vond tienduizend gulden- Twee goederentreinen botsten met groote snelheid tegen elkaar ECHTE WALES ANTHRACIET WITTOP KONING Pr Steradent, CEBUTO REISBUREAU Reclameschilder Kermis begon met een moord. MAANDAG 15 MEI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Acht wagons ernstig beschadigd. Belangrijke materiëele schade. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn op het nieuwe rangeerterrein in Amsterdam-Oost twee goederen treinen met elkaar in botsing gekomen. Er ontstond over een afstand van on geveer 100 meter een groote ravage. Beide locomotieven kregen aan de voorzijde groote schade, in totaal ont spoorden vijftien wagons, terwijl acht van deze wagons zoodanig in elkaar werden gedrukt, dat zij niet meer bruikbaar zijn. Persoonlijke ongelukken gebeurden gelukkig niet. Oorzaak: verkeerde wisselstand. Het was ongeveer half drie dat uit de rich ting Hilversum een goederentrein naderde. Zij reed met een voor goederentreinen normale snelheid. Op het rangeerterrein, dat zich be vindt ten Zuiden van de Kruislaan in de Wa tergraafsmeer stond op een aangrenzend spoor een andere goederentrein, die op het punt van vertrek stond en ook in de richting Hilversum zou gaan wegrijden, zoodra eerst genoemde trein was gepasseerd. Door een ver keerden wisselstand echter kwam de uit de richting Hilversum naderende trein op het spoor van de wachtende groep wagons. Een botsing was nu niet meer te voorkomen en met een hevigen klap, die tot in wijden om trek hoorbaar moet zijn geweest, botsten beide locomotieven tegen elkaar op. Er ontstond een geweldige ravage. Acht groote goederen wagons van den trein, die op het verkeerde spoor was gereden, werden volkomen in el kaar gedrukt en zij lagen schots en scheef door elkaar; enkelen waren geheel van het onderstel afgerukt en waren negentig graden omgedraaid, weer andere wagons waren ge kanteld of waren geheel onder voorgaande en eveneens vernielde wagons verdwenen. Deze groote ravage was het gevolg van het feit, dat de trein, waartoe deze wagons be hoorden, met vrij groote snelheid had gere den, waardoor de druk van achteren zoo groot was geweest, dat de wagons vlak achter de locomotief als harmonica's werden ingedrukt. De stilstaande trein kreeg veel minder schade, wel ontspoorden van deze groep wa gens in totaal zeven wagons, doch de mate- rieele schade, die hierdoor ontstond, was van minder beteekenis en zij kan weer worden hersteld. Beide goederentreinen waren gela den met stukgoederen. Het vrachtgoed in de acht vernielde wagons is uit den aard der zaak verloren gegaan, terwijl ook het vracht goed in bijna alle andere wagons van beide treinen meer of minder beschadigd is gewor den, een nauwkeurig onderzoek daaromtrent zal nog moeten worden ingesteld. Ook sporen vernield. Doch niet alleen de twee goederentreinen, ook het spoor, waarop de botsing gebeurde, werd over een afstand van circa 100 meter volkomen verwoest. Op enkele plaatsen waren de rails afgenapt als gold het slechts het bre ken van lucifershoutjes en op weer andere plekken lagen de zware ijzeren balken in groote kronkels kris en kras door elkaar. Zij demonstreerden de kracht, waarmede de bot sing had plaats gehad en de ontzaggelijke druk, welke op de vernielde wagons was uit geoefend. In dat licht bezien is het haast on begrijpelijk, dat de twee locomotieven