel voor binnenlandsch gebruik bestemd, doch men gelooft, dat de algemeene atmosfeer door de verklaring van den Duce niet nadeelig is be ïnvloed. Over het algemeen neemt de rede in de En- gelsche bladen geen eerste plaats in. Niet alle bladen publiceeren commentaar. De „Daily Mail" zegt, dat de rede in hoofd zaak als gematigd kan worden beschouwd, hoe wel de feiten verdraaid zijn. De „Times" zegt: „Men heeft algemeen het gevoel dat de verkla ringen van Mussolini, hoewel de toon vaak uit dagend was, den toestand in Europa niet slechter hebben gemaakt". De „Daily Telegraph" schrijft: „Als Mussolini van meening is dat geen der hangende vraag stukken een oorlog kan rechtvaardigen, moet hij rekenen op een zelfbeheersching en een gema tigdheid der totalitaire staten, die hun politiek en hun ambities tot dusverre niet kenden". Volgens de „News Chronicle" zou het een dwaasheid zijn te denken, dat Mussolini van mee ning veranderd is, doch de getemperde toon van zijn rede schijnt tc bewijzen, dat hij de les van het vredesfront heeft begrepen. De „Daily Express" spreekt van een over het algemeen vreedzame rede, die een bemoediging is voor hen, die gelooven, dat er vrede zal zijn. Fransche persstemmen. De „Paris Soir" schrijft onder het opschrift „onzekerheden in de rede van Mussolini" o.a. „de Duce verkondigt, dat de knoopen in de in ternationale betrekkingen zullen moeten worden „doorgesneden". Vrede in rechtvaardigheid, zegt Mussolini. Doch wat voor rechtvaardigheid? Ook hierover geen nadere aanduidingen. De Temps schrijft: „De Duce heeft gezegd, dat er, in weerwil van den huidigen internatio nalen toestand, niets is, dat een oorlog kan rechtvaardigen. Als dit, naar wij willen aanne men, een oprechte gedachtenuiting is, moet men, zoowel te Berlijn als te Rome, inzien, dat de or ganisatie van een defensieef stelsel, in Oost- Europa een minstens even belangrijke bijdrage tot het behoud van den vrede vormt als naar de opvatting van Duce en Führer een militair bond genootschap tusschen Italië en Duitschland". De „Intransigeant" verklaart: „Als er op het oogenblik geen enkel vraagstuk is, dat een oor log zou kunnen rechtvaardigen, waarom dan niet werkelijk vrede gesloten?" Het blad wijst er verder op, dat Mussolini in het geheel niet gesproken heeft op de eischen, die hij aan het eind van het vorig jaar heeft gesteld. „Musso lini", aldus het blad, „weet maar al te goed, dat hij een oorlog zou ontketenen als hij een aanslag zou willen plegen op de onschendbaar heid van het Fransche grondgebied of rijk". Duitsche solidariteit. Politieke kringen te Berlijn begroeten de re devoering van Mussolini met de grootste vol doening. Zij constateeren, zoo meldt Havas, dat de rede „volkomen overeenstemming" aantoont tusschen de beide landen van den spil en een rechtstreeksch en gemeenschappelijk antwoord der beide landen vormt op de redevoeringen van Chamberlain en Daladier. Zij doen de verkla ring betreffende de vreedzame aspiraties, die Duitschland en Italië bezielen, uitkomen, even als de verklaring, dat de spilmogendheden zoo noodig haar rechten met de wapenen zouden weten te verdedigen. De democratische mogend heden moeten thans anders dan door woorden hun vredelievendheid bewijzen, aldus de opvat ting hier. De „Völkischer Beobachter" schrijft: „Gedu rende de laatste dagen heeft men uit Londen en Parijs verklaringen kunnen hooren, die duide lijk aantoonden, hoezeer de leidende staats mannen