dezen druk glansrijk doorstonden. Het bedienend personeel werd weliswaar door elkaar gegooid, maar gewond werd er gelukkig niemand. Bleef de eene locomotief in de rails staan ook een zeer opmerkelijk feit; de andere werd slechts met één as naast de rails gezet. Beide machines werden aan de voorzijde ingedrukt, doch beide konden op eigen kracht verder gaan. Het personenvervoer ter plaatse werd Zon dag niet gestagneerd, omdat het ongeluk is Locomotieven doorstonden de botsing glansrijk. gebeurd op een zijlijn van het rangeerterrein Het goederenvervoer in den nacht van Za terdag op Zondag ondervond ook geen stag natie van beteekenis. Wat de oorzaak betreft vernamen wij nog. dat de verkeerde wisselstand een gevolg is geweest van een vergis sing, die in de wachtpost Water graafsmeer Oost heeft plaats gehad. De spoorwegautoriteiten stellen uit den aard der zaak een nauwkeurig onderzoek in. De uit de rails gewipte en beschadigde wa gons werden in den loop van den Zondag naar het stationsemplacement de Rietlanden ver sleept, terwijl de grondig vernielde wagons op open wagens werden geheschen, waarna zii eveneens werden weggevoerd. Het zal echter nog geruimen tijd duren, voordat de toestand weer normaal is, want in het vernielde ge deelte spoor zaten een aantal wissels, die natuurlijk ook onbruikbaar zijn geworden. Tweeduizend liter melk vloeiden over het weiland. Autobotsing liep nog goed af. Op den Lingedijk ter hoogte van de Klomp te Buurmalsen zijn Zondagmiddag een melk- auto, welke uit de richting Buren kwam en een uit een zijweg komende personenauto, be stuurd door iemand uit Culemborg, met elkaar in botsing gekomen. Laatstgenoemde wagen kwam aan den kant van den weg terecht, terwijl de melkauto dwars door een heg reed. van den hoogen dijk kan telde en op zijn kop in het weiland neer stortte. De melkbussen vlogen met een ont zettend lawaai in het rond, de deksels vielen er af en ruim tweeduizend liter melk stroomde over het land Op het hooren van den gewel digen klap van de botsing snelden omwonen den toe, die de twee inzittenden van de totaal vernielde melkauto bevrijdden. Zij hadden die pe hoofdwonden en verwondingen aan de handen opgeloopen. Het waren de gebroeders Bauw uit Ravenswaay. Een dokter uit Tricht verleende de eerste hulp. Daarna werden de gewonden naar hun woning vervoerd. De eeni- ge inzittende van de personenauto, welke aan de voorzijde geheel vernield werd, bleef onge deerd. ONKOSTEN DALEN DOOR VERSTANDIGE DAGBLADRECLAME. Een Rotterdamsch leverancier van een damesarlikel heeft reeds van 1937 af zijn resultaten met verschillende re clame-middelen nauwkeurig nagegaan. Bij deze controle bleek, dat adverten ties in de dagbladen de beste resul taten afwierpen, terwijl de kosten per aanvraag het laagst waren. Vorig jaar heeft hij zijn reclame nog meer geconcentreerd in dagbladadver tenties. Hij verkocht daardoor niet al leen méér, maar zijn onkosten daalden bovendien met 20 pCt. Hierdoor wordt zijn besluit, om in 1939 nog meer in couranten te gaan adverteeren, be grijpelijk. Opvoeders-centrum voor geestelijke weerbaarheid gesticht. Zaterdagmiddag is in Bellevue te Amster dam onder leiding van den heer G. Stuiveling een paedagogencongres voor geestelijke weer baarheid gehouden, op welk congres men is overgegaan tot oprichting van een opvoeders centrum voor geestelijke weerbaarheid. Dit centrum is tot stand gekomen op initiatief van het kunstenaars-centrum voor geestelijke weerbaarheid.. Dr. C. P. Gunning hield vervolgens een re feraat om zijn persoonlijke visie te geven op de poging om tot stichting van een paedago- gencentrum te geraken. Spr. is van oordeel dat in Nederland van een geestelijke verwildering zeker niet gesproken kan worden. De jeugd en ook andere groepen in de maatschappij zijn er zeker niet slechter maar daarentegen beter op geworden. Ongetwijfeld echter leven wij in een tijd die zich kenmerkt door geestelijke afmatting. Het werk van het paedagogencentrum moet vóór alles positief zijn. De taak van den opvoeder is het geweten zuiver af te stemmen Dat is de eerste eisch, die aan den paedagoog moet worden gesteld. Het volksgeweten in Ne derland is nog zuiver afgestemd. De geestelijke grondtoon, die de kunstenaars ons kunnen ge ven, is: „Alle Menschen werden Brüder". Dit zij de grondtoon, die in het streven en in het werk moet doorklinken. Het centrum is geconstitueerd nadat onge veer veertig aanwezigen waren toegetreden. Geen Tsjechische officieren in het Indische leger. Dezer dagen is in verschillende bladen een bericht gepubliceerd betreffende dienstneming van Tsjechische officieren in het Kon. Ned.- Indische leger. Naar aanleiding daarvan wordt van bevoeg de zijde medegedeeld, dat dienstneming van vreemdelingen in het Indische leger door het Indische legerbestuur niet wordt overwogen. Belangrijke opdracht voor Haarlenisch cineast. De heer J. C. Mol gaat kleurenfilm over Indië maken. Ter verspreiding van meer kennis omtrent land en volk. cultuur en na tuur van Nederl. Indië, waarover bij velen in het moederland nog allerlei onjuiste begrippen bestaan, heeft de Rotterdamsche Lloyd het initiatief ge nomen voor het vervaardigen van een cultuur-documentair filmwerk over Java, Sumatra en Bali. Voor dit land van zon en kleur is de moderne kleurenfilm wel het aangewe zen medium, dat echter allerlei tech nische moeilijkheden met zich brengt. In verband daarmede heeft de Rotter damsche Lloyd de vervaardiging van deze nieuwe kleurenfilm opgedragen aan den bekenden filmexpert en ci neast J. C. Mol, directeur van Multi- film te Haarlem, wiens werk, juist op dit cultureel-documentair terrein ver buiten onze grenzen waardeering heeft gevonden. De heer Mol vertrekt reeds eind Mei met de Sibajak naar Indië voor het opnemen van deze film welks vervaar diging waarschijnlijk drie tot vier maanden in beslag zal nemen. De bedoeling is dat de film tegen het nieuwe seizoen gereed is. De Rotter damsche Lloyd zal voor een ruime ver spreiding over het geheele land zorg dragen, terwijl tevens van deze film voor verspreiding van kennis omtrent ons Indië in het buitenland op ruime schaal zal worden gebruik gemaakt. Tijdelijk allerlaagste prijzen van o.a. a 2 1.80 1.50 afm. 22/35 afm. 15/22 afm. 8/15 per 70 K.G. franco huis. HARMENJANSWEG 67 A TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) EÊBÊ^m door Altijd een schoon Kunstgebit (Adv. Ingez. Med.) Al deze reizen worden vanaf Pinksteren iedere week gemaakt. NEDERLAND EN AANSLUITEND LUXEMBURG 6 dg Rijn 46.51 GRENSGEBIED dg LuxemburgS2.50 6 dg Haagebergte 47 - 2 dg. Valkenburg-Luik 16.- 6 dg Luxemburg49.- ^g ^oud 55~ 2 dg Veluwe m/Achlerh. 17.