der Westelijke mogendheden onder den druk van de demagogische opvattingen der op positie staan. Daartegenover belichamen de verklaringen van de groote Duitsche en Italiaan- sche volksleiders den wil van eendrachtige vol len. Deze verklaringen streven er niet naar, moeizaam een meerderheid voor de tactiek van het oogenblik te verkrijgen. Zij geven uiting aan hetgeen de volken denken en vvenschen en waar voor zij tot het grootste offer bereid zijn. Want zooals de honderdduizenden, die te Turijn uiting gaven aan hun onverbrekelijke verknochtheid aan Mussolini „voelen alle Italianen en voelt het geheele Duitsche volk." De Duce heeft in zijn rede de harde werkelijkheid van het oogen blik en het doel der Duitsch-Italiaansche sa menwerking onderstreept. Mussolini heeft de onbetwistbare waarheid uitgesproken, dat geen der vraagstukken, die op regeling wachten, reden voor een wereldoorlog behoeft te zijn". JUBILEUM J. J. VAN KOPEREN. Heden is het 40 jaar geleden, dat de heer J. J. van Koperen, da Costastraat 51, in dienst trad bij de firma Noë en Co., oliefabrikanten aan de Bakenessergracht. De heer Van Koperen ontving bij deze gele genheid de gebruikelijke enveloppe van de di rectie en bloemen van het personeel. Hij had den dag verder vrij. Bestuurder ernstig gewond. Er was niets over dan een hoop verwrongen staal. Zaterdagavond om even over half twaalf heeft op den Rijksweg in de kom van het dorp Halfweg een ernstig motor-ongeluk plaats gehad. Naast het wachthuisje van de N.Z.H. Tramwegmaatschappij op het Plein bevond zich een stilstaand motorrijwiel met bestuurder, toen uit de richting Amsterdam een motor-bakfiets naderde, welke werd be stuurd door den heer C. G. uit Zwanenburg. Laatstgenoemde wilde naar links den Rijks weg oversteken om de Haarlemmermeerstraat in te rijden, en stak daartoe zijn linker rich tingaanwijzer uit, terwijl hij tevens vaart verminderde. Op hetzelfde oogenblik naderde, eveneens uit de richting Amsterdam, een derde motor rijwiel, dat werd bestuurd door den heer M. O. uit Haarlem, terwijl achter hem op een geïmproviseerde duo de heer A. L. uit Haar lem, was gezeten. Volgens verklaring van den bestuurder van dit motorrijwiel en zijn passagier reden zij met een snelheid van 35 a 40 K.M. per uur, doch ooggetuigen verklaarden dat deze snel heid aanmerkelijk grooter was. Verder ver klaarden de beide motorrijders later, dat zij voor zich de motorbakfiets zagen stilstaan, terwijl de bestuurder zat te praten met een naast hem staande motorrijder. En hoewel de linker-richtingaanwijzer van het voertuig uitgestoken was, meenden zij derhalve zonder gevaar de motor-bakfiets te kunnen passee- ren. Toen zij echter tot op ongeveer 25 a 3( M. genaderd waren, zagen zij plotseling de motorbakfiets naa rrechts den Rijksstraatweg oversteken in de richting van de Haarlem mermeerstraat. Stoppen bleek niet meer mo gelijk, zoodat de bestuurder trachtte voor langs de motor-bakfiets te passeeren, het geen gelukte, doch helaas bleek het toen niet meer mogelijk het motorrijwiel naar rechts te doen zwenken om het op den weg te houden en met onverminderde snelheid reed dit over het rijwielpad en het voetpad recht op het café „Modern" aan, raakte één der beide steenen sierpalen, welke voor dit café staan, botste toen tegen een rijwielrek op, waarna de motor iets naar rechts wendde om ten slotte met groote kracht tegen een steenen paal van de brugleuning terecht te komen, welke van