- fd&nxdiik tn S»iï«„^ï UrAi" *1 2 dg. Zeeland 17.50 FRANKRIJK 10 dg Beieren en Tirol.. 81.— L''S- SS'-KJ' Sn ZWITSERLAND VA dg. Nederland 25.— 7 dg. Vogezen 56.75 3 dq. Valkenb. en Ard. 20.50 dg Fr. Jura en Savoye 74.50 8 dg. Zwitserl.. Luzern 69.5C 3 dq. Valkenb en Eifel 19.75 13 dg. Fransche Rivièra.. „112.— 10 dg Zwitserl., Interl. 89.— 4 dg. Valkenb en Ard. 27.75 nijiTcrHtand 12 d9 Zwtserl., Meer 4 dg Valk.b., Ard.. Eifel 27.75 DUITSCHLAND van Genève 108.— 6 dg Valk b Ard.. Eifel 41.- 2 d9 Duitschland 16.50 denemabken VA dg. Elfel-RIJn23.— Denemarken 8ELGIE j <jg Bergland van Eifel, 8 dg Denem en Kop.h. 1 79.5C 2 dg Brussel 16.50 Ahr en Rijn 22.50 2/ dg Ardennen-Dinant 23.50 4 dg Rijn 29.50 'TAUi 3 dg Belg Ardennen 23.50 4 dg Bad Neue.iahr29.50 iS dg Dolomieten f 120.— 4 dg Belg Ardennen 33.50 4 dg Wuppertal 29.50 cfntraalfuropa 5 dg Belg Ardennen 40.50 4 dg Hann-Hamb-Br. 31.50 CENTRAAL-EUROPA 5 dq Ard Oslende luik 41 5f 5 dg Rijn 38 5P 13 dg Praag W Budap. f112 EXTRA PINKSTERREIZEN 2 dg Brussel en omg. f 16.5u V/, dg Eifol Rijn f23.— 2 dg Valkenb—uuik f 16 - 2 dg Duitschland 16.50 4 dg Mooi Nederland ...36.— 214 dg door Nederland. 25.— 2 dg Geldersche Achterh 17 5 dg Zuid Nederland 45 2 dg naar Zeeland 17 50 2'/, dg Dinant 23 50 6 dg Nederland 54 Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK, Haarlem, Houtplein 34, Telefoon 16448. AGENTEN: SPAAS, Rijksstraatweg 21, Haarlem-N., Telefoon 16531. Fa. Bruynzeel," Velsen-N., bij Velserpont, Telefoon 3064. (Adv. Ingez. Med.) Man en vrouw van kindermoord verdacht. De politie te Barneveld heeft in Kootwijker broek gearresteerd een 61-jarigen man en diens ongeveer 40-jarige huishoudster, die er van worden verdacht een pasgeboren kind te hebben vermoord. De vrouw heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd, doch zij weigerde mee te deelen waar het lijkje is geborgen. Zweefvlieger vliegt van Ypenburg naar Brussel. Het zweeftoestel „Sunlight" van de zweef- vlieggroep Ypenburg is Zondagmorgen om 11.05 uur met den piloot H. van Zanten gestart voor een overlandvlucht voor de Olympische trainingscompetitie van den Bond van Ned Zweefvliegclubs. De heer Van Zanten is om 15.40 uur Belgi sche tijd op het vliegveld te Brussel vlot ge land. Hij heeft een moeilijken tocht gehad daar de wind voortdurend van richting ver anderde. De vlucht duurde vijf uur. Door deze fraaie prestatie is het niet on waarschijnlijk dat de heer Van Zanten zijn zilveren C-brevet heeft gehaald. Zweeftocht van Teuge naar Nistelrode. Zondagmiddag heeft de zweefvlieger J. f Rood uit Deventer na een Herstart een tochi gemaakt van het vliegveld Teuge naar Nistel rode (NJ3.), een afstand van 68 K.M. Klein ongeluk kostte een menschenleven. Zaterdagmorgen gebeurde er bij de stoom- zuivelfabriek van de firma Van den Ende te Vlaardingen een oogenschijnlijk niet ernstig ongeluk. Twee jonge arbeiders waren bezig met het laden van kisten met flesschen melk op een vrachtauto, toen op een moment de hoofden tegen elkaar botsten. Eerst voeide geen van beiden pijn. doch later werd een van hen de 15-jarige Th. G. J. Kloosterman, onwel en kreeg hevige pijnen in het hoofd. De jongen werd op advies van een dokter naar huis ge bracht, waar hij 's middags is overleden. DUITSCH ZWEEFVLIEGER LANDT TE HAAKSBERGEN Zondagmiddag is een Duitsch zweefvliegtuig, afkomstig uit Münster (Westfalen), in een ko renveld te Haaksbergen gedaald. De landing verliep vlot. De bestuurder, die verklaarde niet te hebben geweten dat hij zich boven Neder- landsch grondgebied bevond, mag in afwach ting van de beslissing der autoriteiten Haaks bergen voorloopig niet verlaten. Gift van het Prinselijk Paar. Het bestuur van de Centrale voor Werkloo- 'zenzorg. gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor practisch Christendom, mocht van Prinses Juliana en Prins Bernhard een belangrijke gift ontvangen voor haar kamp- en intemaatswerk HOXDERDEX GULDENS BESPARING MET (Adv. ingez. Med.) Toen arresteerde de politie hem en was de pret uit. Jjt één dag 2000 opgemaakt. Belooning was in het uitzicht gesteld. Vrijdagmiddag verloor de Jongste bediende van een groote firma aan de Heerengracht te Amsterdam een van vele roode lakzegels voor ziene enveloppe, inhoudende een aantal waar depapieren en bankbiljetten. Het bedrag dat deze bankbiljetten vertegenwoordigden, was in totaal f 10.000. De jongen had deze enveloppe van het hoofdpostkantoor gehaald. De afstand van het hoofdpostkantoor naar het gebouw, waarbij de firma is gevestigd, bedraagt slechts enkele honderden meters, doch hoewel de jongeman onmiddellijk terugwandelde, was en bleef de enveloppe onvindbaar. Aangezien de bediende volkomen is te vertrouwen en hij zelf trouwens niet had geweten, welke waarde de inhoud van de enveloppe vertegenwoordigde, stond de politie van het bureau Warmoesstraat voor de moeilijke opgave licht in deze duistere zaak te brengen. Leek deze taak uit den aard der zaak aanvankelijk erg hopeloos, de oneerlijke vin der zorgde er zelf voor, dat de politie reeds den volgenden morgen een aanknoopingspunt had en wel doordat de enveloppe, waarin het geld had gezeten, nabij de Nieuwe Kerk werd ge vonden. Toen de recherche Zaterdagavond bo vendien de mededeeling ontving, dat er zich van Vrijdagavond af in donker Amsterdam, in de cafés aan en bij den Zeedijk een man be vond. die geld uitgaf als water, spoorden twee rechercheurs dezen man op, hetgeen geen moeilijke opgave was. Het bleek, dat deze ongeveer 30-jarige re clameschilder inderdaad de oneerlijke vinder was geweest. In zijn zakken vond men een bedrag van ongeveer f 8.000.—, een som van f 2.000.— was dus binnen 24 uur opgemaakt. Tijdens het on derzoek is komen vast te staan, dat deze man de enveloppe in de Raadhuisstraat heeft ge vonden. Twee vrouwen en een man uit de omgeving van den Zeedijk, die Zondagmorgen werden aangehouden, omdat zij de laatste 24 uur in het gezelschap van den reclameschilder had den vertoefd en geweten zouden hebben, dat hun zoo royale gastheer niet eerlijk aan het geld zou zijn gekomen, zijn Zondagmiddag v/eer op vrije voeten gesteld. De tegen hen In gebrachte beschuldigingen bleek niet juist te zijn. De reclameschilder is uit den aard der zaak ingesloten. Wanneer hij het geld zou hebben terugge- Steekpartij in Groningen had noodlottigen afloop. De Groningsche „droge" kermis is Zaterdag ingezet met een vechtpartij, waarbij de 40-jarige W. te Weert uit Groningen is gedood. De dader is de gehuwde arbeider J. J. Vis ser uit Groningen, in dienst bij de werkver schaffing. Zaterdagavond omstreeks elf uur bezocht hij in gezeschap van W. te Weert, los arbeider, eveneens uit Groningen, een café onmiddellijk in de nabijheid van de plaats