onderen geheel scheurde, terwijl door de hevige schok de bovenste hardsteenen plaat los kwam te liggen. Geen wonder, dat na de verschillende botsingen van het mo torrijwiel niet veel meer over was dan een hoop verwrongen staal. De bestuurder en zijn passagier bleken bei den te zijn gewond. Omstanders, die het onge luk zagen gebeuren, schoten onmiddellijk toe en brachten de beide gewonden in het café van den heer M. de Graaff, terwijl direct dokter F. C. Kuipers en de gemeente-politie van het gebeurde in kennis werden gesteld. Eerstgenoemde was spoedig ter plaatse en verleende den beiden gewonden de eerste hulp. Het bleek, dat de duo-passagier er met een lichte hersenschudding en een wond onder het linkeroog nog betrekkelijk goed was af gekomen. Erger was het gesteld met den bestuurder. Deze klaagde over hevige pijnen in de buik en liesstreek en bij onderzoek bleek, dat hij een ernstige bekkenbreuk had opgeloopen. Inmiddels was ook de gemeente-politie ter plaatse gearriveerd; deze stelde een onderzoek In en nam den beiden gewonden, alsmede den bestuurder van de motor-bakfiets, een verhoor af, waarna de beide gewonden per ziekenauto naar Haarlem werden vervoerd, de bestuurder om te worden opgenomen in het St. Elisa beth's Gasthuis, terwijl de duo-passagier later huiswaarts kon keeren. Het wrak van het motorrijwiel werd door de politie ln beslag genomen en op een handwa gen naar een nabijgelegen garage gebracht. BLOEMEN DAAL HET JUBILEUM VAN DEN HEER KRIMP. Zooals gemeld viert de heer M. H. Krimp, 'aarnemend directeur van Publieke Werken, heden zijn 25-jarig jubileum. Hedenmorgen is de jubilaris ten Raadhuize in de vergadering van B. en W. ontvangen, waar hij hartelijk werd gelukgewnescht en hem de bruikelijke enveloppe werd overhandigd. Te zijnen huize ontving de heer Krimp he denmorgen reeds tal van bewijzen van belang stelling in den vorm van vele bloemstukken, brieven en telegrammen van gelukwensch. ZANDVOORT NED. VEREENIGING. De Ned. Vereenig'ing tot Afschaffing van Alcoholnsche dranken belegt op Dinsdag 16 Mei een openbare vergadering in Ons Huis, waar de heer Klok uit Haarlem zal spreken over: „Onveilig Verkeer". Verder houdt de heer Sipkes een causerie over: Een reis door den Balkan. Hij zal zijn lezing illustreeren met lantaarnplaatjes. ORANJE-VEREENIGING. Het bestuur van de Oranjevereeniging is thans als volgt samengesteld: C. Siegers, voorzitter, W. M. A. Bosman, secetaris, C. de Vries, penningmeester, W. Heldering, 2e voor zitter J. M. Gansner, 2e secretaris, E. H. A. Brokmeier, 2e penningmeester, D. v. Noort, commissaris materiaal, J. A. B. v. Pagee, com missaris sportafdeeling, J. Waterdrinker, com missaris propaganda. met een bril van Opticien KI. Houtstr. 13 Tel. 14112 Leverancier van alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 15 Mei 1939 Hooge Prijzen 100.000.— 3362 1.500.— 15132 1.000,— 11927 15727 400.— 1142 7030 20813 200.— 2326 3952 15298 18173 100s— 1019 2444 7064 Prijzen van 70.