waar het drama zich heeft afgespeeld. Het gesprek in het café liep over de vrouw van V. Laatstgenoemde zeide op een gegeven moment tegen Te W.: „Ik wil jou wel eens even spreken, waarop Te W. antwoordde: „Ga maar mee naar buiten". Toen zij bij de Steen- tilbrug waren ontstond tusschen de mannen een hevig gevecht. De mannen gingen zoo te keer, dat het publiek dat in drommen kwam toeloopen de vechtenden niet durfde te scheiden. Plotseling trok Te W. een mes, waarmede hij V. een snede in den hals toebracht. V., die licht gewond was. ging toen naar het café terug om de hulp in te roepen van zijn broer die bij het twistgesprek aanwezig was ge weest. Samen ging zij toen naar te W. toe V. had inmiddels ook een mes gegrepen, waar mede hij zijn tegenstander twee steken toe bracht, namelijk in de borst en in het onder lijf. Het slachtoffer zeeg ineen. Dokter J. Barth, de waarnemend politiearts. die vlak in de buurt woont, snelde te hulp en ver voerde Te W. naar het academisch zieken huis. waar hy even na aankomst is bezweken De dader, wiens verwonding van weinig be teekenis was en die ter plaatse is verbonden werd onmiddellijk gearresteerd. Cornells Galesloot overleden. In zijn woning te Utrecht is Zaterdagavond na een langdurige ziekte overleden de heer Cornelis Galesloot. een bekende figuur in de Nederlandsche muziekwereld. De overledene was 87 jaar oud. Op advies van den musicus Richard Hol werd de thans ontslapene in 1895 aangesteld als dirigent van de Utrechtsche mannen-zang- vereeniging Orpheus, met welk gezelschap hij tal van lauweren in binnen- en buiten land geoogst heeft. Voorts is hij dirigent van vele zang- en muziekverenigingen geweest. Dracht, zou hij een groote belooning hebben gekregen. De verzekeringsmaatschappij had reeds f 1.000.— uitgeloofd voor den eerlijken vinder. PADVINDERIJ. Wat de Jamboree voor de verkenners is Nog weerklinkt in ons land de echo van de grootsche vijfde Wereldjamboree, en een nieu we wekroep klinkt reeds tot de ouderen der Internationale padvindersbeweging, teneinde zich op te maken om naar deze massale Voor trekkersbijeenkomst te komen. De eerste deelnemers zijn reeds 11 maanden onderweg. Het zijn de twee Australische voor trekkers David Walsh en Sidney Smith, die nog nimmer op zee waren geweest. In Juli 1938 heb ben zij Sidney met een 50 voets jol verlaten, in gezelschap van den Poolschen zeeverkenner Wlad. Wagner, die vijf jaar geleden met een 28 voets jacht een reis om de wereld heeft ge maakt. Dit voorbeeld vond navolging. Ook uit Malaya stapten een tweetal Rover-Scouts (voortrekkers van 17-23 jaar) in een eenvoudig zeilbootje van nauwelijks 30 voet. Evenals op de Jamboree zullen ook op dit wereldkamp tal van naties vertegenwoordigd zijn. Vast staat reeds de deelneming van voor trekkers uit Siam, Liechtenstein. Japan. Zwe den. Finland. Zwitserland. Frankrijk, Letland, Bulgarije, Noorwegen. Luxemburg. België, Po len. Denemarken, Estland. Hongarije. IJsland, Armenië. Lithauen. Britsch Indie. Portugal, Burma. Rhodesia en Holland. De eerste World Rover Moot (internationale voortrekkersbijeenkomst) had plaats te Kan- dersteg in Zwitserland in 1931. alwaar 2500 Padvinders uit 22 landen en 16 verschillende deelen van het Britsche Keizerrijk elkander ontmoetten. Onvergetelijk ware de indrukken, die de deel nemers van deze eerste bijeenkomst in het gastvrije Zwitserland hebben opgedaan. Hier werden de shelters opgeslagen in de prachtige groene vallei van Kandersteg, ver verwijderd van het lawaai en rumoer der wereld. Prach tige bergtochten werden van hier uit onderno men. Op de 9e Internationale Conferentie, welke in 1938 te Den Haag gehouden is, werd beslo ten de derde World Rover Moot in 1938 in Schotland te doen plaats hebben. Evenals bij de Jamboree, was het ook voor de Schotsche leiding een zeer belangrijk vraag stuk. welke omgeving zich voor dit groote We reldkamp het beste leende. Tenslotte viel de keuze op het schilderachtige Monzie Castle. 5 km. ten Noorden van Crieff in Pertshire, mid den in het Schotsche Hoogland. Mr. d. Maitland Makgill Crichton Esq., eige naar van dezen mooien Schotschen burcht, mag van 15-26 Juli a.s. de gastheer zijn van de duizenden voortrekkers uit de vier wind streken der aarde. Dit echt typisch Schotsch kasteel is zeer rijk aan historie en kent evenals vrijwel de meeste andere Schotsche kasteelen zijn grie zelige geschiedenissen, welke teruggaan tot in de middeleeuwen. Het met heide en gras begroeide kampterrein ligt als het ware opgesloten door de bergen die in de verte oprijzen en bedekt zijn met het groen van dennen, berken en pijnappelboomen, die langs de oevers staan van de wild kronke lende bergstroomen, mceren en beken, welke met bruisend, helder bergwater gevuld zijn. Dit nu is de omgeving van Monzie Castle, waar van 15—26 Juli a-s. de 3e Wereld-Voor- trekkersbiieenkom-^ r»j«ats hebben. Hier zullen aanstonds de heldere, krachtige en enthousiaste yell's uit duizenden kelen opstij gen als een antwoord aan den grijzen, maar onvermoeiden Chief-Scout, Lord Baden Po- wei. die tot hen zeide- „Voortrekkers, ik leg de toekomst van de padvindersbeweging in jullie handen! Tot jullie zulle*- duizenden jongens opzien en merken dat scouting meer is dar kinderspel. Van jullie zullen de leiders steun en hulp verwachten en een onrustige weield hoopt op jullie, waar het gaat om vrede en broederschap Groot is jullie verantwoorde lijkheid. maar ongelooflijk zijn de kansen, wel ke jullie geboden worden". De Nederlandsche deelnemers De Nederlandsche deelnemers worden vol gende week op 20 en 21 Mei a.s. in een week end kamp verwacht op het kampterrein ..Ber kenwoud" bij Lage Vuursche, waar een inspec tie zal plaats hebben van kampeermaterïaal en uniform. Op dit appél zullen tevens de voorbe reidingen worden getroffen voor gezamenlijke demonstraties en beslist worden, welke voor trekkers Nederland in cilt groote wereldkarap mogen vertegenwoordigen. N. P. HAREMAKER SECRETARIS VAN E. d. D. In de Vrijdag gehouden vergadering van het hoofdbestuur van de Nederlandsche be weging voor Eenheid door Democratie is tot secretaris der beweging benoemd de heer N. P. Haremaker te Schiebroek. De samenstel ling van het dagelijksche bestuur der beweging is thans de volgende: Prof. ir. W. Schermerhorn te Delf. voor zitter. dr. H. Faber te Schiedam, vice-voorzit- ter, N. P. Haremaker te Schiebroek, secretaris, H. M. van Gelder te Amsterdam, penning meester, mevr. J. Fortanier—de Wit, lid. BOTER- EN EIERMARKT. 13 Mei. 2044 >2 K.G. boter Groothandel 6065, Kleinhandel 67'2—70. 26.000 kippeneieren, eroothandel 3 25—3.50 1450 eendeneieren 2.70.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5