— 1280 1587 1833 2123 2267 2671 2840 2942 3101 3109 3110 3199 3325 3439 3510 36S1 4317' 4570 4675 4866 5029 5118 5276 5344 5453 5524 5747 6041 6096 6142 6205 6427 6715 6852 7281 7377 7475 7585 7881 7967 8367 8522 8768 8864 8897 8978 9080 9038 9457 9521 9603 9609 9705 9929 9955 10046 10124 10210 10260 10505 10592 10678 10938 11179 11358 11515 11534 11618 11654 11357 12074 12287 12322 12443 12636 12691 12810 12828 12841 12968 13120 13153 13177 13210 13317 13379 13470 13555 13584 13721 13814 13942 14167 14273 14589 14642 14726 14763 14841 14984 15020 15263 15474 15533 15615 16225 16616 16643 16720 17029 17048 17227 17279 17475 17575 17757 18024 18380 18383 18470 18506 18541 18548 18605 18609 18707 18943 19034 19067 19246 19297 19336 19879 19903 19979 20008 20237 20381 20428 20495 20642 20660 21234 21263 21912 Nieten 1067 1105 1170 1260 1270 1320 1321 1329 1370 1456 1457 1463 1548 1567 1573 1577 1596 1618 1651 1653 1677 1712 1783 1824 1827 1937 1997 2057 2129 2250 2357 2360 2364 2377 2419 2477 2498 2589 2650 2697 2859 2861 2886 3036 3067 3119 3152 3162 3170 3299 3316 3384 3387 3412 3429 3444 3448 3530 3564 3591 3593 3619 3667 3740 3771 3794 3853 3878 3915 3938 4045 4051 4057 4067 4090 4140 4175 4177 4183 4253 4257 4287 4292 4315 4360 4399 4403 4471 4504 4528 4636 4665 4687 4846 4938 4945 4955 5065 5146 5157 5198 5227 5261 5273 5283 5342 5351 5431 5445 5488 5712 5727 5769 5792 5825 5871 5896 5901 5924 5977 6008 6036 6060 6078 6117 6170 6388 6461 6467 6469 6501 6572 6600 6649 6705 6742 6778 6826 6842 6354 6969 7018 7023 7045 7103 7157 7161 7132 7266 7285 7289 7290 7327 7372 7387 7398 7458 7468 7486 7523 7551 7595 7621 7785 7820 7842 7850 7900 7983 8050 8063 8077 8096 8152 8177 8271 8307 8353 8412 8485 8503 8544 8545 8591 8653 8679 8715 8724 8730 8751 8762 8892 8.V39 9001 9002 9045 9064 9071 914] 9154 9158 9165 9220 9274 9318 9387 9394 9422 9423 9449 9460 9468 9546 9547 9564 9565 9592 9599 9615 9642 9696 9768 9785 9790 9828 9833 9840 9862 9898 9908 9925 9941 9966 10056 10129 10138 10156 10238 10284 10358 10403 10500 10516 10841 10865 10866 10872 10902 10937 10947 10948 10957 10967 10999 11014 11032 11091 11102 11215 11228 11283 11297 11308 11309 11351 11363 11450 11455 11457 11480 11505 11510 11526 11566 11670 11705 11752 11754 11787 31824 11828 11840 11843 11908 11984 11985 12034 12057 12088 12118 12148 12174 12177 12209 12240 12250 12389 12469 12490 12553 12567 12667 12669 12678 12688 12719 12728 12756 12763 12804 12870 12381 12895 12927 12985 12990 12991 13044 13049 13178 13233 13285 13302 13346 13360 13389 13567 13598 13603 13616 13648 13652 13689 13725 13746 13760 13791 13828 13852 13920 13927 13985 14022 14038 14138 14197 14304 14351 14360 14368 14406 1440# 14493 14512 14557 14635 14668 14800 14849 14884 14884 14887 14889 14914 14933 14938 14974 14985 15039 15066 15122 15193 15234 15246 15275 15289 15299 15305 15336 15341 15356 15376 15435 15481 15496 15514 15580 15601 15649 15719 15870 15879 15881 15905 15936 16017 16061 16094 16096 16130 16162 16186 16195 16242 16293 16319 16347 16382 16394 16418 16422 16505 16605 16613 16619 16629 16772 16812 16835 16842 16872 16879 16895 17065 17136 17160 17178 17245 17254 17441 17503 17543 17553 17631 17703 17716 17827 17933 17990 18000 18089 18118 18132 18202 18204 18331 18343 18348 18357 18426 18482 18522 18555 18595 18650 18784 18934 18984 19081 19099 19214 19256 19267 19287 19347 19360 19385 19390 19413 19415 19478 19481 19513 19559 19561 19601 19634 19654 19697 19758 19828 19854 19885 19934 19974 20026 20088 20115 20139 20163 20235 20239 20266 20272 20291 20316 20322 20338 20391 20430 20480 20503 20530 20550 20560 20570 20603 20670 20690 20739 20766 20933 20985 21013 21093 21111 21281 21312 21414 21457 21471 21472 21536 21543 21602 21614 21620 21650 21678 21687 21703 21707 21708 21800 21806 21823 21832 21903 31946 21965 21989

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2